Umělci k výročí Října

type: kolektivní
place of exhibition: Bruselský pavilon
date of exhibition: 1967/11/06 - 1967/11/26
event time (catalogue): 1967/11/06 - 1967/11/26

Umělci k výročí Října

person   born
Adamcová Jiřina   6. 6. 1927    
Alexy Janko   25. 1. 1894    
Babraj Konrád   22. 4. 1921    
Baják Karel   23. 4. 1930    
Bajgar Jindřich   13. 7. 1913    
Baláž Jozef   14. 3. 1923    
Balcer Miloš   18. 9. 1923    
Baník Teodor   28. 11. 1929    
Bartková Viera   22. 9. 1924    
Bartoň Miloš   18. 6. 1929    
Bartoš Jaroslav (Rek)   23. 4. 1926    
Bauch Jan   16. 11. 1898    
Běhůnek Josef   27. 12. 1931    
Bél Alexander        
Bělocvětov Andrej   8. 10. 1923    
Benda Břetislav   28. 3. 1897    
Beneš Vlastimil   3. 10. 1919    
Beran Zdeněk   7. 3. 1937    
Bobek Jaroslav   19. 2. 1925    
Bořkovec Aleš   17. 7. 1923    
Brečka Ivan   18. 9. 1940    
Brož Josef   13. 8. 1904    
Brtáň Miloš        
Brýdlová Eva   17. 6. 1926    
Burant František   13. 2. 1924    
Burianová Josefa   10. 11. 1935    
Castiglione Emília   5. 7. 1924    
Cigler Václav   21. 4. 1929    
Čepelák Ladislav   25. 6. 1924    
Čermáková Alena   28. 2. 1926    
Černý Miroslav   15. 2. 1935    
Čížek Bohuš   11. 2. 1913    
Dajko Jozef        
Daneš Václav   21. 5. 1936    
David Libor   25. 6. 1947    
Dimitrov Antonín   27. 2. 1928    
Dlouhý Václav   8. 11. 1923    
Droppa Virgil   3. 9. 1939    
Duchoň Josef   17. 1. 1929    
Dvorský Bohumír   21. 10. 1902    
Emler František   26. 7. 1912    
Famíra Emanuel   15. 11. 1900    
Filová Mária   27. 12. 1927    
Fišárek Alois   16. 7. 1906    
Fišárek Alois   7. 1. 1943    
Flejšar Josef   28. 5. 1922    
Foll Dobroslav   15. 7. 1922    
Folprecht Arnošt   13. 3. 1902    
Fortin Vladimír   9. 5. 1923    
Fremund Richard   9. 4. 1928    
Gajda Vladislav   17. 7. 1925    
Gajdušek Antonín   21. 8. 1927    
Galovský Emil        
Gerö Gustav   12. 12. 1889    
Gross František   19. 4. 1909    
Grus Jaroslav   13. 8. 1891    
Guderna Ladislav   1. 6. 1921    
Häckel František   14. 5. 1937    
Haise Václav   26. 9. 1903    
Hána Jan   28. 10. 1927    
Hanzík Stanislav   24. 7. 1931    
Hegr Jindřich   19. 3. 1933    
Hejlek Benjamin   28. 4. 1924    
Hejna Václav   24. 9. 1914    
Hejný Miloslav   23. 10. 1925    
Hejtman Jan        
Heritesová Zdeňka   13. 9. 1896    
Hladík Karel   27. 6. 1912    
Hlava Pavel   25. 6. 1924    
Hlavica Juraj   26. 4. 1935    
Hlavinka Čestmír   8. 8. 1931    
Hliněnský Robert   3. 11. 1908    
Hlubuček Vladimír   20. 10. 1928    
Hlubučková Soukupová Natalie   4. 10. 1929    
Hoffmeister Adolf   15. 8. 1902    
Holub Oldřich   5. 7. 1924    
Holý Miloslav   4. 10. 1897    
Holý Miloslav   15. 1. 1926    
Horný Willy   28. 7. 1933    
Hrubý Miroslav   24. 8. 1938    
Hruška Jiří   10. 2. 1921    
Hruška Karel   19. 3. 1930    
Hřivna František   18. 4. 1905    
Hubička Stanislav   23. 3. 1930    
Hudec Jaroslav   2. 6. 1910    
Hudeček František   7. 4. 1909    
Chadima Jiří   6. 6. 1923    
Chramosta Cyril   6. 8. 1908    
Chrťan Pavol   27. 2. 1920    
Chudomel Jaroslav   7. 2. 1929    
Ilavský Ján   15. 12. 1924    
Irmanov Vjačeslav   18. 2. 1919    
