Umění na známkách

subtitle: Praga 1988

type of document: katalog kolektivní
imprint date: 1988
number of page: 161, (7), vazba
dimensions [mm]: 240 x 173
language: český
prints: neuveden

NK ČNB: cnb000042378

notes:
-
Soupis uměleckých děl na čs. známkách 1946-1988. - Rytci uměleckých známek. - Odkazy na lit. - Zkr. - Výstava poř. v rámci Světové výstavy poštovních známek Praga 1988

Umění na známkách

 

Umění na známkách

person   born
Kotalík Jiří   22. 7. 1920

Umění na známkách

person   born
Akaba Suekichi   3. 5. 1909
Aleš Mikoláš   18. 11. 1852
Alexy Janko   25. 1. 1894
Axman Miloš   20. 11. 1926
Baláž Jozef   14. 3. 1923
Baldung Hans   1484
Balzola Asun   18. 7. 1942
Barvitius Viktor   28. 3. 1834
Bauch Jan   16. 11. 1898
Bazovský Miloš   11. 1. 1899
Bednářová Eva   8. 5. 1937
Bencúr (Benczúr) Julius (Gyula)   28. 1. 1844
Benka Martin   21. 9. 1888
Bidlo František   6. 11. 1872
Bogdan Jakub   1660
Bohúň Peter   29. 9. 1822
Bombová Viera   14. 4. 1932
Born Adolf   12. 6. 1930
Bouda Cyril   14. 11. 1901
Bouda Jiří   5. 5. 1934
Brandl Petr   24. 10. 1668
Brož Josef   13. 8. 1904
Brožík Václav   5. 3. 1851
Brueghel ml. Pieter   1564
Brueghel st. Jan   1568
Brunner Vratislav   15. 10. 1886
Brunovský Albín   25. 12. 1935
Bschor Carl    
Bys Jan   11. 5. 1662
Callot Jacques   1592
Claveloux Nicole   23. 6. 1940
Clement Frederic   12. 2. 1949
Cleyn Francis   1582
Collaert Adriaen   1560
Cranach Lucas   4. 10. 1472
Čapek Josef   23. 3. 1887
Čarušin Nikita   1934
Čermáková Alena   28. 2. 1926
Činovský Martin   8. 3. 1953
David František   25. 10. 1913
Delacroix Eugéne   26. 4. 1798
Delessert Etienne   4. 1. 1941
Döbler Jiří   20. 4. 1788
Domingues António   1921
Dubay Orest   15. 8. 1919
Dúbravec Robert   19. 1. 1924
Dürer Albrecht   21. 5. 1471
Dvořák Karel   1. 1. 1893
Eder Joseph    
Ensikat Klaus   16. 1. 1937
Fajt Václav   4. 8. 1952
Fiala Václav   16. 7. 1896
Filla Emil   4. 4. 1882
Fulla Ľudovít   27. 2. 1902
Galanda Mikuláš   4. 5. 1895
Galle Philipp   1537
Gaudasińska Elźbieta   27. 1. 1943
Gerasimov Alexandr   12. 8. 1881
Gheyn II. Jacques de (Jakob)   1565
Ginovský Jozef   4. 4. 1800
Goldschmied Jaroslav   14. 8. 1890
Goltzius Hendrick   1558
Gross František   19. 4. 1909
Grund Norbert   4. 12. 1717
Grus Jaroslav   13. 8. 1891
Gutfreund Otto   3. 8. 1889
Hals Frans   1581
Hanák Mirko   26. 6. 1921
Herčík Josef   23. 3. 1922
Hložník Vincent   22. 10. 1919
Hoefnagel Joris   1542
Hogenberg Frans   1538
Hokusai Katsushika   1760
Holéczyová Elena   23. 1. 1906
Hollar Václav   13. 7. 1607
Horejc Jaroslav   15. 6. 1886
Hošek František   1. 4. 1871
Housa Bedřich   12. 4. 1926
Hudeček František   7. 4. 1909
Huys Frans   1522
Hynais Vojtěch   14. 12. 1854
Chereau st. François   1680
Ingraham Erick   23. 12. 1950
Janscha Laurenz   30. 6. 1749
Jirka Ladislav   11. 2. 1914
Jiří z Kluže    
Kaila Karina   1941
Kass János   26. 12. 1927
Klemens Jozef   8. 3. 1817
Kostka Jozef   29. 1. 1912
Kremlička Rudolf   19. 6. 1886
Kuba Ludvík   16. 4. 1863
Kubín (Coubine) Otakar   22. 10. 1883
Kubišta Bohumil   21. 8. 1884
Kulich Ján   31. 12. 1930
Kupecký Ján   3. 4. 1667
Kupka František   23. 9. 1871
Lada Josef   17. 12. 1887
Lantz Josef    
Lauda Jan   4. 4. 1898
Lhoták Kamil   25. 7. 1912
Liesler Josef   19. 9. 1912
Löfgren Ulf   13. 10. 1931
Majerník Cyprian   24. 11. 1909
Malejovský Josef   19. 4. 1914
Mallý Gustáv   21. 5. 1879
Mánes Antonín   3. 11. 1784
Mánes Josef   12. 5. 1820
