I. přehlídka československého výtvarného umění

type: kolektivní
place of exhibition: Jízdárna Pražského hradu
date of exhibition: 1951/05 - 1951/09

I. přehlídka československého výtvarného umění

person   born
Adamec Arno   28. 7. 1922    
Archalous František   26. 8. 1906    
Bártfay Tibor   12. 5. 1922    
Bejček Václav   12. 7. 1922    
Belan Ctibor   29. 9. 1920    
Bělka Josef   8. 11. 1892    
Bělohradský Karel   15. 1. 1916    
Benda Břetislav   28. 3. 1897    
Beneš Vincenc   22. 1. 1883    
Benka Martin   21. 9. 1888    
Bílek František   1. 10. 1907    
Blažek Jan   10. 1. 1920    
Blažíček Oldřich   5. 1. 1887    
Borč Miloš   19. 12. 1912    
Bouda Cyril   14. 11. 1901    
Brdlík Zdeněk   30. 4. 1929    
Brotánek Miroslav   4. 12. 1916    
Brož Josef   13. 8. 1904    
Bukovinský Július   11. 10. 1903    
Burešová Charlotta   4. 11. 1904    
Bursík Jiří   5. 1. 1927    
Čemický Ladislav   24. 3. 1909    
Čepelák Ladislav   25. 6. 1924    
Čermáková Alena   28. 2. 1926    
Červ Jan   6. 8. 1905    
Čumpelík Jan   28. 1. 1895    
David František   25. 10. 1913    
Djuračka Anton   22. 2. 1904    
Doboš Andrej   4. 11. 1911    
Dobrovolný Viktor   2. 3. 1909    
Doleželová Bohumila (Miroslava)   12. 11. 1922    
Drha Josef   3. 3. 1912    
Dušek Jiří   21. 2. 1921    
Dvořáková Anna   11. 3. 1924    
Fabini Jozef   10. 10. 1908    
Faltejsek Ladislav   2. 8. 1912    
Fárník Zdeněk   23. 9. 1928    
Fiala Václav   16. 7. 1896    
Filla Emil   3. 4. 1882    
Fischer Jan   21. 11. 1912    
Fischerová-Kvěchová Marie   24. 3. 1894    
Formánek Josef   27. 3. 1908    
Fuchs Alfred   17. 2. 1925    
Fuchs Otakar   17. 8. 1900    
Gabriel Karel   10. 10. 1891    
Glückselig Josef   12. 3. 1908    
Goga Ľudovít   31. 7. 1912    
Greinerová Sibylla   27. 9. 1919    
Haas Leo   15. 4. 1901    
Hájek Robert   18. 5. 1880    
Hajerová Svata   28. 8. 1917    
Hanák Mirko   26. 6. 1921    
Hejný Miloslav   23. 10. 1925    
Hladík Karel   27. 6. 1912    
Hložník Vincent   22. 10. 1919    
Hoffstädter Bedrich   15. 11. 1910    
Hoffstädterová Kopecká Žofie   2. 3. 1913    
Hofman Karel   14. 9. 1906    
Hojden Karel   11. 10. 1893    
Holan Karel   4. 12. 1893    
Holas Ota (Otto)   5. 2. 1910    
Holý Miloslav   4. 10. 1897    
Homolka Antonín   20. 7. 1909    
Honcová Alena   31. 1. 1929    
Hornák Rudolf   3. 6. 1911    
Hroch Vladimír   3. 4. 1907    
Hučko Ján   8. 7. 1910    
Chatrný Dalibor   28. 8. 1925    
Choděra Čeněk   13. 1. 1881    
Ilečko Ľudovít   14. 10. 1910    
Jambor Josef   29. 10. 1887    
Jamníková Gabrielová Ludmila   17. 7. 1926    
Janeček Jaroslav   30. 8. 1898    
Janoušková Věra   25. 6. 1922    
Jelínek František   8. 3. 1890    
Jelínková Jirásková Božena   10. 6. 1880    
Jičínský Josef   9. 4. 1905    
Jiříkovský Josef   4. 2. 1892    
Jordán Mikuláš   7. 6. 1892    
Junek Václav   16. 8. 1913    
Kačírek Vlastimil   4. 12. 1895    
Kadeřábek Josef   5. 3. 1915    
Kantor Jaroslav   14. 10. 1921    
Kaplická Jiřina   30. 3. 1901    
Karel Václav   21. 10. 1902    
Kavan Jan   26. 5. 1905    
Kazdová Hirková Milada   14. 8. 1911    
Kieselbach Gejza   17. 4. 1893    
Kodym Ludvík   6. 8. 1922    
Kofránek Ladislav   24. 6. 1880    
Kolář Radomír   19. 8. 1924    
Konečný Josef   8. 9. 1909    
Konstantinová Taťána   7. 7. 1924    
Kormanová Oľga   7. 6. 1922    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Kotrba Emil   22. 2. 1912    
Kousal Josef   21. 2. 1902    
Kovář Jaroslav   7. 3. 1910    
Kovář Zdeněk   26. 1. 1917    
Kozák Oskar   25. 9. 1909    
Kuba Ludvík   16. 4. 1863    
Kulda Antonín   22. 9. 1921    
Kýn Vladimír   31. 1. 1923    
Lacinová Jílková Sylva   6. 3. 1923    
Lada Josef   17. 12. 1887    
Lauda Jan   4. 4. 1898    
Lehotský Eugen   3. 8. 1909    
Lidický Karel   17. 6. 1900    
Liesler Josef   19. 9. 1912    
Lošák Ivan   24. 2. 1913    
Lukešová Jaroslava   3. 3. 1920    
Majer Antonín   1. 2. 1882    
