Umělci k výročí Října
subtitle: Seznam děl výstavy z výsledků celostátní výtvarné soutěže k 50. výročí Velké říjnové socialistické revoluce
type of document: seznam vystavených prací
imprint date: 1967
number of page: (28)
dimensions [mm]: 201 x 212
language: český
notes:
Hodnocení návrhů, oceněných v dílčích soutěžích na výtvarná díla v architektuře
Ceny a čestná uznání za hotová díla
Výsledky dílčích soutěží na návrhy výtvarných děl v architektuře
Seznam oceněných návrhů
Umělci k výročí Října
person | born | note |
Adamcová Jiřina | 6. 6. 1927 | |
Alexy Janko | 25. 1. 1894 | |
Babraj Konrád | 22. 4. 1921 | |
Baják Karel | 23. 4. 1930 | |
Bajgar Jindřich | 13. 7. 1913 | |
Baláž Jozef | 14. 3. 1923 | |
Balcer Miloš | 18. 9. 1923 | |
Baník Teodor | 28. 11. 1929 | |
Bartková Viera | 22. 9. 1924 | |
Bartoň Miloš | 18. 6. 1929 | |
Bartoš Jaroslav (Rek) | 23. 4. 1926 | Výtvarná díla v architektuře, I. cena |
Bauch Jan | 16. 11. 1898 | |
Běhůnek Josef | 27. 12. 1931 | |
Bél Alexander | Výtvarná díla v architektuře, I. cena | |
Bělocvětov Andrej | 8. 10. 1923 | |
Benda Břetislav | 28. 3. 1897 | |
Beneš Vlastimil | 3. 10. 1919 | |
Beran Zdeněk | 7. 3. 1937 | |
Bobek Jaroslav | 19. 2. 1925 | |
Bořkovec Aleš | 17. 7. 1923 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Brečka Ivan | 18. 9. 1940 | |
Brož Josef | 13. 8. 1904 | Hotová díla, I. cena |
Brtáň Miloš | ||
Brýdlová Eva | 17. 6. 1926 | |
Burant František | 13. 2. 1924 | Výtvarná díla v architektuře, I. cena |
Burianová Josefa | 10. 11. 1935 | |
Castiglione Emília | 5. 7. 1924 | |
Cigler Václav | 21. 4. 1929 | |
Čepelák Ladislav | 25. 6. 1924 | Hotová díla, I. cena |
Čermáková Alena | 28. 2. 1926 | |
Černý Miroslav | 15. 2. 1935 | Hotová díla, čestné uznání |
Čížek Bohuš | 11. 2. 1913 | |
Dajko Jozef | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání | |
Daneš Václav | 21. 5. 1936 | |
David Libor | 25. 6. 1947 | Hotová díla, I. cena |
Dimitrov Antonín | 27. 2. 1928 | |
Dlouhý Václav | 8. 11. 1923 | |
Droppa Virgil | 3. 9. 1939 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Duchoň Josef | 17. 1. 1929 | |
Dvorský Bohumír | 21. 10. 1902 | |
Emler František | 26. 7. 1912 | |
Famíra Emanuel | 15. 11. 1900 | |
Filová Mária | 27. 12. 1927 | |
Fišárek Alois | 16. 7. 1906 | |
Fišárek Alois | 7. 1. 1943 | |
Flejšar Josef | 28. 5. 1922 | |
Foll Dobroslav | 15. 7. 1922 | |
Folprecht Arnošt | 13. 3. 1902 | |
Fortin Vladimír | 9. 5. 1923 | |
Fremund Richard | 9. 4. 1928 | |
Gajda Vladislav | 17. 7. 1925 | |
Gajdušek Antonín | 21. 8. 1927 | |
Galovský Emil | ||
Gerö Gustav | 12. 12. 1889 | |
Gross František | 19. 4. 1909 | |
Grus Jaroslav | 13. 8. 1891 | |
Guderna Ladislav | 1. 6. 1921 | |
Häckel František | 14. 5. 1937 | |
Haise Václav | 26. 9. 1903 | |
Hána Jan | 28. 10. 1927 | |
