Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia

type: kolektivní
place of exhibition: Dom kultúry
date of exhibition: 1975/10/31 - 1975/11/23
event time (catalogue): 1975/10/31 - 1975/11/23

Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia

person   born
Adamcová Jiřina   6. 6. 1927    
Almási Robert   27. 1. 1948    
Ambróz Peter   1947    
Ambrušová Edita   30. 10. 1920    
Augustínová Božena   17. 1. 1939    
Axman Miloš   20. 11. 1926    
Bacskai Vojtech   26. 7. 1935    
Bača Bohumil   28. 3. 1943    
Baďura Vojtech   10. 11. 1926    
Baláž Jozef   14. 3. 1923    
Balažovjech-Klincová Zlatica   13. 11. 1920    
Balogh Július   5. 5. 1921    
Baník Teodor   28. 11. 1929    
Barč Petr   17. 4. 1941    
Barinka Jozef   15. 1. 1944    
Bartošíková Oľga   18. 8. 1922    
Bejček Václav   12. 7. 1922    
Beneš Vlastimil   3. 10. 1919    
Berák Ladislav   7. 6. 1938    
Bilkovič Alexander   13. 1. 1942    
Binder Pavol   2. 6. 1935    
Blažo František   27. 11. 1946    
Bôrik Jozef   2. 4. 1933    
Bouda Cyril   14. 11. 1901    
Brabec Karel   19. 10. 1928    
Brehovszský Vladimír   26. 9. 1925    
Brezány Jozef   23. 3. 1943    
Brezina Slavomír   28. 7. 1944    
Brož Josef   13. 8. 1904    
Brůha Jaroslav   11. 2. 1889    
Brunovský Albín   25. 12. 1935    
Budinský Ivan   2. 2. 1943    
Burian Bohuslav   28. 1. 1913    
Castiglione Dezider   26. 11. 1924    
Cibula Peter   23. 5. 1947    
Cihelka Vilém   15. 5. 1924    
Cvengrošová Ľudmila   17. 6. 1937    
Čechová Matilda   21. 3. 1908    
Čemus Otakar   25. 2. 1928    
Čepelák Ladislav   25. 6. 1924    
Čermáková Alena   28. 2. 1926    
Čihánková Jarmila   26. 6. 1925    
Činčerová Eva   16. 11. 1943    
Čisárik Ladislav   2. 8. 1932    
Deák Juraj   13. 1. 1935    
Demänovská Júlia   1903    
Doboš Andrej   4. 11. 1911    
Drexler Karol   18. 1. 1923    
Drugda Marian   7. 4. 1945    
Dúbravec Marcel   24. 10. 1948    
Dúbravková-Lehotská Magdalena   12. 5. 1946    
Dulanský Ivan   15. 12. 1941    
Dušek Jiří   21. 2. 1921    
Dvorský Bohumír   21. 10. 1902    
Dvořák Jaroslav Eduard   5. 6. 1946    
Eckerdt Alexander   6. 7. 1932    
Emler František   26. 7. 1912    
Fabini Jozef   10. 10. 1908    
Fégl František   18. 12. 1941    
Ferenčík Jozef   8. 8. 1935    
Fiala Václav   16. 7. 1896    
Fišárek Alois   16. 7. 1906    
Fizel Jozef   21. 5. 1932    
Fojtík Quido   30. 4. 1926    
Formánek Petr   24. 1. 1944    
Fuchs Alfred   17. 2. 1925    
Galková Anna   2. 2. 1929    
Gašpar Milan   3. 6. 1926    
Goliáš Andrej   10. 3. 1937    
Goliášová Drobná Anna   17. 1. 1931    
Gregor Miroslav (Miro)   18. 9. 1931    
Greguš Milan   19. 9. 1934    
Grimm Jan   17. 4. 1943    
Gromnica Milan   19. 6. 1945    
Gross František   19. 4. 1909    
Grus Jaroslav   13. 8. 1891    
Habarta Jan   15. 11. 1919    
