painting

painting

Jedna z nejstarších výtvarných technik, vzniklá v dávných dobách v podobně jeskynních maleb, které však měly především rituální význam. Postupem doby se škála malířských technik rozšiřovala od nástěnných maleb, sgrafit a fresek, přes temperovou malbu deskovou, po olejovou malbu na plátně. V současné době se často využívá technika akrylové malby, dále existuje řada kombinovaných malířských technik jako dripping (lití barev na plochu), apod. maluje se takřka na všechny druhy podkladů od skla, přes porcelán, dřevo, plátno, pergamen, papír, textil, kov.

painting

person   born
???    
Alamagna Giovanni d´    
Blecha Ferdinand   29. 1. 1906
Duras Josef   4. 2. 1887
Durchánek Cesar   27. 8. 1898
Dürr Šebestián    
Dusík Adam    
Dux Samuel    
Dvořák Stanislav   11. 5. 1897
Dvořáková Marie   5. 2. 1899
Dvořáková Milada   30. 6. 1892
Eberlin    
Eckenperger Hendrych    
Egele    
Eiba Josef    
Ekerdt Jan    
Ellner Arnošt    
Elsner August   1789
Emerici Jan    
Emerich Jan    
Engelmann Jan    
Erasmus (Erazym)    
Erélyi Eta   15. 7. 1934
Ergyl Jiřík    
Erhardt Antonín   16. 12. 1889
Erhardt Jan    
Erhetmayer    
Ernst    
Eršil Miroslav   10. 8. 1923
Ertlová Marie   1847
Ettel Vincenc   1785
Eustachius    
Eysern Jan von    
Faber Jakob   5. 7. 1812
Fajmon Miloslav   17. 8. 1920
Falck Jonáš    
Faldynová Růžena   30. 7. 1937
Fallat Pavel   12. 8. 1908
Fanta    
Farský Oldřich   5. 1. 1860
Fastl František    
Feikl František   28. 12. 1877
Feistenberger Antonín    
Feistenberger I.    
Fejk Emil   14. 10. 1896
Fejtek Jaro    
Feldhass Antonín    
Feldt Jan    
Felix Leopold    
Ferbr Václav   1878
Ferdinandus    
Ferenczyová Olga   1848
Ferrabosco Francesco    
Ferro Jean    
Fertl Jan    
Fetter Rudolf   1874
Fiala Ferda (Ferdinand)   25. 7. 1888
Fiala Josef   17. 12. 1898
Fialová Jarmila   10. 10. 1944
Fibing Christián   26. 12. 1748
Fiedler Oldřich   21. 3. 1908
Fiess Karel   12. 10. 1841
Filip    
Finzenz Jan   1768
Fischer Jiří    
Fischer Jiří    
Fischer Michael    
Fitsche František   1785
Flath František   1750
Flaxius Jan    
Fleišmon Pavel    
Fortner Augustin   1839
Fortner Ludvík   15. 5. 1797
Frank Krištof   1787
Frankl Julius    
Frauenstein Jiří    
Frenzl Tomáš   21. 12. 1822
Freund Felix   1633
Freundová Ida    
Frey Ignác    
Fric Abraham    
Frič Eduard   1822
Friebel Antonín   24. 6. 1838
Fulgentius a Conceptione    
Fux Hons    
Girkl (Jiří)    
Hansen-Löve Julia   25. 6. 1975
Harmati Zsofia   19. 3. 1966
Herrie Katja   7. 4. 1975
Holuša Alois   19. 3. 1935
Chaun Igor   22. 8. 1963
Kamenický Rudolf   7. 12. 1923
Karovičová Zora   5. 1. 1939
Kejhová Irena   1928
Kellner Šebastián   27. 3. 1895
Kemény Kalman   27. 6. 1896
Kéry Zoltán   23. 2. 1938
Kladnický Ferdinand   25. 5. 1908
Kleinerová Markéta   14. 5. 1915
Lajdová Zuzana   28. 7. 1960
Lanzendörferová Zuzana   28. 1. 1965
Lefkovičová Irena   27. 8. 1927
Legerski Martin   1972
Leislerová Růžena   21. 12. 1934
Linhartová Věra   24. 7. 1952
Liška Aleš   29. 7. 1975
Lockerová Jiřina   1957
Loydolt Bedřich   31. 1. 1908
Magula Ján   9. 2. 1943
Mach Antonín   15. 11. 1968
Mácha Svatopluk   29. 4. 1895
Machala Marek   11. 3. 1969
Malchárek Emil   4. 11. 1914
Mandziuk Aurelia   28. 9. 1954
Mascha Mioni   1941
Moncoľová Jana   23. 4. 1959
Moravcová Edith    
Mosio Alexander   14. 4. 1956
Moučka Jaroslav   17. 12. 1910
Mráček Jindřich   14. 5. 1949
Mrvová Šárka   6. 2. 1963
Mudrochová Jana   9. 6. 1943
Muchová Jaroslava   15. 3. 1909
Müller Jan    
Musialová Magdalena    
Mydlář Jiří   1600
Myslík Jan   18. 2. 1895
Myslikovjan Karel   27. 1. 1911
Myšková Markéta   20. 7. 1957
Nágl Evžen   18. 3. 1910
Nagy Ladislav   13. 3. 1930
Navrátil František   27. 1. 1793
Navrátil Vojtěch   1927
Navrátilová Eva   14. 4. 1952
Necker Severin    
Neher Jiří    
Novák František   22. 8. 1886
Nováková Ludmila   28. 12. 1900
Novotný Daniel    
Novotný František   9. 6. 1875
Novotný Josef   6. 12. 1897
Novotný Josef   14. 5. 1835
Novotný Ladislav   7. 6. 1928
Novotný Petr   15. 1. 1945
Novotný Václav    
Oberdorfer Ludvík    
Oldřich    
Oliva Jaroslav    
Páč Karel   27. 5. 1910
Pata Stanislav   1954
Pátík Jiří   24. 1. 1947
Patloch Bedřich   1. 6. 1943
Patzák Václav    
Pávek Jiří   14. 4. 1910
Pavelková Daniela   1998
Pavlata Emanuel   5. 3. 1904
Pavlík Pavel   1948
Pavlík Roman   1953
Pavliš Jaroslav   16. 5. 1902
Pavlousková Ivana   1952
Pavlovský Otakar   10. 10. 1872
Pavlů Bohumil   26. 1. 1909
Pavlůsek Antonín   1925
Pazderová Eva   1. 5. 1978
Pazderová Jaroslava   12. 8. 1939
Peisker Zdeněk   9. 12. 1900
Petrovický Josef   25. 8. 1881
Pevný Pavol   24. 11. 1944
Pinter Vladimír   3. 12. 1949
Piorecký Josef   5. 12. 1910
Pišoft Václav   2. 3. 1976
Pittermann Josef   26. 9. 1894
Plac Jan   17. 9. 1929
Plášek Roman   13. 11. 1966
Podolay František   27. 5. 1905
Pojsl Jiří   3. 11. 1941
Pokorný Gustav   15. 8. 1876
Pol Absolon    
Polášek Bartoloměj   1860
Polauer Šimon   1786
Polibylek Ambrož    
Pollak August    
Pomíje Ladislav   24. 4. 1901
Ponhans Josef   1820
Porák Ladislav   2. 4. 1904
Port Jaroslav   12. 1. 1897
Pracz Antonín    
Preitsch Abraham   1672
Pretšnaidr Jan    
Preuss Jan    
Prey J.   28. 10. 1744
Preys Jiřík    
Prinke Vilém   17. 8. 1899
Prix Josef   15. 9. 1866
Procházka Anastas   21. 8. 1891
Prokeš Martin   5. 10. 1890
Prokop    
Prokop Antonín   25. 8. 1851
Prokop Antonín   31. 7. 1794
Prokop Jaroslav   24. 1. 1890
Prosil Vít   6. 5. 1737
Prošek    
Prunner Václav   1665
Pudlač Bohdan   2. 6. 1916
Pugelsheim Quidobald    
Puhovný Viktor   28. 3. 1838
Pucher Šebestián    
Pustota Petr    
Puš Jan    
Putz Josef    
Putz Josef    
Pýchová Marie    
Racek    
Radboch Mikuláš    
Radda Vojtěch    
Rähmel Achác   15. 8. 1732
Rahn J.    
Raimund Paul    
Ramberg Arthur   4. 1. 1819
Ročák Jiří   27. 3. 1965
Romaňák Milan   21. 5. 1957
Rončáková Božena    
Rosa Marian    
Rosenkranz Karel   14. 4. 1905
Rozehnal Alexander   27. 2. 1953
Rožanská Martina   11. 8. 1971
Rusnok Jan   11. 3. 1956
Růžička František   10. 4. 1884
Růžičková Jindřiška   18. 4. 1948
Rystonová Ida   1932
Řehoř Jiří   17. 2. 1927
Říha Vít   27. 8. 1886
Řimnáč František   1951
Schaff Josef   6. 8. 1879
Schams Miloš   19. 2. 1950
Schauer Karel   27. 5. 1905
Schellberger Gefried   1. 3. 1918
Scherhaufer Štefan   1916
Scheu Leo   28. 3. 1886
Schier Franz   22. 10. 1901
Schicht Karel   17. 1. 1909
Schindler Artur   6. 12. 1887
Schlägerová Hermína   9. 3. 1863
Schleissová Alena   1959
Schlossar Martin    
Schlösselwald Antonín   24. 4. 1891
Schmidt Leopold   24. 3. 1889
Schmidtmayer Karel   18. 5. 1949
Schmied Edgar   1920
Schneider Josef   1902
Schönborn Karel   19. 5. 1891
Schovancová Běla   22. 11. 1945
Schovanec Ladislav   12. 2. 1941
Schovanec Zdeněk   23. 6. 1972
Schroedhein Josef   10. 9. 1899
Schrüferová Olga   26. 3. 1947
Schubert Libor   15. 11. 1962
Schulz Vladimír   25. 7. 1883
Schulzová Alena   4. 7. 1954
Schweiner Karel   4. 8. 1950
Sieravský Oldřich   1931
Silný Roman   4. 5. 1983
Silovský Otto   19. 1. 1887
Siranko Mikuláš   11. 12. 1926
Sitte František   22. 4. 1876
Skácil Jaroslav   29. 4. 1922
Skalský Miloslav   15. 12. 1896
Sklenák Lumír   1934
Sklenaříková Jindřiška   11. 11. 1963
Skorkovský Pavel   1967
Skořepová Zdeňka   1954
Skramlíková Taťána   16. 2. 1921
Skryjová Svatava   25. 9. 1954
Skřípková Zdena   13. 2. 1923
Skřivan Bohuslav   14. 3. 1893
Skřivánek Lubomír   1933
Skuček Jiří    
Skula Matěj   24. 2. 1891
Slamka Ĺudovít   25. 8. 1906
Slavíček Josef   20. 3. 1953
Slavinská Irena   30. 7. 1900
Sléha Lubomír   17. 12. 1978
Slezáček Vladimír    
Sliacký Mikuláš   4. 2. 1950
Smažinková Irena   27. 2. 1931
Sokolovská Edita   28. 8. 1984
Spáčil Emil   26. 4. 1891
Stamitz Josef   12. 8. 1719
Stein Daniel   24. 4. 1958
Stein Václav   17. 10. 1888
Steinberger Jaroslav   9. 5. 1886
Steinzová Lucie    
Stepan Dita    
Stern Armín   17. 8. 1883
Stránská Iva   17. 7. 1975
Stránský Karel   1921
Strapko Ondřej   19. 1. 1925
Strapková Zuzana   28. 5. 1949
Strinka Igor   27. 5. 1963
Strmeň Juraj   11. 2. 1950
Svatoň Eduard   30. 11. 1911
Svatušková Anna   1948
Svitačová Beáta   1975
Svítek František   25. 1. 1903
Svoboda František   19. 9. 1881
Svoboda Miloslav   12. 3. 1958
Svoboda Pavel   9. 6. 1953
Svobodová Marie   1946
Svobodová Olga   1909
Svobodová Vlasta   27. 3. 1953
Svobodová Želiazková Mária   30. 4. 1948
Svozil Miloslav   6. 8. 1922
Swoboda Bogumil   25. 6. 1926
Sychra Antonín   29. 8. 1890
Sychrovský Josef   2. 2. 1911
Syrový Jan   19. 7. 1960
Szabová Margita   1. 1. 1964
Székely Ladislav   1. 1. 1901
Szemere Mikuláš   1894
Šafářová Klára   27. 12. 1953
Šalandová Zuzana   3. 5. 1983
Šamánková Niva   25. 11. 1944
Šamanová Marie   6. 7. 1904
Šourek Bohumil   3. 3. 1877
Špaček Petr   10. 3. 1963
Špaček Rostislav   20. 11. 1924
Šrámková Eva   1932
Šrámková Vladislava   29. 2. 1956
Šrobárová Eva   5. 11. 1947
Štancl František   22. 1. 1885
Tobar Hector    
Uhlář Jan   1. 5. 1901
Urbánková Lenka   9. 3. 1971
Václavíček Jaroslav   9. 5. 1916

painting

katalog autorský
  published   title (subtitle)