Majerský Ladislav   11. 3. 1900    
Malejovský Josef   19. 4. 1914    
Malínský Jaroslav   12. 5. 1897    
Mandel Jiří   5. 8. 1886    
Mandelová Olga   6. 1. 1926    
Matějíček Bohumil   9. 6. 1925    
Mathé Ján   14. 6. 1922    
Medvecká Mária   11. 10. 1914    
Mervart Augustin   30. 12. 1889    
Meyer Josef   26. 2. 1895    
Michal Vojtěch   29. 4. 1900    
Moravec Alois   5. 1. 1899    
Müller Karel   12. 12. 1899    
Multrus Josef   12. 3. 1898    
Nauman Arno   12. 7. 1887    
Nechleba Vratislav   17. 6. 1885    
Nejedlý Otakar   14. 3. 1883    
Nemčík Július   12. 11. 1909    
Novák Alois   8. 8. 1919    
Novák Jiří   6. 11. 1922    
Novák Josef   7. 11. 1902    
Novák Ladislav   17. 3. 1908    
Novák Václav   19. 10. 1901    
Nowak Willi   3. 10. 1886    
Nykl Antonín   25. 10. 1914    
Oplt Oldřich   25. 10. 1919    
Otčenášek Jaroslav   13. 5. 1909    
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919    
Pangrác Miroslav   16. 10. 1924    
Pelc Antonín   16. 1. 1895    
Pícha Ladislav   14. 11. 1917    
Podhajský Jan   30. 8. 1914    
Podzemná Suchardová Anna   26. 7. 1909    
Pokorný Karel   18. 1. 1891    
Polívka Václav   8. 8. 1896    
Polkoráb Štefan   2. 9. 1896    
Pollák Ladislav   16. 11. 1912    
Pribiš Rudolf   19. 3. 1913    
Rabas Václav   13. 11. 1885    
Rada Vlastimil   5. 4. 1895    
Radvan František   9. 9. 1922    
Rambousek Jan   24. 5. 1895    
Ranný Emanuel   29. 12. 1913    
Rusňák Jan   19. 12. 1911    
Saňa Bedřich   2. 11. 1901    
Sedláček Václav   9. 5. 1925    
Sedláček Vojtěch   9. 9. 1892    
Schoř Jaromír   12. 6. 1912    
Schurmann Maxmilián   29. 8. 1890    
Silovský Vladimír   11. 7. 1891    
Skála Karel   23. 10. 1908    
Sladký Martin   27. 2. 1920    
Slavíček Jan   22. 1. 1900    
Slovák Miloš   12. 4. 1885    
Snopek Ladislav   10. 12. 1919    
Sopr Alois   18. 2. 1913    
Straka Jan   26. 9. 1920    
Stretti Mario   13. 8. 1910    
Stretti Viktor   7. 4. 1878    
Strnadel Antonín   10. 5. 1910    
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924    
Svolinský Karel   14. 1. 1896    
Sýkora Gustav   10. 12. 1889    
Synecká Naděžda   23. 8. 1926    
Šimák Lev   3. 3. 1896    
Šimon Pavel   16. 6. 1920    
Šindlerová Milada   28. 1. 1923    
Španiel Otakar   13. 6. 1881    
Šrámek Jano   9. 6. 1886    
Štefunko Fraňo   4. 8. 1903    
Štěch Karel   31. 10. 1908    
Štika Karel   27. 1. 1898    
Štrunc Vladimír   23. 6. 1903    
Šváb Jaroslav   24. 5. 1906    
Šváb Ruda   29. 9. 1909    
Švabinský Max   17. 9. 1873    
Török Július   5. 6. 1879    
Trefil Václav   28. 9. 1906    
Václavík Miroslav   30. 8. 1920    
Vik Karel   4. 11. 1883    
Vingler Vincenc   30. 4. 1911    
Vitvar Josef   3. 4. 1920    
Vodrážka Jaroslav   29. 11. 1894    
Vondrouš Jan   24. 1. 1884    
Vrbová Kotrbová Vilma   14. 10. 1905    
Vrbová-Štefková Miloslava   11. 11. 1909    
Wagner Josef   2. 3. 1901    
Weisskopf Viliam   1. 4. 1906    
Zábranský Adolf   29. 11. 1909    
Zet Miloš   1. 10. 1920    
Zezula Milan   26. 8. 1922    
Zikmund František   29. 6. 1893    
Žalud Václav   30. 4. 1894    
Želibský Ján   24. 11. 1907    
Živný Karel   25. 11. 1899    
Živný Vincenc   10. 7. 1899    

I. přehlídka československého výtvarného umění

institution, city, address
Kancelář prezidenta republiky, Praha, _

I. přehlídka československého výtvarného umění

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1951   I. přehlídka československého výtvarného umění 1949-1951
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1951   O niektorých otázkách ideového plakátu (K výstavě „I. přehlídka československého výtvarného umění 1949-1951“)
  1951   O vyšší úroveň naší karikatury (K výstavě „I. přehlídka československého výtvarného umění 1949-1951“)
  1951   Výtvarné umění na cestě služby lidu
periodikum
  published   title (subtitle)
  1951   Výtvarné umění, příloha (I. přehlídka československého výtvarného umění 1949-1951)