Středočeská galerie

city: Praha
address: Husova 19-21
state: Česká republika (Czech Republic)

birth year: 1964
death year: 1993

notes:
Od r. 1993 jako České muzeum výtvarných umění Praha

Středočeská galerie

institution, city, address
České muzeum výtvarných umění, Praha, Husova 19-21

Středočeská galerie

date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
- 1979/04/27   Pedagogové vysokých škol uměleckého směru, Středočeská galerie, Praha
1963   Bedřich Fritta: Kresby z terezínského ghetta, Kulturní dům, Lidice (Kladno)
1963   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1907 - 1963, Středočeská galerie, Praha
1963   Otto Gutfreund: Kresby, Středočeská galerie, Praha
1963/05/11 - 1963/06/30   Z díla Ludvíka Kuby, Polabské muzeum, Poděbrady (Nymburk)
1964   Jaroslav Vožniak: Obrazy k Dantově Božské komedii, Oblastní muzeum, Roztoky (Praha-západ)
1964   Moderní výtvarná tvorba, Zámek Hořovice, Hořovice (Beroun)
1964/02/09 - 1964/03/01   Jaroslav Grus: Průřez tvorbou, Výstavní síň na Karmeli, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1965   Emil Filla: Výstava grafických cyklů Boje a zápasy, Kulturní dům, Lidice (Kladno)
1965/06 - 1965/07   České moderní malířství, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1965/08/21 - 1965/10/31   František Janoušek, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1965/10 - 1965/11   Karel Souček: Malířské dílo, Muzeum průmyslového Kladenska, Kladno (Kladno)
1966   Výtvarní umělci Středočeského kraje (malířská, sochařská, grafická tvorba), Kladno (Kladno), Kladno (Kladno)
1966/04/14 -   IX mladých švédských grafiků, Výstavní síň na Karmeli, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1968   Výstava grafiky Skupiny 42. Z fondů Středočeské galerie, _, _
1968/07 - 1968/09   Výstava skupiny Sedm v říjnu, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1969/02/21 - 1969/03/24   Tschechische Malerei des 20. Jahrhunderts, Ausstellungsräume Berlin 12, Berlín (Berlin)
1969/06/20 - 1969/06/29   František Pacík, Přírodní kino, Slaný (Kladno)
1970/03/02 - 1970/04/21   Vzpomínka na Otakara Kubína - Othon Coubine, Galerie ve věži, Mělník (Mělník)
1970/04/23 - 1970/05/31   Jaromír Jindra: Obrazy, Obecní dům, Praha
1970/05 -1970/10   Středočeský kraj v díle českých malířů 19. a 20. století, Hrad Karlštejn, Karlštejn (Beroun)
1970/07   Otakar Kubín, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1971   Hrady středních Čech v díle malířů a grafiků 19. století, Hrad Karlštejn, Karlštejn (Beroun)
1971   Jiří Jelínek: Malířské dílo, Středočeská galerie, Praha
1971   Josef Holub: Obrazy z let 1896 - 1954, Středočeská galerie, Praha
1971   Kresby Jana Trampoty, Středočeská galerie, Praha
1971/04/20 - 1971/06/13   Viktor Dobrovolný: Sochařské dílo, Obecní dům, Praha
1971/09/18 - 1971/10/31   Václav Hejna: Rané dílo, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1972   Václav Pokorný: Výbor z díla, Středočeská galerie, Praha
1972/05/06 - 1972/06/30   Antonín Strnadel: Z ilustrační tvorby, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1972/10   Josef Schlesinger: Obrazy - výbor z díla 1946 až 1972, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1972/10   Lumír Šindelář: Obrazy, kresby, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1972/10   Vladimír Suchý: Obrazy, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1972/12/13 - 1973/02/18   Přátelství, Kino Oko, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1973   Čeští sochaři, spolutvůrci životního a pracovního prostředí, Středočeská galerie, Praha
1973   Josef Schlesinger: Obrazy z cest, Středočeská galerie, Praha
1973   Mirko Hanák: Výběr z ilustrační tvorby, Středočeská galerie, Praha
1973/12 - 1974/01   Otakar Nejedlý: Výběr z díla, Středočeská galerie, Nelahozeves (Mělník)
1974/02/24 - 1974/03/31   Otakar Nejedlý: Výběr z díla, Dům umění města Brna, Brno (Brno-město)
1974/03 - 1974/04   Knižní ilustrace Artie 1953-1973, Středočeská galerie, Praha
1974/06 - 1974/08   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie: I. část (do roku 1945), Středočeská galerie, Praha
1974/06/01 - 1974/08/12   Josef Holler: Africké motivy, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1974/10 - 1974/11   Miroslav Pangrác: Plastiky a obrazy, Středočeská galerie, Praha
1974/5 - 1974/6   Lyra Pragensis: grafika, knižní tisky, Středočeská galerie, Praha
1975   Josef Hvozdenský: Medaile, Středočeská galerie, Praha
1975   Společná cesta, Středočeská galerie, Praha
1975   Středočeští výtvarní umělci ve fotografii Eduarda Horna, Středočeská galerie, Praha
1975/07 - 1975/08   Vladimír Brehovszký, Jan Hána: Malířská a sochařská tvorba, Středočeská galerie, Praha
1975/09/10 - 1975/10/12   Oldřich Kerhart: Životní dílo, Středočeská galerie, Praha
1975/12 - 1976/01   Václav Žalud: Sochy, Středočeská galerie, Praha
1975/12 - 1976/01   Z počátků létajících strojů: Francouzské dobové litografie, Středočeská galerie, Praha
1975/12/17 - 1976/01/18   Josef Multrus: Životní dílo, Středočeská galerie, Praha
1975?   Krajina Václava Rabase, Středočeská galerie, Praha
1976/04 - 1976/05   Emanuel Famíra: Obrazy a sochy, Středočeská galerie, Praha
1976/05 - 1976/06   Karel Holan: Výbor z díla, Středočeská galerie, Praha
1976/05 - 1976/06   Vilma Vrbová-Kotrbová: Obrazy a kresby z let 1932 - 1975, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1976/06   Antonín Kalvoda: Sochy, Středočeská galerie, Praha
1976/08 - 1976/09   Středočeští výtvarníci: Obrazy, sochy, grafika, užité umění, Středočeská galerie, Praha
1976/10 - 1976/11   Augusta Nekolová, Jaroslav Jareš: Výběr z díla, Středočeská galerie, Praha
1976/11/30 - 1977/01/30   Augusta Nekolová, Jaroslav Jareš: Obrazy, kresby, Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
1976/12 - 1977/1   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie: II. část (od roku 1945 do roku 1960), Středočeská galerie, Praha
1977   Jakub Schikaneder, Středočeská galerie, Praha
1977/03 - 1977/04   Zdeněk Krybus: Plastiky, Jiřina Adamcová: Grafika, Středočeská galerie, Praha
