architektura

architektura

person   born
???    
???    
???    
???    
???    
???    
Adam Ivan   21. 7. 1956
Adamík Josef   15. 7. 1941
Adda Ivan   2. 5. 1911
Ahnesorg Rolf    
Albrecht Karel   20. 11. 1956
Alda Václav   22. 9. 1957
Almer Jan   29. 11. 1882
Anděra Ivan   16. 4. 1950
Ankert Karel   1. 9. 1867
Bakonyi Pavel   1. 1. 1952
Bakša Ladislav   3. 5. 1951
Baláž Julius   1. 8. 1936
Baldessari Luciano   10. 12. 1896
Baleja Miroslav   2. 1. 1957
Baník Tomáš   7. 5. 1967
Baranov Nikolaj   10. 12. 1909
Bártek Arnošt   14. 12. 1909
Bartel Vojtěch    
Bartoš Erich   18. 4. 1944
Bartošová Veronika   17. 4. 1982
Bartúnek Pavol   13. 7. 1937
Bašková Milena   3. 7. 1925
Bašta Jaroslav   17. 12. 1922
Baudyšová Miloslava   6. 6. 1922
Bednářová Lenka   16. 8. 1966
Bedrna Josef   23. 11. 1943
Beer Vincenc   19. 1. 1893
Begán Miloslav   6. 4. 1926
Bělský Quido   1855
Beňačka Stanislav   16. 6. 1966
Benda Evžen   14. 12. 1920
Beneš Zdeněk   11. 11. 1914
Benetka Jan   5. 9. 1932
Benirschke Karl   17. 8. 1875
Benš Pavel   15. 3. 1936
Beňuška Milan   28. 5. 1925
Beránek František   5. 4. 1867
Bergmannová Tatjana   8. 9. 1949
Berka Adam   1982
Bernreiter Pravoslav   26. 9. 1911
Berstling Roman   9. 11. 1963
Bettelheim Rudolf   14. 6. 1898
Bezbouk Karel   4. 8. 1902
Bezoušková Eva   7. 3. 1955
Bíbr Karel   1. 11. 1887
Bichler Vlastimil   30. 7. 1934
Bílek Petr   27. 6. 1946
Binago    
Bišťan Martin   28. 10. 1955
Bláha Josef   23. 5. 1924
Blasch Franz   19. 2. 1878
Blau Eve   20. 7. 1951
Blažanín Antonín   15. 9. 1912
Blažejovský Jakub    
Blažek František   1863
Blažek Zdeněk   8. 6. 1959
Bloman Antonín   13. 7. 1910
Bloudek Boleslav   2. 12. 1896
Bodický Milan   13. 3. 1926
Boháčková Ella   11. 4. 1923
Boháčková Ivonna   9. 3. 1948
Bochňák Miroslav   1. 7. 1958
Bolčo Igor   26. 10. 1954
Bóna Ján   12. 8. 1927
Borecká Eva   11. 10. 1958
Borecký Ladislav   19. 1. 1956
Boríková Anna   29. 4. 1955
Borl Jiří   13. 12. 1950
Bošek František   12. 2. 1912
Bouška Bohuslav   12. 1. 1905
Brabec Oldřich   17. 11. 1875
Bradáč Josef   27. 2. 1908
Bradiak Ladislav   9. 8. 1960
Brandt Vladimír   10. 9. 1874
Braniš Prokop   23. 6. 1892
Brašovan Dragiša   1887
Bredler Vladimír   16. 6. 1945
Brichta Jiří   3. 9. 1924
Brodský Petr   6. 12. 1947
Brtko Peter   23. 8. 1938
Brukalski Stanislaw   1894
Bruna Július   1. 11. 1952
Brzobohatá Petra    
Brzotický Adolf   18. 2. 1888
Březina Ivan   17. 1. 1955
Buchta Antonín   4. 5. 1948
Bukovanská Helena   15. 3. 1942
Buldra František   1. 4. 1851
Bureš Jan   16. 4. 1912
Burghart Ottokar   10. 3. 1843
Buriánek František   25. 4. 1900
Bůžek Vojtěch   11. 6. 1882
Cafourek Jiří   10. 4. 1904
Canevalle Marcantonio   28. 9. 1652
Carloni Silvestre    
Caspari    
Cechner Vladimír   24. 7. 1896
Cibulka Zbyněk   15. 6. 1916
Cifra Martin   20. 4. 1952
Ciporanov Ivan   14. 8. 1908
Coufalová Kateřina    
Creangä Horia   1882
Csellágh Peter   27. 8. 1943
Ctibor Tomáš   11. 5. 1963
Cvačka Petr    
Czernay J.    
