Nová encyklopedie českého výtvarného umění

subtitle: N-Ž

type of document: encyklopedie/slovník
imprint date: 1995
number of page: 558,(4, 4 obálka)
dimensions [mm]: 265 x 205
part/volume: 2
language: český
version: 1. vydání
ISBN: 80-200-0522-6, 80-200-0536-6 (soubor)

NK ČNB: cnb000137628

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

 

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

person   born   note
Horová Anděla   13. 8. 1944   editorka

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

person   born   note
Adlerová Alena   31. 3. 1922    
Balajka Petr   27. 5. 1958    
Bartlová Milena   19. 1. 1958    
Bažant Jan   2. 8. 1950    
Benda Klement   17. 9. 1935    
Benešovská Klára   28. 2. 1950    
Birgus Vladimír   5. 5. 1954    
Blahota Jiří   12. 7. 1949    
Blažíčková Horová Naděžda   19. 12. 1942    
Boháčová Yvonna   19. 1. 1951    
Boublíková Jahnová Juliana   25. 11. 1954    
Bouček Vít   25. 3. 1950    
Bouzková Barbora        
Bregantová Polana   13. 4. 1954    
Brodský Pavel   22. 8. 1954    
Brož Josef   18. 3. 1965    
Brožová Jarmila   1. 9. 1923    
Bruthansová Tereza   14. 6. 1971    
Bukovinská Beket   18. 1. 1943    
Bydžovská Lenka   13. 12. 1956    
Čepeláková Zdenka   6. 2. 1929    
Černá Marie   7. 1. 1932    
Čiháková Noshiro Vlasta   25. 11. 1944    
Dačeva Rumjana   1. 5. 1941    
Daněk Ladislav   9. 1. 1958    
Daniel Ladislav   6. 1. 1950    
Drahotová Olga   24. 6. 1932    
Dufek Antonín   30. 11. 1943    
Dufková Marie   15. 2. 1945    
Dvořák František   17. 4. 1920    
Dvořáková Nina   27. 11. 1931    
Dvořáková Vlasta   19. 9. 1920    
Erben Václav   7. 7. 1954    
Exnarová Gasparičová Alena   25. 12. 1951    
Fabel Karel   10. 6. 1939    
Fidler Petr   20. 4. 1946    
Filip Aleš   16. 11. 1964    
Fučíková Eliška   28. 8. 1940    
Gabrielová Bronislava   31. 12. 1930    
Halata Martin   3. 10. 1965    
Halík Pavel   30. 6. 1935    
Halířová Muchová Marie   17. 4. 1936    
Hartmann Antonín   21. 9. 1925    
Havránek Vít   30. 5. 1971    
Hejdová Dagmar   18. 10. 1920    
Hilmera Jiří   26. 3. 1925    
Hlaváček Josef   13. 5. 1934    
Hlaváček Luboš   1. 5. 1929    
Hlaváčková Hana   11. 10. 1940    
Hlaváčková Konstantina   25. 5. 1957    
Hlaváčková Miroslava   8. 5. 1942    
Hlobil Ivo   28. 12. 1942    
Hlušička Jiří   24. 4. 1929    
Hockeová Jiřina   15. 4. 1944    
Hojda Zdeněk   17. 10. 1953    
Holešovský Karel   2. 3. 1934    
Horáček Radek   4. 3. 1959    
Horneková Jana   4. 11. 1936    
Horová Anděla   13. 8. 1944    
Hořejší Jiřina   17. 9. 1932    
Hošková Simeona   13. 3. 1945    
Hůla Jiří   7. 6. 1944    
Chadraba Rudolf   12. 5. 1922    
Chamonikola Kaliopi   17. 11. 1954    
Janištinová Jirková Anna   9. 2. 1951    
Janoušek Ivo   8. 7. 1938    
Jarošová Helena   30. 9. 1939    
Jiráčková Blanka   8. 5. 1950    
Jirásko Luděk   21. 5. 1948    
Jirka Antonín   4. 9. 1943    
Jirousová Věra   25. 2. 1944    
Junek David   13. 7. 1961    
Juříková Magdalena   20. 2. 1956    
Kačer Jaroslav   20. 4. 1931    
Karasová Slavíčková Daniela   14. 11. 1944    
Karkanová Krištofová Hana   23. 2. 1952    
Kavčáková Alena   9. 7. 1956    
Kesner Ladislav   8. 3. 1928    
Kesner Ladislav   27. 3. 1961    
Klimešová Věra   15. 3. 1944    
Klimešová Judlová Marie   1. 3. 1952    
Knížák Milan   19. 4. 1940    
Knozová Kusáková Helena   9. 8. 1922    
Kocman Jiří   6. 8. 1947    
Konečná Alena   1. 7. 1933    
Konečný Lubomír   14. 6. 1946    
Korovin Konstantin   1945    
Kořán Ivo   25. 7. 1934    
Kotalík Jiří   14. 2. 1951    
Kotalíková Jana   16. 6. 1957    
Kotková Olga   20. 1. 1967    
Kotrba Viktor   7. 5. 1906    
Koudelková Dagmar   1. 3. 1965    
Krajči Petr   17. 10. 1955    
Kramerová Daniela   17. 6. 1971    
Krása Josef   9. 8. 1933    
Kratinová Vlasta   25. 3. 1920    
Kratochvíl Petr   12. 3. 1950    
Krbůšek Jaroslav   9. 10. 1952    
Krčálová Jarmila   17. 5. 1928    
Kropáček Jiří   27. 2. 1930    
Kroupa Jiří   9. 10. 1951    
Krsek Ivo   6. 6. 1922    
Křížová Jeřábková Alena   17. 6. 1956    
Kubelková Olga        
Kučerovská Taťána   13. 9. 1944    
Kudělková Lenka   2. 5. 1958    
Kuthan Jiří   13. 6. 1945    
Kybalová Jana   1. 1. 1928    
Kybalová Hartmannová Ludmila   9. 6. 1929    
Kyzourová Ivana   7. 6. 1961    
Lahoda Vojtěch   30. 7. 1955    
Larvová Hana   7. 11. 1956    
Ledererová Zuzana   25. 10. 1949    
Lencová Jaroslava   14. 2. 1935    
Lindaurová Lenka   14. 8. 1960    
Liška Pavel   3. 9. 1941    
Lomičová Jirsáková Marie   17. 7. 1933    
Lorenzová Helena   13. 5. 1945    
Lukeš Zdeněk   2. 3. 1954    
Lysková Eliška   19. 9. 1948    
Machalický Jiří   16. 5. 1952    
Machytka Lubor   26. 1. 1918    
Malá Olga   5. 3. 1957    
Maliva Josef   7. 1. 1931    
Marčák Bohumil   1. 12. 1924    
Mathauser Zdeněk   3. 6. 1920    
Mayerová-Goddard Simona   8. 11. 1970    
Merhautová Anežka   29. 12. 1919    
Michl Jan   3. 2. 1946    
Miler Karel   9. 2. 1940    
Mohr Jan   26. 12. 1950    
Mokrejš Antonín   9. 11. 1932    
Moucha Josef   22. 8. 1956    
Mrázová Schusterová Marcela   2. 10. 1935    
Muchka Ivan   21. 5. 1946    
Musil Roman   11. 1. 1964    
Mžyková Marie   21. 12. 1945    
Nádvorníková Alena   12. 11. 1942    
Naňková Mixová Věra   1927    
Nedoma Petr   5. 4. 1951    
Nejedlý Vratislav   9. 12. 1950    
Nešlehová Mahulena   29. 6. 1944    
Neumann Ivan   10. 5. 1945    
Novák Luděk   23. 1. 1929    
Nováková Milada   18. 7. 1937    
Novotná Kalabisová Jarmila   21. 2. 1941    
Nuska Bohumil   2. 11. 1932    
Ondřejová Iva   16. 4. 1945    
Orlíková Brabcová Jana   19. 5. 1939    
Pánková Marcela   16. 1. 1939    
Pavlíková Marie        
Pelikán Jaroslav   21. 4. 1937    
Petišková Terezie   16. 9. 1966    
Petrasová Taťána   5. 6. 1961    
Petrová Eva   2. 12. 1928    
Petříček Miroslav   21. 2. 1951    
Poche Emanuel   8. 10. 1903    
Pojsl Miloslav   8. 5. 1945    
Pokorná Terezie   10. 5. 1965    
Pokorný Marek   21. 8. 1963    
Pomajzlová Alena   16. 1. 1955    
Pospíšilová Marie   7. 11. 1952    
Poš Jan   5. 4. 1920    
Potůčková Alena   19. 3. 1953    
Potužáková Reitingerová Jana   22. 6. 1942    
Prahl Roman   30. 5. 1949    
Primus Zdenek   20. 8. 1952    
Primusová Kořisková Adriana   22. 8. 1968    
Procházka Miro   29. 10. 1950    
Procházka Václav   18. 8. 1922    
Raimanová Ivona   12. 10. 1956    
Rataj Jaroslav   14. 1. 1934    
Riedl Dušan   22. 3. 1925    
Roháček Jiří   21. 7. 1962    
Rollová Anna   23. 8. 1945    
Rousová Doležalová Hana   16. 1. 1944    
Royt Jan   20. 4. 1955    
Řeháková Naďa   7. 4. 1945    
Samek Bohumil   20. 5. 1932    
Sedláková Valterová Radomíra   25. 8. 1950    
Sedlář Jaroslav   17. 1. 1936    
Sedlářová Jitka   11. 1. 1942    
Sehnal Jan   29. 3. 1949    
Seifertová Korecká Hana   12. 5. 1934    
Sekera Jan   14. 11. 1935    
Sekyrka Tomáš   24. 2. 1966    
Schenková Marie   18. 12. 1938    
Scheufler Pavel   25. 9. 1950    
Sklenář Karel   8. 7. 1938    
Slavická Milena   28. 3. 1949    
Slavíček Lubomír   13. 9. 1949    
Slavík Jaroslav   30. 4. 1920    
Smolíková Marta   17. 4. 1965    
Sommer Petr   30. 11. 1949    
Srp Karel   20. 2. 1958    
Sršeň Lubomír   12. 12. 1949    
Stará Dagmar   27. 2. 1928    
Stehlík Miloš   14. 11. 1923    
Stehlíková Dana   10. 8. 1954    
Stejskal Karel   20. 1. 1931    
Stránská Marcela        
Studničková Milada   18. 4. 1955    
Sůva Jaroslav   20. 4. 1939    
Svoboda Jan   21. 6. 1955    
Šetlík Jiří   2. 4. 1929    
Ševeček Ludvík   25. 1. 1944    
Šmejkal František   18. 7. 1937    
Šmejkalová (Michlová) Jana   22. 8. 1947    
Šnajdrová Evženie   11. 3. 1948    
Šroněk Michal   8. 7. 1952    
Štěpánová Irena   8. 5. 1948    
Švácha Rostislav   16. 1. 1952    
Theinhardt Markéta   6. 7. 1954    
Togner Milan   29. 9. 1938    
Toperzcerová Juliiana        
Tunklová Baláčová Ilona   19. 11. 1959    
Uchalová Eva   30. 6. 1944    
Urban Otto   9. 2. 1967    
Urešová Libuše   30. 12. 1925    
Vacková Jarmila   5. 10. 1930    
Vágner Milan        
Vachudová Božena   24. 3. 1953    
Valoch Jiří   6. 9. 1946    
Vencl Slavomil   18. 10. 1936    
Venclová Natalie   27. 11. 1945    
Vlček Pavel   18. 6. 1948    
Vlček Tomáš   9. 1. 1941    
Vlnas Vít   1. 9. 1962    
Vokáčová Věra   28. 4. 1930    
Všetečková Zuzana   20. 12. 1949    
Vybíral Jindřich   17. 8. 1960    
Výtisková Čížková Eva   18. 2. 1945    
Wittlich Petr   23. 5. 1932    
Wittlichová Jana   2. 9. 1937    
Zatloukal Pavel   27. 10. 1948    
Zdeňková Bílková Marie   4. 8. 1957    
Zemánek Jiří   14. 9. 1953    
Zemina Jaromír   4. 4. 1930    
Zhoř Igor   9. 3. 1925    
Zuska Vlastimil   5. 5. 1951    
Žatečka Václav   7. 7. 1941    