1977/05   Sochy ze sbírek Oblastní galerie v Liberci, Středočeská galerie, Praha
1977/05 - 1977/06   Josef Šedivý: Životní dílo, Středočeská galerie, Praha
1977/06/29 - 1977/08/28   Viktor Oliva: Výběr z díla, Středočeská galerie, Praha
1977/06/29 - 1977/09/04   Praha a střední Čechy v obrazech 19. a počátku 20. století, Středočeská galerie, Praha
1977/09   Richard Lauda, Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou (AJG), Hluboká nad Vltavou (České Budějovice)
1977/09/13 - 1977/10/16   Richard Lauda: Obrazy, grafika, Středočeská galerie, Praha
1977/11/02 - 1977/12/11   Der Gemeinsame Weg: Die Ausstellung der Bildenden Künstler aus den befreundeten Bezirken der sozialistischen Länder: Gebiet Moskau, Bezirk Potsdam, Kreis Sofia, Wojwodschaft Siedleck und Kreis Mittelböhmen, zu Ehren des 60. Jahrestages der Grossen Soziali, Středočeská galerie, Praha
1977/12 - 1978/01   Secesní sklo a cín ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea, Středočeská galerie, Praha
1978   Adolf Zábranský: Z ilustrační tvorby pro děti - Věneček, Středočeská galerie, Praha
1978   Z počátků létajících strojů: Francouzské dobové litografie, Středočeská galerie, Praha
1978 - 1979   Bedřich Horálek: Obrazy, Středočeská galerie, Praha
1978 - 1979   Jaroslav Lukavský: 79 x PF, Středočeská galerie, Praha
1978/03 - 1978/05   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie, Kulturní dům Josefa Suka, Sedlčany (Příbram)
1978/03/12 - 1978/05/28   Český žánr na přelomu 19. a 20. století, Sedlčany, Sedlčany (Příbram)
1978/04/27 - 1978/06/18   Adolf Zábranský: Ilustrace, kresba, plakát, Středočeská galerie, Praha
1978/06/28 - 1978/08/27   Barevná anglická grafika přelomu 18. a 19. století, Středočeská galerie, Praha
1978/07   Otakar Lebeda, Středočeská galerie, Praha
1978/09/013 - 1978/10/29   S.V.U.M. 1907, Středočeská galerie, Praha
1978/10   Otakar Lebeda, Oblastní galerie výtvarného umění, Gottwaldov (Zlín)
1978/10 - 1978/11   Výstava členů krajské středočeské organizace SČVU, Středočeská galerie, Praha
1978/12/20 - 1979/02/08   Český žánr na přelomu 19. a 20. století, Středočeská galerie, Praha
1979   Vilém Nowak: Malířské dílo, Zámek Mělník, Mělník (Mělník)
1979   Vincenc Vingler: Dřevo a grafika, Středočeská galerie, Praha
1979   Výstava členů krajské středočeské organizace SČVU, Středočeská galerie, Praha
1979/04/18 - 1979/04/27   Díla pedagogů vysokých uměleckých škol ČSSR, Středočeská galerie, Praha
1979/05/05 - 1979/08/19   Dítě v českém umění 19. a 20. století, Středočeská galerie, Praha
1979/08 - 1979/09   Krása a význam české knihy: od prvotisků k secesní knize, Středočeská galerie, Praha
1979/09 - 1979/10/21   Čeněk Fousek: Výběr z díla, Středočeská galerie, Praha
1979/09/27 - 1979/10/21   František Nedvěd: Výběr z díla, Zámek Kladno, Kladno (Kladno)
1979/12 - 1980/02   Josef Saska: Grafika a kresby, Středočeská galerie, Praha
1979/12 - 1980/02   Variace impresionismu v české malbě, Středočeská galerie, Praha
1980/03 - 1980/04   Luděk Havelka: Medaile, drobná plastikaa, Středočeská galerie, Praha
1980/03 - 1980/04   Věra Frömlová: Restaurátorské dílo, Středočeská galerie, Praha
1980/03/03 - 1980/03/30   Jan Čumpelík (1895 - 1965): Z malířské tvorby, Výstavní síň v Čáslavi, Čáslav (Kutná Hora)
1980/04/21 - 1980/06/15   České umenie 20. storočia zo zbierok Stredočeskej galérie, Oblastná galéria, Banská Bystrica (Banská Bystrica)
1980/08 - 1980/10   Veduta na českém skle a porcelánu 1. poloviny 19. století, Středočeská galerie, Praha
1980/08/27 - 1980/09   Carl Robert Croll, Rudolf Alt, Středočeská galerie, Praha
1980/10/29 - 1980/12/04   Karel Souček: Obrazy, kresby, ilustace, Středočeská galerie, Praha
1980/12/17 - 1981/02/15   Karel Špillar 1871 - 1939, Středočeská galerie, Praha
1981   Jan Rambousek: Sociální grafika, Středočeská galerie, Praha
1981   Středočeští výtvarníci k 60. založení KSČ. Obrazy, plastiky, grafika, užité umění, Středočeská galerie, Praha
1981   Theatrum Mundi: Mapy, plány a veduty z dílen amsterodamských nakladatelů 17. století, Středočeská galerie, Praha
1981 (stálá expozice)   František Jiroudek: Malířské dílo, Zámek Mělník, Mělník (Mělník)
1981/02/25 - 1981/03/22   Jana Hlaváčová-Choděrová: Keramika, Středočeská galerie, Praha
1981/02/25 - 1981/03/22   Ota Matoušek: K nedožitým devadesátinám, Středočeská galerie, Praha
1981/06 - 1981/09   Carl Robert Croll (1800 - 1863), Krajské muzeum, Teplice (Teplice)
1981/10/15 - 1981/11/22   Lev Šimák: Oleje, akvarely, grafika, Středočeská galerie, Praha
1982 -   České výtvarné umění 19. a 20. století, Výstavní a koncertní síň, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1982/05   Zdenek Seydl: Krasnoarmějci, Malá galerie Krajské knihovny, Kladno (Kladno)
1982/05/19 - 1982/06/27   Lidice ve výtvarném umění, Středočeská galerie, Praha
1982/07 - 1982/09   Děti a mír (Z 10. mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 1982), Středočeská galerie, Praha
1982/07 - 1982/09   František Kupka: Knižní tvorba, Středočeská galerie, Praha
1982/07 - 1982/09   Josef Lada: Výběr z malířského díla, Zámek Jemniště, Jemniště, Postupice (Benešov)
1982/12 - 1983/02   Rudolf Vejrych 1882 - 1939, Středočeská galerie, Praha
1983/02 - 1983/03   Jakub Obrovský: Výběr z tvorby, Středočeská galerie, Praha
1983/06/22 - 1983/08/07   Raimund Ondráček: Malířské a restaurátorské dílo, Středočeská galerie, Praha
1983/08/25 - 1983/09/25   Čeněk Choděra, Středočeská galerie, Praha
1983/12 - 1984/02   Václav Dlouhý: Výběr grafické tvorby z let 1952 - 1982, Středočeská galerie, Praha
1984   Jana Stoupová - Cikrtová: Kresby a grafika, Středočeská galerie, Praha
1984 -   České výtvarné umění 19. a 20. století, Výstavní a koncertní síň, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1984/01/31 - 1984/03   Karel Pokorný a jeho škola, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1984/03/07 - 1984/05/15   Jan Autengruber: 1887-1920. Malířské dílo, Středočeská galerie, Praha
1984/04 - 1984/10   Josef Lada: Z malířského díla, Zámek Jemniště, Jemniště, Postupice (Benešov)
