oil

oil

katalog autorský
  published   title (subtitle)
  1962   Karel Tondl: Obrazy, monotypy, grafika

oil

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  2006   The & (Výstava praktických diplomových prací Fakulty výtvarných umění VUT v Brně 2006)
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  2009   Příběh tlouštíka
  published   title (subtitle)
  1925   Štúdia z trhu
báseň-obraz
  published   title (subtitle)
  ????   Klanění
dílo
  published   title (subtitle)
  ????   Mesto
  ????   Čas
  ????   Černomořci
  ????   Dítě
  ????   Dívenka
  ????   Dívky v krajině
  ????   Dvě spřežení
  ????   Finále II
  ????   Karburátorek
  ????   Krajina v létě
  ????   Miminko
  ????   Na barikádě
  ????   Na poli
  ????   Na starém nádraží
  ????   Někrasov v období Posledních písní
  ????   Pobřeží
  ????   Portrét A. F. Kokorinova
  ????   Promítání
  ????   Pustina
  ????   Ráno v lese
  ????   Republika
  ????   Seňko
  ????   Velká mašle
  ????   Zápas
  1773-1776   Princezna J. N. Chovanská a slečna Chruščeva
  1797   Portrét M. I. Lopuchiné
  1809   Podobizna hraběnky J. P. Rostopčiné
  1826-1830   Comte Palatino v orientálním kroji
  1830   Svoboda na barikádách
  1843   Smrt Lukáše Leydenského
  1850   Mlékojedy se Středohořím
  1850   Zřícenina hradu Kamýku u Litoměřic
  1860   Čeští sedláci po bitvě na Bílé hoře
  1860   Stoupající cesta
  1861   Zlatník ve své dílně
  1863   Prapor jednoty Říp v Roudnici
  1863   Řípský kraj
  1865 - 1870   Zingara s baskickým bubínkem (detail)
  1865-1866   Červen
  1865-1866   Září
  1867   Jules Vallés
  1871   Ulice v Douai
  1874   Dáma v modrém
  1882   Bohatýr na rozcestí
  1883   Menšikov v Březově
  1888   Jánošík s družinou (lidová olejomalba z Liptova)
  1890   Krávy na pastvě
  1895   Podzimní den
  1901   Dvůr finského statku
  1902   Z Kameniček
  1907   Kameničky v zimě
  1907   Trh na Letné
  1908   Meditace
  1911   Famfulíkova chalupa
  1911   Postavy v krajině
  1912   Plachta
  1913   Tělocvik
  1913   Zátiší s fíkusem
  1914   Portrét Rudolfa Beneše
  1915   Krymská krajina
  1917   Boardwalk
  1917   Černoch - artista
  1917   Kaštany
  1917   Malý autoportrét (Vlastní portrét, Autoportrét, Autoportrét malý)
  1917   Maruška Lašková (Maruška L.)
  1918   Raněný rakouský voják
  1918   Zpívající lahve
  1919   Po koupeli
  1919   Portrét Josefa Nováka
  1919   Portrét paní Novákové
  1920 - 21   Kompozice
  1921   Stařec
  1922 - 1923   Portrét otce (Potrét otce umělcova)
  1923   Portrét Heleny Pasičnykové
  1923   Velký autoportrét (Autoportrét velký)
  1924   Autoportrét, detail
  1924   Černohorec (Rusín)
  1924   Torzo s květinou
  1924 - 1925   Jeptiška (Jepiška I)
  1925   Lodě na Jihu (Lodě v Dubrovníku, Máchovo jezero)
  1925   U lože umírajícího
  1925   V kavárně (Studie ke Kavárně, Studie ke kavárně)
  1925 - 1926   Karel Lašek (Portrét maldíka)
  1926   Portrét Jana Vandase (Portrét pana J. V.)
  1926   Portrét Julie Vandasové
  1926   Portrét synovce Vladimíra Voleského (Portrét synovce, Chlapecký portrét Ladislava Voleského)
  1927   Komposice
  1927   Večer
  1928   Cestující
  1928   Včelařské zátiší
  1930   Koupající se ženy
  1930   Mrtví ptáci
  1930   Oráč
  1932   Pozdrav z Benátek
  1932   Stařena, detail
  1932   Žena s červeným šátkem
  1933   Adam a Eva
  1933   Děti ze Zakarpatska
  1934   Sedící polonahá žena
  1934   Sedící žena
  1934   Sochař
  1935   Kolotoč
  1935   Ulice s botou
  1936   Baladická tvář krajiny
  1936   Hvězdy
  1936   Pařížanka
  1936   Španělsko 1936
  1936   Večerní máj
  1937   Zahrada s lampióny, detail
  1938   Černoška
  1938   Černoška v žlutých šatech
  1938   Krajina s hady
  1938-1939   Myjavka (Portrét matky)
  1939 - 42   Těm, kteří nocují pod mosty
  1939 - 42   Tkáč
  1940   Můj dům
  1940   Tři klauni
  1940 -   Kytice
  1940 -   Maska
  1940-1942   Ze starého Zlína
  1941   Paříž - Sacre Coeur
  1942   Plné léto
  1943   Cestovatel Alberto Vojtěch Frič
  1943   Mandragora
  1943   Zátiší v oválu
  1943   Zátiší v oválu, detail
  1944   Kaktusy
  1944   Konečná stanice
  1944   Ukřižovaný
  1945   Vnitřek domu
  1945   Zimní ráno v Rakovníku
  1946   Clowni
  1946   Damnée Cherie (Prokletý miláček)
  1946   Solitude (Samota)
  1946   V baru
  1946   Zvěřinec
  1947   Domky v Tróji
  1947   Dopis z fronty
  1947   Dopis z fronty (Laktinov)
  1947   Štěstí zaslepenosti
  1947   Tavič
  1948   Mladý J. V. Stalin čte Šota Rusthaveliho
  1948   Únor 1948
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Moc, má panenko, moc se ptáš! Jen honem pojď - však uhlídáš!)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Pěkná noc, jasná - v tu dobu vstávají mrtví ze hrobů (?))
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (A on vždy napřed - skok a skok, a jí za ním již slábne krok (2))
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Vrba (Na píšťalku bude pěti,/ - se svou matkou rozprávěti)
  1948-1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Tu jsem již!)
  1949   Február 1948
  1949   J. V. Stalin odváděn do vyhnanství z Batumi r. 1903
  1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (A on vždy napřed…)
  1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Podej nám tu živou…)
  1949   Matka s dítětem
  1949   Na traktorové souvrati
  1949   Návrh plakátu Den horníků 11. září
  1949   Směna
  1949   Traktorista
  1949   U elektrické pece v ČKD
  1949   U šramačky
  1949   Vítězný lid
  1949   Zakladač
  1949   Zátiší s kyticí
  1950   Milenci I
  1950   Podobizna presidenta republiky Klementa Gottwalda
  1950   Růžový obličej
  1950   Z dílny SONP
  1950 -   Edgar Allan Poe: Zlatý scarabeus (Lebka)
  1951   Krajina s růžovou oblohou / Landscape with Rosy Skies
  1952   Doly u Stalinových závodů
  1952   Liptovské hole
  1952   Studenti
  1953   Cihelna
  1953   Potok ve stráni
  1953   Studie k portrétu
  1953   Tatry
  1953   Vltava u Županovic
  1953   Výlov Krvavého rybníka
  1953   Zátiší
  1954   Český motiv
  1954   Dívčí portrét
  1954   Dokaři
  1954   Doma
  1954   Doma (detail)
  1954   Dvě zemědělské ženy
  1954   Hlava VI
  1954   Jaro v Laškově
  1954   Kytice
  1954   Léto nad polní cestou
  1954   Ležící akt
  1954   Liběchov
  1954   Liptovská krajina
  1954   Malý loutkář
  1954   Mařenka a bratr
  1954   Mladá Praha
  1954   Moje dcera
  1954   Opakovací zkouška
  1954   Podobizna hocha
  1954   Podzim na vsi
  1954   Pole u Uherského Hradiště
  1954   Portrét architekta Honzíka
  1954   Portrét otce
  1954   Ranený partizán
  1954   Slapy - pevnost míru
  1954   Smutek
  1954   Stromy ve větru
  1954   Tavič L. Pastorek
  1954   Turské pole (75 x 140)
  1954   Turské pole (62 x 105)
  1954   U nemocné přítelkyně
  1954   Uralské častušky
  1954   Vodní stavby v Podolí
  1954   Zaučování nového svářeče
  1954   Zdobnice za letního dne
  1954   Zima ve Starých Dejvicích
  1954   Zimní palác je dobyt
  1954   Žíznivý (z cyklu Partyzánská válka)
  1954 - 1955   Instalatér Stolín
  1954-1955   Podobizeň V. B.
  1955   Chlapec s trasírkou
  1955   Lenin v Praze
  1955   Návrat
  1955   Odlévání ocele
  1955   Oslobodenie Horehronia
  1955   Podobizna paní W.
  1955   Posledná zima
  1955   Prechod sovietskej armády cez Kysucu
  1955   Selka ze Zděchova
  1955   Uzenáče
  1955   Žně
  1956   Dívka s nádobou na hlavě / Girl with Jar on her Head
  1956   Z Malé skály
  1957   Matějská pouť
  1957   Střelnice
  1957   U pokladny
  1957   V kavárně
  1958   Kukuřice / Maize
  1958   Vlnitá krajina / Wavy Lanscape
  1959   Celník
  1959   Dobývání brambor
  1959   Kytarista
  1959   Podzim / Autumn
  1960   Ostří
  1960   Průnik slunce / Penetration of Sun
  1960   Přístav v Sozopolu
  1961   Klauni
  1961   Mammuthus primigenius fraasi
  1962   Otáčející se figura
  1962   Večerní zahrada
  1962-1963   Autoportrét
  1963   Bojovník národa Zulu
  1963   Fantasie
  1963   Jarní výlet
  1963   Kočka Zuzka
  1963   Sex - bomba se svým společníkem
  1963   Studie k portrétu na rozkládací posteli
  1963   Ulice Entourloup
  1963   Žena s dětmi
  1963-1965   Vzpomínka na Sevan a Garni
  1964   Kompozice II
  1964   Lafayette
  1964   Lyonské nádraží
  1964   Město
  1964   Portrét R.
  1964   Stojící
  1964   Vegetace města
  1965   (Bílá myška)
  1965   Citový život IV. - Velká láska s psíkem
  1965   Moře u přístavu Constanca v Rumunsku
  1965   Obraz
  1965   Okno
  1965   Osud úhořů
  1965   Poražený strom
  1965   Předjaří
  1965   Předměty II
  1965   Římská mince v Dubrovníku
  1965   Slavnost v laguně
  1965   Slavnost v laguně, detail
  1965   Tváře
  1965   Vědomí II
  1965   Zahrada v dešti
  1966   Hudební klaun
  1966   Kráčející
  1966   Matka s dítětem
  1966   Předměstí u Seiny
  1966   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1967   Imaginární portrét Františka Tichého
  1967   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1967   Žlutí ptáci
  1968   (Poklona)
  1968   Čarodějnice
  1968   Čert s kartou
  1968   Klaun s obručí
  1968   Traktoristov obec
  1969   Josefína na červené dece
  1969   Na křížnych cestách
  1969   Návraty z luk II.
  1969   S alt sax
  1969   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1970   Autoportrét v pražském ateliéru
  1970   Hlava v předjaří
  1970   Pomeranče na modré látce
  1970   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1970   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1971   Flétnista
  1971   Podzimní třešňovka
  1971   Rue nationale
  1971   Vodní rostliny
  1971   Vodní rostliny
  1971   Vodní rostliny
  1971   Vodní rostliny v červené
  1972   Černý rybník
  1972   Homor erectus olduvaiensis
  1972   Imperfectum / Imperfect
  1972   Ležící
  1972   Matka s dítětem
  1972   Preterit / Preterite
  1972   Smutná žena
  1972   Středohoří se žlutou vinicí (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1972   Večer u stolu
  1972   Zimní podvečer
  1973   (Cafe)
  1973   (Jazz Story Ville)
  1973   (Mořská panna)
  1973   (Páni deště)
  1973   (Traditional jazz)
  1973   Na dvoře / In the Yard
  1973   Na hnoji / On the Manure
  1973   Psí hrátky
  1973/2000   Duňa v klobouku
  1973-1978   Velká komprese
  1974   Bytová otázka / Housing Question
  1974   Diptych / Diptych
  1974   Trochu to padá / Falling Slightly
  1974   Vejminěk / The Old Folks' Place
  1975   Houbaři / Mushroomers
  1975   Je tam / It's There
  1975   Křováci
  1975   Na zádech / Prone
  1975   Poslední svědkové pravěku
  1975   Prádelna / Laundry
  1975   Rodina po chřipce / Family after Flu
  1975   Stvořitel / Creator
  1975   Tentononc II / Doodad II
  1975   Tentononc III – Dvojice / Doodad III – Couple
  1975   Tíseň / Stress
  1975   Žízeň / Thirst
  1976   Malý drak v nás
  1976   Na pouti
  1976   Nechci v kleci / No cage!
  1976   Ostnatá láhev
  1976   Rákosí
  1976   Ráno. Cvičení za umělého osvětlení / Morning. Exercises by Artificial Light
  1976   Tam byl / It Was There
  1976-1977   Hasičské družstvo
  1976-1978   Ohni koleno a hřbet
  1977   Bytové jádro / Sanitary Unit
  1977   Hořící sníh
  1977   Sprchový kout / Shower Unit
  1977   Už chci (v kleci) / Now I Want to Go (in the cage)
  1978   Auto v kouři
  1978   Balík (Trenažér) / Package (Trainer)
  1978   Rodina
  1978   Terezka
  1978-1979   Ustláno / Bed Made
  1979   (Koráb)
  1979   Blatensko
  1979   Inženýrské sítě / Underground Services
  1979   Lumpacivagabundus
  1979   Na rourách / On the Pipes
  1979   Po práci / After Work
  1979   Samotář (podle návodu) / Loner (as per instructions)
  1979   Stěna rostlin
  1979   Strom
  1979   Suchá vegetace
  1979   Svépomoc / Self Help
  1979   Tápání / Fumbling Along
  1979-1980   Obývák I / Parlour I
  1979-1980   Výkřik
  1980   Areál (Hala) / Complex (Hall)
  1980   Automilenci / Car Lovers
  1980   Čekárna / Waiting Room
  1980   Koutek pro pannu
  1980   Měsíční noc na Staroměstském náměstí
  1980   Na štangli / On the Crossbar
  1980   Spořádané manželství / Well-Ordered Marriage
  1980   Trmice, pohled od kostela k zámku
  1980   V čekárně / In a Waiting Room
  1980   Výstup ve skříňovém voze / Scene in a Box Van
  1980   Výtah (Výstup ve výtahu) / Lift (Scene in a Lift)
  1980   Z ptačí rezervace
  1980   Zahrada
  1981   (Býk)
  1981   (Hole)
  1981   (Šatna)
  1981   Bezočivec
  1981   Červená panenka
  1981   Fialové pole
  1981   Na sabat
  1981   Nad propastí / Over the Abyss
  1981   Přelet ptáků
  1981   Sekání, hrabání / Cutting, raking
  1981   Skalka (Studie – skalka) / Rockery (Study – Rockery),
  1981   Studio I (tanec) / Studio I (dance)
  1981   Trmice, bývalý statek v zimě
  1981   Umývání podlahy
  1981   Vodní rostliny
  1981   Záchody / Toilets
  1981   Zeď / Wall
  1981-1982   Zahrádka ve studiu / Studio Garden
  1982   (Cylindr)
  1982   (Králík)
  1982   Delirická válenda / Delirious Couch
  1982   Duchna / Duvet
  1982   Jarní
  1982   Môj priateľ K.
  1982   Nad krajinou
  1982   Nebe na zemi
  1982   Plovoucí rostliny
  1982   Pole
  1982   Věž ze slonoviny
  1982   Vítězný pokřik / Cry of Victory
  1982-1983   Jemná záře / Soft Glow
  1982-1983   Lžíce horké polévk / Spoonful of Hot Soup
  1982-1983   Pračka – Tatramatka / Washing Machine – Tatramat
  1982-1984   S nákupem / With Shopping
  1983   Aktivita, pasivita, rezignace / Activity, Passivity, Resignation
  1983   Aktuality / Latest News
  1983   Hnízdiště
  1983   Hnízdo / Nest
  1983   Kanasta
  1983   Na koncertě III.
  1983   Naše lampička / Our Lamp
  1983   Okno
  1983   Olizování / Licking
  1983   Tanečník rockenrolu / Rock-and-Roll Dancer
  1983   Veselá Poutnice / Merry Girl Pilgrim
  1983   Vysávání / Hoovering
  1983   Zdi
  1983   Zelené město
  1983   Zimní poutnice / Winter Girl Pilgrim
  1983   Ztopořená válenda / Erect Couch
  1983/1985/1987   Provazolezcův syn
  1983/1989   Návrat
  1983-1984   Nix wie weg
  1983-1984   Z otce na syna / From Father to Son
  1984   (Gin)