Haise Václav   26. 9. 1903    
Hájek Vladimír   1. 10. 1926    
Hána Jan   28. 10. 1927    
Hanáková Yvonna   21. 9. 1944    
Hanzík Stanislav   24. 7. 1931    
Harangozó Stanislav   19. 11. 1946    
Haščák Jozef   18. 2. 1948    
Havlíčková Jirásková Marta   7. 3. 1898    
Hendrych Jan   28. 11. 1936    
Herčík Josef   23. 3. 1922    
Hlavinka Čestmír   8. 8. 1931    
Hlavinková Szemes Maria   15. 11. 1934    
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921    
Hložník Peter   29. 9. 1945    
Hlubuček Vladimír   20. 10. 1928    
Holakovský Břetislav   18. 7. 1926    
Holéczyová Elena   23. 1. 1906    
Horník Jozef   13. 7. 1935    
Horyna Ivan   21. 3. 1937    
Horyna Jaroslav   13. 1. 1913    
Hošek Zdeněk   7. 10. 1948    
Hrčka Milan   24. 4. 1947    
Hrubá Božena   25. 1. 1926    
Hruška Karel   19. 3. 1930    
Hulík Viktor   13. 8. 1949    
Chovanec Milan   9. 1. 1943    
Chudomel Jaroslav   7. 2. 1929    
Ilavský Ján   15. 12. 1924    
Ilavský Jozef   28. 10. 1940    
Ilečko Alexander   25. 2. 1937    
Ilečko Ľudovít   14. 10. 1910    
Jakabčic Michal   14. 9. 1930    
Jaksics František   6. 8. 1937    
Jánoška Ján   24. 9. 1923    
Ježek Stanislav   6. 7. 1904    
Jindra Jaromír   26. 3. 1895    
Jiroudek František   17. 2. 1914    
Jurík František   10. 7. 1923    
Kalašová Svobodová Jarmila   15. 8. 1927    
Kállay Dušan   19. 6. 1948    
Kalman Peter   30. 8. 1945    
Kalous Jan   5. 7. 1920    
Kilian Josef   22. 12. 1918    
Kiss Alexander   12. 6. 1935    
Klimčák Mikuláš   16. 11. 1921    
Knil Jaroslav   14. 1. 1929    
Kodym Ludvík   6. 8. 1922    
Kodymová Jelínková Božena   22. 12. 1926    
Koláčková Ondrová Marie   15. 7. 1941    
Kolář Radomír   19. 8. 1924    
Kolesárová Světla   12. 2. 1931    
Kolumek Karel   16. 10. 1924    
Kopic-Malátek Jan   22. 9. 1920    
Kornúcik Jozef   20. 11. 1938    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Koštoval Vladimír   16. 9. 1926    
Kotas Jaroslav   6. 5. 1909    
Kotas Pavel   2. 8. 1938    
Kotrba Štěpán   1. 5. 1932    
Koutský Václav   12. 10. 1907    
Kozák Oskar   25. 9. 1909    
Kraicová Viera   5. 7. 1920    
Kráľ Fero   12. 5. 1919    
Krivoš Rudolf   16. 11. 1933    
Krybus Zdeněk   21. 8. 1923    
Krýslová Oľga   15. 2. 1931    
Kryštůfek Jiří   31. 3. 1932    
Kříž Jaroslav   12. 10. 1934    
Kučera Karel   8. 4. 1930    
Kučera Zbyněk   3. 3. 1934    
Kudláč František   22. 7. 1909    
Kudláč Rastislav   3. 7. 1929    
Kudlička Ján   28. 5. 1948    
Kvasnica Herman   14. 2. 1905    
Kyselicová Szabová Eva   3. 10. 1945    
Kyselka Václav   21. 6. 1921    
Laluha Milan   11. 11. 1930    
Landová Zdenka   15. 7. 1929    
Lazinovská Elena   31. 12. 1902    
Lehotská Eugénia   24. 9. 1943    
Leontovyčová Marie   17. 3. 1927    
Lhoták Antonín   1. 3. 1897    