1984/05/03 - 1984/06   Město v kresbách a grafice malířů Skupiny 42, Rabasova galerie Rakovník, Rakovník (Rakovník)
1984/05/08 - 1984/06/10   3. členská výstava středočeských výtvarníků, Středočeská galerie, Praha
1984/06/28 - 1984/10/31   Antonín Dvořák ve výtvarném umění, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1984/07 - 1984/09   Alois Kalvoda, Středočeská galerie, Praha
1984/10/04 - 1984/10/31   Jan Dědina: Obrazy a kresby, Výstavní a koncertní síň, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1984/10/24 - 1984/12/09   Jaromír Lauda: Faksimile a restaurátorské práce, Středočeská galerie, Praha
1984/10/24 - 1984/12/09   Jaroslav Šámal: Obrazy, Středočeská galerie, Praha
1984/11/13 - 1984/12/01   Alena Kavanová, Výstavní síň v Pražské ulici, Příbram (Příbram)
1984/11/14 -   České výtvarné umění 20. století, Malý zámek, Průhonice (Praha-západ)
1984/11/23 - 1985/01/20   Alois Kalvoda, Východočeská galerie, Pardubice (Pardubice)
1984/12 - 1985/02   Španělské umění 14. - 16. století z československých sbírek, Středočeská galerie, Praha
1984/12 - 1985/02   Zdeněk Hošek: Akvarely - léto 1983, Středočeská galerie, Praha
1985/01 - 1985/02   Vincenc Vingler: Plastiky, kresby, Okresní muzeum, Příbram (Příbram)
1985/04/01 - 1985/10/31   Franz Reinhold: Krajiny, Středočeská galerie, Nelahozeves (Mělník)
1985/05 - 1985/12   Cyril Bouda: Grafická tvorba, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1985/05 - 1985/12   Ludvika Smrčková: Výběr ze sklářské tvorby, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1985/05/15 - 1985/08   Josef Mánes: Květiny, Zámek Průhonice, Průhonice (Praha-západ)
1985/09/21 - 1985/10/20   Svatopluk Machar: Interiérové plastiky, Výstavní síň muzea v Čelákovicích, Čelákovice (Praha-východ)
1985/10/01 - 1985/10/31   Luděk Maňásek: Ilustrace dětské knihy, Výstavní a koncertní síň, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1985/10/16 - 1985/12/08   Karel Kotrba(1893 - 1938): Sochy, Josef Multrus(1898 - 1957): Obrazy,Josef Wenig(1885 - 1939): Ilustrace - scénografie, Středočeská galerie, Praha
1985/10/23 - 1986/04   Emil Kotrba: Barevná grafika, Zámek Průhonice, Průhonice (Praha-západ)
1985/12/18 - 1986/02/23   Jaroslav Kovář: Výběr z kreseb a grafiky, Středočeská galerie, Praha
1985/12/18 - 1986/02/28   Jean Pierre Dantan: Sochařská karikatura a portrét, Středočeská galerie, Praha
1986   František Severa: Ilustrace, Středočeská galerie, Praha
1986 -   České výtvarné umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie v Praze, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1986/03 - 1986/04   Miroslav Pangrác: Výběr z tvorby, Středočeská galerie, Praha
1986/04/30 - 1986/06/15   Josef Fojtík: Výběr ze sochařského díla, Středočeská galerie, Praha
1986/04/30 - 1986/06/15   Oldřich Holub: Obrazy z podblanicka 1978 / 1985, Středočeská galerie, Praha
1986/06/11 - 1986/10   Jiřina Florová - Kaplická: Rostliny, Zámek Průhonice, Průhonice (Praha-západ)
1986/06/25 - 1986/09/14   Karel Pokorný: Akvarely, Středočeská galerie, Praha
1986/06/25 - 1986/09/14   Stanislav Lolek (1873-1936), Josef Ullmann (1870-1922): Obrazy, kresby, grafika, Středočeská galerie, Praha
1986/07/31 - 1986/10/26   Antonín Slavíček: Výběr z díla, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1986/09/24 - 1986/11/23   Alfred Fuchs: Grafika, Středočeská galerie, Praha
1986/09/24 - 1986/11/23   Jan Čumpelík (1895 - 1965): Z malířského díla, Středočeská galerie, Praha
1986/11/12 - 1987/03/01   České výtvarné umění 19. a počátku 20. století ze sbírek Středočeské galerie, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1986/11/14 - 1987/01/18   Národní umělec Josef Lada, Zámek Pardubice, Pardubice (Pardubice)
1986/12/17 - 1987/02/15   Chebská reliéfní intarzie a grafika, Středočeská galerie, Praha
1986/12/17 - 1987/02/15   Josef Semín: Grafika a kresby, Středočeská galerie, Praha
1987   Josef Lada: Kreslený humor, Zámek Jemniště, Jemniště, Postupice (Benešov)
1987/02/25 -   Oldřich Blažíček: Výstava k stému výročí narození, Středočeská galerie, Praha
1987/02/25 - 1987/04   Zdeněk Strouhal: Akvarely, kresby, Středočeská galerie, Praha
1987/04/29 - 1987/06/28   Český portrét 1877–1987, Středočeská galerie, Praha
1987/04/29 - 1987/06/28   Václav Plátek: Gemy, sklo, kresby, Středočeská galerie, Praha
1987/05/27 -   Radomír Kolář: Koně (dostihy, hony), Malý zámek, Průhonice (Praha-západ)
1987/06/01 - 1987/06/28   Jan Autengruber: 1887-1920. Malířské dílo, Městské muzeum Antonína Sovy, Pacov (Pelhřimov)
1987/06/10 - 1987/08/23   Carl Croll: 1800 - 1863 Obrazy a kresby, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1987/07/06 - 1987/08/02   Jan Autengruber: 1887-1920. Malířské dílo, Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci, Humpolec (Pelhřimov)
1987/07/15 - 1987/09/20   Karla Vobišová (1887 - 1961): Sochařské dílo, Středočeská galerie, Praha
1987/07/15 - 1987/09/20   Milan Exner: Keramika, Středočeská galerie, Praha
1987/07/15 - 1987/09/27   Milada Kazdová: Výběr z tvorby 1931 - 1986, Středočeská galerie, Praha
1987/08/10 - 1987/09/06   Jan Autengruber: 1887-1920. Malířské dílo, Muzeum Vysočiny Pelhřimov (Okresní muzeum), Pelhřimov (Pelhřimov)
1987/10   Obrazy, sochy, grafika, užité umění: Středočeští výtvarní umělci k 70. výročí VŘSR, Středočeská galerie, Praha
1987/10/28 - 1988/01/24   VŘSR a české výtvarné umění, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1987/11 - 1988/01   Lékařství ve výtvarném umění, Středočeská galerie, Praha
1988   František Mrázek: Výběr z díla, Středočeská galerie, Praha
1988/02/24 - 1988/04/03   Miloslav Holý: Pastely, Středočeská galerie, Praha
1988/02/24 - 1988/04/03   Obrazy, sochy, grafika k 40. výročí února, Středočeská galerie, Praha
1988/02/29 - 1988/05/15   Karel Souček: Obrazy, kresby, Dům U Kamenného zvonu, Praha
1988/04/13 - 1988/06/12   Jaroslav Král (1883-1942): Malířské dílo, Středočeská galerie, Praha
1988/04/13 - 1988/06/12   Miroslav Houšť: Kresby, grafika, Středočeská galerie, Praha