  1984   Bulovna
  1984   Fazole / Beans
  1984   Klepeta / Claws
  1984   Mrknutí oka / Wink
  1984   Otrava houbami / Mushroom Poisoning
  1984   První kroky / The First Steps
  1984   Requiem za křečka / Requiem for a Hamster
  1984   Stíhačky / Fighters
  1984   Varhany / Organ
  1984   Večerní poutnice / Evening Girl Pilgrim
  1984-1985   Sedící provazolezec
  1985   Flétnista
  1985   Konfiguration AE
  1985   Kontemplation AB
  1985   Kontemplation AJ
  1985   Lžíce horké polévky / Spoonful of Hot Soup
  1985   Odešli
  1985   Ošklivé kačátko / Ugly Duckling
  1985   Ošklivé květy / Ugly Flowers
  1985   Rostliny / Plants
  1985   Záhadný piknik 1
  1985/1987   Provazolezcova žena
  1985/1988   Žena v moři I
  1985-1986   Mechaničtí sekáči / Mechanical Reapers
  1986   Je to vůbec možný?
  1986   Krásný nesmysl
  1986   Růžová imprese (z cyklu Vzpomínky na impresionismus)
  1986   Zahrádka / Garden
  1986-1987   Rok vleže: Jaro, Léto, Podzim, Zima / Year Lying Down: Spring, Summer, Autumn, Winter
  1987   Ateliér / Studio
  1987   Cesta na Korčule
  1987   Děti v mlze
  1987   Doma
  1987   Dráhy slimáků / Slug Trails
  1987   Hudba
  1987   Kvasar
  1987   Na pytel / Worthless
  1987   Pocta Maroldovi / Tribute to Marold
  1987   Prostupující se zkosené jehlany
  1987   Smíšené manželství / Mixed Marriage
  1987   Úplněk / Full Moon
  1987   Ve vrstvách hladiny
  1987   Vysočina - chalupy na Svitálce
  1987   Vzpomínka na Moneta (z cyklu Vzpomínky na impresionismus)
  1987   Z ptačí rezervace
  1987   Zabijačka (ve studiu) / Pig Sticking (in the studio
  1987-1988   Odchod
  1988   Bouře
  1988   Hnízda nad rybníkem
  1988   Hnízda nad rybníkem
  1988   Jaro
  1988   Komposition AV
  1988   Les / Forest
  1988   Město / City
  1988   Mezi lesem a polem
  1988   Na dně
  1988   Ohlédnutí zpátky
  1988   Rozdělení
  1988   Skok
  1988   Studie slečny C.
  1988   Zkameněliny
  1988   Žluté čáry
  1989   Dům
  1989   Interiér
  1989   Jitro
  1989   Mikeša u jezírka
  1989   Penalta II / Penalty II
  1989   Svatý Jiří
  1989   Trojúhelník
  1989   Ve žlutém poli
  1989   Vláček I / Train I
  1989   Vláček II / Train II
  1989   Vláček III / Train III
  1989   Vláček IV / Train IV
  1989-1989   Kráčející
  1990   Akvárium / Aquarium
  1990   Cesta s kameny
  1990   Červená a černá značka
  1990   Česneky
  1990   Irské jezero
  1990   Jarní alpinum
  1990   Krajiny mého dětství
  1990   Krumpáče / Pickaxes
  1990   Podzim v Kučenicích
  1990   Provizorium / Makeshift
  1990   Šťastný den (z cyklu Imprese)
  1990   Tisíc čertů
  1990   Uragán
  1990   Vertikální sólo II
  1990   Vítězství železa
  1990   Zářivý večer
  1990   Zlatá rybka / Goldfish
  1990-1991   Chlad a vášeň / Chill and Passion
  1990-1991   Jarní fluidum / Spring Aura
  1990-1991   Spálená topinka / Burnt Toast
  1990-1994   Podzim
  1990-1995   Dvojice
  1991   Banány
  1991   Červená imprese
  1991   Červená země
  1991   Do hromady / Altogether
  1991   Je mu to volný / He Couldn't Care Less
  1991   Karotka / Carrot
  1991   Padá to
  1991   Posečená tráva
  1991   Rozhraní
  1991   Vodní světlo
  1991   Zelená záře
  1992   Červená drapérie
  1992   Jemná taktika / Subtile tactics
  1992   Malá imprese
  1992   Plynutie 2 / Flowing 2
  1992   Po bouři
  1992   Reminiscence
  1992   Rock ‘n' roll na vsi / Rock ‘n' Roll in the Village
  1992   Slunečný den (Z cyklu imprese)
  1992   Stíny na tajícím sněhu (z cyklu Imprese)
  1992   Světlo na cestě (Z cyklu imprese)
  1992   Totální pračka (Pračka) / Total Washing-machine (Washing-machine)
  1992   Ve dveřích se objevila mohutná silueta a na zádech mu seděla múza (jeho múza) II / A mighty silhouette appeared in the doorway with a Muse on his back (his Muse) II
  1992 - 1995   Srdce
  1992-1993   Bez názvu (Reminiscence na Interier)
  1992-1993   Kalvárie
  1992-1993   Nad / Over
  1992-1993   Žltá verzia 1 / The yellow Version 1
  1992-1993   Žltá verzia 2 / The yellow Version 2
  1993   Berušky / Ladybirds
  1993   Dívka v Schönbrunnu IV
  1993   Hudba
  1993   Imagination DQ
  1993   Jazzová imprese
  1993   Konfiguration DY
  1993   Les
  1993   Meditation CD
  1993   Meditation CT
  1993   Pinkalinky / Ladybirds
  1993   Plynutie 3 / Flowing 3
  1993   Plynutie 4 / Flowing 4
  1993   Plynutie 5 / Flowing 5
  1993   Podzimní cesta do nebe
  1993   Poklad (Loretánská monstrance I)
  1993   Poklad (Loretánská monstrance II)
  1993   Poklad (Loretánský kalich)
  1993   Prebúdzanie 1
  1993   Sedmé nebe / Seventh Heaven
  1993   Suché stromy
  1993   Ticho
  1993   V zajetí sama sebe
  1993   Ve vodě / In the Water
  1993-1994   Dívka u zábradlí
  1994   Cestou ke hřbitovu
  1994   Cleveland - West Side Market
  1994   Černý chléb / Black Bread
  1994   Horská krajina
  1994   Jez
  1994   Kontemplation FB
  1994   Listy svlačce
  1994   Mimostředné segmenty
  1994   Nosič černých chlebů / Black Bread Bearer
  1994   Práce / Work
  1994   Příroda píše japonsky
  1994   Šlofík / Nap
  1994   Víly pro M. Š. / Fairies for M. Š.
  1994   Výrazná malinová chuť / Pronounced Raspberry Flavour
  1994   Ze staré zahrady
  1994/1995   Hadia geometria 1 / Serpent Geometry 1
  1994/1995   Hadia geometria 2 / Serpent Geometry 2
  1994/1995   Hadia geometria 3 / Serpent Geometry 3
  1994/1995   Hadia geometria 4 / Serpent Geometry 4
  1994-1995   Převrácený stůl / Overturned Table
  1995   Hadia geometria 5 / Serpent Geometry 5
  1995   Hadia geometria 6 / Serpent Geometry 6
  1995   Imagination GG
  1995   Imagination GJ
  1995   Imagination GL
  1995   Jarní zahrada
  1995   Na prahu tmy
  1995   Nymfy I-III
  1995   Pluly-li by v noci / If they sailed at night
  1995   Po vyjížďce
  1995   Stíny zapomenutých
  1995   Světlo na loňské trávě II
  1995   U jezera
  1995   Úděl
  1995   Vernisáž v Headlands. Jste ve vězení! Abyste se z vězení dostali, musíte si uvědomit toto: jste ve vězení. Dokud si budete myslet, že jste volní, nikdy se ven nedostanete (G. I. Gurdjieff)
  1995   Výskok a pád
  1995   Zimní les
  1995   Zkosené hranoly 1
  1995   Zkosené hranoly 2
  1995-1997   Přízrak Goyenky
  1996   Bez názvu
  1996   Bezmoc
  1996   Bílá hvězda
  1996   Bon pari
  1996   Cizinec
  1996   Číslo 5
  1996   EGG
  1996   Hadia geometria 10 / Serpent Geometry 10
  1996   Hadia geometria 7 / Serpent Geometry 7
  1996   Hadia geometria 8 / Serpent Geometry 8
  1996   Hadia geometria 9 / Serpent Geometry 9
  1996   Imagination HP
  1996   Jarní obraz
  1996   MOON
  1996   Nerušit
  1996   Nevěřící Tomáš
  1996   Nostalgie léta
  1996   Ostraha
  1996   Pobřeží - Kréta
  1996   Ponorky
  1996   Portrét
  1996   Prostorové plány 1
  1996   Prostorové plány 2
  1996   PUZZ
  1996   Skály
  1996   Uvěznění psi
  1996   Važec 1931 - Požiar
  1996   Včelí srdce
  1996   Vertikály
  1996   Vlny
  1996   Z Říma naposled
  1996   Zahrada rozkoší
  1996-1997   Dekorativní rostliny / Decorative Plants
  1997   Hlinná
  1997   Kohoutí zakokrhání a naklepávání kosy
  1997   Kolotoč
  1997   Konstanta II
  1997   Konstanta III
  1997   Krajina s labyrintem
  1997   Letní krajina bez slunce
  1997   Letní krajina z interiéru
  1997   Modrý ostrov
  1997   Muž s vojem
  1997   Návrat
  1997   Nymfy / Nymphs
  1997   Okno
  1997   Puntíky / Dots
  1997   Rodina I
  1997   Smečka
  1997   Vegetace
  1997   Voda
  1997   Začátek krajiny
  1997   Zátiší - Den
  1997   Zátiší - Noc
  1998   Afrika II
  1998   Dětský náhrobek I
  1998   Divadelní úplněk / Theatre Moon
  1998   FISHTAIL
  1998   Jaro ve Valticích
  1998   Kámen / Stone
  1998   Karneval
  1998   Krajina / Landscape
  1998   Ostrov
  1998   Pápěří (noc) / Fluff (night)
  1998   Pápěří / Fluff
  1998   Podzimní
  1998   Pohádka / Fairy Story
  1998   Pylová sezona / Pollen Season
  1998   Rostliny / Plants
  1998   Samotřetí
  1998   Sníh (Snow)
  1998   Tam / There
  1998   Uvnitř rotundy
  1998   Vítr
  1998-2000   Park
  1999   12 měsíců rocku / 12 Months of Rock
  1999   Anděl smrti
  1999   Asiat / Asian
  1999   Bezmocnost
  1999   Bílý býlí různý síly / White Herbs of Various Thicknesses
  1999   Číňan / Chinese
  1999   Galéra
  1999   Chladnokrevně / In Cold Blood
  1999   Indiánské léto
  1999   Klandr / Hand-Rail
  1999   Maruška a rok / Maruška and a Year
  1999   Marušky / Maruškas
  1999   Měsíc / Moon
  1999   Milosrdné sestry
  1999   Nebezpečná hra
  1999   Noc / Night
  1999   Pole
  1999   Průhled / View Through
  1999   Pyreneje (triptych)
  1999   Studená louka
  1999   Sudičky I
  1999   Svítání
  1999   Velký krystal / Large Crystal
  1999   Vonehdá večer / That Evening
  1999   Za / Behind
  1999   Zámecký park
  1999   Zámotky
  1999   Zima u berounských mlýnů
  1999   Zimní květy
  1999-2002   V modré
  2. pol. 20. let   Podobizna muže v čepici
  2. pol. 20. let   Podobizna ženy s kožešinovým límcem
  2. pol. 20. let   Portrét maldé ženy
  2. pol. 20. let   Portrét maldého muže (Skizza k portrétu mladíka, Malý autoportrét)
  2. pol. 20. let   Skica ženské tváře
  2. pol. 20. let   Studie portrétu
  2000   Antický motiv
  2000   Čůrající touha / Pissing Urge
  2000   Dutá hlava
  2000   Jarní krajina
  2000   Jeruzalém
  2000   Kaluž
  2000   Led na laně / Ice on a Rigging
  2000   Ležící II
  2000   Na kouli
  2000   Noční zahrada
  2000   Oči má sněhem zaváté / Eyes in Snowdrift
  2000   Osamělost
  2000   Plášť ochranitelky
  2000   Sudičky II
  2000   Září
  2000-2003   Netečnost hor
  2001   Bílá čára
  2001   Co mě to jen napadlo
  2001   Job
  2001   Klekánice I
  2001   Kompozice 53b
  2001   Kompozice OP
  2001   Kompozice X
  2001   Metopa IX
  2001   Obloučky
  2001   Obsluha
  2001   Přetržená nit (triptych)
  2001   Přetržená nit II (triptych)
  2001   Přetržená nit III (triptych)
  2001   Soutěska
  2001   Svěcený kruh nechrání (triptych)
  2001   Svěcený kruh nechrání II (triptych)
  2001   Svěcený kruh nechrání III (triptych)
  2001   V bažinách 1
  2001   V bažinách 2
  2001   Vaříme na Marsu IV / Cooking on Mars IV
  2001   Voda I
  2001   Volížu Ti tečku Beruško / I'll Lick Your Spot, Ladybird
  2002   Bez názvu
  2002   Cairo II
  2002   Emil
  2002   Kancelář I. Pornonakladatelství / Office I. Porno Publishers
  2002   Kancelář II. Pornonakladatelství / Office II. Porno Publishers
  2002   Kancelář III. Pornonakladatelství / Office III. Porno Publishers
  2002   Kancelář IV. Pornonakladatelství / Office IV. Porno Publishers
  2002   Kosatce (Indiánská noc)
  2002   Metopa VIII
  2002   Metopa XI
  2002   Metopa XII
  2002   Metopa XIII
  2002   Obřad
  2002   Oslnění
  2002   Propojování
  2002   Tón
  2002   Vesnička pod horizontem
  2002   Voda a bláto
  2002   Vysoké stromy
  2002/2006   Perpetua
  2002-2003   Čínský Laurel a Hardy / Chinese Laurel and Hardy
  2003   Čeření
  2003   Hlava to neunese
  2003   Karneval
  2003   Les
  2003   Metopa I
  2003   Metopa III
  2003   Modrá opice
  2003   Modrá, bílá, červená
  2003   Nemohoucný
  2003   Obloha IV.
  2003   Podvečer v zahradě
  2003   Přichází
  2003   Soumrák
  2003   Stopy světla
  2003   U nás doma
  2003   Zpěvačky
  2003-2004   Ruka faraona / Pharaoh's Hand
  2004   Adam
  2004   Až tam
  2004   Bez názvu
  2004   Červená a bílá na jutě
  2004   Dvě figury
  2004   Naděje
  2004   Otáčející se prostorové plány
  2004   Pištec
  2004   Plesk
  2004   Segmenty II.
  2004   Segmenty IV.
  2004   Smířený? (z cyklu Smírčí kříže)
  2004   Společný hřích (z cyklu Smírčí kříže)
  2004   Venuše
  2004   Vzájemná vražda (z cyklu Smírčí kříže)
  2004   Vzestupy
  2004   Zaznění
  2004   Žízeň po zelené
  2005   Bez názvu
  2005   Čaj IV
  2005   Dvě červené
  2005   Horizonty
  2005   Léto
  2005   Návštěva
  2005   Nezabiješ I
  2005   Nezabiješ II
  2005   Nezrozenec (z cyklu Smírčí kříže)
  2005   Pan a Syrinx
  2005   Pocta V.B.
  2005   Podivná vegetace
  2005   Rouška
  2005   Rusalčino jezírko
  2005   Saxofonista
  2005   Vjezd do vsi
  2005   Z cyklu Zprávy
  2005   Z triptychu Červencová krajina (1)
  2005   Z triptychu Červencová krajina (2)
  2006   Bez názvu
  2006   Červené listy
  2006   Go to Chillago
  2006   Hnízdo opic / Apes´ Nest
  2006   Jižní Čechy
  2006   Krajina
  2006   Meditace nad dílem Nikolaje Andrejeviče Rimského-Korsakova Čmelák
  2006   Mihnutí
  2006   Pracovna / Studio
  2006   Samovazba (z cyklu Smírčí kříže)
  2006   Vlašťovčí andělé / Angel Swallows
  2006   Vlny
  2006   Zahrada III (Garden III)
  2006   Zbytky krajiny V
  2006   Zimní zahrada
  2006   Ztichlá Kalábrie I
  2006   Ztichlá Kalábrie II
  2007   Andromeda
  2007   Až v noci se stáváme součástí Vesmíru
  2007   Bez názvu
  2007   Čaj VIII
  2007   Harlekýn
  2007   Hra s ohněm
  2007   Ikaros
  2007   Krajina u Stradonic
  2007   Leda s labutí
  2007   Letmé setkání
  2007   Léto v Posázaví
  2007   Meditace nad dílem Josefa Suka Vesnická serenáda
  2007   Metopa XXXXV
  2007   Polibek
  2007   Sluneční den (Sunny Day)
  2007   Voda I
  2007   Zahrada při soumraku
  2008   Gottfried Helnwein: Autoportrét
  2008   Hlava náčelníka
  2008   Mám pro tebe dárek
  2008   Osud města
  2008   Oživlá socha
  2008   Soumrak
  2008   Sousoší
  2008   Zátiší II
  2009   Bojovník
  2009   Cibule / Onion
  2009   Dívka / Girl
  2009   Holčička
  2009   Máma
  2009   Monument Zifčákova taška
  2009   Nevěsta
  2009   Přes práh
  2009   Sodoma
  2009   Stín
  2010   Alej II
  2010   Keř a topol
  2010   Krajina Ikara
  2010   Nádrž / Reservoir
  2010   Portrét I / Portrait I
  2010   Portrét II / Portrait II
  2011   Strniště
  2012   Les (červený)
  2012   Les (zelený)
  2012   Strom
  2012   Tajemný les
  2012   Tajemný les 2
  2012   Zimní sad
  nedat   Kytice
  nedatováno   (Akt)
  nedatováno   (Bílé slunce)
  nedatováno   (Kaplička)
  nedatováno   (Loutkář)
  nedatováno   (Na hlavě)
  nedatováno   (Na koni)
  nedatováno   (Oblaka)
  nedatováno   (Polykač ohně)
  nedatováno   (Ráno)
  nedatováno   Carnevale di Venezia
  nedatováno   Ekvilibrista
  nedatováno   Chalupy
  nedatováno   Jaro na vsi
  nedatováno   Jaro na Vyžlovce
  nedatováno   Josefína
  nedatováno   Kaplička na Vyžlovce
  nedatováno   Karlov v Praze
  nedatováno   Klaun
  nedatováno   Klaun
  nedatováno   Krajina P.K.