Hanzík Stanislav | 24. 7. 1931 | Hotová díla, I. cena |
Hegr Jindřich | 19. 3. 1933 | |
Hejlek Benjamin | 28. 4. 1924 | Výtvarná díla v architektuře, I. cena |
Hejna Václav | 24. 9. 1914 | |
Hejný Miloslav | 23. 10. 1925 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Hejtman Jan | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání | |
Heritesová Zdeňka | 13. 9. 1896 | |
Hladík Karel | 27. 6. 1912 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Hlava Pavel | 25. 6. 1924 | |
Hlavica Juraj | 26. 4. 1935 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Hlavinka Čestmír | 8. 8. 1931 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Hliněnský Robert | 3. 11. 1908 | |
Hlubuček Vladimír | 20. 10. 1928 | |
Hlubučková Soukupová Natalie | 4. 10. 1929 | |
Hoffmeister Adolf | 15. 8. 1902 | |
Holub Oldřich | 5. 7. 1924 | |
Holý Miloslav | 4. 10. 1897 | |
Holý Miloslav | 15. 1. 1926 | |
Horný Willy | 28. 7. 1933 | |
Hrubý Miroslav | 24. 8. 1938 | |
Hruška Jiří | 10. 2. 1921 | |
Hruška Karel | 19. 3. 1930 | |
Hřivna František | 18. 4. 1905 | |
Hubička Stanislav | 23. 3. 1930 | |
Hudec Jaroslav | 2. 6. 1910 | |
Hudeček František | 7. 4. 1909 | |
Chadima Jiří | 6. 6. 1923 | |
Chramosta Cyril | 6. 8. 1908 | |
Chrťan Pavol | 27. 2. 1920 | |
Chudomel Jaroslav | 7. 2. 1929 | |
Ilavský Ján | 15. 12. 1924 | |
Irmanov Vjačeslav | 18. 2. 1919 | |
Jandová Dana | 16. 3. 1930 | |
Janíček James | 30. 5. 1935 | |
Jánoška Ján | 24. 9. 1923 | |
Janoušek Vladimír | 30. 1. 1922 | |
Janoušková Věra | 25. 6. 1922 | |
Jelínek Vladimír | 5. 2. 1934 | |
Jeřábek Jaroslav | 27. 3. 1936 | |
Ježek Vladimír | 18. 2. 1887 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Jíra Josef | 11. 10. 1929 | Hotová díla, I. cena |
Jirásková Olga | 1929 | |
Jiroudek František | 17. 2. 1914 | Hotová díla, I. cena |
Kabátová Táborská Zdenka | 3. 6. 1933 | |
Kadeřábek Josef | 27. 12. 1931 | |
Kadeřábek Miloslav | 25. 6. 1932 | |
Kadlec Vladimír | 4. 10. 1912 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Kadlec Cossa Miloš | 25. 1. 1921 | |
Kapec Jaroslav | 30. 8. 1924 | |
Kaplický Josef | 19. 3. 1899 | |
Kašpar Jiří | 11. 6. 1941 | Hotová díla, II. cena |
Kašpříková Zoia | 13. 12. 1925 | |
Kavan Jan | 26. 5. 1905 | |
Kilian Josef | 22. 12. 1918 | |
Kiml Václav | 19. 1. 1928 | Hotová díla, II. cena |
Klimeš Ivo | 3. 4. 1932 | |
Kmentová Eva | 6. 1. 1928 | |
Knittl Ladislav | 12. 8. 1936 | |
Kodet Jan | 1. 6. 1910 | |
Kostka Jozef | 29. 1. 1912 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Košík Arnošt | 13. 5. 1920 | |
Kotas Pavel | 2. 8. 1938 | |
Kotrba Emil | 22. 2. 1912 | |
Koutský Václav | 12. 10. 1907 | |
Kozák Ladislav | 31. 8. 1934 | |
Králík Jaroslav | 22. 5. 1924 | |
Krejčí Jiří | 1. 12. 1899 | |
Kristin Vladimír | 27. 7. 1894 | |
Kryl Karel | 23. 10. 1919 | |