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

person   born   note
Abbott Monika   20. 1. 1948    
Albrecht Conrad Adolph Mathias von   1682    
Amort Vilém   7. 10. 1864    
Arnautová Inna   10. 1. 1941    
Baroš Bedřich   24. 6. 1936    
Bauernfreund Jakub   25. 10. 1904    
Biela František   3. 4. 1789    
Bláha Václav   1. 4. 1949    
Blažej Bohuslav   31. 3. 1932    
Bochořáková Dittrichová Helena   31. 7. 1894    
Čapek Josef   23. 3. 1887    
Dobrovolný Viktor   2. 3. 1909    
Duda Stanislav   2. 7. 1921    
Dvořák Max   14. 6. 1874    
Dydek Ladislav   27. 5. 1919    
Faster Petr   24. 6. 1952    
Fišer Jaroslav   8. 9. 1965    
Halousková Dudová Marcela   22. 4. 1946    
Hardmuth Josef   12. 2. 1758    
Hegar Milan   8. 5. 1921    
Houra Miroslav   3. 8. 1933    
Hrdlička Valentin   8. 2. 1880    
Hucek Miroslav   18. 11. 1934    
Chvála Alois   18. 7. 1885    
Jungwirth Karel        
Kars Georg (Jiří)   2. 5. 1880    
Klas Štěpán   6. 2. 1959    
Koníček Oldřich   12. 10. 1886    
Kozelka Milan   3. 11. 1948    
Krásný František   6. 7. 1865    
Krejcar Libor   22. 8. 1961    
Krůček Václav   7. 9. 1955    
Křesťanová Janečková Magdalena   3. 8. 1943    
Kříž Kryz Pavel   10. 2. 1959    
Lhoták Zdeněk   15. 5. 1949    
Longen-Pittermann Emil   29. 7. 1885    
Mádl Karel   15. 8. 1859    
Malejovský Josef   19. 4. 1914    
Malý Václav   19. 2. 1874    
Mark Quirin   20. 1. 1753    
Matoušek Jiří   3. 6. 1949    
Mézl Zdeněk   31. 10. 1934    
Mildorfer Josef   13. 10. 1719    
Milián Šimon   3. 10. 1794    
Mistr nástěnných maleb v tzv. Starém paláci Blatná        
Načeradský Jiří   9. 9. 1939    
Nadorp Franz   23. 6. 1794    
Navrátil Josef   17. 2. 1798    
Navrátil Pavel   18. 8. 1933    
Navrátil Václav   21. 12. 1904    
Nebeský Václav   10. 3. 1889    
Nechleba Vratislav   17. 6. 1885    
Nejedlý Otakar   14. 3. 1883    
Němcová Jaromíra   17. 3. 1959    
Němec Bohumil   15. 1. 1912    
Němec Josef   8. 5. 1922    
Němec Josef   26. 2. 1871    
Němec Martin   7. 1. 1957    
Němec Rudolf   19. 5. 1936    
Němec Václav   30. 10. 1845    
Nemes Endre   10. 11. 1909    
Nepasická Blanka   8. 7. 1938    
Nepraš Karel   2. 4. 1932    
Nesázal Michal   23. 6. 1963    
Nešleha Pavel   19. 2. 1937    
Netík Miroslav   5. 9. 1920    
Neubert Milan   2. 6. 1941    
Neumann Stanislav   5. 6. 1875    
Neunhertz Jiří   11. 5. 1689    
Neuwirth Josef   5. 6. 1855    
Nevan Eugen   18. 1. 1914    
Neve Franciscus de   11. 6. 1606    
Nikl Petr   8. 2. 1960    
Niklas Josef   11. 3. 1817    
Noh z Jindřichova Hradce Valentin        
Nohel Jaroslav   18. 5. 1914    
Nonnenmacher Jan   14. 7. 1688    
Nonnenmacher Josef   4. 7. 1691    
Nonnenmacher Marek   2. 2. 1643    
Nord Karel   14. 11. 1806    
Nosecký Siardus   12. 4. 1693    
Nosecký (Nosek) Václav   16. 6. 1661    
Nováček Prokop   13. 4. 1877    
Nováčková Zuzana   16. 10. 1945    
Novák Ada   12. 2. 1912    
Novák Emanuel   25. 12. 1866    
Novák Ladislav   4. 8. 1925    
Novák Luděk   23. 1. 1929    
Novák Mirko   3. 10. 1901    
Novák Vladimír   30. 4. 1947    
Novák Vratislav   13. 12. 1942    
Nováková Alena   8. 8. 1929    
Nováková Meissnerová Vlasta   27. 5. 1920    
Novopacký Jan   14. 11. 1821    
Novotný Miloň   11. 4. 1930    
Novotný Otakar   11. 1. 1880    
Novotný Vladimír   11. 1. 1901    
Nowak Willi   3. 10. 1886    
Nožička Alois   19. 8. 1934    
Nušl Jan   19. 10. 1900    
Oberstein Ivo   18. 5. 1935    
Obeth Josef   15. 7. 1874    
Obrovský Jakub   23. 12. 1882    
Obrtel Vít   22. 3. 1901    
Oedt Christian   1654    
Oehler Oskar   8. 1. 1904    
Ohmann Friedrich (Bedřich)   21. 12. 1858    
Ochrymčuk Leonid   19. 5. 1929    
Okuněv Nikolaj   5. 5. 1886    
Olbrich Josef   22. 12. 1867    
Oliva Ladislav   21. 8. 1933    
Oliva Otmar   19. 2. 1952    
Oliva Viktor   24. 4. 1861    
Ondrúšek František   4. 3. 1861    
Opitz Josef   19. 3. 1890    
Opočenský Pavel   7. 8. 1954    
Oppenheimer Max   1. 7. 1885    
Oriešek Peter   28. 8. 1941    
Oriešková Zlatníková Petra   16. 8. 1941    
Orlik Emil   21. 7. 1870    
Orsi de Orsini Giovanni   1633    
Osenbruck Andreas        
Ospel Anton Johann   1677    
Ossendorf Kamil   3. 6. 1908    
Othová Milada   1. 10. 1944    
Ouhel Ivan   18. 2. 1945    
Ovčáček Eduard   5. 3. 1933    
Pacák František   29. 12. 1713    
Pacák Jiří   1670    
Packeny František Emanuel   17. 6. 1773    
Packeny Jan   1694    
Packeny Jan Dominik   1725    
Pacovská Květa   28. 7. 1928    
Pacovský Emil   25. 5. 1879    
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919    
Padrta Jiří   29. 4. 1929    
Palacký František   14. 6. 1798    
Palcr Zdeněk   3. 9. 1927    
Paličková Mildeová Emilie   5. 2. 1892    
Palko František   1717    
Palla Marian   30. 7. 1953    
Palla Vladimír   26. 3. 1925    
Palliardi Ignác   5. 5. 1737    
Palme František   21. 11. 1808    
Panuška Jaroslav   3. 3. 1872    
Parléř Jan   1359    
Parléř Janco        
Parléř Jindřich        
Parléř Mikuláš        
Parléř Petr   1332    
Parléř Petr, zvaný Petrlík   1385    
Parléř Václav   1357    
Parléř z Gmündu Jiindřich   1354    
Pasovský Vratislav   1854    
Paukert Josef   19. 3. 1879    
Paulová Jana   29. 4. 1940    
Pauzer Karel   4. 12. 1936    
Pavel z Pardubic        
Pavlíček Radoslav   22. 7. 1952    
Pavlík Petr   31. 1. 1945    
Pečírka Jaromír   29. 7. 1891    
Pech Adolf   20. 6. 1839    
