Vlastimil Oli Helcl

* 6. 9. 1953, Přerov (Přerov), Česká republika (Czech Republic)
5. 2017,
photographer, typographer, editor

 

nationality: Czech
sex: male

word:
Vlastimil Helcl, kterému nikdo neřekl jinak než Oli, byl výraznou osobností společenského života v Hranicích. Byl výtvarníkem, fotografem, šéfredaktorem týdeníku Přehled, vedoucím Zbrašovkých aragonitových jeskyní a výraznou osobností Sametové revoluce na Hranicku.
Oli V. Helcl se narodil v Přerově, mládí prožil v Olomouci a většinu života v Hranicích. Od roku 1977 působil jako zástupce vedoucího a pak jako vedoucí Zbrašovských aragonitových jeskyní, kde organizoval koncerty, výstavy a divadelní představení.
V roce 1989 se stal vůdčí osobností Sametové revoluce na Hranicku a šéfredaktorem a vydavatelem týdeníku Přehled. Ve vlastním designovém Studiu 2H se věnoval grafickým návrhům a typografii. Oli V. Helcl zemřel v roce 2017 v Hranicích.
muzeum-hranice.cz, 8.6.2020

notes:
NK ne - 2019/07
také Oli V. Helcl
výtvarník, fotograf, typograf, někdejší zaměstnanec a posléze vedoucí Zbrašovských aragonitových jeskyní, organizátor koncertů, výstav a uměleckých happeningů, disident a vůdčí osobnost sametové revoluce na Hranicku, šéfredaktor a vydavatel týdeníku Přehled