Czödör Gabriel   18. 4. 1956
Čaba Pavol   25. 1. 1939
Čeček Milan   25. 5. 1930
Čech Luděk   29. 11. 1929
Čech Vladimír   27. 8. 1890
Čejková Vlasta   21. 6. 1946
Čeněk Vítězslav   1946
Čermák Eduard   5. 8. 1927
Čermák Jan   25. 9. 1909
Čermák Jan   12. 5. 1918
Čermák Jaroslav   23. 8. 1915
Čermáková Liselotte   1. 4. 1911
Čern Petr    
Černický Vladimír   29. 5. 1929
Černovský František   13. 7. 1941
Černý Oskar   14. 1. 1898
Červenka Karel   1932
Červinka František   3. 5. 1921
Červinka Ladislav   16. 5. 1912
Čihák Josef   19. 3. 1908
Čtrnáctý František   20. 4. 1890
Čtvrtník Miroslav   24. 5. 1918
Dáňa Michael   3. 4. 1949
Dancerová Jana   17. 1. 1937
Daněk Jaroslav   21. 4. 1922
Danihel Ivan   4. 3. 1952
Daňkovský Vladimír   17. 8. 1947
Derevjaník Ján   13. 8. 1953
Derynek Miroslav   7. 12. 1916
Desvignes Peter   1804
Deyl Jiří   17. 9. 1948
Dienel Josef   6. 6. 1888
Dieudonné Stephan    
Dobrotková Drahomíra   26. 1. 1952
Dolák Zdeněk   3. 4. 1910
Dolejší Ján   5. 8. 1949
Doležal Petr   23. 3. 1953
Dóra Osvald    
Dostál Oldřich   6. 9. 1926
Doubravský Jaroslav   2. 6. 1909
Drahovzal Oldřich   6. 11. 1944
Drapčat Štefan   23. 6. 1961
Drobniak Gabriel   12. 9. 1960
Dufek Emil   6. 5. 1877
Dufek Jan   3. 7. 1927
Duffek Emil   3. 10. 1948
Duchoň Miloslav   2. 8. 1960
Duchoňová Zuzana   12. 10. 1955
Duijkeren Jurrien Van    
Dušek Jaroslav   16. 9. 1934
Dvořák Antonín   1885
Egert Jaroslav   18. 12. 1956
Eisner Stanislav   5. 10. 1923
Engelhardt Gottlob   18. 12. 1812
Engelmann Paul   1891
Erna Andrea    
Fajčík Vladimír   9. 12. 1951
Fanta Robert   6. 6. 1906
Fantová Eva   19. 7. 1940
Fašang Vladimír   23. 12. 1925
Faulhammer Hubert   27. 2. 1905
Fecanin Juraj   19. 5. 1961
Feigl Jan   15. 1. 1894
Feik Jiří   11. 9. 1921
Feilerová Drahomíra   26. 4. 1925
Feistner František   18. 6. 1910
Fencl Ferdinand   2. 1. 1901
Fencl Miroslav   22. 3. 1921
Fenclová Daniela   1. 3. 1946
Fetter Rudolf   9. 7. 1908
Fiala Jiří   7. 3. 1957
Fiala Karel   29. 11. 1862
Fiala Rudolf   5. 8. 1914
Fidman Vladimir   1884
Fidra Jaroslav   7. 7. 1909
Fidra Michael   10. 1. 1957
Filipovič Igor   28. 5. 1945
Filsak Karel   24. 12. 1944
Finsterlin Hermann   18. 8. 1887
Fireš Jaroslav   3. 12. 1942
Fischer Karl   9. 4. 1901
Fischl František   9. 12. 1908
Flegr Karel   30. 1. 1908
Flemming Zdeněk   13. 11. 1956
Flimmel Ivo   7. 10. 1963
Földes Juraj   28. 9. 1950
Foltýnová Věra   27. 3. 1909
Fomin Ivan   3. 2. 1872
Forman Jan   29. 3. 1958
Forst Jindřich   10. 7. 1926
Frančík Luděk   22. 7. 1954
Frank Vladimír   14. 4. 1951
Franta Jan   4. 3. 1944
Franz Alois   26. 5. 1843
Fridner Vojtech   30. 5. 1895
Friedlová Anna   7. 5. 1913
Frölich Jaroslav   22. 1. 1897
Fröml Jan   25. 2. 1920
Frühauf Alois   3. 2. 1948
