Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

type: vysoká škola
city: Karlsruhe
address: Reinhold-Frank-Str. 67
zip code: 76133
state: Německo (Germany)

e-mail: mail@kunstakademie-karlsruhe.de
web: www.kunstakademie-karlsruhe.de
birth year: 1854

notes:
1854-1920 - Großherzogliche Kunstschule
1920-1947 - Badische Landeskunstschule
1947-1961 - Badische Akademie der Bildenden Künste
od 1961 - Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

http://de.wikipedia.org/wiki/Staatliche_Akademie_der_Bildenden_Künste_Karlsruhe
http://en.wikipedia.org/wiki/Academy_of_Fine_Arts,_Karlsruhe

Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

 

Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1999/02/18 - 1999/03/12   Neplánované spojení, Mánes, Praha

Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

person born note
Baselitz Georg 23. 1. 1938 1977 - ????, profesor
Dreher Peter 26. 8. 1932 1965 - 1997, 1965-68 vedoucí ateliéru malířství (pobočka Freiburg), od 1968 profesor
Franzke Andreas 27. 9. 1938 ???? - ????, rektor
Gude Hans 13. 3. 1825 1864 - 1880, profesor, krajinomalba
Gussow Carl 25. 2. 1843 1874 - 1875, profesor, žánrová malba
Hajek Otto 27. 6. 1927 1979 - 1992, profesor sochařství
Heckel Erich 31. 7. 1883 1949 - 1955, profesor malířství
Heusinger von Waldegg Joachim 1940 ???? - ????, profesor
Kalckreuth Leopold von 15. 5. 1855 1895 - 1899, profesor malířství
Kaminsky Thomas 1945 1990 - 1991, hostojící profesor kresby
Kindermann Hans 21. 5. 1911 ???? - ????
Kirkeby Per 1. 9. 1938 1981 - 1988, profesor malířství
Kirkeby Per 1. 9. 1938 1978 - 1981, hostující profesor malířství
Kluge Gustav 7. 7. 1947 ???? - ????, profesor malířství
Lüpertz Markus 25. 4. 1941 1974 - ????, hostujícípedagog, od 1976 profesorem
Schirmer Johann 7. 9. 1807 1854 - 1863, profesor malířství (krajinářství), ředitel
Schmid-Reutte Ludwig 13. 1. 1863 1899 - 1907, profesor malířství
Schumacher Emil 29. 8. 1912 1965 - 1977, profesor malířství
Splitt Rainer 1963 2007 - 2009, hostující profesor malířství
Tadeusz Norbert 19. 2. 1940 1988 - 1989, hostující profesor
Thoma Hans 2. 10. 1839 1899 - 1919, profesor malířství, 1902-03 ředitel
Trübner Wilhelm 3. 2. 1851 1903 - 1917, profesor malířství
Trübner Wilhelm 3. 2. 1851 1910 - 1911, ředitel

Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

person born
Albrecht Hans 1953
Antes Horst 28. 10. 1936
Ardeleanu Mona 1984
Aumüller Heike 1969
Baden Sebastian 1980
Bakule Malá Bronislava 21. 4. 1979
Baumgarten Lothar 5. 10. 1944
Behrens Peter 14. 4. 1868
Bissier Julius 3. 12. 1893
Canon Hans 17. 4. 1883
Čapek Jindra 30. 9. 1953
Dellaunay Sonia 14. 11. 1885
Dreher Peter 26. 8. 1932
Držkovic Valentin 10. 2. 1888
Ecker Bogomir 29. 5. 1950
Fleck Ralph 24. 3. 1951
Gerber Joachim 1948
Haas Leo 15. 4. 1901
Hachmann-Ruch Gisela 10. 4. 1947
Haim Barbara 1954
Härtter Bernhard 1962
Henneken Uwe 1974
Hertzsch Eva 1965
Hofer Karl 11. 10. 1878
Hofmann Ludwig von 17. 8. 1861
Hradečný Bohumil 7. 2. 1876
Hrubeš Vladimír 1943
Hubbuch Karl 21. 11. 1891
Jettmar Rudolf 10. 9. 1869
Justitz Alfred 18. 7. 1879
Klinger Max 18. 2. 1857
Krieg Dieter 21. 5. 1937
Krohg Christian 13. 8. 1852
Krommer Helmut 17. 9. 1891
Kuppel Edmund 1947
Lippok Inge-Rose 1947
Maj Majka  
Malfatti Nino 1940
Malina Petr 25. 2. 1976
Merkel Klaus 8. 11. 1953
Minařík Ladislav 9. 4. 1945
Mohr Dietrich 20. 6. 1924
Möllenhoff Volker 1970
Page Adam 1966
Pütz Siegfried 15. 10. 1907
Sakic Achim 1965
Schad Robert 1953
Schirm Carl 24. 11. 1852
Schlichter Rudolf 6. 12. 1890
Schweizer Helmut 1946
Streile Gabi 1950
Stulz Reinhardt 1950
Thoma Hans 2. 10. 1839
Trübner Wilhelm 3. 2. 1851
Voré Philipp 1941
Walch Josef 1946
Weber Hermann  
Weiß Emil 12. 8. 1875
Weiss Emil 12. 10. 1875
Zapletal Aleš 18. 3. 1990
Zdrazila Adolf 8. 12. 1868

Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe

person born
Dreher Peter 26. 8. 1932
Grieshaber Hap (Helmut Andreas Paul) 15. 2. 1909
Gussow Carl 25. 2. 1843
Kalckreuth Leopold von 15. 5. 1855
Kindermann Hans 21. 5. 1911
Kitzel Herbert 5. 5. 1928
Lüpertz Markus 25. 4. 1941
Ritter Kaspar 7. 2. 1861
Schick R.  
Schirmer Johann 7. 9. 1807
Schmid-Reutte Ludwig 13. 1. 1863
Schönleber Gustav 1851
Schumacher Emil 29. 8. 1912
Thoma Hans 2. 10. 1839
Trübner Wilhelm 3. 2. 1851