Jan Hlucháň

* 18. 7. 1890, Rožnov pod Radhoštěm (Vsetín), Česká republika (Czech Republic)
22. 12. 1959, Praha, Česká republika (Czech Republic)

 

nationality: Czech
sex: male

word:
Absolvent brněnské varhanické školy a pražské konzervatoře. Krátce varhaník v Hutisku u Rožnova, v letech 1909-1915 v Dobřichově u Peček. Po vojně učitel hudební výchovy na pražských školách, mj. v Deylově ústavu slepců. V roce 1958 ředitel kůru u sv. Ignáce v Praze. Sbormistr pěveckých sborů Lumír v Pečkách, Smetana, Ozvěna a Hálek v Praze. – Též literárně činný. Spolupracoval s nakladatelstvím Česká katolická charita. Vydal album fotografií a životopisů českých skladatelů. – Autor klavírních skladeb.
Československý hudební slovník osob a institucí. 1. vyd. Sv. 1. Praha : Státní hudební vydavatelství, 1963, s. 445.
svkkl.cz

notes:
Absolvent brněnské varhanické školy a pražské konzervatoře. Krátce varhaník v Hutisku u Rožnova, v l. 1909-1915 v Dobřichově u Peček. Po vojně učitel hudební výchovy na pražských školách, mj. v Deylově ústavu slepců. V r. 1958 ředitel kůru u sv. Ignáce v Praze. Sbormistr pěveckých sborů Lumír v Pečkách, Smetana, Ozvěna a Hálek v Praze. – Též literárně činný. Spolupracoval s nakladatelstvím Česká katolická charita. Vydal album fotografií a životopisů českých skladatelů. – Autor klavírních skladeb.
Klíč.slova hudebníci * varhaníci * hudební pedagogové * sbormistři * hudební skladatelé * publicisté
Citace Československý hudební slovník osob a institucí. 1. vyd. Sv. 1. Praha : Státní hudební vydavatelství, 1963, s. 445.