Jandová Dana   16. 3. 1930    
Janíček James   30. 5. 1935    
Jánoška Ján   24. 9. 1923    
Janoušek Vladimír   30. 1. 1922    
Janoušková Věra   25. 6. 1922    
Jelínek Vladimír   5. 2. 1934    
Jeřábek Jaroslav   27. 3. 1936    
Ježek Vladimír   18. 2. 1887    
Jíra Josef   11. 10. 1929    
Jirásková Olga   1929    
Jiroudek František   17. 2. 1914    
Kabátová Táborská Zdenka   3. 6. 1933    
Kadeřábek Josef   27. 12. 1931    
Kadeřábek Miloslav   25. 6. 1932    
Kadlec Vladimír   4. 10. 1912    
Kadlec Cossa Miloš   25. 1. 1921    
Kapec Jaroslav   30. 8. 1924    
Kaplický Josef   19. 3. 1899    
Kašpar Jiří   11. 6. 1941    
Kašpříková Zoia   13. 12. 1925    
Kavan Jan   26. 5. 1905    
Kilian Josef   22. 12. 1918    
Kiml Václav   19. 1. 1928    
Klimeš Ivo   3. 4. 1932    
Kmentová Eva   6. 1. 1928    
Knittl Ladislav   12. 8. 1936    
Kodet Jan   1. 6. 1910    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Košík Arnošt   13. 5. 1920    
Kotas Pavel   2. 8. 1938    
Kotrba Emil   22. 2. 1912    
Koutský Václav   12. 10. 1907    
Kozák Ladislav   31. 8. 1934    
Králík Jaroslav   22. 5. 1924    
Krejčí Jiří   1. 12. 1899    
Kristin Vladimír   27. 7. 1894    
Kryl Karel   23. 10. 1919    
Kubíčková Jarmila   29. 12. 1939    
Kudláč Rastislav   3. 7. 1929    
Kurjak Jozef   8. 3. 1935    
Kuzma Dušan   17. 3. 1927    
Kyselka Mojmír   16. 7. 1902    
Kyselka Mojmír   15. 6. 1933    
Lang Jiří   5. 11. 1927    
Lasovský Jiří   15. 5. 1926    
Lehocký Julius   25. 9. 1917    
Lehotský Eugen   3. 8. 1909    
Lehoučka Josef   12. 7. 1923    
Leitgeb Ladislav   30. 5. 1920    
Leitner Jan   18. 10. 1900    
Liesler Josef   19. 9. 1912    
Lípa Oldřich   19. 12. 1929    
Lušovský Oldřich   29. 6. 1925    
Malátová Jarmila   13. 4. 1931    
Málek Antonín   28. 8. 1937    
Malínský Jaroslav   12. 5. 1897    
Matasová Adéla   26. 7. 1940    
Matička Josef   13. 9. 1893    
Matouš Jaroslav   26. 2. 1941    
Mazan Jozef   11. 1. 1920    
Mecl Lubomír   25. 12. 1922    
Merjavý Pavol   9. 2. 1935    
Mezerová Winterová Julie   28. 2. 1893    
Míčko Vladimír   27. 11. 1941    
Míčková Jana   10. 10. 1940    
Mikulová Milada   2. 12. 1926    
Milly Dezider   7. 8. 1906    
Mlynář Miroslav   10. 10. 1938    
Mrva Jaroslav   10. 8. 1924    
Musil Leopold   2. 9. 1921    
Navrátil František   19. 4. 1932    
Nejdl Slavoj   6. 6. 1929    
Němec Rudolf   19. 5. 1936    
Netík Miroslav   5. 9. 1920    
Novák Jiří   6. 11. 1922    
Oplt Oldřich   25. 10. 1919    
Otčenášek Jaroslav   13. 5. 1909    
Ovčáček Eduard   5. 3. 1933    
Pacík František   5. 2. 1927    
Paleček Vladimír   20. 6. 1922    
Pangrác Miroslav   16. 10. 1924    
Paur Jaroslav   25. 7. 1918    
Peterka Milan   7. 7. 1930    
Petráš Aloiz (Alojz)   6. 1. 1934    
Plaček Jan   12. 5. 1890    
Plocek Vilém   25. 12. 1905    
Podzemná Suchardová Anna   26. 7. 1909    
Pokorný Jaroslav   1904    
Pošar Miloš   2. 9. 1924    
Potoček Pavol   27. 5. 1925    
Prádler Jiří   24. 4. 1929    
Pražák Čeněk   20. 2. 1914    
Prokopová Kolmanová Eva   23. 5. 1937    
Přikryl Richard   9. 5. 1906    
Puchnarová Štormová Dana   22. 1. 1938    
Pýcha Vladimír   23. 4. 1939    