  1955   Ambróz Akidos: Jubilejná výstava obrazov
  1957   Piesen: Obrazy z let 1950-56
  1960   Pravoslav Kotík: Obrazy z let 1914-1930
  1961   Gisela Andersch
  1961   Janko Alexy: Stará a nová Bratislava
  1962   Bohdan Kopecký: Obrazy a grafika z let 1957 - 62
  1962   Karel Šourek
  1964   Quido Biasi
  1964   Václav Rabas: Soubor obrazů
  1965   Dana Puchnarová: Obrazy, grafika, kresby
  1966   František Janoušek: Malířské dílo
  1968   Martin Benka
  1968   Rudolf Fila: Obrazy
  1973   Pavel Kopáček (Výstava u příležitosti umělcových padesátin)
  1977   Lubomír Bartoš: Jesenická krajina
  1978   Pravoslav Kotík: Skupiny - davy - zástupy
  1979   Magdalena Cubrová: Obrazy a kresby
  1979   Milan Staněk: Obrazy a kresby 1959-1979
  1979   Zdeněk Beneš
  1980   Juraj Daňo: Jubilejná výstava
  1980   Kamil Lhoták: Obrazy
  1981   Georg Baselitz: Das Strassenbild
  1981   Štefan Bednár: Súborné dielo
  1982   Miloslav Troup: Oleje, ilustrace
  1982   Pavel Laška: Výběr z malířského díla
  1983   Jan Smetana: Výběr z malířského a grafického díla z let 1942 - 1948
  1983   Radko Mašata: Obrazy
  1983   Stanislav Alscher: Obrazy a kresby z let 1977 - 1983
  1984   Ladislav Berger: Obrazy a kresby 1976 - 1984
  1984   Miroslav Pangrác: Sochy a obrazy
  1984   Václav Haise: Naše krajina (Obrazy z let 1975 - 1984)
  1985   Petr Pavlištík: Obrazy
  1985   Stanislav Balko: Výber z tvorby
  1985   Zaslúžilý umelec Ladislav Gandl: Súborné dielo
  1986   Alois Kučera 1905 - 1962
  1986   Leonid Ochrymčuk: Obrazy koláže
  1987   Antonín Slavíček: Díla ze sbírky A. Švagrovského v Roudnici nad Labem
  1987   Jaroslav Šerých: Obrazy, ilustrace
  1987   Konštantín Bauer: Výber z diela
  1987   Ladislav Berger: Obrazy / kresby
  1988   Jan Coufal: Obrazy
  1988   Jiří Bartůněk: Obrazy
  1989   Jan Smetana: Výběr z díla
  1989   Karel Boháček: Figurální kresby
  1989   Miroslav Pangrác: Plastiky, obrazy
  1989   Stanislav Balko
  1989   Václav Jirásek
  1990   Stanislav Balko: Volanie v šedom
  1990   Zdeněk Adámek: Akvarely
  1990   Zdeněk Götz: Obrazy
  1990   Zdeněk Vacek: Obrazy 1963/1990
  1991   Stanislav Balko
  1992   Václav Benda (Česká malba 80. a 90. let)
  1992   Václav Benda
  1994   Roman Franta: Narušování / Interference
  1994   Vaclav Benedikt
  1995   Báthory: Malba a grafika
  1995   Dominik Mareš: Obrazy
  1995-   Oldřich Eichler
  1996   Arnulf Rainer: Natur / Mikrokosmos Makrokosmos
  1996   Bak Imre 1994 - 1996
  1996   JDB
  1996   Jiří Corvin: Obrazy
  1996   KW: Starší věci
  1996   Martin Zálešák
  1996   Ondrej Bartko
  1996   Vladimír Gebauer: Malba a kresba na papíře
  1997   Bohdan Lacina (1912 - 1971)
  1997   Petr Hrbek: Berlin - Praha 1996 - 1997
  1998   Pavel Besta
  1999   Edgar Baran
  1999   Jan Kratochvíl 1941 1997 (Je cosi sladkého ve zpěvnosti našich dnů)
  1999   Josef Bavor: Za oponou přírody (Výstava obrazů)
  1999   Zdeněk Balaš
  2000   Sedmá olomoucká kašna
  2000   Tomáš Císařovský: Silnice / Motorway
  2001   Josef Šimůnek
  2001   Josef Velčovský: Obrazy
  2001   Milan Grygar: Obraz a barva
  2001   Thuraya Al-Baqsami
  2001   Tomáš Vosolsobě
  2001   Václav Jíra
  2002   Jiří Hruška: Malby
  2002   Mikuláš Medek
  2002   Pavel Besta
  2002   Tomáš Bím: Obrazy a grafika (1999 - 2002)
  2002   Vanesa Hardi: Farbe, form und raum / Barva, forma a prostor
  2003   Jana Budíková: Jedno v druhém (obrazy a kresby)
  2003   Jiří Anderle: Dialogy (Obrazy, grafika, kresby, sbírka afrického umění)
  2003   Jiří Surůvka
  2003   Milan Hes
  2003   Radek Pilař (Obrazy, ilustrace, animovaný film, video)
  2004   Hra v kostky (Vítězslav Nezval a výtvarné umění)
  2004   Jana Pivovarníková
  2004   Jaroslav Alt (2004)
  2004   Milan Knížák: Pouze obrazy / Nur bilder / Only paintings
  2004   Pavel Besta: Otisk člověka
  2005   Daniel Pešta Hot doks 2
  2005   Eduard Ovčáček: Výběr 1959 až 2005
  2005   Krzysztof Bartnik: Obrazy krajiny
  2005   Milan Houser
  2005   Václav Bláha: ...o mně a o tobě
  2006   Ivan Ouhel: Figury a práce na papíru / Figures and Works on Paper
  2006   Jan Smetana: Energie: Světlo a hmota
  2006   Jan Vičar: Grafické obrazy
  2006   Michal Bauer: Struktury
  2006   Miloš Ševčík: Do nitra
  2006   Miloš Ševčík: Obrazy
  2007   Aleš Růžička: Obrazy / Paintings 1997 - 2007
  2007   Jaroslava Severová
  2007   Milan Kunc: Sul filo dell'Enigma / Almost Enigmatic
  2007   Roman Franta: Čím víc, tím líp...
  2008   Igor Grimmich: V zajetí řádu
  2008   Jan Pištěk: Link4pictures
  2008   José-María Cano: Welcome to Capitalism
  2008   Kateřina Štenclová
  2008   Macketanz (Christian Macketanz 02/2008)
  2008   Ubaldo Bartolini: La dimora del ratto
  2008   Zdena Höhmová: Rytmus noci
  2009   Aleš Hudeček: Utopie
  2009   David Hanvald
  2009   Hovadík je všade Hovadík (Jaroslav Hovadík 1961-2009)
  2009   Martin Salcman 1896 - 1979
  2009   Michal Ranný (kresby / akvarely)
  2009   Pavel Šmíd: Příčné řezy
  2009   Peter Angermann: Autonomoney
  2009   Vladivojna La Chia: Box
  2010   Dagmar Dost-Nolden: Proměny / Verwandlungen / Metamorphosen
  2010   Jiří Ptáček: Příběhy krajiny (malba)
  2010   Lenka Vilhelmová / Panta rei - Vše plyne
  2010   Milan Kunc: Portréty / Portraits
  2010   Peter Angermann
  2010   Vladimír Véla
  2011   Jakub Špaňhel
  2015   Marie Blabolilová: Rastry
  2016   Václav Junek: Statečná srdce
  nedatováno   Jesenická krajina očima Karla Adámka
  nedatováno   Josef Achrer: Výběr
  nedatováno   M. Adámek
  nedatováno   Martin Salajka
  nedatováno   Miroslav Adámek
  nedatováno   Stanislav Balko
  nedatováno   V. Matějíček
  nedatováno   Zasloužilý umělec Karel Stehlík
katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1959   IV. přehlídka československého výtvarného umění (1959-1960)
  1961   Skupina Radar 1961 (Bartoš Bláha Foll Gross Hudeček Chadima Kovářík Kubík Mikula Mikulová Mlčoch Prošek Rotrekl Skála Stanovský Sukup Vašta Zívr)
  1962   Tvorba 62
  1966   Radar 66
  1969   Obraz 69 (Celostátní výstava současné malířské tvorby)
  1969   Staré bulharské umění (texty)
  1971   25 malířů, sochařů a grafiků z Prahy
  1972   Deset mladých v galerii d
  1974   Slovenské umění XX. století ze sbírek českých galerií (K 30. výročí Slovenského národního povstání)
  1974   Století zápasů. Revoluční a sociální tradice slovenského umění 1848-1948 (K 30. výročí Slovenského národního povstání)
  1975   200 let malířství v Drážďanech ze sbírek Galerie nových mistrů Státních uměleckých sbírek v Drážďanech
  1980   Člověk (Prostor člověka)
  1981   9 (Devět) (Věra Janoušková, Magdalena Jetelová, Ellen Jilemnická, Adéla Matasová, Petra Oriešková, Jaroslava Pešícová, Hana Purkrábková, Jaroslava Severová, Dana Vachtová)
  1981   Edita Devínská, Ivana Grimmová, Zuzana Nováčková
  1981   Petr Chalabala, Václav Špale, Viktor Žabinský
  1985   Výtvarní umělci Jihomoravského kraje
  1987   České umění 20. století, Obrazy, plastiky, kresby, grafika (Přírůstky Alšovy jihočeské galérie za léta 1980 - 1985)
  1988   Daniela & Karel Beneš
  1991   ...a po deseti letech
  1992   Umělecká beseda 1992 (1. výstava Výtvarného odboru Umělecké besedy po obnovení činnosti)
  1993   Art In (Dvojstup)
  1994   Dílna 94 (Mikulovské výtvarné sympozium)
  1994   Skupina Radar
  1994   Umělecká beseda 1994 (Výstava výtvarného odboru Umělecké besedy)
  1994   Vyšehrad ´94
  1995   Černá a bílá
  1995   Thomas Joshua Cooper, Alfred Graf (Archipelago)
  1996   Dílna 96 (Mikulovské výtvarné sympozium, třetí ročník)
  1996   Umělecká beseda 1996 (Výstava Výtvarného odboru Umělecké Besedy)
  1997   Dílna 97 (Mikulovské výtvarné sympozium, čtvrtý ročník)
  1997   Klub konkrétistů
  1997   Záznamy dojmy sny
  1998   Dílna 98 (Mikulovské výtvarné sympozium, pátý ročník)
  1998   Diplomanti AVU 1998
  1998   Evašvankmajerjan: Anima animus animace (Mezi filmem a volnou tvorbou)
  1998   Tolerance '95: Kořeny / Horizonty
  1998   Záznamy dojmy sny 2
  1999   Tolerance '95: Téma Krev a slza
  2000   Die Landschaft der Seele / Il paesaggio dell''anima / Krajna duše
  2001   Dílna 01 (Mikulovské výtvarné sympozium, osmý ročník)
  2002   Diplomanti AVU 2002
  2002   L´art contemporain tcheque
  2002   Six from the sixties
  2002   Výtvarný spolek Nová věc
  2003   Dílna 03 (Mikulovské výtvarné sympozium, desátý ročník)
  2004   Jenewein Kutná Hora (IV. sympozium současného výtvarného umění)
  2004   Malíři ´03 / Painters ´03
  2005   Dialog Karlsruhe - Prag (Ein Ausstellungsprojekt der GEDOK Karlsruhe)
  2005   Diplomanti AVU 2005
  2005   Pocta Umělecké besedy Václavu Rabasovi (Výstava ke 120. výročí narození Václava Rabase)
  2006   Doteky země
  2006   Malířská škola Jiřího Sopka (Studenti / absolventi)
  2007   Across Art and Science / Mezi Uměním a Vědou
  2007   Diplomanti AVU 2007
  2007   Nová trpělivost / New Patience
  2008   Lettrismus (Předchůdci a následovníci)
  2008   Transfer (Prezentace malířských ateliérů Akademie výtvarných umění v Praze / Die Akademie der Bildenden Künste in Prag präsentiert ihre Malerei - Ateliers)
  2009   Voda v životě lidí (Obrazy mistrů)
  2009   Zima v obrazech českých mistrů
  2010   David Hanvald, Karel Štědrý: Řádná malba
  2010   Milada Hynková a Veronika Dolanská: Benigni rezistence MH jako invazivní emoce VD
  2011   Małgorzata Łojko, Johana Černá, Graeme McKinnon: 24+
  2012   Beyond Reality (British Painting Today)
  2012   Pavla Malinová, Veronika Vlková: Je to ve mně jako v koze
  2012   Příliš těsná přátelství (Veronika Bromová, Blanka Zajíček Jakubčíková, Václav Sika, Veronika Slámová)
kniha
  published   title (subtitle)
  1935   Břetislav Bartoš, malíř svého národa
  1960   Malíř Jan Autengruber
  1965   Claude Monet
  1967   Magnetická pole
  1971   Radar (Anatomie tvůrčí skupiny)
  1983   Karel Souček (Data a svědectví o jeho cestě životem a uměním)
  1993   Michael Rittstein
  1995   Ilustrátor Zdeněk Burian (Monografie a soupis díla)
  1999   Přesahy výtvarného Brna
  2001   Jan Hísek
  2004   Jiří Slíva
  2007   Dějiny českého výtvarného umění 1958 - 2000 (VI/1)
  2007   Dějiny českého výtvarného umění 1958 - 2000 (VI/2)
  2009   Ivo Rozsypal (Sklo, kresba, malba: Moje vyznání / Glass, Drawing, Painting: My Confession)
  2013   Jiří Balcar
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1931   Malý traktát o malířské technice
  1960   Alois Vitík se hlásí o slovo
  1960   Dva obrazy Josefa Brože
  1960   Fernand Léger
  1960   Jarmila Zábranská
  1960   Karel Chaba
  1960   Malířské dílo Vladimíra Hrocha
  1960   Obrazy Jaroslava Paura
  1960   Obrazy Vlastimila Beneše
  1960   Případ Csontváry
  1960   Zdeněk Sklenář
  1963   Neproniknutelnou, hotovou, uzavřenou věcí...
  1965   Triptych vyobrazující ukřižování s apoštoly Petrem a Ondřejem
  1970   Z Trenčína do Bratislavy
  1994   Líbezné trauma (Několik trochu nesouvislých pocitů a úvah)
  2000   O malbě
  2002   Absolutely engulfed in the Beauty of Illusion
  2002   Plates
  2006   Jak zformovat vlastní zkušenost? (Jana Farmanová)
  2009   Barevné vzpomínky
  2010   Milost pro malbu
  2010   Obrazy na džínovině (František Matoušek v DOXu)
  2012   Vidina figurální výstavy a určitá rehabilitace zobrazivých forem...
  2012   Zpívá-li ucho...
  2013   Endre Nemes ve Stockholmu
  2013   František Kupka
  2013   Mednyánszký a spol.
  2013   Skupina 42
www
  published   title (subtitle)
  ????   6. května (artlist.cz)
  ????   ARTNOW.CZ (artlist.cz)
pozvánka autorská
  published   title (subtitle)
  1972   10 mladých v Galerii d (Obrazy, sochy a grafika)
  1973   Stanislav Menšík: Výbor z díla
  1980   Jindřich Lenhart: Výběr z malířského díla k 100. výročí narození
  1987   Miroslav Štolfa: Obrazy
  1990   Ladislav Daněk: Kresby, obrazy
  1994   Marius Jakubec: Obrazy
  1996   Jirka
  1996   Václav Bláha: Záznam / Record
  1996   Zdenek Hůla: Linie
  2002   Vladimír Gebauer: Obrazy ((Ranný Architetects))
  2002   Zdenek Hůla: Práce z let 1968-1972
  2006   Eugen von Kahler 1882 - 1911: Et in Arcadia Ego
  2007   Milan Kunc: Sul filo dell'Enigma
  2010   Otakar Slavík: Babí léto
  2014   Eva Prokopcová: Obrazy
pozvánka kolektivní
  published   title (subtitle)
  1963   Tvůrčí skupina Radar: Obrazy, grafiky, plastiky a fotografie
  1991   Vladimír Gebauer: Tvorba z let 1968-1991 Obrazy, kresby, objekty, Pavla Aubrechtová: Kresby, ilustrace, objekty
  1996   Obrazy, kresby, koláže a malby na porcelán
  1996   Pavla Aubrechtová a Vladimír Gebauer: Obrazy, kresby, koláže
  1996   Souvislosti
  1997   Tschechische Künstler (Maler / Grafiker / Bildhauer)
  2005   Dialog Prag - Karlsruhe
  2007   Across Art and Science / Mezi Uměním a Vědou
  2007   Coming in / Coming out of Life
  2008   Marie Blabolilová, Barbora Lungová: Exteriéry, exteriéry
  2012   Kamila Ženatá, Zdeněk Sejček: Obrazy
aukční katalog
  published   title (subtitle)
  1997   Umění na pomoc Moravě (Aukce současného výtvarného umění)
dílo
  published   title (subtitle)
  1911   Famfulíkova chalupa
  1914   Portrét Rudolfa Beneše
  1917   Malý autoportrét (Vlastní portrét, Autoportrét, Autoportrét malý)
  1917   Maruška Lašková (Maruška L.)
  1924 - 1925   Jeptiška (Jepiška I)
  1925   U lože umírajícího
  1925   V kavárně (Studie ke Kavárně, Studie ke kavárně)
  1936   Hvězdy
  1964   Město
  1965   Římská mince v Dubrovníku
  1966-67   Akt I
  1970   Bez názvu
  1970   Bez názvu
  1981   Bezočivec
  1982   Môj priateľ K.
  1986   Intrigy
  1990   Uragán
  1991   Padá to
  1992-1993   Žltá verzia 1 / The yellow Version 1
  1992-1993   Žltá verzia 2 / The yellow Version 2
  1996   Cizinec
  1997   Krajina s labyrintem
  1997   Letní krajina bez slunce
  1997   Letní krajina z interiéru
  1997   Muž s vojem
  1997   Okno
  1997   Začátek krajiny
  1998   Vítr
  2. pol. 20.let   Pohled na Litomyšl
  2000   Dutá hlava
  2000   Memory
  2000   Modrá pauza ticha
  2000   Muž špirála
  2002   Emil
  před 1918   Portrét dámy v oválu (Portrét dámy)
  před 1925   Na Ostrově
diplomová (disertační) práce
  published   title (subtitle)
  1932   Dějiny obrazů v bývalém Kounickém zámku ve Slavkově
  2010   Autorská malba (výtvarný projekt)
informační leták / informace
  published   title (subtitle)
  nedatováno   Pavel Hogel
informační leták / informace autorská
  published   title (subtitle)
  2009   Baselitz: Obrazy 1960 - 2008 / Paintings 1960 - 2008
katalogová pozvánka
  published   title (subtitle)
  1978   Ludvík Vacek: Malba, kresba, grafika
  1984   Edgar Baran: Obrazy a kresby
  2006   Jiří Bouda: Umění poezie. Obrazy, grafika
katalogová pozvánka autorská
  published   title (subtitle)
  2007   Barevné symfonie Daniely Benešové (Obrazy a grafika)
katalogová pozvánka kolektivní
  published   title (subtitle)
  2001   Louny (Obrazy města a Českého středohoří)
malba
  published   title (subtitle)
  1989   Fragment
obraz
  published   title (subtitle)
  ????   Josef Türk
  ????   Portrét H. W.
  ????   Portrét L. W.
