Olomoucké baroko

subtitle: Výtvarná kultura let 1620-1780

type of document: katalog kolektivní
imprint date: 2010
number of page: 656, (4) předsádky, vazba, přebal
the number of reproductions: více než 600
dimensions [mm]: 325 x 240
part/volume: 2
language: český
version: 1.
prints: 600
ISBN: 978-80-87149-39-3

Olomoucké baroko

 

Olomoucké baroko

person   born
Jakubec Ondřej   8. 4. 1976
Perůtka Marek   13. 3. 1957

Olomoucké baroko

person   born
Antonovič Vladan   19. 9. 1974
Bortlová Ivana   26. 4. 1943
Daniel Ladislav   6. 1. 1950
Dolejší Kateřina   13. 6. 1978
Drtílková Ludmila    
Elbelová Gabriela   30. 1. 1972
Glonek Jiří   1978
Gronský Roman   15. 2. 1950
Habustová Jana    
Hanušková Zdena    
Hlubek Lukáš    
Hošková Miloslava   1946
Hradil Filip    
Jakubec Ondřej   8. 4. 1976
Jemelková Vlčková Simona   4. 9. 1961
Jeništová Klára   1982
Kocůrková Jitka    
Kroupa Jiří   9. 10. 1951
Krušinský Rostislav   11. 8. 1977
Kunzfeldová Jaroslava    
Kupka Vladimír   1957
Mádl Martin   4. 4. 1967
Marková Jarmila    
Martinek Radek   1976
Michnová Věra    
Miláčková Klopanová Martina   30. 7. 1983
Mlčák Leoš   15. 9. 1948
Myšák Miroslav   25. 7. 1982
Oppeltová Jana   7. 4. 1970
Pavlíček Martin   8. 7. 1974
Podolský Karel   1961
Potůčková Kostelníčková Martina   5. 12. 1975
Pumprla Václav   10. 11. 1931
Sehnal Jiří   15. 2. 1931
Schindler Antonín   25. 5. 1925
Slavíček Lubomír   13. 9. 1949
Sofková Xenie    
Stecker Milan    
Šeferisová Loudová Michaela   3. 10. 1975
Šimková Anežka   28. 2. 1946
Šrek Robert   28. 11. 1982
Štěpán Jan   1974
Šturc Libor   14. 7. 1960
Švácha Rostislav   16. 1. 1952
Togner Milan   29. 9. 1938
Valeš Tomáš   23. 3. 1984
Zápalková Helena   3. 12. 1972
Zapletalová Jana   25. 7. 1981
Zatloukal Ondřej   9. 6. 1977
Zdražil Martin    
Zelenková Petra   14. 2. 1975

Olomoucké baroko

institution, city
Krajské vlastivědné muzeum, Olomouc (Olomouc)
Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
Olomouc (Olomouc), Olomouc (Olomouc)

Olomoucké baroko

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2010/12/02 - 2011/03/27   Olomoucké baroko: Výtvarná kultura let 1620–1780, Muzeum umění Olomouc - Arcidiecézní muzeum Olomouc, Olomouc (Olomouc)
2010/12/02 - 2011/03/27   Olomoucké baroko: Výtvarná kultura let 1620–1780, Vlastivědné muzeum, Olomouc (Olomouc)

Olomoucké baroko

person   born
Šmalec Petr   24. 9. 1974

Olomoucké baroko

person   born
Buršík Dalibor    
Cyprová Michaela    
Čuřík Lumír   17. 10. 1965
Jakubec Ondřej   8. 4. 1976
Kupka Vladimír   1957
Lehečková Ondrušková Markéta   20. 5. 1966
Mádl Martin   4. 4. 1967
Miláčková Klopanová Martina   30. 7. 1983
Mlčák Leoš   15. 9. 1948
Pališek Oldřich   1947
Pavlíček Martin   8. 7. 1974
Rozsíval Pavel   31. 12. 1960
Sodoma Zdeněk   19. 12. 1963
Strnad Miloš    
Šeferisová Loudová Michaela   3. 10. 1975
Togner Milan   29. 9. 1938
Zapletalová Jana   25. 7. 1981
Zwyrtek Tomasz    

Olomoucké baroko

institution, city
Muzeum umění Olomouc, Olomouc (Olomouc)

Olomoucké baroko

institution, city
Graspo CZ, a.s., Zlín (Zlín)

