III. přehlídka československého výtvarného umění

type of document: katalog kolektivní
imprint date: 1955
number of page: 34, (2), obálka
dimensions [mm]: 207 x 145
language: český

III. přehlídka československého výtvarného umění

 

III. přehlídka československého výtvarného umění

person   born
Adamcová Jiřina   6. 6. 1927
Adamec Arno   28. 7. 1922
Adámek Josef   25. 7. 1927
Angyal Gejza   24. 12. 1888
Archalous František   26. 8. 1906
Axman Miloš   20. 11. 1926
Babraj Konrád   22. 4. 1921
Babrajová Schicková Olga   17. 4. 1923
Baláž Jozef   14. 3. 1923
Balcer Miloš   18. 9. 1923
Balogh Július   5. 5. 1921
Baník Teodor   28. 11. 1929
Bártfay Tibor   12. 5. 1922
Bartoš Jaroslav (Rek)   23. 4. 1926
Bartovský Václav   22. 8. 1903
Baumbruck Jaroslav   23. 11. 1921
Bejček Václav   12. 7. 1922
Belan Ctibor   29. 9. 1920
Benda Břetislav   28. 3. 1897
Beneš Ladislav   24. 8. 1883
Beneš Vincenc   22. 1. 1883
Benka Martin   21. 9. 1888
Beránková Ducháčková Věra   19. 11. 1909
Beutler Miloslav   3. 9. 1897
Bílek Josef   15. 6. 1896
Bíroš Stanislav   12. 11. 1901
Blažek Jan   10. 1. 1920
Blažek Václav   16. 5. 1907
Bouda Cyril   14. 11. 1901
Boukal Václav   18. 6. 1922
Brabec Karel   19. 10. 1928
Bradáček Jiří   27. 6. 1922
Bránský Ľudovít   24. 1. 1918
Brotánek Miroslav   4. 12. 1916
Brož Josef   13. 8. 1904
Burant František   13. 2. 1924
Burian Zdeněk   11. 2. 1905
Castiglione Dezider   26. 11. 1924
Čechová Matilda   21. 3. 1908
Čemický Ladislav   24. 3. 1909
Čepelák Ladislav   25. 6. 1924
Černý Jan   9. 4. 1922
Čihánková Jarmila   26. 6. 1925
David Vladimír   22. 8. 1921
Djuračka Anton   22. 2. 1904
Dlouhý Václav   8. 11. 1923
Doboš Andrej   4. 11. 1911
Drha Josef   3. 3. 1912
Dubay Orest   15. 8. 1919
Dúbravec Robert   19. 1. 1924
Ducháček Jiří   14. 12. 1903
Duchoň Josef   17. 1. 1929
Duras Mary   10. 5. 1898
Dvorský Bohumír   21. 10. 1902
Dvořáček Jaroslav   18. 2. 1908
Emler František   26. 7. 1912
Fabini Jozef   10. 10. 1908
Fárník Zdeněk   23. 9. 1928
Ferdinandy Alina   11. 8. 1926
Fiala Václav   16. 7. 1896
Fischer Jan   21. 11. 1912
Fišárek Alois   16. 7. 1906
Fojtík Josef   9. 8. 1890
Folprecht Arnošt   13. 3. 1902
Fridrich Miroslav   30. 8. 1884
Fuchs Alfred   17. 2. 1925
Gajdoš František   10. 10. 1921
Gibala František (Fraňo)   5. 4. 1912
Glückselig Josef   12. 3. 1908
Grus Jaroslav   13. 8. 1891
Gruškovský Jiří   24. 4. 1922
Guderna Ladislav   1. 6. 1921
Gyurkovics František   28. 3. 1876
Haas Leo   15. 4. 1901
Hadlač Jiří   8. 9. 1927
Hajerová Svata   28. 8. 1917
Hána Jan   28. 10. 1927
Hanák Mirko   26. 6. 1921
Hanzálek Jiří   7. 3. 1926
Hapka Josef   12. 3. 1912
Havlíčková Jirásková Marta   7. 3. 1898
Hejný Miloslav   23. 10. 1925
Herink Jan   18. 3. 1918
Hladík Karel   27. 6. 1912
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921
Hložník Vincent   22. 10. 1919
