Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

type: vysoká škola
city: Vídeň (Wien)
address: Schillerplatz 3
zip code: 1010
state: Rakousko (Austria)

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1947   Ausstellung der čechoslovakischen Graphik, Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění), Vídeň (Wien)
1982/05/24 - 1982/06/20   August Strindberg, Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění), Vídeň (Wien)
1987/10/29 - 1987/11/22   Jan Wagner: The Responsive Touch, Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění), Vídeň (Wien)
2006/03/24 -   Eva Beirheimer, Laure Bott, Nicola Brunnhuber, Franz Cavagno, ..., Galerie AVU (GAVU), Praha
2009/12/10 - 2010/02/05   Trial, Rakouské kulturní fórum, Praha
2013/09/20 - 2013/11/10   Theophil Hansen: Architekt & Designer, Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění), Vídeň (Wien)
2014/02/06 - 2014/03/17   Umění a stín / Art and Shadow, Galerie NoD, Praha
2014/02/06 - 2014/03/23   Umění a stín / Art and Shadow, České centrum Praha, Praha

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

date of exhibition   exhibition title
1947   Ausstellung der čechoslovakischen Graphik
1952   Ausstellung der tschechoslowakischen Graphik
1961/09/26 - 1961/10/30   Henry Moore: Plastiken, zeichnungen
1982/05/24 - 1982/06/20   August Strindberg
1987/10/29 - 1987/11/22   Jan Wagner: The Responsive Touch
1991/07/25 - 1991/08/20   Bez distance / Ohne distanz
2013/09/20 - 2013/11/10   Theophil Hansen: Architekt & Designer

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

katalog autorský
  published   title (subtitle)
  1987   Josef Trattner: Skulpturen
informační leták / informace autorská
  published   title (subtitle)
  2013   Theophil Hansen: Architekt & Designer
text
  published   title (subtitle)
  2013   Theophil Hansen: Architekt & Designer

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1997   Mitteilungen (Neuberufungen an der Akademie der Bildenden Künste, Wien)
pozvánka kolektivní
  published   title (subtitle)
  2003   Heimo Zobernig, Klub Zwei, Roland Kollnitz, Stef Burghard, Pedagogický personál Akademie výtvarných umění ve Vídni (sochařství + asistenti ateliéru)

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2003/11/14 - 2004/01/30   Heimo Zobernig, Klub Zwei, Roland Kollnitz, Stef Burghard, Pedagogický personál Akademie výtvarných umění ve Vídni, Rakouské kulturní fórum, Praha
2009/12/10 - 2010/02/05   Trial, Rakouské kulturní fórum, Praha

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

person   born from - to, notes
Bacher Rudolf   20. 1. 1862     ???? - ????
Feuerbach Anselm   12. 9. 1829     1872 - 1876, profesor
Fischer Herbert   1940     1977 - ????, profesor
Fischer Joseph   30. 1. 1769     ???? - ????, profesor
Förster Ludwig   8. 10. 1797     1818 - 1828, místo "korektora" u P. Nobileho
Förster Ludwig   8. 10. 1797     1843 - 1846, profesor
Füger Friedrich   8. 12. 1751     1795 - ????, jmenován ředitelem akademie
Griepenkerl Christian   17. 3. 1839     1874 - ????, profesor, od 1877 vedoucí speciální školy historické malby
Hanak Anton   22. 3. 1875     1932 - 1934, profesor
Hansen Theophil   13. 7. 1813     1866 - 1884, profesor
Herrmann Matthias   4. 12. 1963     2006 - 2012, profesor
Jettmar Rudolf   10. 9. 1869     1910 - 1936
Köb Edelbert   31. 3. 1942     1974 - ????, profesor, v letech 1985–95 a 1998–2000 prorektor
Korpaczewski (KW) Igor   1. 3. 1959     1988 - ????, semstrální stáž
Krauss Franz von   14. 6. 1865     1911 - ????, vyučuje
Kühn Karl   17. 2. 1884     ???? - ????, asistent
Melcher Maximilian   28. 8. 1922     ???? - ????, profesor
Muhr Gotthard   30. 12. 1939     1976 - ????
Müller Carl   9. 12. 1834     1878 - ????
Obholzer Walter   1. 10. 1953     ???? - ????, profesor
Rahl Carl   13. 8. 1812     1850 - ????, profesor
Roth Augustin   19. 6. 1864     1914 - 1918, profesorem grafiky
Schmidt-Wulffen Stephan   20. 6. 1951     2002 - 2011, rektor
Schmutzer Ferdinand   21. 5. 1870     1908 - ????, profesor, 1922-1924 Rektor
Spiegl Andreas   1964     1990 - ????, od 1990 pedagog na Institut für Kunst- und Kulturwissenschaften, od 2003 vicerektor pro výuku a výzkum
Tilgner Victor   25. 10. 1844     ???? - ????, profesor
Unger Carl   24. 8. 1915     1951 - ????, profesorem
Unger William   11. 9. 1837     ???? - ????, profesor grafických umění
Welz Ferdinand   18. 4. 1915     1955 - 1986, pedagog, vedoucí ateliéru medaile, v letech 1970-72 rektor, 1972-76 prorektor
Zingg Adrian   15. 4. 1734     1769 - ????, člen
Zumbusch Kaspar von   23. 11. 1830     1873 - 1901