  nedatováno   Maringotka
  nedatováno   Miss Gladiola
  nedatováno   Na dvoře
  nedatováno   Na Vyžlovce
  nedatováno   O žních
  nedatováno   Pegas
  nedatováno   Pouť v Mukařově
  nedatováno   Rybník v Jevanech
  nedatováno   Trh v Kostelci nad Černými lesy
  nedatováno   Tři Grácie
  nedatováno   Ve skalách na Vyžlovce
  nedatováno   Večeře žen
  nedatováno   Zelenočervený ze země
  okolo 1857   Zápas Jakuba s andělem
  před 1918   Portrét dámy v oválu (Portrét dámy)
  před 1920   Filosofská alej
  před 1925   Dívčí akt s prsem (Děvče v zelené říze, Dívčí akt, Dívčí půlakt)
  před 1925   František Kubový
  před 1925   Kozák
  před 1925   Krajina s kapličkou za deště
  před 1925   Na Ostrově
  před 1925   Podobizna děvčete
  před 1925   Předjaří (Předjaří /krajina s potokem/)
  před 1925   Půlakt (Černovlasé děvče, Akt)
grafika
  published   title (subtitle)
  1976   O středu
koláž
  published   title (subtitle)
  1962   Vzkříšení
  1964   Bílý řád
  1978   Romantický horizont
kresba
  published   title (subtitle)
  1932   Krajina s rybníky
  1945   Večera chudobných
  1948   Kristus černochů
  2007   Z cyklu Havrani
  2009   Z cyklu Havrani
  2009   Z cyklu Havrani
  2009   Z cyklu Havrani
malba
  published   title (subtitle)
  1915   Zápasník II (s červenou hvězdou)
  1917   Chudá žena
  1917   Nevěstka s konvalinkami
  1976   New York III
  2000/2003   Portrét Sándora Máraiho
objekt
  published   title (subtitle)
  1962   Obětiště panen
  1973   Asymetrická struktura (Krystalizace)
  1977   Kytice I.
  1980   Obraz krajiny
  2002 - 2004   Funkční stoly
  2005   Voda
  2007   Stromy
  2008   Krajina
  2008   Strom
  2009   Krajina
  2011   Pták a kámen
  2012   Balvany a ryba a pták
  2012   Horizont
  2012   Krajina s balvany
  2013   Stromy
obraz
  published   title (subtitle)
  ????   Černá madona
  ????   Čtyři živly - oheň
  ????   Čtyři živly - vzduch I
  ????   Dárek
  ????   Eidos s petrolejovou lampou
  ????   Jablka věčnosti
  ????   Jasně myslící hlava
  ????   Jizera u Líšného
  ????   Josef Türk
  ????   Knihovník
  ????   Křížové snímání
  ????   Lidé z Nového světa
  ????   Mojžíšovo desatero
  ????   Noc
  ????   Pavoučí žena
  ????   Pieta
  ????   Portrét H. W.
  ????   Portrét L. W.
  ????   Portrét s otcem
  ????   Portrét ženy v modrém šatě
  ????   Posedlost
  ????   Sedící akt
  ????   Smrt rytíře
  ????   Starý žid
  ????   Umělé slunce
  ????   Uvnitř dvora
  ????   V záři umělého slunce I
  ????   V záři umělého slunce II
  ????   V záři umělého slunce III
  ????   Větrná v Lipnicích
  ????   Voda
  ????   Wolfgang Lederer
  ????   Zátišie s fľašami a lievikom
  ????   Zlatý Mao
  ????   Chlapec na koni
  ????   Kyrysaři
  ????   Omámený Balkenhol
  ????   Podobizna Josefa Krasoslava Chmelenského
  ????   Portrét umělce s chotí
  ????   Pradlena (Daumier)
  ????   Slunce nad Řeckem
  1949   Koníky
  ?   Autoportrét
  1. pol. 18. stol.   Svatý Josef
  1. polovina 40. let   Růže v bílém džbánku I.
  1506   Růžencová slavnost
  1538   Votivní deska Kašpara Kašpárka
  1563   Jaro
  1563   Léto
  1563   Zima
  1566   Oheň
  1566   Oheň
  1566   Právník
  1566   Voda
  1566   Vzduch
  1573   Podzim
  1589   Flóra
  1590   Rudolf II. jako Vertumnus
  1590-93   Zelinář
  1591-92   Oboustraná hlava s košíkem ovoce
  1665   Podobizna umělcovy dcery
  1751   Žebrácká scéna
  1790-1808   Poustevník
  1806   Hřbitov v horách
  1808   Autoportrét
  1808   Dramatická krajina se zříceninami v zálivu
  1808   Hrob ve zříceninách
  1808   Krajina se sochou u mostu
  1808   Krajina se žebráky
  1808   Noční krajina s návěštím
  1809   Noční krajina s antickou vázou a obeliskem
  1819   Simón Bolívar, libertador y padre de la patria
  1835   Svatý Jan pod Skalou
  1839   Portrét pana de Bruyas
  1850-1853   Vodopád Mumlavy v Krkonoších
  1850-1854   Horské údolí v Zillertalu
  1852-1853   Autoportrét
  1853   Fíky a ořechy
  1853-56   Hrozny vína
  1858   Pouť u venkovského kostelíka
  1858   Trh
  1859   Zimní večer
  1861   Modlitba za oběšence
  1861   Zátiší s tetřevem
  1864   Pred krčmou
  1865   Černohorská domácnost
  1865   Pred čárdou
  1867   Storm at the Puszta I
  1867-1870   Alej v Düsseldorfe
  1870   Čapí sněm
  1873   Woman Carrying Brushwood
  1873-1874   Male Study for the Pawnbroker's Shop
  1874   Kukuričné pole
  1875–1885   Veľká letná krajina s riekou. Kúpanie
  1877   Skica k Setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem
  1878   Břetislav a Jitka
  1878   Májový triptych - Hudba
  1878   Májový triptych - Malířství
  1878   Májový triptych - Poesie
  1878   Milton Dictating
  1878   Setkání Jiřího z Poděbrad z Matyášem Korvínem
  1878   Živly: Země, Oheň, Voda, Vzduch (Zástěna pro Alexandra Brandeise)
  1878-1879   Ptačí sněm
  1878-1880   Mohamedánský hřbitov v Bosně
  1879   Domácí koncert
  1879   Soutěžní návrh opony Národního divadla
  1880   Seaside at Normandy
  1880   Západ slunce ve Fontainebleau
  1880-1890   Štrbské pleso
  1880-1890   Štúdia hlavy sedliackeho chlapčeka
  1880–1900   Fragment štúdie cigánskej hlavy
  1880–1900   Hlava mysliteľa
  1880–1900   Mesačná noc pri rieke
  1880–1900   Mládenec s veľkým uchom v klobúčiku
  1880–1900   Štúdia ženskej hlavy z profilu
  1881   Trocadero v Paříži / Quai de la Conférence
  1881   Zdenka Braunerová
  1882-1884   Francouzská krajina
  1883   Dusty Country Road
  1883   Podzimní krajina
  1883   Portrét ženy
  1883 - 84   Cesta u lesa ve Fontainebleau
  1884   Zimní krajina
  1884 - 85   Seina u St. Cloud
  1884-1885   Skica k Mýtině v lese Fontainebleauském
  1885   Na brehu rieky Poprad
  1885-1890   Na lúke
  1885-1900   Babička
  1886   Ferenc Liszt I.
  1886   Chudobný obed
  1886   Lásenický rybník I.
  1886   Rybník u Člunku
  1886   Říčka v krajině
  1886   Z Údolí Doubravky / Partie z Doubravky za soumraku
  1886   Zima
  1886-1887   Močál
  1887   Kingfisher by the waterside
  1887   Pohled na Paříž z Montmartru
  1887   Rybník
  1888   Přerušené dostaveníčko
  1889   In the Church
  1889   Krčma v Pont-Aven
  1890   Beznadějná láska
  1890   Figurálna kompozícia
  1890   Hlava chlapca
  1890   Podvečerná krajina s riekou
  1890   Štúdia hlavy mladého muža
  1890   Štúdia chlapca
  1890–1900   Jesenná nálada
  1890–1900   Jesenný les
  1890-1910   Štúdia sediaceho starca
  1891   Podzimní krajina
  1891   Západ slunce v barbizonském lese (Cesta v lese navečer, Cesta do vsi)
  1891   Žena v posteli
  1892   Kedves vásarfia
  1893   Podobizeň umelcovej manželky
  1893-1895   Žena v smútočných šatách
  1894   Almužna (štúdia k obrazu Chudobní)
  1894   Štúdia hlavy sedliackeho dievčaťa
  1894   Východoslovenská krajina
  1894   Zátiší s konvicí
  1894-1895   Štúdia ženskej hlavy
  1895   Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou
  1895   Poor Woman's Home
  1895   Skaly
  1895-1896   Štúdia ženy z trištvrťového profilu
  1895-1898   Palladina hlava ((Uměleckohistorická bajka))
  1895–1905   Podvečerná krajina s riekou a skupinou stromov
  1895-96   V sadě
  1896   Krajina so siahami dreva
  1896   Splynutí duší
  1896   Úvodnice
  1896   Vlčí máky
  1896   Žena sediaca pri váze s kvetmi
  1897   Břízová nálada
  1897   Dušičky
  1897   Homewards
  1897   Na Dušičky
  1897   Umelcova matka pri vyšívaní
  1897-98   Vodník
  1898   Bývalá kovárna s kostelem sv. Gotharda
  1898   Cesta vesnicí za zimního večera
  1898   Paběrkování
  1898   Proti slunci (Na břehu řeky v Obříství)
  1898   Růžový portrét
  1898   Sloup v Obříství
  1898   Slunce v lese
  1898   Žně
  1899   Holiday
  1899   Jitro na řece L' Epte
  1899   Mužský akt
  1899   Portrét Aristida Maillola
  1899   Štúdia podvečernej krajiny
  1900   Dlhovlasý paholok
  1900   Hlava muža
  1900   Hlava tuláka
  1900   Hlava ženy
  1900   Chlap z Kysúc
  1900   Chudý kraj
  1900   Jaro (střední část triptychu)
  1900   Jazdci na koni
  1900   Kovárna v Troji
  1900   Krajina
  1900   Krajina s močiarom
  1900   Krajina z povodia Dunaja
  1900   Modrá kráva
  1900   Podobizeň Jána Danka
  1900   Podobizeň panej
  1900   Podvečerná tatranská krajina
  1900   Portrét muža
  1900   Portrét priateľa
  1900   Pred búrkou
  1900   Pri potoku
  1900   Rodný kraj
  1900   Štúdia hlavy muža
  1900   Štúdia koňa
  1900   Tatranský motív
  1900   Tatry v noci
  1900   Terst
  1900   Zátišie s hroznom
  1900   Žena na lúke
  1900 – 1910   Krajina s riekou
  1900-01   Večer v Okoři
  1900-1904   Portrét muža v čiernom
  1900-1905   Podobizeň umelcovej matky
  1900-1905   Stojaca žena v plenéri
  1900-1910   Interiér sa stolom
  1900-1910   Krajinka
  1900-1910   Pohľad na Vysoké Tatry
  1900-1910   Pohľad z okna
  1900-1910   Včasná jar pod Tatrami
  1900-1910   Zátišie na stole
  1900-1910   Zimná krajina
  1900–1910   Hlava paholka
  1900-1916   Dedina
  1900-1920   Včasná jar
  1900-1930   Štúdia skál
  1900-1935   Zimná krajina
  1901   Americká krajina
  1901   Obrovnávačka
  1901   Skály na normandském pobřeží při západu slunce
  1901   Školačky
  1901-1902   Radosti. Balada (Radosti života)
  1901-1903   Sprchy v pražském Sokole
  1901-1925   Štúdia hlavy dievčaťa v klobúku
  1901-1950   Pohľad na Vysoké Tatry
  1902   Ilustrace k básni J. Nerudy
  1902   Koupání (Hoch z Velké)
  1902   Mladé duby u Carny-Bareville v Normandii
  1902   Nábřeží v dešti
  1902   Obraz z většího cyklu
  1902   Ostrov na Seině na jaře
  1902   Útěk (Tahitská idyla)
  1902   V podvečer
  1902   Zrúcaniny hradu Báč
  1902-5   Ungelt
  1903   Betlém z Hlinska
  1903   Jarmark ve Velké
  1903   Podzim
  1903   Potok ((Ústí))
  1903   Z Myjavy
  1903   Žena v zrcadle
  1903-1904   Milenci u Černého Jezera
  1904   Černé jezero
  1904   Husy za humny
  1904   Chalupa
  1904   Chalupa v Kameničkách
  1904   Krajina
  1904   Mračna
  1904   Pískařské lodě na Vltavě
  1904   Podobizna nevlastního otce F. Stejskala
  1904   Pohřeb zavražděného v Detvě
  1904   Portrét básníka B. Kaminského
  1904   Síň zdechovické chalupy
  1904   U nás v Kameničkách
  1904-1905   Hlava dívky (Dívčí hlavička)
  1904-1905   Matka
  1904-1905   Podobizna starce
  1904-1905   Venkovská svatba
  1904-1905   Vlastní podobizna s puntíčkovanou vázankou
  1904-1905   Vlastní podobizna se založenýma rukama
  1904–1905   Podobizna muže s vousy
  1905   Hrad z pohádky
  1905   Chalupy u cesty
  1905   Noc
  1905   Podobizna malíře Antonína Procházky
  1905   Podobizna matky
  1905   Před bouřkou v Kameničkách
  1905   Štúdia dievčenskej hlavy
  1905   Venkovská chalupa
  1905   Z Kameniček
  1905   Z Kameniček
  1905   Z Kameniček na podzim
  1905   Z Kameniček v létě
  1905   Západ slnka v Pezinku
  1905   Západ slnka v Pezinku
  1905-1906   Podobizna snoubenky
  1905-1906   Studie sněhu pod Letnou
  1905-1910   Břízy
  1905-1910   Cigánka
  1906   Krajina pri Ružomberku
  1906   Milenci
  1906   Mužský portrét
  1906   Parný den
  1906   Podzimní pole
  1906   Podzimní slunce
  1906   Príprava obeda
  1906   Uspávanka
  1906   Vlastní podobizna
  1906   Žně v Kraskově
  1906 - 07   Dvorek nad Jelením příkopem (Tání)
  1906 - 07   Na stromě
  1906 - 1907   Pohled na Hamburk
  1906-07   Pobřeží s molem
  1906-1907   Dívčí sen
  1906-1907   Velké pastorále
  1906-1909   Koupající se
  1907   Arno
  1907   Arno
  1907   Autoportrét s cigaretou
  1907   Čtenář Dostojevského
  1907   Hradčany
  1907   Krajina s cestou do lesa
  1907   Krajina s vřesovištěm
  1907   Milostná noc
  1907   Na Letné v dešti
  1907   Na trhu
  1907   Na verandě
  1907   Nádraží
  1907   Park s papoušky
  1907   Plachetnice. Dánsko
  1907   Plískanice
  1907   Podobizna chlapce
  1907   Podobizna Jiřího Mahena
  1907   Podobizna malíře a sochaře Otta Molitora
  1907   Podobizna matky
  1907   Podobizna matky
  1907   Pohled na Livorno od Marina di Pisa
  1907   Promenáda u Arna (Promenáda ve florentském parku)
  1907   Rozhovor
  1907   Stromy v létě
  1907   Trojportrét
  1907   Třešně (Zátiší s třešněmi)
  1907   U nás na dvoře
  1907   Villa di Fiesole
  1907   Za městem
  1907   Zátiší s jablky a knihami
  1907-1908   Včelín
  1908   Antikrist
  1908   Autoportrét se zeleným pozadím
  1908   Balkon
  1908   Cesta (Riegrovy sady)
  1908   Červené eso
  1908   Interiér
  1908   Krajina
  1908   Krajina se stromořadím
  1908   Manželé Pospíšilovi
  1908   Na řece L' Epte (Větrný večer na Eptu)
  1908   Periferie
  1908   Podobizna Arthura Schopenhauera
  1908   Podobizna chlapce
  1908   Podobizna ing. Václava Rejchla
  1908   Podobizna Josefa Pospíšila
  1908   Podobizna umělcovy matky (Barbora Špálová)
  1908   Podzim v Jelením příkopě
  1908   Pohled na Raguzu
  1908   Portrét dívky
  1908   Pradlena s děckem
  1908   Praha v zimě
  1908   Promenáda v Riegrových sadech (rubová strana obrazu U nás na dvoře)
  1908   Promenáda v Riegrových sadech (rubová strana obrazu Vzkříšení Lazara)
  1908   Sidonie baronka Nádherná II
  1908   Silnice s jeřáby
  1908   Slunečnice
  1908   Snoubenci
  1908   Studie k Praze z Letné
  1908   Štěstí náhody
  1908   Továrna
  1908   Tulák
  1908   Údolí smutku
  1908   V kuchyni
  1908   Ve vlaku (Cestující III. třídy)
  1908   Veselé poutnice
  1908   Vlastní podobizna
  1908   Vlastní podobizna s modrým pozadím
  1908   Vlastní podobizna v haveloku
  1908   Z okolí Oldřichovice
  1908   Zelená krajina
  1908   Žena s kočárkem
  1908   Ženy na náměstí
  1908   Žlutý slunečník - skica I
  1908–1909   Pražská periferie
  1908-1918   Kristus (Žlutý Kristus)
  1909   Autoportrét s paletou
  1909   Bakchanále
  1909   Fialová podobizna
  1909   Hráči
  1909   Hráči tenisu (Champs-Elysées)
  1909   Klávesy piana. Jezero
  1909   Modrý autoportrét
  1909   Na písku
  1909   Na procházce (Pařížský motiv)
  1909   Narození Páně
  1909   Podobizna prof. Posejpala
  1909   Řina a Anička při čtení
  1909   Sníh (Strom v zahradě)
  1909   Továrna (Nádraží)
  1909   V dešti
  1909   Vlastní podobizna
  1909   Vörös hajú nő
  1909   Vršovice
  1909   Zátiší
  1909   Zátiší s citrony
  1909   Zátiší s květinami
  1909   Zátiší s modrým džbánem
  1909   Zátiší s pivoňkami
  1909-1910   Ženská pro Galliena (Herečka z kabaretu, Gallienovo gusto)
