Svoboda, grafické závody, n.p.

city: Praha
address: _
state: Česká republika (Czech Republic)

Svoboda, grafické závody, n.p.

kniha
  published   title (subtitle)
  1974   Toužení soužení
  1987   Výbor z listů Luciliovi

Svoboda, grafické závody, n.p.

katalog autorský
  published   title (subtitle)
  1946   Ota Janeček: Grafika
  1947   Antonín Procházka: Souborná výstava
  1948   Arnošt Paderlík
  1949   Ota Janeček: Práce z r. 1948
  1965   Picasso
  1965   Signboard for gersaint - Jiří Kolář
  1966   Le Corbusier
  1974   Jan Kudláček: Ilustrace, obrazy, loutky
  1974   Josef Kilian
  1974   Ludmila Bešťáková: Realizace loutek
  1974   Zdenka Braunerová
  1976   Ota Janeček: Slabikář
  1986   Vladimír Preclík: Sochařské dílo
  1988   Jiří Šalamoun: Litografie a kresby
  1989   Zdeněk Javůrek
  1990   Jiří Načeradský: Obrazy z let 1958 - 74
  1992   Ivan Kafka
  1994   Čestmír Kafka: Obrazy, kresby, koláže, asambláže 1943-1988
katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1947   Les v českém malířství
  1948   Ruské malířství XIII. až XIX. století
  1982   Edvard Munch a české umění (Obrazy a grafika ze sbírek Muzea E. Muncha v Oslo)
  1988   12/15 Pozdě, ale přece
  1990   Současná česká kniha
kniha
  published   title (subtitle)
