Dějiny umění v českých zemích 800–2000

type of document: kniha
imprint date: 2017
number of page: 991, (1), vazba
dimensions [mm]: 280 x 220
language: český
version: 1.
ISBN: 978-80- 904534-8-7

NK ČNB: cnb003038036

notes:
ISBN: 978-80-88283-02-7 (Artefactum - Nakladatelství Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky), 978-80-904534-8-7 (Arbor vitae)

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

 

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

person   born   note
Petrasová Taťána   5. 6. 1961   editor
Švácha Rostislav   16. 1. 1952   editor

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

person   born   note
Benešovská Klára   28. 2. 1950    
Bregantová Polana   13. 4. 1954    
Bukovinská Beket   18. 1. 1943    
Bydžovská Lenka   13. 12. 1956    
Dobalová Sylva   1. 10. 1973    
Hlaváčková Hana   11. 10. 1940    
Hlobil Ivo   28. 12. 1942    
Hnídková Vendula   3. 2. 1978    
Chlíbec Jan   11. 7. 1953    
Konečný Lubomír   14. 6. 1946    
Kratochvíl Petr   12. 3. 1950    
Krummholz Martin   11. 7. 1974    
Kubínová Kateřina   3. 3. 1975    
Lahoda Vojtěch   30. 7. 1955    
Lencová Jaroslava   14. 2. 1935    
Mádl Martin   4. 4. 1967    
Machalíková Sadílková Pavla   28. 11. 1972    
Merhautová Anežka   29. 12. 1919    
Muchka Ivan   21. 5. 1946    
Nešlehová Mahulena   29. 6. 1944    
Panochová Ivana   15. 10. 1973    
Panušková Lenka   13. 2. 1981    
Petrasová Taťána   5. 6. 1961    
Prix Dalibor   31. 7. 1961    
Purš Ivo   1. 1. 1964    
Studničková Milada   18. 4. 1955    
Šroněk Michal   8. 7. 1952    
Švácha Rostislav   16. 1. 1952    
Trnková Petra   12. 5. 1976    
Vácha Štěpán   23. 12. 1976    
Valeš Tomáš   23. 3. 1984    
Všetečková Zuzana   20. 12. 1949    
Winter Tomáš   16. 8. 1974    