  1910   Bílá studie I
  1910   Dedinský dvor
  1910   Fragment podobizny
  1910   Grand Palais v Paříži
  1910   Hlava (fragment)
  1910   Kavárna (Cafe d'Harcourt)
  1910   Koncert
  1910   Kopie obrazu N. Poussina Orfeus a Eurydika
  1910   Kostel sv. Anny v Nových Dvorech
  1910   Kraj lesa
  1910   Krajina
  1910   Krajina (Krajina s plotem)
  1910   Krajina (varianta obrazu U nás na dvoře)
  1910   Krajina s kostelíkem
  1910   Krajina s rybníkom I.
  1910   Krajina u Prahy
  1910   Křížová cesta (Nesení kříže)
  1910   Kuchyňské zátiší s homolí cukru
  1910   Kuřák (Vlastní podobizna)
  1910   Les
  1910   Lom
  1910   Mesačná noc na dedine
  1910   Náhrobek sv. Jana Nepomuckého v chrámu sv. Víta
  1910   Pískaři
  1910   Podobizeň dámy
  1910   Podobizna čtenáře
  1910   Podobizna hudebníka G. Follota
  1910   Při psaní
  1910   Rodinná podobizna
  1910   Sediaca žena v červenej šatke
  1910   Silnice u Nových Dvorů
  1910   Studie ke Žním
  1910   V parku
  1910   Vlastní podobizna
  1910   Zasnežený strom
  1910   Zátiší s košíkem
  1910   Zátiší s lampou
  1910   Zátiší s nálevkou
  1910   Zátiší s pánvičkou
  1910   Zátiší u okna
  1910   Zátiší z chléva
  1910   Žena s čašou
  1910   Žena s dáždnikom
  1910   Žně
  1910-1911   Lom v Braníku
  1910-1911   Salomé
  1910-1912   Velká Lodina pod mrakom
  1910-1914   Hlava ženy v čiernom klobúku
  1910-1914   V záhrade
  1910–1914   Hlava Cigáňa
  1910-1920   Krajina
  1910-1920   Včasná jar pri tatranskom plese
  1910-1930   Krajina pred večerom
  1910-1930   Krajina s jarnými oblakmi
  1910-1930   Náčrt krajiny
  1910-1930   Včasná jar v Tatrách
  1911   Cementárna v Braníku
  1911   Cirkus
  1911   Dvojník (Dvojportrét)
  1911   Epileptická žena
  1911   Harlekýn a Kolombína
  1911   Jaro (Koupání žen)
  1911   Koupání mužů
  1911   Lázeň III
  1911   Motív z moravskej dediny
  1911   Paridův soud
  1911   Pierot
  1911   Plavení koní
  1911   Podobizna prof. Posejpala (Portrét muže)
  1911   Prometheus
  1911   Přístav za pošmourného dne
  1911   Staropražský motiv
  1911   Tatranský motív
  1911   Truhlářské zátiší
  1911   Umelcov ateliér v Kaposvari
  1911   Vesnice
  1911   Vítěz z Jízdy králů
  1911   Zátiší s vázami
  1911-1912   Kázání na hoře
  1911-1912   Tramvaj č. 4
  1911-1912   Vzkříšení Lazara
  1911–1913   Noční tuláci s batohmi
  1911-1920   Kosmické jaro II.
  1911-1920   Stvoření (Tvoření)
  1912   Akt sedící u vody
  1912   Amorfa, Teplá chromatika
  1912   Amorfa. Dvoubarevná fuga
  1912   Ateliér
  1912   Balení citronů na Malorce
  1912   Boj o prapor
  1912   Hlava dítěte (Herta)
  1912   Hypnotizér
  1912   Koncert
  1912   Koupání
  1912   Maják na pobřeží v Pulji (Přímořská krajina)
  1912   Nervózní dáma (Objetí)
  1912   Pastier s napájajúcou sa kravou
  1912   Podobizeň Pavla Mudroňa
  1912   Podobizeň S.H.Vajanského
  1912   Podobizna Jana Zrzavého
  1912   Polibek smrti
  1912   Portrét Adolfa Hartmanna-Trepky
  1912   Portrét dámy
  1912   Svatý Šebestián
  1912   Štúdia kráčajúceho
  1912   Vlak v horách (Tunel)
  1912   Vodopád v Alpách
  1912   Voják
  1912   Vražda
  1912   Zátiší s lebkou
  1912   Zátišie s ovocím a konvicou
  1912   Zátoka u Pulje
  1912-1913   Sólo hnědé čáry
  1913   Čtenář
  1913   Diana
  1913   Krajina u moře
  1913   Moře u Pulje
  1913   Moře v bouři
  1913   Námořník
  1913   Pobřežní děla v boji s loďstvem
  1913   Podobizna Otty Gutfreunda
  1913   Překážka
  1913   Silnice v Kameničkách
  1913   Svatá večeře
  1913   Vlastní podobizna II
  1913   Z pouti
  1913   Zátiší malířské
  1913   Zátiší s konvalinkami
  1913   Zátiší skleněné (Lahve)
  1913   Žluté květy
  1913 - 14   Katedrála
  1913 - 1914   Krajina s pohřbem
  1913 - 23   Čáry, plochy, hloubka III.
  1913-1914   Alej na ostrově Brioni Minor
  1913-1915   Moře u Puly
  1913–1917   Orava
  1913-1921   Neodbytná bílá čára
  1913-1923   Vertikální a diagonální roviny (Plochy svislé a příčné)
  1913-1924   Modř
  1914   Adam a Eva
  1914   Fakír
  1914   Jezero Nemi
  1914   Jižní motiv
  1914   Kosenie sena v Giverny
  1914   Koupání
  1914   Krajina se stromem
  1914   Kytice před zrcadlem
  1914   Letná krajina
  1914   Pastier
  1914   Pastier husí
  1914   Pinie
  1914   Píseň venkova
  1914   Pohled na Řím (Kvetoucí stromy)
  1914   Ráno v GIVERNY
  1914   Sorrento
  1914   Starček s fajkou pri okne
  1914   Teta s okuliarmi
  1914   V přírodě
  1914   Vinice u Neapole
  1914   Zátiší Bols
  1914-1915   Hlava
  1914-1915   Vztyčení kříže
  1914-1915   Záhrada Claude Moneta
  1914-1916   Důstojnické zátiší
  1914-1916   Modrá krajina (Schwabing)
  1915   Cestou z michalovského trhu
  1915   Hlava
  1915   Hlava (s napoleonským kloboukem)
  1915   Hoře
  1915   Koupání
  1915   Krajina u moře (Pobřeží u Punta Christo)
  1915   Krajina u Pulje (Skalnaté pobřeží u Punta Christo)
  1915   Meditace
  1915   Meditace
  1915   Moře
  1915   Mrtvý jde si pro lebku II
  1915   Muzikanti sa vracajú nad ránom zasneženou krajinou
  1915   Nálet na Pulju
  1915   Oběšený
  1915   Pobřeží Punta Christo
  1915   Salome
  1915   Skalnaté pobřeží (Moře)
  1915   Slovácka dedina
  1915   Štúdia hlavy vojaka
  1915   Vesnička u Pulje (Štinjan)
  1915   Žena s rozpuštěnými vlasy
  1915-1916   Ukřižování
  1915-1918   Moře (Pobřeží u Punta Christo)
  1915-1918   Mořské pobřeží u Barbarigy
  1915-1918   Přímořská krajina
  1915-1925   Vlastná podobizeň
  1916   Ateliér
  1916   Utrpení I
  1916   Žlutá kytice v modrém džbánu
  1916-1917   Podobizna důstojníka
  1917   Na řece
  1917   Námořník II (Afrika)
  1917   Pastier koní
  1917   Portrét muža
  1917   Proti slunci
  1917   V zahradní restauraci
  1917-1918   Istrijská krajina (Západ slunce nad Jadranem)
  1917-1918   Modré zátiší
  1917-1918   Portrét matky II
  1918   Formosa
  1918   Chlapecký portrét Jaroslava Vandase
  1918   Krajina pri Hornáde
  1918   Kvetoucí stromy
  1918   Portrét matky (Portrét maminky umělcovy, Portrét umělcovy maminky)
  1918   Portrét Tabakoviča
  1918   Poslední večeře
  1918   Ruská kaverna na rumunskom fronte
  1918   Veliteľstvo 9. honvédskeho pluku na rumunskom fronte v doline Tudorache
  1918 - 1920   Tok Labe
  1918-1921   Milenci pod kostolíkom
  1919   Cikáni
  1919   Domky v krajině
  1919   Noční společnost
  1919   Odpočinek
  1919   Podobizna knihkupce Karla Veselíka
  1919   Podobizna Marie Veselíkové
  1919   Pradlena
  1919   Raněný (Padlý vojín)
  1919   Torysa
  1919   Tři ženy u vody
  1919   Útěk do Egypta
  1919   V zime
  1919 - 34   Oživené linie
  1919-1921   Smilov
  1920   Autoportrét
  1920   Barevné plány. Zimní vzpomínka (Barevná kompozice)
  1920   Černošský král
  1920   Červené kone pri voze
  1920   Demänovská dolina
  1920   Fantomas
  1920   Chrudim - Na plajchu
  1920   Chyše (Zátiší)
  1920   Jaromír Kalista (švagr)
  1920   Kolotoč
  1920   Kompozícia
  1920   Krajina pri Leopoldove
  1920   Krajina s červenou cestou
  1920   Na hrnčiarskom trhu
  1920   Na rieke Orave
  1920   Podobizeň ženy
  1920   Pred židovskými zásnubami
  1920   Smrečianska dolina
  1920   Stohy v zime
  1920   Štúdia haviara
  1920   Trh
  1920   Tri sestry
  1920   Tři ženské akty
  1920   Vadínská pazderna
  1920   Vlastní podobizna (Autoportrét)
  1920   Vražda
  1920 - 1925   Řeka lemovaná stromovím
  1920-1921   Modré žebroví II.
  1920-1925   Alej
  1920-1925   Portrét chlapca
  1920-1925   Potok na Močiaroch
  1920-1925   Stojací ženský akt
  1920-1925   Symfónia
  1920–1925   Poprsie ženy
  1920-1929   Milenci
  1920-1930   Čítajúca
  1920-1930   Krajina
  1920-1930   Mesačná noc
  1920-1930   Rabín
  1920-1930   Štúdia stromov v Karlovej Vsi
  1920-1930   Ženy
  1920–1930   Obed pastiera kráv
  1920-1935   Dievčatko v klobúku
  1920-25   Sběračka levandule
  1921   Dolina v Liptove
  1921   Koupání
  1921   Krajina
  1921   Muž v šiltovke
  1921   Mužský portrét
  1921   Na cestě
  1921   Pohreb
  1921   Vlastná podobizeň
  1921   Vyšehrad od Podolí
  1921-1922   Vašek Zikánů
  1922   Anděl nad vodami
  1922   Červený barák v Tróji
  1922   Koupání v moři
  1922   Na holiach
  1922   Podkarpatská Rus
  1922   Podobizna lékaře z Mukačeva
  1922   Poloakt
  1922   Portrét
  1922   Portrét Nadine Germainové
  1922   Pred domom
  1922   Pri západe slnka
  1922   Symfónia
  1922   Štúdia muža s fajkou
  1922   Trh v Michalovciach
  1922   Vdovec
  1922   Žltý mlyn
  1922-1924   Červené skaly
  1922-1924   Moc slnka
  1922-1927   Neznáma
  1922-1936   Vanoucí modře II.
  1923   Bez názvu
  1923   Café Parnasse
  1923   Dobrú noc
  1923   Humná v Čáčove
  1923   Kavárna
  1923   Krajina
  1923   Osamelá
  1923   Pouť u Ležákovy studny
  1923   Sliačsky dom
  1923   Sv. Jan Křtitel
  1923   Štúdia ženskej hlavy
  1923   Tryskání II (Víření)
  1923   Třetí skica ke Žním
  1923   Třetí třidou z Kladna
  1923   Ulice v Libni
  1923   V jeseni
  1923   V lóži
  1923   Zmrzlinář
  1923 - 25   Rodná chalupa
  1923-1924   Autoportrét
  1923-24   Z Alp II
  1924   Abstraktní kompozice II
  1924   Alej (Stromořadí)
  1924   Autoportrét
  1924   Autoportrét
  1924   Dievča od Trenčína
  1924   Chalupy
  1924   Na michalskom trhu
  1924   Na stavbě
  1924   Na venkově
  1924   Podnos s ovocem
  1924   Podobizna umělcovy choti
  1924   Přívoz
  1924   Růžena
  1924   Studie aktu
  1924   Trh v Banskej Štiavnici
  1924   U Rohanského ostrova v Karlíně
  1924   Umelcova manželka
  1924   Z paše
  1924   Zátiší
  1924-1929   Jaro
  1925   Autoportrét
  1925   Autoportrét (cena Avu)
  1925   Harlekýn (Eiffelovka)
  1925   Hrad Trenčín
  1925   Chryzantémy na stole
  1925   Krampus
  1925   Kúpeľ
  1925   Kytica karafiátov
  1925   Modrá kompozice
  1925   Na salaši
  1925   Nočný rybolov
  1925   Periférie Košic
  1925   Podobizna dítěte
  1925   Portrét malé Věry Holznerové (Dívčí portrét, Portrét dívenky)
  1925   Portrét ženy /studie k obrazu Kavárna/
  1925   Prezeranie výbavy
  1925   Stredoslovenská krajina
  1925   V oblacích
  1925   Vítkovice II.
  1925   Vítkovické železárny II.
  1925   Vítkovické železárny IV.
  1925   Vnitřek baziliky sv. Jiří v Praze
  1925   Zátiší s koroptví
  1925   Zátiší s nádobami a ovocem
  1925   Zátiší s raky a lahví rumu
  1925   Zátišie
  1925   Žobrák
  1925 - 1926   Kompozice
  1925 - 26   Dáma s kožešinovým límcem
  1925 - 26   Portrét paní P. K.
