Česká keramická manufaktura

year of establishment: 1987
year of termination: 0
city: Louňovice (Praha-východ)
address: _
ZIP: 251 62
www: www.keramika-ckm.cz

word:
Historie České keramické manufaktury začíná v roce 1987, kdy pod tímto společným názvem začali spolupracovat Štěpánka Bašková a Jan Svatoš v keramické dílně v Louňovicích u Prahy. V roce 1992 si Česká keramická manufaktura pronajala a nově zrekonstruovala bývalou továrnu Jaroslava Vondráčka v Kostelci nad Černými lesy. Ve dvou provozech bylo zaměstnáno více než 30 lidí.
V současné době vyrábí Česká keramická manufaktura ve třech dekorech kolem 500 různých výrobků užitkové keramiky. Její produkce nachází uplatnění především v domácnostech a stylových restauracích. Tato jemná kamenina je vhodná pro pečení, mikrovlnné trouby a myčky na nádobí. Návrhy všech výrobků, jejich tvaru i dekorace, jsou dílem Štěpánky Baškové.
Celoplošný odbyt v České republice je doplněn i exportem do Rakouska, Německa i na Slovensko.
zdroj - www.keramika-ckm.cz

notes:
Historie České keramické manufaktury začíná v roce 1987, kdy pod tímto společným názvem začali spolupracovat Štěpánka Bašková a Jan Svatoš v keramické dílně v Louňovicích u Prahy. V roce 1992 si Česká keramická manufaktura pronajala a nově zrekonstruovala bývalou továrnu Jaroslava Vondráčka v Kostelci nad Čerrnými lesy. Díky tomuto novému prostoru bylo možné zaměstnat ve dvou provozech více jak 30 lidí.
Vyráběla ve třech dekorech kolem 500 různých výrobků užitkové keramiky. Její produkce nachází uplatnění především v domácnostech a stylových restauracích. Tato jemná kamenina je vhodná pro pečení, mikrovlnné trouby a myčky na nádobí. Návrhy všech výrobků, jejich tvaru i dekorace, jsou dílem Štěpánky Baškové.
Celoplošný odbyt v České republice je doplněn i exportem do Rakouska, Německa i na Slovensko.
zdroj - www.keramika-ckm.cz