Pekař František   10. 12. 1897    
Pelc Antonín   16. 1. 1895    
Pelcl František   11. 11. 1734    
Pelcl Jiří   22. 9. 1950    
Pelikán Julius   23. 2. 1887    
Pešánek Zdeněk   12. 6. 1896    
Pešicová Jaroslava   30. 12. 1935    
Pešina Jaroslav   27. 4. 1912    
Petrbok Jiří   28. 3. 1962    
Petrovan Bedřich   31. 12. 1908    
Petruzzi Wentzel   15. 8. 1700    
Pfaff Nikolaus   1556    
Pfaff Paul        
Pfalz Severin   10. 11. 1796    
Pfeiffer Antonín   1. 4. 1879    
Pfohl Karl   21. 5. 1826    
Phillipot Karel   1801    
Piazza Paolo   1560    
Piepenhagen August   2. 8. 1791    
Piepenhagenová Charlotta   19. 10. 1821    
Piepenhagenová Louisa   11. 5. 1825    
Pieroni Giovanni   5. 3. 1586    
Piesen Robert   11. 8. 1921    
Pietsch Karl   6. 5. 1828    
Pietsch Karl   15. 9. 1853    
Pietsch Otto   24. 10. 1868    
Pietzner Carl   1853    
Pilař Radek   21. 4. 1931    
Pilgram Antonín   1460    
Piltz Josef   1711    
Pinkas Soběslav   7. 10. 1827    
Pinkava Ivan   1. 2. 1961    
Piorecká Jandová Dagmar   2. 9. 1949    
Pírka Josef   6. 6. 1861    
Pirner Maxmilián   13. 2. 1854    
Piskač Bedřich   8. 5. 1898    
Pištěk Jan   10. 8. 1961    
Pištěk Theodor   25. 10. 1932    
Pitlach Milan   1. 3. 1943    
Pittermann Josef   26. 9. 1894    
Pivovarov Viktor   14. 1. 1937    
Plátek Václav   29. 3. 1917    
Platzer Ignác   6. 6. 1717    
Platzer Ignác   14. 3. 1757    
Platzer Josef   21. 9. 1751    
Plečnik Josip   23. 1. 1872    
Pleskot Josef   3. 12. 1952    
Plicka Karel   14. 10. 1894    
Plieštik Jiří   28. 6. 1956    
Plíšková Naděžda   6. 11. 1934    
Plíva Oldřich   4. 6. 1946    
Podhrázský Stanislav   10. 11. 1920    
Podlaha Antonín   22. 1. 1865    
Podzemný Richard   16. 3. 1907    
Poche Emanuel   8. 10. 1903    
Pokorný Jan   25. 5. 1914    
Pokorný Karel   18. 1. 1891    
Pokorný Zdeněk   24. 7. 1909    
Poková Michaela   25. 1. 1955    
Poláček Jiří   6. 6. 1946    
Polášek Josef   27. 3. 1899    
Polívka Osvald   24. 5. 1859    
Pollak Oskar   5. 9. 1883    
Popp Antonín   30. 7. 1850    
Popp Ernst   8. 3. 1819    
Poppe Gustav   1828    
Popperová Markéta   5. 9. 1897    
Porta Antonio   1631    
Pořická Chadrabová Zora   27. 12. 1921    
Poříska Oskar   12. 9. 1897    
Pospíšil Jan   9. 1. 1952    
Postl Karel   9. 11. 1769    
Postupa Ladislav   21. 9. 1929    
Poš Petr   2. 1. 1944    
Povolný František   22. 6. 1914    
Prager Karel   24. 8. 1923    
Prachatická Vlasta   27. 11. 1929    
Prachner Antonín        
Prachner Johannes   20. 3. 1732    
Prachner Petr   20. 10. 1744    
Prachner Richard   1705    
Prachner Václav   19. 9. 1784    
Prachner Vincenc        
Prastorfer Alois   16. 8. 1846    
Prášil Jaroslav   26. 5. 1946    
Preclík Vladimír   23. 5. 1929    
Preé František   1702    
Preisler Jan   17. 2. 1872    
Preiss František   1660    
Preissig Vojtěch   31. 7. 1873    
Preissler Ignác   13. 7. 1676    
Pröbstl Jan        
Pröbstl Jan        
Procházka Antonín   5. 6. 1882    
Procházka Antonín   24. 6. 1849    
Procházka Arnošt   15. 11. 1869    
Procházka František   27. 11. 1746    
Procházková Scheithauerová Linka   28. 1. 1884    
Prokop August   15. 8. 1838    
Prokop Zdeněk   13. 10. 1934    
Prošek Josef   19. 10. 1923    
Prucha Jindřich   29. 9. 1886    
Přibyl Lubomír   27. 6. 1937    
Přikryl Emil   28. 12. 1945    
Přikryl Zdeněk   4. 7. 1928    
Pucherna Antonín   1776    
Pucherna Karel   19. 7. 1945    
Puchnarová Štormová Dana   22. 1. 1938    
Puléř (Pulíř) Fabián        
Pulzer Adolf   20. 12. 1813    
Purkrábková Hana   19. 8. 1936    
Purkyně Karel   11. 3. 1834    
Putna Miroslav   17. 7. 1904    
Quaisser Josef   1776    
Quast Jan   23. 10. 1814    
Quitainer Filip   30. 11. 1679    
Quitainer Jan   13. 8. 1709    
Raab Ignác   5. 9. 1711    
Rabas Václav   13. 11. 1885    
Rabenhaupt Hans        
Rada Pravoslav   14. 10. 1923    
Rada Vlastimil   5. 4. 1895    
Radimský Václav   6. 10. 1867    
Radová Jindřiška   1. 4. 1925    
Rajlich Jan   10. 4. 1920    
Rajlich Tomáš   5. 3. 1940    
Rajniš Martin   16. 5. 1944    
Rajzík Jaroslav   3. 5. 1940    
Rambousek Jan   24. 5. 1895    
Ranný Emanuel   29. 12. 1913    
Ranný Emanuel   3. 2. 1943    
Ranný Michal   30. 7. 1946    
Ranzoni Rinaldo   22. 8. 1671    
Rathouský Jiří   20. 4. 1924    
Rawová Naďa   21. 3. 1953    
Rechlík Karel   1. 3. 1950    
Rechziegel Eduard   7. 3. 1856    
Reich Jan   21. 5. 1942    
Reichmann Vilém   25. 4. 1908    
Reiner Martin   1627    
Reiner Václav   8. 8. 1689    
Rejsek Matěj (Matyáš)   1445    
Rejt Benedikt   1454    
Render Wenzel   31. 8. 1669    
Rentz Michael   6. 1. 1698    
Reytharová Eleonora   3. 9. 1939    
Rezek Jaroslav   17. 7. 1937    
Riedel Wilhelm   16. 9. 1832    
Richter František   29. 8. 1774    
Richter Václav   30. 8. 1900    
Richtr Pavel   15. 9. 1942    
Richtr Zdeněk   2. 3. 1947    
Ritter von Rittersberg Jan   10. 10. 1780    
Ritter von Rittersberg Ludvík   19. 11. 1809    
Rittstein Michael   17. 9. 1949    
Rohrbach Ignác   1691    
Roith František   16. 7. 1876    
Róna Jaroslav   27. 4. 1957    
Ronovský František   11. 1. 1929    
Rosenberg Evžen   24. 2. 1907    
Roskopf Wendel   1480    
Rossí Božena   14. 3. 1957    
Rossí Karel   6. 10. 1955    
Rossí Tomáš   6. 10. 1955    
Rössler Jaroslav   25. 5. 1902    
Rossmann Zdeněk   3. 9. 1905    
Rossmayer (Rohsmayer, Rossmaar) Wolfgang   1680    
Rosůlek Jan   4. 2. 1900    
