Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení

type: kolektivní
place of exhibition: Slovenská národná galéria, Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie
date of exhibition: 1995/11/10 - 1996/02/25
event time (catalogue): 1995
event time (invitation): 1995/10/10 -

Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení

person   born
Adamčiak Milan   16. 12. 1946    
Altrichter Rudolf   10. 7. 1916    
Antal Eduard   18. 5. 1929    
Balgavý Miloš   7. 11. 1925    
Barčík Andrej   20. 11. 1928    
Barla Andrej   29. 11. 1940    
Baron Karol   13. 9. 1939    
Bartoš Peter   29. 4. 1938    
Bartošíková Oľga   18. 8. 1922    
Bartošová Anna   1. 12. 1938    
Bartusz Juraj   23. 10. 1933    
Bartuszová Mária   24. 4. 1936    
Belohradský Štefan   30. 8. 1930    
Bezáková Helena   19. 8. 1936    
Bielik Ladislav   28. 5. 1939    
Binder Pavol   2. 6. 1935    
Blecha Lubomír   16. 3. 1933    
Bleyová Oľga   17. 5. 1930    
Bombová Viera   14. 4. 1932    
Borodáč Ladislav   24. 1. 1933    
Borský Tibor   5. 7. 1939    
Breier Pavol   14. 3. 1952    
Brunovský Albín   25. 12. 1935    
Cepka Anton   17. 1. 1936    
Cigler Václav   21. 4. 1929    
Ciller Jozef   8. 2. 1942    
Cipár Miroslav   8. 1. 1935    
Cyprich Robert   13. 9. 1951    
Čihánková Jarmila   26. 6. 1925    
Čorba Milan   26. 7. 1940    
Čunderlík Marián   31. 1. 1926    
Čutek Anton   6. 7. 1928    
Deák Juraj   13. 1. 1935    
Dobeš Milan   29. 7. 1929    
Dobošová Andrea   23. 2. 1940    
Dubay Orest   15. 8. 1919    
Dukát Ondrej        
Ďurkovič Štefan   1. 6. 1929    
Eckerdt Alexander   6. 7. 1932    
Fedorová Silvia   27. 8. 1945    
Ferdinandy Alina   11. 8. 1926    
Fila Rudolf   19. 7. 1932    
Filko Stano   15. 6. 1937    
Filo Julián   10. 5. 1921    
Gabčan Fedor   22. 7. 1940    
Gažovič Vladimír   9. 11. 1939    
Gergeľová Viera   3. 11. 1930    
Gregor Miroslav (Miro)   18. 9. 1931    
Guderna Ladislav   1. 6. 1921    
Haberernová Trančíková Mira   22. 1. 1939    
Havrilla (Havrila) Vladimír (Vlado)   13. 5. 1943    
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921    
Hložník Vincent   22. 10. 1919    
Honty Tibor   9. 5. 1907    
Houdek Václav   5. 9. 1906    
Hucek Miroslav   18. 11. 1934    
Hudák Štefan   27. 6. 1942    
Hudec Ahasver Pavel   14. 11. 1941    
Chovanec Jozef   19. 11. 1925    
Ilečko Alexander   25. 2. 1937    
Jakabčic Michal   14. 9. 1930    
Jakoby Július   28. 3. 1903    
Jankovič Jozef   8. 11. 1937    
Kállay Karol   26. 4. 1926    
Kautman Václav   25. 9. 1922    
Kern Michal   1. 5. 1938    
Kiselová Siteková Jana   24. 5. 1942    
Klimo Alojz   8. 3. 1922    
Klimová Tamara   19. 1. 1922    
Kočiš Jaroslav   30. 6. 1933    
Kočišová Dagmar   23. 6. 1932    
Koller Július   28. 5. 1939    
Kompánek Vladimír   28. 10. 1927    
Korkoš Ľudovít   17. 1. 1928    
Kornúcik Jozef   20. 11. 1938    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Kostrová Zita   1937    
Kraicová Viera   5. 7. 1920    
Králik Dušan   20. 4. 1941    