1988/05/05 - 1988/06/19   Lékařství ve výtvarném umění, Výstavní síň Masné krámy, Plzeň (Plzeň-město)
1988/05/18 - 1988/06/27   Pravoslav Kotík: Obrazy a grafika, Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1988/05/24 -   František Severa: Květiny, Zámek Průhonice, Průhonice (Praha-západ)
1988/06/29 - 1988/09/11   České výtvarné umění 19. a počátku 20. století ze sbírek Středočeské galerie, Středočeská galerie, Praha
1988/08 - 1988/10/23   Kladno a výtvarné umění, Kladno (Kladno), Kladno (Kladno)
1988/08 - 1988/10/23   Kladno a výtvarné umění, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1988/08 - 1988/10/23   Kladno a výtvarné umění, Okresní muzeum, Kladno (Kladno)
1988/09 - 1988/10   Carl Croll: 1800 - 1863 Obrazy a kresby, Krajské muzeum, Teplice (Teplice)
1988/09 - 1988/11   Karel Štěch, Středočeská galerie, Praha
1988/10/26 - 1988/12/05   František David: Plastiky, medaile, Středočeská galerie, Praha
1988/10/26 - 1988/12/05   Václav Dlouhý: Obrazy, grafika, Středočeská galerie, Praha
1988/11/09 - 1989/01/29   Raimund Ondráček: Práce malíře a restaurátora, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1988/12/21 - 1989/02/12   Rudolf Svoboda: Drobná plastika, Středočeská galerie, Praha
1989   František Hradecký (1909 - 1952): Výběr z malířské tvorby, Středočeská galerie, Praha
1989/012/14 - 1990/01/28   Mistrovská díla 12.-19. století ze sbírek Středočeské galerie, Výstavní síň Masné krámy, Plzeň (Plzeň-město)
1989/04/26 - 1989/06/18   Adolf Zábranský: Obrazy a ilustrace, Středočeská galerie, Praha
1989/05 - 1989/06   Emanuel Famíra: Výběr z díla, Arnoldinovský dům, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (Praha-východ)
1989/06 - 1989/10   Alena Ladová: Výběr z díla, Zámek Jemniště, Jemniště, Postupice (Benešov)
1989/06/28 - 1989/08/27   Arno Nauman: Grafika, Středočeská galerie, Praha
1989/07/01 - 1989/09/17   Adolf Zábranský: Obrazy a ilustrace, Kulturní dům Josefa Suka, Sedlčany (Příbram)
1989/07/29 - 1989/08/28   Miloš Alexander Bazovský: Výběr z díla, Středočeská galerie, Praha
1989/10 - 1989/11   Adolf Zábranský: Obrazy a ilustrace, Památník díla národního umělce Adolfa Zábranského, Nový Jičín (Nový Jičín)
1989/10/04 - 1989/11/12   Evropská renesanční grafika: Ze sbírek Středočeské galerie v Praze, Středočeská galerie, Praha
1989/10/04 - 1989/11/12   Karel Minář: Akvarely, Středočeská galerie, Praha
1989/10/04 - 1989/11/19   Oskar Kozák: Ze sochařského díla, Středočeská galerie, Praha
1989/10/19 - 1990/01/07   Adolf Zábranský: Krajinomalba, Žerotínský zámek (Zámek Nový Jičín), Nový Jičín (Nový Jičín)
1989/11/29 - 1990/01   Španělské umění 17. a 18. století z československých sbírek, Středočeská galerie, Praha
1989/11/29 - 1990/01   Zdeněk Přikryl: Sochařské dílo, Středočeská galerie, Praha
1990/02/07 - 1990/04/01   Karel Černý: Kresby ze sbírek Středočeské galerie, Středočeská galerie, Praha
1990/02/14 - 1990/04/08   Výtvarné tendence, Středočeská galerie, Praha
1990/03/05 - 1990/03/25   František Severa, Muzeum Čáslav, Čáslav (Kutná Hora)
1990/05/17 - 1990/10   Pavel Poličanský: Krajiny domova, Malý zámek, Průhonice (Praha-západ)
1990/07/04 - 1990/09/09   Jan Rýz: Sportovní motivy (obrazy a kresby z let 1982 - 89), Středočeská galerie, Praha
1990/09/19 - 1990/12/09   Člověk v obraze, Středočeská galerie, Praha
1990/10/18 - 1990/12/02   Konstruktivní tendence, Galerie výtvarného umění, Litoměřice (Litoměřice)
1990/12 - 1991/02   Konstruktivní tendence šedesátých let, Středočeská galerie, Praha
1990/12/05 - 1991/02/03   Václav Špála: Malíř živlů, Středočeská galerie, Praha
1990/12/07 - 1991/01/12   Vlastimil Třešňák: Twelve angry men, Středočeská galerie, Praha
1991/01/09 - 1991/02/10   Karl-Heinz Adler: Prostory - čas - síly, Středočeská galerie, Praha
1991/03/30 - 1991/10/31   Staré evropské umění 15.-19. století, Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník)
1991/04/17 - 1991/06/16   Rudolf Valenta: Plastiky - koláže - kresby. Z Berlínského období 1974-1991, Středočeská galerie, Praha
1991/04/27 - 1991/09/29   České umění 20. století, Malý zámek, Průhonice (Praha-západ)
1991/06/26 - 1991/08/10   Milan Grygar: 1991, Středočeská galerie, Praha
1991/10/02 - 1991/11/03   Susanne Wenger: Einbezogen / Splynutí, Středočeská galerie, Praha
1991/10/03   Susanne Wenger: Splynutí, Středočeská galerie, Praha
1991/11/01 - 1992/02/02   Otakar Slavík: Malby a kresby, Městská knihovna Praha, Praha
1991/11/08 - 1991/12/08   Ludvík Feller: Obrazy, kresby, objekty 1989-1991, Středočeská galerie, Praha
1991/12/12 - 1992/01/12   K.Š. Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu, Středočeská galerie, Praha
1992/02/27 - 1992/04/05   Position Konkret: 6 malířů z Německa, Středočeská galerie, Praha
1992/04/19 - 1992/06/14   Trasa, Středočeská galerie, Praha
1992/07/01 - 1992/09/20   České výtvarné umění 1960-1990, Středočeská galerie, Praha
1992/09/20 - 1992/11/04   Anna Chromy: Pane, smiluj se - Kriste, smiluj se, Karolinum, Praha
1992/09/20 - 1992/11/04   Vídeňská škola fantazijního realismu - A. Brauer, E. Fuchs, R. Hausner, A. Lehmden, Karolinum, Praha
1992/09/23 - 1992/11/01   Vilém Kříž: Fotografie z období 1937-1992, Středočeská galerie, Praha
1992/11/11 - 1993/01/10   Štyrský, Toyen: Artificialismus 1926 - 1931, Středočeská galerie, Praha
1992/11/20 - 1992/12/27   Tomáš Rossí: Obrazy, Ladislav Sorokáč: Sochy, kresby, Karolinum, Praha
1993/01/15 - 1993/02/28   Hélene Delprat, Karolinum, Praha
1993/03/07 - 1993/04/25   Jitka a Květa Válovy, Středočeská galerie, Praha
1993/03/09 - 1993/04/02   Ona B.: Jsem jen oko, Galerie Litera, Praha
1993/03/09 - 1993/04/21   Ona B.: Jsem jen oko, Karolinum, Praha
1993/03/17 - 1993/04/25   Jitka a Květa Válovy, Galerie pod Vyšehradem, Praha 2
1993/04/28 - 1993/06/20   Joseph Beuys: Objekty a dokumenty, Středočeská galerie, Praha
1993/04/28 - 1993/06/20   Rudolf Němec: Obrazy, Středočeská galerie, Praha
1993/05/05   Socha a hlína, Karolinum, Praha
1993/05/06 - 1993/06/20   Socha hlína, Karolinum, Praha
neuvedeno   František Tichý: Lidé, tváře a hlasy, Středočeská galerie, Praha

