Slovenské výtvarné umenie medzi XIV. a XVI. zjazdom KSČ

type: kolektivní
place of exhibition: Slovenská národná galéria
date of exhibition: 1982/02 - 1982/04
event time (catalogue): 1982/02 - 1982/04

Slovenské výtvarné umenie medzi XIV. a XVI. zjazdom KSČ

person   born
Bacskai Vojtech   26. 7. 1935    
Bačík Emil   4. 5. 1929    
Baláž Jozef   14. 3. 1923    
Balažovjech-Klincová Zlatica   13. 11. 1920    
Balko Stanislav   29. 9. 1943    
Barčík Andrej   20. 11. 1928    
Barta Július   23. 11. 1922    
Bártfay Tibor   12. 5. 1922    
Bartošíková Oľga   18. 8. 1922    
Bartuszová Mária   24. 4. 1936    
Berger Ján   5. 3. 1944    
Biľaková Anna   9. 3. 1941    
Blecha Lubomír   16. 3. 1933    
Bobota Štefan   29. 8. 1942    
Bombová Viera   14. 4. 1932    
Brezina Slavomír   28. 7. 1944    
Brun Róbert   2. 11. 1948    
Brunovský Albín   25. 12. 1935    
Bubák Jozef   23. 4. 1950    
Cigler Václav   21. 4. 1929    
Cisárová Mináriková Eva   16. 12. 1945    
Cvengrošová Ľudmila   17. 6. 1937    
Čemický Ladislav   24. 3. 1909    
Čtveráková Libuša   24. 12. 1945    
Danielová Mária   2. 3. 1953    
Drexler Karol   18. 1. 1923    
Dubay Orest   15. 8. 1919    
Dúbravec Marcel   24. 10. 1948    
Dúbravec Robert   19. 1. 1924    
Dúbravková-Lehotská Magdalena   12. 5. 1946    
Dulanský Ivan   15. 12. 1941    
Dusík Stano   6. 6. 1946    
Eckerdt Alexander   6. 7. 1932    
Fabini Jozef   10. 10. 1908    
Farár Vladimír   23. 4. 1935    
Fedorová Silvia   27. 8. 1945    
Filo Julián   10. 5. 1921    
Gandl Ladislav   8. 12. 1919    
Gavula Juraj   15. 4. 1942    
Gažovič Vladimír   9. 11. 1939    
Gergeľová Viera   3. 11. 1930    
Goliáš Andrej   10. 3. 1937    
Goliášová Drobná Anna   17. 1. 1931    
Haščák Jozef   18. 2. 1948    
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921    
Hložník Peter   29. 9. 1945    
Hložník Vincent   22. 10. 1919    
Holéczyová Elena   23. 1. 1906    
Hološka Ľudovít   18. 9. 1943    
Hovorka Juraj   17. 5. 1926    
Hrčka Milan   24. 4. 1947    
Hulík Viktor   13. 8. 1949    
Chovanec Milan   9. 1. 1943    
Ilavský Ján   15. 12. 1924    
Ilavský Jozef   28. 10. 1940    
Ilečko Alexander   25. 2. 1937    
Jakabčic Michal   14. 9. 1930    
Jakoby Július   28. 3. 1903    
Jakubčík Lubomír   16. 6. 1926    
Jergušová Vydarená Lýdia   20. 7. 1940    
Jurík František   10. 7. 1923    
Kállay Dušan   19. 6. 1948    
Kalman Peter   30. 8. 1945    
Kiselová Siteková Jana   24. 5. 1942    
Korkoš Ľudovít   17. 1. 1928    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Kraicová Viera   5. 7. 1920    
Kráľ František   1919    
Králik Dušan   20. 4. 1941    
Krivoš Rudolf   16. 11. 1933    
Kružlicová Brezányová Terézia   5. 10. 1941    
Ksandr Miroslav   11. 7. 1931    
Kudláč František   22. 7. 1909    
Kudlička Ján   28. 5. 1948    
Kuľhavý Záboj   9. 2. 1937    
Kulich Ján   31. 12. 1930    
Lacko Karol   28. 10. 1938    