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

person   born
Absolon Kurt   28. 2. 1925    
Adámek Jan   29. 11. 1774    
Adaniya-Baier Kyoko   11. 8. 1946    
Adler Leo   19. 1. 1897    
Adolf z Freenthalu František   5. 7. 1721    
Adolph z Freenthalu Jos.   1729    
Allo Julius   4. 4. 1901    
Alt Jakob   25. 8. 1789    
Alt Rudolf von   28. 8. 1812    
Amerling Friedrich von   14. 4. 1803    
Ameseder Eduard   18. 10. 1856    
Ampichl Franz   1797    
Anděl Antonín   6. 4. 1844    
Anderle Václav   25. 8. 1859    
Anderle Václav   13. 2. 1814    
Angeli Eduard   15. 7. 1942    
Antoš Josef   15. 4. 1884    
Anzinger Siegfried   25. 2. 1953    
Ardeleanu Mona   1984    
Arnegger Alois   9. 3. 1879    
Arnold František        
Atzker Carl   11. 2. 1833    
Avramidis Joannis   26. 3. 1922    
Axmann Josef   7. 3. 1793    
Ažbè Anton   30. 5. 1862    
Bacher Rudolf   20. 1. 1862    
Bajtala Miriam   1970    
Balzer Jan   1768    
Barvitius Antonín   14. 7. 1823    
Baschny Emanuel   3. 10. 1876    
Basjuk Koudelová Šárka   26. 2. 1987    
Baszolich Herbert   4. 2. 1957    
Bauer Leopold   1. 9. 1872    
Bauer Victor   1902    
Baumfeld Rudolf   31. 12. 1903    
Beck Jan   19. 4. 1864    
Beer Bedřich   1. 9. 1846    
Beer Franz   1804    
Bekl Josef   10. 6. 1806    
Bělohlávek Josef   16. 12. 1830    
Benda Jakub   1990    
Benirschke Karl   17. 8. 1875    
Beran Bruno   6. 1. 1888    
Bergel Jan   1718    
Berger Arnold   25. 6. 1886    
Berger Julius   20. 7. 1850    
Bergl Johann   23. 10. 1718    
Bergler Friedrich   1955    
Bergner Pavel   9. 3. 1869    
Bernard Ludvík   6. 6. 1827    
Bernsteiner Georg   1969    
Bernsteiner Reinhard   1963    
Bertoni Wander   11. 10. 1925    
Biela František   3. 4. 1789    
Blank Michael   1959    
Blažek Antonín   22. 2. 1874    
Bloyer Karl   1951    
Blum Hugo   3. 12. 1879    
Bodnár Éva   1952    
Boehm Adolf   25. 2. 1861    
Boháč Alois   2. 2. 1885    
Boháč Emanuel   23. 3. 1867    
Boháč Maxmilián   23. 7. 1882    
Bohatsch Erwin   8. 10. 1951    
Böhm Václav   1738    
Böhm Wolfgang   1946    
Bohúň Kornel   12. 4. 1858    
Bondy Walther   28. 12. 1880    
Brabenec Antonín   9. 6. 1881    
Brand Christian   1694    
Brand Johann   6. 3. 1722    
Brandl Antonín   1. 3. 1817    
Brauner Gustav   16. 10. 1880    
Brázda Oskar   30. 9. 1887    
Brenek Anton   23. 10. 1848    
Broggi Amina   1980    
Bruckl Bedřich        
Brudermann Nin   1970    
Brugger Andreas   1737    
Břenek Antonín   23. 10. 1848    
Břenek Josef   4. 3. 1820    
Buob David   1972    
Burda Josef   9. 3. 1825    
Burghard Stef   1971    
Canon Straschiripka Hans von   15. 3. 1829    
Carer Peter   1945    
Carolsfeld Julius   26. 3. 1794    
Cimbal Johann   1722    
Clarot Alexander   17. 3. 1795    
Coudenhove-Kalergi Michael   10. 4. 1937    
Csánk Eduard   25. 1. 1874    
Cséfalvay Anna   31. 5. 1988    
Čapka Ferdinand   15. 8. 1905    
Čermák Bohumír   8. 11. 1882    
Černil Mořic   16. 11. 1859    
Černý Václav   17. 1. 1872    
Černý Věnceslav   27. 1. 1865    
Dabernig Josef   1956    
Damisch Günter   20. 5. 1958    
Danesch Emanuel   1976    
Danhauser Josef   19. 8. 1805    
Danilowatz Josef   22. 11. 1877    
Degasperi Ernst   7. 5. 1927    
Deininger Wunibald   5. 3. 1879    
Dengler Verena   1981    
Dietrich Hanuš   30. 6. 1868    
Dirnhofer Veronika   1967    
Ditscheiner Adolf Gustav   29. 6. 1846    
Djuračka Anton   22. 2. 1904    
Domig Daniel   1983    
Dressler Alfred   13. 12. 1870    
Dressler Peter   17. 9. 1942    
Dryák Alois   24. 2. 1872    
Držkovic Valentin   10. 2. 1888    
Dufek Emil   6. 5. 1877    
Duchek Maxmilián   5. 6. 1881    
Dürr Rouven   1974    