  ????   Portrét s otcem
  ????   Portrét ženy v modrém šatě
  ????   Uvnitř dvora
  ????   Wolfgang Lederer
  ?   Autoportrét
  1936-1937   Pltnícka madona
  1941   Zaháľač
  1948   Zázračná matka III
  1950   Žlté zátišie
  1952   Imperialistická snídaně (Emila a mouchy)
  1954   Z Hradčan v zimě
  1958   Železniční přejezd
  1961   120 cm škvíry
  1962   Festival kruhu
  1962   Instalace 21.000 somnambulních modrých cm²
  1962   Utrpení 16 000 červených centimetrů
  1962   Znak dialektiky
  1962-1963   Náhlá příhoda na hranici 16 200 růžových cm²
  1963   Sensitivní manifestace I
  1963   Sensitivní manifestace II
  1963   Sensitivní signál I
  1963   Sensitivní signál II
  1964   162 cm² křehkosti I
  1964   Alegorie heterometabolní proměny
  1964   Ben Bella (Portrét jména)
  1964   Příliš mnoho alkoholu
  1964   Smrtka pro 21 870 křehkých modrých cm²
  1964   Tři spletité nepřítomnosti
  1965   Bez názvu
  1965   Příšera, která chce žít líbezně
  1965   To oni tvořili pilíře civilizace města TO
  1965   Žal IV. inkvizitora II
  1966   Malý modrý nudný obraz
  1966   Svatý voják
  1967   Imaginární milenka zasažená vycházejícím sluncem uprostřed městského parku
  1971   Zelí
  1975   Paraboly
  1975   Pootáční čtverců
  1987   Březový háj
  1989   Diagonální hranol
  1992   Milosrdný Samaritán
  2008   Vzpomínka
  2009   Šípek
  2010   Odraz
  2010   Větve
  2011   Břízy
  2011   Stíny
  2011   Světlo
  2011   Vítr
  2012   Bez názvu
  2012   Březen
  2012   Fronta
  2012   Předjaří
  2012   Světlo
  2012   Transformace ornamentu z Revenny
  2012   Únor
  2012)   Protisvětlo
  2012)   Protisvětlo
  2013   Pláňky
  2013   Potok
  2013   Předjaří
  2013   Předjaří
  2013   Přeháňka
  2014   Interiér
  2014   Potok
  2014   Potok
  2014   Potok
  2014   Úplněk
  2014   Západ slunce
  2015   Duha
  2015   Mladé buky
  2015   Mokřad
  2015   Přeháňky
  2015   Špinavý rybník
  2016   Golčův Jeníkov
  2016   Mraky
  2016   Růžový sníh
  2016   Tání
  2016   Východ slunce
  nedatováno   Mlha
  nedatováno   Posledné ovocie
  neuveden   Infantka Margharita
periodikum
  published   title (subtitle)
  1999/03/25   Lidové noviny
plakát
  published   title (subtitle)
  2009   Marco Colazzo
seznam vystavených prací
  published   title (subtitle)
  1997   Klub konkrétistů
soubor pohlednic
  published   title (subtitle)
  2002   Naše květiny
tisková zpráva
  published   title (subtitle)
  1974   Staré srbské umění XII.-XVIII. století ze sbírek Národního muzea v Bělehradě

painting

dílo
  published   title (subtitle)
  1915 - 1923   Nevěsta svlékaná svými mládenci, dokonce
  1992   Pokladna pro Pražský dům fotografie
  nedatováno   (Na koni)
instalace
  published   title (subtitle)
  1990   Červené zrkadlo
obraz
  published   title (subtitle)
  1932   Torzo s drapérií
  1939   Žena v koupelně
  1991   Úzkost

painting

katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  2006   The & (Výstava praktických diplomových prací Fakulty výtvarných umění VUT v Brně 2006)
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  1948   Bouřlivý rok 1848 v české poesii a próze
  1948   Nakladatelští lektoři
  1948   Sovova Balada o jednom člověku a jeho radostech
  2009   Příběh tlouštíka
  published   title (subtitle)
  1925   Štúdia z trhu
  1975   Topole pri Váhu
  2010   Egeo Pelagos
architektonická realizace
  published   title (subtitle)
  1954 - 1958   Památník židovských obětí nacismu
  1954 - 1958   Památník židovských obětí nacismu - detail
báseň-obraz
  published   title (subtitle)
  ????   Klanění
dílo
  published   title (subtitle)
  ????   Mesto
  ????   Čas
  ????   Černomořci
  ????   Detail studie pionýra pro nástropní kompozici Průmysl pro vestibul Musea Klementa Gottwalda v Praze
  ????   Dítě
  ????   Dívenka
  ????   Dívky v krajině
  ????   Dvě spřežení
  ????   Finále II
  ????   Jáma Jeremenko
  ????   Jitro naší vlaslti
  ????   Karburátorek
  ????   Krajina v létě
  ????   L. N. Tolstoj píše
  ????   Lenin vyhlašuje sovětskou vládu
  ????   Miminko
  ????   Na barikádě
  ????   Na poli
  ????   Na starém nádraží
  ????   Na večerní besedě
  ????   Někrasov v období Posledních písní
  ????   Pekárna
  ????   Pieta
  ????   Pobřeží
  ????   Portrét A. F. Kokorinova
  ????   Promítání
  ????   Pustina
  ????   Ráno v lese
  ????   Republika
  ????   Seňko
  ????   Slavnost v Líšni
  ????   V lisovně
  ????   Velká mašle
  ????   Zápas
  ????   Záporožci píší dopis tureckému sultánovi
  ????   Zatčení propagandisty
  1773-1776   Princezna J. N. Chovanská a slečna Chruščeva
  1797   Portrét M. I. Lopuchiné
  1809   Podobizna hraběnky J. P. Rostopčiné
  1826-1830   Comte Palatino v orientálním kroji
  1830   Svoboda na barikádách
  1843   Smrt Lukáše Leydenského
  1850   Mlékojedy se Středohořím
  1850   Zřícenina hradu Kamýku u Litoměřic
  1860   Čeští sedláci po bitvě na Bílé hoře
  1860   Stoupající cesta
  1861   Zlatník ve své dílně
  1863   Prapor jednoty Říp v Roudnici
  1863   Řípský kraj
  1865 - 1870   Zingara s baskickým bubínkem (detail)
  1865-1866   Červen
  1865-1866   Září
  1867   Jules Vallés
  1871   Bojiště před justičním palácem po čas Krvavého týdne
  1871   Ulice v Douai
  1874   Dáma v modrém
  1882   Bohatýr na rozcestí
  1883   Menšikov v Březově
  1888   Jánošík s družinou (lidová olejomalba z Liptova)
  1890   Krávy na pastvě
  1895   Podzimní den
  1901   Dvůr finského statku
  1902   Z Kameniček
  1907   Kameničky v zimě
  1907   Trh na Letné
  1908   Meditace
  1909   Starý Kolín
  1911   Postavy v krajině
  1912   Plachta
  1913   Tělocvik
  1913   Uctivost
  1913   Zátiší s fíkusem
  1915   Krymská krajina
  1916   Stroj Rychle točte
  1917   Černoch - artista
  1917   Kaštany
  1918   Raněný rakouský voják
  1918   Zpívající lahve
  1919   Po koupeli
  1920 - 21   Kompozice
  1923   Žena se slunečníkem I
  1924   Autoportrét, detail
  1924   Torzo s květinou
  1927   Komposice
  1927   Večer
  1928   Cestující
  1928   Včelařské zátiší
  1929   Tančící černoška
  1930   Koupající se ženy
  1930   Mrtví ptáci
  1930   Oráč
  1932   Pozdrav z Benátek
  1932   Stařena, detail
  1932   Žena s červeným šátkem
  1933   Adam a Eva
  1933   Děti ze Zakarpatska
  1934   Sedící polonahá žena
  1934   Sedící žena
  1934   Sochař
  1935   Kolotoč
  1935   Ulice s botou
  1936   Baladická tvář krajiny
  1936   Pařížanka
  1936   Španělsko 1936
  1936   Večerní máj
  1937   Děvče před zrcadlem
  1937   Matka s dítětem
  1937   Zahrada s lampióny, detail
  1938   Černoška
  1938   Černoška v žlutých šatech
  1938   Krajina s hady
  1938   Stojící akt
  1938-1939   Myjavka (Portrét matky)
  1939 - 42   Těm, kteří nocují pod mosty
  1939 - 42   Tkáč
  1940   Můj dům
  1940   Tři klauni
  1940 -   Bon-Bon ((Restaurant))
  1940 -   Cirkus
  1940 -   Cirkusáci ((Vousatá cirkusačka))
  1940 -   Kytice
  1940 -   Maska
  1940-1942   Ze starého Zlína
  1941   Hemžení
  1941   Je T'aime (Miluji tě - vzpomínka na vězení)
  1941   Kristus vězeňský
  1941   Maska - Z vězení
  1941   Paříž - Sacre Coeur
  1941   Pavouci
  1941   Vzpomínka na zeď v cele
  1941   Změť
  1942   Dvojice (Muž a žena)
  1942   Již je čas
  1942   Opona loutkového divadla Č.Sováka
  1942   Plné léto
  1942   Sen
  1942 - 1943   Adieu, soleil, je dois mourir (Sbohem, slunce, musím umřít)
  1942 - 1943   Dvojice
  1942 - 1943   J'a tué ma poule (Zabil jsem svou holku)
  1942 - 1943   Poselství z hrobu
  1943   Cestovatel Alberto Vojtěch Frič
  1943   Mandragora
  1943   Matka
  1943   Zátiší v oválu
  1943   Zátiší v oválu, detail
  1944   Kaktusy
  1944   Konečná stanice
  1944   Ukřižovaný
  1945   Partizánská hliadka
  1945   Vězení
  1945   Vnitřek domu
  1945   Zimní ráno v Rakovníku
  1946   Cirkus
  1946   Clowni
  1946   Damnée Cherie (Prokletý miláček)
  1946   Holka
  1946   Solitude (Samota)
  1946   V baru
  1946   Zvěřinec
  1946 -   Ukřižovaný
  1946 - 1947   Večerní koupání
  1947   Domky v Tróji
  1947   Dopis z fronty
  1947   Dopis z fronty (Laktinov)
  1947   Štěstí zaslepenosti
  1947   Tavič
  1948   Mladý J. V. Stalin čte Šota Rusthaveliho
  1948   Senoseč
  1948   Únor 1948
  1948 - 1949   Hosté čekají
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Polednice (Malá, hnědá, tváři divé/ pod plachetkou osoba)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Umrlčí komora)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Již jedenáctá odbila)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Měla jsem smutná milého, život bych dala za něho!)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Hoj, má panenko, tu jsem již!)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Moc, má panenko, moc se ptáš! Jen honem pojď - však uhlídáš!)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (A on vždy napřed - skok a skok, a jí za ním již slábne krok (1))
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Knížky jí vzal a zahodil, a byli skokem deset mil)
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Pěkná noc, jasná - v tu dobu vstávají mrtví ze hrobů (?))
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (A on vždy napřed - skok a skok, a jí za ním již slábne krok (2))
  1948 - 1949   Karel Jaromír Erben: Vrba (Na píšťalku bude pěti,/ - se svou matkou rozprávěti)
  1948-1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Tu jsem již!)
  1949   Február 1948
  1949   Hornický učeň
  1949   J. V. Stalin odváděn do vyhnanství z Batumi r. 1903
  1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (A on vždy napřed…)
  1949   Karel Jaromír Erben: Svatební košile (Podej nám tu živou…)
  1949   Matka s dítětem
  1949   Na traktorové souvrati
  1949   Návrh plakátu Den horníků 11. září
  1949   Pozůstatky člověka
  1949   Svatební košile
  1949   Traktorista
  1949   U elektrické pece v ČKD
  1949   U šramačky
  1949   Vítězný lid
  1949   Zakladač
  1949   Zátiší s kyticí
  1950   Liptovské hole
  1950   Milenci I
  1950   Motív zo Sv. Anny
  1950   Podobizna presidenta republiky Klementa Gottwalda
  1950   Růžový obličej
  1950   Stavanie hydinárskej farmy v Lipt. Mikuláši
  1950   Svatá Starosta
  1950   Z dílny SONP
  1950 -   Edgar Allan Poe: Zlatý scarabeus (Lebka)
  1951   Krajina s růžovou oblohou / Landscape with Rosy Skies
  1952   Doly u Stalinových závodů
  1952   Liptovské hole
  1952   Studenti
  1953   Cihelna
  1953   Potok ve stráni
  1953   Studie k portrétu
  1953   Tatry
  1953   Vltava u Županovic
  1953   Výlov Krvavého rybníka
  1953   Zátiší
  1954   Český motiv
  1954   Detail studie pro nástropní kompozici Zemědělství pro vestibul Musea Klementa Gottwalda v Praze
  1954   Dívčí portrét
  1954   Dokaři
  1954   Doma
  1954   Doma (detail)
  1954   Dvě zemědělské ženy
  1954   Hlava VI
  1954   Jaro v Laškově
  1954   Kartony pro masaiky v síni Sovětské armády v Národním památníku
  1954   Kravín
  1954   Kytice
  1954   Léto nad polní cestou
  1954   Liběchov
  1954   Liptovská krajina
  1954   Malý loutkář
  1954   Mařenka a bratr
  1954   Mladá Praha
  1954   Moje dcera
  1954   Nad vyšíváním
  1954   Okolí Skalky
  1954   Okolí Skalky (1)
  1954   Opakovací zkouška
  1954   Podobizna hocha
  1954   Podzim na vsi
  1954   Pole u Uherského Hradiště
  1954   Portrét architekta Honzíka
  1954   Portrét otce
  1954   Ranený partizán
  1954   Slapy - pevnost míru
  1954   Smutek
  1954   Stromy ve větru
  1954   Studie pro nástropní komposici Zemědělství pro vestibul Musea Klementa Gottwalda v Praze
  1954   Studie pro nástropní malbu ve vestibulu Musea Klementa Gottwalda
  1954   Tavič L. Pastorek
  1954   Turské pole (75 x 140)
  1954   Turské pole (62 x 105)
  1954   U nemocné přítelkyně
  1954   Vodní stavby v Podolí
  1954   Vysoký Chlumec
  1954   Zaučování nového svářeče
  1954   Zdobnice za letního dne
  1954   Zima ve Starých Dejvicích
  1954   Zimní palác je dobyt
  1954   Žíznivý (z cyklu Partyzánská válka)
  1954 - 1955   Instalatér Stolín
  1954-1955   Podobizeň V. B.
  1955   Chlapec s trasírkou
  1955   Lenin v Praze
  1955   Návrat
  1955   Odlévání ocele
  1955   Oslobodenie Horehronia
  1955   Podobizna paní W.
  1955   Posledná zima
  1955   Prechod sovietskej armády cez Kysucu
  1955   Selka ze Zděchova
  1955   Usvedčujú ich…
  1955   Uzenáče
  1955   Žně
  1956   Dívka s nádobou na hlavě / Girl with Jar on her Head
  1956   Z Malé skály
  1957   Matějská pouť
  1957   Střelnice
  1957   U pokladny
  1957   V kavárně
  1958   Kukuřice / Maize
  1958   Vlnitá krajina / Wavy Lanscape
  1959   Celník
  1959   Dobývání brambor
  1959   Kytarista
  1959   Podzim / Autumn
  1959   Studentky (O přestávce)
  1959   Studentky (Po hodině)
  1960   Ostří
  1960   Průnik slunce / Penetration of Sun
  1960   Přístav v Sozopolu
  1961   Klauni
  1961   Lolita
  1961   Mammuthus primigenius fraasi
  1962   Otáčející se figura
  1962   Večerní zahrada
  1962-1963   Autoportrét
  1963   Bojovník národa Zulu
  1963   Fantasie
  1963   Jarní výlet
  1963   Kočka Zuzka
  1963   Magda
  1963   Sedící akt
  1963   Sex - bomba se svým společníkem
  1963   Studie k portrétu na rozkládací posteli
  1963   Ulice Entourloup
  1963   Žena s dětmi
  1963-1965   Vzpomínka na Sevan a Garni
  1964   Kompozice II
  1964   Lafayette
  1964   Lyonské nádraží
  1964   Město
  1964   Portrét R.
  1964   Stojící
  1964   Vegetace města
  1965   (Bílá myška)
  1965   Citový život II.
  1965   Citový život IV. - Velká láska s psíkem
  1965   Moře u přístavu Constanca v Rumunsku
  1965   Obraz
  1965   Okno
  1965   Osud úhořů
  1965   Poražený strom
  1965   Předjaří
  1965   Předměty II
  1965   Římská mince v Dubrovníku
  1965   Slavnost v laguně
  1965   Slavnost v laguně, detail
  1965   Tváře
  1965   Vědomí II
  1965   Zahrada v dešti
  1966   Hudební klaun
  1966   Kráčející
  1966   Matka s dítětem
  1966   Předměstí u Seiny
  1966   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1967   Imaginární portrét Františka Tichého
  1967   Rodina
  1967   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1967   Žlutí ptáci
  1967-1968   In memoriam Samko Dudík
  1968   (Poklona)
  1968   Čarodějnice
  1968   Čert s kartou
  1968   Hra s geometriou
  1968   Klaun s obručí
  1968   Traktoristov obec
  1969   Josefína na červené dece
  1969   Na křížnych cestách
  1969   Návraty z luk II.
  1969   S alt sax
  1969   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1970   Autoportrét v pražském ateliéru
  1970   Bez názvu
  1970   Bez názvu
  1970   Hlava v předjaří
  1970   Pomeranče na modré látce
  1970   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1970   Soustavný výzkum barevného čtverce
  1971   Flétnista
  1971   Podzimní třešňovka
  1971   Rue nationale
  1971   Vodní rostliny
  1971   Vodní rostliny
  1971   Vodní rostliny
  1971   Vodní rostliny v červené
  1972   Černý rybník
  1972   Homor erectus olduvaiensis
  1972   Imperfectum / Imperfect
  1972   Ležící
  1972   Matka s dítětem
  1972   Preterit / Preterite
  1972   Smutná žena
  1972   Starý muž
  1972   Středohoří se žlutou vinicí (cyklus Reminiscence na České středohoří)
  1972   Večer u stolu
  1972   Zimní podvečer
  1973   (Cafe)
  1973   (Jazz Story Ville)
  1973   (Mořská panna)
  1973   (Páni deště)
  1973   (Traditional jazz)
  1973   Milenci
  1973   Na dvoře / In the Yard
  1973   Na hnoji / On the Manure
  1973   Psí hrátky
  1973   Rychtářovic alkoholky
  1973   Sestry Blažkovy v honbě za živobytím
  1973   Svatební dvojportrét na manželskou dvoupostel
  1973/2000   Duňa v klobouku
  1973-1978   Velká komprese
  1974   Belgie
  1974   Bytová otázka / Housing Question
  1974   Diptych / Diptych
  1974   Před obrazem
  1974   Trochu to padá / Falling Slightly
  1974   Vejminěk / The Old Folks' Place
  1975   Houbaři / Mushroomers
  1975   Je tam / It's There
  1975   Křováci
  1975   Na zádech / Prone
  1975   Poslední svědkové pravěku
  1975   Posvícení
  1975   Sad
  1975   Stvořitel / Creator
  1975   Tentononc II / Doodad II
  1975   Tentononc III – Dvojice / Doodad III – Couple
  1975   Útěk ze stínu
  1975   Vzácná návštěva v JZD československo-mbrumbngwanžského přátelství se sídlem v Dolních Měchodůlkách
  1976   Malý drak v nás
  1976   Na pouti
  1976   Ostnatá láhev
  1976   Rákosí
  1976   Ráno. Cvičení za umělého osvětlení / Morning. Exercises by Artificial Light
  1976   Tam byl / It Was There
  1976   Zastavení na Betlémě
  1976   Znaky a náznaky / Sings and Hints
  1976-1977   Hasičské družstvo
  1976-1978   Ohni koleno a hřbet
  1977   Hořící sníh
  1978   Rodina
  1978   Terezka
  1979   (Koráb)
  1979   Blatensko
  1979   Kaktusová postava
  1979   Lumpacivagabundus
  1979   Stěna rostlin
  1979   Strom
  1979   Svépomoc / Self Help
  1979   Tápání / Fumbling Along
  1979-1980   Výkřik
  1980   Areál (Hala) / Complex (Hall)
  1980   Čekárna / Waiting Room
  1980   Koutek pro pannu
  1980   Měsíční noc na Staroměstském náměstí
  1980   Na štangli / On the Crossbar
  1980   Spořádané manželství / Well-Ordered Marriage
  1980   Trmice, pohled od kostela k zámku
  1980   V čekárně / In a Waiting Room
  1980   Z ptačí rezervace
  1980   Zahrada
  1981   (Býk)
  1981   (Hole)
  1981   (Šatna)
  1981   Bezočivec
  1981   Červená panenka
  1981   Fialové pole
  1981   Na sabat
  1981   Nad propastí / Over the Abyss
  1981   Přelet ptáků
  1981   Trmice, bývalý statek v zimě
  1981   Umývání podlahy
  1981   Zeď / Wall
  1982   (Cylindr)
  1982   (Králík)
  1982   Jarní
  1982   Môj priateľ K.
  1982   Nad krajinou
  1982   Nebe na zemi
  1982   Plovoucí rostliny
  1982   Pole
  1982   Věž ze slonoviny
  1982-1983   Jemná záře / Soft Glow
  1982-1983   Lžíce horké polévk / Spoonful of Hot Soup
  1982-1983   Pračka – Tatramatka / Washing Machine – Tatramat
  1983   Aktuality / Latest News
  1983   Hnízdiště
  1983   Hnízdo / Nest
  1983   Okno
  1983   Olizování / Licking
  1983   Poutnice před branou / Girl Pilgrim at a Gate
  1983   Veselá Poutnice / Merry Girl Pilgrim
  1983   Zdi
  1983   Zelené město
  1983   Zimní poutnice / Winter Girl Pilgrim
  1983   Ztopořená válenda / Erect Couch
  1983/1985/1987   Provazolezcův syn
  1983/1989   Návrat
  1983-1984   Nix wie weg
  1983-1990   Rozdělené kruhy a půlkruhy
  1984   (Gin)
  1984   Bulovna
  1984   Fazole / Beans
  1984   Klepeta / Claws
  1984   První kroky / The First Steps
  1984   Stíhačky / Fighters
  1984   Varhany / Organ
  1984   Večerní poutnice / Evening Girl Pilgrim
  1984/1985   Muž s plácačkou na mouchy
  1984-1985   Sedící provazolezec
  1985   Flétnista
  1985   Kameny
  1985   Kanonýr
  1985   Konfiguration AE
  1985   Kontemplation AB
  1985   Kontemplation AJ
  1985   Lžíce horké polévky / Spoonful of Hot Soup
  1985   Odešli
  1985   Ošklivé kačátko / Ugly Duckling
  1985   Rostliny / Plants
  1985   Výtvarné paralely k poézii Janka Jesenského
  1985   Záhadný piknik 1
  1985/1987   Provazolezcova žena
  1985/1988   Žena v moři I
  1985-1986   Mechaničtí sekáči / Mechanical Reapers
  1986   Intrigy
  1986   Je to vůbec možný?
  1986   Krásný nesmysl
  1986   Panorama s kráčející Poutnicí / Panorama with Striding Girl Pilgrim
  1986   Růžová imprese (z cyklu Vzpomínky na impresionismus)
  1986-1987   Rok vleže: Jaro, Léto, Podzim, Zima / Year Lying Down: Spring, Summer, Autumn, Winter