Středočeská galerie

date of exhibition   exhibition title
- 1979/04/27   Pedagogové vysokých škol uměleckého směru
1963   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1907 - 1963
1963   Otto Gutfreund: Kresby
1970   Dílo Antonína Procházky ve fondech Středočeské galerie
1971   Jiří Jelínek: Malířské dílo
1971   Josef Holub: Obrazy z let 1896 - 1954
1971   Kresby Jana Trampoty
1972   Václav Pokorný: Výbor z díla
1973   Čeští sochaři, spolutvůrci životního a pracovního prostředí
1973   Josef Schlesinger: Obrazy z cest
1973   Mirko Hanák: Výběr z ilustrační tvorby
1974/03 - 1974/04   Knižní ilustrace Artie 1953-1973
1974/04 - 1974/05   Karel Boháček: Životní dílo
1974/06 - 1974/08   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie: I. část (do roku 1945)
1974/10 - 1974/11   Miroslav Pangrác: Plastiky a obrazy
1974/5 - 1974/6   Lyra Pragensis: grafika, knižní tisky
1975   Josef Hvozdenský: Medaile
1975   Společná cesta
1975   Středočeští výtvarní umělci ve fotografii Eduarda Horna
1975/05 - 1975/07   Výtvarní umělci k 30. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou
1975/07 - 1975/08   Vladimír Brehovszký, Jan Hána: Malířská a sochařská tvorba
1975/09/10 - 1975/10/12   Oldřich Kerhart: Životní dílo
1975/12 - 1976/01   Václav Žalud: Sochy
1975/12 - 1976/01   Z počátků létajících strojů: Francouzské dobové litografie
1975/12/17 - 1976/01/18   Josef Multrus: Životní dílo
1975?   Krajina Václava Rabase
1976/04 - 1976/05   Emanuel Famíra: Obrazy a sochy
1976/05 - 1976/06   Karel Holan: Výbor z díla
1976/06   Antonín Kalvoda: Sochy
1976/08 - 1976/09   Středočeští výtvarníci: Obrazy, sochy, grafika, užité umění
1976/10 - 1976/11   Augusta Nekolová, Jaroslav Jareš: Výběr z díla
1976/12 - 1977/1   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie: II. část (od roku 1945 do roku 1960)
1977   Jakub Schikaneder
1977   Společná cesta
1977/03   Louis Held: Historické fotografie 1870-1920
1977/03 - 1977/04   Zdeněk Krybus: Plastiky, Jiřina Adamcová: Grafika
1977/05   J. Šedivý: Výběr z malířského díla
1977/05   Sochy ze sbírek Oblastní galerie v Liberci
1977/05 - 1977/06   Josef Šedivý: Životní dílo
1977/06/29 - 1977/08/28   Viktor Oliva: Výběr z díla
1977/06/29 - 1977/09/04   Praha a střední Čechy v obrazech 19. a počátku 20. století
1977/09/13 - 1977/10/16   Richard Lauda: Obrazy, grafika
1977/11/02 - 1977/12/11   Der Gemeinsame Weg: Die Ausstellung der Bildenden Künstler aus den befreundeten Bezirken der sozialistischen Länder: Gebiet Moskau, Bezirk Potsdam, Kreis Sofia, Wojwodschaft Siedleck und Kreis Mittelböhmen, zu Ehren des 60. Jahrestages der Grossen Soziali
1977/12 - 1978/01   Secesní sklo a cín ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea
1978   Adolf Zábranský: Z ilustrační tvorby pro děti - Věneček
1978   Z počátků létajících strojů: Francouzské dobové litografie
1978 - 1979   Bedřich Horálek: Obrazy
1978 - 1979   Jaroslav Lukavský: 79 x PF
1978/02/20 - 1978/04/16   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února
1978/04/27 - 1978/06/18   Adolf Zábranský: Ilustrace, kresba, plakát
1978/06/28 - 1978/08/27   Barevná anglická grafika přelomu 18. a 19. století
1978/07   Otakar Lebeda
1978/09/013 - 1978/10/29   S.V.U.M. 1907
1978/10 - 1978/11   Výstava členů krajské středočeské organizace SČVU
1978/12/20 - 1979/02/08   Český žánr na přelomu 19. a 20. století
1979   Vincenc Vingler: Dřevo a grafika
1979   Výstava členů krajské středočeské organizace SČVU
1979/04/18 - 1979/04/27   Díla pedagogů vysokých uměleckých škol ČSSR
1979/05/05 - 1979/08/19   Dítě v českém umění 19. a 20. století
1979/08 - 1979/09   Krása a význam české knihy: od prvotisků k secesní knize
1979/09 - 1979/10/21   Čeněk Fousek: Výběr z díla
1979/12 - 1980/02   Josef Saska: Grafika a kresby
1979/12 - 1980/02   Variace impresionismu v české malbě
1980/03 - 1980/04   Luděk Havelka: Medaile, drobná plastikaa
1980/03 - 1980/04   Věra Frömlová: Restaurátorské dílo
1980/06 - 1980/10   Výtvarní umělci k 35. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou
1980/08 - 1980/10   Veduta na českém skle a porcelánu 1. poloviny 19. století
1980/08/27 - 1980/09   Carl Robert Croll, Rudolf Alt
1980/10/29 - 1980/12/04   Karel Souček: Obrazy, kresby, ilustace
1980/12/17 - 1981/02/15   Karel Špillar 1871 - 1939
1981   Jan Rambousek: Sociální grafika
1981   Středočeští výtvarníci k 60. založení KSČ. Obrazy, plastiky, grafika, užité umění
1981   Theatrum Mundi: Mapy, plány a veduty z dílen amsterodamských nakladatelů 17. století
1981/02/25 - 1981/03/22   Jana Hlaváčová-Choděrová: Keramika
1981/02/25 - 1981/03/22   Ota Matoušek: K nedožitým devadesátinám
1981/10/15 - 1981/11/22   Lev Šimák: Oleje, akvarely, grafika
1982   Václav Rabas (1885 - 1954)
1982/05/19 - 1982/06/27   Lidice ve výtvarném umění
1982/07 - 1982/09   Děti a mír (Z 10. mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 1982)
1982/07 - 1982/09   František Kupka: Knižní tvorba
1982/12 - 1983/02   Rudolf Vejrych 1882 - 1939
1983   Ladislav Havlas: Intaglie - kameje
1983/02 - 1983/03   Jakub Obrovský: Výběr z tvorby
1983/04/13 - 1983/05/29   Josef Mžyk: Kresby a akryly
1983/06/22 - 1983/08/07   Raimund Ondráček: Malířské a restaurátorské dílo
1983/08/25 - 1983/09/25   Čeněk Choděra
1983/12 - 1984/02   Václav Dlouhý: Výběr grafické tvorby z let 1952 - 1982
1983/12/21 - 1984/02/26   Středočeská galerie - přírůstky sbírek 1972-1983
1984   Jana Stoupová - Cikrtová: Kresby a grafika
1984/03/07 - 1984/05/15   Jan Autengruber: 1887-1920. Malířské dílo
1984/05/08 - 1984/06/10   3. členská výstava středočeských výtvarníků
1984/07 - 1984/09   Alois Kalvoda
1984/10/24 - 1984/12/09   Jaromír Lauda: Faksimile a restaurátorské práce
1984/10/24 - 1984/12/09   Jaroslav Šámal: Obrazy
1984/12 - 1985/02   Španělské umění 14. - 16. století z československých sbírek
1984/12 - 1985/02   Zdeněk Hošek: Akvarely - léto 1983
1985/05/08 - 1985/07/21   Vyznání životu a míru: Přehlídka československého výtvarného umění k 40. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou
1985/10/16 - 1985/12/08   Karel Kotrba(1893 - 1938): Sochy, Josef Multrus(1898 - 1957): Obrazy,Josef Wenig(1885 - 1939): Ilustrace - scénografie
1985/12/18 - 1986/02/23   Jaroslav Kovář: Výběr z kreseb a grafiky
1985/12/18 - 1986/02/28   Jean Pierre Dantan: Sochařská karikatura a portrét
1986   František Severa: Ilustrace
1986/03 - 1986/04   Miroslav Pangrác: Výběr z tvorby
1986/04/30 - 1986/06/15   Josef Fojtík: Výběr ze sochařského díla
1986/04/30 - 1986/06/15   Josef Hapka: Obrazy z let 1938 - 1985
1986/04/30 - 1986/06/15   Oldřich Holub: Obrazy z podblanicka 1978 / 1985
1986/06/25 - 1986/09/14   Karel Pokorný: Akvarely
1986/06/25 - 1986/09/14   Stanislav Lolek (1873-1936), Josef Ullmann (1870-1922): Obrazy, kresby, grafika
1986/09/24 - 1986/11/23   Alfred Fuchs: Grafika
1986/09/24 - 1986/11/23   Jan Čumpelík (1895 - 1965): Z malířského díla
1986/12/17 - 1987/02/15   Chebská reliéfní intarzie a grafika
1986/12/17 - 1987/02/15   Josef Semín: Grafika a kresby
1987/02/25 -   Oldřich Blažíček: Výstava k stému výročí narození
1987/02/25 - 1987/04   Zdeněk Strouhal: Akvarely, kresby
1987/04/29 - 1987/06/28   Český portrét 1877–1987
1987/04/29 - 1987/06/28   Václav Plátek: Gemy, sklo, kresby
1987/07/15 - 1987/09/20   Karla Vobišová (1887 - 1961): Sochařské dílo
1987/07/15 - 1987/09/20   Milan Exner: Keramika
1987/07/15 - 1987/09/27   Milada Kazdová: Výběr z tvorby 1931 - 1986
1987/10   Obrazy, sochy, grafika, užité umění: Středočeští výtvarní umělci k 70. výročí VŘSR
1987/11 - 1988/01   Lékařství ve výtvarném umění
1988   František Mrázek: Výběr z díla
1988/02/24 - 1988/04/03   Miloslav Holý: Pastely
1988/02/24 - 1988/04/03   Obrazy, sochy, grafika k 40. výročí února
1988/04/13 - 1988/06/12   Jaroslav Král (1883-1942): Malířské dílo
1988/04/13 - 1988/06/12   Miroslav Houšť: Kresby, grafika
1988/06/29 - 1988/09/11   České výtvarné umění 19. a počátku 20. století ze sbírek Středočeské galerie
1988/09 - 1988/11   Karel Štěch
1988/10/26 - 1988/12/05   František David: Plastiky, medaile
1988/10/26 - 1988/12/05   Václav Dlouhý: Obrazy, grafika
1988/12/21 - 1989/02/12   Rudolf Svoboda: Drobná plastika
1989   František Hradecký (1909 - 1952): Výběr z malířské tvorby
1989/04/26 - 1989/06/18   Adolf Zábranský: Obrazy a ilustrace
1989/06/28 - 1989/08/27   Arno Nauman: Grafika
1989/07/29 - 1989/08/28   Miloš Alexander Bazovský: Výběr z díla
1989/10/04 - 1989/11/12   Evropská renesanční grafika: Ze sbírek Středočeské galerie v Praze
1989/10/04 - 1989/11/12   Karel Minář: Akvarely
1989/10/04 - 1989/11/19   Oskar Kozák: Ze sochařského díla
1989/11/29 - 1990/01   Španělské umění 17. a 18. století z československých sbírek
1989/11/29 - 1990/01   Zdeněk Přikryl: Sochařské dílo
1990/02/07 - 1990/04/01   Karel Černý: Kresby ze sbírek Středočeské galerie
1990/02/14 - 1990/04/08   Výtvarné tendence
1990/07/04 - 1990/09/09   Jan Rýz: Sportovní motivy (obrazy a kresby z let 1982 - 89)
1990/09/19 - 1990/12/09   Člověk v obraze
1990/12 - 1991/02   Konstruktivní tendence šedesátých let
1990/12/05 - 1991/02/03   Václav Špála: Malíř živlů
1990/12/07 - 1991/01/12   Vlastimil Třešňák: Twelve angry men
1991/01/09 - 1991/02/10   Karl-Heinz Adler: Prostory - čas - síly
1991/03/07 - 1991/04/14   Jan Steklík: Informativní kresby a koláže
1991/04/17 - 1991/06/16   Rudolf Valenta: Plastiky - koláže - kresby. Z Berlínského období 1974-1991
1991/06/26 - 1991/08/10   Milan Grygar: 1991
1991/10/02 - 1991/11/03   Susanne Wenger: Einbezogen / Splynutí
1991/10/03   Susanne Wenger: Splynutí
1991/11/08 - 1991/12/08   Ludvík Feller: Obrazy, kresby, objekty 1989-1991
1991/12/12 - 1992/01/12   K.Š. Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu
1992/02/27 - 1992/04/05   Position Konkret: 6 malířů z Německa
1992/04/19 - 1992/06/14   Trasa
1992/07/01 - 1992/09/20   České výtvarné umění 1960-1990
1992/09/23 - 1992/11/01   Vilém Kříž: Fotografie z období 1937-1992
1992/11/11 - 1993/01/10   Štyrský, Toyen: Artificialismus 1926 - 1931
1993/03/07 - 1993/04/25   Jitka a Květa Válovy
1993/04/28 - 1993/06/20   Joseph Beuys: Objekty a dokumenty
1993/04/28 - 1993/06/20   Rudolf Němec: Obrazy
neuvedeno   František Tichý: Lidé, tváře a hlasy
neuvedeno   Otakar Mrkvička: Politické a satirické kresby