Martin z Kluže    
Mařák Julius   29. 3. 1832
Matejka Peter   26. 6. 1913
Mavrina (Lebedeva) Taťjana   20. 12. 1902
Mayer Hans    
Merian Matthäus   22. 9. 1593
Milly Dezider   7. 8. 1906
Mistr Litoměřického oltáře   1470
Mistr Theodorik    
Mistr Vyšebrodského oltáře    
Mistr Vyšehradského kodexu    
Moravec Alois   5. 1. 1899
Morstadt Vincenc   17. 2. 1802
Mráček Jan   6. 10. 1909
Mudroch Ján   28. 3. 1909
Mucha Alfons   24. 7. 1860
Munteanu Val   7. 2. 1927
Muzika František   26. 6. 1900
Myslbek Josef   20. 6. 1848
Navrátil Josef   17. 2. 1798
Nemčík Július   12. 11. 1909
Nevan Eugen   18. 1. 1914
Ondráček Miloš   15. 9. 1936
Pacovská Květa   28. 7. 1928
Palugyay Zoltán (Zolo)   9. 11. 1898
Passe Crispin de   1564
Pavlišin Genadij   1940
Pavol z Levoče   1480
Pelc Antonín   16. 1. 1895
Picasso Pablo   25. 10. 1881
Podzemná Suchardová Anna   26. 7. 1909
Pokorný Karel   18. 1. 1891
Preisler Jan   17. 2. 1872
Preissig Vojtěch   31. 7. 1873
Pribiš Rudolf   19. 3. 1913
Probst Georg   1673
Purkyně Karel   11. 3. 1834
Rabas Václav   13. 11. 1885
Repin Iľja   5. 8. 1844
Ricci Sebastiano   1. 8. 1659
Ridinger Johann   16. 2. 1698
Rijn Rembrandt van   15. 7. 1606
Roule Bohdan   3. 5. 1921
Rousseau Henri   21. 5. 1844
Rubens Petrus   28. 6. 1577
Rychlicki Zbigniew   17. 1. 1922
Sedláček Vojtěch   9. 9. 1892
Segawa Yasuo   5. 4. 1932
Sequens František   28. 12. 1836
Schmidt Jindřich   24. 6. 1897
Schubert Julius   28. 4. 1888
Schwarz Lieselotte   6. 10. 1930
Simota Jan   19. 9. 1920
Sklenář Zdeněk   15. 4. 1910
Skorčev (Skorchev) Rumen   7. 10. 1932
Skutecký Dominik   14. 2. 1849
Sladký Martin   27. 2. 1920
Snopek Ladislav   10. 12. 1919
Sokol Koloman   12. 12. 1902
Spiess Hans   1440
Spirin Genadij   1948
Spranger Bartholomeus   21. 3. 1546
Stehlík Karel   21. 5. 1912
Stella Paolo della    
Stupica Marija   13. 12. 1950
Svend Otto   2. 9. 1916
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924
Svolinský Karel   14. 1. 1896
Sychra Vladimír   28. 1. 1903
Šíma Josef   19. 3. 1891
Šimerová Martinčeková Ester   23. 1. 1909
Škréta Karel   1610
Špála Václav   24. 8. 1885
Španiel Otakar   13. 6. 1881
Štika Karel   27. 1. 1898
Šturdík Jozef   13. 3. 1920
Štursa Jan   15. 5. 1880
Švabinský Max   17. 9. 1873
Švengsbír Jiří   19. 4. 1921
Tichý František   24. 3. 1896
Tilgner Victor   25. 10. 1844
Tizian   1488
Tolli Vive   28. 7. 1928
Trnka Jiří   24. 2. 1912
Veronese Paolo   1528
Vries Adriaen de   1560
Watteau Jean-Antoine   10. 10. 1684
Weiner Kráľ Imro   26. 10. 1901
Wiesner Richard   6. 7. 1900
Wolf František   16. 8. 1764
Zábranský Adolf   29. 11. 1909
Zeeman Reinier   1623
Zmeták Ernest   12. 1. 1919
Zotov Oleg   1928
Zrzavý Jan   5. 11. 1890
Zwerger Lisbeth   26. 5. 1954
Želibský Ján   24. 11. 1907
Ženíšek František   25. 5. 1849

Umění na známkách

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1988/08/26 - 1988/10/16   Umění na známkách, Jízdárna Pražského hradu, Praha

Umění na známkách

person   born
Pošmurný Oldřich   8. 4. 1942

Umění na známkách

institution, city
Československá reklamní agentura Rapid, a.s., Ostrava (Ostrava-město)

Umění na známkách

institution, city
Severografia, n.p., Červený Kostelec (Náchod)

Umění na známkách

key word
umění

Umění na známkách

  institution, city, signature, notes  
  K 138366
  Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, knihovna, Praha
  G 138366
  Národní knihovna České republiky, Praha, II 084565