  1925-1927   Zátišie s keramickými hrncami a jablkami
  1925-1930   Krajina
  1925-1935   Štúdia krajiny
  1925-26   Krajina
  1925-26   Mlýn ze Španěl
  1926   Autoportrét
  1926   Bez názvu
  1926   Děvče s prostěradlem
  1926   Dubrovník
  1926   Energické II.
  1926   Fata morgana
  1926   Grúň
  1926   Interiér
  1926   Jar
  1926   Kompozice
  1926   Kytica
  1926   Leoš Janáček (1854-1928)
  1926   Lesní cesta
  1926   Maják v Marseille
  1926   Palmovka
  1926   Radlice
  1926   Ráno
  1926   Štúdia k obecnej rade
  1926   Tuláci
  1926   V sade
  1926   Vystěhovalci
  1926   Záhon na Letné
  1926   Zátiší s bramboříky
  1926   Žena s papouškem
  1926-1927   Pečenský rybník pri Bratislave
  1926-1928   Lesný potok
  1926–1928   Kravy na paši
  1926-1929   Pozdravenie
  1927   Amfiteáter vo Verone
  1927   Autoportrét
  1927   Čínská čajovna
  1927   Členění formalit
  1927   Čtenář novin
  1927   Dvaja pocestní
  1927   Evropa
  1927   Hlava klauna
  1927   Kostelík sv. Jana na Prádle
  1927   Košický dvor
  1927   Krajina od Nitry
  1927   Kytice
  1927   Kytice pivoňek
  1927   Letná
  1927   Na salaši
  1927   Nábřeží Quadalquiviru v Seville
  1927   Odsúdená
  1927   Pastier so zvieratmi
  1927   Plakáty u plynárny v Libni
  1927   Portrét
  1927   Predspevák
  1927   Procesia panien
  1927   Rybník
  1927   Rýžoviště zlata
  1927   Samota
  1927   Sedící ženský akt se dvěma tulipány
  1927   Staroba
  1927   Starosť
  1927   Stromy pri rieke
  1927   Torbole
  1927   Továrna
  1927   Ulička u Alcazaru v Seville
  1927   Vchod do Hvězdy
  1927   Zátiší s rakem
  1927   Železnice nad Královskou oborou
  1927-1929   Syntéza
  1927-1930   Zvonár z Trenč. Teplej
  1928   Alej v Písku
  1928   Banská Belá
  1928   Bílý džbán
  1928   Cestujúci
  1928   Domky ve vsi - Krušovice
  1928   Dvě kráčející postavy
  1928   Dvě objímající se postavy
  1928   Fjordy
  1928   Garbiarska ulica, Košice
  1928   Kompozice (Akrobat)
  1928   Krajina s napájaním koní
  1928   Krajina z Bretoňska
  1928   Krajinka
  1928   Kubistické zátiší
  1928   Kytice s bílým košíkem a jablky
  1928   Matka M.R.Štefánika
  1928   Modliaci sa sedliak
  1928   Most v Hlubočepích
  1928   Most v Navarově
  1928   Po kúpeli
  1928   Podobizna Bérenice Abbottové
  1928   Předjaří na periferii
  1928   Remisa ve Stromovce
  1928   Štúdia hlavy sedliaka Štefan Straka
  1928   V kavárně (V baru, Limonáda, Teta Jarmila)
  1928   Víchrica
  1928   Zimná krajina
  1928   Ždiarska izba
  1928   Žena
  1928   Žena s bílou šálou
  1928-1929   Rybári na mŕtvom ramene Dunaja
  1928-1930   Odpočívajúce kravy
  1929   Interiér
  1929   Kavárna
  1929   Kompozice
  1929   Krajina od Libně
  1929   Letadlo
  1929   Mlno
  1929   Nitra v podvečer
  1929   Plachetnice v přístavu
  1929   Podobizna Reného Daumala
  1929   Podobizna Rogera Gilbert-Lecomta
  1929   Podobizna ženy
  1929   Portrét E.Chirenkovej
  1929   V kavárně
  1929   V parku
  1929   Vŕby pri Nitre
  1929   Zabíjačka
  1929   Zátiší s hruškami
  1929   Zátiší s košíkem a podnosem ovoce
  1929 - 32   Stroje
  1929-1930   Zátišie s lampou
  1930   Abstraktní malba
  1930   Akvárium I
  1930   Anděl
  1930   Anna Kabrhelová
  1930   Autoportrét
  1930   Banská Bystrica
  1930   Bez názvu
  1930   Cesta ke hřbitovu
  1930   Dvojportrét
  1930   Hlava ženy
  1930   Hlavička dieťaťa
  1930   Krajinka - Sedliacky dvor
  1930   Krajinka na konci dediny
  1930   Kuchynské zátišie
  1930   Letné zátišie
  1930   Ležící akt (Stydlivá)
  1930   Matka s dieťaťom
  1930   Modrý obraz
  1930   Mŕtve rameno Dunaja pri Bratislave
  1930   Na Otavě
  1930   Na Tomečkově poli před Svatou Annou
  1930   Obžaloba kapitalizmu
  1930   Pastier
  1930   Pieta
  1930   Podobizna matky
  1930   Portrét slečny Vickovej
  1930   Pri vŕbe
  1930   Ráč nás vyslyšať, Pane
  1930   Sedící dívka
  1930   Starý trenčiansky sedliak
  1930   Šedivé zátišie
  1930   Štúdia baču
  1930   Ulička v Břevnově
  1930   Vlastní podobizna
  1930   Voz na ceste - štúdia
  1930   Zátiší s rybami
  1930   Zátiší se sokolem a mandolínou
  1930   Zátišie
  1930   Zátišie kuchynské I.
  1930   Zátišie s fľašou
  1930   Zátišie s jablkami a kaktusom
  1930   Zátišie s pomarančom a s vejárom
  1930   Zimný trh
  1930   Ženský akt
  1930 - 1940   Rybník s lekníny
  1930 - 32   Vilka v zahradě
  1930-1935   Bača
  1930-1935   Muzikanti
  1930-1935   Sliačska krajina
  1930-1935   Trh v Banskej Bystrici
  1930-1935   Zber zemiakov
  1930-1937   Býk
  1930-1939   Štúdia sedliaka
  1930-1940   Autoportrét
  1930-1940   Autoportrét
  1930-1940   Dvaja jazdci
  1930-1940   Les pri Lučenci
  1930-1940   Matka s dieťaťom
  1930-1940   Matka s dieťaťom
  1930-1940   Portrét dievčaťa
  1930-1940   Portrét starej ženy
  1930-1940   Posledné lúče
  1930-1940   Ružové lupinusy
  1930-1940   Za dedinou
  1930–1940   Hradská
  1931   Ateliér
  1931   Autoportrét
  1931   Diagonální roviny
  1931   Dva sediace akty
  1931   Dve ženy
  1931   Hadí muž
  1931   Krajina z Libně
  1931   Krajinná štúdia severnej Oravy
  1931   Kytice
  1931   Motív z Casablanky
  1931   Mžení na moři
  1931   Noc v Oceánii
  1931   Podobizeň D. Rosulkovej-Kubíkovej
  1931   Pred búrkou
  1931   Ráno
  1931   Smrt Orfeova
  1931   Zátiší
  1931   Zátiší s knihou
  1931   Zátišie
  1931-1932   Zátišie s ovocím
  1931–1932   Hory na Pohroní
  1931-1935   Artista s talíři
  1931-32   Vzrušení
  1932   Autoportrét
  1932   Bílý cylindr (Kouzelník s kartami)
  1932   Hráči kulečníku
  1932   Karlov
  1932   Krajina na Karlovarsku
  1932   Krajina na Mallorce
  1932   Krajina pri Levoči
  1932   Kůň od cirkusu
  1932   Motív z Detvy
  1932   Na pastvě
  1932   Obraz
  1932   Pískovna v Hlubočepích
  1932   Po bále
  1932   Počítadlo
  1932   Podvečerná krajina zo Spišskej Magury
  1932   Spravování sítí v Tossa de Mar
  1932   Starý černoch
  1932   Šedivý dvůr s vozy
  1932   Štúdia čítajúcej starenky
  1932   Taliansky motív
  1932   Torzo s drapérií
  1932   Vlečné parníky v holešovickém přístavu
  1932   Zbojníci
  1933   Autoportrét
  1933   Bez názvu
  1933   Cestou k salašu
  1933   Děti s drakem
  1933   Dvoreček/ Zabijačka (původní název: Obraz)
  1933   Eudia
  1933   Hřbitov (Kompozice)
  1933   Krajina s pobřežím
  1933   Loď mrtvých
  1933   Matějská pouť
  1933   Mladý Španěl
  1933   Návrat Theseův
  1933   Odpočinok
  1933   Pohled z okna
  1933   Poledne na horách
  1933   Portrét
  1933   Portrét Dr.G.z Ružomberka
  1933   Ráno
  1933   Salut (Folies Bergères) / Kankán
  1933   Senníky
  1933   Zátišie s macíkom
  1933   Zima na vsi
  1933-34   Mlsná
  1934   Bez názvu
  1934   Bez názvu
  1934   Břichomluvec
  1934   Člověk nesený větrem
  1934   Člověk sepie
  1934   Dobytčí trh na Heľpe
  1934   Hermafrodit
  1934   Kompozice
  1934   Kořeny u Černého jezera
  1934   Kreslírna
  1934   Kreslíř
  1934   Larva I
  1934   Larva II
  1934   Mladočov
  1934   Muž a žena
  1934   Muž na balkóně
  1934   Na pole
  1934   Pezinský trh
  1934   Sans-souci bar v Nimes
  1934   Šašo
  1934   Topole pri ceste
  1934   Tržiště na Korčule
  1934   Utopená I
  1934   Utopená II
  1934   V křesle
  1934   V Prostějově o jarmarce
  1934   Vlastní podobizna
  1934   Zbytky noci
  1934   Žluté strašidlo
  1934-1944   Kouzelník
  1935   Bez názvu
  1935   Bohatá úroda
  1935   Červnová kytice
  1935   Česnek
  1935   Hříbě koně Przewalského
  1935   Jadran
  1935   Jenda po zápase
  1935   Kojaca matka
  1935   Krajina s pískovým lomem
  1935   Kristus
  1935   Kristus uzdravuje dceru Jairovu
  1935   Kytica
  1935   Libuška
  1935   Madona z triptychu Před bouřkou
  1935   Motív z Kežmarku
  1935   Na Mateja
  1935   Na trhu
  1935   Nouzová kolonie
  1935   Podobizna
  1935   Pokojná rodina
  1935   Před bouřkou
  1935   Rachovo
  1935   Sediace dievča
  1935   Štúdia ľudovej veselice
  1935   Štúdia ženskej hlavy
  1935   Trh
  1935   Utekajúci poľovník s puškou
  1935   V sochárskom ateliéri
  1935   Veľkonočný utorok
  1935   Zátišie
  1935   Zátišie s jabĺčkami
  1935   Zimní zátiší
  1935   Žena na dedinskom dvore
  1935   Ženy na trhu I.
  1935   Ženy posedlé
  1935   Židovská ulica III.
  1935-1936   Bez názvu
  1935-1936   Kompozice
  1935-1936   Zátišie s ovocím a bábkou
  1935-1937   Bez názvu
  1935-1940   Figurálna kompozícia
  1935-1940   Kostol v Skalici
  1935-1940   Pijúci chlap
  1935-1940   Veduta Banskej Bystrice
  1935-1940   Zátišie
  1935–1940   Trh
  1935–1940   Zimná nálada
  1935-1946   Série C VI
  1936   Abstraktní obraz
  1936   Bílá černoška
  1936   Cirkus
  1936   Dvě ženy po koupeli
  1936   Kompozícia I.
  1936   Kompozícia II.
  1936   Květinářka
  1936   Marcová nálada
  1936   Náves
  1936   Pijan
  1936   Polní nářadí
  1936   Prádlo
  1936   Slaměný klobouk
  1936   Sliačska krajina
  1936   Strom v krajine
  1936   Ulička v Tróji
  1936   V ateliéri
  1936   Varhany na horách
  1936   Zátišie
  1936   Zátišie s jabĺčkami
  1936   Ženy
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Pltnícka madona
  1936–1937   Milenci
  1936-1938   Bez názvu
  1936-1938   Bez názvu
  1936–1940   Hlava chlapca
  1936–1940   Portrét
  1937   Bez názvu
  1937   Biskupský dvůr
  1937   Dar
  1937   Don Quijote
  1937   Hlava klauna (Fratellini)
  1937   Interiér
  1937   Jaro na vsi
  1937   Kláštorok
  1937   Kompozice
  1937   Kruhovité a přímočaré
  1937   Květinářka
  1937   Kvety vo váze
  1937   Leden v Jabloňově
  1937   Lovecké zátiší
  1937   Mé nejlepší přítelkyni Pauli
  1937   Mořský koníček
  1937   Oblázky večera
  1937   Plnění balonu pana Surcoufa
  1937   Portrét maliarovho brata
  1937   Proměna
  1937   Ráno ve Vernánu
  1937   Rytíř a drak
  1937   Sen
  1937   Spáč
  1937   Stojící rybář
  1937   Tvár muža
  1937   V pražské Loretě
  1937   Venkovský pár
  1937   Zahrada s lampióny
  1937   Zápas
  1937   Zátišie s klobúkom
  1937-1938   Dve postavy za stolom
  1937-1938   Pred zrkadlom
  1937-1942   Starcov sen
  1937-1942   Únos sabinských žien
  1937-38   Levické ženy na trhu (studie)
  1938   Andrej Hlinka
  1938   Bez názvu
  1938   Blaženka
  1938   Hlava z commedia dell'arte
  1938   Hrôzy vojny I.
  1938   Hukvaldy I.
  1938   Jarní Rožná
  1938   Kone v zime
  1938   Konec zimy v Rožné (Na lávce)
  1938   Léto (Kompozice s ovocem)
  1938   Moře v Rumunsku I.
  1938   Pastier
  1938   Podobizna paní Wiesnerové
  1938   Potopa I.
  1938   Rytíř, žena a smrt
  1938   Snový námet
  1938   Štúdia hrabačiek zo Zliechova
  1938   Trh na námestí v Trnave
  1938   Vchod do Zlatkova
  1938   Vznášející se balon
  1938   Z cyklu Oheň
  1938   Zátišie
  1938   Žena s vázou
  1939   Baudelairův absint
  1939   Dva balony
  1939   Chlapčenský portrét
  1939   Jirka
  1939   Kompozice
  1939   Majakovského vesta
  1939   Mesačná noc
  1939   Obraz (Elegie v)
  1939   Po nálete
  1939   Pod Kajetánkou
  1939   Polibek
  1939   Roj včel II
  1939   Stojící Jirka (Jiří Špála)
  1939   Vodník
  1939   Zasněná
  1939   Žena s čiernym klobúkom
  1939   Žena v koupelně
  1939   Ženy s míčem
  1939-1945   Ležiaca
  1939-1945   Žena vo vlniaku
  1940   Autoportrét
  1940   Balony v ohradě
  1940   Bohémsky život
  1940   Clown
  1940   Cyklista
  1940   Dumbier
  1940   Gordon Benett 1910
  1940   Gordon Bennett (Stanoviště balonů)
  1940   Hlava ženy
  1940   Hlídka
  1940   Ke křtu
  1940   Košíře
  1940   Krajina
  1940   Krajina
  1940   Kvety
  1940   Matka s dieťaťom IV.
  1940   Mladá sedliačka
  1940   Nad korisťou
  1940   Odpočívajúci poľovník
  1940   Portrét farára Langa
  1940   Portrét ženy
  1940   Portrét ženy
  1940   Pred búrkou
  1940   Pri peci
  1940   Sediaci chlapec s píšťalou
  1940   Smutek
  1940   Soupeři
  1940   Staré stroje
  1940   Svadba na divadle
  1940   Teplianka
  1940   U Jizery
  1940   Údolí Jizery v Rakousích
  1940   Útěk
  1940   Vajíčko
  1940   Vánoční plakát (Svatá rodina)
  1940   Velký grand
  1940   Veselí nad Lužnicí
  1940   Vysoká kola
  1940   Zátiší s jablky
  1940   Zátišie
  1940   Zátišie s mŕtvym vtákom
  1940   Zbieranie piesku
  1940   Zima
  1940   Zo starej Oravy
  1940   Žalov (Babí léto I)
  1940   Žena
  1940   Žena s čiernym klobúkom
  1940 - 1941   Apokalypsa války
  1940 - 1946   Labe ve slunci
  1940-1941   Jidáš
  1940-1942   Žena pri mori
  1940–1944   Hlava muža v klobúku
  1940-1945   Krajina s modrým nebom
  1940-1949   Krčmár
  1940-1949   Podobizeň panej
  1940-1950   Autoportrét
  1940-1950   Bremeno
  1940-1950   Chudobná kolíska
  1940-1950   Krajina
  1940-1950   Portrét v klobúku
  1940-1950   Pred náletom
  1940-1950   Staré domy
  1941   Ateliér fotografa Háka
  1941   Balon Ressel
  1941   Figurální kompozice
  1941   Hrabačky
  1941   Moje žena
  1941   Portrét farára Zemana
  1941   Rekreanti
  1941   Táborská krajina, stará husitská cesta (Dražičky)
  1941   Ukřižování s červeným sluncem
  1941   Vražda v Holešovicích 1899
  1941   Zabitá holubica
  1941   Zahrada u Bertramky
  1941   Zátišie - jablká a keramická misa
  1941 - 42   Ukřižování - volně podle Rubense
  1942   Autoportrét
  1942   Balon nad předměstím
  1942   Balony
  1942   Čeněk Svoboda
  1942   Dáma v modrom
  1942   Jízda králů
  1942   Krajina 20. století
  1942   Liduška
  1942   Loreta na jaře
  1942   Marta
  1942   Medúza
  1942   Nouzové přistání
  1942   Pod střechami Paříže
  1942   Podobizňa starého muža z profilu
  1942   Poslední večeře
  1942   Předjaří
  1942   Reklamní balon - láhev likéru (Balon nad ohradou)
  1942   Scapino
  1942   Studie divoké krůty
  1942   V zahradě
  1942   Vzkříšení Lazarovo
  1942   Zátiší se šachovnicí
  1942   Zima v Šárce
  1942   Žně
  1942–1943   Žena v čiernom klobúku
  1942-1946   Jihočeský motiv
  1942-43   Dívčí podobizna
  1943   Baudelairova milenka
  1943   Bez názvu
  1943   Daisy
  1943   Dievča
  1943   Eva
  1943   Gordon Bennett (Patnáct balonů; Závody balonů)
  1943   Hliadka
  1943   Kedlubny
  1943   Klaun
  1943   Kosec
  1943   Krajina s venkovským domem
  1943   Ležící ženský akt
  1943   Loreta
  1943   Magdička
  1943   Milenci v lese
  1943   Na zámku La Coste
  1943   Nemocnice
  1943   Noční chodec
  1943   Obraz s červenou brankou
  1943   Podzim na Hvozdné
  1943   Prádelna
  1943   Pri zrkadle
  1943   Samota
  1943   Senoseč, volně podle Bruegela
  1943   Svadobná fotografia
  1943   Torzo (Z Českého ráje)
  1943   V neděli navečer u jatek na Praze VII
  1943   V tramvaji
  1943   Výjazd z bane
  1943   Zátiší s cukrovím
  1943   Zima na Jenerálce
  1943 - 44   Imaginární krajina II
  1943 - 44   Krajina za války
  1943-1944   Duny (Na břehu moře, Africká krajina, Desert)