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

person   born   note
Aachen Hans von   18. 6. 1552    
Albrecht Jiří   3. 3. 1919    
Aleš Mikoláš   18. 11. 1852    
Altomonte Andreas   1699    
Arnošt z Pardubic   25. 3. 1297    
Balzer Antonín   18. 8. 1771    
Barvitius Antonín   14. 7. 1823    
Barvitius Viktor   28. 3. 1834    
Bauernfreund Jakub   25. 10. 1904    
Beran Zdeněk   7. 3. 1937    
Bergler Josef   1. 5. 1753    
Bidlo Franta   3. 9. 1895    
Bílek František   6. 11. 1872    
Blažek Bohumil   16. 4. 1940    
Bočan Jan   17. 10. 1937    
Boštík Václav   6. 11. 1913    
Boudník Vladimír   17. 3. 1924    
Brandl Petr   24. 10. 1668    
Braun Matyáš   24. 2. 1684    
Brokoff Ferdinand   12. 9. 1688    
Brožík Václav   5. 3. 1851    
Brychtová Zahradníková Jaroslava   18. 7. 1924    
Bubeníček Karel   30. 6. 1923    
Bys Jan   11. 5. 1662    
Castrucci Giovanni        
Cigler Václav   21. 4. 1929    
Conrad von Hoetzendorf Franz   22. 8. 1770    
Cubr František   8. 1. 1911    
Čapek Josef   23. 3. 1887    
Čermák Jaroslav   1. 8. 1830    
Černický Jiří   1. 8. 1966    
Černý David   15. 12. 1967    
Černý František   13. 8. 1903    
David Jiří   28. 8. 1956    
Díaz Federico   18. 7. 1971    
Dientzenhofer Kilián   1. 9. 1689    
Dientzenhofer Kryštof   7. 7. 1655    
Dietrichstein František   22. 8. 1570    
Diviš Alén   26. 4. 1900    
Drtikol František   3. 3. 1883    
Duhamel de Querlonde Claude-Benoit   11. 4. 1721    
Duras Mary   10. 5. 1898    
Eberle Jakub   19. 7. 1718    
Eckert Jindřich   22. 4. 1833    
Egermann Fridrich   5. 3. 1777    
Feuerstein Bedřich   15. 1. 1892    
Filla Emil   3. 4. 1882    
Filsak Karel   10. 10. 1917    
Förster Ludwig   8. 10. 1797    
Fragner Jaroslav   25. 12. 1898    
Fritsch Gottfried   1706    
Führich Josef   9. 2. 1800    
Fuchs Bohuslav   24. 3. 1895    
Funke Jaromír   1. 8. 1896    
Gahura František   10. 10. 1891    
Gartner Jakob   21. 11. 1861    
Gehry Frank   28. 2. 1929    
Gočár Josef   13. 3. 1880    
Grégr Vladimír   3. 8. 1902    
Grimm Franz   2. 10. 1712    
Groll Andreas   30. 11. 1812    
Gutfreund Otto   3. 8. 1889    
Hák Miroslav   9. 5. 1911    
Halbax Michael   1661    
Hansen Theophil   13. 7. 1813    
Hardtmuth Josef   13. 2. 1758    
Heartfield John   19. 6. 1891    
Heintz Josef   11. 6. 1564    
Hellich Josef   17. 4. 1807    
Hetzendorf von Hohenberg Johann   7. 2. 1732    
Hilský Václav   6. 9. 1909    
Hlaváček Karel   29. 8. 1874    
Hofbauer Arnošt   26. 4. 1869    
Hoffmeister Adolf   15. 8. 1902    
Horčička František   29. 6. 1776    
Hrubý Josef   23. 2. 1906    
Hubáček Karel   23. 2. 1924    
Hudeček František   7. 4. 1909    
Hynais Vojtěch   14. 12. 1854    
Chad Václav   8. 9. 1923    
Chittussi Antonín   1. 12. 1847    
Chvátal Martin   28. 10. 1736    
Istler Josef   13. 11. 1919    
Jagello Ludvík   1. 7. 1506    
Jagello Vladislav II.   1. 3. 1456    
Jan IV. z Dražic   1301    
Jan z Jenštejna   27. 12. 1350    
Janák Pavel   12. 3. 1882    
Janoušek Vladimír   30. 1. 1922    
Jenček Aleš   24. 10. 1936    
Jetelová Magdalena   4. 6. 1946    
Jiřičná Eva   3. 3. 1939    
Joendl Jan   3. 11. 1782    
Kadeřábek Jiří   1. 8. 1922    
Kafka Bohumil   14. 2. 1878    
Kaplický Jan   18. 4. 1937    
Karel IV., český král a římský císař   14. 5. 1316    
Karfík Vladimír   26. 10. 1901    
Kintera Krištof   20. 9. 1973    
Klieber Josef   1. 11. 1773    
Kmentová Eva   6. 1. 1928    
Knížák Milan   19. 4. 1940    
Koblasa Jan   5. 10. 1932    
Kokoschka Oskar   1. 3. 1886    
Kolář Jiří   24. 9. 1914    
Kolářová Běla   24. 3. 1923    
Kolíbal Stanislav   11. 12. 1925    
Kopf Maxim   18. 1. 1892    
Kosárek Adolf   6. 1. 1830    
Kotěra Jan   18. 12. 1871    
Koula Jan   7. 2. 1855    
Kovanda Jiří   1. 5. 1953    
Kracker Jan   3. 3. 1717    
Kramář Vincenc   8. 5. 1877    
Kranner Josef   13. 6. 1801    
Krejcar Jaromír   25. 7. 1895    
Kubišta Bohumil   21. 8. 1884    
Kučerová Alena   28. 4. 1935    
Kupka František   23. 9. 1871    
Kupka Pavel   15. 7. 1936    
Lada Josef   17. 12. 1887    
Lederer František   15. 6. 1758    
Lederer Josef        
Ledwinka Hans   14. 2. 1878    
Levý Václav   14. 9. 1820    
Libenský Stanislav   27. 3. 1921    
Liechtenstein Karel   1569    
Lichtenštejnu-Castelkorna Karel II. z   8. 4. 1624    
Linhart Eugen   20. 3. 1898    
Loos Adolf   10. 12. 1870    
Lurago Carlo   1608    
Machek Antonín   31. 10. 1775    
Machytka Jan   16. 3. 1844    
Majerník Cyprian   24. 11. 1909    
