Umění na známkách

type: kolektivní
place of exhibition: Jízdárna Pražského hradu
date of exhibition: 1988/08/26 - 1988/10/16
event time (catalogue): 1988/08/26 - 1988/09/04

note:
V Soupisu výstav (223727) název: Umění a poštovní známka; Zpravodajství NG, 1988, č. 13

Umění na známkách

person   born
Akaba Suekichi   3. 5. 1909    
Aleš Mikoláš   18. 11. 1852    
Alexy Janko   25. 1. 1894    
Axman Miloš   20. 11. 1926    
Baláž Jozef   14. 3. 1923    
Baldung Hans   1484    
Balzola Asun   18. 7. 1942    
Barvitius Viktor   28. 3. 1834    
Bauch Jan   16. 11. 1898    
Bazovský Miloš   11. 1. 1899    
Bednářová Eva   8. 5. 1937    
Bencúr (Benczúr) Julius (Gyula)   28. 1. 1844    
Benka Martin   21. 9. 1888    
Bidlo František   6. 11. 1872    
Bogdan Jakub   1660    
Bohúň Peter   29. 9. 1822    
Bombová Viera   14. 4. 1932    
Born Adolf   12. 6. 1930    
Bouda Cyril   14. 11. 1901    
Bouda Jiří   5. 5. 1934    
Brandl Petr   24. 10. 1668    
Brož Josef   13. 8. 1904    
Brožík Václav   5. 3. 1851    
Brueghel ml. Pieter   1564    
Brueghel st. Jan   1568    
Brunner Vratislav   15. 10. 1886    
Brunovský Albín   25. 12. 1935    
Bschor Carl        
Bys Jan   11. 5. 1662    
Callot Jacques   1592    
Claveloux Nicole   23. 6. 1940    
Clement Frederic   12. 2. 1949    
Cleyn Francis   1582    
Collaert Adriaen   1560    
Cranach Lucas   4. 10. 1472    
Čapek Josef   23. 3. 1887    
Čarušin Nikita   1934    
Čermáková Alena   28. 2. 1926    
Činovský Martin   8. 3. 1953    
David František   25. 10. 1913    
Delacroix Eugéne   26. 4. 1798    
Delessert Etienne   4. 1. 1941    
Döbler Jiří   20. 4. 1788    
Domingues António   1921    
Dubay Orest   15. 8. 1919    
Dúbravec Robert   19. 1. 1924    
Dürer Albrecht   21. 5. 1471    
Dvořák Karel   1. 1. 1893    
Eder Joseph        
Ensikat Klaus   16. 1. 1937    
Fajt Václav   4. 8. 1952    
Fiala Václav   16. 7. 1896    
Filla Emil   4. 4. 1882    
Fulla Ľudovít   27. 2. 1902    
Galanda Mikuláš   4. 5. 1895    
Galle Philipp   1537    
Gaudasińska Elźbieta   27. 1. 1943    
Gerasimov Alexandr   12. 8. 1881    
Gheyn II. Jacques de (Jakob)   1565    
Ginovský Jozef   4. 4. 1800    
Goldschmied Jaroslav   14. 8. 1890    
Goltzius Hendrick   1558    
Gross František   19. 4. 1909    
Grund Norbert   4. 12. 1717    
Grus Jaroslav   13. 8. 1891    
Gutfreund Otto   3. 8. 1889    
Hals Frans   1581    
Hanák Mirko   26. 6. 1921    
Herčík Josef   23. 3. 1922    
Hložník Vincent   22. 10. 1919    
Hoefnagel Joris   1542    
Hogenberg Frans   1538    
Hokusai Katsushika   1760    
Holéczyová Elena   23. 1. 1906    
Hollar Václav   13. 7. 1607    
Horejc Jaroslav   15. 6. 1886    
Hošek František   1. 4. 1871    
Housa Bedřich   12. 4. 1926    
Hudeček František   7. 4. 1909    
Huys Frans   1522    
Hynais Vojtěch   14. 12. 1854    
Chereau st. François   1680    
Ingraham Erick   23. 12. 1950    
Janscha Laurenz   30. 6. 1749    
Jirka Ladislav   11. 2. 1914    
Jiří z Kluže        
Kaila Karina   1941    
Kass János   26. 12. 1927    
Klemens Jozef   8. 3. 1817    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Kremlička Rudolf   19. 6. 1886    
Kuba Ludvík   16. 4. 1863    
Kubín (Coubine) Otakar   22. 10. 1883    
Kubišta Bohumil   21. 8. 1884    
Kulich Ján   31. 12. 1930    
Kupecký Ján   3. 4. 1667    
Kupka František   23. 9. 1871    
Lada Josef   17. 12. 1887    
Lantz Josef        
Lauda Jan   4. 4. 1898    
Lhoták Kamil   25. 7. 1912    
Liesler Josef   19. 9. 1912    
Löfgren Ulf   13. 10. 1931    
Majerník Cyprian   24. 11. 1909    
Malejovský Josef   19. 4. 1914    
Mallý Gustáv   21. 5. 1879    
Mánes Antonín   3. 11. 1784    
Mánes Josef   12. 5. 1820    
Martin z Kluže        
Mařák Julius   29. 3. 1832    