Frýda Vladimír   4. 8. 1898
Frydecká Olga    
G. Abel    
Gál Peter   20. 2. 1942
Galuszka Edvard   1. 5. 1922
Gartner Jakob   21. 11. 1861
Genčanský Dušan   8. 3. 1954
Georgievský Alexander   26. 10. 1898
Géze Inocent   9. 1. 1958
Ghega Karl von   10. 1. 1802
Gibala Peter   16. 6. 1945
Girani (Cirani)    
Gleich Vladimír   26. 8. 1946
Gočová Anna   9. 1. 1954
Gojdič Ivan   1. 4. 1948
Goldschmidtová Adriana   21. 5. 1957
Golosov Iľja   1883
Gonda Jan   23. 5. 1957
Grebeň Petr   19. 4. 1923
Greč Ladislav   2. 5. 1925
Gregor Juraj   29. 8. 1954
Gregor Pavel   10. 1. 1956
Grimmich Cesar   28. 1. 1913
Grisotti Marcello    
Gruber Josef   14. 4. 1905
Gürtler Ivan   17. 12. 1942
Gvozdják Peter   16. 11. 1965
Gwozdek Ladislav   15. 10. 1921
Gwuzd Jiří   3. 8. 1941
Habart Richard   23. 10. 1934
Habětín Josef   26. 10. 1921
Habodász Jozef   11. 2. 1946
Haffnecker Antonín (Anton)   4. 6. 1720
Haimannová Helena   27. 9. 1944
Hainall Václav   18. 9. 1920
Hainc Pavel   18. 12. 1952
Haissinger Rudolf   1. 1. 1907
Hakauf Vratislav   14. 10. 1899
Hampejs Miroslav   3. 5. 1935
Hansruedy Rickenbach   16. 9. 1940
Hanulík Pavel   3. 5. 1960
Hanuš Alexander   12. 10. 1894
Hanuš Oldřich   2. 1. 1891
Hanuščák Michal   1. 1. 1959
Hanzalík Marian   1. 11. 1944
Hanzalová Věra   17. 8. 1956
Hanzlová Gabriela   17. 8. 1956
Hefel Melchior    
Heisig Luděk   5. 4. 1921
Hieser Otto   24. 5. 1850
Hnilička Eduard   1. 2. 1887
Hnízdo Jan   17. 7. 1914
Hocke Patrik    
Hodač Ladislav   8. 1. 1927
Hoff Robert van 't   5. 11. 1887
Hofmann Vilém   18. 6. 1897
Hölzel Mořic   18. 1. 1841
Horňák Juraj   22. 1. 1958
Hornyánszky Štefan   4. 3. 1905
Horyna Vladimír   22. 6. 1949
Hrůza Josef   18. 3. 1921
Hrůzová Eva   17. 3. 1926
Huntier Jozef   5. 2. 1932
Chalupský Ladislav   13. 5. 1923
Chapuy Nicholas   1790
Chaura Edmund   1856
Chládek Zdeněk   7. 10. 1946
Chlápek Milan   22. 1. 1956
Chlumský Bohuslav   10. 11. 1912
Chmelová Jana   18. 10. 1942
Chobot Miroslav   2. 9. 1950
Chodounský Otakar   17. 2. 1897
Chochula Ján   28. 12. 1925
Choluj Peter   26. 6. 1951
Chudomelková Katarína   18. 7. 1929
Chválek Martin   22. 4. 1958
Chvatlina Jiří   16. 8. 1923
Imrich Štefan   19. 11. 1919
Janouš Miroslav   24. 7. 1931
Janoušek Jiří   29. 8. 1920
Janoušek Pavel   6. 4. 1952
Jerykalin Sergej   12. 6. 1938
Jirkal Ivan   28. 11. 1911
Josefovič Miloslav   16. 11. 1935
Junek Ferdinand   7. 6. 1902
Kaiser Jiří   22. 7. 1910
Kajnar Cyril   20. 4. 1917
Kalivoda Vladimír   15. 4. 1960
Karták Vojtěch   8. 9. 1932
Kaspřík Bedřich   19. 3. 1953
Kašpar Karel   8. 7. 1905
Kaufmanová Marcela   5. 11. 1936
Kavan Bartoloměj   20. 1. 1907
Kavka Bohumil   21. 4. 1901
Kedro Dušan   23. 9. 1925
Keith Jan   9. 1. 1945
Kellner Vilém   6. 4. 1915