  1946   Botostroj
  1946   Božena Němcová
  1947   František Muzika
  1947   Stalingrad
  1948   O výchově dětí v rodině
  1948   Slunečné pobřeží Jugoslavie
  1949   A milovat mě bude lid... (Výbor z veršů A. S. Puškina)
  1949   Člověk svým tvůrcem
  1949   Kresby z Ještědí
  1949   Mordvinka
  1949   O původu nerovnosti mezi lidmi
  1949   Příběh Jaka Homa
  1949   Rytíř naděje (Život Luise Carlose Prestese)
  1949   Slovem do krve (Výbor básní z let 1914-1939)
  1949   Slovo o vlasti ((1. vydání))
  1949   Slovo o vlasti ((2. vydání))
  1949   Svědectví
  1949   Zamřížované zrcadlo
  1949   Zo sveta našich hôr
  1949   Ztracená třída
  1950   150 000 000
  1950   Berendějovy prameny
  1950   Bill Nation a Nikolaj Sitranov
  1950   Bouře nad Orientem
  1950   Božena Němcová bojující
  1950   Černí Španělé
  1950   Člověk vítězí
  1950   Divadlo pro děti v SSSR
  1950   GOELRO. První státní plán SSSR
  1950   Husí ostrov
  1950   Chléb (Obrana Caricynu)
  1950  
  1950   Jan Maria Plojhar
  1950   Jeden z Donbasu
  1950   Klement Gottwald, tvůrce československo-sovětského přátelství a spojenectví
  1950   Kniha lesů, vod a strání
  1950   Kolektivní smlouvy v SSSR
  1950   Kořen života
  1950   Láska (Lyrické intermezzo 1925-1932)
  1950   Lenin a Stalin ve filmu
  1950   Lidová správa v SSSR a ´samospráva´ v kapitalistických státech
  1950   Manifest mládí
  1950   Moji chlapci
  1950   Na sovětských polích se rodí štěstí ((2. vydání))
  1950   Nástup k velikému boji
  1950   Než zazněly sirény
  1950   O Americe (Zápisky z cest po Americe v próze i ve verších)
  1950   Občan Tom Paine
  1950   Obchod v SSSR a jeho úloha v rozvoji národního hospodářství země
  1950   Ocel a mír
  1950   Ohnivá země
  1950   Opera a balet v SSSR
  1950   Organisace socialistického soutěžení v SSSR
  1950   Organizace práce v SSSR ((4. vydání))
  1950   Přátelé a nepřátelé
  1950   Sedm dní
  1950   Severní zář
  1950   Socialistická kultura v SSSR (Od sobotniků až po stachanovské hnutí (1. vydání))
  1950   Socialistické soutěžení v SSSR (Od sobotníků až pod stachanovské hnutí)
  1950   Sovětský historický román
  1950   Sovětský národopis a jeho pokroková úloha
  1950   Svět začíná za humnny
  1950   Světla v Koordi (Povídky)
  1950   Světový význam sovětského umění
  1950   Tři v šedých pláštích
  1950   Úspěchy sovětské techniky
  1950   V údolí Stripy
  1950   Velké spiknutí
  1950   Vítězný traktor
  1950   VKS(b) - vedoucí a usměrňující síla sovětské společnosti
  1950   Vyprávění o dvou kolchozech
  1950   Za velkým cílem ((2. vydání))
  1950   Záhada N. F. I.
  1950   Ze života průkopníků sociální demokracie
  1950   Země duní
  1951   Botagoz, dcera Kazachstánu
  1951   Ďáblův močál
  1951   Filmové pohádky ze sovětských kreslených filmů
  1951   Havran, jarní pták
  1951   Kořen života
  1951   Milionář ((1. vydání))
  1951   Milionář ((2. vydání))
  1951   Na konci světa (Živé knihy, sv. 285)
  1951   Nad mapou SSSR
  1951   Organisace průmyslu SSSR
  1951   Péče o zdraví pracujících v SSSR
  1951   Píseň o bílém roce
  1951   První týden ((1. vydání))
  1951   První týden ((2. vydání))
  1951   Přátelům i nepřátelům
  1951   Rozrušená země
  1951   Tam, kde teče Sukpaj
  1951   Tři měsíce v New Yorku
  1951   Vzestup životní úrovně pracujících SSSR
  1951   Z letopisů lásky
  1951   Za stachanovskou dílnu
  1951   Záře
  1951   Země sovětů ve fotografii
  1952   Dějiny SSSR ((Stručný výklad) (2. vydání))
  1952   Dějiny SSSR ((Stručný výklad) (3. vydání))
  1952   Dobytí severního pólu
  1952   Hospodářský zeměpis SSSR ((1. vydání))
  1952   Mladí mistři
  1952   Nezlomení lidé (Obrazy ze života a práce sovětských slepců)
  1952   Rozvoj elektrifikace v SSSR (Od GOELRO k velkým stavbám komunismu)
  1952   Ruští revoluční demokraté a A. I. Gercen
  1952   Sovětská armáda, záštita světového míru
  1952   Sovětská žena, budovatelka komunismu
  1952   Sovětské karikatury
  1952   Sovětský sever
  1952   Sovětský svaz v boji za jednotné nezávislé, demokratické a mírumilovné Německo
  1952   Sovětský svaz v boji za snížení výzbroje a zákaz atomové zbraně
  1952   Splněný závazek
  1952   Stachanovci našeho závodu
  1952   Svatební košile
  1952   Učme se jazyku Lenina a Stalina
  1952   V kraji uhlí
  1952   V Zakarpatské Ukrajině
  1952   Velký boj sovětského lidu - stavby komunismu
  1953   Čtení o Ulenspiegelovi, o jeho rekovných, veselých a slavných příhodách, a o Lammovi Goedzakovi v zemi Flanderské a jinde