  1987   Ateliér / Studio
  1987   Cesta na Korčule
  1987   Děti v mlze
  1987   Doma
  1987   Hlas
  1987   Hudba
  1987   Strážce
  1987   Úplněk / Full Moon
  1987   Ve vrstvách hladiny
  1987   Vysočina - chalupy na Svitálce
  1987   Vzpomínka na Moneta (z cyklu Vzpomínky na impresionismus)
  1987   Z ptačí rezervace
  1987-1988   Odchod
  1988   Bazén
  1988   Bouře
  1988   Hnízda nad rybníkem
  1988   Hnízda nad rybníkem
  1988   Chaos / Chaos
  1988   Komposition AV
  1988   Mezi lesem a polem
  1988   Ohlédnutí zpátky
  1988   Rozdělení
  1988   Skok
  1988   Studie slečny C.
  1988   Z jednoho dne, 21. 7. 1988
  1988   Zkameněliny
  1988   Žluté čáry
  1989   Dům
  1989   Interiér
  1989   Jitro
  1989   Penalta II / Penalty II
  1989   Svatý Jiří
  1989   T jako táta / T Like Tata (Papa)
  1989   Trojúhelník
  1989   Ve žlutém poli
  1989-1989   Kráčející
  1990   Akvárium / Aquarium
  1990   Altruizmus
  1990   Cesta s kameny
  1990   Červená a černá značka
  1990   Česneky
  1990   Irské jezero
  1990   Jarní alpinum
  1990   Krumpáče / Pickaxes
  1990   Modří jeleni
  1990   Podzim v Kučenicích
  1990   Šťastný den (z cyklu Imprese)
  1990   Tajemství č. 001 / Mystery No. 001
  1990   Tisíc čertů
  1990   Uragán
  1990   Vertikální sólo II
  1990   Vítězství železa
  1990   Všechno je jinak II / Everything´s the Other Way Round II
  1990   Zářivý večer
  1990-1991   Chlad a vášeň / Chill and Passion
  1990-1991   Jarní fluidum / Spring Aura
  1990-1994   Podzim
  1990-1995   Dvojice
  1991   Banány
  1991   Červená imprese
  1991   Červená země
  1991   Hnízdiště II.
  1991   Je mu to volný / He Couldn't Care Less
  1991   Karotka / Carrot
  1991   Kruhové elementy s dislokacemi, diptych
  1991   Listy petržele
  1991   Otázky / Qeustions
  1991   Padá to
  1991   Pohoří
  1991   Posečená tráva
  1991   Rozhraní
  1991   Zelená záře
  1992   Červená drapérie
  1992   Jemná taktika / Subtile tactics
  1992   Jeřabinové listy
  1992   Plynutie 2 / Flowing 2
  1992   Po bouři
  1992   Reminiscence
  1992   Slunečný den (Z cyklu imprese)
  1992   Stíny na tajícím sněhu (z cyklu Imprese)
  1992   Světlo na cestě (Z cyklu imprese)
  1992 - 1995   Srdce
  1992-1993   Kalvárie
  1992-1993   Nad / Over
  1992-1993   Žltá verzia 1 / The yellow Version 1
  1992-1993   Žltá verzia 2 / The yellow Version 2
  1993   Dívka v Schönbrunnu IV
  1993   Hudba
  1993   Imagination DQ
  1993   Jazzová imprese
  1993   Konfiguration DY
  1993   Les
  1993   Meditation CD
  1993   Meditation CT
  1993   Petržel
  1993   Plynutie 3 / Flowing 3
  1993   Plynutie 4 / Flowing 4
  1993   Plynutie 5 / Flowing 5
  1993   Podzimní cesta do nebe
  1993   Poklad (Loretánská monstrance I)
  1993   Poklad (Loretánská monstrance II)
  1993   Poklad (Loretánský kalich)
  1993   Prebúdzanie 1
  1993   Ptáci na okně II
  1993   Sedmé nebe / Seventh Heaven
  1993   Stříbrné hory
  1993   Suché stromy
  1993   Ticho
  1993   V zajetí sama sebe
  1993   Vázání šátků
  1993-1994   Dívka u zábradlí
  1993-1994   Rozdělené kruhy, tři dimenze
  1994   Cestou ke hřbitovu
  1994   Cleveland - West Side Market
  1994   Černý chléb / Black Bread
  1994   Horská krajina
  1994   Javorové listy
  1994   Jez
  1994   Kontemplation FB
  1994   Kontemplation FJ
  1994   Listy svlačce
  1994   Příroda píše japonsky
  1994   Víly pro M. Š. / Fairies for M. Š.
  1994   Višňové kořeny
  1994   Výrazná malinová chuť / Pronounced Raspberry Flavour
  1994   Ze staré zahrady
  1994/1995   Hadia geometria 1 / Serpent Geometry 1
  1994/1995   Hadia geometria 2 / Serpent Geometry 2
  1994/1995   Hadia geometria 3 / Serpent Geometry 3
  1994/1995   Hadia geometria 4 / Serpent Geometry 4
  1994-1995   Převrácený stůl / Overturned Table
  1994-1995   Zvířata na Betlémě
  1995   2-1995
  1995   Hadia geometria 5 / Serpent Geometry 5
  1995   Hadia geometria 6 / Serpent Geometry 6
  1995   Imagination GG
  1995   Imagination GJ
  1995   Imagination GL
  1995   Jarní zahrada
  1995   Na prahu tmy
  1995   O přírodě
  1995   Po vyjížďce
  1995   Skaliska - Kréta
  1995   Skaliska - Kréta
  1995   Stíny zapomenutých
  1995   Světlo na loňské trávě II
  1995   U jezera
  1995   Úděl
  1995   Vernisáž v Headlands. Jste ve vězení! Abyste se z vězení dostali, musíte si uvědomit toto: jste ve vězení. Dokud si budete myslet, že jste volní, nikdy se ven nedostanete (G. I. Gurdjieff)
  1995   Výskok a pád
  1995   Zahradnice
  1995   Zimní les
  1995-1997   Přízrak Goyenky
  1996   Bez názvu
  1996   Bezmoc
  1996   Bílá hvězda
  1996   Cizinec
  1996   EGG
  1996   Fazolové lusky
  1996   Hadia geometria 10 / Serpent Geometry 10
  1996   Hadia geometria 7 / Serpent Geometry 7
  1996   Hadia geometria 8 / Serpent Geometry 8
  1996   Hadia geometria 9 / Serpent Geometry 9
  1996   Imagination HP
  1996   Jarní obraz
  1996   Katedrála č. 21
  1996   MOON
  1996   Nerušit
  1996   Nevěřící Tomáš
  1996   Nostalgie léta
  1996   Ostraha
  1996   Pobřeží - Kréta
  1996   Portrét
  1996   PUZZ
  1996   Skály
  1996   Skrýš / Cover
  1996   Uvěznění psi
  1996   Važec 1931 - Požiar
  1996   Včelí srdce
  1996   Vertikály
  1996   Vlny
  1996   Z Říma naposled
  1996   Zahrada rozkoší
  1996-1997   Úděs
  1997   Kaštanové listy
  1997   Katedrála č. 18
  1997   Kohoutí zakokrhání a naklepávání kosy
  1997   Kolotoč
  1997   Konstanta II
  1997   Konstanta III
  1997   Krajina s labyrintem
  1997   Letní krajina bez slunce
  1997   Letní krajina z interiéru
  1997   Modrý ostrov
  1997   Muž s vojem
  1997   Návrat
  1997   Nymfy / Nymphs
  1997   Okno
  1997   Puntíky / Dots
  1997   Rodina I
  1997   Smečka
  1997   Vegetace
  1997   Voda
  1997   Začátek krajiny
  1997   Zátiší - Den
  1997   Zátiší - Noc
  1998   31 200 cm³ dechu
  1998   Afrika II
  1998   Akvárium
  1998   Dětský náhrobek I
  1998   Divadelní úplněk / Theatre Moon
  1998   FISHTAIL
  1998   Jaro ve Valticích
  1998   Kámen / Stone
  1998   Karneval
  1998   Krajina / Landscape
  1998   Ostrov
  1998   Pápěří (noc) / Fluff (night)
  1998   Pápěří / Fluff
  1998   Podzimní
  1998   Pylová sezona / Pollen Season
  1998   Rostliny / Plants
  1998   Samotřetí
  1998   Sníh (Snow)
  1998   Tam / There
  1998   Terárium
  1998   Uvnitř rotundy
  1998   Vesnice v noci
  1998   Vítr
  1999   Anděl smrti
  1999   Bezmocnost
  1999   Čelem k nebi
  1999   Feferonky
  1999   Galéra
  1999   Indiánské léto
  1999   Měsíc / Moon
  1999   Milosrdné sestry
  1999   Nebezpečná hra
  1999   Noc / Night
  1999   Nové koření
  1999   Pole
  1999   Průhled / View Through
  1999   Pyreneje (triptych)
  1999   Studená louka
  1999   Sudičky I
  1999   Svítání
  1999   Šípky
  1999   Tři zvířata nesou trám
  1999   Velký krystal / Large Crystal
  1999   Zámecký park
  1999   Zámotky
  1999   Zima u berounských mlýnů
  1999   Zimní květy
  1999   Zvíře v kleci, která je v kleci
  1999-2002   V modré
  2000   Akátové lusky
  2000   Antický motiv
  2000   Čůrající touha / Pissing Urge
  2000   Dutá hlava
  2000   Jarní krajina
  2000   Kaluž
  2000   Komín / Chimney
  2000   Ležící II
  2000   Memory
  2000   Modrá pauza ticha
  2000   Muž špirála
  2000   Osamělost
  2000   Plášť ochranitelky
  2000   Sudičky II
  2000   Září
  2000-2003   Netečnost hor
  2001   …a krátce ze sportu
  2001   Bílá čára
  2001   Co mě to jen napadlo
  2001   Felix
  2001   Job
  2001   Kanadské borůvky
  2001   Klekánice I
  2001   Kompozice 53b
  2001   Kompozice OP
  2001   Kompozice X
  2001   Metopa IX
  2001   Obloučky
  2001   Předměstí
  2001   Přetržená nit (triptych)
  2001   Přetržená nit II (triptych)
  2001   Přetržená nit III (triptych)
  2001   Soutěska
  2001   Svěcený kruh nechrání (triptych)
  2001   Svěcený kruh nechrání II (triptych)
  2001   Svěcený kruh nechrání III (triptych)
  2001   Třešně
  2001   V bažinách 1
  2001   V bažinách 2
  2001   Volížu Ti tečku Beruško / I'll Lick Your Spot, Ladybird
  2001   Zelený muž
  2002   Bez názvu
  2002   Cairo II
  2002   Dva světy II. č. 1 (Extáze)
  2002   Emil
  2002   Chrám
  2002   Katedrála v Gloucestru
  2002   Kosatce (Indiánská noc)
  2002   Listy jínanu
  2002   Metopa VIII
  2002   Metopa XI
  2002   Metopa XII
  2002   Metopa XIII
  2002   Obřad
  2002   Opřen o sen / Leaning on a Dream
  2002   Oslnění
  2002   Posledních sedm slov (Otče, do tvých rukou odevzdávám svého ducha.)
  2002   Posledních sedm slov (Ženo, hle, tvůj syn! - Hle tvá matka.)
  2002   Propojování
  2002   Stříbrný hrob
  2002   Svatý Mikuláš
  2002   Tón
  2002   Vesnička pod horizontem
  2002   Voda a bláto
  2002   Vysoké stromy
  2002/2006   Perpetua
  2002-2003   Kop do prsou / Kick in the Chest
  2002-2003   Totální alegorie / Total Allegory
  2003   Alegorie – Dajána / Allegory – Dajána
  2003   Alegorie – Malá říčka / Allegory – Rivulet
  2003   Berlín
  2003   Bez názvu / Untitled
  2003   Blanokřídlý hmyz / Hymenopterous Insect
  2003   Čeření
  2003   Hlava to neunese
  2003   Karneval
  2003   Kolem (Along)
  2003   Květy z ráje č. 4
  2003   Les
  2003   Metopa I
  2003   Metopa III
  2003   Modrá opice
  2003   Modrá, bílá, červená
  2003   Nemohoucný
  2003   Obloha IV.
  2003   Ocelový ptáček / Steel Bird
  2003   Plzeňské krematorium
  2003   Podvečer v zahradě
  2003   Přichází
  2003   Smrk se skleníkem
  2003   Stopy světla
  2003   U nás doma
  2003   Viva Las Vegas / Viva Las Vegas,
  2003   Z hůry / From Above
  2003   Zpěvačky
  2003-2004   Obrazy Komínkovy a moje
  2003-2004   Ruka faraona / Pharaoh's Hand
  2004   A
  2004   Adam
  2004   Až tam
  2004   Bez názvu
  2004   Brekeke / Ribbit
  2004   Červená a bílá na jutě
  2004   Čtyři růže
  2004   Drátěná opona
  2004   Dvě figury
  2004   Koupaliště
  2004   Krajina
  2004   Květy z ráje č. 2
  2004   Květy z ráje č. 5
  2004   Květy z ráje č. 6
  2004   Květy z ráje č. 7
  2004   Květy z ráje č. 8
  2004   Naděje
  2004   Neviditelná krajina
  2004   Noc v Antibes
  2004   Obzor
  2004   Pištec
  2004   Plesk
  2004   Segmenty II.
  2004   Segmenty IV.
  2004   Smířený? (z cyklu Smírčí kříže)
  2004   Společný hřích (z cyklu Smírčí kříže)
  2004   Stabilní a stabilnější - Modrý stůl
  2004   Šikmá mříž
  2004   Velká chajda / Big Cabin
  2004   Venuše
  2004   Vzájemná vražda (z cyklu Smírčí kříže)
  2004   Vzestupy
  2004   Z cyklu Evropanky - Christine * 12.12.1943 St. Sebastian u Maria Zell, Rakousko
  2004   Z cyklu Evropansky - Serena * 10.2.1982 Miláno, Itálie
  2004   Zahrádky
  2004   Zaznění
  2004   Žízeň po zelené
  2004   Žlutý solitér
  2005   Benzínová pumpa
  2005   Bez názvu
  2005   Cestou necestou / Up Hill Down Dale
  2005   Čaj IV
  2005   Dvě červené
  2005   Horizonty
  2005   Kotviště
  2005   Krávy na rybách / Cows Fishing
  2005   Lesní světlo
  2005   Léto
  2005   Na rámu / On the Frame
  2005   Návštěva
  2005   Nezabiješ I
  2005   Nezabiješ II
  2005   Nezrozenec (z cyklu Smírčí kříže)
  2005   Noční krajina
  2005   Noční tabule
  2005   Odliv / Ebb tide
  2005   Okraj lesa
  2005   Pan a Syrinx
  2005   Pekáč
  2005   Pocta V.B.
  2005   Podivná vegetace
  2005   Podorlicko
  2005   Poměrně silný zážitek z lesa / Quite a Powerful Experience in the Woods
  2005   Rodinná vlna / Family Wave
  2005   Rouška
  2005   Rusalčino jezírko
  2005   Totem
  2005   Tři chalupy / Three Cabins
  2005   U ohně / By the Fire
  2005   V lese
  2005   Veliký kakadu (Obrovský kakadu) / Great Cockatoo (Giant Cockatoo)
  2005   Vjezd do vsi
  2005   Z cyklu Zprávy
  2005   Z triptychu Červencová krajina (1)
  2005   Z triptychu Červencová krajina (2)
  2005   Zelená kráva / Green Cow
  2005   Zpět do vaku / Back into the Sack
  2005   Zranění IV.
  2005   Žlutý most
  2005-2006   Výtvarná scéna
  2006   Bez názvu
  2006   Červené listy
  2006   Dvě tváře / Two Faces
  2006   Go to Chillago
  2006   Japonci / Japanese
  2006   Jižní Čechy
  2006   Kolotoč somnambulního libida / Merry-go-round of the Somnabulant Libido
  2006   Krajina
  2006   Mihnutí
  2006   Mladý Darwin jako Tarzan / Young Darwin as Tarzan
  2006   Nač ten spěch? / What's the Hurry?
  2006   Nerovný závod / Unequal Contest
  2006   Pár drinků / A Couple of Drinks
  2006   Podzimní vítr
  2006   Poslední hippie II / The Last Hippie II
  2006   Řez krajinou 01/01/06
  2006   Řez krajinou 02/07/03
  2006   Řez krajinou 08/01/03
  2006   Samovazba (z cyklu Smírčí kříže)
  2006   Slepice v pekle
  2006   Stříbrný bols / Silver Bols
  2006   Světlo na krabičce
  2006   Šilhavý klokan / Cross-Eyed Kangaroo
  2006   Tanec s domorodci / Dance with Natives
  2006   Taneček / Little Dance
  2006   Tango
  2006   Tichá zahrada
  2006   Věci v trávě
  2006   Velký náklad / Big Load
  2006   Vítězný úsměv / Triumphant Smile
  2006   Vlašťovčí andělé / Angel Swallows
  2006   Vlny
  2006   Vodárna
  2006   Zahrada III (Garden III)
  2006   Zbytky krajiny V
  2006   Zhora dolů / Down
  2006   Zimní zahrada
  2006   Ztichlá Kalábrie I
  2006   Ztichlá Kalábrie II
  2006-2007   Spřežení
  2006-2008   Stabilní a stabilnější - Deska
  2007   Andromeda
  2007   Až v noci se stáváme součástí Vesmíru
  2007   Bez názvu
  2007   Čaj VIII
  2007   Dominantní tučňák I (kapitán Korkorán) / Dominant Penguin I (Captain Corcoran)
  2007   Dominantní tučňák II (Horymír) / Dominant Penguin II (Horymír)
  2007   Earth
  2007   Fire
  2007   Fire
  2007   Hra s ohněm
  2007   Ikaros
  2007   Kostkované safari / Checkered Safari
  2007   Krajina u Stradonic
  2007   Leda s labutí
  2007   Letmé setkání
  2007   Léto v Posázaví
  2007   Lodičky / Boats
  2007   Metopa XXXXV
  2007   Modrá chajda / Blue Cabin
  2007   Polibek
  2007   Sluneční den (Sunny Day)
  2007   Ulice
  2007   Útěk z akvária / Escape from the Aquarium
  2007   Velké medůzy
  2007   Větvičky (1)
  2007   Větvičky (2)
  2007   Větvičky (3)
  2007   Větvičky (4)
  2007   Větvičky (5)
  2007   Vlhkou stopou / A Moist Trail
  2007   Voda I
  2007   Vrchol na jezu / Top of the Weir
  2007   Wind
  2007   Zahrada při soumraku
  2007   Zima
  2007   Zlatostříbrný lustr
  2008   Břeh II.
  2008   Centrální banka v Azerbajdžánu
  2008   Hlava náčelníka
  2008   Japonský lustr
  2008   Jaro II
  2008   Mám pro tebe dárek
  2008   Mořský koník
  2008   Osud města
  2008   Oživlá socha
  2008   Paměť podzimu III.
  2008   Rodinné kalendárium I
  2008   Soumrak
  2008   Sousoší
  2008   Stabilní a stabilnější - Bez názvu
  2008   Stabilní a stabilnější - Kočky
  2008   Šímova Makedonská centrální banka
  2008   Variace na mladíka s čepicí II
  2008   Zátiší II
  2009   Banka
  2009   Blondýna
  2009   Bojovník
  2009   Břeh Ikarův
  2009   Cibule / Onion
  2009   Dívka / Girl
  2009   Elementi
  2009   Holčička
  2009   LCF I
  2009   Máma
  2009   Monument Zifčákova taška
  2009   Moře I.
  2009   Picassovy kozy
  2009   Přes práh
  2009   Sasquatch
  2009   Sodoma
  2009   Stín
  2009   Tančící stůl
  2009   Vlna
  2009/08   Fragmenty
  2010   Akt Budha
  2010   Alej I
  2010   Alej II
  2010   Hračky a černý idol
  2010   Keř a topol
  2010   Krajina Ikara
  2010   Kytice v dešti
  2010   LCF II
  2010   Londýn
  2010   Nádrž / Reservoir
  2010   Portrét I / Portrait I
  2010   Portrét II / Portrait II
  2011   Cry
  2011   Strniště
  2012   Les (červený)
  2012   Les (zelený)
  2012   Strom
  2012   Tajemný les
  2012   Tajemný les 2
  2012   Zimní sad
  2016   Sochař David Janouch
  2018   Čtverec (Cyklus vnitřní čtverce)
  2018   Kam s tim prsem
  2018   Labyrint (Cyklus vnitřní čtverce)
  2018   Reje (Cyklus vnitřní čtverce)
  2019   Červený se rozhlíží
  2019   Sedící žena
  2019   Z cyklu Počátky
  2019   Z cyklu Počátky
  2019   Z cyklu Počátky
  2019   Z cyklu Počátky
  2019   Žena
  cca 2014   Závrať, hlubina
  nedat   Karel Jaromír Erben: Vodník (Nevesely, truchlivy/ jsou ty vodní kraje)
  nedat   Karel Jaromír Erben: Vodník (Sviť, měsíčku, sviť,/ až mi šije nit)
  nedat   Karel Jaromír Erben: Vodník (Vodník sedí mezi vraty,/ spravuje své sítě,/ a ženuška jeho mladá/ chová malé dítě)
  nedat   Karel Jaromír Erben: Vodník (Hajej, dadej, mé děťátko,/ můj bezděčný synu./ Ty se na mne usmíváš,/ já žalostí hynu)
  nedat   Koupání
  nedat   Kytice
  nedat   Rej ((malba))
  nedat   Stojící nahá černoška v pokoji s rukama za hlavou
  nedat   Strážce
  nedat   Tanec
  nedatováno   (Akt)
  nedatováno   (Bílé slunce)
  nedatováno   (Kaplička)
  nedatováno   (Loutkář)
  nedatováno   (Na hlavě)
  nedatováno   (Oblaka)
  nedatováno   (Polykač ohně)
  nedatováno   (Ráno)
  nedatováno   Carnevale di Venezia
  nedatováno   Chalupy
  nedatováno   Jaro na vsi
  nedatováno   Jaro na Vyžlovce
  nedatováno   Josefína
  nedatováno   Kaplička na Vyžlovce
  nedatováno   Karlov v Praze
  nedatováno   Klaun
  nedatováno   Klaun
  nedatováno   Krajina P.K.