Olomoucké baroko

page from - to   author of the text   title, subtitle
17 - 23   Jakubec Ondřej   Úvodem
27 - 47   Švácha Rostislav   Architektura baroka v Olomouci
48 - 53   Pavlíček Martin   Uctívané sakrální stavby a jejich olomoucké nápodoby a parafráze
54 - 56   Marková Jarmila   Měšťanské domy v barokní Olomouci
54 - 56   Šrek Robert   Měšťanské domy v barokní Olomouci
57 - 64   Kupka Vladimír   Olomoucká pevnost v kontextu soudobého evropského pevnostního stavitelství
65 - 74   Jakubec Ondřej   Barokní krajina Olomouce
65 - 74   Zatloukal Ondřej   Barokní krajina Olomouce
75 - 116   Kolektiv autorů   Katalog, architektura
119 - 141   Pavlíček Martin   Sochaři a sochařství baroka v Olomouci
142 - 150   Zápalková Helena   Olomoucké barokní sloupy
142 - 150   Jemelková Vlčková Simona   Olomoucké barokní sloupy
151 - 160   Pavlíček Martin   Olomoucké barokní kašny
161 - 166   Zapletalová Jana   První štukatéři ve službách olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelkorna
167 - 210       Katalog, sochařství
213 - 227   Togner Milan   Barokní malířství v Olomouci
228 - 233   Antonovič Vladan   Kopisté na dvoře Olomouckého biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelkorna
234 - 236   Potůčková Kostelníčková Martina   Knižní malířství 17. a 18. století v Olomouci
237 - 250   Mlčák Leoš   Nástěnné malířství baroka v Olomouci
251 - 264   Šeferisová Loudová Michaela   Klášter Hradisko a ikonografický program jeho malířské výzdoby
265 - 350   Kolektiv autorů   Katalog, malířství
353 - 360   Togner Milan   Barokní kresba v Olomouci
361 - 366   Kolektiv autorů   Katalog, kresba
369 - 381   Mlčák Leoš   Barokní grafika v Olomouci
382 - 384   Štěpán Jan   Olomoucké univerzitní teze a archivní fond Univerzita Olomouc
385 - 392   Mlčák Leoš   Olomoučtí mědirytci baroka
393 - 434   Kolektiv autorů   Katalog, grafika
437 - 444   Pumprla Václav   Knihtisk a knižní kultura baroka v Olomouci
445 - 472   Kolektiv autorů   Katalog, knižní kultura
475 - 483   Zápalková Helena   Olomoučtí zlatníci doby baroka
484 - 488   Martinek Radek   Liturgický textil a bohoslužba v barokní Olomouci
489 - 496   Šimková Anežka   Olomoucký barokní orloj
497 - 502   Sehnal Jiří   Varhanářství doby baroka v Olomouci
503 - 505   Schindler Antonín   Olomoučtí houslaři
506 - 512   Mlčák Leoš   Olomoučtí zvonaři v baroku
513 - 514   Gronský Roman   Olomoučtí puškaři
515 - 605   Kolektiv autorů   Katalog, umělecké řemeslo
609 - 656   Jakubec Ondřej   Šifry autorů, Seznam zkratek, Literatura, Summary