  1943-1944   Hřbitov lodí
  1944   Akt
  1944   Boxer
  1944   Cesta k bechyňskému klášteru
  1944   Červené eso
  1944   Duny a měsíc
  1944   Hlava ženy
  1944   Chudobní
  1944   Interiér s horským sluncem
  1944   Invaze lásky
  1944   Kompozice
  1944   Koncentrační tábor
  1944   Krajina oživená stroji
  1944   Krajina z Tisovca
  1944   Meteorologická stanice po bouři
  1944   Operace
  1944   Pečená ryba
  1944   Portrét manželky Heleny
  1944   Ryšavá paruka
  1944   Snící masturbant
  1944   Svět tykve
  1944   Ulice
  1944   Velké Rekviem (Rekviem XII)
  1944   Vyhnanci
  1944   Zahrada
  1944   Zátiší se džbánem a nožem
  1944   Zátiší se zelenou sklenicí (Hlava)
  1944   Zátišie s ružami
  1944   Závodiště
  1944   Žena na balkóne
  1944-1947   Herečka v šatni
  1945   Autoportrét
  1945   Basketbalisti
  1945   Bílý obraz
  1945   Boneville Salt-Beds, Utah
  1945   Čáčov
  1945   Chlapec nad knihou
  1945   Imaginární portrét Oscara Wilda
  1945   Jarné mračno nad Brančom
  1945   Květen
  1945   Kytice
  1945   Libeň
  1945   Marie
  1945   Matka s deťmi
  1945   Mraky II.
  1945   Ohrada s dětskými kresbami (Ohrada)
  1945   Parkinson's Doncaster Butter-Scotch (Plavatka)
  1945   Plačky
  1945   Sedící dívka (Emilka)
  1945   Svět cibule I
  1945   Svět cibule II
  1945   Svět cibule III
  1945   Údolí smutku
  1945   Věznice
  1945   Zátišie
  1945   Žena v poli
  1945 - 46   Spáč
  1945-1950   Akt
  1945-1955   Levoča
  1945-1955   Štúdia hlavy starca
  1946   2 x 2 = 5
  1946   Březnová zem (Předjaří staré země)
  1946   Cukrovar
  1946   Dcera velkoměsta
  1946   Geometer
  1946   Hnízdo
  1946   Kompozice
  1946   Konvexní čtverec
  1946   Krajina
  1946   Kukuřice
  1946   Kytica
  1946   Melanchólia
  1946   Mlha na Andělce
  1946   Na zámku La Coste
  1946   Orchidej
  1946   Podzimní krajina z Vysočiny
  1946   Rečník
  1946   Starý dvor v Banskej Bystric
  1946   Stříhali dohola malého chlapečka
  1946   Studie k výzdobě stropu v Karolinu
  1946   Tábor
  1946   Ulice v Uherském Hradišti
  1946   Větrný mlýn
  1946   Vlčí máky
  1946   Zlovený rybník
  1946   Žena
  1946   Žena bez dalekohledu
  1947   Bystrický dvor
  1947   Crucifixion
  1947   Deštníkářova rodina
  1947   Dievča s ovocím
  1947   Dievča s púpavou
  1947   Hlava dedinčanky
  1947   Hráči baseballu
  1947   Infantilní krajina I.
  1947   Infantilní krajina II (Infantilní procházka)
  1947   Krajina u Džbánu
  1947   Kristus černochů ((595 x 475))
  1947   Kristus černochů ((525 x 395))
  1947   Manka Haštablová v modrých šatech (Dcera velkoměsta IV)
  1947   Maska ticha
  1947   Maska V.
  1947   Mesto s mesiacom a červeným vtákom
  1947   Milenci na předměstí
  1947   Na výstave
  1947   New York
  1947   Pohled na Starý Hradec
  1947   Poprava
  1947   Poprava partizánov
  1947   Při mytí
  1947   Stojaca žena
  1947   Svět cibule IV
  1947   Švýcary
  1947   Velké tání
  1947   Zátišie
  1947   Zátišie s lampou
  1947   Zátišie s pohárom
  1947   Žena
  1947   Žena s hlavou kropičky
  1947 - 50   Kompozice
  1948   Anální motýl
  1948   Bez názvu
  1948   Bezradnosť
  1948   Bol by ten Jánošík
  1948   Cyklistický stadion (Alcyon; Dědeček s vnučkou na závodní dráze)
  1948   Čierny mesiac
  1948   Krajina
  1948   Krajina (Lom)
  1948   Krajina pri Tisovci
  1948   Kvetinárstvo pri Olšanoch
  1948   Město
  1948   Milenci
  1948   Pražská křižovatka
  1948   Ráno v Hačave
  1948   Renée
  1948   Romance
  1948   Strom
  1948   Telefonista
  1948   Ulice
  1948   V predmestí
  1948   Vdova
  1948   Veranda
  1948   Vitoušek (syn Vítězslav)
  1948   Zátišie
  1948   Zázračná matka I
  1948   Zázračná matka II
  1948   Zázračná matka III
  1948-1949   Karel Jaromír Erben: Vodník (Starosvati - černí raci, / a družičky - ryby)
  1948-1950   Kmene
  1948-1950   Zátišie s fľašou
  1949   Adam a Eva
  1949   Bez názvu II
  1949   Češúca sa
  1949   Divadelný výjav
  1949   Klubko
  1949   Kytica
  1949   Magnetická ryba
  1949   Májový večer
  1949   Matka s dítětem
  1949   Moře v Le Havru
  1949   Na konci mesta
  1949   Pomník ptákům
  1949   Portrét
  1949   Úsměvy poledne
  1949   Vajíčko (Snídaně)
  1949   Veselica
  1949   Vyděděnec
  1949   Vyhřezlá matka
  1949   Za humnami
  1949   Zátiší s džbánem
  1949   Zátiší s třešněmi
  1949   Zátišie so sviečkou
  1949   Žena v kroji
  1949   Ženy
  1949-1950   Akvárium
  1950   Bača s píšťalou
  1950   Dedinský motív
  1950   Hostina I (Dýmající hostina)
  1950   Hrušky
  1950   Jeseň
  1950   Košický trh
  1950   Kotolňa
  1950   Krajina se stožáry
  1950   Kytice z Tomečkova pole pod Svatou Annou
  1950   Lidé v krajině (s motorizovaným bicyklem; můj portrét)
  1950   Májové ráno
  1950   Mesto
  1950   Na Smižianskych lúkach
  1950   Nůž
  1950   Polykač pout
  1950   Priateľky
  1950   Raci na míse
  1950   Samota jedince
  1950   Spišský trh
  1950   Štúdia stromov
  1950   Terchovské lazy
  1950   Traktorista z Hruštína
  1950   V lome
  1950   Všechny prvky
  1950   Z jízdy králů
  1950   Z okolia Košíc
  1950   Zátiší se zeleninou
  1950   Zátišie
  1950   Žatva - Snopy
  1950   Žlté zátišie
  1950 -   Vám poděkování a lásku Vám
  1950-1955   Banská Bystrica - Horná ulica
  1950-1960   Dievčatko s bábikou
  1950-1960   Hlava robotníka
  1950-1960   Krajina so stromom
  1950-1960   Kytica
  1950-1960   Portrét pani Grünovej
  1950-1960   Stromy pri ceste
  1950-1960   Večerný odpočinok
  1950-1960   Zátišie - ovocie
  1950-1960   Zbieranie zemiakov
  1951   Básník František Hrubín
  1951   Čarajev
  1951   Gigue
  1951   Jaro 51
  1951   Jaro 51 (fragment obrazu)
  1951   Krajina s cestou
  1951   Králík
  1951   Loďka (U Karlova mostu)
  1951   Mladá žena v lajblíku
  1951   Mlynářova vášeň
  1951   Pytel
  1951   Rekrut
  1951   Stalin
  1951   Starena so zelenou šatkou
  1951   Strom s oknem
  1951   Věra se zamalovanými křídly
  1951   Všední zimní den
  1951   Zátiší se džbánem a chlebem
  1952   A vám mamko, a vám
  1952   Blaník
  1952   Cesta k Jistebnici
  1952   Hradčany ze Strahovské zahrady
  1952   Imperialistická snídaně (Emila a mouchy)
  1952   Na brehu Laborca
  1952   Prácheň
  1952   Samota
  1952   Stoupající ranní mlhy
  1952   Svatá Máří Magdaléna u Jistebnice
  1952   Vyšehrad - skica pro Národní divadlo
  1952   Zátišie s chlebom
  1952-1953   Portrét Jaroslava Puchmertla
  1953   Autoportrét
  1953   Bez názvu (Krajina s vlakem)
  1953   Hlava, která spí imperialistický spánek
  1953   Jabloň
  1953   Jarní den
  1953   Jaro v Strahovské zahradě
  1953   Kuchyňské zátiší
  1953   Kuchyňské zátiší
  1953   Mariánsky stĺp v Košiciach
  1953   Most v Dobevi
  1953   Na Spartě
  1953   Podzim v údolí
  1953   Portrét 53 (Žena a město)
  1953   Portrét Ernesta Špitza
  1953   Před bouřkou
  1953   Umrlá Lehota
  1953   Únor
  1953   Vily v Karlových varech
  1953   Vlastná podobizeň
  1953   Za Ružínom
  1953   Zahrada
  1953   Žerekuře II (Horké jídlo)
  1953-1956   Hlava chlapca
  1953-1956   Mužská hlava
  1954   Alej u Malčic
  1954   Budovanie v brusnianskom kraji
  1954   Fiľakovský hrad
  1954   Gaštany v jeseni
  1954   Jaro v Talíně
  1954   Jestřáb
  1954   Letný deň
  1954   Okolo Besnej
  1954   Portrét kolchozního mechanisátora Širokého
  1954   Portrét Zbyňka Sekala
  1954   Prenasledovaná
  1954   Příjezd brigádníků na neobdělanou půdu
  1954   Sensitivní akce I (Oko)
  1954   Vlastní podobizna
  1954   Z Hradčan v zimě
  1954   Zátiší s ovocem
  1954   Žena s vlniakom
  1955   Benecko
  1955   bez názvu
  1955   Jaruška
  1955   Krajina pri Bajerove
  1955   Krajina pri Lučenci
  1955   Pivoňky a šeřík
  1955   Polibek
  1955   Portrét L.Sikulu
  1955   Přístav v Janově
  1955   Smutný človek
  1955   Spící III
  1955   Škarohlíd, kterej nemá rád sluníčko II
  1955   Tání za železničním mostem
  1955   Večerná nálada
  1955   Vyberanie zemiakov
  1955   Zátišie s chryzantémami
  1955   Ženy
  1955-1956   Akce I. (Vajíčko)
  1955-1957   Krajina II.
  1955-1960   Hlava prostovlasého muža
  1955-1960   Starec
  1955-1960   Zber kukurice
  1956   Akce II (Vlna)
  1956   Benjamin, muž ze železa
  1956   Bez názvu (Damoklův meč)
  1956   Cestou z práce
  1956   Dedinka od Troch Dubov
  1956   Den a noc
  1956   Hlava ženy
  1956   Holčička za rozbitým oknem
  1956   Kytica
  1956   Mladý sad
  1956   Modelka
  1956   Nahý v trní III
  1956   Podzimní světlo luny
  1956   Portrét ženy
  1956   Procházka městem
  1956   Sediaca Rumunka
  1956   Sedící ticho
  1956   Setkání
  1956   Slovenská krajina
  1956   Soňa
  1956   Svatohor bohatýr
  1956   Študentka
  1956   Tábor v pralese (portrét S. Z.)
  1956   Turkyňa
  1956   Velké jídlo
  1956   Zátiší s dýmkou
  1956   Zátiší se špachtlí
  1956   Zátišie s orgovánom
  1956-1957   Akce (Umění jísti strom / Žena s bodlákem)
  1956-1957   Hádka
  1957   Autoportrét
  1957   Bez názvu
  1957   Děti a včely
  1957   Dítě a věž
  1957   Dívka se švihadlem
  1957   Holčička se slunečníkem
  1957   Hra na pikolu
  1957   Hráč kulečníku
  1957   Hry I (Děti hrající si s míčem)
  1957   Hry II (Děti ve městě)
  1957   Hry III (Velké hry)
  1957   Hry IV
  1957   Chodci
  1957   Jílové
  1957   Karlínská zastávka
  1957   Kompozice
  1957   Maliar s čiernou mačkou
  1957   Město (Fantóm)
  1957   Model v mojom širáku
  1957   Motiv z Bohnic
  1957   Muž a žena (Rozhovor)
  1957   Nad nádražím
  1957   Nahý v trní bez trní (Nahý v trní IV)
  1957   Námestie v Trenčíne
  1957   Pletařka
  1957   Portrét dievčaťa
  1957   Pražské slunce
  1957   Přítelkyně
  1957   S fúrikom
  1957   Spící IV (Náruživý spánek)
  1957   Spící IV. (Náruživý spánek I)
  1957   Trojúhelníky
  1957   Ulice po dešti
  1957   V práci
  1957   Vinice
  1957   Za Štrasburkem
  1957   Zahradní restaurace
  1957   Zátiší s květinovým stolkem
  1957   Zátiší s tam-tamem
  1957   Zátišie s rakom
  1957   Zbečno
  1957   Zvířata
  1957-1958   Hlavaruce II
  1957-1958   Město (Fantóm)
  1958   12. září za velikého větru
  1958   22. září za velikého deště
  1958   Artistka
  1958   Ateliér
  1958   Cyklisté III
  1958   Černý gambit
  1958   Dům na okraji
  1958   Hlava (Portrét J. P.)
  1958   Hoch s kohoutem
  1958   Holčička se síťkou (Hry)
  1958   Ikona
  1958   Kavárna v Obecním domě
  1958   Kočka
  1958   Kompozice
  1958   Kozy
  1958   Krajina
  1958   Krajina Chochuľka
  1958   Labe u Litoměřic
  1958   Lebka
  1958   Malý dvor
  1958   Milenci s knihou
  1958   Modrá Venuše
  1958   Most u mlýna v Dobevi
  1958   Opočno
  1958   Pestrá krajina
  1958   Přívoz na Labi
  1958   Rajská záhrada
  1958   Rodinný portrét
  1958   Samota pod hoľami
  1958   Saša
  1958   Šachta Humboldt II.
  1958   Školáčka
  1958   Štěpa
  1958   Tančící děti
  1958   Tanec u kašny
  1958   Ulička v Levoči
  1958   Večery v Říčkách
  1958   Zátiší na kulatém stole
  1958   Zátiší s trumpetou a šálkem
  1958   Zátiší s uzenáči
  1958   Zima na Maši
  1958   Železniční přejezd
  1958   Žena v zelenej šatke
  1958-1959   Brebtavý šachista (Chechtavý šachista)
  1958-1959   Breptal (Mluvec)
  1958-1959   Vlasy ve větru
  1958-1960   Farebná štúdia I.
  1958-1962   Ženský akt
  1959   Bez názvu
  1959   Bez názvu
  1959   Bílý mrak
  1959   Composition
  1959   Červená Venuše
  1959   Český krumlov
  1959   Dany
  1959   Dívka
  1959   Dívka čtoucí dopis
  1959   Dívka u okna
  1959   Dvě slunce
  1959   Gazdovský dvor
  1959   Hlavalist
  1959   Hnědá Venuše
  1959   Kompozice
  1959   Kompozícia
  1959   Kozákov
  1959   Krajina
  1959   Krajina u Nadějkova
  1959   Krásná záda I
  1959   Malý klobouk na velké hlavě
  1959   Martinský motív
  1959   Matka
  1959   Metr dřeva za velikého mrazu
  1959   Metr dřeva, který není dobře vidět
  1959   Mladý muž na útěku (Hlava)
  1959   Mrskáno přes kostrč
  1959   Nadměrná mladá dáma
  1959   Nahoru - dolů, vlevo - vpravo
  1959   Oravská nálada
  1959   Podobizeň dievčaťa
  1959   Portrét L.P.
  1959   Rozkošný mladý muž na útěku
  1959   Rozkošný mladý muž na útěku I
  1959   Senzitivní manifestace
  1959   Smižanská Maša
  1959   Strečno
  1959   Strom
  1959   Špania dolina
  1959   V deň odpočinku
  1959   Zátiší se švestkami
  1959   Zátišie
  1959-1960   Preparovaný obraz I
  1960   Baletka
  1960   Bez názvu
  1960   Bez názvu
  1960   Bez názvu (Portrét M. Medka)
  1960   Dedinský dom
  1960   Dekret II
  1960   Den narozenin
  1960   Dievča
  1960   Domčeky
  1960   Dvě kostrče
  1960   Figurálna kompozícia v modrom
  1960   Hlava plná malých nezbedností
  1960   Hornád opúšťa Slovenský raj
  1960   Housložena v terénu
  1960   Hrušky
  1960   Jeden nebo dva ptáci
  1960   Jesenná krajina
  1960   Jesenná nálada
  1960   Klátovčanka
  1960   Krajina
  1960   Krajina
  1960   Krajina s mostom
  1960   Les
  1960   Maso kříže
  1960   Maso kříže (Maso železa)
  1960   Město (Český Krumlov)
  1960   Modelka
  1960   Modrá kostrč
  1960   Modrá zahrada
  1960   Moji přátelé František Š. a Věra L.
  1960   Můj portrét v generálské uniformě
  1960   Obraz III
  1960   Okolie Lučenca
  1960   Park v Banskej Bystrici
  1960   Podzimní les
  1960   Posledný súd
  1960   Preparovaný obraz IV
  1960   Preparovaný obraz IX
  1960   Preparovaný obraz V
  1960   Průřez stolem i s pavouky
  1960   Rána v boku I
  1960   Romantický strýc Karel (Modrá kompozice)
  1960   Rybáři
  1960   Stéla
  1960   Štylizácia
  1960   Tři pravoslavní
  1960   V sochárskom ateliéri
  1960   Velká hlava plná malých nezbedností
  1960   Velká kostrč
  1960   Vrah Mrázek jede na kole
  1960   Výkrik
  1960   Zahrada
  1960   Zahrada (se čtvercem)
  1960   Zátiší se zajícem
  1960   Zátišie
  1960   Zátišie kvetov
  1960   Zima v prielome
  1960   Žena s andulkou
  1960   Žena s violou
  1960 - 1965   SNP III.