  nedatováno   Maringotka
  nedatováno   Miss Gladiola
  nedatováno   Na dvoře
  nedatováno   Na Vyžlovce
  nedatováno   O žních
  nedatováno   Pegas
  nedatováno   Pouť v Mukařově
  nedatováno   Rybník v Jevanech
  nedatováno   Trh v Kostelci nad Černými lesy
  nedatováno   Tři Grácie
  nedatováno   Ve skalách na Vyžlovce
  nedatováno   Večeře žen
  nedatováno   Věštkyně Carmen Esmeralda Voženílková
  nedatováno   Zelenočervený ze země
  okolo 1857   Zápas Jakuba s andělem
grafika
  published   title (subtitle)
  1952   Baníci
  1952   Starká
instalace
  published   title (subtitle)
  1974   Tři (Trojice)
  1991   Volný pokoj
  1992   Vyhlídka
  1994   Hlubina II
  1995   Konceptuálna malba
koláž
  published   title (subtitle)
  1978   Romantický horizont
kresba
  published   title (subtitle)
  1906   Červený kohout
  1924   Pod oknom
  1930-1940   Nevinnosť
  1945   Dievča s dlhými vlasmi
  1966   Kresba I. - 1966
  1976   Opravár
  1976   Štúdia
  1977 - 1984   Mexický život
  1989   Erotická kaple - Rotunda - Slunce na slunci
  1990   Tři primární barvy 1
  1990   Tři primární barvy 2
malba
  published   title (subtitle)
  1904   Bohu svému
  1915   Zápasník II (s červenou hvězdou)
  1917   Chudá žena
  1947   šátek
  1947   šátek Danza Barbara
  1968   Ilustrácia k Ovídiovým Premenám
  1976   New York III
  1978   Sen o zvířatech
  1980   Bez názvu
  1981   Na druhé straně
  1982   Zvířata
  1986   Antabus
  1986   Tabule III
  1989   Fragment
  1992   Choreografie
  1994   Uran a Neptun
  1997   Malá choreografie
  2000/2003   Portrét Sándora Máraiho
  2003   Goodyear
  2003   Polemika s čtvercem (Koncentrace)
  2003-2007   Časy mého probouzení
  2005   Slíbil jsem, že nikomu neřeknu, co to znamená
  2008   Interpretace B
  2008   Tečka, čárka
  poč. 20. let 20. stol.   Krajina IV
  poč. 20. let 20. stol.   Krajina X
objekt
  published   title (subtitle)
  ????   Poranenie (Poranene zrkadlo)
  1969   Sváteční zrcadlo
obraz
  published   title (subtitle)
  ????   Bez názvu
  ????   Bez názvu
  ????   Černá madona
  ????   Čtyři živly - oheň
  ????   Čtyři živly - vzduch I
  ????   Dárek
  ????   Eidos s petrolejovou lampou
  ????   Jablka věčnosti
  ????   Jarní park
  ????   Jasně myslící hlava
  ????   Jizera u Líšného
  ????   Josef Türk
  ????   Knihovník
  ????   Křížové snímání
  ????   Lidé z Nového světa
  ????   Male - Female
  ????   Mojžíšovo desatero
  ????   Nemocniční pokoj
  ????   Noc
  ????   Pavoučí žena
  ????   Pieta
  ????   Portrét H. W.
  ????   Portrét L. W.
  ????   Portrét s otcem
  ????   Portrét ženy v modrém šatě
  ????   Posedlost
  ????   Sedící akt
  ????   Smrt rytíře
  ????   Starý žid
  ????   Třpyt
  ????   Umělé slunce
  ????   Uvnitř dvora
  ????   V záři umělého slunce I
  ????   V záři umělého slunce II
  ????   V záři umělého slunce III
  ????   Večer
  ????   Velká série II
  ????   Větrná v Lipnicích
  ????   Voda
  ????   Wolfgang Lederer
  ????   Zátišie s fľašami a lievikom
  ????   Zlatý Mao
  ????   Arabští jezdci na rozvědce
  ????   Chlapec na koni
  ????   Kyrysaři
  ????   Lidé Deukalionovi
  ????   Lov na pštrosa
  ????   Omámený Balkenhol
  ????   Podobizna Josefa Krasoslava Chmelenského
  ????   Pohled na Montmartre
  ????   Portrét umělce s chotí
  ????   Pradlena
  ????   Pradlena (Daumier)
  ????   Slunce nad Řeckem
  1930   Slečna Zdeňka Vojtěchová
  1930   Steinocherovi (rodiče malíče)
  1949   Koníky
  ?   Autoportrét
  1. pol. 18. stol.   Svatý Josef
  1380-1385   Třeboňský oltář (Zmrtvýchvstání)
  1490   Deska s Assumptou, sv. Václavem a sv. Vojtěchem
  1506   Růžencová slavnost
  1538   Votivní deska Kašpara Kašpárka
  1563   Jaro
  1563   Léto
  1563   Zima
  1566   Oheň
  1566   Oheň
  1566   Právník
  1566   Voda
  1566   Vzduch
  1573   Podzim
  1589   Flóra
  1590   Rudolf II. jako Vertumnus
  1590-93   Zelinář
  1591-92   Oboustraná hlava s košíkem ovoce
  1665   Podobizna umělcovy dcery
  1751   Žebrácká scéna
  1790-1808   Poustevník
  1806   Hřbitov v horách
  1808   Autoportrét
  1808   Dramatická krajina se zříceninami v zálivu
  1808   Hrob ve zříceninách
  1808   Krajina se sochou u mostu
  1808   Krajina se žebráky
  1808   Noční krajina s návěštím
  1809   Noční krajina s antickou vázou a obeliskem
  1819   Simón Bolívar, libertador y padre de la patria
  1835   Svatý Jan pod Skalou
  1839   Portrét pana de Bruyas
  1840   Epitaf sládka Fritze Kunze
  1850-1853   Vodopád Mumlavy v Krkonoších
  1850-1854   Horské údolí v Zillertalu
  1852-1853   Autoportrét
  1853   Fíky a ořechy
  1853-56   Hrozny vína
  1855   Josefína
  1858   Pouť u venkovského kostelíka
  1858   Trh
  1859   Zimní večer
  1861   Modlitba za oběšence
  1861   Zátiší s tetřevem
  1864   Pred krčmou
  1865   Černohorská domácnost
  1865   Pred čárdou
  1867   Storm at the Puszta I
  1867-1870   Alej v Düsseldorfe
  1870   Čapí sněm
  1873   Woman Carrying Brushwood
  1873-1874   Male Study for the Pawnbroker's Shop
  1874   Kukuričné pole
  1875–1885   Veľká letná krajina s riekou. Kúpanie
  1877   Skica k Setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem
  1878   Břetislav a Jitka
  1878   Májový triptych - Hudba
  1878   Májový triptych - Malířství
  1878   Májový triptych - Poesie
  1878   Milton Dictating
  1878   Setkání Jiřího z Poděbrad z Matyášem Korvínem
  1878   Živly: Země, Oheň, Voda, Vzduch (Zástěna pro Alexandra Brandeise)
  1878-1879   Ptačí sněm
  1878-1880   Mohamedánský hřbitov v Bosně
  1879   Domácí koncert
  1879   Soutěžní návrh opony Národního divadla
  1880   Seaside at Normandy
  1880   Studie pro Žalov, z cyklu lunet pro foyer Národního divadla v Praze
  1880   Západ slunce ve Fontainebleau
  1880-1890   Štrbské pleso
  1880-1890   Štúdia hlavy sedliackeho chlapčeka
  1880–1890   Podvečer
  1880–1900   Fragment štúdie cigánskej hlavy
  1880–1900   Hlava mysliteľa
  1880–1900   Mesačná noc pri rieke
  1880–1900   Mládenec s veľkým uchom v klobúčiku
  1880–1900   Štúdia ženskej hlavy z profilu
  1881   Čardáš
  1881   Trocadero v Paříži / Quai de la Conférence
  1881   Zdenka Braunerová
  1882-1884   Francouzská krajina
  1883   Dusty Country Road
  1883   Podzimní krajina
  1883   Portrét ženy
  1883 - 84   Cesta u lesa ve Fontainebleau
  1884   Zimní krajina
  1884 - 85   Seina u St. Cloud
  1884-1885   Skica k Mýtině v lese Fontainebleauském
  1885   Na brehu rieky Poprad
  1885-1890   Na lúke
  1885-1900   Babička
  1886   Ferenc Liszt I.
  1886   Chudobný obed
  1886   Lásenický rybník I.
  1886   Na Myjavskom trhu
  1886   Rybník u Člunku
  1886   Říčka v krajině
  1886   Z Údolí Doubravky / Partie z Doubravky za soumraku
  1886   Zima
  1886-1887   Močál
  1887   Kingfisher by the waterside
  1887   Pohled na Paříž z Montmartru
  1887   Rybník
  1888   Přerušené dostaveníčko
  1889   In the Church
  1889   Krčma v Pont-Aven
  1890   Beznadějná láska
  1890   Figurálna kompozícia
  1890   Hlava chlapca
  1890   Literáci na kruchtě
  1890   Podvečerná krajina s riekou
  1890   Štúdia hlavy mladého muža
  1890   Štúdia chlapca
  1890–1900   Jesenná nálada
  1890–1900   Jesenný les
  1890-1910   Štúdia sediaceho starca
  1891   Podzimní krajina
  1891   Západ slunce v barbizonském lese (Cesta v lese navečer, Cesta do vsi)
  1891   Žena v posteli
  1892   Kedves vásarfia
  1892-1895   Park v noci
  1893   Podobizeň umelcovej manželky
  1893-1895   Žena v smútočných šatách
  1894   Almužna (štúdia k obrazu Chudobní)
  1894   Štúdia hlavy sedliackeho dievčaťa
  1894   Východoslovenská krajina
  1894   Zátiší s konvicí
  1894-1895   Štúdia ženskej hlavy
  1895   Pobití Sasíků pod Hrubou Skálou
  1895   Poor Woman's Home
  1895   Skaly
  1895-1896   Štúdia ženy z trištvrťového profilu
  1895-1898   Palladina hlava ((Uměleckohistorická bajka))
  1895–1905   Podvečerná krajina s riekou a skupinou stromov
  1895-96   V sadě
  1896   Krajina so siahami dreva
  1896   Splynutí duší
  1896   Úvodnice
  1896   Vlčí máky
  1896   Žena sediaca pri váze s kvetmi
  1897   Břízová nálada
  1897   Dušičky
  1897   Homewards
  1897   Na Dušičky
  1897   Na podzim v mlze
  1897   Umelcova matka pri vyšívaní
  1897-98   Vodník
  1898   Bývalá kovárna s kostelem sv. Gotharda
  1898   Cesta vesnicí za zimního večera
  1898   Paběrkování
  1898   Proti slunci (Na břehu řeky v Obříství)
  1898   Růžový portrét
  1898   Sloup v Obříství
  1898   Slunce v lese
  1898   Žně
  1899   Holiday
  1899   Jitro na řece L' Epte
  1899   Mužský akt
  1899   Portrét Aristida Maillola
  1899   Štúdia podvečernej krajiny
  1899   Z bechyňské obory
  1900   Dlhovlasý paholok
  1900   Hlava muža
  1900   Hlava tuláka
  1900   Hlava ženy
  1900   Chlap z Kysúc
  1900   Chudý kraj
  1900   Jaro (střední část triptychu)
  1900   Jazdci na koni
  1900   Kovárna v Troji
  1900   Krajina
  1900   Krajina s močiarom
  1900   Krajina z povodia Dunaja
  1900   Modrá kráva
  1900   Podobizeň Jána Danka
  1900   Podobizeň panej
  1900   Podvečerná tatranská krajina
  1900   Portrét muža
  1900   Portrét priateľa
  1900   Pred búrkou
  1900   Pri potoku
  1900   Rodný kraj
  1900   Štúdia hlavy muža
  1900   Štúdia koňa
  1900   Tatranský motív
  1900   Tatry v noci
  1900   Terst
  1900   Zátišie s hroznom
  1900   Žena na lúke
  1900 – 1910   Krajina s riekou
  1900-01   Večer v Okoři
  1900-1904   Portrét muža v čiernom
  1900-1905   Podobizeň umelcovej matky
  1900-1905   Stojaca žena v plenéri
  1900-1910   Interiér sa stolom
  1900-1910   Krajinka
  1900-1910   Pohľad na Vysoké Tatry
  1900-1910   Pohľad z okna
  1900-1910   Včasná jar pod Tatrami
  1900-1910   Zátišie na stole
  1900-1910   Zimná krajina
  1900–1910   Hlava paholka
  1900-1916   Dedina
  1900-1920   Včasná jar
  1900-1930   Štúdia skál
  1900-1935   Zimná krajina
  1901   Americká krajina
  1901   Obrovnávačka
  1901   Skály na normandském pobřeží při západu slunce
  1901   Školačky
  1901-1902   Radosti. Balada (Radosti života)
  1901-1903   Sprchy v pražském Sokole
  1901-1925   Štúdia hlavy dievčaťa v klobúku
  1901-1950   Pohľad na Vysoké Tatry
  1902   Dušičky na popravišti
  1902   Ilustrace k básni J. Nerudy
  1902   Koupání (Hoch z Velké)
  1902   Mladé duby u Carny-Bareville v Normandii
  1902   Nábřeží v dešti
  1902   Obraz z většího cyklu
  1902   Ostrov na Seině na jaře
  1902   Plevník
  1902   Pod Letnou (Pražské nábřeží)
  1902   Útěk (Tahitská idyla)
  1902   V podvečer
  1902   Zrúcaniny hradu Báč
  1902-5   Ungelt
  1903   Betlém z Hlinska
  1903   Jarmark ve Velké
  1903   Podzim
  1903   Potok ((Ústí))
  1903   Z Myjavy
  1903   Žena v zrcadle
  1903-1904   Milenci u Černého Jezera
  1904   Černé jezero
  1904   Detvanci na kládách
  1904   Husy za humny
  1904   Chalupa
  1904   Chalupa v Kameničkách
  1904   Jak to bude vypadat
  1904   Krajina
  1904   Mračna
  1904   Pískařské lodě na Vltavě
  1904   Podobizna nevlastního otce F. Stejskala
  1904   Pohřeb zavražděného v Detvě
  1904   Portrét básníka B. Kaminského
  1904   Síň zdechovické chalupy
  1904   U nás v Kameničkách
  1904   Ve šlépějích tvých, kráčím ó Pane...,
  1904-1905   Hlava dívky (Dívčí hlavička)
  1904-1905   Matka
  1904-1905   Podobizna starce
  1904-1905   Venkovská svatba
  1904-1905   Vlastní podobizna s puntíčkovanou vázankou
  1904-1905   Vlastní podobizna se založenýma rukama
  1904–1905   Podobizna muže s vousy
  1905   Hrad z pohádky
  1905   Chalupy u cesty
  1905   Indiánka s péry a květy
  1905   Les
  1905   Noc
  1905   Podobizna malíře Antonína Procházky
  1905   Podobizna matky
  1905   Před bouřkou v Kameničkách
  1905   Štúdia dievčenskej hlavy
  1905   Venkovská chalupa
  1905   Z Kameniček
  1905   Z Kameniček
  1905   Z Kameniček na podzim
  1905   Z Kameniček v létě
  1905   Západ slnka v Pezinku
  1905   Západ slnka v Pezinku
  1905-1906   Podobizna snoubenky
  1905-1906   Studie sněhu pod Letnou
  1905-1910   Břízy
  1905-1910   Cigánka
  1906   Krajina pri Ružomberku
  1906   Milenci
  1906   Mužský portrét
  1906   Parný den
  1906   Podzimní pole
  1906   Podzimní slunce
  1906   Poprsí Slovíka z Jasliště
  1906   Portrét dámy
  1906   Príprava obeda
  1906   Tajemný hrad
  1906   Uspávanka
  1906   Žně v Kraskově
  1906 - 07   Dvorek nad Jelením příkopem (Tání)
  1906 - 07   Na stromě
  1906 - 1907   Pohled na Hamburk
  1906-07   Pobřeží s molem
  1906-1907   Dívčí sen
  1906-1907   Velké pastorále
  1906-1909   Koupající se
  1907   Arno
  1907   Arno
  1907   Autoportrét s cigaretou
  1907   Čtenář Dostojevského
  1907   Hradčany
  1907   Krajina s cestou do lesa
  1907   Krajina s vřesovištěm
  1907   Milostná noc
  1907   Na Letné v dešti
  1907   Na trhu
  1907   Na verandě
  1907   Nádraží
  1907   Park s papoušky
  1907   Plachetnice. Dánsko
  1907   Plískanice
  1907   Podobizna chlapce
  1907   Podobizna Jiřího Mahena
  1907   Podobizna malíře a sochaře Otta Molitora
  1907   Podobizna matky
  1907   Podobizna matky
  1907   Pohled na Livorno od Marina di Pisa
  1907   Promenáda u Arna (Promenáda ve florentském parku)
  1907   Rozhovor
  1907   Stromy v létě
  1907   Trojportrét
  1907   Třešně (Zátiší s třešněmi)
  1907   U nás na dvoře
  1907   Villa di Fiesole
  1907   Za městem
  1907   Zátiší s jablky a knihami
  1907-1908   Včelín
  1908   Antikrist
  1908   Autoportrét se zeleným pozadím
  1908   Balkon
  1908   Cesta (Riegrovy sady)
  1908   Červené eso
  1908   Interiér
  1908   Krajina
  1908   Krajina se stromořadím
  1908   Manželé Pospíšilovi
  1908   Na řece L' Epte (Větrný večer na Eptu)
  1908   Periferie
  1908   Podobizna Arthura Schopenhauera
  1908   Podobizna chlapce
  1908   Podobizna ing. Václava Rejchla
  1908   Podobizna Josefa Pospíšila
  1908   Podobizna umělcovy matky (Barbora Špálová)
  1908   Podzim v Jelením příkopě
  1908   Pohled na Raguzu
  1908   Portrét dívky
  1908   Pradlena s děckem
  1908   Praha v zimě
  1908   Promenáda v Riegrových sadech (rubová strana obrazu U nás na dvoře)
  1908   Promenáda v Riegrových sadech (rubová strana obrazu Vzkříšení Lazara)
  1908   Sidonie baronka Nádherná II
  1908   Silnice s jeřáby
  1908   Slunečnice
  1908   Snoubenci
  1908   Studie k Praze z Letné
  1908   Štěstí náhody
  1908   Továrna
  1908   Tulák
  1908   Údolí smutku
  1908   V kuchyni
  1908   Ve vlaku (Cestující III. třídy)
  1908   Veselé poutnice
  1908   Vlastní podobizna
  1908   Vlastní podobizna s modrým pozadím
  1908   Vlastní podobizna v haveloku
  1908   Z okolí Oldřichovice
  1908   Zelená krajina
  1908   Žena s kočárkem
  1908   Ženy na náměstí
  1908   Žlutý slunečník - skica I
  1908–1909   Pražská periferie
  1908-1918   Kristus (Žlutý Kristus)
  1909   Autoportrét s paletou
  1909   Bakchanále
  1909   Fialová podobizna
  1909   Hráči
  1909   Hráči tenisu (Champs-Elysées)
  1909   Klávesy piana. Jezero
  1909   Modrý autoportrét
  1909   Na písku
  1909   Na procházce (Pařížský motiv)
  1909   Narození Páně
  1909   Podobizna prof. Posejpala
  1909   Řina a Anička při čtení
  1909   Sníh (Strom v zahradě)
  1909   Továrna (Nádraží)
  1909   V dešti
  1909   Vlastní podobizna
  1909   Vörös hajú nő
  1909   Vršovice
  1909   Zátiší
  1909   Zátiší s citrony
  1909   Zátiší s květinami
  1909   Zátiší s modrým džbánem
  1909   Zátiší s pivoňkami
  1909-1910   Ženská pro Galliena (Herečka z kabaretu, Gallienovo gusto)