  1953   Devátá vlna
  1953   Ditta, dcera člověka
  1953   Ferdiš Kostka
  1953   I. V. Mičurin, veliký přetvářitel přírody
  1953   Moc bez slávy
  1953   Pět tisíc let sklářského díla
  1953   Petrklíče
  1953   První radosti
  1953   Přetvoření naší planety
  1953   Příběh s dělem
  1953   Purkyně ve Vratislavi
  1953   Spi klidně, ženo!
  1953   Šťastný Bída
  1953   Štěpán Razin
  1953   Tichý Don (III - IV)
  1953   Země sovětů ve fotografii
  1953   Zlé časy
  1953   Zpěvy staré a nové Číny
  1953   Život Matveje Kožemjakina
  1954   Co děti viděly na louce
  1954   Hrdinové Arktidy
  1954   Jaro Číny
  1954   Máj
  1954   Na znamení zvonku
  1954   Podivuhodné příběhy z čínských tržišť a bazarů
  1954   Podnik Artamonových
  1954   Rozmarná duha
  1954   Tři pohádky
  1954   Tvrdá pěst Tuaregů
  1954   U studny Zemzem (Arabská lidová poesie)
  1955   Básnický almanach 1954
  1955   Botostroj
  1955   Člověk hledá štěstí (Povídky)
  1955   Krása nesmírná (Ruské lidové pohádky vyprávěné I. Karnauchovovou)
  1955   Občan Tom Paine, Povídky americké revoluce
  1955   Pohádek jako kvítí
  1955   Silas Marner (Tkadlec raveloský)
  1955   Svět památek
  1955   Zvířata zblízka (Procházka pražskou zoologickou zahradou)
  1956   Malý Bobeš
  1956   Pohorská vesnice (Povídka ze života lidu venkovského)
  1956   Profesor biologie na žebříku
  1956   Ptačí svět
  1956   Tess z d'Urbervillů (Čistá žena)
  1957   Barunka
  1957   Bruno (anebo dobrodružství německého chlapce v české vesnici)
  1957   Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky
  1957   Foma Gordějev
  1957   Hanýžka a Martínek
  1957   Honzíkova cesta
  1957   Jupiter s pávem
  1957   Kam spějí děti, Skláři
  1957   Krajem Aloise Jiráska a Boženy Němcové
  1957   Na Jávu a do Indie
  1957   Skaláci (Historický obraz z druhé polovice XVII. století)
  1957   Úplňková noc a jiné indické povídky
  1957   Za pohádkou kolem světa (Pohádky národů celého světa)
  1957   Zavátý život
  1958   Blesk
  1958   Ferda Mravenec
  1958   Lovci perel
  1958   Na dvoře vévodském
  1958   Nikola Šuhaj loupežník
  1958   Od břehů Medvědice
  1958   Princ a chuďas
  1958   Přírodu obdivuj...
  1958   Se zvířátky kolem světa (Pohádky a bajky o zvířátkách)
  1958   Suplent I
  1958   Suplent II
  1958   Ve stínu lípy
  1958   Z dějin národu českého
  1958   Zapadlí vlastenci (Pohorský obraz)
  1958   Žalozpěv za 77 297 obětí
  1959   Dalekohled aneb kdo nevěří ať tam běží ((2. vydání))
  1959   Josef Čapek a kniha (Soupis knižní grafiky)
  1959   Miláček
  1959   Na hradech a pod hrady
  1959   Praha všedního dne
  1959   Předtucha
  1959   Ptačí pírko aneb Jak Vítek o všechno přišel
  1959   Rodinná slavnost
  1959   Rybář Squarciò
  1959   Sebechlebští hudci
  1959   Sedm princezen
  1959   Ve stínu lípy
  1959   Z literárního soukromí I (Vzpomínky, paměti, literární dokumenty)
  1959   Z literárního soukromí II (Korespondence)
  1960   Barunka
  1960   Heptameron
  1960   Honzíkova cesta
  1960   Hrajte si s námi
  1960   Ivan
  1960   Kdo chytá v žitě
  1960   Maryla (Starodávná selanka)
  1960   O dětech a zvířátkách
  1960   O podivuhodném životě mudrce Ezopa (který rozuměl řeči ptáků, zvířat, hmyzu, rostlin a věcí)
  1960   Piková dáma a jiné povídky
  1960   Portrét
  1960   Praha ve fotografii
  1961   Čáry na dlani
  1961   Ledová kniha (Antarktický cestovní deník)
  1961   Leningradská symfonie
  1961   Nápady pana Apríla
  1961   Poklad na ostrově
  1961   Projížďka v kočárku s poníkem
  1961   Šťastnou cestu, Octavie! (Příhody červenobílého automobilu, který projel čtrjnáct tisíc kilometrů z Prahy pod Kavkaz a potom zase zpátky do malé chaloupky v českém lese)