Středočeská galerie

katalog autorský
  published   title (subtitle)
  1963   Kresby Bedřicha Fritty z terezínského ghetta
  1965   Emil Filla: Výstava grafických cyklů Boje a zápasy
  1970   Dílo Antonína Procházky ve fondech Středočeské galerie
  1970   Jaromír Jindra: Výbor z díla
  1970   Výstava z díla Otakara Mrkvičky
  1971   Jiří Jelínek: Malířské dílo
  1971   Josef Holub: Obrazy z let 1896 - 1954
  1971   Kresby Jana Trampoty (ve fondech Středočeské galerie)
  1971   Otakar Mrkvička
  1971   Václav Hejna
  1972   Antonín Strnadel: Výstava z ilustrační tvorby
  1972   Josef Schlesinger: Obrazy - výbor z díla 1946 až 1972
  1972   Lumír Šindelář: Obrazy, kresby, medaile
  1972   Václav Pokorný: Výbor z díla
  1972   Vladimír Suchý: Obrazy
  1973   Josef Schlesinger: Obrazy z cest
  1973   Mirko Hanák: Výběr z ilustrační tvorby
  1973   Otakar Nejedlý: Výběr z díla (Středočeská galerie Praha)
  1973   Otakar Nejedlý: Výběr z díla (Dům umění města Brna)
  1974   Karel Boháček: Životní dílo
  1975   Josef Multrus: Životní dílo
  1975   Oldřich Kerhart: Životní dílo
  1975   Středočeští výtvarní umělci ve fotografii Eduarda Horna
  1976   Antonín Kalvoda: Sochy
  1976   Emanuel Famíra: Obrazy a sochy
  1977   Jakub Schikaneder
  1977   Josef Šedivý: Životní dílo
  1977   Výstava z díla Viktora Olivy (výbor z kreseb, ilustrací, plakátů a knižní grafiky)
  1978   Adolf Zábranský: Z ilustrační tvorby pro děti - Věneček
  1978   Bedřich Horálek: Obrazy
  1979   Čeněk Fousek: Výběr z díla
  1979   František Nedvěd: Výběr z díla
  1979   Vincenc Vingler: Dřevo a grafika
  1980   Karel Špillar 1871 - 1939
  1980   Luděk Havelka: Medaile, drobná plastika
  1980   Národní umělec Karel Souček: Obrazy, kresby, ilustrace (K 65. narozeninám umělce)
  1980   Věra Frömlová: Restaurátorské dílo
  1981   Jana Hlaváčová-Choděrová: Keramika
  1981   Národní umělec František Jiroudek: Malířské dílo
  1981   Zasloužilý umělec Jan Rambousek: Sociální grafika
  1982   František Kupka: Knižní tvorba
  1982   Jakub Obrovský: Výběr z tvorby
  1982   Rudolf Vejrych 1882 - 1939
  1983   Josef Mžyk: Kresby a akryly
  1984   Alois Kalvoda 1875-1934
  1984   Jan Autengruber 1887-1920: Malířské dílo
  1984   Jana Stoupová - Cikrtová: Kresby a grafika
  1984   Jaromír Lauda: Faksimile a restaurátorské práce
  1984   Jaroslav Šámal: Obrazy
  1984   Josef Lada: Z malířského díla
  1985   Emil Kotrba: Barevná grafika
  1985   Franz Reinhold: Krajiny
  1985   Jaroslav Kovář: Výběr z kreseb a grafiky
  1985   Josef Wenig 1885-1939: Ilustrace, scénografie
  1985   Vincenc Vingler: Plastiky, kresby
  1986   Jan Čumpelík 1895 - 1965: Z malířského díla
  1986   Jiřina Kaplická: Rostliny
  1986   Josef Semín: Grafika, kresby
  1986   Karel Pokorný: Akvarely
  1986   Oldřich Holub: Obrazy z Podblanicka 1978 / 1985
  1987   Josef Lada: Kreslený humor
  1987   Karla Vobišová (1887 - 1961): Sochařské dílo
  1987   Milan Exner: Keramika
  1987   Václav Plátek: Gemy, sklo, kresby
  1987   Zdeněk Strouhal: Akvarely, kresby
  1988   František Severa: Květiny
  1988   Karel Štěch
  1988   Miloslav Holý: Pastely (Výstava k nedožitým 90. narozeninám)
  1988   Miroslav Houšť: Kresby, grafika
  1988   Rudolf Svoboda: Drobná plastika
  1988   Václav Dlouhý: Výběr z tvorby 1950 - 1988
  1988   Zasloužilý umělec František David: Plastiky, medaile
  1989   Adolf Zábranský: Obrazy a ilustrace
  1989   Arno Nauman: Grafika
  1989   František Hradecký (1909 - 1952): Výběr z malířské tvorby
  1989   Karel Minář: Akvarely
  1989   Oskar Kozák: Ze sochařského díla
  1990   Jan Rýz: Sportovní motivy (Obrazy a kresby z let 1982-89)
  1990   Pavel Poličanský: Krajiny domova
  1991   Informální kresby a koláže Jana Steklíka
  1991   Karl-Heinz Adler: Prostory - čas - síly
  1991   Ludvík Feller: Práce z let 1989-1991
  1991   Milan Grygar 1991
  1991   Rudolf Valenta: Plastiky - koláže - kresby (Z Berlínského období 1974-1991)
  1991   Susanne Wenger: Splynutí (Spirituální dílo Susanne Wenger vytvořené v jorubském městě Ošogbo v Nigérii)
  1992   Vilém Kříž: Fotografie z období 1937 - 1992
  1993   Joseph Beuys: Objekty a dokumenty
  1993   Ona B.: Jsem jen oko
  1993   Rudolf Němec
  1993   Stanislav Zippe: Světelně prostorová instalace
  1993   Václav Tikal
  nedatováno   Jakub Schikaneder 1855-1924
  neuvedeno   František Tichý: Lidé, tváře a hlasy
katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1965   České moderní malířství (Exposice Středočeské galerie)
  1966   Výtvarní umělci Středočeského kraje (Malířská, sochařská, grafická tvorba)
  1968   Sedm v říjnu
  1969   Tschechische Malerei des 20. Jahrhunderts
  1970   Středočeský kraj v díle českých malířů 19. a 20. století
  1971   Hrady středních Čech v díle malířů a grafiků 19. století
  1972   Přátelství
  1973   Čeští sochaři, spolutvůrci životního a pracovního prostředí
  1974   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie (I. část (do roku 1945))
  1974   Lyra Pragensis: Grafika, knižní tisky
  1975   Společná cesta
  1975   Vladimír Brehovszký, Jan Hána: Malířská a sochařská tvorba
  1975   Z počátků létajících strojů (Francouzské dobové litografie)
  1976   Augusta Nekolová, Jaroslav Jareš: Výběr z díla
  1977   Jiřina Adamcová: Grafika a mozaiky, Zdeněk Krybus: Plastiky
  1977   Praha a střední Čechy v obrazech 19. a počátku 20. století
  1978   Barevná anglická grafika přelomu 18. a 19. století
