Vídeňská secese a moderna 1900-1925

subtitle: Užité umění a fotografie v českých zemích

type of document: kniha
imprint date: 2005
number of page: 381, (3), vazba, přebal
the number of reproductions: 571 b, 141 čb
portrait photography: 5 b, 27 čb
dimensions [mm]: 297 x 260
language: český
prints: 800
ISBN: 80-7027-131-0

NK ČNB: cnb001532566

notes:
ISBN: 80-7027-132-9 ?
překlad do NJ na CD romu

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

 

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

person   born
Ambroz Miroslav   5. 7. 1957

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

person   born
Ambroz Miroslav   5. 7. 1957
Březinová Andrea   30. 10. 1973
Dufek Antonín   30. 11. 1943
Filip Aleš   16. 11. 1964
Franz Rainald   1964
Grossová Anna   8. 9. 1972
Jirásek Pavel   11. 4. 1963
Lehmannová Straková Martina   18. 7. 1978
Lechner Astrid    
Sylvestrová Marta   18. 12. 1955
Štembera Petr   21. 1. 1945
Trnková Petra   12. 5. 1976
Uhlíř Jiří   25. 3. 1932
Uchalová Eva   30. 6. 1944
Vejrostová Markéta   1974
Vybíral Jindřich   17. 8. 1960