Roštlapil Václav   29. 11. 1856    
Rothbauerová Vítězslava   28. 10. 1941    
Rothmayer Otto   28. 2. 1892    
Rothmayerová-Horneková Božena   20. 12. 1899    
Rotter Josef   1701    
Rottmayr Johann   11. 12. 1656    
Roubalík Bohumír   25. 11. 1845    
Roubíček René   23. 1. 1922    
Roubíčková Miluše   20. 7. 1922    
Roučka Pavel   20. 6. 1942    
Roy Peter   1670    
Rozehnal Bedřich   2. 6. 1902    
Rozsívalová Renata   15. 9. 1946    
Rozsypal Ivo   12. 8. 1942    
Roztočilová Zdeňka   21. 1. 1957    
Rožátová Eliška   12. 1. 1940    
Ruben Christian   30. 11. 1805    
Rudiš Viktor   9. 6. 1927    
Rudolf Pavel   21. 6. 1943    
Rujbr Oldřich   26. 8. 1948    
Ruller Ivan   17. 11. 1926    
Ruller Tomáš   15. 3. 1957    
Runczik Zbyněk   23. 4. 1941    
Rusová Zdenka   21. 7. 1939    
Russ Adolf   14. 4. 1820    
Russ Ignác II.   30. 10. 1766    
Růžička Drahomír   8. 2. 1870    
Růžička Jindřich   3. 5. 1947    
Růžičková Blanka   20. 9. 1943    
Rybák Jaromír   24. 2. 1952    
Rychlíková Pohlreichová Marie   3. 11. 1923    
Rykr Zdenek   26. 10. 1900    
Ryneš Václav   22. 6. 1909    
Říha Petr   12. 11. 1953    
Řihák Zdeněk   10. 8. 1924    
Sadeler Aegidius   1570    
Sadeler Johann (Jan I.)   1550    
Sadler Josef   17. 2. 1725    
Ságl Jan   25. 3. 1942    
Ságlová Zorka   14. 8. 1942    
Ságner Augustin   13. 12. 1891    
Sakař Josef   7. 12. 1856    
Salcman Martin   7. 5. 1896    
Sander František   1871    
Santini-Aichel Jan   4. 2. 1677    
Sattler Filip   1695    
Saudek Jan   13. 5. 1935    
Savery Roeland   1576    
Scotti Bartolomeo   1685    
Sebastini-Šebesta František   1715    
Sedláček Vojtěch   9. 9. 1892    
Sedláčková Serbousková Marie   29. 6. 1895    
Sedláková Vladimíra   17. 4. 1952    
Seidan Tomáš   6. 9. 1830    
Seidan Václav   14. 5. 1817    
Seidling Clifford   3. 7. 1933    
Seifert Jiří   5. 9. 1932    
Seik Alexander   16. 9. 1824    
Seisenegger Jakub   1505    
Seitz František   1705    
Seitz Jiří   1695    
Sejkot Roman   30. 10. 1963    
Sekal Zbyněk   12. 7. 1923    
Sekora Ondřej   25. 9. 1899    
Sequens František   28. 12. 1836    
Sever Jiří   24. 11. 1904    
Severa Jan   14. 11. 1937    
Severová Jaroslava   1. 4. 1942    
Seydl Zdenek   29. 4. 1916    
Seykora Hugo   26. 11. 1793    
Schachtel Jan   1681    
Scharf Siegfried   14. 3. 1899    
Schauberger Johann   7. 9. 1700    
Schauer Hubert   27. 10. 1862    
Scheffler Felix   29. 8. 1701    
Schick Kašpar        
Schikaneder Jakub   1. 3. 1855    
Schlansofsky Jan   1682    
Schlattauer Rudolf   25. 4. 1860    
Schlimp Carl   13. 1. 1834    
Schmidt Jiří   12. 11. 1921    
Schmidt Johann   29. 9. 1718    
Schmoranz František   28. 12. 1814    
Schneeberger Adolf   14. 6. 1897    
Schnirch Bohuslav   10. 8. 1845    
Schödl Heinrich   1. 4. 1777    
Schönherr Matyáš   1701    
Schoonjans Anthonis   1656    
Schöpf Jan   24. 12. 1702    
Schor Jan   24. 6. 1686    
Schröder Kristián   1655    
Schubert von Soldem Zdenko   18. 11. 1844    
Schulz Josef   11. 4. 1840    
Schütz Tobiáš        
Schwaiger Hanuš   28. 6. 1854    
Schweigl Ondřej (Andreas)   30. 11. 1735    
Schweinberger Anton        
Silovský Vladimír   11. 7. 1891    
Sion Zbyšek   12. 4. 1938    
Sitte Camillo   17. 4. 1843    
Sivko Václav   29. 6. 1923    
Skácel Petr   25. 9. 1924    
Skála František   7. 2. 1956    
Skalník Joska   23. 3. 1948    
Sklenář Zdeněk   15. 4. 1910    
Skramlík Jan   1. 7. 1860    
Skrepl Vladimír   18. 9. 1955    
Skřivánek Ladislav   21. 6. 1877    
Slánský Bohuslav   26. 1. 1900    
Slavíček Antonín   16. 5. 1870    
Slavíček Jan   22. 1. 1900    
Slavík Otakar   18. 12. 1931    
Slíva Jiří   4. 7. 1947    
Slovenčík Svatopluk   3. 1. 1934    
Smejkal Jan   17. 5. 1948    
Smetana Jan   3. 10. 1918    
Smetana Pavel   25. 2. 1900    
Smetana Zdeněk   26. 7. 1925    
Smrčková Ludvika   23. 2. 1903    
Sobotka Jiří   3. 12. 1955    
Sochor Václav   7. 10. 1855    
Solpera Jan   26. 12. 1939    
Sommerschuh Václav   21. 5. 1825    
Sonberg Josef   13. 6. 1892    
Sopko Jiří   20. 2. 1942    
Sopr Alois   18. 2. 1913    
Souček Jan   5. 5. 1941    
Souček Karel   26. 9. 1915    
Soukup Jozef   6. 7. 1919    
Sousedík Bořek   11. 12. 1946    
Sozanský Jiří   27. 6. 1946    
Spezza Andrea        
Spiess Hans   1440    
Spitzer Jan   4. 4. 1711    
Spranger Bartholomeus   21. 3. 1546    
Springer Anton   13. 7. 1825    
Spurný Miloš   12. 10. 1922    
Spurný Miroslav   15. 4. 1921    
Staněk Jaroslav   28. 6. 1931    
Starý Oldřich   15. 3. 1884    
Stazio Giovanni        
Stefan Bedřich   9. 12. 1896    
Stefan Oldřich   4. 12. 1900    
Stein Otto   23. 1. 1877    
Steiner Jan   19. 5. 1725    
Steiner-Prag Hugo   12. 12. 1880    
Stejskal Martin   19. 2. 1944    
Steklík Jan   5. 6. 1938    
Stella Paolo della        
Stempel Ján   15. 7. 1959    
Stephan Leopold   1826    
Sterbak Jana   19. 5. 1955    
Stern Josef   7. 3. 1716    
Stevens Pieter   1540    
Stevens ze Steinfelsu Antonín   15. 4. 1618    
Stevens ze Steinfelsu Jan   1651    
Stibor Miloslav   11. 7. 1927    
Stibral Jiří   27. 7. 1859    
Stockar Rudolf   25. 5. 1886    
Strada Jacopo   1515    
Strada Ottavio   1550    
Strachovský Josef   19. 9. 1850    
Stratil Václav   7. 10. 1950    
Straub Wolfgang   1730    
Straub Wolfgang   1. 7. 1763    
Straub Wolfgang   10. 9. 1793    
Strauss Dionýsius   17. 2. 1660    