  1978   České umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie
  1978   Český žánr na přelomu 19. a 20. století
  1978   Z počátků létajících strojů (Francouzské dobové litografie)
  1979   Dítě v českém umění 19. a 20. století
  1980   Carl Robert Croll 1800-1863, Rudolf Alt 1812-1905
  1981   Theatrum Mundi (Mapy, plány a veduty z dílen amsterodamských nakladatelů 17. století)
  1982   České výtvarné umění 19. a 20. století
  1982   Děti a mír (Z 10. mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 1982)
  1983   Přírůstky sbírek 1972 - 1983
  1984   Antonín Dvořák ve výtvarném umění
  1984   České výtvarné umění 19. a 20. století
  1984   České výtvarné umění 20. století
  1984   Španělské umění 14. - 16. století z československých sbírek
  1985   Karel Kotrba: Sochy, Josef Multrus: Obrazy
  1986   České výtvarné umění 19. a počátku 20. století (Ze sbírek Středočeské galerie)
  1986   České výtvarné umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie v Praze (Malířství, sochařství, grafika)
  1986   Stanislav Lolek (1873-1936), Josef Ullmann (1870-1922): Obrazy, kresby, grafika
  1987   Český portrét 1877–1987
  1988   1948 - 1988 (Obrazy, sochy, grafika k 40. výročí Února)
  1989   Španělské umění 17. a 18. století z československých sbírek
  1990   Člověk v obraze (Výběr ze současného figurativního malířství)
  1990   Výtvarné tendence (Obrazy a plastiky 2. poloviny 20. století ze sbírek Středočeské galerie)
  1991   K.Š. Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu
  1992   České výtvarné umění 1960-1990 / Czech Visual Art 1960-1990 (Středočeská galerie v Praze, Muzeum moderního umění / The Mid-Bohemian Gallery, Museum of Modern Art)
  1992   Štyrský, Toyen: Artificialismus 1926-1931
  1992   Tomáš Rossí: Obrazy, Ladislav Sorokáč: Sochy, kresby
  1992   Vídeňská škola fantazijního realismu (A. Brauer, E. Fuchs, R. Hausner, A. Lehmden)
  1993   Jitka a Květa Válovy
kniha
  published   title (subtitle)
  1977   Domy Středočeské galerie v Praze
pozvánka autorská
  published   title (subtitle)
  1965   František Janoušek (malířské dílo)
  1975   Oldřich Kerhart: Životní dílo
  1978   Adolf Zábranský: Ilustrace, kresba, plakát
  1980   Karel Souček: Obrazy - kresby - ilustrace (k 65. narozeninám umělce)
  1984   Jaromír Lauda: Faksimile a restaurátorské práce
  1984   Jaroslav Šámal: Obrazy
  1985   Josef Mánes (1820 - 1871): Květiny (ke 100.výročí založení zámeckého parku a zahradnické tradice v Průhonicích)
  1988   Miloslav Holý: Pastely (k nedožitým 90.narozeninám)
  1988   Rudolf Svoboda: Drobná plastika
  1989   Adolf Zábranský: Obrazy a ilustrace
  1990   Pavel Poličanský: Krajiny domova
  1990   Václav Špála: Malíř živlů (rané dílo)
  1990   Vlastimil Třešňák: Twelve angry men
  1991   Karl-Heinz Adler: Prostory, čas, síly ((seriální literatury))
  1991   Ludvík Feller: Obrazy, kresby, objekty 1989-1991
  1991   Milan Grygar
  1991   Susanne Wenger: Splynutí
  1991   Susanne Wenger: Splynutí / Einbezogen
  1992   Vilém Kříž: Fotografie z období 1937-1992
pozvánka kolektivní
  published   title (subtitle)
  1966   IX mladých švédských grafiků
  1977   Viktor Oliva (1861 - 1928): Výbor z kreseb, ilustrací a knižní grafiky; Praha a střední Čechy v obrazech 19. a počátku 20. století
  1985   Karel Kotrba(1893 - 1938): Sochy, Josef Multrus(1898 - 1957): Obrazy,Josef Wenig(1885 - 1939): Ilustrace - scénografie
  1986   Chebská reliéfní intarzie a grafika, Josef Semín: Grafika a kresby
  1986   Jan Čumpelík (1895 - 1965): Z malířského díla, Alfréd Fuchs: Grafika
  1986   Josef Fojtík, Josef Hapka, Oldřich Holub
  1986   Stanislav Lolek (1873-1936), Josef Ullmann (1870-1922): Obrazy, kresby, grafika; Karel Pokorný: Krajiny
  1987   Oldřich Blažíček (1887-1953), Zdeněk Strouhal: Akvarely, kresby
  1988   František David: Plastiky - medaile, Václav Dlouhý: Obrazy, grafiky (k 75.narozeninám, k 65. narozenám)
  1988   Jaroslav Král (1883 - 1942): Malířské dílo, Miroslav Houšť: Grafika, kresby
  1989   Miloš Alexander Bazovský: Výběr z díla / Arno Nauman: Grafika
  1989   Oskar Kozák: Ze sochařského díla, Karel Minář: Akvarely a kresby, Evropská renesanční grafika
  1989   Španělské umění 17. a 18. století, Zdeněk Přikryl: Sochařské dílo
  1991   Staré evropské umění 15.-19. století v zámku Nelahozevsi, České umění 20. století v malém zámku v Průhonicích
  1992   České výtvarné umění 1960-1990
  1992   Position Konkret (6 malířů z Německa)
  1992   Tomáš Rossí: Obrazy, Ladislav Sorokáč: Sochy, kresby
  1992   Trasa
  1992   Vídeňská škola fantazijního realismu / Wiener Schule des Phantastischen Realismus
  1993   Jitka a Květa Válovy
  1993   Rudolf Němec: Obrazy, Josepf Beuys: Objekty a dokumentace
  1993   Socha a hlína
dokumentace výstavy
  published   title (subtitle)
  1993   Helene Delprat: Obrazy
katalogová pozvánka autorská
  published   title (subtitle)
  1989   Alena Ladová: Výběr z díla
  1991   Susanne Wenger
plakát
  published   title (subtitle)
  1975   Z počátků létajících strojů: Francouzské dobové litografie
  1983   České výtvarné umění 19. a 20. století
  1987   Lékařství ve výtvarném umění
  1987   O. Blažíček (Výstava ke stému výročí narození)
seznam vystavených prací
  published   title (subtitle)
  1978   Módní doplňky a drobné užitkové předměty denní potřeby doby kolem roku 1800 / Výstava anglické grafiky
tisková zpráva
  published   title (subtitle)
  1992   Artificialismus