Makovský Vincenc   3. 6. 1900    
Malich Karel   18. 10. 1924    
Malinský Josef   14. 3. 1752    
Mánes Antonín   3. 11. 1784    
Mánes Josef   12. 5. 1820    
Mařák Julius   29. 3. 1832    
Mathey Jean   1630    
Matyáš z Arrasu   1290    
Maulbertsch Franz   8. 6. 1724    
Max Emanuel   19. 10. 1810    
Max Gabriel von   23. 8. 1840    
Medek Mikuláš   3. 11. 1926    
Mies van der Rohe Ludwig   27. 3. 1886    
Miseroni Ottavio   1567    
Mistr Krumlovské madony        
Mistr krumlovského sborníku        
Mistr Michelské madony        
Mistr Oplakávání ze Žebráka        
Mistr Osvald        
Mistr rajhradského oltáře        
Mistr Smíškovské kaple        
Mistr Theodorik        
Mistr Třeboňského oltáře        
Mistr Týnské kalvárie, činný 1390-1420        
Mistr Vyšebrodského oltáře        
Mlčoch Jan   26. 2. 1953    
Motyčka Michal   18. 3. 1974    
Mucha Alfons   24. 7. 1860    
Myslbek Josef   20. 6. 1848    
Navrátil Josef   17. 2. 1798    
Nejedlý Otakar   14. 3. 1883    
Nemes Endre   10. 11. 1909    
Nepraš Karel   2. 4. 1932    
Nobile Pietro   11. 10. 1776    
Ohmann Friedrich (Bedřich)   21. 12. 1858    
Pacassi Nicolo   1716    
Palcr Zdeněk   3. 9. 1927    
Palko František   3. 12. 1724    
Palla Vladimír   26. 3. 1925    
Parléř Petr   1332    
Patrman Zdeněk   15. 3. 1927    
Pelc Antonín   16. 1. 1895    
Pešánek Zdeněk   12. 6. 1896    
Piepenhagen August   2. 8. 1791    
Pieroni Giovanni   5. 3. 1586    
Piesen Robert   11. 8. 1921    
Pilgram Antonín   1460    
Pinkas Soběslav   7. 10. 1827    
Pirner Maxmilián   13. 2. 1854    
Platzer Ignác   6. 6. 1717    
Plečnik Josip   23. 1. 1872    
Pleskot Josef   3. 12. 1952    
Pokorný Zdeněk   24. 7. 1909    
Prager Karel   24. 8. 1923    
Prachner Václav   19. 9. 1784    
Preisler Jan   17. 2. 1872    
Preissig Vojtěch   31. 7. 1873    
Procházka Antonín   5. 6. 1882    
Prucha Jindřich   29. 9. 1886    
Přikryl Emil   28. 12. 1945    
Purkyně Jan   17. 12. 1787    
Purkyně Karel   11. 3. 1834    
Reiner Václav   8. 8. 1689    
Rejt Benedikt   1454    
Rochepine Pierre   1694    
Rössler Jaroslav   25. 5. 1902    
Ruben Christian   30. 11. 1805    
Rudiš Viktor   9. 6. 1927    
Rudolf II. Habsburský, římskoněmecký císař   18. 7. 1552    
Rykr Zdenek   26. 10. 1900    
Saal Josef   9. 5. 1912    
Santini-Aichel Jan   4. 2. 1677    
Schikaneder Jakub   1. 3. 1855    
Schmidt Friedrich von   23. 10. 1825    
Schmoranz František   19. 11. 1845    
Schulz Josef   11. 4. 1840    
Schuricht Christian   5. 3. 1753    
Schwanthaler Ludwig   26. 8. 1802    
Schweinberger Anton        
Skála František   7. 2. 1956    
Slavíček Antonín   16. 5. 1870    
Sopko Jiří   20. 2. 1942    
Sousedík Josef   18. 12. 1894    
Spiess Hans   1440    
Sporck (Špork) František   9. 3. 1662    
Spranger Bartholomeus   21. 3. 1546    
Stefan Bedřich   9. 12. 1896    
Stella Paolo della        
Sudek Josef   17. 3. 1896    
Sucharda Stanislav   12. 11. 1866    
Svoboda Jan   27. 7. 1934    
Svoboda Josef   10. 5. 1920    
Sychra Vladimír   28. 1. 1903    
Sýkora Zdeněk   3. 2. 1920    
Šaloun Ladislav   1. 8. 1870    
Šíma Josef   19. 3. 1891    
Šimotová Adriena   6. 8. 1926    
Škréta Karel   1610    
Špála Václav   24. 8. 1885    
Šrámek Jan   14. 3. 1924    
Šrámková Alena   20. 6. 1929    
Šrek Bromová Veronika   12. 8. 1966    
Šteflíček Evžen   8. 7. 1922    
Štembera Petr   21. 1. 1945    
Štěpánek Josef   8. 9. 1889    
Štursa Jan   15. 5. 1880    
Štursa Jiří   17. 3. 1910    
Štursová Suková Vlasta   1. 6. 1912    
Štyrský Jindřich   11. 8. 1899    
Švankmajer Jan   4. 9. 1934    
Švec Otakar   23. 11. 1892    
Teige Karel   13. 12. 1900    
Tencalla Giovanni   17. 11. 1629    
Tkadlík František   23. 11. 1786    
Toyen   21. 9. 1902    
Ullmann Vojtěch   23. 4. 1822    
Václav II   27. 9. 1271    
Václav IV.   26. 2. 1361    
Váchal Josef   23. 9. 1884    
Valoch Jiří   6. 9. 1946    
Válová Jitka   13. 12. 1922    
Válová Květa   13. 12. 1922    
Vojtěch ze Šternberku Václav   1643    
Vokáč Dalibor   9. 10. 1943    
Vries Adriaen de   1560    
Wiehl Antonín   26. 4. 1846    
Wiesner Arnošt   21. 1. 1890    
Wichterlová Hana   2. 3. 1903    
Wirch Jan   17. 10. 1732    
Wolmut Bonifác   1510    
Zachař Zdeněk        
Zátková Růžena   15. 3. 1885    
Zavřel Zdeněk   13. 8. 1943    
Zázvorka Jan   21. 1. 1884    
Zítek Josef   4. 4. 1832    
Zívr Ladislav   23. 5. 1909    
Zrzavý Jan   5. 11. 1890    
Zykmund Václav   18. 6. 1914    
Žák Ladislav   25. 6. 1900    
Ženíšek František   25. 5. 1849    