Dušek Jan   8. 6. 1891    
Dvořák Antonín   16. 12. 1817    
Dvořák Boža   5. 5. 1864    
Dvořák Daniel   5. 2. 1954    
Dvořák František   14. 11. 1862    
Ecker Pamela   1974    
Eckert Walter   1913    
Eder Otto   4. 2. 1924    
Egg Loys   1947    
Eichhorn Barbara   1965    
Eipeldauer Theresa   1985    
Eldarb Gregor   1971    
Engel Antonín   4. 5. 1879    
Erjautz Manfred   1966    
Faistauer Anton   14. 2. 1887    
Farsky Robert   20. 2. 1881    
Fassler-Luger Sabine   1960    
Ferber Leopold   21. 10. 1838    
Ferstel Heinrich von   7. 7. 1828    
Fiala František   26. 7. 1878    
Fiedler Vladimír   16. 10. 1948    
Fink Fabian   1979    
Fink Tone   1. 1. 1944    
Fischer Fritz   4. 8. 1925    
Fischer Georg   15. 12. 1768    
Fischer Joseph   5. 4. 1729    
Fischer Vinzenz   1729    
Flaché Július   7. 11. 1892    
Fleischer Max   29. 3. 1841    
Fleischmann Artur   5. 6. 1896    
Fleischmann Norbert   1951    
Flesch Brunningen Ludmilla   31. 3. 1856    
Frank Gustav   1859    
Friedrich Ernst   6. 1951    
Friedrich Jan   24. 4. 1817    
Frolka Antoš   13. 6. 1877    
Frömmel Jan   5. 5. 1754    
Fronius Hans   12. 9. 1903    
Fuchs Ernst   13. 2. 1930    
Gabriš Robert   1986    
Gajdoš František   10. 10. 1921    
Gansert Ulrich   19. 11. 1942    
Gartner Jakob   21. 11. 1861    
Gasser Werner   1969    
Gebauer Paul   21. 4. 1888    
Gebhard Jan   21. 8. 1798    
Georgieva Irina   1976    
Gerold Armin   1981    
Gerstl Richard   14. 9. 1883    
Gessner Hubert   20. 10. 1871    
Gisela Josef   17. 11. 1851    
Glass Krzystof   30. 8. 1944    
Glettler Stefan   1980    
Glücklich Simon   27. 3. 1863    
Göbel Heinz   1947    
Goebel Gottfried   5. 11. 1906    
Goeschl Roland   25. 11. 1932    
Görlichová Sophie   1855    
Gottfried Markus Maria   1971    
Götz O.   4. 6. 1900    
Grabner Karl   8. 4. 1948    
Grafschafter Robert   24. 2. 1978    
Greinecker Elisabeth        
Greipel Jan   2. 6. 1720    
Gross Hugo   21. 5. 1894    
Grottger Artur   11. 11. 1837    
Grübl Elisabeth   1961    
Grübl Manfred   1965    
Grünfelder Urban   1967    
Gruss Franz   3. 6. 1891    
Günter Egger   1956    
Günther Julia   1940    
Gutruf Gerhard   17. 3. 1944    
Haider Ilse   1965    
Hallegger Kurt   8. 7. 1901    
Hammer Mathias   13. 3. 1966    
Hamza Johann   21. 6. 1848    
Hanak Anton   22. 3. 1875    
Hansalik Nikola   1975    
Hausleithner Rosa   1952    
Hausner Rudolf   4. 12. 1914    
Havránek František   13. 6. 1887    
Heeger Ernst   2. 10. 1783    
Hejbal Joža   12. 3. 1889    
Heller Andreas   1978    
Hellich Josef   17. 4. 1807    
Helnwein Gottfried   8. 10. 1948    
Herr Johann (Laurenz)   1787    
Heřmanský Martin   13. 12. 1940    
Hettmer Eva   1987    
Heuer Heinrich   22. 1. 1934    
Hieser Otto   24. 5. 1850    
Hikade Karl   1942    
Hilbert Kamil   12. 2. 1869    
Hillebrandt Franz de Paula   2. 4. 1719    
Hinträger Moritz   24. 11. 1831    
Hlavín Bartoloměj   12. 9. 1846    
Hlavín Jindřich   29. 9. 1877    
Hlávka Josef   15. 2. 1831    
Hoffmann Josef   15. 12. 1870    
Hoflehner Rudolf   8. 8. 1916    
Holik Franz   20. 6. 1874    
Hollegha Wolfgang   4. 8. 1929    
Holtz Anna        
Hölzel Adolf   13. 5. 1853    
Holzer Robert   7. 6. 1859    
Höpfner Michael   1972    
Horák Jan   11. 4. 1815    
Horáková Tamara   1947    
Horn Vilém (Wilhelm)   10. 4. 1809    
Hotter Jörg   1972    
Hradil Rudolf   1. 4. 1925    
Hrdlicka Alfred   27. 2. 1928    
Hübschmann (Hypšman) Bohumil   10. 1. 1878    
Huchthausen David   25. 3. 1951    
Hund Harald   1967    
Hundertwasser Friedensreich   15. 12. 1928    
Hynais Vojtěch   14. 12. 1854    
Chalupová Jana   1993    