Streit Anton   18. 11. 1891    
Stretti Mario   13. 8. 1910    
Stretti Viktor   7. 4. 1878    
Stretti-Zamponi Jaromír   11. 6. 1882    
Strýček Jan   2. 12. 1949    
Stříbrný Vladimír   7. 10. 1905    
Střížek Antonín   22. 5. 1959    
Stuchlík Constantin   21. 7. 1877    
Sturmer Johann   5. 6. 1675    
Sudek Josef   17. 3. 1896    
Suchánek Vladimír   12. 2. 1933    
Sucharda Stanislav   12. 11. 1866    
Suchomel Jiří   14. 9. 1944    
Sukdolák Pavel   21. 9. 1925    
Sus Oleg   9. 9. 1924    
Süsser František   28. 2. 1890    
Suška Čestmír   4. 1. 1952    
Sutnar Ladislav   9. 11. 1897    
Svítil Josef   19. 9. 1749    
Svoboda Jan   27. 7. 1934    
Svoboda Jaroslav   9. 2. 1938    
Svoboda Jindřich   29. 5. 1909    
Svoboda Josef   10. 5. 1920    
Svoboda Karel   17. 7. 1888    
Svoboda Karel   14. 6. 1824    
Svoboda Matěj   16. 3. 1943    
Svoboda Petr   14. 11. 1942    
Svoboda Vladimír   28. 1. 1937    
Svobodová Jitka   9. 9. 1941    
Svolinský Karel   14. 1. 1896    
Svrček Jaroslav   21. 11. 1887    
Swoboda Karl   28. 1. 1889    
Sychra Vladimír   28. 1. 1903    
Sýkora Zdeněk   3. 2. 1920    
Symon Josef   27. 10. 1932    
Syřiště Jaroslav   12. 5. 1878    
Šabóková Gizela   21. 5. 1952    
Šafer Jaroslav   26. 6. 1946    
Šaff Vojtěch   17. 6. 1865    
Šafránek Jan   9. 4. 1948    
Šalamoun Jiří   17. 4. 1935    
Šalda František   22. 12. 1867    
Šaloun Ladislav   1. 8. 1870    
Šarše Michal   29. 4. 1956    
Šejn Miloš   10. 8. 1947    
Šejnost Josef   30. 5. 1878    
Šembera Oldřich   6. 7. 1948    
Šenk František   10. 10. 1914    
Šerák Václav   9. 10. 1931    
Šetelík Jaroslav   10. 8. 1881    
Ševčík Miloš   27. 6. 1939    
Šílená Markéta   9. 3. 1957    
Šíma Josef   19. 3. 1891    
Šimánek Dušan   9. 3. 1948    
Šimek Jan   14. 9. 1941    
Šimek Ludvík   19. 1. 1837    
Šimek Zdeněk   19. 4. 1927    
Šimon Tavík   13. 5. 1877    
Šimorda Miroslav   29. 3. 1923    
Šimotová Adriena   6. 8. 1926    
Šindler Jiří   25. 5. 1922    
Šípek Bořek   14. 6. 1949    
Škára Vladimír   16. 4. 1890    
Škoda Josef   1. 5. 1901    
Škoda Vladimír   22. 11. 1942    
Škorpil Josef   18. 7. 1856    
Škréta Karel   1610    
Šlapeta Lubomír   9. 12. 1908    
Šmejkal František   18. 7. 1937    
Šmirous Karel   3. 12. 1890    
Šnajdr Miroslav   8. 11. 1938    
Šnajdr Miroslav   7. 12. 1961    
Šnobl Josef   19. 3. 1954    
Šourek Karel   28. 7. 1909    
Špaček Josef   31. 8. 1923    
Špaček Vladimír   20. 1. 1945    
Špála Václav   24. 8. 1885    
Španiel Otakar   13. 6. 1881    
Šperková Blanka   11. 4. 1948    
Špillar Jaroslav   11. 10. 1869    
Špillar Karel   21. 11. 1871    
Šplíchal Jan   17. 12. 1929    
Šrámek Jan   14. 3. 1924    
Šrámková Alena   20. 6. 1929    
Šrámková Šolcová Ivana   20. 11. 1960    
Šťastná Žáková Eva   22. 7. 1944    
Štech Rudolf   1. 9. 1858    
Štech Václav Vilém   31. 3. 1885    
Štecha Pavel   20. 12. 1944    
Šteller Martin   12. 4. 1962    
Štembera Petr   21. 1. 1945    
Štenclová Kateřina   17. 5. 1959    
Štěpánek Miroslav   2. 12. 1923    
Šternberk-Manderscheid František   4. 9. 1763    
Štika Karel   27. 1. 1898    
Štipl Karel   21. 1. 1889    
Štolfa Miroslav   11. 8. 1930    
Štorek František   3. 7. 1933    
Štourač Jiří   31. 8. 1960    
Štreit Jindřich   5. 9. 1946    
Štursa Jan   15. 5. 1880    
Štursa Jiří   17. 3. 1910    
Štyrský Jindřich   11. 8. 1899    
Šuhájek Jiří   14. 4. 1943    
Šula Jan   21. 1. 1861    
Šulc Viktorin   9. 10. 1870    
Šváb Jaroslav   24. 5. 1906    
Švabinský Max   17. 9. 1873    
Švéda Tomáš   12. 12. 1947    
Táborský Hugo   27. 4. 1911    
Teige Karel   13. 12. 1900    
Teinitzerová Marie   3. 7. 1879    
Teltscher Josef   15. 1. 1801    
Tencalla Carpoforo   10. 9. 1623    
Tencalla Giovanni   1593    
Tencalla Giovanni   17. 11. 1629    
Tencalla Giovanni        
Tenzer Antonín   22. 12. 1908    
Tesař Vladimír   20. 10. 1924    
Těšínská Jaroslava   4. 8. 1946    
Thalherr Jan   1. 1. 1737    
Thalherr Johann   29. 4. 1747    
Thalherr Mikuláš   18. 2. 1708    
Thalherr Václav   1738    
Theimer Ivan   18. 9. 1944    
Thény Řehoř   4. 3. 1695    
Thiele Franz   9. 3. 1868    
Thiemann Carl   10. 11. 1881    
Thonet Michael   2. 7. 1796    
Tichy Hans   27. 7. 1861    
Tichý Dalibor   21. 4. 1950    
Tichý František   24. 3. 1896    
Tichý Jiří   10. 9. 1924    
Tichý Oldřich   15. 9. 1959    
Tikal Václav   24. 12. 1906    
Tirol Hans   1505    
Titlová Ylovsky Margita   16. 6. 1957    
Tittelbach Vojtěch   30. 7. 1900    
Tkadlík František   23. 11. 1786    
Tmej Zdeněk   5. 7. 1920    
Tomalík Antonín   9. 5. 1939    
Toman Jiří   22. 3. 1924    
Tománek Zdeněk   15. 1. 1958    
Tomec Jindřich   13. 9. 1863    
Töpper Karel   20. 10. 1682    
Toušková Kapka   10. 2. 1940    
Toyen   21. 9. 1902    
Trampota Jan   21. 5. 1889    
Trčka Antonín   7. 9. 1893    
Trenkwald Josef   13. 3. 1824    
Trinkewitz Karel   23. 8. 1931    
Trnka Jiří   24. 2. 1912    
Trnka Pavel   2. 9. 1948    
Troger Paul   30. 10. 1698    
Tröster František   20. 12. 1904    
Tulka Josef   3. 1. 1846    
Tůma Zdeněk   21. 9. 1907    
Tusar Slavoboj   17. 10. 1885    
Tuschnerová Inez   6. 5. 1932    
Týfa Josef   5. 12. 1913    
Tyl Oldřich   12. 4. 1884    
Tyrš Miroslav   17. 9. 1832    
Tyršová Renáta   31. 7. 1854    
Ublacker Ferdinand   1722    
Uhlířová Marie   19. 11. 1947    
Ullik Hugo   14. 5. 1838    
Ullmann Vojtěch   23. 4. 1822    