  1960 nebo 1961   Portrét dívky
  1960-1961   Preparovaný obraz (Figura)
  1960-1963   Ranná toaleta
  1960-1965   Bezmenné hviezdy
  1960-1965   Modrá voda
  1960-1965   Pred kostolom
  1960-1965   Starena
  1960-1965   Vojna
  1960-1970   Jar
  1960-1970   Mladý robotník v šiltovke
  1960-1970   Partizáni v noci
  1961   120 cm škvíry
  1961   3.604 cm² šramotu, 536 cm² ticha (Šramoty a ticho)
  1961   Autoportrét
  1961   Bez názvu
  1961   Černý obraz
  1961   Dekret I
  1961   Drak v drátech
  1961   Impulsy / Impulses
  1961   Jar pod Mašou
  1961   Ježíš
  1961   Konfigurace
  1961   Korálový obraz
  1961   Kříž železa I
  1961   Kříž železa II (Hurník)
  1961   Kříž železa III
  1961   Křižovka
  1961   Kvetiny s jablkom
  1961   Malá modrá prdel
  1961   Maso kříže I
  1961   Maso kříže III (II)
  1961   Maso kříže IV
  1961   Matka
  1961   Mrazivý den
  1961   Nevěsta
  1961   Nočný motýľ
  1961   Obraz
  1961   Opuštěný dům
  1961   Padající orloj
  1961   Padající staré flétny
  1961   Padající velký orloj
  1961   Po koupeli
  1961   Pod Čingovom
  1961   Pole
  1961   Povozník
  1961   Predzvesť jari
  1961   Ticha a šramoty
  1961   Výboje
  1961   Vzpomínka na moře
  1961   Z jadra
  1961   Zátiší
  1961   Zdymadlo
  1961 - 1962   Bez názvu
  1961-1962   Predjarie
  1961-1962   Stavba s malých černým tichem (Preparovaný obraz)
  1962   21 000 modrých mikroiluzí
  1962   3 904 starých růžových centimetrů (Preparovaný obraz)
  1962   7 116 cm² něžnosti
  1962   7 okruhů něhy
  1962   Bez názvu
  1962   Bez názvu
  1962   Búrka
  1962   Červená šipka
  1962   Čierne more pred búrkou
  1962   Dekoltáž
  1962   Dekoltáž (Preparovaný obraz)
  1962   Dievča s mačkou
  1962   Do hory
  1962   Festival kruhu
  1962   Figura I
  1962   Hlava mi jde kolem (Preparovaný obraz)
  1962   Hrob
  1962   Instalace 21.000 somnambulních modrých cm²
  1962   Koncert
  1962   Krajina-žena
  1962   L'Amateur de l'art
  1962   Místo pro 6.606 romantických cm²
  1962   Mosty
  1962   Motív zo Slovenského raja
  1962   Motív zo Slovenského raja
  1962   Nevesta zo Ždiaru
  1962   Nočný partizánsky presun
  1962   Objekt
  1962   Ohře
  1962   Oráč
  1962   Oslava 21 870 červených centimetrů
  1962   Praha od Ládví
  1962   Pták ohnivák / Firebird
  1962   Půlakt v interiéru
  1962   Rozhovor
  1962   Sloupkové hodiny (Preparovaný obraz)
  1962   Starý růžový čtverec
  1962   Starý růžový čtverec
  1962   Strojek
  1962   Stromy u Ohře
  1962   Šramoty a ticho na kříži
  1962   Štít domu v slunci
  1962   Uhlí
  1962   Utrpení 16 000 červených centimetrů
  1962   V Jižních Čechách
  1962   Valašské hospodářství
  1962   Večer I.
  1962   Zelená krajina
  1962   Zrcadlo
  1962   Žlutý tanec
  1962-1963   Hádačka z ruky
  1962-1963   Náhlá příhoda na hranici 16 200 růžových cm²
  1962-1963   Šedá struktura
  1962-1964   Mať
  1962–1965   Dievčatá s mačkou
  1962-63   Kompozice - Triga
  1962-63   Zasněžená střecha
  1963   Africká noc
  1963   Automobil na černé cestě
  1963   Černé čárky
  1963   Detail 1:1 - studie pro halu ČSA v Praze - Ruzyni
  1963   Dojčenie
  1963   Hamlet
  1963   Klasicistní
  1963   Kráter
  1963   Križovatka
  1963   Kříž
  1963   Malér
  1963   Malý signál
  1963   Maori
  1963   Milenci
  1963   Milosrdný samaritán
  1963   Modro-červená struktura
  1963   Náhlá příhoda na severní hranici
  1963   Náhlá příhoda na žluté hranici I
  1963   Návrat ke žhavotekutému stavu
  1963   Patina minulosti / Patina of the Past
  1963   Podzimní den
  1963   Pred búrkou
  1963   Průnik prostorem (dekorativní stěna pro ČSA v Damašku)
  1963   Samaritán
  1963   Sensitivní manifestace I
  1963   Sensitivní manifestace II
  1963   Sensitivní manifestace III
  1963   Sensitivní signál I
  1963   Sensitivní signál II
  1963   Sesutý signál
  1963   Snídaně v trávě
  1963   Struktura červená-modrá
  1963   Studie k obrazu pro budovu letiště v Praze - Ruzyni I
  1963   Studie k obrazu pro budovu letiště v Praze - Ruzyni II
  1963   Studie k oltářnímu obrazu pro kostel v Jedovnicích I
  1963   Studie k oltářnímu obrazu pro kostel v Jedovnicích II
  1963   V záhrade
  1963   Večer
  1963   Večer v Bengálsku
  1963   Zastavení na cestě ((Z triptychu Poutníci))
  1963   Zátišie s ovocím
  1963   Zima
  1963   Zuřivá monstrance (Sensitivní signál III)
  1963   Žeriav
  1964   162 cm² křehkosti I
  1964   162 cm² křehkosti II
  1964   Autoportrét DK
  1964   Ben Bella (Portrét jména)
  1964   Cirkus
  1964   Černo-bílá struktura
  1964   Černo-bílá struktura (Variace VIE 1)
  1964   Dobříš
  1964   Hommage à Henri Rousseau (Pocta H. Rousseauovi)
  1964   Horniny
  1964   Horniny (1)
  1964   Jeseň v Banskej Štiavnici
  1964   Klarinetista
  1964   Kontrapunkt
  1964   Krajina
  1964   Květinový signál I
  1964   Květinový signál II
  1964   Letná krajina
  1964   Manifestace kruhu
  1964   Metamorfózy
  1964   Metr dřeva za velikého mrazu
  1964   Nástěnné panó pro reprezentační místnosti ČSA v Košicích
  1964   Nousphere
  1964   Obraz (Lodě)
  1964   Partizánska hliadka
  1964   Podzimní krajina (Antarktida I.)
  1964   Potok
  1964   Průběh a děj
  1964   Příliš mnoho alkoholu
  1964   Rozhovor
  1964   Rozptyl / Dissipation
  1964   Sedm trnů ve rtu
  1964   Sensitivní signály
  1964   Signál T (EM)
  1964   Smrtka pro 21 870 křehkých modrých cm²
  1964   Strom s čiernou korunou
  1964   Studny v Jizerských horách
  1964   Totemická společnost
  1964   Tři spletité nepřítomnosti
  1964   Věčný návrat
  1964   Zanikající signál
  1964   Zárodek
  1964   Zima u nás
  1964   Zlaté makrely
  1964   Zrození kruhu (Stvoření kola, Kruh v zrodu)
  1964   Žena noci
  1964-1966   Trenčín-pohľad od Skalky
  1965   A neuslyšíš již, jak za věčným poutníkem zapadne mříž
  1965   Barevná struktura
  1965   Biologická krajina
  1965   Černo-bílá struktura
  1965   Čierna rieka
  1965   Čierny panák
  1965   Dávné jaro
  1965   Dva inkvizitoři
  1965   Dvaja
  1965   Exploze
  1965   Hladová věž
  1965   Hra na hru na pikolu
  1965   Chodící ticho (Kráčející ticho, Trohúhelník ticha)
  1965   Iná tvár
  1965   Jacqueline
  1965   Karta
  1965   Kompozícia
  1965   Krajina zo Sučian
  1965   Květinový signál
  1965   Kytica
  1965   Malba dřívkem
  1965   Manifestace kruhu II (Manifestace kruhu, Borůvka)
  1965   Marly
  1965   Môj otec
  1965   Námořník patřící jinam
  1965   Návrat
  1965   Nepřítomný Inkvizitor
  1965   Odvrácená tvář měsíce (Signál červeného měsíce)
  1965   Paní Panýrková, když sedí u stolu a drží kytky v pátek
  1965   Pestrobarevná kytice
  1965   Pobřeží
  1965   Protinožci
  1965   Příliš mnoho alkoholu II
  1965   Příliš mnoho alkoholu III
  1965   Příliš mnoho alkoholu IV (Vodka)
  1965   Příliš těžký spánek I (Hluboký spánek I)
  1965   Příliš těžký spánek II (Hluboký spánek II)
  1965   Příliš těžký spánek III
  1965   Příliš těžký spánek IV
  1965   Příšera, která chce žít líbezně
  1965   Rekonstrukce vegetariána (Restaurace vegetariána)
  1965   Rekonstrukce vegetariána II (Restaurace vegetariána)
  1965   Rosa ((olej))
  1965   Sensitivní signál V
  1965   Sierra de los Organos
  1965   Sklz
  1965   Struktura
  1965   Tabule
  1965   Taková nepřítomnost
  1965   Úvaha před nákupem domácích potřeb
  1965   V lednu zblednu I
  1965   V lednu zblednu II
  1965   VARADERO, Odborárska rekreácia
  1965   Východ slnka
  1965   Žal IV. Inkvizitora I, N
  1965   Žal IV. inkvizitora II
  1965-1966   Příliš hluboký spánek V
  1966   Bez názvu
  1966   Červený orel
  1966   Dáma s vějířem
  1966   Druhý pohled na ponuré milence jako Pokušení svatého nahého v trní
  1966   Dvě sklenice plné nepokoje
  1966   Hatuey
  1966   Hlava
  1966   Hlava
  1966   Jesenná pieseň
  1966   Koncentrácia
  1966   Kriváň
  1966   Ležící
  1966   Live Transmission
  1966   Loďka života
  1966   Ľudia, či stroje?
  1966   Malá lokální příhoda
  1966   Malý modrý nudný obraz
  1966   Malý opilý svatý
  1966   Mäsiar s predavačkou
  1966   Matka
  1966   Modrý anděl
  1966   Nakloněná rovina
  1966   Opice Alki
  1966   Opilý svatý
  1966   Pes s loptou
  1966   Polykač červených signálů
  1966   Ponuří milenci
  1966   Rudá hvězda Hloubětín v boji o míč
  1966   Silnice pod strahovem
  1966   Situace + 22
  1966   Sklenice plná nepokoje I
  1966   Sklenice plná nepokoje II
  1966   Sklenice plná nepokoje III
  1966   Sklenice plná nepokoje IV
  1966   Sklenice plná nepokoje V
  1966   Sklenice plná nepokoje VI
  1966   Slovenská matka
  1966   Společnost II
  1966   Společnost II
  1966   Stěna
  1966   Stroj I.
  1966   Svatý jedlík (Pohled na Hladového svatého II, První pokus o Portrét obludy)
  1966   Svatý nahý v trní
  1966   Svatý voják
  1966   Španělský cyklus
  1966   Vzpomínka na Kubu
  1966   Zakouřená stavba
  1966   Zátiší podle Van de Velda
  1966   Zobrazení pohledu na hladového svatého I
  1966   Zobrazení pohledu na malého svatého vojáka
  1966   Zobrazení pohledu na Zvěstování
  1966   Zobrazení svatého (Portrét svatého, Pohled na zobrazení svatého)
  1966   Žena
  1966-1967   Zobrazení pohledu na Nějakého svatého
  1967   Autoportrét
  1967   Barevná struktura
  1967   Bez názvu
  1967   Bez názvu
  1967   Černo-bílá struktura
  1967   Červený svatý (Zobrazení pohledu na červeného svatého)
