Otto Peters

* 5. 10. 1882, Dolce (Plzeň-jih), Česká republika (Czech Republic)
8. 7. 1952, Praha, Česká republika (Czech Republic)
painter

 

sex: male

word:
Otto Peters (5. října 1882, Dolce, Rakousko-Uhersko - 8. července 1970, Praha, Československo) byl český malíř, portrétista a figuralista, člen Spolku výtvarných umělců Mánes. Pokračovatel v tradici akademismu a salonní malby 19. století. Portrétoval T.G. Masaryka, Karla Kramáře, Antonína Švehlu, Eduarda Beneše, arcibiskupa Bedřicha Schwarzenberga, Rudolfa Medka, Františka Soukupa a další představitele první republiky. Pro město Klatovy vytvořil portréty zdejších starostů a zakladatele městského muzea Karla Hostaše.
Narodil se v panském dvoře v Dolcích, kde byl jeho otec hospodářským správcem. Navštěvoval obecnou školu v Horšicích. Po předčasné otcově smrti se matka, rozená Beštová, z Velké Třebejciny u Švihova, odstěhovala s pěti dětmi do Klatov. Otto zde studoval reálné gymnázium. Díky finanční podpoře Nadace Josefa, Marie a Zdenky Hlávkových přešel v roce 1897 z kvarty na Umělecko-průmyslovou školu v Praze. Jeho profesory byli Jakub Schikaneder, Felix Jenewein a Emanuel Krescenc Liška.
Po roce 1948 upadl v nemilost a dožíval v nedůstojných podmínkách. Odpočívá ve společném hrobě se svým přítelem a vrstevníkem ak. malířem Robertem Schlosserem patrně na některém z pražských hřbitovů.
cs.wikipedia.org, 26.6.2016

notes:
* německy Dolzen