Středočeská galerie

institution, city, address
Zámek Nelahozeves, Nelahozeves (Mělník), zámek

Středočeská galerie

encyklopedie/slovník
  published   title (subtitle)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž)

Středočeská galerie

person   born from - to, notes
Brehovszský Vladimír   26. 9. 1925     1971 - 1976, ředitel
Kohoutek Jiří   21. 11. 1931     ???? - ????, ředitel
Medek Kopaninský Ivo   26. 12. 1936     1964 - 1967
Schlesinger Josef   20. 8. 1919     1976 - 1987, ředitel
Štěpánek Pavel   8. 1. 1942     ???? - ????, zaměstnanec (Roudnicko-lobkowiczká sbírka)

Středočeská galerie

encyklopedie/slovník
  published   title (subtitle)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž)
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1978   Výstava českého krajinářství 19. a počátku 20. století (Kaleidoskop)
  1988   Muzea a obrazárny u nás

Středočeská galerie

person   born
Bednář Ivan   8. 5. 1923    
Černá Kateřina   17. 2. 1937    
Gross František   19. 4. 1909    
Holý Miloslav   15. 1. 1926    
Ježek Stanislav   6. 7. 1904    
Kolumek Karel   16. 10. 1924    
Lehoučka Josef   12. 7. 1923    
Lhoták Antonín   1. 3. 1897    
Malínský Jaroslav   12. 5. 1897    
Nedvěd František   13. 9. 1919    
Nepasický Jiří   25. 9. 1934    
Pokorný Jaroslav   11. 7. 1903    
Polášek Viktor   25. 2. 1911    
Rabas Václav   13. 11. 1885    
Ringes Vladimír   20. 7. 1911    
Roučka Pavel   20. 6. 1942    
Rykr Zdenek   26. 10. 1900    
Sendlerová Eva   23. 12. 1939    
Sopko Jiří   20. 2. 1942    
Střížek Antonín   22. 5. 1959    
Svobodová Jitka   9. 9. 1941    
Šimotová Adriena   6. 8. 1926    
Špála Václav   24. 8. 1885    
Tikal Václav   24. 12. 1906    
Waageová Bohunka   29. 5. 1948    

Středočeská galerie

document (subtitle), type, published, signature, notes  
Madona, dílo, 1963, P 7
Potopená katedrála ((z cyklu Navzdory tobě, mé století)), obraz, 1959