Charlemont Edouard   2. 8. 1848    
Charlemont Hugo   18. 3. 1850    
Charlemont Matyáš   1820    
Charlemontová Lilly   2. 4. 1890    
Chittussi Antonín   1. 12. 1847    
Chmel Viliam   14. 10. 1917    
Chochol Josef   13. 12. 1880    
Christo   13. 6. 1935    
Chvátal Martin   28. 10. 1736    
Chvojan Josef   4. 7. 1879    
Ilečko Alexander   25. 2. 1937    
Jadrníček Ludvík   1. 8. 1863    
Jäger Wenzel   4. 4. 1861    
Janák Pavel   12. 3. 1882    
Jansa Václav   21. 10. 1859    
Janschka Fritz   21. 4. 1919    
Jasmin (N.I.C.J.O.B.) Nicolas   1967    
Jenewein Felix   4. 8. 1857    
Jermolaewa Anna   1970    
Jettmar Rudolf   10. 9. 1869    
Ježek Stanislav   11. 11. 1883    
Jindřich Rudolf   21. 1. 1882    
Jiřík František   5. 11. 1867    
Johnová Helena   22. 1. 1884    
Joos Hildegard   7. 5. 1909    
Jurica Ivan   1972    
Kaaserer Ruth   1972    
Kaiser Tillman   1972    
Kaja Ewa   1967    
Kaltner Martin   1961    
Kandl Johanna   18. 3. 1954    
Kapfer Franz   1971    
Kappl Franco   1962    
Kapusta Barbara   1. 3. 1983    
Karger Josef   21. 9. 1901    
Karger Karl   30. 1. 1848    
Kasalicky Luisa   15. 7. 1974    
Kata E.        
Kedl Rudolf   16. 4. 1928    
Kellner Šebastián   27. 3. 1895    
Kemény Kalman   27. 6. 1896    
Kerdová Lenka   11. 6. 1988    
Kern Josef   1953    
Kininger Vincenz   24. 4. 1767    
Klapf Udo   1959    
Klee Hermann   1. 2. 1820    
Klein Alex   1960    
Kleinert Hans   27. 9. 1884    
Klemt Agathon   27. 7. 1830    
Klier Wilhelm   12. 9. 1900    
Klinkan Alfred   1950    
Klotz-Dürrenbach Theodor   12. 3. 1890    
Klučarić Claudia   1968    
Knapp Manuel   12. 5. 1978    
Koblitz Arnold   6. 6. 1883    
Koelbl Anton   1771    
Kohl Franz   1. 3. 1711    
Kohl Ludvík   14. 4. 1746    
Koch Jindřich   24. 12. 1781    
Koch Jindřich (Heinrich)   20. 8. 1896    
Kocher-Kocher Heidrun   1977    
Kocherscheidt Kurt   6. 7. 1943    
Kolář František   26. 6. 1825    
Kolig Anton   1. 7. 1886    
Kolig Cornelius   7. 8. 1942    
Kollnitz Roland   1972    
Kopf Willi   1949    
Korábová Vanda   21. 6. 1903    
Korschann Karl   23. 7. 1872    
Kosel Hermann   20. 3. 1896    
Kotas Karel   20. 1. 1894    
Koťátková Eva   1. 9. 1982    
Kotěra Jan   18. 12. 1871    
Koudelka František   9. 10. 1896    
Koula Jan   7. 2. 1855    
Kracker Jan   3. 3. 1717    
Kraftová Barbora   1. 4. 1764    
Kracher Wolfgang   1961    
Krajčík Eugen   15. 8. 1943    
Krásný František   6. 7. 1865    
Krauss Franz von   14. 6. 1865    
Kreutz Jan   18. 8. 1897    
Krommer Helmut   17. 9. 1891    
Krön Markus   1970    
Krumholz Ferdinand   7. 5. 1810    
Krupec Viktor   1. 11. 1884    
Křížek Jan   7. 1. 1887    
Kubačka Ladislav   24. 9. 1919    
Kumpošt Jindřich   13. 7. 1891    
Kunft Alfred   3. 8. 1892    
Kupka František   23. 9. 1871    
Kurzweil Maximilian   12. 10. 1867    
Lach Ondřej   1817    
Landa Hubert   23. 10. 1870    
Lang Josef   1776    
Langweil Antonín   13. 6. 1791    
Larsen Oskar   8. 7. 1882    
Lassnig Maria   8. 9. 1919    
Lauffer Emil   28. 6. 1837    
Laužil Karl   27. 2. 1842    
Lebiedzki Edvard   9. 3. 1862    
Lebzelter Georg   20. 10. 1966    
Ledeli Moritz   7. 9. 1856    
Lefler Heinrich   7. 11. 1863    
Lehmden Anton   2. 1. 1929    
Lehotský Karol   16. 11. 1879    
Lehrmann Karl   29. 9. 1887    
Leicher Felix   19. 5. 1727    
Leikauf Andreas   1966    
Leinfellner Heinz   4. 12. 1911    
Leisek Alex   1867    
Leitgeb Fabian        
Leitner Heinz-Günther   1946    
Lettner Robert   23. 5. 1943    
Libay Karel (Károly)   13. 5. 1816    
Liebscher Karel   24. 2. 1851    
Lindauer Bohumír   5. 1. 1839    
Linhart Rudolf   30. 3. 1895    
Loos Adolf   1829    
