Pět pohledů

date of exhibition: 2011/04/04 - 2011/04/30
institution: Galerie Portheimka
type of exhibition: kolektivní

notes:
zahraje trio B.B.B. - Martina Bernášková - flétna, Václav Bernášek - violoncello, Petr Bernášek - housle
-
Pět známých českých výtvarníků, kteří v tomto složení již v minulosti uspořádali úspěšné společné výstavy.
Josefa Velčovský je znám svými poetickosurrealistickými obrazy z jemným nádechem erotiky. Jeho častým partnerem na výstavách je sochař Ladislav Janouch, který je znám svým zájmem o sportovní náměty, ale také symbolickými postavami s antickými názvy (Niké, Prometeus, Ikaros, Múzy ad.), které mu umožňují vyjádřit stále věčnou touhu lidstva po pokroku, ale také tragické momenty, které to přináší. Protiváhou jsou ženské postavy a torza zpracované v různých materiálech.(kámen, dřevo, bronz.).
Malíř Aleš Knotek s obrazy pastelových barev vždy se záhadným a tajemným symbolem. Knotkovy obrazy navozují klid a pohodu duše.
Václav Zoubek patří k malířům spíše expresivních obrazů krajin a zátiší, ale také velkých pláten ženských aktů robustních forem a odvážných pozic. Jeho obrazy žen jsou zpracovány zvláštní technikou jakési novodobé imprese.
Skupinu doplňuje a ozvláštňuje fotograf Ivan Král s náladovými, zadumanými pohledy na krajinu Šumavy. K jeho zálibám patří také nevšední pohledy na Prahu, které vydal také ve výpravné publikaci Praha.
V tomto složení představuje výstava pět pohledů na výtvarný svět, autorů spjatých generačně i názorově, ale různorodých ve způsobu užití výtvarných tvůrčích postupů a technik.
zdroj - http://joeradio.cz