Lidický Karel   17. 6. 1900    
Lipták Ivan   28. 9. 1945    
Lukavský Jaroslav   11. 3. 1924    
Lukešová Jaroslava   3. 3. 1920    
Ľupták Otto   22. 4. 1935    
Malejovský Josef   19. 4. 1914    
Malý Vladimír   15. 2. 1935    
Marciňa Milan   25. 8. 1946    
Marciňová Hetminská Zuzana   23. 6. 1944    
Markup Václav   10. 9. 1904    
Matušinec Vojtech   19. 2. 1917    
Med Milan   21. 8. 1930    
Medveďová Zuzka   5. 10. 1897    
Melčáková Juneková Věruna   20. 2. 1945    
Melišková Jana   7. 1. 1942    
Menčík Václav   22. 11. 1926    
Mentlík Jan   1. 12. 1929    
Michal Rastislav   9. 6. 1936    
Mikeš Jan   26. 8. 1934    
Miklánek Rastislav   5. 2. 1942    
Mikula Jiří   19. 1. 1926    
Mikulová Milada   2. 12. 1926    
Milén Eduard   18. 3. 1891    
Minarovič Marián   28. 5. 1946    
Mlčoch Zdeněk   18. 11. 1921    
Moravcová Jana   22. 1. 1929    
Moravčík Fridrich   20. 2. 1916    
Mravec Milan   6. 1. 1938    
Mrázek František   28. 7. 1912    
Müller Karel   12. 12. 1899    
Nagy Jozef   2. 4. 1926    
Nedvěd František   13. 9. 1919    
Nemčík Július   12. 11. 1909    
Novák Ladislav   17. 3. 1908    
Novák Otakar (Otis)   13. 3. 1906    
Nowak Willi   3. 10. 1886    
Ondreička Karol   23. 4. 1944    
Ondro František   1. 1. 1941    
Oplt Oldřich   25. 10. 1919    
Opršal Oto (Otto)   9. 2. 1926    
Oravský Július   27. 8. 1920    
Ouhel Ivan   18. 2. 1945    
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919    
Palko Mikuláš   11. 1. 1941    
Pangrác Miroslav   16. 10. 1924    
Pataki Klára   14. 5. 1930    
Paulovič Emil   7. 3. 1922    
Pavlíčková Jarmila   14. 7. 1929    
Peca Josef   31. 10. 1923    
Peter Andrej   13. 12. 1912    
Peterka Milan   7. 7. 1930    
Petráš Pavol   5. 6. 1931    
Petrikovichová (Petrikovičová) Jitka   19. 5. 1926    
Polakovič Imrich   19. 9. 1923    
Pošar Miloš   2. 9. 1924    
Prokopová Kolmanová Eva   23. 5. 1937    
Prudilová Dohnányová Ľubica   28. 10. 1944    
Púček Ever   21. 12. 1931    
Pulík Milan   22. 5. 1943    
Rabina Štefan   20. 10. 1939    
Račko Arpád   17. 7. 1930    
Radvan František   9. 9. 1922    
Rappensbergerová Jankovičová Naďa   24. 1. 1936    
Remeň Vojtech   7. 3. 1928    
Riedlbauch (Riedelbauch) Rudolf   14. 6. 1944    
Romaňák Peter   17. 8. 1932    
Rotbauer Jaroslav   18. 8. 1929    
Rychlovský Antonín   3. 5. 1910    
Říhánek Dalibor   8. 3. 1946    
Salcman Martin   7. 5. 1896    
Saska Josef   31. 7. 1949    
Sečanský Zoltán   1921    
Semín Josef   21. 9. 1922    
Schanová (Schano) Jitka   18. 11. 1938    
Schoř Jaromír   12. 6. 1912    
Simota Jan   19. 9. 1920    
Sklenář Zdeněk   15. 4. 1910    
Sladký Martin   27. 2. 1920    
Smažil Antonín   22. 11. 1923    
Snopek Ladislav   10. 12. 1919    
Snopková Ladislava   10. 5. 1948    
Souček Karel   26. 9. 1915    