Lorenc Miroslav   9. 6. 1896    
Lössl František   26. 10. 1801    
Lowith Vilém   21. 5. 1861    
Ludwig Alois   15. 5. 1872    
Luetke Joachim   1957    
Luger Christoph   16. 4. 1957    
Lukavský Jaroslav   11. 3. 1924    
Lunzer Mina   1979    
Luttich von Luttichheim Edvard   25. 11. 1844    
Mack Ludvík   13. 5. 1876    
Mádarász Viktor   14. 12. 1830    
Mademann-Meise Doris   1958    
Maderna Marianne   1944    
Madlmayr Klaudius   29. 10. 1881    
Machek Antonín   31. 10. 1775    
Machytka Jan   16. 3. 1844    
Maixner Jaroslav   3. 4. 1870    
Maixner Petr   13. 3. 1831    
Majsch Eduard   13. 10. 1845    
Majsch Šebestián   18. 9. 1807    
Makart Hans   29. 5. 1840    
Malenda Antonín   14. 12. 1906    
Malfatti Nino   1940    
Malli Walter   13. 7. 1940    
Mally Král Werner   1955    
Malý Werner   4. 3. 1955    
Manáček Šebestián        
Mandel Jiří   5. 8. 1886    
Mandler Arnošt   16. 4. 1886    
Manschgo Jan   19. 9. 1800    
Martin Christian   2. 6. 1890    
Maschauer Karel   30. 9. 1907    
Matejko Jan   24. 6. 1838    
Mather Rudolf   25. 1. 1891    
Matýsek Petr   15. 3. 1885    
Mauermann Hugo   9. 12. 1859    
Mauch Richard   2. 9. 1874    
Maurer Ewald   1947    
Max Emanuel   19. 10. 1810    
Max Gabriel von   23. 8. 1840    
Mayer Christian   1976    
Mayer Tadeáš   20. 10. 1812    
Mayer Ursula   1970    
Mayr Albert   1975    
Mayrus Wilfried   1953    
Mayssl Rudolf   28. 9. 1826    
Medvecká Mária   11. 10. 1914    
Meier Christoph   1980    
Meixner Jan   3. 1. 1819    
Meixner Lisa   1983    
Melcher Maximilian   28. 8. 1922    
Melicher Theofil   15. 10. 1860    
Melnický František   13. 11. 1822    
Melo Leslie de   1953    
Mende Julius   1944    
Menches Heinrich   1941    
Meskens Billie        
Messensee Jürgen   29. 8. 1936    
Messerschmidt Franz   6. 2. 1736    
Messerschmidt Jan        
Meštrović Ivan   15. 8. 1883    
Mettler Yves   1976    
Micheli Sissa   1975    
Mík František   20. 6. 1807    
Mikl Josef   8. 8. 1929    
Mikš Adolf   23. 12. 1864    
Misheff Alzek   8. 10. 1940    
Mocker Josef   22. 11. 1835    
Moldovan Kurt   22. 6. 1918    
Moll Carl   23. 4. 1861    
Moon Younhee   1982    
Morák Josef   10. 1. 1831    
Moravčík Fridrich   20. 2. 1916    
Moravec Bohuslav   29. 7. 1860    
Mosbacher Alois   7. 6. 1954    
Moser Josef   1952    
Moser Maria   1948    
Mosler Raimund   4. 1. 1886    
Mousson Viliam   29. 12. 1914    
Mráček Jan   11. 7. 1874    
Mühl Antonín   23. 5. 1856    
Muhr Gotthard   30. 12. 1939    
Müller Leopold   9. 10. 1834    
Munkácsy Mihály   20. 2. 1844    
Münzbergová Ida   18. 2. 1876    
Murmann Jozef   5. 3. 1889    
Musil Klaus   31. 8. 1938    
Mušková Daniela   1986    
Myrbach-Rheinfeld Felician von, N   19. 2. 1853    
Nebehosteny Josef   8. 8. 1852    
Neumann Alfréd   26. 1. 1900    
Neumann Jan   2. 1. 1892    
Nikl Richard   1987    
Novopacký Jan   14. 11. 1821    
Obeth Josef   15. 7. 1874    
Obholzer Walter   1. 10. 1953    
Ody Noële   1982    
Ohmann Friedrich (Bedřich)   21. 12. 1858    
Olbrich Josef   22. 12. 1867    
Oman Valentin   14. 12. 1935    
Ondrúšek František   4. 3. 1861    
Oppenheimer Max   1. 7. 1885    
Osterider Martin   1964    
Overbeck Johann   3. 7. 1789    
Pakosta Florentina   1. 10. 1933    
Palko František   1717    
Palko František   3. 12. 1724    
Papáček Anastazius   22. 1. 1867    
Papčová Lucia   1987    
Papčová Stráňaiová Lucia   2. 4. 1987    
Part Michael   1979    
Pasiecznyk Herbert   6. 4. 1942    
Pasovský Vratislav   1854    
Pastra Nausica   1932    
Pastrňák Petr   17. 2. 1962    
Paszkiewicz Peter   1943    
Pauser Sergius   28. 12. 1896    
Pechoc Richard   1939    