Lazinovská Elena   31. 12. 1902    
Lehotská Eugénia   24. 9. 1943    
Löffler Vojtech   16. 4. 1906    
Lörincz Július   16. 1. 1910    
Lunterová Bernardína   27. 4. 1945    
Marth Juraj   2. 8. 1939    
Masarovičová Erna   12. 2. 1926    
Milly Dezider   7. 8. 1906    
Minarovič Marián   28. 5. 1946    
Moťovský Vladimír   20. 10. 1928    
Mravec Milan   6. 1. 1938    
Mrázová Lea   8. 11. 1906    
Nemčík Július   12. 11. 1909    
Ondreička Karol   23. 4. 1944    
Ondriska Ján   26. 3. 1943    
Palko Mikuláš   11. 1. 1941    
Pataki Klára   14. 5. 1930    
Pavlíčková Jarmila   14. 7. 1929    
Petrikovichová (Petrikovičová) Jitka   19. 5. 1926    
Polakovič Imrich   19. 9. 1923    
Polonský Marián   23. 8. 1943    
Popovič Vladimír   27. 11. 1939    
Pribiš Rudolf   19. 3. 1913    
Prokop Štefan   25. 9. 1941    
Púček Ever   21. 12. 1931    
Rabina Štefan   20. 10. 1939    
Rappensbergerová Jankovičová Naďa   24. 1. 1936    
Rašla Milan   21. 11. 1946    
Roller Peter   7. 7. 1948    
Romaňák Peter   17. 8. 1932    
Ronaiová Filová Veronika   21. 5. 1951    
Rosůlková Kubiková Dagmar   21. 3. 1909    
Rudavská Mária   10. 10. 1941    
Rumanský Igor   13. 3. 1946    
Rusková Bellušová Zuzana   6. 7. 1932    
Schurmann Ivan   28. 6. 1935    
Snopek Ladislav   10. 12. 1919    
Spannerová Nemčíková Edita   7. 6. 1919    
Studený Michal   12. 1. 1939    
Sušienka Jozef   1. 5. 1937    
Szabó Július (Gyula)   8. 6. 1907    
Šimerová Martinčeková Ester   23. 1. 1909    
Štanclová Kamila   26. 3. 1945    
Štefunková-Szabová Alžběta   27. 3. 1941    
Štrba Gabriel   6. 4. 1932    
Štrbíková Margita   7. 10. 1937    
Šturdík Jozef   13. 3. 1920    
Šujanová Katarína   23. 8. 1942    
Tomečko Jozef   8. 6. 1945    
Tomečko Pavel   25. 6. 1948    
Tóth Paľo   31. 12. 1928    
Tvrdoň Martin   12. 3. 1914    
Uher Rudolf   19. 7. 1913    
Urbásek Miloš   28. 7. 1932    
Vanek Imrich   20. 3. 1931    
Velba Marián   3. 7. 1930    
Velgosová Anna   28. 11. 1945    
Venkov Emil   22. 8. 1937    
Veselý František   16. 8. 1938    
Vestenický Vladimír   14. 12. 1919    
Vidrová Langerová Ivica   22. 1. 1943    
Vika Alexander   10. 5. 1933    
Votavová Buková Blanka   5. 4. 1933    
Zimka Ondrej   29. 11. 1937    
Zmeták Ernest   12. 1. 1919    
Zmetáková Uľjana   1. 3. 1951    
Žačko Askold   15. 2. 1946    
Želibský Ján   24. 11. 1907    
Žilinčanová Viera   10. 7. 1932    

Slovenské výtvarné umenie medzi XIV. a XVI. zjazdom KSČ

institution, city, address
Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava), _

Slovenské výtvarné umenie medzi XIV. a XVI. zjazdom KSČ

person   born
Abelovský Ján   30. 4. 1950    
Dúbravský Viliam        
Kordošová Gita        
Polláková Mária        

Slovenské výtvarné umenie medzi XIV. a XVI. zjazdom KSČ

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1982   Slovenské výtvarné umenie medzi XIV. a XVI. zjazdom KSČ