Kontakt Hodonín

place of origin: Hodonín (Hodonín)
year of establishment: 1979

notes:
fotoklub Kontakt Hodonín se rozpadl r.1991 a r. 2004 obnovil činnost

word:

Fotoskupina Kontakt Hodonín oslavila v roce 2013  35 let od svého založení. V době jejího vzniku fungovalo v Československu mnoho fotoklubů, ale jen malá část přežila až do dnešní doby. Skupinu tehdy založilo 5 členů: Vojtěch Dratva, Cyril Gajdík, Josef Holomáč, Mikuláš Kulíšek a Josef Petrica. První výstava se konala 2.4.1979. Následovalo tvořivé období, kdy se například Kontakt stal 2 roky po sobě vítězem nejznámějšího mapového okruhu Nekázanka. Po společenských změnách v roce 1991 se skupina rozpadla, jako mnoho dalších. K její obnově došlo až v roce 2004. Dnes má Kontakt 5 členů. Z těch původních je to Cyril Gajdík a Milan Havlíček, který byl krátce členem skupiny před jejím rozpadem. Další posily jsou Zdeněk Kučera, Ladislav Mrkva a Radek Severa. Sešlo se 5 kamarádů, pro které je fotografie velkým koníčkem.


Odhodlání a podobné názory se odrazily v naší další práci. Například roce 2008 získal Cyril Gajdík zlatou medaili na Interfotoklubu Vsetín v kategorii černobílá fotografie a uspěl tak v konkurenci fotografů ze 34 států. Také pro Radka Severu znamenala poslední léta žeň úspěchů. V roce 2009 získal 2. místo v soutěži Štíty Viléma Heckela a ve stejném roce byl druhý na 29. Národní soutěži amatérské fotografie ve Svitavách, kde byla jeho fotografie vybrána i na plakát. V roce 2010 získal Radek první místo v soutěži časopisu Photo life číslo 74, bronzovou medaili na Interfotoklubu Vsetín a první místo v soutěži www.fotozcest.cz. Ve stejném roce obdržel hlavní cenu mezinárodního fotosalónu Strom Ružomberok a v roce 2013 potvrdil svoje kvality bronzovou medailí PSA v téže soutěži, cenou senátora Mgr.Radko Martínka

na 33. Národní soutěži amatérské fotografie ve Svitavách a zlatou medailí FIAP na Fotofóru Ružomberok. Milan Havlíček vyhrál v roce 2012 svazovou soutěž a získal titul Mistr Svazu českých fotografů. V roce 2013 se Milan Havlíček spolu s Ladislavem Mrkvou umístili jako kandidáti Mistra SČF. Naše fotografie můžete vidět na pravidelných výstavách v Hodoníně, na Domě kultury ve Svatobořicích-Mistříně a okolí.


Aktuální informace a fotografie najdete na našich webových stránkách, ale k návštěvě lze doporučit i soukromou fotogalerii, kterou si ve svém domě v Ratíškovicích vybudoval Cyril Gajdík. Za dobu svojí existence zde vystavovala řada autorů, jako například Jindřich Štreit, Mira Myška nebo František Dostál.


 


zdroj: http://www.fotoklub.estranky.cz/clanky/historie.html