Peichl Gustav   18. 3. 1928    
Pellikan Christine   1957    
Penker Elisabeth   1974    
Peterka Hans   17. 2. 1904    
Petr František   22. 11. 1884    
Pettenkofen August   10. 5. 1822    
Pichl Alois   1782    
Pichler Franz   1960    
Pillhofer Josef   1. 6. 1921    
Pils Tobias   1971    
Pinkas Alois   13. 11. 1884    
Pirchan Emil   27. 5. 1884    
Pirchan Emil   21. 5. 1844    
Pirner Maxmilián   13. 2. 1854    
Placht Richard   4. 1. 1880    
Platteter Renate   9. 4. 1965    
Platzer Josef   21. 9. 1751    
Plečnik Josip   23. 1. 1872    
Pock Alexander   6. 1. 1871    
Podhajská Minka   1. 12. 1881    
Podhajský Josef   3. 7. 1858    
Pollak Hilda   2. 11. 1874    
Pomassl Franz        
Pontini Bedřich (Fritz)   6. 6. 1874    
Popper Rudolf   31. 1. 1873    
Postl David   1980    
Postl Karel   9. 11. 1769    
Potěšil Václav   30. 8. 1831    
Potuczek August   15. 8. 1882    
Prantl Karl   5. 11. 1923    
Prastorfer Alois   16. 8. 1846    
Predić Uroš   7. 12. 1857    
Prelog Drago   4. 11. 1939    
Pressl Wendelin   1971    
Priesch Hannes   1954    
Prokop August   15. 8. 1838    
Proškovec Josef   7. 12. 1883    
Průša Lucia   1985    
Putz Oskar   1940    
Radimský Václav   6. 10. 1867    
Raida Fritz   26. 11. 1888    
Raida Julius   15. 3. 1896    
Rainer Oskar   15. 5. 1880    
Rákosi (Rákossi) Ernest   16. 5. 1881    
Reiner Josef   13. 8. 1863    
Reinhart Patricia   1977    
Reisner Erwin   1946    
Reiter Erwin   25. 9. 1933    
Reiterer Werner   25. 4. 1964    
Riedlová Greta   4. 1. 1914    
Riegel Jaroslav   1. 8. 1893    
Richard Bruno   1960    
Ringel Franz   1. 4. 1940    
Roller Alfred   2. 10. 1864    
Rössler Jaroslav   14. 1. 1886    
Roszkopfová Marta   16. 12. 1947    
Roth Augustin   19. 6. 1864    
Rothaug Alexander   13. 3. 1870    
Rothaug Leopold   1868    
Roubíčková Livia   27. 7. 1919    
Rous František   25. 11. 1872    
Rulíšek Josef   19. 2. 1895    
Rumpler Franz   4. 12. 1848    
Russ Willy   7. 7. 1888    
Růžička Otakar   1. 8. 1920    
Rydval Tomáš   1. 6. 1968    
Rych David   1975    
Rychlík Viktor   28. 12. 1875    
Řehoř Jaroslav   7. 5. 1897    
Sagmeister Stefan   6. 8. 1962    
Salner Georg   16. 5. 1958    
Sargsian Ara   7. 4. 1902    
Sebastini-Šebesta František   1715    
Seidl Karl   13. 3. 1858    
Sekera Dobroslav   25. 12. 1884    
Sepeschy Zoltan   24. 2. 1898    
Servátková Eliška   18. 7. 1915    
Shestakova Anna        
Scheibl Hubert   15. 4. 1952    
Scheidl Roman   29. 6. 1949    
Schellander Meina   28. 7. 1946    
Schiele Egon   12. 6. 1890    
Schicht Karel   17. 1. 1909    
Schiller Walter   18. 3. 1920    
Schlattauer Rudolf   25. 4. 1860    
Schluderbacher Manfred   1964    
Schmeiser Werner   1940    
Schmidlehner Isa   1971    
Schmidt Nina   1965    
Schmied Johann   1971    
Schmitt Robert   20. 4. 1924    
Schmoll Gregor   1970    
Schmoranz Gustav   16. 9. 1858    
Schmoranz Josef   16. 1. 1855    
Schnabel Day   1. 3. 1905    
Schneiderka Alois   24. 12. 1896    
Schnirch Bohuslav   10. 8. 1845    
Schnorr von Carolsfeld Julius   26. 3. 1794    
Schreiber Harald   1952    
Schrom Ernst   14. 10. 1902    
Schubert von Soldem Zdenko   18. 11. 1844    
Schulz Josef   11. 4. 1840    
Schurmann Maxmilián   29. 8. 1890    
Schuster Josef   17. 6. 1812    
Schwaiger Hanuš   28. 6. 1854    
Schwaiger Rudolf   10. 3. 1924    
Schwarzwald Christian   1971    
Schweigel Otto   27. 2. 1878    
Schweigl Ondřej (Andreas)   30. 11. 1735    
Schwind Moritz von   21. 1. 1804    
Skrička Ernst   4. 6. 1946    
Skřivánek Ladislav   21. 6. 1877    
Slánský Bohuslav   26. 1. 1900    
Smetana Arnošt   26. 11. 1902    
Sochor Eduard   23. 9. 1862    