  1961   Vesele i vážně
  1961   Vojna a mír (1. díl)
  1961   Vojna a mír (2. díl)
  1961   Zajatci hlubin
  1962   Dva roky prázdnin
  1963   Čarodějův učeň
  1963   Generace
  1963   Jan Amos Komenský (Život a dílo v dokumentech a v českém výtvarném umění)
  1963   Kam zmizel kočovník
  1963   Mink
  1963   Oceánem světelných roků (Fantastická trilogie)
  1963   Proměna
  1964   Papillons de jour
  1964   Slova, carte blanche
  1964   Uražení a ponížení
  1964   Volá šesté poschodí
  1965   Cézannův život
  1965   Das Imaginäre Porträt / Imaginary Portraits / Le Portrait Imaginaire
  1966   Malířova zvířátka
  1966   Nazdar hodiny
  1966   Země za obzorem
  1967   Die naive Kunst in der Tschechoslowakei
  1967   Jana
  1967   Majáky
  1967   Maličkým
  1967   Paříž v Paříži
  1967   Praga, quando te aspiciam...
  1967   Příběhy z třetího času
  1968   Mrtvé duše
  1968   Nadsamec
  1968   Sluneční jezero (Cesta slepých ptáků III)
  1969   Dobrodružství s kolečkem
  1969   Maličkým
  1969   Neplač, muchomůrko (malá knížka o velkých věcech)
  1970   Stateční kapitáni
  1970   Sto veselých kreseb
  1972   Krásy Československa
  1972   Praha - kamenný sen
  1973   Čtení o hradech (Pověsti a příběhy starých českých, moravských a slezských hradů)
  1973   Míček Flíček (Vyprávění pro nejmenší ke čtení i k poslechu)
  1973   Umění černého světadílu
  1974   Barevné léto
  1974   Federální shromáždění Československé socialistické republiky
  1974   Kronika mého života
  1975   Československo (Historie, příroda, umění)
  1975   Fotografovali válku (Sovětská válečná reportáž)
  1975   Michelangelo
  1976   Československo
  1976   Krásy Československa
  1976   O malé Aničce
  1976   Průvodce po dějinách české literatury
  1976   Velké trápení
  1976   Vlastní životopis
  1977   Červený a černý
  1977   Dobrý den, socho!
  1977   Martin Eden
  1977   Slovník literárních směrů a skupin
  1978   Bruno (anebo dobrodružství německého chlapce v české vesnici)
  1978   Průvodce po dějinách české literatury
  1978   Sága rodu Budilova (Sto let českého divadla na jevišti i v zákulisí)
  1978   Zajíček
  1979   Barunka
  1979   Hrdelní pře anebo Přísloví
  1979   Lovcem v tajze
  1979   Mánesův orloj (Verše k obrazům Josefa Mánesa)
  1979   O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi
  1979   Rumcajs
  1979   Tichý Don (I)
  1979   Tichý Don (II)
  1979   Tichý Don (III)
  1979   Tvář bez masky (Skutečnost a sen)
  1980   Antonín Chittussi
  1980   Dášeňka (čili život štěněte)
  1980   Národní divadlo
  1980   O letadélku Káněti (Veselé příhody pekelských dětí a jejich psa s malým letadlem)
  1980   Pohádky bratří Grimmů
  1980   Princ z dřevěného hradu
  1980   Velká obrázková knížka pro malé děti
  1980   Zdenko Feyfar
  1981   Jak Lucka vysvobodila prince Pašajdu
  1981   Josef Lada
  1981   Petrklíče
  1981   Pohádky
  1981   Praha objektivem mistrů (Růžička, Lauschmann, Wiškovský, Funke, Sudek, Jeníček, Honty, Plicka, Ehm, Paul, Brok, Hák, Jírů, Feyfar, Sitenský)
  1981   Seznámení u vody
  1981   Tisíc a jeden život
  1981   Umění 19. a 20. století
  1981   Velká obrázková knížka o zvířatech
  1982   Byli jsme tři (náš děda, pan učitel a já)
  1982   Hlas hlubin
  1982   Kudy všudy za divadlem
  1982   Labutě… Labutě
  1982   Ladovy veselé učebnice (Brouci a hmyz)