Srna Jozef   9. 3. 1930    
Staněk Josef   2. 9. 1899    
Stehlík Karel   21. 5. 1912    
Strnadel Antonín   10. 5. 1910    
Struhárik Milan   18. 3. 1935    
Stupecká Františka   27. 6. 1913    
Sučanský Marián   11. 2. 1938    
Suchánek Vladimír   12. 2. 1933    
Suchý Vladimír   15. 5. 1923    
Sukup Otto   13. 10. 1926    
Svitana Imrich   22. 1. 1944    
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924    
Svolinský Karel   14. 1. 1896    
Synáček Otakar   17. 3. 1931    
Synecká Naděžda   23. 8. 1926    
Škrabalová Viera   6. 9. 1925    
Šmíd Karel   23. 12. 1914    
Šmídra Jaroslav   16. 4. 1909    
Šolta Vladimír   25. 4. 1924    
Šoltészová Milena   28. 11. 1939    
Štefunková-Szabová Alžběta   27. 3. 1941    
Štěch Karel   31. 10. 1908    
Štepániková Olga   28. 8. 1912    
Štětkář Karel   10. 2. 1918    
Štolcová Lýdia   5. 6. 1942    
Tanóczky František   13. 4. 1933    
Tillner Michal   25. 5. 1895    
Tondl Karel   2. 7. 1893    
Tóth Štefan   5. 1. 1946    
Trepáč Jozef   21. 10. 1936    
Trizuljaková Eva   25. 9. 1926    
Truhlářová Hrušková Věnceslava   22. 5. 1924    
Truhlíková Spěváková Jarmila   14. 11. 1940    
Tvrdoň Martin   12. 3. 1914    
Urban Bohumil   20. 12. 1903    
Vácha Milan   9. 12. 1944    
Vachálek Jozef   10. 3. 1944    
Vanek Imrich   20. 3. 1931    
Vavrys Pavel   18. 12. 1947    
Velba Marián   3. 7. 1930    
Vestenický Vladimír   14. 12. 1919    
Vitvar Josef   3. 4. 1920    
Vlček Jan   13. 5. 1940    
Volf František   1. 12. 1897    
Vrbová Kotrbová Vilma   14. 10. 1905    
Vrtiak Jozef   4. 8. 1920    
Vysočan Imrich   23. 9. 1924    
Walter Alexander   25. 6. 1941    
Weiner Kráľ Imro   26. 10. 1901    
Zábranská Jarmila   7. 8. 1910    
Zapletal Dušan   29. 11. 1931    
Zdrůbecký Vendelín   21. 5. 1923    
Zelenák Ján   18. 10. 1941    
Zelný Jozef   18. 4. 1922    
Zemanovič Štefan   18. 8. 1947    
Zimka Ondrej   29. 11. 1937    
Zmeták Ernest   12. 1. 1919    
Žilinčanová Viera   10. 7. 1932    
Živný Vincenc   10. 7. 1899    

Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia

institution, city, address
Fond výtvarných umení (FVU), Bratislava (Bratislava), Trnavská cesta 183/112
Ministerstvo kultúry Slovenskej socialistickej republiky (SSR), Bratislava (Bratislava), _
Osvetový ústav, Bratislava (Bratislava), _
Svaz českých výtvarných umělců, Praha, Gottwaldovo nábřeží 250
Zväz slovenských výtvarných umelcov (ZSVU), Bratislava (Bratislava), _

Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia

person   born
Drexler Karol   18. 1. 1923    

Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia

person   born
Cvengrošová Viktória   4. 7. 1941    
Droppa Virgil   3. 9. 1939    

Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1975   Českí a slovenskí umelci k 30. výročiu oslobodenia