Kerhart František   12. 5. 1897
Keviczký Alexander   1915
Kilián Antonín    
Kiszová Ivana   17. 9. 1947
Kiszová Radmila   19. 3. 1955
Klaška Jan    
Klaučo Adam   20. 8. 1914
Klaučo Stanislav   1895
Kliment Vladimír   15. 7. 1915
Klimeš Antonín   12. 4. 1902
Klimeš Vít   27. 5. 1962
Kliský Severín   28. 3. 1963
Kloub Václav   27. 1. 1915
Klouček Václav   27. 10. 1903
Kmeť Ladislav   29. 1. 1929
Kmoško Benedek   23. 10. 1941
Kňákal J.    
Knězek Igor   12. 7. 1943
Kněžek Bohumil   27. 10. 1900
Kněžourek Karel   11. 10. 1906
Knittl Ladislav   12. 8. 1936
Knížaťová Alena   10. 4. 1961
Kobylka Viktor   3. 5. 1928
Kočí Jindřich   3. 7. 1956
Kolář František   22. 5. 1890
Kolářová Věra   11. 5. 1943
Kolínský Jiří   16. 7. 1964
Komárek Pavel   4. 11. 1947
Konda Ana    
Korbel Václav   22. 8. 1914
Košátková Magda   18. 6. 1907
Kotas Jaroslav   6. 8. 1931
Kotásek Jiří   25. 8. 1943
Kotrbatý Hanuš   27. 12. 1906
Kotrman Ladislav   2. 2. 1906
Kouba Karel   19. 8. 1907
Kouřil Petr   30. 5. 1942
Krajíček Vladimír   17. 10. 1910
Kramoliš Josef   6. 8. 1898
Krásný Václav   18. 9. 1905
Krátký Theobald   12. 7. 1913
Kratochvíl František   27. 11. 1905
Kratochvíl Jindřich   21. 11. 1911
Kratochvíl Stanislav   12. 9. 1910
Kraupner Vojtěch   18. 3. 1905
Krejčí Karel   16. 4. 1903
Krejčíř Otakar   31. 5. 1906
Kreuzer Alois   3. 11. 1909
Krofta Vlastimil   7. 12. 1916
Kropáček Antonín   10. 1. 1910
Kropáček Petr   7. 6. 1945
Krtička Aleš   26. 6. 1954
Krutikov Georgij   1899
Kubec Václav   3. 9. 1903
Kubíček Jan   25. 4. 1900
Kučera Antonín   7. 6. 1904
Kučera Jiří   1. 12. 1931
Kučera Josef   13. 12. 1897
Kuhlmann Augustin   22. 4. 1873
Kuchtová Milena   3. 7. 1925
Kula Bohumír   2. 11. 1914
Kulíček Tomáš    
Kumpošt Jindřich   4. 6. 1923
Kuťák Jiří   3. 6. 1924
Kutlvašr Jiří   10. 4. 1948
Kvasnička Ilja   14. 8. 1921
Labaj Osvald   29. 7. 1926
Labonková Hana   23. 2. 1954
Labuska Karel   1. 8. 1635
Ladovskij Nikolaj   1881
Láchová Helena   1. 6. 1909
Lang Adolf   15. 6. 1848
Lang Jan    
Lang Zdeněk   29. 6. 1928
Langová Hana   1. 7. 1934
Lapka Karel   9. 4. 1942
Lašek Jindřich   5. 2. 1902
Láznička Josef   23. 7. 1922
Láznička Oldřich   30. 7. 1921
Lehmann František   12. 9. 1905
Lechner Eugen    
Lepša Jan   5. 2. 1957
Lepša Jan   7. 4. 1916
Letzl Stanislav    
Levický Petr   26. 1. 1894
Levý Otakar   24. 4. 1885
Liebscher Pavel   23. 3. 1920
Líman Karel   3. 3. 1855
Linbauer Alexius(Aleš)   18. 12. 1839
Linhart Jiří   7. 11. 1961
Lipovský Eduard   13. 3. 1912
Lisal Bohuslav   1. 5. 1922
Lisková Jarmila   9. 11. 1902
Lojda Bohuslav   29. 4. 1922
Lorenc Vilém   21. 3. 1905
Losenický Emanuel   7. 10. 1903
Loskot Přemysl   16. 4. 1922
Loucká Sylva   5. 12. 1968
Ludera Leonard   17. 1. 1900
Ludwig Alois   15. 5. 1872