  1982   Malin na pustém ostrově
  1982   Národní divadlo
  1982   Natálie není sama
  1982   Princezna se zlatou hvězdou na čele
  1982   Puntíkatá Andulka
  1982   Vilém Heckel (Výběr fotografií z celoživotního díla)
  1982   Vítek (Jak jel Vítek do Prahy, Vítek je zase doma, Vítek na výletě)
  1983   Adolf Schneeberger
  1983   Barevný koníček
  1983   Canaletto
  1983   Georges Braque
  1983   Historie budovy Národního divadla
  1983   Karavana
  1983   Mirka s Jirkou a Cihlový kluk
  1983   Praha - setkání věků
  1983   Praha / Praga / Prag / Prague
  1983   Sto let Národního divadla
  1983   Výbušný zlotvor (O muži, kterého pronásledovala auta)
  1984   Bratříček a sestřička
  1984   Bubáci a hastrmani (a jiné pohádky)
  1984   Dagmar Hochová
  1984   Dějiny českého výtvarného umění (I/1) (Od počátků do konce středověku)
  1984   Dějiny českého výtvarného umění (I/2) (Od počátků do konce středověku)
  1984   Na shledanou v Krkonoších
  1984   Praha 1848-1914 (Čtení nad dobovými fotografiemi)
  1984   Praha v proměnách světla
  1984   Princezna Rozmarýnka
  1984   Průvodce po dějinách české literatury
  1984   Šetřte láskou
  1984   Španělské pohádky
  1984   Tisíc a jedna fraška (aneb Učebnice rýmobraní a sešity nerozčesaných myšlenek)
  1984   Veronese
  1985   Amerika
  1985   Diogenés v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější
  1985   Emil Fafek (40 let fotoreportérem)
  1985   Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni
  1985   Jindřich Eckert
  1985   Pohádky děda Vševěda
  1985   Praha
  1985   V ohybu řeky
  1986   Jan Lauschmann
  1986   Krajinou domova
  1986   Krásy a bohatství české země (Výbor z díla Rozmanitosti z historie Království českého)
  1986   Medvědí škola
  1986   Praha 1848-1914 (Čtení nad dobovými fotografiemi)
  1986   Praha 1900 (Studie k dějinám kultury a umění Prahy v letech 1890-1914)
  1986   Praha magická
  1986   Robinson Crusoe
  1986   Tvář bez masky (Skutečnost a sen)
  1986   Velká obrázková knížka pro malé děti
  1986   Za ptačím voláním
  1986   Živá investice
  1987   Černobílá fotografie
  1987   Muž s dýmkou a houslemi
  1987   Národní divadlo
  1987   Národní divadlo zblízka
  1987   Ronja, dcera loupežníka
  1987   Syn lovce medvědů
  1987   Tiepolo
  1987   Už vím proč
  1988   3x Adam Dalgliesh
  1988   Alfred Justitz
  1988   Eugène Delacroix
  1988   Hrozba
  1988   Josef Herčík
  1988   Královská cesta
  1988   Léčení duchem
  1988   Mezinárodní kuchařka
  1988   Miloš Axman
  1988   Oskar Kokoschka
  1988   Pohádky
  1988   Pražský orloj
  1989   Darwinův původ druhů v ilustracích
  1989   Dějiny českého výtvarného umění (II/1) (Od počátků renesance do závěru baroka)
  1989   Dějiny českého výtvarného umění (II/2) (Od počátků renesance do závěru baroka)
  1989   Dobrodružství Toma Sawyera
  1989   František Drtikol
  1989   Klíč k výběru partnra pro manželství
  1989   Lovcem živé krásy
  1989   Martina si hraje s počítačem (107 programů pro robota Karla)
  1989   Měsíční prach
  1989   Poslední Mohykán
  1989   Rytíři hlubokých lesů
  1989   Soudce a jeho kat, Podezření, Slib
  1989   Zdeněk Hajný
  1990   Koření pro každé vaření
  1990   Martina (Z Řevnic na wimbledonský trůn)
  1990   Petrus Paulus Rubens
  1990   Thrákové
  1991   I piu bei racconti per ridere