Kubíčková Jarmila | 29. 12. 1939 | |
Kudláč Rastislav | 3. 7. 1929 | |
Kurjak Jozef | 8. 3. 1935 | |
Kuzma Dušan | 17. 3. 1927 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Kyselka Mojmír | 16. 7. 1902 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Kyselka Mojmír | 15. 6. 1933 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Lang Jiří | 5. 11. 1927 | |
Lasovský Jiří | 15. 5. 1926 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Lehocký Julius | 25. 9. 1917 | |
Lehotský Eugen | 3. 8. 1909 | |
Lehoučka Josef | 12. 7. 1923 | |
Leitgeb Ladislav | 30. 5. 1920 | |
Leitner Jan | 18. 10. 1900 | |
Liesler Josef | 19. 9. 1912 | |
Lípa Oldřich | 19. 12. 1929 | |
Lušovský Oldřich | 29. 6. 1925 | |
Malátová Jarmila | 13. 4. 1931 | |
Málek Antonín | 28. 8. 1937 | |
Malínský Jaroslav | 12. 5. 1897 | |
Matasová Adéla | 26. 7. 1940 | |
Matička Josef | 13. 9. 1893 | |
Matouš Jaroslav | 26. 2. 1941 | |
Mazan Jozef | 11. 1. 1920 | |
Mecl Lubomír | 25. 12. 1922 | |
Merjavý Pavol | 9. 2. 1935 | Výtvarná díla v architektuře, I. cena |
Mezerová Winterová Julie | 28. 2. 1893 | |
Míčko Vladimír | 27. 11. 1941 | |
Míčková Jana | 10. 10. 1940 | |
Mikulová Milada | 2. 12. 1926 | |
Milly Dezider | 7. 8. 1906 | |
Mlynář Miroslav | 10. 10. 1938 | Hotová díla, čestné uznání |
Mrva Jaroslav | 10. 8. 1924 | |
Musil Leopold | 2. 9. 1921 | |
Navrátil František | 19. 4. 1932 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Nejdl Slavoj | 6. 6. 1929 | |
Němec Rudolf | 19. 5. 1936 | Hotová díla, I. cena |
Netík Miroslav | 5. 9. 1920 | Hotová díla, čestné uznání |
Novák Jiří | 6. 11. 1922 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Oplt Oldřich | 25. 10. 1919 | |
Otčenášek Jaroslav | 13. 5. 1909 | |
Ovčáček Eduard | 5. 3. 1933 | |
Pacík František | 5. 2. 1927 | |
Paleček Vladimír | 20. 6. 1922 | |
Pangrác Miroslav | 16. 10. 1924 | |
Paur Jaroslav | 25. 7. 1918 | |
Peterka Milan | 7. 7. 1930 | |
Petráš Aloiz (Alojz) | 6. 1. 1934 | |
Plaček Jan | 12. 5. 1890 | Hotová díla, čestné uznání |
Plocek Vilém | 25. 12. 1905 | |
Podzemná Suchardová Anna | 26. 7. 1909 | |
Pokorný Jaroslav | 1904 | |
Pošar Miloš | 2. 9. 1924 | |
Potoček Pavol | 27. 5. 1925 | |
Prádler Jiří | 24. 4. 1929 | |
Pražák Čeněk | 20. 2. 1914 | |
Prokopová Kolmanová Eva | 23. 5. 1937 | |
Přikryl Richard | 9. 5. 1906 | |
Puchnarová Štormová Dana | 22. 1. 1938 | |
Pýcha Vladimír | 23. 4. 1939 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Racek Jaroslav | ||
Rappensbergerová Jankovičová Naďa | 24. 1. 1936 | |
Rathouský Jiří | 20. 4. 1924 | |
Reiner Martin | 1. 10. 1900 | |
Rezek Jaroslav | 17. 7. 1937 | Hotová díla, čestné uznání |
Roubalová Zdena | 9. 10. 1924 | |
Rožánek Václav | 5. 9. 1913 | |
Růžička Lubomír | 7. 3. 1938 | |
Rydvalová Zapletalová Magda | 17. 11. 1940 | |
Sedláček Václav | 9. 5. 1925 | |