Sommerer Christa   1964    
Spielmann Oskar   25. 4. 1901    
Spitzer Jan   4. 4. 1711    
Srb Schlossbauer Wilhelm   7. 7. 1890    
Stadler Paul   25. 7. 1875    
Stangl Anna   1961    
Stangl Heinz   19. 12. 1942    
Steckholzer Martina   1974    
Steinkellner Fritz   14. 6. 1942    
Stengel Gerhard   13. 1. 1915    
Stengel Wolfgang   1957    
Sterec Pavel   22. 5. 1985    
Stimm Osvald   13. 8. 1923    
Stimm Thomas   18. 3. 1948    
Stöbe Erhard   11. 7. 1943    
Stocker Esther   1974    
Stoitzner Konstantin   20. 7. 1863    
Straka Josef   12. 2. 1864    
Stratil Karel   11. 7. 1894    
Straznicky Kurt   1959    
Streit Robert   1883    
Strouza Stefania        
Suška Antonín   23. 10. 1848    
Svoboda František   19. 9. 1881    
Szyszkowitz Rudolf   27. 4. 1905    
Šálek Josef   14. 8. 1911    
Šandora Ján   12. 8. 1912    
Šestina Ladislav   10. 3. 1925    
Šimko Dušan   1. 1. 1920    
Šimko Ivan   25. 3. 1914    
Španiel Otakar   13. 6. 1881    
Šrámek František   4. 10. 1884    
Štantejský Jarolím   29. 9. 1832    
Šťastný Matěj   3. 6. 1794    
Štefek Petr   1980    
Šturdík Jozef   13. 3. 1920    
Šubic Janez   26. 10. 1850    
Švanda Josef   1796    
Taupe Johann   1954    
Teckert Christian   1967    
Temple Hans   7. 7. 1857    
Thiele Franz   9. 3. 1868    
Thuma Hans   21. 4. 1889    
Tichy Hans   27. 7. 1861    
Timischl Philipp   1989    
Tkadlík František   23. 11. 1786    
Tobner (JOTO) Josef   29. 1. 1942    
Tomek Eduard   28. 3. 1912    
Tonev Kosta   1980    
Traar Jochen   1960    
Trummer Norbert   1962    
Truppe Karl   9. 2. 1887    
Turek Alois   20. 7. 1810    
Tuvora Antonín   28. 8. 1747    
Tuwora Anton   28. 8. 1747    
Uhl Ottokar   2. 3. 1931    
Ullreich Gerhard   1956    
Unger Carl   24. 8. 1915    
Urteil Andreas   19. 1. 1933    
Urwalek Christoph   1967    
Vaculková Bircher Alžběta (Betyna)   14. 6. 1949    
Vávra Karel   20. 7. 1879    
Vita Wilhelm   5. 5. 1846    
Vobišová Žáková Karla   21. 1. 1887    
Vogt Josef   28. 5. 1882    
Voigt-Fölger August   13. 3. 1837    
Vondráček Radim   21. 1. 1963    
Vopava Walter   10. 5. 1948    
Vosmík Čeněk   5. 4. 1860    
Vrba Alois   4. 1. 1911    
Wacik Franz   9. 9. 1883    
Waeger Uta Belina   1966    
Wagner Antonín (Anton)   3. 7. 1834    
Wagner Jan   22. 9. 1941    
Wacha Friedrich   25. 6. 1885    
Walde Martin   1957    
Waldhauser Antonín   17. 3. 1835    
Wallet Hardi Vanesa   2. 2. 1971    
Wallisch Julia        
Waske Felix   28. 5. 1942    
Watzal Flora   1975    
Weber Christoph   1974    
Wechsler Peter   1951    
Weiser Rudolf   13. 12. 1885    
Weissenbacher Sebastian   1959    
Wels Rudolf   28. 4. 1882    
Werkner Turi   28. 11. 1949    
West Franz   16. 2. 1947    
Wetschel Johann   1724    
Weyr Siegfried   24. 4. 1890    
Wieden Ludwig   10. 11. 1869    
Wiedner Wolfgang   1953    
Wiesner Arnošt   21. 1. 1890    
Wichera von Brennerstein Raimund   18. 8. 1862    
Wimmer Norbert   1957    
Wittek Oskar   1906    
Wolfsberger Günter   1944    
Würtinger Werner   1941    
Zadrazil Franz   27. 11. 1942    
Zapletal Alois   30. 7. 1886    
Zasche Josef   9. 11. 1871    
Zdrazila Adolf   8. 12. 1868    
Zechner Johanes   26. 11. 1953    
Zechyr Othmar   28. 5. 1938    
Zeilner Gerlind   1971    
Zelenko Karel   15. 9. 1925    
Zelený Josef   24. 3. 1824    
Zens Herwig   5. 6. 1943    
Zeppel-Sperl Robert   19. 3. 1944    
Zet Miloš   1. 10. 1920    
Zichy Mihály   15. 10. 1827    
Zítek Josef   4. 4. 1832    
Zobernig Heimo   1958    
Zumsande Josef   3. 6. 1806    
Žabota Ivan   15. 12. 1878    
Ženíšek František   25. 5. 1849    
Živný Jan   26. 3. 1946    
Županský Vladimír   24. 9. 1869    

