František Hubatka

* 15. 6. 1960, Znojmo (Znojmo), Česká republika (Czech Republic)
painter, illustrator, geologist

 

nationality: Czech
sex: male

word:
Mým jediným výtvarným vzděláním je půlroční docházka do lidové školy umění ve Znojmě. Výtvarně mě ovlivnili hlavně Jan Žilka, malíř a bezdomovec, s kterým jsem se setkal na studiích v Praze, akademický sochař Petr Novák z Jaroměře, s kterým jsem se strávil část vojny v Bratislavě a výtvarník Evžen Navrátil, se kterým jsem začínal vystavovat.
Systematicky maluji od r 1989. První samostatnou výstavu pod názvem „Zlaté býčí srdce“ jsem měl v roce 1997 v galerii Hády. Další výstavy: v pobočce Mahenovy knihovny v Bohunicích v roce 1998, v galerii Špilar pod názvem „Lesní hvězda“ v roce 1998 a v rokovém klubu Stará pekárna pod názvem „Pronikání stínů“ v roce 2001.
Poslední výstavu jsem měl v Geofyzikálním ústavu AV ČR v Praze na podzim v roce 2001.
Od roku 1996 jsem několikrát vystavoval při literárních akcích v klubu Skleněná louka a Meskalito při čtení poezie Petra Hrbáče, Věry Rosí a autorů publikujících v literárním časopisu WELLES.
V roce 2000 jsem ilustroval básnickou sbírku Věry Rosí „Holý bílý kmen“, která získala Ortenovu cenu za literaturu. V poetickém magazínu WELES, 13/2001, vyšel jako výtvarný doprovod cyklus kreseb „Malé formáty"
František Hubatka, 2001