Máca Radoslav   2. 9. 1926
Macounová Jana   18. 10. 1942
Máčel Bohumil   31. 10. 1903
Mach Jaroslav    
Mach Jiří   8. 4. 1947
Machát Drahomír   25. 8. 1920
Malík Václav   8. 3. 1905
Malinovský Břetislav   22. 5. 1950
Maňáková Eva   19. 12. 1953
Maňasová Eva   19. 11. 1936
Maníková Zuzana   9. 3. 1950
Maňková Olga    
Mankovecká Eva   23. 8. 1942
Marcinka Marián   18. 5. 1932
Marcinková Dana   5. 12. 1962
Marcinková Milica   8. 6. 1934
Marek Václav   3. 6. 1904
Marko Miloš   11. 6. 1945
Maršal Vladimír   21. 10. 1907
Maršálek Jan   10. 4. 1913
Martin Jindřich   24. 9. 1940
Martinek Pavel   1. 2. 1945
Martínek Jaroslav   8. 8. 1912
Martínek Jaroslav   29. 2. 1934
Martínková Alena   11. 1. 1950
Martinkovič Kamil    
Martinová Zora   7. 2. 1943
Martišek Radek    
Mařík Vilém   30. 9. 1912
Masný Rudolf   30. 6. 1934
Mašek Jaroslav   7. 1. 1893
Mašek Martin   21. 3. 1956
Mašek Petr   1952
Mašek Václav   12. 7. 1946
Mateiciucová Zuzana    
Matějíček František   15. 3. 1915
Matějovič František    
Materáková Mária    
Materka Václav   1. 7. 1883
Mathauser Daniel   1. 6. 1921
Mátl Jan   17. 5. 1909
Matula Viktor   15. 7. 1912
Matyáš Vlastimil   21. 10. 1922
Maxa Miloslav   24. 4. 1929
Mayer Karel   28. 10. 1900
Mazal František    
Mázel Ferdinand   26. 7. 1903
Mázik Dušan   23. 12. 1943
Mecka Jozef   1933
Mečíř Antonín   15. 5. 1888
Medek Boris   1961
Medek Jaroslav   1922
Melcer Viktor   28. 9. 1925
Melčák Rudolf   6. 4. 1954
Melichar Jan   6. 4. 1934
Melichárek Josef   14. 11. 1953
Meluzín Jaroslav   7. 9. 1956
Mertlík Jan   9. 8. 1945
Mesenský Ladislav   8. 4. 1854
Mesická Helena   11. 12. 1935
Metyš Jindřich   1. 7. 1893
Mezera Karel   20. 6. 1913
Miclík Emil (Eman)   21. 6. 1925
Mičinská Ludmila   23. 6. 1930
Mičinský Ludovít   21. 12. 1920
Michajlov Evžen   13. 8. 1900
Michalec Ivan   4. 2. 1928
Michališ František   23. 9. 1919
Michalovič Ivan   31. 12. 1936
Michna Vlastislav   11. 1. 1944
Mikolík Dionýs   8. 5. 1934
Mikovíny Albert   19. 9. 1955
Mikuláš Ivan   11. 1. 1943
Mikuška Štefan   9. 2. 1944
Mikyna Josef   12. 10. 1884
Mil´áková Kvetoslava   18. 12. 1956
Militký Jiří   17. 6. 1940
Millan Igor   1. 3. 1950
Minarovič Peter   6. 3. 1936
Miňovský Rudolf   19. 1. 1921
Mirt Ladislav   5. 6. 1961
Míšek František   4. 4. 1900
Mityska Miloš   1934
Mohelský Michal   31. 10. 1947
Mojžíšová Natalie   16. 9. 1952
Monte Jan de    
Moravcová Simona   11. 4. 1947
Moravčík Peter   13. 6. 1964
Moravec Aleš   6. 12. 1946
Moravec Vojtěch   10. 4. 1904
Moudrý Antonín   7. 5. 1892
Mráz Vladimír   9. 8. 1904
Mráz Vladislav   22. 10. 1914
Mrázek Josef   29. 7. 1888
Mrázek Karel   11. 10. 1958
Mráziková Šarlota   3. 1. 1958
Mrázová Viera   26. 6. 1955
Mulač Vlastimil   28. 1. 1954
Müller František   5. 2. 1964