  1991   Ivan Ouhel
  1991   Praha
  1991   Pražské zahrady
  1992   Žofka
  1993   Meine fröhliche Märchenkiste (Von Narren und Schelmen, Teufeln und Tieren)
  1993   Veselé pohádky ze všech končin světa
  1995   Hrajeme vám za trest
  1998   Loveckými stezkami lesníka, myslivce, výtvarníka
  nedat   Josef Sudek: Pražský chodec Vítězslav Nezval
  nedatováno   Židovská Praha
antologie/sborník
  published   title (subtitle)
  1950   A.S.Makarenko (Sborník statí a článků, (2. vydání))
  1950   Jak žili a bojovali za své osvobození dělníci a rolníci v carském Rusku
  1950   Jednotná rodina sovětských národů
  1950   Současný stav sovětské literatury pro mládež
  1950   Sovětská socialistická společnost
  1950   Sovětský socialistický stát
  1950   Zahraniční politika SSSR od Říjnové revoluce až po naše dny ((3. vydání))
  1952   Náš Gorkij
  1952   Od socialismu ke komunismu v SSSR ((3. vydání))
  1952   Veliké přetvoření přírody SSSR
  1953   Básnický almanach 1953
  1954   Jak se vaří v SSSR
  1975   U veselého věnce Antonína Strnadla
  1989   Československý spisovatel (40 let práce pro českou knihu 1949-1989)
encyklopedie/slovník
  published   title (subtitle)
  1976   Encyclopédie illustrée du Costume et de la Mode
album
  published   title (subtitle)
  1949   J. V. Stalin
  1949   Sovětská armáda ((1. vydání))
  1949   Sovětská armáda ((2. vydání))
  1949   Sovětské zemědělství
  1949   Sovětský film
  1949   Sovětský sport a tělesná výchova
  1949   Sovětští pionýři
  1949   V. I. Lenin (Album fotografií)
  1950   Sovětská žena
  1950   Sovětský průmysl
  1952   Mistři sovětského zemědělství
almanach
  published   title (subtitle)
  1958   Básnický almanach 1957
  1960   Básnický almanach 1959
  1961   Almanach Klubu čtenářů (Jaro)
dopisnice/pohlednice
  published   title (subtitle)
  1988   Bedřich Dlouhý: Krajkář, 1987 (olej na plátně, 155 x 130 cm)
  1988   Čestmír Kafka: Z cyklu O spojování dvou věcí, 1980-83 (šitá koláž, papír, 69,5 x 100,5 cm)
  1988   František Dvořák: Červená, 1980 (olej, 80 x 60 cm)
  1988   Ivan Bukovský: Procházka po sídlišti, 1980 (olej, 162 x 120 cm)
  1988   Ivan Kafka: 7 kamenných hromad pro Stein, 1988 (Carrara, Giallo mori, Rosso Verona, Marone, Verde alpi, Schremser, Kamenné uhlí)
  1988   Ivan Ouhel: Velikonoce, 1987 (olej na plátně, 155 x 162 cm)
  1988   Jan Bauch: Zvířata, 1957 (olej na plátně, 50 x 35 cm)
  1988   Jaroslav Dvořák: Úkryt, 1988 (olej na dřevě, 220 x 45 cm)
  1988   Jaroslav Vožniak: Obraz, 1988 (olej, komb. technika, 110 x 110 cm)
  1988   Jiří Beránek: Volání 1988 (polychromované dřevo, 260 x 230 x 240 cm)
  1988   Jiří Načeradský: 64, 1964 (olej na plátně, 131 x 140 cm)
  1988   Jiří Sopko: Narozeniny, 1987 (olej na plátně, 160 x 135 cm)
  1988   Jitka Válová: Pod tíhou 1987 (olej ná plátně, 150 x 200 cm)
  1988   Karel Malich: Krajina s věčnem 1980-83 (drát, bronzové pletivo, barva, nitě, 250 x 124 x 239 cm)
  1988   Kurt Gebauer: Plavkyně, 1969-74 (textil a dřevitá vlna, 50 x 150 cm)
  1988   Květa Válová: Uzel, 1988 (olej na plátně, 145 x 160 cm)
  1988   Libor Fára: Pocta Marcelu Duchampovi, 1980 (dřevěný objekt, 180 x 30-80 cm)
  1988   Olbram Zoubek: Otec a matka, 1967 (cement, 188 a 184 cm)
  1988   Petr Oriešek: Anatomie ticha, 1970 (komb. technika, 39 x 65 x 67 cm)