Sedlák Emil | 5. 4. 1938 | |
Sedliský Ivo | 14. 5. 1926 | |
Selnbacher Roman | ||
Severová Jaroslava | 1. 4. 1942 | |
Sivko Václav | 29. 6. 1923 | |
Slavíčková Burzanovská Iva | 10. 5. 1932 | |
Slavíková Hrušková Helena | 24. 4. 1924 | |
Smažil Antonín | 22. 11. 1923 | |
Smetana Jan | 3. 10. 1918 | |
Smutný Oldřich | 17. 6. 1925 | |
Sopr Alois | 18. 2. 1913 | |
Souček Karel | 26. 9. 1915 | |
Springerová Rozehnalová Eva | 25. 1. 1928 | |
Srna Jozef | 9. 3. 1930 | |
Stavinoha Eduard | 17. 11. 1903 | Hotová díla, II. cena |
Steklý Josef | 4. 4. 1939 | |
Storchová Hana | 14. 9. 1936 | |
Strnadel Antonín | 10. 5. 1910 | |
Stupecká Františka | 27. 6. 1913 | |
Suchý Vladimír | 15. 5. 1923 | Hotová díla, čestné uznání |
Sušienka Jozef | 1. 5. 1937 | |
Svoboda Rudolf | 24. 11. 1924 | Hotová díla, I. cena |
Synáček Otakar | 17. 3. 1931 | |
Synecká Naděžda | 23. 8. 1926 | Hotová díla, čestné uznání |
Szabó Alexander | 19. 12. 1921 | |
Szabó Július (Gyula) | 8. 6. 1907 | |
Šámal Jaroslav | 27. 11. 1914 | |
Šerák Václav | 9. 10. 1931 | |
Šilar Lubomír | 12. 6. 1932 | |
Šimoníková Jaromíra | 22. 2. 1940 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Štolfa Miroslav | 11. 8. 1930 | |
Šturdík Jozef | 13. 3. 1920 | |
Šusta Jaroslav | 27. 8. 1927 | Výtvarná díla v architektuře, I. cena |
Tichý Vladimír | 14. 9. 1926 | |
Tkaczyk Bedřich | 7. 2. 1910 | |
Tomanová Emilie | 23. 1. 1933 | Hotová díla, čestné uznání |
Trefil Václav | 28. 9. 1906 | |
Truhlářová Hrušková Věnceslava | 22. 5. 1924 | |
Turek Václav | 2. 7. 1924 | |
Turský Vladislav | 8. 10. 1920 | |
Tvrdoň Martin | 12. 3. 1914 | |
Urblík Ján | 24. 2. 1935 | |
Vacek Jaroslav | 6. 12. 1923 | Výtvarná díla v architektuře, II. cena |
Vajce Josef | 19. 9. 1937 | Výtvarná díla v architektuře, čestné uznání |
Válová Jitka | 13. 12. 1922 | |
Válová Květa | 13. 12. 1922 | Hotová díla, II. cena |
Vašák Bohumil | 13. 5. 1931 | |
Vašíček Vladimír | 29. 9. 1919 | |
Vašut Karel | 13. 8. 1929 | Výtvarná díla v architektuře, I. cena |
Veleba Karel | 24. 9. 1931 | |
Vitík Alois | 25. 7. 1910 | |
Vohánka Jindřich | 15. 7. 1922 | |
Vohnoutová Dubská Olga | 22. 6. 1926 | |
Vohrabal Josef | 2. 9. 1908 | |
Weiner Kráľ Imro | 26. 10. 1901 | |
Wiesner Richard | 6. 7. 1900 | |
Zábranská Jarmila | 7. 8. 1910 | |
Zárybnický Rostislav | 12. 12. 1936 | |
Zicha Vlastislav | ||
Zippe Stanislav | 20. 1. 1943 | |
Zoubek Olbram | 21. 4. 1926 | |
Žáková Štrupová Světla | 19. 1. 1924 | |
Žatečka Václav | 7. 7. 1941 | |
Želibský Ján | 24. 11. 1907 | |
Žváček František | 19. 3. 1905 |
Umělci k výročí Října
kolektivní | |
date of exhibition | exhibition title, place of exhibition |
1967/11/06 - 1967/11/26 | Umělci k výročí Října, Bruselský pavilon, Praha |
Umělci k výročí Října
institution, city, signature, notes | |
G 19626 |