Racek Jaroslav        
Rappensbergerová Jankovičová Naďa   24. 1. 1936    
Rathouský Jiří   20. 4. 1924    
Reiner Martin   1. 10. 1900    
Rezek Jaroslav   17. 7. 1937    
Roubalová Zdena   9. 10. 1924    
Rožánek Václav   5. 9. 1913    
Růžička Lubomír   7. 3. 1938    
Rydvalová Zapletalová Magda   17. 11. 1940    
Sedláček Václav   9. 5. 1925    
Sedlák Emil   5. 4. 1938    
Sedliský Ivo   14. 5. 1926    
Selnbacher Roman        
Severová Jaroslava   1. 4. 1942    
Sivko Václav   29. 6. 1923    
Slavíčková Burzanovská Iva   10. 5. 1932    
Slavíková Hrušková Helena   24. 4. 1924    
Smažil Antonín   22. 11. 1923    
Smetana Jan   3. 10. 1918    
Smutný Oldřich   17. 6. 1925    
Sopr Alois   18. 2. 1913    
Souček Karel   26. 9. 1915    
Springerová Rozehnalová Eva   25. 1. 1928    
Srna Jozef   9. 3. 1930    
Stavinoha Eduard   17. 11. 1903    
Steklý Josef   4. 4. 1939    
Storchová Hana   14. 9. 1936    
Strnadel Antonín   10. 5. 1910    
Stupecká Františka   27. 6. 1913    
Suchý Vladimír   15. 5. 1923    
Sušienka Jozef   1. 5. 1937    
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924    
Synáček Otakar   17. 3. 1931    
Synecká Naděžda   23. 8. 1926    
Szabó Alexander   19. 12. 1921    
Szabó Július (Gyula)   8. 6. 1907    
Šámal Jaroslav   27. 11. 1914    
Šerák Václav   9. 10. 1931    
Šilar Lubomír   12. 6. 1932    
Šimoníková Jaromíra   22. 2. 1940    
Štolfa Miroslav   11. 8. 1930    
Šturdík Jozef   13. 3. 1920    
Šusta Jaroslav   27. 8. 1927    
Tichý Vladimír   14. 9. 1926    
Tkaczyk Bedřich   7. 2. 1910    
Tomanová Emilie   23. 1. 1933    
Trefil Václav   28. 9. 1906    
Truhlářová Hrušková Věnceslava   22. 5. 1924    
Turek Václav   2. 7. 1924    
Turský Vladislav   8. 10. 1920    
Tvrdoň Martin   12. 3. 1914    
Urblík Ján   24. 2. 1935    
Vacek Jaroslav   6. 12. 1923    
Vajce Josef   19. 9. 1937    
Válová Jitka   13. 12. 1922    
Válová Květa   13. 12. 1922    
Vašák Bohumil   13. 5. 1931    
Vašíček Vladimír   29. 9. 1919    
Vašut Karel   13. 8. 1929    
Veleba Karel   24. 9. 1931    
Vitík Alois   25. 7. 1910    
Vohánka Jindřich   15. 7. 1922    
Vohnoutová Dubská Olga   22. 6. 1926    
Vohrabal Josef   2. 9. 1908    
Weiner Kráľ Imro   26. 10. 1901    
Wiesner Richard   6. 7. 1900    
Zábranská Jarmila   7. 8. 1910    
Zárybnický Rostislav   12. 12. 1936    
Zicha Vlastislav        
Zippe Stanislav   20. 1. 1943    
Zoubek Olbram   21. 4. 1926    
Žáková Štrupová Světla   19. 1. 1924    
Žatečka Václav   7. 7. 1941    
Želibský Ján   24. 11. 1907    
Žváček František   19. 3. 1905    

Umělci k výročí Října

institution, city, address
Ministerstvo kultury a informací, Praha, _
Povereníctvo SNR pre kultúru a informácie, Bratislava (Bratislava), _
Svaz architektů ČSSR, Praha, _
Svaz československých výtvarných umělců, Praha, _

Umělci k výročí Října

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1967   Umělci k výročí Října
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1967   Salón číslo 2?
seznam vystavených prací
  published   title (subtitle)
  1967   Umělci k výročí Října (Seznam děl výstavy z výsledků celostátní výtvarné soutěže k 50. výročí Velké říjnové socialistické revoluce)