  1988   Petr Pavlík: Bez názvu 1987 (kasein, tempera na papíře, 102 x 74 cm)
  1988   Petr Pavlík: Název obrazu. 1988 (tempera, plátno, 150 x 170 cm)
  1988   Rudolf Němec: Espreso 1987 (akryl, olej, plátno, 162 x 195 cm)
  1988   Stanislav Judl: Apoštol, 1987 (olej, překližka, 235 x 126 cm)
  1988   Stanislav Kolíbal: Roh přes roh, 1983 (dřevo, sádra, provázek a malba, 146 x 160 x 20 cm)
  1988   Tomáš Rafl: Zasažená náhlou modří 1984 (komb. technika, 122 x 90 cm)
  1988   Tomáš Ruller: Tvorba především malířská 23.12.1987 (prezentace)
  1988   Tomáš Švéda: Strom 1988 (olej, akryl, 182 x 122 cm)
  1988   Václav Benda: V pruzích, 1988 (komb. technika na papíře, 100 x 70 cm)
  1988   Václav Bláha: Tři hlavy 1987 (komb. technika, 151 x 122 cm)
  1988   Vladimír Novák: Bez názvu, 1986 (kombinovaná technika na překližce, 122 x 183 cm)
  1988   Vratislav K. Novák: Cyklot - dragster (lakovaná ocel, mosaz, 18 x 20 x 35 cm)
  1989   Adriena Šimotová: Světlonoš 1988
  1989   Alén Diviš: Bebert, vrah z Montmartru
  1989   Ivan Kafka: Kameny, 1980 (Z cyklu bez názvu 1979-80 (duralová krychle, větve, sláma, kameny, listí, sníh, led, písek), vše 120 x 120 x 120 cm)
  1989   Ivan Kafka: Pro soukromou maxipotřebu, 1979 (strom + duralová krychle + mlha, 420 x 420 x 420 cm, Praha 1979)
  1989   Ivan Kafka: Velmi podivný jarní kopeček, 1988 (zelená a červená krepová "tráva", výška 550, průměr 400 cm, jízdárna Koloděje 1988)
  1989   Ivan Kafka: Vymezení, 1981 (bílé špejle (cca 10 000), ploch 135 m2, Jánský vršek, Praha 1981)
  1989   Jaroslav Dvořák: Noční lovec, 1988 (olej, plátno, 200 x 200 cm)
  1989   Jaroslav Dvořák: Terč, 1986 (kresba tuší, uihel, olej, plátno, 130 x 115 cm)
  1989   Jaroslav Dvořák: Tvary krajiny, 1981 (olej, plátno, 130 x 120 cm)
  1989   Jaroslav Dvořák: Zahrada, 1985 (uhel, olej, lazura, plátno, 80 x 70 cm)
  1989   Jiří Načeradský: Slepic, 1973 (Tuš, papír, 42 x 30 cm)
  1989   Jiří Beránek 1945: Náhle opuštěné místo, 1987 (dřevo, provaz, 250 x 1000 cm)
  1989   Jiří Beránek: Kout 1983 (dřevo, 180 x 230 x 166 cm)
  1989   Jiří Beránek: Pád do přízemí, 1988 (dřevo, tkanina, 300 x 350 x 400 cm)
  1989   Jiří Beránek: Útočiště 1987 (dřevo, 200 x 300 cm)
  1989   Jiří Matoušek: Chêne Bernard, 1985 (Zrcadla, 9 x 100 x 12 cm)
  1989   Jiří Načeradský: 67, 1967 (olej, plátno, 180 x 200 cm)
  1989   Jiří Načeradský: Dualita, 1987 (Olej, sololit, 274 x 171 cm)
  1989   Jiří Načeradský: Samostatní inventurníci 1967 (detail) (Tuš, papír, 30 x 42 cm)
  1989   Jiří Sopko: Akrobati, 1982 (Pastel na roletě, 250 x 200 cm)
  1989   Jiří Sopko: Plavec, 1987 (akryl, plátno, 120 x 100 cm)
  1989   Jiří Sopko: Sedící, 1978 (kresba perem, akvarel, papír, 60 x 40 cm)
  1989   Kurt Gebauer: Český rybník, 1988 (polyesterový laminát, výška figur 85-150 cm, Vojanovy sady, Praha 1988)
  1989   Kurt Gebauer: Dobře krmená rybka, 1973 (plexi, textil, kov, doutnavky, žárovka, v. 41, š. 41, h. 16 cm)
  1989   Kurt Gebauer: Obludy, 1987 (tuš, papír, 29,5 x 21 cm)
  1989   Kurt Gebauer: Trpaslík (jeden z mnoha), 1985 (sádra, juta, drát, pletivo, pivní půllitr, délka 190 cm)
  1989   Michael Rittstein: Bez názvu 1981 (Tužka, papír, 29,7 x 21 cm)
  1989   Michael Rittstein: Bez názvu, 1988 (Tužka, papír, 21 x 29,7 cm)
  1989   Michael Rittstein: Bez názvu, 1988, tužka, papíř, 21 x 29,7 cm