  1910   Bílá studie I
  1910   Dedina
  1910   Dedinský dvor
  1910   Fragment podobizny
  1910   Grand Palais v Paříži
  1910   Hlava (fragment)
  1910   Kavárna (Cafe d'Harcourt)
  1910   Koncert
  1910   Kopie obrazu N. Poussina Orfeus a Eurydika
  1910   Kostel sv. Anny v Nových Dvorech
  1910   Kraj lesa
  1910   Krajina
  1910   Krajina (Krajina s plotem)
  1910   Krajina (varianta obrazu U nás na dvoře)
  1910   Krajina s kostelíkem
  1910   Krajina s rybníkom I.
  1910   Krajina u Prahy
  1910   Křížová cesta (Nesení kříže)
  1910   Kuchyňské zátiší s homolí cukru
  1910   Kuřák (Vlastní podobizna)
  1910   Les
  1910   Loďky v prístave
  1910   Lom
  1910   Mesačná noc na dedine
  1910   Náhrobek sv. Jana Nepomuckého v chrámu sv. Víta
  1910   Pískaři
  1910   Podobizeň dámy
  1910   Podobizna čtenáře
  1910   Podobizna hudebníka G. Follota
  1910   Při psaní
  1910   Rodinná podobizna
  1910   Sediaca žena v červenej šatke
  1910   Silnice u Nových Dvorů
  1910   Studie ke Žním
  1910   V parku
  1910   Vlastní podobizna
  1910   Zasnežený strom
  1910   Zátiší s košíkem
  1910   Zátiší s lampou
  1910   Zátiší s nálevkou
  1910   Zátiší s pánvičkou
  1910   Zátiší u okna
  1910   Zátiší z chléva
  1910   Žena s čašou
  1910   Žena s dáždnikom
  1910   Žně
  1910-1911   Lom v Braníku
  1910-1911   Salomé
  1910-1912   Velká Lodina pod mrakom
  1910-1914   Hlava ženy v čiernom klobúku
  1910-1914   V záhrade
  1910–1914   Hlava Cigáňa
  1910-1916   Kalvária pri Košiciach
  1910-1916   Košické predmestie
  1910-1920   Krajina
  1910-1920   Včasná jar pri tatranskom plese
  1910-1930   Krajina pred večerom
  1910-1930   Krajina s jarnými oblakmi
  1910-1930   Náčrt krajiny
  1910-1930   Včasná jar v Tatrách
  1911   Cementárna v Braníku
  1911   Cirkus
  1911   Dvojník (Dvojportrét)
  1911   Epileptická žena
  1911   Harlekýn a Kolombína
  1911   Jaro (Koupání žen)
  1911   Koupání mužů
  1911   Lázeň III
  1911   Motív z moravskej dediny
  1911   Paridův soud
  1911   Pierot
  1911   Plavení koní
  1911   Podobizna prof. Posejpala (Portrét muže)
  1911   Prometheus
  1911   Přístav za pošmourného dne
  1911   Staropražský motiv
  1911   Tatranský motív
  1911   Truhlářské zátiší
  1911   Umelcov ateliér v Kaposvari
  1911   Vesnice
  1911   Vítěz z Jízdy králů
  1911   Zátiší s vázami
  1911-1912   Kázání na hoře
  1911-1912   Tramvaj č. 4
  1911-1912   Umelcov rodný dom
  1911-1912   Vzkříšení Lazara
  1911–1913   Noční tuláci s batohmi
  1911-1920   Kosmické jaro II.
  1911-1920   Stvoření (Tvoření)
  1912   Akt sedící u vody
  1912   Amorfa, Teplá chromatika
  1912   Amorfa. Dvoubarevná fuga
  1912   Ateliér
  1912   Balení citronů na Malorce
  1912   Boj o prapor
  1912   Hlava dítěte (Herta)
  1912   Hypnotizér
  1912   Koncert
  1912   Koupání
  1912   Maják na pobřeží v Pulji (Přímořská krajina)
  1912   Nervózní dáma (Objetí)
  1912   Pastier s napájajúcou sa kravou
  1912   Podobizeň Pavla Mudroňa
  1912   Podobizeň S.H.Vajanského
  1912   Podobizna Jana Zrzavého
  1912   Polibek smrti
  1912   Portrét Adolfa Hartmanna-Trepky
  1912   Portrét dámy
  1912   Svatý Šebestián
  1912   Štúdia kráčajúceho
  1912   Vlak v horách (Tunel)
  1912   Vodopád v Alpách
  1912   Voják
  1912   Vražda
  1912   Zátiší s lebkou
  1912   Zátišie s ovocím a konvicou
  1912   Zátoka u Pulje
  1912-1913   Sólo hnědé čáry
  1913   Čtenář
  1913   Diana
  1913   Krajina u moře
  1913   Moře u Pulje
  1913   Moře v bouři
  1913   Námořník
  1913   Pobřežní děla v boji s loďstvem
  1913   Podobizna Otty Gutfreunda
  1913   Překážka
  1913   Silnice v Kameničkách
  1913   Svatá večeře
  1913   Vlastní podobizna II
  1913   Z pouti
  1913   Zátiší malířské
  1913   Zátiší s konvalinkami
  1913   Zátiší skleněné (Lahve)
  1913   Žluté květy
  1913 - 14   Katedrála
  1913 - 1914   Krajina s pohřbem
  1913 - 23   Čáry, plochy, hloubka III.
  1913-1914   Alej na ostrově Brioni Minor
  1913-1915   Moře u Puly
  1913–1917   Orava
  1913-1921   Neodbytná bílá čára
  1913-1923   Vertikální a diagonální roviny (Plochy svislé a příčné)
  1913-1924   Modř
  1914   Adam a Eva
  1914   Fakír
  1914   Jezero Nemi
  1914   Jižní motiv
  1914   Kosenie sena v Giverny
  1914   Koupání
  1914   Krajina se stromem
  1914   Kytice před zrcadlem
  1914   Letná krajina
  1914   Neapol
  1914   Neapolitánka
  1914   Pastier
  1914   Pastier husí
  1914   Pečení brambor
  1914   Pinie
  1914   Píseň venkova
  1914   Pohled na Řím (Kvetoucí stromy)
  1914   Ráno v GIVERNY
  1914   Sorrento
  1914   Starček s fajkou pri okne
  1914   Stromy
  1914   Teta s okuliarmi
  1914   V přírodě
  1914   Vinice u Neapole
  1914   Zátiší Bols
  1914-1915   Hlava
  1914-1915   Vztyčení kříže
  1914-1915   Záhrada Claude Moneta
  1914-1916   Důstojnické zátiší
  1914-1916   Modrá krajina (Schwabing)
  1915   Cestou z michalovského trhu
  1915   Hlava
  1915   Hlava (s napoleonským kloboukem)
  1915   Hoře
  1915   Koupání
  1915   Krajina u moře (Pobřeží u Punta Christo)
  1915   Krajina u Pulje (Skalnaté pobřeží u Punta Christo)
  1915   Maďarská krajina
  1915   Meditace
  1915   Meditace
  1915   Moře
  1915   Mrtvý jde si pro lebku II
  1915   Muzikanti sa vracajú nad ránom zasneženou krajinou
  1915   Nálet na Pulju
  1915   Oběšený
  1915   Pobřeží Punta Christo
  1915   Salome
  1915   Skalnaté pobřeží (Moře)
  1915   Slovácka dedina
  1915   Staré Košice
  1915   Štúdia hlavy vojaka
  1915   Vesnička u Pulje (Štinjan)
  1915   Žena s rozpuštěnými vlasy
  1915-1916   Ukřižování
  1915-1918   Moře (Pobřeží u Punta Christo)
  1915-1918   Mořské pobřeží u Barbarigy
  1915-1918   Přímořská krajina
  1915-1925   Dáma s fialovou kravatou
  1915-1925   Vlastná podobizeň
  1916   Ateliér
  1916   Utrpení I
  1916   Žlutá kytice v modrém džbánu
  1916-1917   Podobizna důstojníka
  1917   Na řece
  1917   Námořník II (Afrika)
  1917   Pastier koní
  1917   Portrét muža
  1917   Proti slunci
  1917   V zahradní restauraci
  1917-1918   Istrijská krajina (Západ slunce nad Jadranem)
  1917-1918   Modré zátiší
  1917-1918   Portrét matky II
  1918   Formosa
  1918   Krajina pri Hornáde
  1918   Kvetoucí stromy
  1918   Portrét matky (Portrét maminky umělcovy, Portrét umělcovy maminky)
  1918   Portrét Tabakoviča
  1918   Poslední večeře
  1918   Ruská kaverna na rumunskom fronte
  1918   Veliteľstvo 9. honvédskeho pluku na rumunskom fronte v doline Tudorache
  1918 - 1920   Tok Labe
  1918-1921   Milenci pod kostolíkom
  1919   Cikáni
  1919   Domky v krajině
  1919   Krajina s kalváriou
  1919   Modla
  1919   Mušky ve vzduchu
  1919   Noční společnost
  1919   Odpočinek
  1919   Podobizna Marie Veselíkové
  1919   Pradlena
  1919   Raněný (Padlý vojín)
  1919   Torysa
  1919   Tři ženy u vody
  1919   Útěk do Egypta
  1919   V zime
  1919 - 34   Oživené linie
  1919-1921   Smilov
  1920   Autoportrét
  1920   Barevné plány. Zimní vzpomínka (Barevná kompozice)
  1920   Černošský král
  1920   Červené kone pri voze
  1920   Demänovská dolina
  1920   Fantomas
  1920   Chrudim - Na plajchu
  1920   Chyše (Zátiší)
  1920   Jaromír Kalista (švagr)
  1920   Kolotoč
  1920   Kompozícia
  1920   Krajina pri Leopoldove
  1920   Krajina s červenou cestou
  1920   Na hrnčiarskom trhu
  1920   Na rieke Orave
  1920   O.T. (Expressionistische Landschaft)
  1920   Podobizeň ženy
  1920   Portrét matky
  1920   Pred židovskými zásnubami
  1920   Smrečianska dolina
  1920   Stohy v zime
  1920   Štúdia haviara
  1920   Trh
  1920   Tri sestry
  1920   Tři ženské akty
  1920   Vadínská pazderna
  1920   Vlastní podobizna (Autoportrét)
  1920   Vlastní podobizna se štětcem a paletou
  1920   Vražda
  1920 - 1925   Řeka lemovaná stromovím
  1920-1921   Modré žebroví II.
  1920-1925   Alej
  1920-1925   Portrét chlapca
  1920-1925   Potok na Močiaroch
  1920-1925   Stojací ženský akt
  1920-1925   Symfónia
  1920-1925   V chráme
  1920–1925   Poprsie ženy
  1920-1929   Milenci
  1920-1930   Čítajúca
  1920-1930   Krajina
  1920-1930   Mesačná noc
  1920-1930   Rabín
  1920-1930   Štúdia stromov v Karlovej Vsi
  1920-1930   Ženy
  1920–1930   Obed pastiera kráv
  1920-1935   Dievčatko v klobúku
  1920-25   Sběračka levandule
  1921   Dolina v Liptove
  1921   Kočka
  1921   Koupání
  1921   Krajina
  1921   Muž v šiltovke
  1921   Mužský portrét
  1921   Na cestě
  1921   Pohreb
  1921   Portrét paní Jílovské
  1921   Vlastná podobizeň
  1921   Vyšehrad od Podolí
  1921-1922   Skica k obrazu Elektrický Marinetti
  1921-1922   Vašek Zikánů
  1922   Anděl nad vodami
  1922   Červený barák v Tróji
  1922   Dívka s cigaretou (Studie k portrétu J. Svaté)
  1922   Koupání v moři
  1922   Modrá nálada nad jazerom
  1922   Na holiach
  1922   Podkarpatská Rus
  1922   Podobizna lékaře z Mukačeva
  1922   Poloakt
  1922   Portrét
  1922   Portrét Nadine Germainové
  1922   Pred domom
  1922   Pri západe slnka
  1922   Stromy na rieke
  1922   Symfónia
  1922   Štúdia muža s fajkou
  1922   Trh v Michalovciach
  1922   Vdovec
  1922   Zátiší s lahví THE
  1922   Žltý mlyn
  1922-1924   Červené skaly
  1922-1924   Moc slnka
  1922-1927   Neznáma
  1922-1936   Vanoucí modře II.
  1923   Bez názvu
  1923   Café Parnasse
  1923   Démon
  1923   Dobrú noc
  1923   Humná v Čáčove
  1923   Kavárna
  1923   Krajina
  1923   Osamelá
  1923   Portrét starého muža
  1923   Pouť u Ležákovy studny
  1923   Sliačsky dom
  1923   Sv. Jan Křtitel
  1923   Štúdia ženskej hlavy
  1923   Tryskání II (Víření)
  1923   Třetí skica ke Žním
  1923   Třetí třidou z Kladna
  1923   Ulice v Libni
  1923   V jeseni
  1923   V lóži
  1923   Zmrzlinář
  1923 - 25   Rodná chalupa
  1923-1924   Autoportrét
  1923-24   Z Alp II
  1924   Abstraktní kompozice II
  1924   Alej (Stromořadí)
  1924   Autoportrét
  1924   Autoportrét
  1924   Dievča od Trenčína
  1924   Chalupy
  1924   Jesenná nálada
  1924   Na michalskom trhu
  1924   Na stavbě
  1924   Na venkově
  1924   Podnos s ovocem
  1924   Podobizna umělcovy choti
  1924   Přívoz
  1924   Růžena
  1924   Studie aktu
  1924   Trh v Banskej Štiavnici
  1924   U Rohanského ostrova v Karlíně
  1924   Umelcova manželka
  1924   Z paše
  1924   Zátiší
  1924-1929   Jaro
  1925   Autoportrét
  1925   Autoportrét (cena Avu)
  1925   Harlekýn (Eiffelovka)
  1925   Hrad Trenčín
  1925   Chryzantémy na stole
  1925   Krampus
  1925   Kúpeľ
  1925   Kytica karafiátov
  1925   Modrá kompozice
  1925   Na salaši
  1925   Nočný rybolov
  1925   Periférie Košic
  1925   Podobizna dítěte
  1925   Portrét malé Věry Holznerové (Dívčí portrét, Portrét dívenky)
  1925   Prezeranie výbavy
  1925   Sázení
  1925   Stredoslovenská krajina
  1925   V oblacích
  1925   Vítkovice II.
  1925   Vítkovické železárny II.
  1925   Vítkovické železárny IV.
  1925   Vnitřek baziliky sv. Jiří v Praze
  1925   Zákutie pri rieke
  1925   Zátiší s koroptví
  1925   Zátiší s nádobami a ovocem
  1925   Zátiší s raky a lahví rumu
  1925   Zátišie
  1925   Žobrák
  1925 - 1926   Kompozice
  1925 - 26   Dáma s kožešinovým límcem
  1925 - 26   Portrét paní P. K.
