V mém životě / In my life

imprint date: 2008
type of document: Portfolio
the number of reproductions: 6 b

notes:
Jan Kuntoš - V mém životě
Vizuální autoportréty Jana Kuntoše jsou kombinací dvou různých realit, přičemž vzniká realita zcela nová. Všech šest záběrů bylo vypůjčeno z šesti autorových oblíbených filmů - Nenávist, Silent Hill, Strach a hnus v Las Vegas, Diamanty jsou věčné, Dr. Divnoláska aneb jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu a Nebe nad Berlínem.
Zdánlivě jediným smyslem je vlastní osobní vkus. Byly úmyslně vybírány takové záběry, kde nejsou žádní herci. Jsou to prázdné interiéry působící opuštěně a depresivně, banální scény. Jan Kuntoš zde nepřijímá pouze epizodní roli, ale přivlastňuje si jemu blízký příběh k vytvoření vlastního imaginárního prostoru.
Promítá se zde nejen jeho vztah k filmu a k životu, ale jedná se také velkou mírou o formu prezentace svého osobního příběhu vůbec. Uvěřili bychom snad všichni, že jde o snímky z jeho vlastního prostředí. Tato hravost společně se senzitivitou vzbudí u diváka imaginaci. Záběry jsou fiktivní a zároveň skutečné, prázdné a zároveň plné. Je to duální vztah "já ve filmu" a "film v mém životě". Zároveň se nabízí třetí strana příběhu, náčrt nového scénáře, který může číst každý docela jinak.
(Eliška Pecháčková, katalog Rozum v oku, 2008)