Galerie Felix Figura

year of establishment: 0
year of termination: 0
city: Praha
address: Všehrdova 19
e-mail: galerie@felix-figura.cz

notes:
Galerie Felix Figura se nachází na Malé Straně ve starém činžovním domě ve Všehrdově ulici č.19, v bezprostřední blízkosti Kampy, přímo proti zadnímu vstupu na Kampu přes dvůr Michnova paláce, dnes areál Sokola (dříve Tyršova domu). Galerie je ve zvýšeném přízemí vpravo, vstup je domem.
Prostory Galerie Felix Figura evokují atmosféru zmizelých měšťanských interiérů. Galerie Felix Figura záměrně využívá původní nepravidelný prostor kopírující středověkou parcelu, s vědomím, že současné umění musí obstát v tomto prostředí, které s ním kontrastuje a zároveň umocňuje jeho vnímání. Galerie Felix Figura odvozuje svůj název od pseudonymu spisovatelky Anny Lauermannové Mikschové, zvané Felix Téver, která měla v první polovině 20. století dlouhá léta vyhlášený literární a umělecký salón navštěvovaný elitou české společnosti.
Galerie Felix Figura pořádá autorské výstavy současných českých i zahraničních výtvarných umělců. Galerie Felix Figura se při volbě svých umělců neohlíží na trendy, nýbrž na kvalitu, řemeslo a uměleckou poctivost. Tím zůstává nepoplatná době a jejím aktuálním soudům.
zdroj - www.felix-figura.cz