  1925-1927   Zátišie s keramickými hrncami a jablkami
  1925-1930   Krajina
  1925-1933   Breh rieky
  1925-1935   Štúdia krajiny
  1925-26   Krajina
  1925-26   Mlýn ze Španěl
  1926   Autoportrét
  1926   Bez názvu
  1926   Děvče s prostěradlem
  1926   Dubrovník
  1926   Energické II.
  1926   Fata morgana
  1926   Grúň
  1926   Interiér
  1926   Jar
  1926   Kompozice
  1926   Kytica
  1926   Leoš Janáček (1854-1928)
  1926   Lesní cesta
  1926   Madona s dieťaťom
  1926   Maják v Marseille
  1926   Palmovka
  1926   Radlice
  1926   Ráno
  1926   Štúdia k obecnej rade
  1926   Tuláci
  1926   V sade
  1926   Vystěhovalci
  1926   Záhon na Letné
  1926   Zátiší s bramboříky
  1926   Žatva
  1926   Žena s papouškem
  1926-1927   Pečenský rybník pri Bratislave
  1926-1928   Lesný potok
  1926–1928   Kravy na paši
  1926-1929   Pozdravenie
  1927   Amfiteáter vo Verone
  1927   Autoportrét
  1927   Čínská čajovna
  1927   Členění formalit
  1927   Čtenář novin
  1927   Dvaja pocestní
  1927   Evropa
  1927   Hlava klauna
  1927   Kostelík sv. Jana na Prádle
  1927   Košický dvor
  1927   Krajina od Nitry
  1927   Kytice
  1927   Kytice pivoňek
  1927   Letná
  1927   Ležící žena
  1927   Na salaši
  1927   Nábřeží Quadalquiviru v Seville
  1927   Odsúdená
  1927   Pastier so zvieratmi
  1927   Plakáty u plynárny v Libni
  1927   Portrét
  1927   Predspevák
  1927   Procesia panien
  1927   Rybník
  1927   Rýžoviště zlata
  1927   Samota
  1927   Staroba
  1927   Starosť
  1927   Stromy pri rieke
  1927   Torbole
  1927   Továrna
  1927   Ulička u Alcazaru v Seville
  1927   Vchod do Hvězdy
  1927   Zátiší
  1927   Zátiší s rakem
  1927   Železnice nad Královskou oborou
  1927-1929   Syntéza
  1927-1930   Zvonár z Trenč. Teplej
  1927–1933   Z okolia Štiavnice
  1927-1935   Bez názvu, Paris II
  1928   Alej v Písku
  1928   Banská Belá
  1928   Bílý džbán
  1928   Cestujúci
  1928   Domky ve vsi - Krušovice
  1928   Dvě kráčející postavy
  1928   Dvě objímající se postavy
  1928   Fjordy
  1928   Garbiarska ulica, Košice
  1928   Kompozice (Akrobat)
  1928   Koupání (Na pláži)
  1928   Krajina s napájaním koní
  1928   Krajina z Bretoňska
  1928   Krajinka
  1928   Kubistické zátiší
  1928   Kytice s bílým košíkem a jablky
  1928   Matka M.R.Štefánika
  1928   Město v Apeninách
  1928   Modliaci sa sedliak
  1928   Most v Hlubočepích
  1928   Most v Navarově
  1928   Po kúpeli
  1928   Podobizna Bérenice Abbottové
  1928   Pochmúrno II.
  1928   Portrét ženy
  1928   Předjaří na periferii
  1928   Remisa ve Stromovce
  1928   Štúdia hlavy sedliaka Štefan Straka
  1928   V kavárně (V baru, Limonáda, Teta Jarmila)
  1928   Víchrica
  1928   Zimná krajina
  1928   Ždiarska izba
  1928   Žena
  1928   Žena s bílou šálou
  1928   Žena stojící ve vodě
  1928-1929   Rybári na mŕtvom ramene Dunaja
  1928-1930   Odpočívajúce kravy
  1928-1931   Hlava muža
  1929   Interiér
  1929   Kavárna
  1929   Kompozice
  1929   Krajina
  1929   Krajina od Libně
  1929   Letadlo
  1929   Mlno
  1929   Nitra v podvečer
  1929   Plachetnice v přístavu
  1929   Podobizna Reného Daumala
  1929   Podobizna Rogera Gilbert-Lecomta
  1929   Podobizna ženy
  1929   Podzim
  1929   Portrét E.Chirenkovej
  1929   Súmrak nad riekou
  1929   V kavárně
  1929   V parku
  1929   Vŕby pri Nitre
  1929   Vyvrátené stromy
  1929   Zabíjačka
  1929   Zátiší s hruškami
  1929   Zátiší s košíkem a podnosem ovoce
  1929 - 32   Stroje
  1929-1930   Zátišie s lampou
  1929-1932   Dve ženy v kroji
  1930   Abstraktní malba
  1930   Akvárium I
  1930   Anděl
  1930   Anna Kabrhelová
  1930   Autoportrét
  1930   Banská Bystrica
  1930   Bez názvu
  1930   Cesta ke hřbitovu
  1930   Dvojportrét
  1930   Hlava ženy
  1930   Hlavička dieťaťa
  1930   Hrazdaři I
  1930   Kompozice
  1930   Krajinka - Sedliacky dvor
  1930   Krajinka na konci dediny
  1930   Kuchynské zátišie
  1930   Letné zátišie
  1930   Ležiaca kravička
  1930   Ležící akt (Stydlivá)
  1930   Matka s dieťaťom
  1930   Měšice od Nesládečku
  1930   Modrý obraz
  1930   Mŕtve rameno Dunaja pri Bratislave
  1930   Na Otavě
  1930   Na Tomečkově poli před Svatou Annou
  1930   Obžaloba kapitalizmu
  1930   Pastier
  1930   Pieta
  1930   Podobizna matky
  1930   Portrét slečny Vickovej
  1930   Pri vŕbe
  1930   Ráč nás vyslyšať, Pane
  1930   Sedící dívka
  1930   Starý trenčiansky sedliak
  1930   Šedivé zátišie
  1930   Štúdia baču
  1930   Ulička v Břevnově
  1930   Vlastní podobizna
  1930   Voz na ceste - štúdia
  1930   Zátiší
  1930   Zátiší s rybami
  1930   Zátiší se sokolem a mandolínou
  1930   Zátišie
  1930   Zátišie kuchynské I.
  1930   Zátišie s fľašou
  1930   Zátišie s jablkami a kaktusom
  1930   Zátišie s pomarančom a s vejárom
  1930   Zimný trh
  1930   Ženský akt
  1930 - 1940   Rybník s lekníny
  1930 - 32   Vilka v zahradě
  1930-1935   Bača
  1930-1935   Muzikanti
  1930-1935   Sliačska krajina
  1930-1935   Trh v Banskej Bystrici
  1930-1935   Vojnový motív
  1930-1935   Zber zemiakov
  1930-1937   Býk
  1930-1939   Štúdia sedliaka
  1930-1940   Autoportrét
  1930-1940   Autoportrét
  1930-1940   Autoportrét
  1930-1940   Cesta cez dedinu
  1930-1940   Dvaja jazdci
  1930-1940   Les pri Lučenci
  1930-1940   Matka s dieťaťom
  1930-1940   Matka s dieťaťom
  1930-1940   Portrét dievčaťa
  1930-1940   Portrét starej ženy
  1930-1940   Posledné lúče
  1930-1940   Ružové lupinusy
  1930-1940   Za dedinou
  1930–1940   Hradská
  1931   Ateliér
  1931   Autoportrét
  1931   Diagonální roviny
  1931   Dva sediace akty
  1931   Dve ženy
  1931   Hadí muž
  1931   Krajina z Libně
  1931   Krajinná štúdia severnej Oravy
  1931   Kytice
  1931   Léto
  1931   Modré jazero pod čiernou skalou
  1931   Modrý strom nad jazerom
  1931   Motív z Casablanky
  1931   Mžení na moři
  1931   Noc v Oceánii
  1931   Podobizeň D. Rosulkovej-Kubíkovej
  1931   Pred búrkou
  1931   Ráno
  1931   Smrt Orfeova
  1931   Zátiší
  1931   Zátiší s knihou
  1931   Zátišie
  1931-1932   Detvianka
  1931-1932   Zátišie s ovocím
  1931–1932   Hory na Pohroní
  1931-1935   Artista s talíři
  1931-32   Vzrušení
  1932   19.- Oranie
  1932   6.- Výprask
  1932   7.- Pohľad z okienka izby
  1932   Autoportrét
  1932   Bílý cylindr (Kouzelník s kartami)
  1932   Bodlák
  1932   Dva akty
  1932   Horská kytica
  1932   Hráči kulečníku
  1932   Karlov
  1932   Krajina na Karlovarsku
  1932   Krajina na Mallorce
  1932   Krajina pri Levoči
  1932   Kůň od cirkusu
  1932   Menenius Agrippa
  1932   Motív z Detvy
  1932   Na pastvě
  1932   Obraz
  1932   Pískovna v Hlubočepích
  1932   Po bále
  1932   Počítadlo
  1932   Podvečerná krajina zo Spišskej Magury
  1932   Rodina
  1932   Spravování sítí v Tossa de Mar
  1932   Starý černoch
  1932   Šedivý dvůr s vozy
  1932   Štúdia čítajúcej starenky
  1932   Taliansky motív
  1932   Torzo s drapérií
  1932   Vlečné parníky v holešovickém přístavu
  1932   Zbojníci
  1932   Žena s bílomodrým šátkem
  1933   Autoportrét
  1933   Bez názvu
  1933   Býk
  1933   Cestou k salašu
  1933   Děti s drakem
  1933   Dvoreček/ Zabijačka (původní název: Obraz)
  1933   Eudia
  1933   Hřbitov (Kompozice)
  1933   Krajina s pobřežím
  1933   Loď mrtvých
  1933   Matějská pouť
  1933   Mladý Španěl
  1933   Návrat Theseův
  1933   Odpočinok
  1933   Pohled z okna
  1933   Poledne na horách
  1933   Polia na Orave
  1933   Portrét
  1933   Portrét Dr.G.z Ružomberka
  1933   Ráno
  1933   Salut (Folies Bergères) / Kankán
  1933   Senníky
  1933   Zátišie s macíkom
  1933   Zima na vsi
  1933-1938   Zátišie
  1933-34   Mlsná
  1934   Bez názvu
  1934   Bez názvu
  1934   Břichomluvec
  1934   Člověk nesený větrem
  1934   Člověk sepie
  1934   Dobytčí trh na Heľpe
  1934   Hermafrodit
  1934   Holandsko IV
  1934   Kompozice
  1934   Kořeny u Černého jezera
  1934   Kreslírna
  1934   Kreslíř
  1934   Larva I
  1934   Larva II
  1934   Lodě v modrém soumraku
  1934   Muž na balkóně
  1934   Na pole
  1934   Pezinský trh
  1934   Sans-souci bar v Nimes
  1934   Šašo
  1934   Topole pri ceste
  1934   Tržiště na Korčule
  1934   Utopená I
  1934   Utopená II
  1934   V křesle
  1934   V Prostějově o jarmarce
  1934   Vlastní podobizna
  1934   Zbytky noci
  1934   Žluté strašidlo
  1934-1936   Autoportrét
  1934-1944   Kouzelník
  1935   Bez názvu
  1935   Bohatá úroda
  1935   Červnová kytice
  1935   Česnek
  1935   Hříbě koně Przewalského
  1935   Jadran
  1935   Jazdci
  1935   Jenda po zápase
  1935   Kojaca matka
  1935   Krajina s pískovým lomem
  1935   Kristus
  1935   Kristus uzdravuje dceru Jairovu
  1935   Kytica
  1935   Libuška
  1935   Madona z triptychu Před bouřkou
  1935   Motív z Kežmarku
  1935   Na Mateja
  1935   Na trhu
  1935   Nouzová kolonie
  1935   Podobizna
  1935   Pokojná rodina
  1935   Polia
  1935   Před bouřkou
  1935   Rachovo
  1935   Sediace dievča
  1935   Štúdia ľudovej veselice
  1935   Štúdia ženskej hlavy
  1935   Tanečnice
  1935   Trh
  1935   Utekajúci poľovník s puškou
  1935   V sochárskom ateliéri
  1935   Veľkonočný utorok
  1935   Zátišie
  1935   Zátišie s jabĺčkami
  1935   Zimní zátiší
  1935   Žena na dedinskom dvore
  1935   Ženy na trhu I.
  1935   Židovská ulica III.
  1935-1936   Bez názvu
  1935-1936   Kompozice
  1935-1936   Zátišie s ovocím a bábkou
  1935-1937   Bez názvu
  1935-1940   Figurálna kompozícia
  1935-1940   Kostol v Skalici
  1935-1940   Pijúci chlap
  1935-1940   Veduta Banskej Bystrice
  1935-1940   Zátišie
  1935–1940   Trh
  1935–1940   Zimná nálada
  1935-1946   Série C VI
  1936   Abstraktní obraz
  1936   Autoportrét
  1936   Bartolomějská noc
  1936   Bílá černoška
  1936   Cirkus
  1936   Dvě ženy po koupeli
  1936   Kompozícia I.
  1936   Kompozícia II.
  1936   Květinářka
  1936   Marcová nálada
  1936   Náves
  1936   Objetí
  1936   Omykač koží
  1936   Orava
  1936   Pijan
  1936   Polní nářadí
  1936   Prádlo
  1936   Slaměný klobouk
  1936   Sliačska krajina
  1936   Strom v krajine
  1936   Ulička v Tróji
  1936   V ateliéri
  1936   Varhany na horách
  1936   Zátišie
  1936   Zátišie s jabĺčkami
  1936   Ženy
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Bez názvu
  1936-1937   Pltnícka madona
  1936–1937   Milenci
  1936-1938   Bez názvu
  1936-1938   Bez názvu
  1936–1940   Hlava chlapca
  1936–1940   Portrét
  1937   Bez názvu
  1937   Biskupský dvůr
  1937   Dar
  1937   Don Quijote
  1937   Hlava básnika Štefana Krčméryho
  1937   Hlava dievčatka v klobúku
  1937   Hlava klauna (Fratellini)
  1937   Interiér
  1937   Jaro na vsi
  1937   Kláštorok
  1937   Kompozice
  1937   Kruhovité a přímočaré
  1937   Květinářka
  1937   Kvety vo váze
  1937   Leden v Jabloňově
  1937   Lovecké zátiší
  1937   Mé nejlepší přítelkyni Pauli
  1937   Mořský koníček
  1937   Oblázky večera
  1937   Plnění balonu pana Surcoufa
  1937   Portrét maliarovho brata
  1937   Proměna
  1937   Ráno ve Vernánu
  1937   Rytíř a drak
  1937   Sen
  1937   Spáč
  1937   Štúdia dvoch ženských aktov
  1937   Štúdia k Madone
  1937   Štúdia ležiaceho ženského aktu
  1937   Tvár muža
  1937   V pražské Loretě
  1937   Venkovský pár
  1937   Zahrada s lampióny
  1937   Zápas
  1937   Zátišie s klobúkom
  1937-1938   Dve postavy za stolom
  1937-1938   Pred zrkadlom
  1937-1942   Starcov sen
  1937-1942   Únos sabinských žien
  1937-38   Levické ženy na trhu (studie)
  1938   Abstraktná kompozícia
  1938   Andrej Hlinka
  1938   Bez názvu
  1938   Blaženka
  1938   Búrka sa blíži
  1938   Dámska spoločnosť
  1938   Hlava z commedia dell'arte
  1938   Horská usadlosť
  1938   Hrôzy vojny I.
  1938   Hukvaldy I.
  1938   Jarní Rožná
  1938   Kone v zime
  1938   Konec zimy v Rožné (Na lávce)
  1938   Léto (Kompozice s ovocem)
  1938   Materská láska
  1938   Moře v Rumunsku I.
  1938   Pastier
  1938   Podobizna paní Wiesnerové
  1938   Potopa I.
  1938   Rytíř, žena a smrt
  1938   Snový námet
  1938   Štúdia hrabačiek zo Zliechova
  1938   Trenčín
  1938   Trh na námestí v Trnave
  1938   Vchod do Zlatkova
  1938   Vznášející se balon
  1938   Z cyklu Oheň
  1938   Zátišie
  1938   Žena s vázou
  1939   Baudelairův absint
  1939   Dva balony
  1939   Hlava
  1939   Hukvaldy
  1939   Chlapčenský portrét
  1939   Jirka
  1939   Kompozice
  1939   Majakovského vesta
  1939   Matka s dieťaťom
  1939   Mesačná noc
  1939   Obraz (Elegie v)
  1939   Po nálete
  1939   Pod Kajetánkou
  1939   Polibek
  1939   Ranená
  1939   Roj včel II
  1939   Spoločnosť I.
  1939   Stojící Jirka (Jiří Špála)
  1939   Vodník
  1939   Zabitý
  1939   Zasněná
  1939   Zátišie s krčahom a ovocím
  1939   Žena s čiernym klobúkom
  1939   Ženy s míčem
  1939-1945   Ležiaca
  1939-1945   Žena vo vlniaku
  1940   Autoportrét
  1940   Autoportrét
  1940   Balony v ohradě
  1940   Bohémsky život
  1940   Clown
  1940   Cyklista
  1940   Dumbier
  1940   Gordon Benett 1910
  1940   Gordon Bennett (Stanoviště balonů)
  1940   Hlava mladej ženy
  1940   Hlava ženy
  1940   Ke křtu
  1940   Kosci
  1940   Košíře
  1940   Krajina
  1940   Krajina
  1940   Kvety
  1940   Matka s dieťaťom IV.
  1940   Mladá sedliačka
  1940   Nad korisťou
  1940   Odpočívajúci poľovník
  1940   Pád Paríža
  1940   Portrét farára Langa
  1940   Portrét ženy
  1940   Portrét ženy
  1940   Pred búrkou
  1940   Pri peci
  1940   Sediaci chlapec s píšťalou
  1940   Smutek
  1940   Soupeři
  1940   Staré stroje
  1940   Svadba na divadle
  1940   Teplianka
  1940   U Jizery
  1940   Údolí Jizery v Rakousích
  1940   Útěk
  1940   Vajíčko
  1940   Vánoční plakát (Svatá rodina)
  1940   Velký grand
  1940   Veselí nad Lužnicí
  1940   Vyhnanci
  1940   Vysoká kola
  1940   Zátiší s jablky
  1940   Zátišie
  1940   Zátišie s mŕtvym vtákom
  1940   Zbieranie piesku
  1940   Zima
  1940   Zo starej Oravy
  1940   Žalov (Babí léto I)
  1940   Žena
  1940   Žena s čiernym klobúkom
  1940 - 1941   Apokalypsa války
  1940 - 1945   Tragéd
  1940 - 1946   Labe ve slunci
  1940-1941   Jidáš
  1940-1942   Žena pri mori
  1940–1944   Hlava muža v klobúku
  1940-1945   Krajina s modrým nebom
  1940–1945   Matka
  1940-1949   Dedinské dievča v čiernej šatke
  1940-1949   Krčmár
  1940-1949   Podobizeň panej
  1940–1949   Ležiaci akt
  1940-1950   Autoportrét
  1940-1950   Bremeno
  1940-1950   Chudobná kolíska
  1940-1950   Krajina
  1940-1950   Portrét v klobúku
  1940-1950   Pred náletom
  1940-1950   Staré domy
  1940–1950   Ležiace dievča
  1940–1950   Übermensch
  1940-1960   Skicár IV.