Ulma Alexander   24. 7. 1948    
Ulmová Obdržálková Alice   7. 7. 1946    
Umlauf Jan   21. 5. 1825    
Unterberger Michelangelo   11. 8. 1695    
Uprka Franta   24. 2. 1868    
Uprka Joža   26. 10. 1861    
Urban Cyril   7. 11. 1930    
Urban František   15. 7. 1868    
Urban Max (Maxmilian)   24. 8. 1882    
Urban Vladislav   14. 3. 1937    
Utitz Emil   27. 5. 1883    
Vaca Karel   21. 7. 1919    
Vacková Růžena   23. 4. 1901    
Vaculka Vladislav   3. 1. 1914    
Vaculková Ida   8. 3. 1920    
Váchal Josef   23. 9. 1884    
Vachtová Dana   16. 1. 1937    
Valenta Jiří   6. 8. 1936    
Valenta Rudolf   27. 9. 1929    
Valoch Jiří   6. 9. 1946    
Válová Jitka   13. 12. 1922    
Válová Květa   13. 12. 1922    
Valter Karel   17. 2. 1909    
Vaněk Jan   13. 1. 1891    
Vaníček Bedřich   30. 5. 1885    
Vaňková Kuchynková Marie   11. 3. 1929    
Vaňura Karel   27. 2. 1937    
Vasulka Woody   20. 1. 1937    
Vašíček Vladimír   29. 9. 1919    
Veith Antonín   3. 1. 1793    
Veith Eduard   30. 3. 1856    
Vejražka Vít   24. 9. 1956    
Vejražková Eva   6. 8. 1956    
Vejrych Jan   6. 6. 1856    
Velc Ferdinand   27. 4. 1864    
Velíšek Martin   21. 10. 1963    
Vermeyen Jan   1559    
Veselý Aleš   3. 2. 1935    
Veselý Petr   14. 10. 1953    
Věšín Jaroslav   23. 5. 1859    
Vianen Paulus van   1570    
Vik Karel   4. 11. 1883    
Viková Jindra   2. 2. 1946    
Vilém z Avignonu        
Vilhelmová Lenka   1. 3. 1957    
Vilímková Milada   26. 12. 1921    
Villalobos-Popović Zoja   4. 3. 1948    
Vinecký Josef   20. 2. 1882    
Vingler Vincenc   30. 4. 1911    
Víšek Jan   13. 5. 1890    
Vitík Alois   25. 7. 1910    
Vízner František   9. 3. 1936    
Víznerová Ladislava (Laděna)   16. 5. 1943    
Vlach Jiří   14. 8. 1946    
Vlková Hedvika   27. 9. 1901    
Vobecký František   9. 11. 1902    
Vocel Jan   23. 8. 1802    
Vodrážka Jaroslav   29. 11. 1894    
Vohánka Jindřich   15. 7. 1922    
Vojtěchovský Miroslav   29. 7. 1947    
Vokolek Václav   1. 1. 1947    
Vokolek Vojmír   3. 6. 1910    
Volavka Vojtěch   17. 9. 1899    
Volavková Frankensteinová Hana   9. 5. 1904    
Volráb Rudolf   5. 4. 1933    
Vonka Jaroslav   29. 3. 1875    
Vosmík Čeněk   5. 4. 1860    
Vostřebalová Fischerová Vlasta   22. 2. 1898    
Vovsová Magdalena   9. 6. 1954    
Voženílek Jiří   14. 8. 1909    
Vožniak Jaroslav   26. 4. 1933    
Vrána František   12. 9. 1934    
Vrátník Ladislav   21. 5. 1927    
Vries Adriaen de   1560    
Vries Hans Vredeman de   1527    
Všetečka Jiří   12. 10. 1937    
Vydra Jozef   6. 2. 1884    
Vyleťal Josef   18. 6. 1940    
Vyskočil Josef   12. 4. 1899    
Vysušil Karel   14. 11. 1926    
Wagenschön Franz   2. 9. 1726    
Wagner Antonín (Anton)   3. 7. 1834    
Wagner Jan   22. 9. 1941    
Wagner Josef   2. 3. 1901    
Wagner Václav   7. 11. 1894    
Wagnerová Kulhánková Marie   25. 9. 1906    
Wachsman Alois   14. 5. 1898    
Wachsmann Bedřich (Friedrich)   24. 5. 1820    
Waigant Bohumil   26. 1. 1885    
Waldhauser Antonín   17. 3. 1835    
Wanderley Germano   21. 4. 1845    
Weidlich Josef Ignác   1753    
Weiner Richard   6. 11. 1884    
Weiss Franz   1690    
Wenig Josef   12. 2. 1885    
Wickart Franz   1691    
Widemann Kristián        
Widman Georg        
Widman Lazar   13. 12. 1697    
Wiehl Antonín   26. 4. 1846    
Wielgus Jindřich   26. 2. 1910    
Wiesner Arnošt   21. 1. 1890    
Wiesner Richard   6. 7. 1900    
Wichterlová Hana   2. 3. 1903    
Wildt Anton   11. 6. 1830    
Willmann Michael   27. 9. 1630    
Winterhalder Josef   10. 1. 1702    
Winterhalter Jan   25. 1. 1743    
Wirch Jan   17. 10. 1732    
Wirth Zdeněk   11. 8. 1878    
Wiškovský Eugen   20. 9. 1888    
Wojnar Jan   17. 8. 1944    
Wolf Achill   1834    
Wollek Karl   31. 10. 1862    
Wolmut Bonifác   1510    
Woltmann Alfred von   18. 5. 1841    
Wünsch Karel   29. 3. 1932    
Zábranský Vlastimil   2. 9. 1936    
Zahner Andreas   7. 7. 1709    
Zach František   5. 4. 1820    
Zámečníková Dana   24. 3. 1945    
Zaorálková Procházková Hedvika   14. 6. 1900    
Zasche Josef   9. 11. 1871    
Zátková Růžena   15. 3. 1885    
Zavřel Zdeněk   13. 8. 1943    
Zázvorka Jan   21. 1. 1884    
Zdrazila Adolf   8. 12. 1868    
Zeithamml Jindřich   25. 3. 1949    
Zelenka František   8. 6. 1904    
Zelený Jan   24. 11. 1934    
Zelený Josef   24. 3. 1824    
Zeman Karel   7. 12. 1949    
Zemánek Bohumil   10. 10. 1942    
Zemánek Ladislav   10. 2. 1931    
Zeyer Jan   29. 9. 1878    
Zeyer Jan   21. 3. 1847    
Zich Otakar   25. 3. 1879    
Zimmermann Robert von   2. 11. 1824    
Zimprecht Mathias   1626    
Zintner Bartoloměj   1711    
Zippe Stanislav   20. 1. 1943    
Zítek Josef   4. 4. 1832    
Zívr Ladislav   23. 5. 1909    
Zoubek Jasan   4. 3. 1956    
Zoubek Olbram   21. 4. 1926    
Zoul Jaromír   12. 2. 1936    
Zrzavý Jan   5. 11. 1890    
Zumsande Josef   3. 6. 1806    
Zürn ml. Michael   18. 2. 1654    
Zvardoň František   20. 6. 1949    
Zvěřina František   4. 2. 1835    
Zvěřina Josef   3. 5. 1913    
Zych Alois   10. 5. 1874    
Zychová Miroslava   12. 11. 1945    
Zykmund Václav   18. 6. 1914    
Žáček Josef   26. 5. 1951    
Žák Ivan   4. 9. 1943    
Žák Ladislav   25. 6. 1900    
Žákavec František   23. 2. 1878    
Želechovský Pavel   28. 7. 1947    
Žertová Jiřina   14. 7. 1932    
Židlický Vladimír   26. 7. 1945    
Žlebek Jiří   14. 4. 1946    
Žufan Bořivoj   11. 1. 1904    
Županský Vladimír   24. 9. 1869    