Hoffstädter Bedrich   15. 11. 1910
Hoffstädterová Kopecká Žofie   2. 3. 1913
Hofman Karel   14. 9. 1906
Holan Karel   4. 12. 1893
Holas Ota (Otto)   5. 2. 1910
Holub Václav   26. 4. 1910
Holý Miloslav   4. 10. 1897
Homolka Antonín   20. 7. 1909
Honcová Alena   31. 1. 1929
Horáková Schimerová Marta   15. 1. 1911
Horník Jiří   5. 9. 1916
Hrnčárek Jan   15. 8. 1918
Hroch Vladimír   3. 4. 1907
Hrska Alexandr   9. 5. 1890
Hruška Jiří   10. 2. 1921
Hudec Jaroslav   2. 6. 1910
Chmel Viliam   14. 10. 1917
Chrťan Pavol   27. 2. 1920
Ilečko Ľudovít   14. 10. 1910
Jambor Josef   29. 10. 1887
Jamníková Gabrielová Ludmila   17. 7. 1926
Janeček Ota   15. 8. 1919
Janoušek Vladimír   30. 1. 1922
Janoušková Věra   25. 6. 1922
Jaška Jiří   8. 1. 1906
Ježek Stanislav   6. 7. 1904
Ježerský František   16. 12. 1908
Jiroudek František   17. 2. 1914
Junek Václav   16. 8. 1913
Jüngling Břetislav   8. 11. 1921
Kadeřábek Josef   5. 3. 1915
Kaizr Erich   30. 7. 1919
Kantor Jaroslav   14. 10. 1921
Karel Václav   21. 10. 1902
Kašpar Ladislav   29. 4. 1915
Kavan Jan   26. 5. 1905
Kazdová Hirková Milada   14. 8. 1911
Klimo Alojz   8. 3. 1922
Klimová Tamara   19. 1. 1922
Klímová Lucie   5. 1. 1884
Klimovič Rudolf   10. 2. 1917
Kmentová Eva   6. 1. 1928
Knobloch Bohuslav   16. 1. 1924
Kodym Ludvík   6. 8. 1922
Kodymová Jelínková Božena   22. 12. 1926
Kolář Radomír   19. 8. 1924
Kolumek Karel   16. 10. 1924
Kopřiva Milan   22. 11. 1929
Koreszka Julius   24. 2. 1895
Kostka Jozef   29. 1. 1912
Kostrhon Eduard   13. 11. 1910
Kotas Jaroslav   6. 5. 1909
Kotrba Emil   22. 2. 1912
Koubek Bohumír   8. 11. 1931
Koukolský Jindřich   23. 5. 1912
Kousal Josef   21. 2. 1902
Koutský Václav   12. 10. 1907
Kovářík Vladimír   11. 2. 1921
Kozák Oskar   25. 9. 1909
Kráľ Fero   12. 5. 1919
Krátký Stanislav   17. 9. 1914
Kratochvíl Vilém   3. 4. 1904
Kratochvíl Zdeněk   7. 12. 1883
Krejčí Jiří   1. 12. 1899
Kristin Vladimír   27. 7. 1894
Krybus Zdeněk   21. 8. 1923
Kudělka Zdeněk   3. 6. 1921
Kudláč František   22. 7. 1909
Kulda Antonín   22. 9. 1921
Kulich Ján   31. 12. 1930
Kumprecht Jaroslav   25. 11. 1908
Kuneš Karel   12. 12. 1920
Kýn Vladimír   31. 1. 1923
Lacinová Jílková Sylva   6. 3. 1923
Lada Josef   17. 12. 1887
Lahoda Milan   3. 7. 1926
Lasák Oldřich   19. 12. 1884
Lehen Ľudovít   3. 6. 1925
Lhoták Antonín   1. 3. 1897
Lidický Karel   17. 6. 1900
Liesler Josef   19. 9. 1912
Lipenská Jarmila   15. 3. 1917
Lisý Pavel   7. 4. 1912
Lodr Karel   27. 9. 1917
Louda Jan   11. 8. 1949
Lukešová Jaroslava   3. 3. 1920
Mahelka Jindřich   15. 7. 1919
Majer Antonín   1. 2. 1882
Majerský Ladislav   11. 3. 1900
Malich Karel   18. 10. 1924
Malina Miloš   14. 10. 1904
Malínský Jaroslav   12. 5. 1897
Mandel Jiří   5. 8. 1886
Marek Josef   2. 5. 1913
Matas Václav   8. 5. 1913
Matějíček Bohumil   9. 6. 1925
Matejka Peter   26. 6. 1913