  1967   Čtyřgarmondové kružnice
  1967   Darstellung des Anblicks des unbekannten Heiligen
  1967   Dnepr
  1967   Dunajec
  1967   Hlava lampa - Lampa hlava (Modrý obraz)
  1967   Holiday on ice
  1967   Krajina
  1967   Krajina s panákmi
  1967   Kruhové segmenty
  1967   Malý inkvizitor
  1967   Mechanický básník (Pokus o portrét J. H.)
  1967   Mlčanie
  1967   Model v ateliéru
  1967   Modrý křik (Pokus o portrét)
  1967   Motherhood
  1967   Náhlá příhoda na hranici žluté III (Pohled na průnik čtyř koulí)
  1967   Náhlá příhoda na hranici žluté IV
  1967   Náhlá příhoda na žluté hranici II
  1967   Oblaka-strom
  1967   Pazourky
  1967   Perlorodka
  1967   Pitva (Autopsia)
  1967   Plán malovacího stroje
  1967   Plán stroje X
  1967   Pohled na modrého svatého (Modrý svatý, Gotické okno)
  1967   Pokus o portrét J. H. (Jiřina Hauková)
  1967   Pokus o portrét J. CH.
  1967   Portrét manželky
  1967   Poslední spánek Velkého Alkohola
  1967   Postava I
  1967   Postava II
  1967   Potrubí v lese
  1967   Proměna
  1967   Provanutí
  1967   Ptapčci
  1967   Rozdilnost stádií / Diference of Stages
  1967   Schismatic Crucifixion
  1967   Spící žena s kočkou
  1967   Strach
  1967   Svislé členění
  1967   Tři události
  1967   Velká červená hlava plná bílých květin (Sensitivní manifestace V.)
  1967   Větrná v Hrdlovce
  1967   Věž
  1967   Zázračná matka IV
  1967   Zobrazení pohledu na muže v napětí
  1967   Zuřivá monstrance II
  1967   Žena s kočkou IV
  1967   Žlutí ptáci
  1968   Biela spútaná
  1968   Brouk
  1968   CAP ARCONA I.
  1968   Červené signály
  1968   Červený herec
  1968   Čínský zubař
  1968   Divný pocit
  1968   Helena
  1968   Hlava MDS III
  1968   Hlava projektanta věží
  1968   Hlava projektanta věží I
  1968   Hlava projektanta věží III
  1968   Hořká předpověď
  1968   Housle
  1968   Křižovatka slepých ptáků
  1968   Ležící I (Sdraidata I)
  1968   Mechanický básník II
  1968   Možnosti 1/1
  1968   Mr. Enterprise
  1968   Orloj zbloudilých ptáků
  1968   Plán ke stroji Kleopatra
  1968   Pokus o portrét MDS I
  1968   Polychromní struktura
  1968   Portrét T. H. Florina
  1968   Pracovní stůl
  1968   Rozhovor
  1968   Signál
  1968   Srpen
  1968   Stroj
  1968   Studie k 2. návrhu obrazu pro budovu letiště v Praze - Ruzyni
  1968   Studie k oltářnímu obrazu II
  1968   Stůl projektanta věží I
  1968   Stůl projektanta věží II
  1968   Šikmá struktura
  1968   Tajemství (Opice s čepicí)
  1968   Třetí textiláž
  1968   V tú noc
  1968   V ústech kamení, v hlavě boule
  1968   Výklad
  1968   Zátiší
  1968   Zátiší se sirkami
  1968   Zázněje
  1968   Zázrivá
  1968   Zlatý křik I
  1968   Znamení bludných ptáků (Malý signál)
  1968   Znamenie
  1968   Znamenie IV.
  1968   Zrcadlo
  1968   Zrození Venouše
  1968-1969   V nedeľu ráno v Kensingtonskom parku
  1968-1972   More
  1969   Abaelard Heloize (Máchovský cyklus)
  1969   Básníkův mozek (Máchovský cyklus)
  1969   Bez názvu (Modrá hlava)
  1969   Bez názvu
  1969   Bez názvu
  1969   Bílý drak v krajině (Drak)
  1969   Budoucí vlast (Máchovský cyklus)
  1969   Cesta světa
  1969   Composition with figures
  1969   Červený detail
  1969   Drevenická krajina
  1969   Dvojhrbáč s tvrdou násadkou
  1969   Figurálna kompozícia
  1969   Hlava projektanta věží III (X)
  1969   Hlava projektanta věží VI
  1969   Hliadka
  1969   Hostia
  1969   Jarmila I. (Máchovský cyklus)
  1969   Je na dně a zpívá
  1969   Ještě jednou v mladosti své kraje (Máchovský cyklus)
  1969   Kamenná hlava
  1969   Kartago a Galipoli
  1969   Kleště
  1969   Krajina pod Dreveníkom
  1969   Křik projektanta věží
  1969   Máchův intimní deník (3.11. 1835) (Máchovský cyklus)
  1969   Malá věž
  1969   Milenci v akváriu
  1969   Miss World
  1969   Modrá tvár
  1969   Modrá věž
  1969   Modré ráno
  1969   Osudová
  1969   Panoramatická dáma
  1969   Phönix (Máchovský cyklus)
  1969   Plán k malovacímu stroji
  1969   Plynutí času
  1969   Pocta W. von Braun
  1969   Pokus o portrét markýze de Sade II
  1969   Pokus o portrét WvB (Werner von Braun)
  1969   Pokus o stabilitu
  1969   Pole u Obory
  1969   Pozoruhodné nudle
  1969   Ranené zrkadlo
  1969   Samota Roberta Lukáše po 10 letech
  1969   Signály (nástěnné panó v tranzitní restauraci letiště Praha-Ruzyně)
  1969   Stojaca žena
  1969   Strojek
  1969   Strojek - ptáček
  1969   Student riots
  1969   Stůl projektanta milenců z růžové věže
  1969   Světélkování
  1969   Tenečnica
  1969   Topole v záhrade
  1969   Tužka I.
  1969   Tužka IV - Auroboros
  1969   U jezera (Máchovský cyklus)
  1969   Večerný malý rozhovor
  1969   Woman moving in space
  1969   Zima v záhrade
  1969   Zlatý křík III
  1969   Žena
  1969 - 1970   Stupnice naděje ((Z cyklu Křivky))
  1969-1970   Lampa
  1969-1970   Milenci z Růžové věže (studie střední části)
  1970   Anděl bolestného okna II (Spící anděl)
  1970   Ani labuť ani Lůna (Máchovský cyklus)
  1970   Ballet at trest
  1970   Bekyně I
  1970   Bekyně III
  1970   Bez názvu
  1970   Biely akt
  1970   Brána lesa
  1970   Dead End
  1970   Elipsa
  1970   Figurativní projekce
  1970   Hlava žíznivého anděla
  1970   Hlava žíznivého anděla II
  1970   Holubník (Dutá hlava)
  1970   Hrady spatřené (Máchovský cyklus)
  1970   CHARMES LA GORTES
  1970   Chlap a žena
  1970   Chmurný abstinent
  1970   Iviška
  1970   Jarmila II. (Máchovský cyklus)
  1970   Kompozícia
  1970   Kříž krajiny
  1970   Loďka na rybníce
  1970   Magnetická věž
  1970   Marek Čulen
  1970   Marinka (Máchovský cyklus)
  1970   Mirka IV
  1970   Monolog vězně (Máchovský cyklus)
  1970   Monument K.H.M. (Máchovský cyklus)
  1970   Na kopcích
  1970   Nejsvětější srdce Páně (Oltářní obraz)
  1970   Pocta J.B. (Hieronymus Bosch)
  1970   Pocta padlým
  1970   Pod Babylonskou věží
  1970   Popraviště (Máchovský cyklus)
  1970   Portrét v okuliaroch
  1970   Portrét-pseudodáma
  1970   Predjarie
  1970   Pri západe slnka
  1970   Strom kvete dál
  1970   Těžkomyslnost (Máchovský cyklus)
  1970   Velká Iviška
  1970   Zátišie
  1970   Zatmenie slnka
  1970   Zázračná matka V
  1970   Zmatení jazyků
  1970   Žíznivý anděl I (Stříbrný psychiatr / Žíznivý anděl v okně)
  1970   Žíznivý anděl II
  1970   Žíznivý anděl III (Vzkříšení)
  1970 -   Ohře u Počedělic
  1970 -   Žluté topoly
  1970?   Serie C16-70
  1970?   Serie C17-70
  1970?   Serie K3-70
  1970?   Serie K5-70
  1970-1971   Žluté dráty
  1970-1972   Keby všetci ľudia sveta
  1970-1974   Robotník
  1970-1979   Pompeje
  1971   Azoikum I.
  1971   Bez názvu
  1971   Dürer
  1971   Farba krajiny
  1971   Hora se smaragdovým srdcem (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1971   Jar
  1971   Jedlík zmrzliny
  1971   Knieža Veronský
  1971   Kompozice I.
  1971   Kompozícia
  1971   Křížová cesta 1 (Ježíš je odsouzen k smrti)
  1971   Křížová cesta 10 (Ježíšovi svlékají roucho)
  1971   Křížová cesta 11 (Ježíš je ukřižován)
  1971   Křížová cesta 13 (Ježíšovo tělo je sňato z kříže)
  1971   Křížová cesta 2 (Ježíš přijímá kříž)
  1971   Křížová cesta 3 (Ježíš poprvé padá pod křížem)
  1971   Křížová cesta 4 (Ježíš potkává svou matku)
  1971   Křížová cesta 5 (Šimon Cyrenský pomáhá Ježíšovi nést kříž)
  1971   Křížová cesta 6 (Veronika podává Ježíšovi roušku)
  1971   Křížová cesta 7 (Ježíš podruhé padá pod křížem)
  1971   Křížová cesta 8 (Ježíš potkává jeruzalemské ženy)
  1971   Křížová cesta 9 (Ježíš potřetí padá pod křížem)
  1971   Letenské činžáky
  1971   Magnetická květina I
  1971   Máchův intimní deník (21.9. 1835) (Máchovský cyklus)
  1971   Malý svatý voják (Modrý křik)
  1971   Medusy v modré
  1971   Modrá rouška
  1971   Mraky
  1971   Na cestě z Čech (Krajina s Radobýlem) (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1971   Na obzoru Ste. Victoire (Sedlo) (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1971   Nad dlouhým lesem (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1971   Nórsky Fjord
  1971   Rozhovor
  1971   Samota
  1971   Soudci
  1971   Spoutaný anděl I
  1971   Spoutaný anděl II
  1971   Stříbrný masiv MIlešovky (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1971   V růžových mlhách (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1971   Západ nad městem
  1971   Zelí
  1971   Žíznivý anděl IV
  1971-1972   Duňa
  1971–1972   Makrostruktura
  1971-1992   My painted canvas
  1971-1992   My painted canvas
  1972   Akt s červenou tečkou
  1972   Anděl zlých ptáků
  1972   Anděl zlých ptáků III
  1972   Bílé Středohoří (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1972   Dievča s knihou
  1972   Dreveník
  1972   Hlava
  1972   Hodiny ztracených ptáků
  1972   Chlap pri strome
  1972   Ikaros
  1972   Iviška II
  1972   Jalta - Krym
  1972   Kamenný horizont
  1972   Krajina Cikánů (Máchovský cyklus)
  1972   Krajina z Liptova II.
  1972   Lea (Cikáni) (Máchovský cyklus)
  1972   Marioneta z arény
  1972   Mutant
  1972   Mutant a malé strašidlo
  1972   Nad naší vesnicí (Hlinná) (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1972   Ovocie s miskou
  1972   Palcologoid
  1972   Petrohradská zeď
  1972   Pocta Josefu Šímovi (cyklus Pocty)
  1972   Proscénium zo Shakespeara
  1972   Rébus (Vyser se na tu svini pravila, a netrvalo dlouho a celý příběh se dostal až k uším ředitele hotelu)
  1972   Reminiscence na České středohoří (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1972   Rodina
  1972   Rouška I (Zlatá rouška I)
  1972   Seskupení
  1972   Tančící smrtka II (Anděl černé smrtky)
  1972   Transfusion
  1972   Tri vlny II.
  1972   V krajine
  1972   Vznik
  1972   Zámecký park II
  1972   Zrodenie Venuše
  1972   Žíznivý anděl VI (Zvěstování)
  1973   Červené hrábě
  1973   Do nitra hor (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1973   Figurativní projekce
  1973   Hlava
  1973   Hlava anděla I
  1973   Hlava anděla II (Hlava žíznivého anděla II)
  1973   Hlava žíznivého anděla V
  1973   Hoist
  1973   Hradné schody
  1973   Hranoly
  1973   Kompozice
  1973   Madona z puszty
  1973   Magnetická květina III (Hlava plná geometrie)
  1973   Makrostruktura
  1973   Matka s dcérou I.
  1973   Modrý obraz (Kleště)
  1973   Nejasná touha / Unclear Desire
  1973   Nevesta
  1973   Obláčky (Máj) (Máchovský cyklus)
  1973   Obnôcka
  1973   Oční test II
  1973   Odložené věci
  1973   On je země králem (Portrét zasypaného horníka)
  1973   Ovocie
  1973   Píseň hory (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1973   Píseň hory II. (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1973   Pohyblivý hrob I (Hrob hledající si místo I)
  1973   Pohyblivý hrob II (Pohyblivý hrob jako batole)
  1973   Pohyblivý hrob IV (Hrob hledající si místo)
  1973   Pohyblivý hrob V
  1973   Proměna
  1973   První linie
  1973   Rampa II
  1973   S tichem podzimního dne (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1973   Senná krajina I.
  1973   Střelnice I
  1973   Střelnice II
  1973   Světla nad Středohořím (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1973   Štrajk drevorubačov
  1973   Toaleta I
  1973   U jezera 2 (Máchovský cyklus)
  1973   V zeleni - motív proti vojne
  1973   V zrcadle Kristiána Andersena II
  1973   Velký pohyblivý hrob (III)
  1973   Velký žíznivý anděl
  1973   Zátoka (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1973   Zázračné zátišie
  1973   Zlatá hruška
  1973   Zlatá rouška II
  1973   Znak
  1973   Žíznivý anděl v okně III
  1973 - 1977   Senná krajina III.
  1973 - 1978   Žena pri dome
  1973-1974   Schodiště XI
  1974   3 linie
  1974   Akcia pri Lefantovciach
  1974   Bez názvu
  1974   Bez názvu
  1974   Cirkusačky
  1974   Čtyři kruhy
  1974   Dieťa v modrej čiapke
  1974   Divadlo
  1974   Dvě deci
  1974   Dve veselé priateľky
  1974   Elsinor XII
  1974   Figurativní projekce
  1974   Fuga J. S. Bacha (studie)
  1974   Goccia
  1974   Hlava
  1974   Hlava zelené hory (cykus Reminiscence na České středohoří)
  1974   Kolo
  1974   Kostelík
  1974   Krajina od Jesenovej
  1974   Krajina procházející snem (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1974   Letec hrdina /Portrét sovětského generála, který sestřelil korejské dopravní letadlo/
  1974   Milenci
  1974   Oblázek
  1974   Podzim v Českém středohoří (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1974   Pokušení sv. Antonína (Kluziště)
  1974   Protikladné rytmy
  1974   SNP 1944
  1974   SNP 1944-1974
  1974   Spolek Karla Hynka Máchy
  1974   Stadice (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1974   Trattoria
  1974   Uprostřed léta (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1974   Záblesk v temnotách (cyklus Poselství naděje)
  1974   Život
  1974 - 79   Nekonečný obraz 1974 - 79
  1975   Figuranti
  1975   Grétka
  1975   Krajina (nadhled)
  1975   Krajina, nad níž se šeří (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1975   Láskyplné léto (cyklus Poselství naděje)
  1975   Le Crépuscule des Dieux
  1975   Na rozhraní nového dne (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1975   Osidla
  1975   Otčenáš
  1975   Päť spomienok na voľné dni - alebo päť voľných dní II.
  1975   Päť spomienok na voľné dni - alebo päť voľných dní III.
  1975   Päť spomienok na voľné dni - alebo päť voľných dní V.
  1975   Praha v noci
  1975   Růže pro její hruď (cyklus Poselství naděje)
  1975   Sen
  1975   Setkání Francouze a Araba na poušti
  1975   Slavnost na solném jezeře
  1975   Svářeč
  1975   Terra rosta arie Chiara
  1975   Torero
  1975   Úklid / Cleaning
  1975   Umučený
  1975   Vítr
  1975   Zátiší se sklenkou s lasturou
  1975 - 2002   Procházka jedné masky
  1975-1979   Krajina ružových šarkanov
  1976   Aurora (cyklus Poselství naděje)
  1976   Australia
  1976   Biele noci-Leningrad
  1976   Bolení zubů
  1976   Černé křeslo II
  1976   Červené křeslo I
  1976   Den plný jasu (cyklus Poselství naděje)
  1976   Deux Soleils
  1976   Doteky (cyklus Poselství naděje)
  1976   Dynamika
  1976   Horké boty
  1976   Hrozící stín (cyklus Poselství naděje)
  1976   Jednoho dne k ránu (cyklus Poselství naděje)
  1976   Jedovaté jablko
  1976   Koncert Beny Goodmenna
  1976   Koník so sánkami II.
  1976   Kosmický sen
  1976   Kročeje třpytných dnů (cyklus Poselství naděje)
  1976   Matka s dcérou III.
  1976   Matka so synom I.
  1976   Moře, země, atmosféra
  1976   Odcházení
  1976   Osamělá kadeřnice
  1976   Oživení / Enlivening
  1976   Pohyb diagonál
  1976   Pomník melancholie ((Z cyklu Sny o civilizaci))
  1976   Portrét utajených ohňů
  1976   Poselství naděje (cyklus Poselství naděje)
  1976   Reve d'un Paysage
  1976   Rozbřesk (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1976   Smutek nad dálkami (cyklus Poselství naděje)
  1976   Srpnový podvečer (cyklus Poselství naděje)
  1976   Stařina
  1976   Svobodné slovo
  1976   Veľký Váh
  1976   Výlet k jezeru (cyklus Poselství naděje)
  1976   Z Liptova
  1976   Zelená s bílou (Velikonoce)
  1976-1977   Krajina s toulavými mraky (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1977   Akt v trávě
  1977   Čtverce
  1977   Dialog (cyklus Poselství naděje)
  1977   Dotyk
  1977   Hodinu po rozbřesku (cyklus Poselství naděje)
  1977   Kabina
  1977   Kompozícia
  1977   Koník so sánkami
  1977   Litoměřice
  1977   Loutka
  1977   Mašinky strašinky
  1977   Melódie všetkých čias
  1977   Město mého mládí
  1977   Mořská panna
  1977   Na okraji lesa (cyklus Poselství naděje)
  1977   Na Váhu
  1977   Nocturno (cyklus Poselství naděje)
  1977   Plody rozumu
  1977   Pop - music
  1977   Postavy v snehu
  1977   Potopená katedrála (cyklus Poselství naděje)
  1977   Príprava na lampiónový sprievod
  1977   Skúška
  1977   Škleb (Projekt pomníku Ztracené tváře)
  1977   V oblacích (cyklus Poselství naděje)
  1977   Váha rozhodnutí (cyklus Poselství naděje)
  1977   Variace na staromistrovské téma I
  1977   Večer s kytarou (cyklus Poselství naděje)
  1977   Za ranního úsvitu (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1977   Západ
  1977   Zrození života
  1978   Aurora 2 (cyklus Poselství naděje)
  1978   Bez názvu
  1978   Bez názvu
  1978   Bez názvu
  1978   Birth
  1978   Coca-cola Kladivo
  1978   Časné ráno
  1978   Červený autobus
  1978   Devět hasičských družstev
  1978   Dvor v Zuberci
  1978   Hnilecká vodná nádrž
  1978   Horká
  1978   Change, Order, Change 4 (Monastral Blue)
  1978   Krajina fata morgan (cyklus Poselství naděje)
  1978   Krajina pri Váhu
  1978   Krajina so stožiarom
  1978   Kukátko
  1978   Linie č. 8 (Hiršalovo trio)
  1978   Lúčne kvety
  1978   Maska
  1978   Mýtus rodného kraja
  1978   Na sklonku dne (cyklus Poselství naděje)
  1978   Návrat / Return
  1978   Pocta Jiřímu Kolářovi
  1978   Pocta Le Corbusierovi (cyklus Pocty)
  1978   Pocta Max Ernstovi (cyklus Pocty)
  1978   Pocta Pablo Picassovi (cyklus Pocty)
  1978   Roztržka / Quarrel
  1978   TV signál / TV Signal
  1978   Valdice (Máchovský cyklus)
  1978   Velké rýhování
  1978   Z výletu / From a Trip
  1978   Zátiší s lusky fazolí
  1978   Žena za pletivem / Woman Behind Mesh
  1978 - 79   Bod
  1978-1979   Prototyp / Prototype
  1978–1981   Koník detstva
  1979   Dialóg o behu II.
  1979   Drážka
  1979   Dvojice
  1979   Figura
  1979   Hostina
  1979   Informační systém
  1979   Kompozice Fialová
  1979   Krajina
  1979   Krajina od Kraľovian
  1979   Louka u lesa
  1979   Motýl nad Tuilleriemi
  1979   Nad oblaky 2 (cyklus Poselství naděje)
  1979   Nevěsta a slunce
  1979   Nočný rýchlik
  1979   Obydlí
  1979   Obydlí
  1979   Papír
  1979   Podobizna sochaře Korce
  1979   Prorok
  1979   Ranní rozjímání / Morning Contemplation
  1979   Rodisko Clementisa
  1979   Setkání
  1979   Stavba
  1979   Svatební košile
  1979   T. G. M.
  1979   Ukřižování
  1979   V novom domove
  1979   Z cirkusovej manéže
  1979–1981   Zimný čas
  1980   Báseň o bílém pianu (cyklus Signály času)
  1980   Běh času / Course of Time
  1980   Červený plášť
  1980   Dobrou noc, králi (Křivoklad) (Máchovský cyklus)
  1980   Dušičkový den
  1980   Dva světy
  1980   Filozofia má svoj psí piedestál
  1980   Josef N.
  1980   Konec zahradní slavnosti
  1980   Kresba pečiatkovaná I.
  1980   Kresba pečiatkovaná II.
  1980   Kresba pečiatkovaná III.
  1980   Květnové ráno na E 12
  1980   Linie č. 11
  1980   Milenci
  1980   Modré ladění
  1980   Návrat spolužáka
  1980   Ondulační válec
  1980   Piják limonády / Lemonade Drinker
  1980   Pohřeb
  1980   Radost z malování
  1980   Resurrection (Vzkříšení) (cyklus Signály času)
  1980   Rozkvetlý strom
  1980   Rozmary
  1980   Růžová zahrada
  1980   Stará tehelňa
  1980   Stodoly
  1980   Šumiac s Kráľovou hoľou
  1980   Vlaková Madona
  1980   Vlkolinec
  1980   Žlutá krajina / Yellow Landscape
  1980   Žluté pole
  1980-81   Pampeliška
  1981   Atelier
  1981   Autoportrét u okna
  1981   Berounka u Srbska
  1981   Bílý interiér
  1981   Blata
  1981   Bod omega
  1981   Carriére Roccamat
  1981   Černý interiér
  1981   Červenec
  1981   Dům č. 5
  1981   Hommage á Giorgio de Chirico
  1981  
  1981   Kosmický sen
  1981   Krajina u Kaliště (Gustav Mahler)
  1981   Kroky rozhodování (cyklus Signály času)
  1981   Na kraji luk
  1981   Odjezd z krajiny
  1981   Plochoprostor s paprskem
  1981   Pocta Papinovi
  1981   Předzvěst I
  1981   Ptačí rezervace
  1981   R. U. R.
  1981   Rozhovor počátku s koncem / Conversation between Beginning and the End
  1981   Skleník - Slovenské Rudohorie
  1981   Študentka
  1981   Turoň s maškarou
  1981   Voják a dáma se slunečníkem
  1981   Vzpomínka na Arsenal
  1981   Za uplynulým časem (cyklus Signály času)
  1981   Zátiší Tonca
  1981 - 82   Neděle, Neděle
  1981–1984   Tri maškary
  1982   Bez názvu
  1982   Český ráj /Krajina se strážními domky/
  1982   Divadlo
  1982   Elementy
  1982   Fialová lavička
  1982   Jezdci v Apokalypse
  1982   Kam odletěly labutě
  1982   Krajina s mostom
  1982   Krajina s prostorovými plány
  1982   Která prozařuje čas (cyklus Signály času)
  1982