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

person   born
Auchentaller Josef   2. 8. 1865
Barwig František   19. 4. 1868
Baschny Emanuel   3. 10. 1876
Bauer Leopold   1. 9. 1872
Baumann Ludwig   5. 11. 1853
Beckert Adolf   27. 6. 1884
Benda Jaroslav   27. 4. 1882
Benirschke Max   7. 5. 1880
Boehm Adolf   25. 2. 1861
Bolek Hans   13. 11. 1890
Bosse Walter   13. 11. 1904
Bräuer Karl   15. 12. 1881
Brunner Vratislav   15. 10. 1886
Bufka Vladimír   16. 7. 1887
Bucher Hertha von   14. 6. 1898
Calm-Wierink Lotte   7. 10. 1897
Czeschka Carl   22. 10. 1874
Čejka Josef   28. 7. 1886
Čermák Bohumír   8. 11. 1882
Čižek Franz   12. 6. 1865
David Ludwig   5. 3. 1856
Delavilla Franz   6. 12. 1884
Dittrich Oswald   16. 8. 1887
Divéky József   28. 9. 1887
Eiselt Paul   1887
Emmel Bruno   6. 8. 1877
Falke von Lilienstein Gisela   2. 1. 1871
Fiedler Franz   17. 2. 1885
Fischinger August   29. 5. 1887
Flögl Mathilde   9. 9. 1893
Forstner Leopold   2. 11. 1878
Gallé Charles   8. 8. 1889
Geyling Remigius   29. 6. 1878
Gorge Hugo   30. 1. 1883
Graf Ludwig   29. 12. 1868
Gurschner Gustav   28. 9. 1873
Hagenauer Franz   23. 2. 1906
Hanak Anton   22. 3. 1875
Hanel Antonín   1870
Häusler Philipp   7. 11. 1887
Hoffmann Josef   15. 12. 1870
Holubetz Robert   29. 10. 1890
Hrubý Sergius   1869
Jahn Gustav   17. 5. 1789
Jahn Raimund   4. 6. 1878
Jakesch Hans   1898
Janke Urban   12. 2. 1887
Jaroněk Bohumír   23. 4. 1866
Jesser-Schmid Hilda   21. 5. 1894
Jettmar Rudolf   10. 9. 1869
Jirečková Julie   21. 1. 1878
Johnová Helena   22. 1. 1884
Jung Mořic   22. 10. 1885
Jungnickel Ludwig   22. 7. 1881
Jurkovič Dušan   23. 8. 1868
Kalmsteiner Hans   1886
Kalvach Rudolf   22. 12. 1883
Kammerer Mercel   4. 11. 1878
Kirsch Hugo   17. 7. 1873
Kirschnerová Marie   7. 1. 1852
Klablena Eduard   8. 4. 1881
Klaus Karl   27. 1. 1889
Klieber Anton   1874
Klimt Carl   15. 9. 1876
Klimt Georg   21. 11. 1867
Klimt Gustav   14. 7. 1862
Köhler Mela (Melanie)   18. 11. 1885
Kokoschka Oskar   1. 3. 1886
Koppitz Rudolf   3. 1. 1884
Kopřiva Erna   9. 11. 1894
Kosel Hermann   23. 11. 1867
Kovařík Hubert   27. 10. 1888
Králík Emil   21. 2. 1880
Krasnik Antoinette   1977
Křikawa (Krikawa) Karel   27. 1. 1887
Kuhn Dina   26. 4. 1891
Kurzweil Maximilian   12. 10. 1867
Kysela František   4. 9. 1881
Löffler Bertold   28. 9. 1874
Loos Adolf   10. 12. 1870
Luksch Richard   23. 1. 1872
Lurje Viktor   28. 7. 1883
Margold Josef   4. 5. 1888
Massanetz Karl   29. 9. 1890
Mautner Gustav   16. 10. 1869
Meier Emil   22. 11. 1877
Meier-Michel Johanna   21. 6. 1876
Messner František   23. 8. 1873
Metzner Franz   18. 11. 1870
Michl Ferdinand   6. 12. 1877
Moll Carl   23. 4. 1861
Moser Koloman   30. 3. 1868
Neuwalder-Breuer Grete   22. 11. 1898
Neuwirth Rosa   25. 10. 1883
Novák Karel   7. 1. 1875
Obsieger Robert   23. 9. 1884
Oerley Robert   24. 8. 1876
Ofner Hans   28. 4. 1880
Ofner Josef   23. 2. 1868
Olbrich Josef   22. 12. 1867
Orlik Emil   21. 7. 1870
Oswald Václav   25. 8. 1883
Patek August   30. 4. 1874
Peche Dagobert   3. 4. 1887
Pick Rudolf   14. 12. 1865
Pirchan Emil   27. 5. 1884
Plečnik Josip   23. 1. 1872
Podhajská Minka   1. 12. 1881
Pollak Carl   17. 5. 1877
Pollak Friedrich   24. 5. 1887
Powolny Michael   18. 9. 1871
Prokop Karl    
Prutscher Otto   7. 4. 1880
Rix-Tichacek Kitty   10. 2. 1901
Rix-Ueno Felice   1. 6. 1893
Roller Alfred   2. 10. 1864
Rössler Max   7. 11. 1893
Rottenbergová Eva (Ena)   9. 11. 1893
Russ Willy   7. 7. 1888
Schachl-Schuster Reni   26. 4. 1895
Schiele Egon   12. 6. 1890
Schleiss-Simandl Emilie   27. 1. 1880
Schmidt Wilhelm   4. 2. 1880
Schufinsky Viktor   28. 7. 1876
Schwetz Karl   4. 7. 1888
Schwetz Lehmann Ida   26. 4. 1883
Siegel Gustav   21. 1. 1880
Sika Jutta   17. 9. 1877
Singer-Schinnerl Susi   27. 10. 1891
Sitte Julia   22. 10. 1881
Sitte Olga   1884
Skopalík Franta   23. 10. 1863
Spannring Louise   5. 7. 1894
Spitzer Friedrich   4. 2. 1854
Stark Adele von   14. 3. 1859
Teinitzerová Marie   3. 7. 1879
Teschner Richard   22. 3. 1879
Trčka Antonín   7. 9. 1893
Trethan Therese   17. 7. 1879
Unger Else   25. 2. 1873
Vollmer Hans   16. 5. 1879
Wagner Otto   13. 7. 1841
Watzek Johann   20. 12. 1848
Wieselthier Vally   25. 5. 1895
Wimmer-Wisgrill Eduard   2. 4. 1882
Witzmann Carl   26. 9. 1883
Zotti Josef   24. 6. 1882
Zülow Franz von   15. 3. 1883
Zweybrück-Prochaska Emmy   4. 4. 1890
Žabokrtský Karel   6. 1. 1886
Železný Franz   6. 8. 1866