Munzar Karel   28. 8. 1921
Múranica Ivan   16. 4. 1947
Myslivec Josef   13. 12. 1936
Mysliveček Jan   4. 2. 1947
Myška Jaromír   15. 12. 1953
Naar Antonín   10. 9. 1916
Nábělek Stanislav    
Nagy Ernest   22. 3. 1944
Nebeský Jaroslav   19. 4. 1941
Nekola Michal    
Němcová Ivana    
Němcová Milena    
Nemec Rastislav   5. 3. 1953
Němec Miloslav   8. 8. 1925
Němeček Vladimír   18. 10. 1907
Němečková Petra    
Nemeth Alfred   1927
Netolička Zdeněk    
Neubauer Franz   28. 3. 1824
Neudörfl Jaroslav   16. 5. 1912
Neumann Felix   10. 9. 1860
Neumann Miloslav   13. 10. 1942
Neumann Vladimír    
Neusser Gerald   14. 5. 1929
Neuwirth Karel   29. 5. 1941
Nevšímal Vladimír   4. 7. 1907
Niče Vladimír    
Niemczyk Čestmír   20. 11. 1949
Niklová Radmila    
Nikodem Alois    
Nitsch Ladislav   12. 5. 1884
Nolová Vladislava   15. 9. 1946
Nonter Maxim   1865
Norlin Mína   19. 4. 1953
Nos Milan    
Novák Alois   4. 3. 1946
Novák Viktor   13. 6. 1913
Novák Viliam   19. 1. 1929
Novák Vladimír   28. 2. 1904
Nováková Marie    
Novotný Eduard   12. 3. 1896
Novotný Jaroslav    
Novotný Radoslav   1972
Nowicki Maciej   1910
Nowotný Josef   19. 1. 1895
Nožka Stanislav   31. 1. 1956
Nožková Alena   18. 11. 1955
Nutz Antonín   18. 8. 1920
Obadálek Vojtěch    
Obermann Pavel    
Obranský Tomáš   23. 11. 1956
Obruča Leopold   28. 11. 1934
Odstrčil František    
Odvárka Antonín    
Okáč Bedřich   14. 4. 1925
Oktávec František   26. 6. 1892
Oľ Andrej   1883
Olešovský Lubomír    
Olexa Petr   1966
Oliva František    
Oliva Josef   13. 2. 1892
Oliva Ladislav    
Olivová Věra    
Ondračka Ivo    
Ondreička Pavol   1. 2. 1935
Ondreičková Oľga   14. 1. 1935
Ondreičková Radmila   30. 6. 1936
Ondriaš Jozef   31. 7. 1950
Ondro Pavol   26. 3. 1952
Ondrovčák Alexander   14. 9. 1953
Ondruš Christian   26. 8. 1947
Ondrůš Jindřich    
Ondrušková Eva   30. 5. 1940
Ondřej Bohuslav   16. 10. 1951
Ondřej Jan   28. 3. 1936
Ondřej Severin   8. 1. 1889
Opl Jiří    
Opletal Ladislav   29. 8. 1946
Oplt Jaroslav   10. 7. 1887
Oplt Rudolf    
Opplová Marta   4. 11. 1937
Oravec Peter   9. 1. 1955
Oríšek Martin   5. 11. 1928
Orsinová Nataša    
Osička Petr   19. 11. 1960
Osolsobě Oldřich   25. 5. 1907
Oswald Kašpar   25. 2. 1729
Otáhal Gustav    
Otava Martin   1963
Otevřel Luboš    
Ottová Věra    
Ouřecký Jaroslav   4. 5. 1945
Ovčačík Petr    
Pacák Štefan   10. 2. 1959
Pacáková Božena   12. 3. 1946
Paccassi Nikolo   5. 3. 1716
Pacek Vladimír    
Pacholík František   9. 11. 1906
Pachta Milan    
Pail Alois   17. 4. 1889
Palacká Alena    
Palát Pavel   2. 4. 1941
Páleník František    
Pálka Josef    
Pálka Jozef    
Palkovská Marie    
Palomino Manuel   25. 7. 1912
Paluska Antonín   22. 4. 1907
Paluš Karol   27. 5. 1925
Pánek M.    
