50 let československého malířství 1918–1968

type: kolektivní
place of exhibition: Dům umění
date of exhibition: 1969/02 - 1969/03
event time (catalogue): 1969/02 - 1969/03

50 let československého malířství 1918–1968

person   born
Alexy Janko   25. 1. 1894    
Balcar Jiří   26. 8. 1929    
Barčík Andrej   20. 11. 1928    
Bauer Konštantín   24. 11. 1893    
Bauernfreund Jakub   25. 10. 1904    
Bauch Jan   16. 11. 1898    
Bazovský Miloš   11. 1. 1899    
Bednár Štefan   15. 5. 1909    
Beneš Vincenc   22. 1. 1883    
Benka Martin   21. 9. 1888    
Bidlo Franta   3. 9. 1895    
Brož Josef   13. 8. 1904    
Čapek Josef   23. 3. 1887    
Čemický Ladislav   24. 3. 1909    
Černý Karel   19. 2. 1910    
Čihánková Jarmila   26. 6. 1925    
Čunderlík Marián   31. 1. 1926    
Dlouhý Bedřich   2. 8. 1932    
Dvorský Bohumír   21. 10. 1902    
Eckerdt Alexander   6. 7. 1932    
Fila Rudolf   19. 7. 1932    
Filla Emil   4. 4. 1882    
Fišárek Alois   16. 7. 1906    
Foltýn František   9. 6. 1891    
Fulla Ľudovít   27. 2. 1902    
Galanda Mikuláš   4. 5. 1895    
Gross František   19. 4. 1909    
Grus Jaroslav   13. 8. 1891    
Guderna Ladislav   1. 6. 1921    
Gwerk Edmund   15. 2. 1895    
Hejna Václav   24. 9. 1914    
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921    
Hložník Vincent   22. 10. 1919    
Hoffmeister Adolf   15. 8. 1902    
Hoffstädter Bedrich   15. 11. 1910    
Holan Karel   4. 12. 1893    
Holý Miloslav   4. 10. 1897    
Horník Jiří   5. 9. 1916    
Hubáček Josef   2. 12. 1899    
Hudeček František   7. 4. 1909    
Chmel Viliam   14. 10. 1917    
Istler Josef   13. 11. 1919    
Jakabčic Michal   14. 9. 1930    
Jakoby Július   28. 3. 1903    
Janeček Ota   15. 8. 1919    
Janoušek František   6. 5. 1890    
Jasusch (Jaszusch) Anton   25. 4. 1882    
Jelínek Jiří   12. 8. 1901    
Jíra Josef   11. 10. 1929    
Jiroudek František   17. 2. 1914    
John Jiří   6. 11. 1923    
Justitz Alfred   18. 7. 1879    
Kafka Čestmír   14. 11. 1922    
Kaláb František   11. 11. 1908    
Klimo Alojz   8. 3. 1922    
Klimová Tamara   19. 1. 1922    
Kolář Jiří   24. 9. 1914    
Kopecký Bohdan   23. 8. 1928    
Kotík Jan   4. 1. 1916    
Kotík Pravoslav   1. 5. 1889    
Kraicová Viera   5. 7. 1920    
Král Jaroslav   5. 12. 1883    
Kremlička Rudolf   19. 6. 1886    
Krivoš Rudolf   16. 11. 1933    
Kubín (Coubine) Otakar   22. 10. 1883    
Kupka František   23. 9. 1871    
Lacina Bohdan   15. 2. 1912    
Lada Josef   17. 12. 1887    
Laluha Milan   11. 11. 1930    
Lehotský Eugen   3. 8. 1909    
Liesler Josef   19. 9. 1912    
Majerník Cyprian   24. 11. 1909    
Mallý Gustáv   21. 5. 1879    
Matal Bohumír   13. 1. 1922    
Matejka Peter   26. 6. 1913    
Medek Mikuláš   3. 11. 1926    
Milly Dezider   7. 8. 1906    
Mudroch Ján   28. 3. 1909    
Muzika František   26. 6. 1900    
Nemčík Július   12. 11. 1909    
Nemes Endre   10. 11. 1909    
Nevan Eugen   18. 1. 1914    
Novák Václav   19. 10. 1901    
Nowak Willi   3. 10. 1886    
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919    
Palugyay Zoltán (Zolo)   9. 11. 1898    
Paštéka Milan   20. 5. 1931    
Pelc Antonín   16. 1. 1895    
Piskač Bedřich   8. 5. 1898    
Preissig Vojtěch   31. 7. 1873    
Procházka Antonín   5. 6. 1882    
Rabas Václav   13. 11. 1885    
Rada Vlastimil   5. 4. 1895    
Ronovský František   11. 1. 1929    
Rykr Zdenek   26. 10. 1900    
Salcman Martin   7. 5. 1896    
Sedláček Vojtěch   9. 9. 1892    
Semian Ervín   24. 1. 1921    
Sklenář Zdeněk   15. 4. 1910    
Slavíček Jan   22. 1. 1900    
Smetana Jan   3. 10. 1918    
Sokol Koloman   12. 12. 1902    
Souček Karel   26. 9. 1915    
Strnadel Antonín   10. 5. 1910    
Svolinský Karel   14. 1. 1896    
Sychra Vladimír   28. 1. 1903    
Šíma Josef   19. 3. 1891    
Šimák Lev   3. 3. 1896    
Šimerová Martinčeková Ester   23. 1. 1909    
Špála Václav   24. 8. 1885    
Štyrský Jindřich   11. 8. 1899    
Tichý František   24. 3. 1896    
Tikal Václav   24. 12. 1906    
Tittelbach Vojtěch   30. 7. 1900    
Toyen   21. 9. 1902    
Trampota Jan   21. 5. 1889    
Trnka Jiří   24. 2. 1912    
Vaníček Bedřich   30. 5. 1885    
Vašíček Vladimír   29. 9. 1919    
Vožniak Jaroslav   26. 4. 1933    
Wachsman Alois   14. 5. 1898    
Weiner Kráľ Imro   26. 10. 1901    
Zmeták Ernest   12. 1. 1919    
Zrzavý Jan   5. 11. 1890    
Želibský Ján   24. 11. 1907    

50 let československého malířství 1918–1968

institution, city, address
Krajská galerie (1952-1972), Ostrava (Ostrava-město), Dům umění
Národní galerie v Praze, Praha, _
Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava), Námestie Ľudovíta Štúra 4

50 let československého malířství 1918–1968

person   born
Hurajová Františka   2. 12. 1932    
Peterajová Ľudmila   3. 7. 1927    
Racek Miloslav   12. 12. 1925    
Vykoukal Jiří   27. 7. 1937    

50 let československého malířství 1918–1968

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1968   50 let československého malířství 1918–1968
antologie/sborník
  published   title (subtitle)
  1969   50 let československého malířství 1918-1968 (Sborník v výstavě, pořádané v letech 1968 - 1969 českými a slovenskými galeriemi)
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1969   Zastavení v galeriích

50 let československého malířství 1918–1968

key word
malba