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

person   born
Althamer Paweł   12. 5. 1967    
Andersen Robin   17. 7. 1890    
Angeli Heinrich von   8. 7. 1840    
Avramidis Joannis   26. 3. 1922    
Bacher        
Bacher Rudolf   20. 1. 1862    
Bauer Franz   1798    
Bauer Leopold   1. 9. 1872    
Behrens Peter   14. 4. 1868    
Benner Heinrich   3. 8. 1776    
Berger Julius   20. 7. 1850    
Blaas Karl von   28. 4. 1815    
Blaschke Johann   1770    
Böckel H.        
Boeckl Herbert   3. 6. 1894    
Bohatsch Erwin   8. 10. 1951    
Brand Friedrich   1735    
Daffinger Moritz   21. 1. 1790    
Daling Adolf        
Damisch Günter   20. 5. 1958    
Delug Alois   25. 5. 1859    
Donner Matyáš   1704    
Eckert Walter   1913    
Egg Loys   1947    
Eisenmenger August   11. 2. 1830    
Ellmauer Joseph        
Elsner Franz        
Ender Johann   3. 11. 1793    
Ender Thomas   3. 11. 1793    
Engerth Eduard von   13. 5. 1818    
Fahringer Carl   25. 12. 1874    
Ferstel Heinrich von   7. 7. 1828    
Fischer Andreas   1754    
Fischer Georg   15. 12. 1768    
Fischer Joseph   5. 4. 1729    
Füger Friedrich   8. 12. 1751    
Führich Josef   9. 2. 1800    
Galli da Bibiena Antonio   1. 1. 1697    
Geiger Peter   11. 1. 1805    
Gironcoli Bruno   27. 9. 1936    
Graf Franz   22. 7. 1954    
Green Renée   25. 10. 1959    
Gregor Johann        
Griepenkerl Christian   17. 3. 1839    
Grippenkeller        
Gsellhofer Karl   28. 10. 1779    
Gütersloh Albert   5. 2. 1887    
Haida I.        
Hanak Anton   22. 3. 1875    
Hansen Theophil   13. 7. 1813    
Hasenauer Carl von   20. 7. 1833    
Hassenauer Karl von        
Hausner Rudolf   4. 12. 1914    
Hellmer Edmund von   12. 12. 1850    
Hetzendorf von Hohenberg Johann   7. 2. 1732    
Hoffmann K.        
Hohenberger Franz        
Hollegha Wolfgang   4. 8. 1929    
Holzmeister Clemens   27. 3. 1886    
Huber Carl   15. 8. 1839    
Jettmar Rudolf   10. 9. 1869    
Kässmmann        
Klimt Gustav   14. 7. 1862    
Kogler Peter   1959    
König Otto        
Kortan Helmut        
Kotěra Jan   18. 12. 1871    
Koula Jan   20. 5. 1896    
Krafft Johann   15. 9. 1780    
Kraft        
Kruis Ferdinand   25. 4. 1869    
Kundmann A.        
Kundmann Karl (Carl)        
Kuppelwieser        
L´Allemand Siegmund   8. 3. 1840    
Lampi Johann   31. 12. 1751    
Lefler Heinrich   7. 11. 1863    
Link Adam        
Luntz Victor        
Makart Hans   29. 5. 1840    
Maulbertsch Franz   8. 6. 1724    
Maurer Hubert   10. 6. 1738    
Maurer Serafin        
Mayer Carl   19. 1. 1810    
Mayreder Karl   1856    
Meixner Jan   3. 1. 1819    
Melcher Maximilian   28. 8. 1922    
Melnický František   13. 11. 1822    
Meyer Karl        
Mösmer        
Mössmer Josef   20. 3. 1780    
Müller Carl   9. 12. 1834    
Müller Leopold   9. 10. 1834    
Müller Richard   28. 7. 1874    
Müllner        
Mytens Martin   1695    
Nüll Eduard van der   9. 1. 1812    
Obholzer Walter   1. 10. 1953    
Ohmann Friedrich (Bedřich)   21. 12. 1858    
Ölzant Franz   1934    
Pauser Sergius   28. 12. 1896    
Peichl Gustav   18. 3. 1928    
Peithner von Lichtenfels Eduard   18. 11. 1833    
Peter Anton        
Petter Franz   23. 10. 1791    
Petters        
Pirchan Emil   27. 5. 1884    
Pistoletto Michalengelo   23. 6. 1933    
Pochwalski Kazimierz   25. 12. 1855    
Prachensky Markus   21. 3. 1932    
Pukl Vladimír   2. 3. 1896    
Rahl Carl   1779    
Rahl Carl   13. 8. 1812    
Rainer Arnulf   8. 12. 1929    
Rauchinger Heinrich   1. 1. 1858    
Redl Joseph        
Ribarz A.        
Rietschel Hans        
Richter Daniel   18. 12. 1962    
Roesner Carl   19. 6. 1804    
Rösner Karel        
Ruben Christian   30. 11. 1805    
Rumpler Franz   4. 12. 1848    
Sequens František   28. 12. 1836    
Schaller        
Schaller Johann   1777    
Schlegel Eva   8. 3. 1960    
Schletterer Jakob   22. 7. 1699    
Schmidt Friedrich von   23. 10. 1825    
Schmidt-Rhen Helmut   7. 9. 1936    
Schmutzer Ferdinand   21. 5. 1870    
Schmutzer Jacob   3. 4. 1733    
Schönn Alois        
Schorr L.        
Siccard von Siccardsburg August   6. 12. 1813    
Sloterdijk Peter   26. 6. 1947    
Sterrer Karl   4. 12. 1885    
Strzelecki Z.        
Tautenhayn Josef   5. 5. 1837    
Tilgner Victor   25. 10. 1844    
Trenkwald Josef   13. 3. 1824    
Unger William   11. 9. 1837    
Viertelberger Hans   23. 6. 1861    
Wagner Otto   13. 7. 1841    
Waldmüller Ferdinand   15. 1. 1793    
Wegmayer Sebastian   7. 2. 1776    
Weiler Max   27. 8. 1910    
Welz Ferdinand   18. 4. 1915    
West Franz   16. 2. 1947    
Wotruba Fritz   23. 4. 1907    
Wurzinger Karl   1. 6. 1817    
Zimmermann Albert   20. 9. 1809    
Zobernig Heimo   1958    
Zumbusch Kaspar von   23. 11. 1830    

Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění)

person   born
Bílek František   6. 11. 1872