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

institution, city
Galerie výtvarného umění, Cheb (Cheb)
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Praha
Národní galerie v Praze, Praha
Národní knihovna České republiky, Praha
Národní muzeum, Praha
Národní technické muzeum, Praha
Náš směr, revue pro kreslení a estetickou (výtvarnou) výchovu, Brno (Brno-město)
Nebojsa, satirický týdeník, _
Netvořice 81, Netvořice (Benešov)
Nová skupina, Praha
Nový kult, časopis, Praha
Nový život, měsíčník pro umění, vzdělání a zábavu
Slezské zemské muzeum, Opava (Opava)
Sorosovo centrum současného umění, Praha
Státní galerie ve Zlíně, Zlín (Zlín)
Stavba, architektonická revue, Praha
Stavitel, architektonická revue, Praha
Strahovská obrazárna, Praha
Střední průmyslová škola grafická, Praha
Střední průmyslová škola keramická Bechyně, Bechyně (Tábor)
Střední průmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově (Odborná sklářská škola), Kamenický Šenov (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola textilní v Brně, Brno (Brno-město)
Střední uměleckoprůmyslová škola (1952-1960, 1962 - ), Uherské Hradiště (Uherské Hradiště)
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod (Jablonec nad Nisou)
Střední uměleckoprůmyslová škola sochařsko-kamenická, Hořice (Jičín)
Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze (Vyšší škola uměleckoprůmyslová), Praha
Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově (Odborná škola šperkařská), Turnov (Semily)
Středočeská galerie, Praha
Styl, časopis, Praha
Šibeničky, časopis, Praha
Škola uměleckých řemesel (ŠUŘ), Brno (Brno-město)
Škola umění (1939-1947), Zlín (Zlín)
Školský ústav umělecké výroby, Praha
Šperkařská škola, Turnov (Semily)
textilní škola, Brno (Brno-město)
Topičův salon, Praha
Typografia, časopis, Praha
Uměleckoprůmyslové museum, Praha
Umělecký měsíčník, časopis, Praha
Umění a řemesla, časopis, Praha
Umění, časopis (1953 -), Praha
Ústav bytové a oděvní kultury (ÚBOK), Praha
Ústav dějin umění AV ČR, v.v.i., Praha
Volné směry, časopis, Praha
Vydavatelství Veraikon, Praha
Východočeská galerie, Pardubice (Pardubice)
Vysoká škola uměleckoprůmyslová (od 1945), Praha
Výtvarná práce, časopis, Praha
Výtvarná škola Václava Hollara, Praha
Výtvarné umění, časopis, Praha
Západočeská galerie v Plzni, Plzeň (Plzeň-město)
Židovské muzeum v Praze, Praha
Život II., Sborník nové krásy, Nové umění - konstrukce, soudobá intelektuální aktivita, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1895/05/16 - 1895/09/28   Národopisná výstava českoslovanská 1895, Praha, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

person   born   note
Najbrt Aleš   3. 5. 1962   vazba

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

institution, city
Academia, nakladatelství Akademie věd České republiky, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

institution, city
Centa, spol. s r.o., Brno (Brno-město)