  1989   Michael Rittstein: Les, 1988 (komb. technika, sololit, 240 x 300 cm)
  1989   Michael Rittstein: Les, 1988, kombinovaná techníka, sololit, 240 x 300 cm
  1989   Michael Rittstein: Sklizeň hub, 1986-7 (komb. technika, plátno, 240 x 160 cm)
  1989   Michael Rittstein: Zabijačka, 1987 (komb. technika, 320 x 240 cm)
  1989   Petr Pavlík: Mládě, 1983 (olej, plátno, 64 x 50 cm)
  1989   Petr Pavlík: Pláň s hrobem, 1987
  1989   Petr Pavlík: Setkání 1978 (kvaš, papír, 69 x 52 cm)
  1989   Tomáš Švéda: Strom-hlava, 1986 (olej, akryl, sololit, 200 x 122 cm)
  1989   Tomáš Švéda: Jádro 1986 (kvaš, papír, 69 x 48 cm)
  1989   Tomáš Švéda: Kresba, 1986 (temper, papír, 69 x 48 cm)
  1989   Tomáš Švéda: Proti sobě, 1987-8 (olej, akryl, sololit, 220 x 244 cm)
  1989   Václav Bláha: Bílý monument, 1987 (kombinovaná technika, sololit, 213 x 148 cm)
  1989   Václav Bláha: Monstra, 1982 (plech, barva, výška 350 cm, Starý Most 1982)
  1989   Václav Bláha: Monumenty, 1988 (kombinovaná technika, sololit, 167 x 200 cm)
  1989   Václav Bláha: Stavění pomníků, 1988 (tužka, komb. technika, papír, 30 x 21,5 cm)
  1989   Vladimír Kokolia: Kresba, 1985 (tuš, papír, 42 x 29,7 cm)
  1989   Vladimír Novák: Bum, 1982 (komb. technika, sololit, 88 x 63 cm)
  1989   Vladimír Novák: Hlava, 1983 (komb. technika, papír, 100 x 70 cm)
  1989   Vladimír Novák: Padání, 1988 (komb. technika, překližka, 183 x 244 cm)
  1989   Vladimír Novák: V centru (Al čentro), 1985 (kvaš, papír, 180 x 130 cm)
  1989   Zbyšek Sion: Peripetie ruky, 1984
katalogový plakát
  published   title (subtitle)
  1990   Jan Měšťan
periodikum
  published   title (subtitle)
  1953   Pleteme velkým i malým
  1974/12/27   Sedmička pionýrů
  1977/10/14   Sedmička pionýrů
  1983/09/29   Pionýr
  1989/02/22   Pionýr
  1989/10   Czechoslovak Life
  1990   Post
  1991   Post
písnička
  published   title (subtitle)
  nedatováno   Píseň úrody
seznam vystavených prací
  published   title (subtitle)
  1947   Členská výstava S.V.U. Mánes
soubor pohlednic
  published   title (subtitle)
  1988   Jeden starší - jeden mladší (12/15 Pozdě, ale přece)
  1990   Volné seskupení 12/15 v obrazech (Pozdě, ale přece)
učebnice
  published   title (subtitle)
  1950   Klíč pro učitele LKR 2. stupně
  1950   Ruština, světový jazyk pokroku a míru (Učebnice pro Lidové kursy ruštiny 1950. 2. stupeň, část 1.)
  1950   Ruština, světový jazyk pokroku a míru (Učebnice pro Lidové kursy ruštiny 1950. 2. stupeň, část 2.)
  1950   Ruština, světový jazyk pokroku a míru (Učebnice pro Lidové kursy ruštiny, 2. stupëň)
  1956   Hudební výchova (pro IV. postupný ročník všeobecně vzdělávacích škol)
  1984   Naše čtení (Slabikář pro 1. ročník zvláštní školy)
  1989   Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ a studijní obory SOU (2. část)

Svoboda, grafické závody, n.p.

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1961   Nejkrásnější knihy 1960
  1988   Československé nejkrásnější / najkrajšie knihy 1971-1978
kniha
  published   title (subtitle)
  1973   Polární vášeň (za severní točnou (s výňatky z polárních deníků))

Svoboda, grafické závody, n.p.

person   born from - to, notes
Bartoň Jaroslav   22. 1. 1942     1970 - 1971, ref. tech. rozv.
Novák Jaroslav   16. 10. 1919     ???? - ????
Rydvalová Zapletalová Magda   17. 11. 1940     1961 - 1962, vyučena litografkou