Vladimír Dlouhý

* 10. 1. 1958, Praha, Česká republika (Czech Republic)
20. 6. 2010, Praha, Česká republika (Czech Republic)
actor

 

nationality: Czech
sex: male

word:
Narodil se 10. ledna v Československu v Praze. Začínal hrát již jako dítě. Jeho nejznámnější dětskou rolí byla role kluka Adama ve filmu Karla Kachyni - Už zase skáču přes kaluže, kde zápolil s těžkou nemocí. V. Dlouhý je ůspěšný představitel herců tzv mladé generace. Jeho talent jako u nemnoha herců podpořili jeho dětské role a talent mu nezvadnul spíše naopak.

Absolvoval pražskou konzervatoř, po ní nastoupil do angažmá v divadle Na zábradlí.a setrvává v něm až dodnes , tak ho toto divadlo zaujalo a přesvědčilo. Mohli jsme ho tu vidět ve spoustě hlavních i vedlejších rolí za které získla i řadu ocenění. V. Dlouhý se objevuje i na televizní obrazovce. Prvním filmem pro televizi se stal film Milionář (1973) a od té doby se televizní role jen hrnuly.

Seriál Arabela, film S čerty nejsou žerty, patří dnes již k filmové klasice. Vladimír Dlouhý dokáže ztvárnit role od komedie přes drama po horory a romance. Je to herec nesmírně talentovaný a v této době točí seriál "Hraběnky" od Jaroslava Brabce.

Miloslav „Lumpus" Cigoš
(www.csfd.cz)