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

institution, city
Akademie múzických umění, Filmová a televizní fakulta, Praha
Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, Praha
Časopis Společnosti přátel starožitností českých v Praze, Praha
Disk - sborník Devětsilu, _
Drogerie Zlevněné zboží, Brno (Brno-město)
Forum - časopis pre výtvarné umenie, stavbu a interieur, Bratislava (Bratislava)
Galerie Caesar, Olomouc (Olomouc)
Galerie Ruce, Praha
Galerie výtvarného umění, Cheb (Cheb)
JNJ Galerie, Praha
Kytice - měsíčník pro literaturu a umění, Praha
Městské muzeum a galerie, Polička (Svitavy)
Národní galerie v Praze, Praha
Národní knihovna České republiky, Praha
Národní muzeum, Praha
Národní technické muzeum, Praha
Náš směr, revue pro kreslení a estetickou (výtvarnou) výchovu, Brno (Brno-město)
Nebojsa, satirický týdeník, _
Netvořice 81, Netvořice (Benešov)
Nový kult, časopis, Praha
Nový život, měsíčník pro umění, vzdělání a zábavu
Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Jihlava (Jihlava)
Obrazárna Nová Řiše, Nová Říše (Jihlava)
Obrazárna olomouckých biskupů a arcibiskupů v Olomouci a Kroměřiži
Obrazárna Pražského hradu, Praha
Odborná škola pro umělecké zámečnictví v Hradci Králové, Hradec Králové (Hradec Králové)
Okénko do dílny umělcovy, dvouměsíčník pro výtvarné umění
Orlická galerie v Rychnově nad Kněžnou, Rychnov nad Kněžnou (Rychnov nad Kněžnou)
Otevřený dialog - volné tvůrčí sdružení
Památky archeologické a místopisné, časopis, Praha
Památník národního písemnictví, Praha
Pásmo, časopis
Plamen, časopis, _
Pošova galerie, Praha
Pražské malířské bratrstvo, cech pražských malířů, Praha
Pražské umělecké dílny, Praha
Přední Kopanina, opukový lom, Praha
Purkyně, spolek pracovníků ve vědě a umění, Praha
ReD (Revue Devětsil), Praha
Revolver Revue, Praha
Revue Fotografie, časopis, Praha
Revue K, Paříž (Paris)
Ročenka československých knihtiskařů, Praha
Rubenova škola historické malby, Praha
Řád, revue pro kulturu a život, Praha
řeholní klerikové
sbírka Augusty ze Šternberka a Manderscheidu
sbírka berkovská, Praha
sbírka Blümegen-vizovická, Vizovice (Zlín)
sbírka černínská, Praha
sbírka Františka Josefa ze Šternberka-Manderscheidu
sbírka Kollerova, kolekce antického umění
sbírka Kolovratů-Libštejnských, Rychnov nad Kněžnou (Rychnov nad Kněžnou)
sbírka kounicovská, Slavkov u Brna (Vyškov)
sbírka Lannova, Praha
sbírka lobkovická, Nelahozeves (Mělník)
sbírka lobkovická, Mělník (Mělník)
sbírka Meternichova, Lázně Kynžvart (Cheb)
sbírka nostická, Praha
sbírka odlitků antické plastiky Karlovy univerzity, Litomyšl (Svitavy)
sbírka Pachlova
sbírka rájecko-salmovská, Rájec-Jestřebí (Blansko)
Sbírka rožmberská a pernštejnská, Roudnice nad Labem (Litoměřice)
sbírka šternberská majorátní, Častolovice (Rychnov nad Kněžnou)
Sborníky památce - samizdatové periodikum
Sdružení Q, Brno (Brno-město)
Sdružení výtvarníků v Praze, Praha
Sdružení výtvarných umělců moravských, Hodonín (Hodonín)
Severočeské muzeum, Liberec (Liberec)
SIAL - Sdružení inženýrů a architektů Liberec, Liberec (Liberec)
Situace, monografické sešity Jazzové sekce, Praha
Slezská univerzita, Institut tvůrčí fotografie, Opava (Opava)
Slezské zemské muzeum, Opava (Opava)
soutěž "Brněnský plakát", Brno (Brno-město)
Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně (Spojené UP závody, SUPZ), Brno (Brno-město)
Společnost přátel starožitností, Praha
Společnost vlasteneckých přátel umění, Praha
Spolek architektů a inženýrů v Království českém
Spolek olomouckých výtvarníků, Olomouc (Olomouc)
Spolek výtvarných umělců Mánes, Praha
Státní galerie ve Zlíně, Zlín (Zlín)
Stavba, architektonická revue, Praha
Stavitel, architektonická revue, Praha
Strahovská obrazárna, Praha
Střední průmyslová škola grafická, Praha
Střední průmyslová škola keramická Bechyně, Bechyně (Tábor)
Střední průmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově (Odborná sklářská škola), Kamenický Šenov (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola textilní v Brně, Brno (Brno-město)
Střední uměleckoprůmyslová škola, Uherské Hradiště (Uherské Hradiště)
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod (Jablonec nad Nisou)
Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze (Vyšší škola uměleckoprůmyslová), Praha
Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově (Odborná škola šperkařská), Turnov (Semily)
Středočeská galerie, Praha
Středotlací, architektonické sdružení
Styl, časopis, Praha
Sursum, umělecké sdružení
Svaz československého díla, Praha
Šedá cihla, katalog výtvarných děl a jejich tvůrců vydaný Jazzovou sekcí, Praha
Šibeničky, časopis, Praha
Škola uměleckých řemesel (ŠUŘ), Brno (Brno-město)
Škola umění (1939-1947), Zlín (Zlín)
Školský ústav umělecké výroby, Praha
Telehor, časopis pro vizuální kulturu, Brno (Brno-město)
Topičův salon, Praha
TT Klub výtvarných umělců a teoretiků, Brno (Brno-město)
Typografia, časopis, Praha
Umělecká beseda, Praha
Uměleckoprůmyslové museum, Praha
Umělecký měsíčník, časopis, Praha
Umění a řemesla, časopis, Praha
Umění, časopis (1918-1949), Praha
Univerzita Palackého, Pedagogická fakulta, Ústav výtvarné výchovy, Olomouc (Olomouc)
Ústav bytové a oděvní kultury (ÚBOK), Praha
Ústav dějin umění AV ČR, v.v.i., Praha
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV), Praha
Veraikon, časopis, Praha
Verein deutscher bildender Künstler in Böhmen (Spolek německých výtvarných umělců v Čechách), Praha
Vereinigung bildender Künstler Schlesiens - Sdružení výtvarných umělců Slezska, Opava (Opava)
Vereinigung deutscher bildender Künstler Mährens und Schlesiens (Sdružení německých výtvarných umělců Moravy a Slezska, Brno (Brno-město)
Veselé listy, humoristický časopis, Brno (Brno-město)
Vitrinka na krásné knihy, vazby a jiné věci, Praha
Volné seskupení 12/15 Pozdě, ale přece, _
Vysoká škola uměleckoprůmyslová (od 1945), Praha
Výtvarná škola Václava Hollara, Praha
Výtvarná výchova, sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu, Praha
Výtvarné snahy, umělecký měsíčník, Praha
Výtvarné umění, časopis, Praha
Witiko, časopis pro umění a básnictví, Cheb (Cheb)
Západočeská galerie v Plzni, Plzeň (Plzeň-město)
Zvonařství Manoušek, Praha
Žijeme 1931 - Obrázkový magazin dnešní doby, Praha
Život - Výtvarný sborník, Praha
Život II., Sborník nové krásy, Nové umění - konstrukce, soudobá intelektuální aktivita, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

  institution, city, signature, notes  
  K 25785, DOX
  Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, knihovna, Praha