Zdenek Seydl a knihy

author of the publication: Jiří Hůla, Barbora Špičáková, Irena Lehkoživová
author of the text: Jiří Hůla, Ladislav Daněk, Marta Sylvestrová, Denisa Bytelová, Barbora Špičáková, Irena Lehkoživová, Radoslava Schmelzová, Jakub Macháň, Jan Liška
imprint date: 2015
publisher: Archiv výtvarného umění, z.s.
type of document: Book
version: 1.
number of pages: 432 (svazek 1), 120 (svazek 2)
ISBN: 978-80-905744-5-8
language: czech
dimensions: 320 x 230

notes:
Zdenek Seydl (29. 4. 1916 – 17. 6. 1978) se věnoval kresbě, akvarelu, nástěnné malbě, grafice, suché jehle, leptu, akvatintě, modelování, sochařství, mozaice, gobelínu, art protisu, keramice ozdobné i užitkové, tvorbě knižních obálek a úpravě knih, ilustracím, spolupracoval na filmu kresleném, loutkovém, papírkovém i hraném, navrhoval divadelní, filmové a průmyslové plakáty, textilní desény, koberce, divadelní scény a kostýmy, vytvářel sklo leptané i broušené, dřevěné hračky, dětský nábytek... a kdo ví co ještě.

Živou součástí Seydlovy fascinující tvorby jsou jeho knižní práce. Během čtyřiceti let se podílel na podobě (celkovou koncepcí, ilustracemi či typografií) téměř patnácti stovek publikací a určil podobu mnoha knižních edic.

Archiv výtvarného umění vydal dvousvazkový kompletní přehled Seydlova knižního díla. Objemná a objevná monografie představuje nedoceněnou a naprosto ojedinělou tvorbu Zdenka Seydla na knize.

Jde o dva svazky v plastové kazetě - I. svazek zahrnuje texty a jednotlivé knihy a edice, II. svazek tvoří textový soupis knižní tvorby

Evidujeme chyby v soupise - dodatečně jsme dohledali ještě tyto knihy: Ján Kostra, Básne, 1961 (147540); Jiří Roubíček, Experimentální psychosy, 1961 (144951)