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

group
Devětsil (Umělecký svaz Devětsil)
Skupina surrealistů v ČSR

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

person   born   note
Hejmová Tereza   30. 12. 1982    
Malovec Štěpán   1977    

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

person   born   note
Boček Radovan   18. 2. 1963    
Bohdan Vlado   1. 2. 1972    
Bryant Richard        
Čuřík Lumír   17. 10. 1965    
Davies Richard        
Dětínský Radek        
Diviš Jan        
Ehm Josef   1. 8. 1909    
Feyfar Zdenko   2. 3. 1913    
Gloc Jan        
Hamplová Hovorková Hana   28. 6. 1951    
Hrala René   22. 2. 1954    
Chotěbor Petr   9. 11. 1950    
Karpiński Jürgen   1941    
Krejčí František        
Kříž Jan   15. 6. 1935    
Kuklík Karel   7. 3. 1937    
Lehečková Ondrušková Markéta   20. 5. 1966    
Lewandowski Hervé        
Mádl Martin   4. 4. 1967    
Malý Jan   16. 4. 1954    
Matyásko Zdeněk   13. 3. 1953    
Micka Martin   1975    
Motejl Aleš   15. 3. 1954    
Palán Oto   28. 1. 1964    
Paul Prokop   24. 3. 1939    
Ployhar Jiří   28. 3. 1927    
Podestát Václav   22. 5. 1960    
Polák Martin   6. 5. 1966    
Posselt Milan   9. 4. 1942    
Prekop Rudo   13. 4. 1959    
Řepa Miroslav   24. 2. 1930    
Sodoma Zdeněk   19. 12. 1963    
Stanko Vasil   17. 3. 1962    
Sudek Josef   17. 3. 1896    
Svoboda Jan   27. 7. 1934    
Šplíchal Jan   17. 12. 1929    
Štecha Pavel   20. 12. 1944    
Uher Vladimír   18. 1. 1925    
Urbánek Gabriel   17. 5. 1948    
Vávra Jan   16. 2. 1953    
Vican Martin        
Walterová Jitka   27. 6. 1974    
Zinke Petr   2. 11. 1966    

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

institution, city
Arbor vitae, Řevnice (Praha-západ)
Artefactum, Praha

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

institution, city
Graspo CZ, a.s., Zlín (Zlín)

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

obraz
  published   title (subtitle), publisher, city
  1907   Čtenář Dostojevského, s. 753
  1908   Antikrist, s. 753
  1911   Truhlářské zátiší, s. 771
  1912   Svatý Šebestián, s. 772
  1915   Hoře, s. 775
  1915   Oběšený, s. 773
  1959   Červená Venuše, s. 865
  1960   Můj portrét v generálské uniformě, s. 869

Dějiny umění v českých zemích 800–2000

  institution, city, signature, notes  
  Irena Lehkoživová, _
  Národní knihovna České republiky, Praha, 54 D 200904, 54 D 201266