Mathé Ján   14. 6. 1922
Medvecká Mária   11. 10. 1914
Mehl Jan   19. 5. 1912
Melicharová Věra   13. 5. 1928
Mertlík Josef   17. 11. 1905
Mezerová Winterová Julie   28. 2. 1893
Michal Vojtěch   29. 4. 1900
Mikuláštík Stanislav   4. 9. 1912
Moravec Alois   5. 1. 1899
Moravec Luboš   10. 4. 1925
Moudrá Miloslava   20. 2. 1920
Mrkvička Otakar   19. 12. 1898
Mrva Jaroslav   10. 8. 1924
Mudroch Ján   28. 3. 1909
Müller Karel   12. 12. 1899
Multrus Josef   12. 3. 1898
Myszak Jiří   2. 3. 1925
Najmr Jan   23. 1. 1920
Navrátil Vladimír   29. 3. 1907
Nedvěd František   13. 9. 1919
Nedvídek Lumír   24. 10. 1920
Nejtek Václav   23. 9. 1899
Nemčík Július   12. 11. 1909
Novák Josef   7. 11. 1902
Novák Ladislav   17. 3. 1908
Novák Václav   19. 10. 1901
Nowak Willi   3. 10. 1886
Oberthor Karel   15. 7. 1921
Oplt Oldřich   25. 10. 1919
Otčenášek Jaroslav   13. 5. 1909
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919
Pangrác Miroslav   16. 10. 1924
Pašek František   2. 12. 1922
Peca Josef   31. 10. 1923
Pelc Antonín   16. 1. 1895
Pelikán Julius   23. 2. 1887
Pepich Alojz   26. 12. 1926
Pícha Ladislav   14. 11. 1917
Pirdek Miloš   4. 7. 1908
Plaček Jan   12. 5. 1890
Podhajský Jan   30. 8. 1914
Podzemná Suchardová Anna   26. 7. 1909
Pokorný Jaroslav   11. 7. 1903
Pokorný Karel   18. 1. 1891
Polášek Viktor   25. 2. 1911
Pop Jaroslav   14. 1. 1920
Pospíšil Antonín   2. 6. 1909
Pošar Miloš   2. 9. 1924
Prádler Jiří   24. 4. 1929
Prachatická Vlasta   27. 11. 1929
Pribiš Rudolf   19. 3. 1913
Prosecký František   6. 9. 1905
Provazník Jan   29. 9. 1901
Rabas Václav   13. 11. 1885
Rada Vlastimil   5. 4. 1895
Rajlich Jan   10. 4. 1920
Rambousek Jan   24. 5. 1895
Reiner Martin   1. 10. 1900
Relich Vladimír   2. 4. 1924
Romberg Michael   18. 4. 1918
Ronovský František   11. 1. 1929
Roškotová Anna   9. 2. 1883
Saňa Bedřich   2. 11. 1901
Sedláček Václav   9. 5. 1925
Sedláček Vojtěch   9. 9. 1892
Sedláčková Dagmar   14. 1. 1931
Sedlecká Kodymová Irena   7. 9. 1928
Schoř Jaromír   12. 6. 1912
Schurmann Maxmilián   29. 8. 1890
Silovský Vladimír   11. 7. 1891
Simota Jan   19. 9. 1920
Sivko Václav   29. 6. 1923
Sladký Martin   27. 2. 1920
Slavíček Jan   22. 1. 1900
Smetana Jan   3. 10. 1918
Sopr Alois   18. 2. 1913
Souček Karel   26. 9. 1915
Spannerová Nemčíková Edita   7. 6. 1919
Starec Miloslav   11. 5. 1927
Steckerová Košťálová Věra   8. 2. 1926
Stejskal Ladislav   11. 5. 1910
Stejskal Mirko   20. 9. 1910
Strelko Ivan   15. 10. 1925
Stretti Viktor   7. 4. 1878
Sukdolák Pavel   21. 9. 1925
Světlík Eduard   6. 11. 1903
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924
Svobodová Beránková Pavla   10. 8. 1908
Svolinský Karel   14. 1. 1896
Świder Franciszek   27. 1. 1911
Sychra Vladimír   28. 1. 1903
Szabó Alexander   19. 12. 1921
Szabó Július (Gyula)   8. 6. 1907
Šedivý Vladimír   20. 1. 1912
