Ivana Pustějovská

journalist

 

sex: female

word:
Několik let pracovala jako redaktorka v novinách, nejprve v Moravskoslezském dni, posléze v Mladé frontě Dnes. Od léta 2003 působila v Českém rozhlase Olomouc, od ledna 2013 do konce listopadu 2014 vedla redakci Centra zpravodajství.
Autorkou rozhlasového cyklu dokumentů o významných Moravanech - Všichni naši rodáci. Společně s Radkou Kvasničkovou připravovala „příběhy žen, které stojí za to slyšet“ neboli pořad Ženský svět (Zdena Mašínová, socioložka Jiřina Šiklová, spisovatelka Lenka Reinerová, bylinkářka a podnikatelka Jarmila Podhorná, biskupka Jana Šilerová, canisterapeutka Hana Mösnerová, politička Iveta Radičová).
Spolu s Radkou Kvasničkovou dokumenty pro Český rozhlas, společně s režisérem Michalem Burešem přípravě Životopisů, autorkou scénářů o životě spisovatele Franze Kafky, herečky Grety Garbo a tanečnice a špiónky Maty Hari.
V roce 2011 pro Český rozhlas 2 scénář pro pětidílnou četbu, ze vzpomínek herečky Lídy Baarové, jak je v knize Útěky zaznamenal Josef Škvorecký.
Ocenění.
2000 - První místo v novinářské soutěži Příběh uprchlíka vyhlašované Úřadem vysoké komisařky OSN pro uprchlíky v Praze (za společný text s Petrem Orságem)
2002 - První místo - Lokální novinářská cena nadace Konrada Adenaura a týdeníku Prager Zeitung za sérii článků na téma rozšiřování EU a téma česko-německé vztahy
2003 - První cena Vládního výboru pro zdravotně postižené za publicistické dílo propagující problematiku zdravotního postižení
2005 - První místo v kategorii rozhlas v soutěži Příběh uprchlíka, kterou pořádá Vysoký komisariát OSN pro upchlíky. Cena za díl z dokumentárního cyklu Všichni naši rodáci, který zachytil životní osudy spisovatelky Eriky Pedretti.
2011 - Spolu s Radkou Kvasničkovou od předsedy vlády České republiky Čestné uznání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za pořad z cyklu Ženský svět o canisterapeutce Haně Mösnerové - léčba Baziliškem aneb canisterapie.
2013 - spolu s Radkou Kvasničkovou cena Rady vlády ČR v rozhlasové kategorii za publicistické práce zaměřené na problematiku zdravotního postižení za dokument Srdcem a rozumem proti nespravedlnosti světa z cyklu Dobrá vůle.
zdroj - rozhlas.cz. 2015/05

notes:
NK ne - 2021/10