Panna Josef   23. 8. 1967
Panuščík Michal    
Panýr Miloš   30. 3. 1926
Pappová M.    
Paris Abraham    
Parkman Antonín   24. 5. 1898
Parma Aleš   4. 3. 1906
Paroubková Jitka   25. 5. 1953
Pařízek Quido    
Pařízek Vojtěch   26. 6. 1915
Pasdirek Vojtěch   10. 12. 1869
Pastiran Ján   23. 2. 1954
Pástor Richard   27. 1. 1925
Pašek Petr   1948
Pata Luboš   1963
Pátek Josef    
Patera Jiří   4. 3. 1913
Paterko Dan    
Patsch Jana   19. 8. 1942
Patta Emil   16. 11. 1900
Patyková Iva    
Paukert Felix   25. 6. 1899
Pavelka Václav   24. 12. 1891
Pavelková Zdena    
Pavlacký Radko   10. 3. 1960
Pavlačka Radek    
Pavlík Miloslav   13. 10. 1944
Pavlík Vladimír   19. 11. 1951
Pavlita Vladimír   9. 8. 1933
Pavlousek Vítězslav   10. 10. 1874
Pavlů Jan   19. 8. 1948
Payer Artur   20. 11. 1880
Pázler Milan   16. 8. 1934
Péč František   6. 10. 1941
Pejchal Miloš   14. 12. 1949
Pelar Roman   1960
Pelzbauer Vladimír   7. 5. 1921
Perlík Martin   13. 3. 1954
Peržel Oliver   22. 1. 1951
Peřka Jan   18. 3. 1911
Pešek Dalibor   17. 3. 1923
Peterka Jan   17. 2. 1910
Peterka Lubomír    
Peťovský Ladislav   28. 2. 1950
Petraš Viktor   27. 8. 1899
Petráš Zdeněk   3. 8. 1925
Petri Bernhard (Bernát)   2. 4. 1767
Petrovová Blanka    
Petrusiak Jiří   4. 9. 1930
Petrželka Václav   27. 9. 1913
Petřík Leopold   22. 10. 1915
Pexieder Zdeněk   3. 2. 1909
Philip George   18. 10. 1945
Pícha Bohumil   19. 9. 1895
Pilař Jan    
Pilařová Eva    
Pinc Jaroslav   4. 11. 1925
Pinkalský Ladislav   1938
Pirner Jan    
Placák Otakar   14. 12. 1921
Plačko Alexander   1927
Plachý Břetislav   1953
Plesník Vít   26. 9. 1951
Pletnická Jana   1. 3. 1944
Plocek Karel   2. 4. 1958
Plocková Jarmila    
Ployer Otakar   30. 3. 1893
Plšek Josef   18. 7. 1926
Pluskal Radim   4. 3. 1932
Pniewski Bohdan   1897
Počtová Lenka    
Podpěra Blahomír   19. 10. 1932
Podpěra Jaroslav   26. 3. 1906
Podraský Luděk   20. 11. 1943
Podzimek Václav   25. 12. 1895
Podzimková Jarmila   16. 8. 1957
Pohan Alois   18. 10. 1945
Pohorský Emil   28. 4. 1912
Pochop Roman   11. 2. 1913
Pokorný František   20. 5. 1849
Polách Jan   28. 10. 1957
Polak André   19. 1. 1914
Polak Jean   13. 6. 1920
Polák Svatopluk   10. 3. 1926
Polášek Jan    
Polášek Marián   16. 1. 1932
Poncar Zdeněk   20. 5. 1914
Poničan Ján   11. 7. 1938
Ponomarevová Helena    
Popelák Josef    
Popík Vojtech   3. 3. 1921
Poradovský Peter   11. 11. 1950
Porš Jurij   1. 6. 1921
Posední Karel   16. 10. 1938
Poslední Karel   16. 10. 1938