Krivoš Rudolf   16. 11. 1933    
Ksandr Miroslav   11. 7. 1931    
Kuľhavý Záboj   9. 2. 1937    
Kupkovič Ľudovít   16. 5. 1943    
Kuzma Dušan   17. 3. 1927    
Lacko Karol   28. 10. 1938    
Laluha Milan   11. 11. 1930    
Lauffová Ľubica   17. 5. 1949    
Lebiš Ján   1. 6. 1931    
Lipták Juraj   14. 9. 1948    
Lugs Theodor   7. 9. 1919    
Lugsová Eugénia   1. 10. 1923    
Maňka Pavel   21. 5. 1929    
Marth Juraj   2. 8. 1939    
Martinček Martin   30. 1. 1913    
Masarovičová Erna   12. 2. 1926    
Mecková Viera   6. 9. 1933    
Meisner Ján   29. 12. 1939    
Meliš Juraj   13. 7. 1942    
Miertušová Anastázia   15. 4. 1927    
Milučký Ferdinand   26. 9. 1929    
Mináčová Zuzana   24. 9. 1931    
Mlynárčik Alex   14. 10. 1934    
Moťovský Vladimír   20. 10. 1928    
Mravec Milan   6. 1. 1938    
Nehera Otakar   25. 10. 1917    
Ovčáček Eduard   5. 3. 1933    
Paštéka Milan   20. 5. 1931    
Pataki Klára   14. 5. 1930    
Patočka František   20. 6. 1927    
Pavlačka Eduard   20. 9. 1931    
Pechr Čestmír   30. 9. 1926    
Popovič Vladimír   27. 11. 1939    
Purkyňová Ludmila   17. 6. 1928    
Puskailer Bohumil   2. 9. 1939    
Riškovič Alojz   27. 8. 1925    
Robinsonová Rozsívalová Magdaléna   17. 5. 1924    
Rosůlková Kubiková Dagmar   21. 3. 1909    
Rudavská Mária   10. 10. 1941    
Rudavský Andrej   29. 11. 1933    
Rusňák Juraj   30. 1. 1938    
Salamon Zoltán   6. 6. 1938    
Sedlák Emil   5. 4. 1938    
Schwartz Stefan   3. 5. 1927    
Sigetová Agneša   5. 6. 1939    
Sikora Rudolf   17. 4. 1946    
Strelinger Alexander   10. 9. 1934    
Studený Michal   12. 1. 1939    
Suchánek Vladimír   15. 2. 1934    
Sušienka Jozef   1. 5. 1937    
Svetko Štefan   19. 6. 1926    
Šajmovič Juraj   27. 4. 1932    
Šimurda Miloš   5. 6. 1924    
Špitz Ernest   16. 7. 1927    
Štefunková-Szabová Alžběta   27. 3. 1941    
Štěpán Ivan   16. 6. 1937    
Štepita Matěj   8. 9. 1939    
Štubňa Anton   6. 5. 1934    
Štubňa Ivan   6. 6. 1926    
Šujanová Katarína   23. 8. 1942    
Šulla Drahotín   6. 9. 1932    
Tomík František   16. 11. 1941    
Tóth Paľo   31. 12. 1928    
Tóth (Monogramista T.D) Dezider   13. 3. 1947    
Trizuljak Alexander   15. 5. 1921    
Urbásek Miloš   28. 7. 1932    
Valent Ferdinand   20. 4. 1940    
Vanek Imrich   20. 3. 1931    
Vavrek Vladimír   21. 10. 1945    
Veselý Milan   1. 12. 1939    
Vician Emil   1928    
Vychodil Ladislav   28. 2. 1920    
Zmeták Ernest   12. 1. 1919    
Zubrický Jozef   5. 10. 1924    
Želibská Shejbalová Jana   3. 5. 1941    
Žilinčanová Viera   10. 7. 1932    

Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení

institution, city, address
Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava), _

Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení

person   born
Rusinová Zora   3. 5. 1950    

Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1995   Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení
pozvánka kolektivní
  published   title (subtitle)
  1995   Šesťdesiate roky v slovenskom výtvarnom umení