Olomoucké baroko

person   born
Abbiati Filippo   3. 5. 1640
Adolf z Freenthalu František   5. 7. 1721
Agadoni Theodor    
Aigen Johann   1650
Aigen Karl (Karel)   8. 10. 1685
Ament František    
Arigone Francesco    
Baur Johann   31. 5. 1607
Beda Václav   1735
Benack (Benák, Bönack) Jan    
Bergmann Johann    
Bergmüller Johann   15. 4. 1688
Bernard Leone    
Bock (Pock, Pockh) Tobias   1609
Borcht Hendrik van der   1583
Bramlage (Brumlage, Bromlager, Pramlage) František   1659
Brand Christian   1694
Breda Johann   1647
Castelli Quirico   1614
Černoch Jan   1623
Dankwart Karel    
de Mus Prosper    
Drechsler Johann   4. 8. 1700
Drentwett Jonas   7. 6. 1656
Eder Joseph    
Engelbrecht Martin   16. 9. 1684
Engler Michael    
Etgens Johann   6. 4. 1693
Fabricius Paul   1519
Fabritius Carl   1637
Finsterwalder Elias   1650
Fissé Jan   1686
Flegel Georg   1566
Fontana Baldassare   26. 6. 1661
Forstner (Foerster, Forsterer) Jan   1714
Freindt Antonín   1664
Freindt Jan   5. 6. 1703
Freindt (Freundt) Josef   1742
Freund (Freundt, Freindt, Freint) Sebastian Ignác   1711
Furck Sebastian   1589
Garzi Luigi   1638
Grabenauer Josef    
Gran Daniel   8. 6. 1694
Günther Franz   22. 11. 1725
Hafner Johann Christoph   1668
Halbich Johan    
Handke Jan   18. 2. 1694
Handke Jan Josef   1748
Harringer Karl   1686
Hauptner Eliáš   1571
Heckenauer ml. Leonard   1655
Heinsch (Heintsch) Jan   1647
Heinz Jiří   1698
Heiss Elias   1660
Heiss Gottlieb   1684
Heiss Johann   19. 6. 1640
Hertzog Jan   1644
Hirnle František   4. 12. 1726
Hoffman Jan   1708
Hochecker Petr   1696
Holzer Johann   24. 12. 1709
Homann Johann   20. 3. 1664
Hoogstraten Samuel van   2. 8. 1627
Indegrentz Nikolaus   1656
Kammereit Jan   1715
Kilian Wolfgang   10. 5. 1581
Kilian II. Bartholomeus   6. 5. 1630
Klauber Johann   1712
Klauber Joseph   14. 10. 1710
Kleckel Lukáš    
Kniebandl Jan   1670
Kniebandl Matěj   1702
Köppel Jan   1700
Korompay František   10. 8. 1723
Kraft (Krafft) Jan   1702
Kraus Johann   23. 6. 1655
Kunstmann Simon    
Leblass František   1645
Leidenhoffer Philipp    
Lotter Mathias   1741
Lotter Tobias   1717
Löw Josef   1759
Löw (Löwe, Lew) Jan   1726
Lublinský Martin   1636
Luchese Filiberto   26. 12. 1606
Mandík Michael   1640
Mathey Jean   1630
Maulbertsch Franz   8. 6. 1724
Mayer Dominik   1653
Meganck Reiner (Regnier, Reiner)   14. 9. 1637
Meretta Gustav   26. 6. 1832
Monti Innocenzo   1653
Moravec Karel    
Müller Gustav   1694
Müller (Miller) Antonín   1691
Müller (Mueller, Miller) Jan   1679
Naboth Ferdinand   1664
Neve Franciscus de   11. 6. 1606
Neysser Václav   19. 8. 1671
Nosecký (Nosek) Václav   16. 6. 1661
Nypoort Justus van den   1625
Pagani Paolo   22. 9. 1655
Partsch (Bartsch) Jan   1698
Paudiss (Paudiß) Christopher   1630
Pieroni Giovanni   5. 3. 1586
Pilz Jan   1743
Pilz Josef   1711
Piombo Sebastino del   1485
Pohl Hans    
Raab Ignác   5. 9. 1711
Reich Wolfgang    
Render Wenzel   31. 8. 1669
Richter Anton    
Rossmayer (Rohsmayer, Rossmaar) Wolfgang   1680
Rossmayer (Rossmayr, Rohsmayer, Rossmeyr) František   1700
Ruprecht (Rupprecht) Mark    
Ruthart Carl   1630
Sadler Josef   17. 2. 1725
Saler Josef   1697
Sandberger Daniel    
Sartorius Jan   1650
Sattler Filip   1695
Schack Anton    
Schaur Josef    
Scheffler Christoph   1700
Scherhauf Johann   24. 8. 1724
Schimschitzky Antonín   1673
Schindler Josef   1697
Schlemmer Maxmilián   1677
Schmidt Johann   1680
Schmuzer Andreas   1700
Schmuzer Josef   1683
Schneeweis Samuel    
Schnell Ulrich    
Schönfeld Johann   23. 3. 1609
Schoonjans Anthonis   1656
Schott Johann    
Schubart (též Schubert) Peter   1668
Schüller Petr    
Schummer Jan   5. 9. 1669
Schütz Tobiáš    
Schwägerle st. (Schwegerl, Schwegerle, Schwägerle) František   1684
Schwegerle Ignác   1729
Schwegerle Josef    
Schwegerle ml. František   1722
Sieber Johann    
Smíšek Jan    
Sommer Alois    
Spezza Andrea    
Spiess Johann   1620
Spillenberger Johann   1628
Stansel Valentin   1621
Steger Johann   1640
Stern Josef   7. 3. 1716
Strauss Dionýsius   17. 2. 1660
Sturmer Johann   5. 6. 1675
Svolinský Karel   14. 1. 1896
Tassi Antonio    
Tencalla Carpoforo   10. 9. 1623
Tencalla Giovanni   17. 11. 1629
Thomas Jan   1. 2. 1617
Thomasberger Jan   6. 5. 1709
Träger Wolfgang   6. 2. 1714
Troger Paul   30. 10. 1698
Tscherning Jan   1650
Valckenborch Lucas van   1535
Van der Pütt Franz    
Velehradský Bernard   1659
Vischer Georg   22. 4. 1628
Vogel Bernhard   1683
Vogelhund Andreas   1703
Weinold (též Weinet) Marx    
Werner Bedřich   28. 1. 1690
Westerhout Balthasar van   31. 3. 1656
Wickart Franz   1691
Wiedon Karl   1703
Willenberg Jan   23. 6. 1571
Winterhalder Antonín   27. 6. 1699
Winterhalder Josef   10. 1. 1702
Würth Johann    
Zahner Andreas   7. 7. 1709
Zeidler Ignác   1701
Zirn František   1661
Zürn ml. Michael   18. 2. 1654

Olomoucké baroko

institution, city
Arcidiecézní muzeum, Olomouc (Olomouc)
Krajské vlastivědné muzeum, Olomouc (Olomouc)
Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
Olomouc (Olomouc), Olomouc (Olomouc)

Olomoucké baroko

  institution, city, signature, notes  
  K 71066, DOX
  Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, knihovna, Praha