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

institution, city
Alfred Pollak, Praha
Argentor - Werke Rust & Hetzel, Vídeň (Wien)
ARTĚL - ateliér pro výtvarnou práci, akciová společnost v Praze (s.r.o.), Praha
Atelier D´ora (Dora Kallmus a Arthur Benda), Vídeň (Wien)
Berndorfer Metallwarenfabrik
Beyermann & Co., Haida / Bor, Nový Bor (Česká Lípa)
Bimini-Werkstätten, Vídeň (Wien)
Bratři Thonetové, Bystřice pod Hostýnem (Kroměříž)
Bürgerliche Handwerkskunst — Architekt Gottfried Czermak, Brno (Brno-město)
Carl Goldberg, Haida / Bor, Nový Bor (Česká Lípa)
Carl Meltzer & Co., Langenau
Carl Schappel, Haida / Bor, Nový Bor (Česká Lípa)
E. Bakalowits & Söhne, Vídeň (Wien)
Eduard Friedmann, Vídeň (Wien)
Ernst Wahliss, Trnovany, Teplice (Teplice)
firma Rako, Rakovník (Rakovník)
Fischer & Mieg, Pierkenhammer / Březová, Březová (Karlovy Vary)
Friedrich Pietsch, Kamenický Šenov (Česká Lípa)
Gmundner Tonwarenfabrik, Gmunden
Goldscheider porzellanmanufaktur und majolikfabrik, Vídeň (Wien)
H. Südfeld & Co, Praha
Heinrich Hoffmann und Curt Schlevogt, Maršovice (Jablonec nad Nisou)
Christofle & Cie, Paříž (Paris)
Ignaz Ginzkey, K. K. Tepich und Decken-fabrik, Maffersdorf in Böhmen, Vratislavice nad Nisou, Liberec
J. & L. Lobmeyr, Vídeň (Wien)
J. C. Klinkosch (Meyerhofer & Klinkosch), Vídeň (Wien)
Jacob & Josef Kohn, Vídeň (Wien)
Joh. Backhausen & Söhne
Julius Dressler, Bělá u Děčína, Bělá
Keramická továrna Rydl a Thon, Svijany (Liberec)
Keramische Werkgenossenschaft, GmbH., Vídeň (Wien)
Keramos, Wiener Kunstkeramik und Porzellanmanufaktur AG, Vídeň (Wien)
Kolar & Urbanek, Vídeň (Wien)
Košíkářská škola v Žamberku, Žamberk (Ústí nad Orlicí)
Kunstgewerbeschule des österreichischen Museums für Kunst und Industrie (1919-1937), Vídeň (Wien)
Langenzersdorfer keramik, Langenzersdorf
Odborná keramická škola ve Znojmě, Znojmo (Znojmo)
Odborná škola pro zpracování dřeva, Valašské Meziříčí (Vsetín)
Odborná škola pro zpracování dřeva, Králíky (Ústí nad Orlicí)
Oskar Dietrich
Paltscho, Vídeň (Wien)
Pfeiffer & Löwenstein, Ostrov (Karlovy Vary)
Porzellanmanufaktur Augarten, Vídeň (Wien)
Prag-Rudniker Korbwaren-Fabrication, Rudník
Schlosser & Wenisch - Ateliér pro uměleckou fotografii, Praha
Schwardon, Brüder, Vídeň (Wien)
sklárna Adolfov u Vimperka
Sklárna Johann Loetz Witwe, Klášterský Mlýn, Rejšten (Klatovy)
Sklárna Johann Oertel, Bor (Tachov)
Sklárna Ludwig Moser & Söhne, Karlovy Vary (Karlovy Vary)
Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
Střední uměleckoprůmyslová škola, Jablonec nad Nisou (Jablonec nad Nisou)
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Kamenický Šenov (Česká Lípa)
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Nový Bor (Česká Lípa)
Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově (Odborná škola šperkařská), Turnov (Semily)
Tusculum spol. s.r.o., Brno (Brno-město)
Vulkania, Prostějov (Prostějov)
Werkstätte Hagenauer, Vídeň (Wien)
Wiener Emailfarbenwerk Schauer & Co., Vídeň (Wien)
Wiener Keramik, Vídeň (Wien)
Wiener kunstkeramische werkstätte Busch and Ludescher, Vídeň (Wien)
Wiener mosaikwerkstätte, Vídeň (Wien)
Wiener Porzellanmanufaktur Josef Böck, Vídeň (Wien)
Wiener Werkstätte, Vídeň (Wien)
Wienerberger Ziegelfabriks - und Baugesellschaft, Vídeň (Wien)

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2004/11/19 - 2005/02/27   Vídeňská secese a moderna 1900-1925: Užité umění a fotografie v českých zemích, Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno (Brno-město)

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

person   born
Novák Robert   8. 12. 1962

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

institution, city
Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

institution, city
Expodata-Didot, spol. s r.o., Brno (Brno-město)

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

person   born
Horejc Jaroslav   15. 6. 1886

Vídeňská secese a moderna 1900-1925

  institution, city, signature, notes  
  K 140914, Dox