  1941   Ateliér fotografa Háka
  1941   Balon Ressel
  1941   Čmáranice na zdi
  1941   Figurální kompozice
  1941   Halucinace
  1941   Hrabačky
  1941   Moje žena
  1941   Mrtvá nevěsta
  1941   Podobizeň ženy I.
  1941   Portrét farára Zemana
  1941   Rekreanti
  1941   Táborská krajina, stará husitská cesta (Dražičky)
  1941   Trojice
  1941   Ukřižování s červeným sluncem
  1941   Utečenci
  1941   Útek zo Sodomy
  1941   Vánoce, svátky radosti a lásky
  1941   Vražda v Holešovicích 1899
  1941   Zabitá holubica
  1941   Zaháľač
  1941   Zahrada u Bertramky
  1941   Zátišie - jablká a keramická misa
  1941   Zeď vězeňské cely
  1941 - 42   Ukřižování - volně podle Rubense
  1942   Autoportrét
  1942   Balon nad předměstím
  1942   Balony
  1942   Colombina
  1942   Čeněk Svoboda
  1942   Dáma v modrom
  1942   Don Quiote
  1942   Dvůr (Dvůr v Čejkovicích)
  1942   Finále
  1942   Hřbitov lodí (studie)
  1942   Jízda králů
  1942   Krajina (Krajina u Čejkovic)
  1942   Krajina 20. století
  1942   Kristus a kalvárie
  1942   Kristus s andělem
  1942   Kristus v zahradě Getsemanské
  1942   Kytica v okne
  1942   Liduška
  1942   Loreta na jaře
  1942   Marta
  1942   Matka s dieťaťom bez domova
  1942   Medúza
  1942   Milosrdný Samaritán
  1942   Mojmírova smrť II.
  1942   Návrh na tištěnou textilii
  1942   Nouzové přistání
  1942   Opuštěný kůň/ Kůň s vozem
  1942   Orientální krajina
  1942   Paridův soud
  1942   Pod střechami Paříže
  1942   Podobizňa starého muža z profilu
  1942   Poslední večeře
  1942   Předjaří
  1942   Reklamní balon - láhev likéru (Balon nad ohradou)
  1942   Scapino
  1942   Skica ke Golgotě
  1942   Statue Barbare (Barbarská socha - Já jsem brána)
  1942   Studie divoké krůty
  1942   Svadba
  1942   V zahradě
  1942   Vzkříšení Lazarovo
  1942   Zátiší
  1942   Zátiší se šachovnicí
  1942   Zátiší V
  1942   Zima v Šárce
  1942   Žně
  1942-1943   Bebert, vrah z Montmartru
  1942-1943   Zástup
  1942–1943   Bitka pri Devíne
  1942–1943   Žena v čiernom klobúku
  1942-1946   Jihočeský motiv
  1942-1957   Kleopatra
  1942-43   Dívčí podobizna
  1943   Baudelairova milenka
  1943   Daisy
  1943   Dievča
  1943   Diváci (Na balkoně)
  1943   Eva
  1943   Gordon Bennett (Patnáct balonů; Závody balonů)
  1943   Hliadka
  1943   Hřbitov lodí
  1943   Kedlubny
  1943   Klaun
  1943   Kosec
  1943   Krajina s venkovským domem
  1943   Letní noc
  1943   Ležící ženský akt
  1943   Loreta
  1943   Magdička
  1943   Matka sklonená nad dieťaťom
  1943   Milenci v lese
  1943   Návšteva vo väznici
  1943   Nemocnice
  1943   Noční chodec
  1943   Obraz s červenou brankou
  1943   Podzim na Hvozdné
  1943   Prádelna
  1943   Pri zrkadle
  1943   Samota
  1943   Senoseč, volně podle Bruegela
  1943   Směrem k náměstní
  1943   Strom
  1943   Svadobná fotografia
  1943   Tapecírova tapeta
  1943   Torzo (Z Českého ráje)
  1943   Übermensch
  1943   V neděli navečer u jatek na Praze VII
  1943   V tramvaji
  1943   Výjazd z bane
  1943   Zátiší s cukrovím
  1943   Zima na Jenerálce
  1943   Zvěstování
  1943   Žofínská huť
  1943 - 44   Imaginární krajina II
  1943 - 44   Krajina za války
  1943-1944   Duny (Na břehu moře, Africká krajina, Desert)
  1943-1944   Duny ((Sahara))
  1943-1944   Hřbitov lodí
  1944   Akt
  1944   Boxer
  1944   Cesta k bechyňskému klášteru
  1944   Červené eso
  1944   Duny a měsíc
  1944   Hlava ženy
  1944   Chudobní
  1944   Interiér s horským sluncem
  1944   Invaze lásky
  1944   Kompozice
  1944   Koncentrační tábor
  1944   Krajina oživená stroji
  1944   Krajina z Tisovca
  1944   Meteorologická stanice po bouři
  1944   Operace
  1944   Pečená ryba
  1944   Portrét manželky Heleny
  1944   Pri potoku
  1944   Rozhovor rusalky s vodníkem
  1944   Ryšavá paruka
  1944   Snící masturbant
  1944   Svět tykve
  1944   Ulice
  1944   Velké Rekviem (Rekviem XII)
  1944   Vyhnanci
  1944   Zahrada
  1944   Zátiší na stole
  1944   Zátiší se džbánem a nožem
  1944   Zátiší se zelenou sklenicí (Hlava)
  1944   Zátišie s ružami
  1944   Závodiště
  1944   Zimní
  1944   Žena na balkóne
  1944-1947   Herečka v šatni
  1945   Autoportrét
  1945   Basketbalisti
  1945   Bílý obraz
  1945   Boneville Salt-Beds, Utah
  1945   Čáčov
  1945   Chlapec nad knihou
  1945   Imaginární portrét Oscara Wilda
  1945   Jarné mračno nad Brančom
  1945   Kľúče od brány poznania
  1945   Květen
  1945   Kytice
  1945   Libeň
  1945   Marie
  1945   Maska
  1945   Matka s deťmi
  1945   Mezi stébly trávy
  1945   Mraky II.
  1945   Muž s holubicí
  1945   Noemova archa ((630 x 860))
  1945   Noemova archa ((640 x 860))
  1945   Ohrada s dětskými kresbami (Ohrada)
  1945   Parkinson's Doncaster Butter-Scotch (Plavatka)
  1945   Plačky
  1945   Po nálete I.
  1945   Po nálete II.
  1945   Pochod partizánov 1945
  1945   Povstalci
  1945   Sedící dívka (Emilka)
  1945   Sen noci svatojánské
  1945   Staveniště
  1945   Svět cibule I
  1945   Svět cibule II
  1945   Svět cibule III
  1945   Údolí smutku
  1945   Věznice
  1945   Vojnoví vyhnanci
  1945   Zátišie
  1945   Žena v poli
  1945 - 46   Spáč
  1945-1950   Akt
  1945-1950   Priemyselný motív
  1945-1955   Levoča
  1945-1955   Štúdia hlavy starca
  1946   2 x 2 = 5
  1946   Autoportrét
  1946   Březnová zem (Předjaří staré země)
  1946   Cukrovar
  1946   Dcera velkoměsta
  1946   Dievčatko
  1946   Geometer
  1946   Hnízdo
  1946   Kompozice
  1946   Konvexní čtverec
  1946   Krajina
  1946   Kristus černochů
  1946   Kukuřice
  1946   Kytica
  1946   Melanchólia
  1946   Mlha na Andělce
  1946   Na klzisku
  1946   Na zámku La Coste
  1946   Orchidej
  1946   Podzimní krajina z Vysočiny
  1946   Rečník
  1946   Starý dvor v Banskej Bystric
  1946   Stříhali dohola malého chlapečka
  1946   Studie k výzdobě stropu v Karolinu
  1946   Tábor
  1946   Ulice v Uherském Hradišti
  1946   Větrný mlýn
  1946   Vlčí máky
  1946   Vojnový motív I
  1946   Záhrady
  1946   Zlovený rybník
  1946   Žena
  1946   Žena bez dalekohledu
  1946   Žobrák
  1947   Bystrický dvor
  1947   Crucifixion
  1947   Člnky z Capri
  1947   Deštníkářova rodina
  1947   Dievča s ovocím
  1947   Dievča s púpavou
  1947   Domek
  1947   Hlava dedinčanky
  1947   Hráči baseballu
  1947   Infantilní krajina I.
  1947   Infantilní krajina II (Infantilní procházka)
  1947   Krajina so stohami sena
  1947   Krajina u Džbánu
  1947   Kristus černochů ((595 x 475))
  1947   Kristus černochů ((525 x 395))
  1947   Manka Haštablová v modrých šatech (Dcera velkoměsta IV)
  1947   Maska ticha
  1947   Maska V.
  1947   Mesto s mesiacom a červeným vtákom
  1947   Milenci na předměstí
  1947   More na Capri v hmle
  1947   Na výstave
  1947   návrh na koberec
  1947   návrh na koberec
  1947   New York
  1947   Ohlédl jsem se za ní
  1947   Pohled na Starý Hradec
  1947   Poprava
  1947   Poprava partizánov
  1947   Při mytí
  1947   Stojaca žena
  1947   Svět cibule IV
  1947   Švýcary
  1947   Velké tání
  1947   Zátišie
  1947   Zátišie s lampou
  1947   Zátišie s pohárom
  1947   Žena
  1947   Žena s hlavou kropičky
  1947   Žena s kvetom a závojom
  1947 - 50   Kompozice
  1947-1950   Via Apia - z okolia Via Apia
  1948   Anální motýl
  1948   Bez názvu
  1948   Bez názvu
  1948   Bezradnosť
  1948   Bol by ten Jánošík
  1948   Cyklistický stadion (Alcyon; Dědeček s vnučkou na závodní dráze)
  1948   Čierny mesiac
  1948   Krajina
  1948   Krajina (Lom)
  1948   Krajina pri Tisovci
  1948   Kvetinárstvo pri Olšanoch
  1948   Město
  1948   Milenci
  1948   návrh na koberec
  1948   Oplakávanie
  1948   Pražská křižovatka
  1948   Před bouří
  1948   Ráno v Hačave
  1948   Renée
  1948   Romance
  1948   Senoseč
  1948   Skalka
  1948   Strom
  1948   Telefonista
  1948   Ulice
  1948   V predmestí
  1948   Vdova
  1948   Veranda
  1948   Vitoušek (syn Vítězslav)
  1948   Zajíc (České vánoce)
  1948   Zátišie
  1948   Zátišie s ovocím
  1948   Zázračná matka I
  1948   Zázračná matka II
  1948   Zázračná matka III
  1948   Žena
  1948-1949   Karel Jaromír Erben: Vodník (Starosvati - černí raci, / a družičky - ryby)
  1948-1950   Kmene
  1948-1950   Zátišie s fľašou
  1949   Adam a Eva
  1949   Bez názvu II
  1949   Češúca sa
  1949   Divadelný výjav
  1949   Hastrmanův podzim
  1949   Klubko
  1949   Kytica
  1949   Májový večer
  1949   Matka s dítětem
  1949   Moře v Le Havru
  1949   Na konci mesta
  1949   Pohľad na Tatry
  1949   Pomník ptákům
  1949   Portrét
  1949   Úsměvy poledne
  1949   Vajíčko (Snídaně)
  1949   Veselica
  1949   Vyděděnec
  1949   Vyhřezlá matka
  1949   Z Tatier
  1949   Za humnami
  1949   Zátiší s džbánem
  1949   Zátiší s třešněmi
  1949   Zátišie so sviečkou
  1949   Zvážanie sena
  1949   Žena v kroji
  1949   Žena v kroji - z profilu
  1949   Ženy
  1949-1950   Akvárium
  1950   1.máj v Liptovskom Mikuláši
  1950   Bača s píšťalou
  1950   Dedinský motív
  1950   Hluk ticha
  1950   Hostina I (Dýmající hostina)
  1950   Hrušky
  1950   Jeseň
  1950   Košický trh
  1950   Kotolňa
  1950   Krajina
  1950   Krajina se stožáry
  1950   Květináče (Snídaně)
  1950   Kytice z Tomečkova pole pod Svatou Annou
  1950   Lidé v krajině (s motorizovaným bicyklem; můj portrét)
  1950   Májové ráno
  1950   Mesto
  1950   Na Smižianskych lúkach
  1950   Nůž
  1950   Polykač pout
  1950   Priateľky
  1950   Raci na míse
  1950   Samota jedince
  1950   Spišský trh
  1950   Štúdia stromov
  1950   Terchovské lazy
  1950   Traktorista z Hruštína
  1950   V člne
  1950   V lome
  1950   Večer na řece
  1950   Všechny prvky
  1950   Z jízdy králů
  1950   Z okolia Košíc
  1950   Zátiší se zeleninou
  1950   Zátišie
  1950   Žatva - Snopy
  1950   Žlté zátišie
  1950 -   Antonín Zápotocký v moři
  1950 -   Vám poděkování a lásku Vám
  1950-1955   Banská Bystrica - Horná ulica
  1950–1955   Veľká Fatra
  1950-1960   Dievča s podopretou bradou
  1950-1960   Dievčatko s bábikou
  1950-1960   Hlava robotníka
  1950-1960   Krajina so stromom
  1950-1960   Kytica
  1950-1960   Odmäk
  1950-1960   Portrét pani Grünovej
  1950-1960   Stromy pri ceste
  1950-1960   Večerný odpočinok
  1950-1960   Zátišie - ovocie
  1950-1960   Zbieranie zemiakov
  1951   Básník František Hrubín
  1951   Bolestný Kristus
  1951   Čarajev
  1951   Gigue
  1951   Hostina IV.
  1951   Jaro 51
  1951   Jaro 51 (fragment obrazu)
  1951   Krajina s cestou
  1951   Králík
  1951   Liptovská dedina s hrabačkami sena
  1951   Loďka (U Karlova mostu)
  1951   Mladá žena v lajblíku
  1951   Mlynářova vášeň
  1951   Pytel
  1951   Rekrut
  1951   Stalin
  1951   Starena so zelenou šatkou
  1951   Strom s oknem
  1951   Tichá noc
  1951   Věra se zamalovanými křídly
  1951   Všední zimní den
  1951   Zátiší se džbánem a chlebem
  1952   A vám mamko, a vám
  1952   Blaník
  1952   Cesta k Jistebnici
  1952   Hradčany ze Strahovské zahrady
  1952   Imperialistická snídaně (Emila a mouchy)
  1952   Na brehu Laborca
  1952   Prácheň
  1952   Předčítající klaun
  1952   Samota
  1952   Sedící Artecchino
  1952   Stoupající ranní mlhy
  1952   Svatá Máří Magdaléna u Jistebnice
  1952   Vyšehrad - skica pro Národní divadlo
  1952   Zátišie s chlebom
  1952   Žerekuře
  1952-1953   Portrét Jaroslava Puchmertla
  1953   Autoportrét
  1953   Bez názvu (Krajina s vlakem)
  1953   Hlava, která spí imperialistický spánek
  1953   Jabloň
  1953   Jarní den
  1953   Jaro v Strahovské zahradě
  1953   Kuchyňské zátiší
  1953   Mariánsky stĺp v Košiciach
  1953   Most v Dobevi
  1953   Na Spartě
  1953   Podzim v údolí
  1953   Portrét 53 (Žena a město)
  1953   Portrét Ernesta Špitza
  1953   Poslední soukromě hospodařící rolníci v Holasicích
  1953   Procházka do ráje
  1953   Před bouřkou
  1953   Umrlá Lehota
  1953   Únor
  1953   V masopustu
  1953   Vily v Karlových varech
  1953   Vlastná podobizeň
  1953   Za Ružínom
  1953   Zahrada
  1953   Žerekuře II (Horké jídlo)
  1953-1956   Hlava chlapca
  1953-1956   Mužská hlava
  1953-54   Cranachovská nadlyrika s imperialistickou květinou
  1954   Alej u Malčic
  1954   Břichomluvec
  1954   Budovanie v brusnianskom kraji
  1954   Fiľakovský hrad
  1954   Gaštany v jeseni
  1954   Chodci (Projde městem)
  1954   Jaro v Talíně
  1954   Jestřáb
  1954   Klaun se zavřenýma očima
  1954   Křik
  1954   Letný deň
  1954   Okolo Besnej
  1954   Portrét kolchozního mechanisátora Širokého
  1954   Portrét Zbyňka Sekala
  1954   Prenasledovaná
  1954   Příjezd brigádníků na neobdělanou půdu
  1954   Sensitivní akce I (Oko)
  1954   Vlastní podobizna
  1954   Z Hradčan v zimě
  1954   Zátiší s ovocem
  1954   Žena s vlniakom
  1955   Benecko
  1955   bez názvu
  1955   Jaruška
  1955   Krajina pri Bajerove
  1955   Krajina pri Lučenci
  1955   Pivoňky a šeřík
  1955   Podzemní dráha (Nádraží)
  1955   Polibek
  1955   Portrét L.Sikulu
  1955   Přístav v Janově
  1955   Smutný človek
  1955   Spící III
  1955   Škarohlíd, kterej nemá rád sluníčko II
  1955   Tání za železničním mostem
  1955   Večerná nálada
  1955   Vyberanie zemiakov
  1955   Zátišie s chryzantémami
  1955   Ženy
  1955-1956   Akce I. (Vajíčko)
  1955-1957   Krajina II.
  1955-1960   Hlava prostovlasého muža
  1955-1960   Starec
  1955-1960   Zber kukurice
  1956   Akce II (Vlna)
  1956   Benjamin, muž ze železa
  1956   Cestou z práce
  1956   Dedinka od Troch Dubov
  1956   Den a noc
  1956   Hlava ženy
  1956   Holčička za rozbitým oknem
  1956   Kytica
  1956   Mladý sad
  1956   Modelka
  1956   Nahý v trní I
  1956   Nahý v trní III
  1956   Podzimní světlo luny
  1956   Portrét ženy
  1956   Procházka městem
  1956   Sediaca Rumunka
  1956   Sedící ticho
  1956   Setkání
  1956   Slovenská krajina
  1956   Soňa
  1956   studie ke gobelínu Smrt a dívka
  1956   Svatohor bohatýr
  1956   Študentka
  1956   Tábor v pralese (portrét S. Z.)
  1956   Turkyňa
  1956   Velké jídlo
  1956   Zátiší s dýmkou
  1956   Zátiší se špachtlí
  1956   Zátišie s orgovánom
  1956 - 1958   Ze série Závodníci
  1956 - 1958   Ze série Závodníci
  1956-1957   Akce (Umění jísti strom / Žena s bodlákem)
  1956-1957   Hádka
  1957   Autoportrét
  1957   Bez názvu
  1957   Bez názvu (Autoportrét)
  1957   Cez Váh
  1957   Děti a včely
  1957   Dítě a věž
  1957   Dívka se švihadlem