Matejka Peter   26. 6. 1913    
Mavrina (Lebedeva) Taťjana   20. 12. 1902    
Mayer Hans        
Merian Matthäus   22. 9. 1593    
Milly Dezider   7. 8. 1906    
Mistr Litoměřického oltáře   1470    
Mistr Theodorik        
Mistr Vyšebrodského oltáře        
Mistr Vyšehradského kodexu        
Moravec Alois   5. 1. 1899    
Morstadt Vincenc   17. 2. 1802    
Mráček Jan   6. 10. 1909    
Mudroch Ján   28. 3. 1909    
Mucha Alfons   24. 7. 1860    
Munteanu Val   7. 2. 1927    
Muzika František   26. 6. 1900    
Myslbek Josef   20. 6. 1848    
Navrátil Josef   17. 2. 1798    
Nemčík Július   12. 11. 1909    
Nevan Eugen   18. 1. 1914    
Ondráček Miloš   15. 9. 1936    
Pacovská Květa   28. 7. 1928    
Palugyay Zoltán (Zolo)   9. 11. 1898    
Passe Crispin de   1564    
Pavlišin Genadij   1940    
Pavol z Levoče   1480    
Pelc Antonín   16. 1. 1895    
Picasso Pablo   25. 10. 1881    
Podzemná Suchardová Anna   26. 7. 1909    
Pokorný Karel   18. 1. 1891    
Preisler Jan   17. 2. 1872    
Preissig Vojtěch   31. 7. 1873    
Pribiš Rudolf   19. 3. 1913    
Probst Georg   1673    
Purkyně Karel   11. 3. 1834    
Rabas Václav   13. 11. 1885    
Repin Iľja   5. 8. 1844    
Ricci Sebastiano   1. 8. 1659    
Ridinger Johann   16. 2. 1698    
Rijn Rembrandt van   15. 7. 1606    
Roule Bohdan   3. 5. 1921    
Rousseau Henri   21. 5. 1844    
Rubens Petrus   28. 6. 1577    
Rychlicki Zbigniew   17. 1. 1922    
Sedláček Vojtěch   9. 9. 1892    
Segawa Yasuo   5. 4. 1932    
Sequens František   28. 12. 1836    
Schmidt Jindřich   24. 6. 1897    
Schubert Julius   28. 4. 1888    
Schwarz Lieselotte   6. 10. 1930    
Simota Jan   19. 9. 1920    
Sklenář Zdeněk   15. 4. 1910    
Skorčev (Skorchev) Rumen   7. 10. 1932    
Skutecký Dominik   14. 2. 1849    
Sladký Martin   27. 2. 1920    
Snopek Ladislav   10. 12. 1919    
Sokol Koloman   12. 12. 1902    
Spiess Hans   1440    
Spirin Genadij   1948    
Spranger Bartholomeus   21. 3. 1546    
Stehlík Karel   21. 5. 1912    
Stella Paolo della        
Stupica Marija   13. 12. 1950    
Svend Otto   2. 9. 1916    
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924    
Svolinský Karel   14. 1. 1896    
Sychra Vladimír   28. 1. 1903    
Šíma Josef   19. 3. 1891    
Šimerová Martinčeková Ester   23. 1. 1909    
Škréta Karel   1610    
Špála Václav   24. 8. 1885    
Španiel Otakar   13. 6. 1881    
Štika Karel   27. 1. 1898    
Šturdík Jozef   13. 3. 1920    
Štursa Jan   15. 5. 1880    
Švabinský Max   17. 9. 1873    
Švengsbír Jiří   19. 4. 1921    
Tichý František   24. 3. 1896    
Tilgner Victor   25. 10. 1844    
Tizian   1488    
Tolli Vive   28. 7. 1928    
Trnka Jiří   24. 2. 1912    
Veronese Paolo   1528    
Vries Adriaen de   1560    
Watteau Jean-Antoine   10. 10. 1684    
Weiner Kráľ Imro   26. 10. 1901    
Wiesner Richard   6. 7. 1900    
Wolf František   16. 8. 1764    
Zábranský Adolf   29. 11. 1909    
Zeeman Reinier   1623    
Zmeták Ernest   12. 1. 1919    
Zotov Oleg   1928    
Zrzavý Jan   5. 11. 1890    
Zwerger Lisbeth   26. 5. 1954    
Želibský Ján   24. 11. 1907    
Ženíšek František   25. 5. 1849    

Umění na známkách

institution, city, address
Československá reklamní agentura Rapid, a.s., Ostrava (Ostrava-město), Pabla Nerudy 18
Federální ministerstvo dopravy a spojů, Praha, _
Národní galerie v Praze, Praha, _
Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava), _

Umění na známkách

person   born
Kesner Ladislav   8. 3. 1928    

Umění na známkách

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1988   Umění na známkách (Praga 1988)
seznam výstav/akcí/událostí
  published   title (subtitle)
  1990   Soupis výstav Národní galerie uspořádaných v Praze (1945 - 1990)

Umění na známkách

key word
poštovní známka