Ševčík Lumír   8. 8. 1921
Šimek Václav   2. 1. 1907
Šimon Pavel   16. 6. 1920
Šindelář Lumír   15. 1. 1925
Šindlerová Milada   28. 1. 1923
Širůček Antonín   31. 1. 1913
Šrůtek Václav   17. 11. 1912
Štefunko Fraňo   4. 8. 1903
Štěch Karel   31. 10. 1908
Štembera Otakar   8. 9. 1914
Štika Karel   27. 1. 1898
Štolfa Vojtěch   12. 12. 1921
Štolovský Ctibor   29. 11. 1913
Štrunc Vladimír   23. 6. 1903
Šturdík Jozef   13. 3. 1920
Šváb Jaroslav   24. 5. 1906
Šváb Ruda   29. 9. 1909
Švabinský Max   17. 9. 1873
Teissig Karel   19. 4. 1925
Tittelbach Vojtěch   30. 7. 1900
Tkaczyk Bedřich   7. 2. 1910
Toman Karel   27. 2. 1931
Tondl Karel   2. 7. 1893
Toroň Jiří   23. 1. 1924
Träger Adolf   21. 1. 1888
Trizuljak Alexander   15. 5. 1921
Truhlářová Hrušková Věnceslava   22. 5. 1924
Tůma Drahomír   28. 11. 1907
Turek František   30. 4. 1916
Turek Václav   2. 7. 1924
Tvrdoň Martin   12. 3. 1914
Uher Rudolf   19. 7. 1913
Uchytilová Kučová Marie   17. 1. 1924
Uiberlay Jaroslav   27. 6. 1921
Urbánek Josef   19. 2. 1914
Vaca Karel   21. 7. 1919
Vacek Ladislav   10. 7. 1914
Vašut Karel   13. 8. 1929
Večeřa Vlastimil   29. 5. 1921
Vestenický Vladimír   14. 12. 1919
Vinař Milan   25. 6. 1923
Vingler Vincenc   30. 4. 1911
Vitvar Josef   3. 4. 1920
Vobišová Žáková Karla   21. 1. 1887
Vodrážka Jaroslav   29. 11. 1894
Vokálek Václav   25. 10. 1891
Vondrouš Jan   24. 1. 1884
Vorlíček Viktor   7. 8. 1909
Vořechová Vejvodová Marie   21. 12. 1889
Votruba Bedřich   11. 10. 1922
Vraná Ivana   12. 12. 1928
Vrbová Kotrbová Vilma   14. 10. 1905
Vrtiak Jozef   4. 8. 1920
Vysočan Imrich   23. 9. 1924
Vysušil Karel   14. 11. 1926
Weisskopf Viliam   1. 4. 1906
Werner Břetislav   6. 10. 1911
Wiesner Richard   6. 7. 1900
Zábranská Jarmila   7. 8. 1910
Zábranský Adolf   29. 11. 1909
Zdrůbecký Vendelín   21. 5. 1923
Zemina Otakar   18. 12. 1899
Zet Miloš   1. 10. 1920
Zikmund František   29. 6. 1893
Zmeták Ernest   12. 1. 1919
Žebrok Rudolf   18. 10. 1915

III. přehlídka československého výtvarného umění

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1955/05 - 1955/09   III. přehlídka československého výtvarného umění, Mánes, Praha
1955/05/27 - 1955/09/18   III. přehlídka československého výtvarného umění, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1955/05/27 - 1955/09/18   III. přehlídka československého výtvarného umění, Praha, Praha

III. přehlídka československého výtvarného umění

person   born
Pirdek Miloš   4. 7. 1908

III. přehlídka československého výtvarného umění

institution, city
Ústřední svaz československých výtvarných umělců, Praha

III. přehlídka československého výtvarného umění

institution, city
Knihtisk, n.p., závod 1, Praha 1

III. přehlídka československého výtvarného umění

  institution, city, signature, notes  
  K 209053
  T 209053
  G 209053, Jízdárna Pražského hradu