Pospíšil Hugo   16. 2. 1905
Postupová Kateřina    
Pošmourný Jiří   23. 5. 1950
Potyszová Barbara   24. 11. 1967
Pourová Alena    
Prášil Vojmír   11. 5. 1941
Pražák Karel   3. 2. 1803
Preis    
Procházka Čeněk    
Procházka Eduard   11. 1. 1912
Procházka Jaroslav   16. 11. 1928
Procházka Milan   7. 3. 1920
Procházka Vilém   29. 5. 1890
Procházková Eva   1. 3. 1939
Prokop Bohumír   1960
Prokop Emanuel   16. 2. 1834
Prokopovič Martin    
Prosecký Emil   23. 8. 1901
Provazník Pavel    
Prskavec Jiří    
Prudík David    
Průcha Mojmír   19. 8. 1954
Průcha Otakar   13. 11. 1893
Průša Petr    
Přibyl Milan    
Přikryl Arnošt   16. 4. 1907
Přikrylová Vítězslava    
Přinosilová Miriam   1949
Pšenčík Leopold   25. 3. 1948
Pštross Zdeněk   25. 5. 1885
Pudlač Bohdan    
Puškárová Gabriela   11. 9. 1946
Putna Aleš    
Putna Radek    
Půža Jiří    
Pýcha Bohumil   16. 9. 1895
Rabiňák Václav   21. 1. 1905
Raboch Josef   29. 9. 1872
Rada Jan    
Rada Václav   4. 8. 1903
Radašová Jiřina    
Rafaja František   13. 2. 1914
Raimrová Jarmila   1. 6. 1946
Rajchl Jaroslav   28. 10. 1926
Rajský Karel   8. 1. 1903
Randák František    
Ranný Mojmír   8. 8. 1953
Ransdorf Zbyněk    
Rapant Pavol    
Rayman Antonín    
Rehorovský Eugen   11. 3. 1953
Rechziegel Eduard   7. 3. 1856
Reich Miloš   10. 8. 1915
Reichert Miloš   9. 10. 1921
Reichl Zdeněk    
Rejchl Ivo    
Rejchl Milan   9. 8. 1936
Revický Karol    
Ries Robert   1. 5. 1945
Riet Josef    
Richter Igor   11. 4. 1920
Richter Oleg   15. 5. 1925
Richter Osvald   1903
Richtr Zdeněk   2. 3. 1947
Riják Jozef   19. 3. 1924
Risztvey Tibor   1913
Ritschl Antonín   1768
Ritter Jaroslav   21. 1. 1956
Rittershain Vilém   6. 4. 1889
Rjachovský Roman   23. 4. 1937
Rodhe Lennart    
Romanovský Nikolaj   18. 11. 1897
Römisch Karel   1716
Rossi Attilio    
Roth Alfred   21. 5. 1903
Roubal Václav    
Rozhon Artur   30. 4. 1906
Rubek Vlastislav   25. 12. 1951
Rudnev Lev   1886
Rudolf Ferdinand   24. 2. 1889
Rudolf Vilém   30. 12. 1889
Rydval Ladislav   5. 7. 1915
Rychtařík Zdeněk   7. 4. 1971
Řehoř Jiří   17. 2. 1927
Řežný James   14. 2. 1871
Sajko Věkoslav   13. 5. 1901
Sax Konstantin   29. 10. 1874
Sebök Stefan (István)   1904
Sedloň A.    
Schandl Josef   15. 12. 1837
Schaufler Radovan    
Schiffthaler František   1860
Schleps Karl   1802
Schlögl Ján   9. 5. 1943
Schmidt Antonín   1730
Schneider Ervín   6. 11. 1933
Schneider Otto   17. 3. 1952
Schneiderová Mary   14. 3. 1900
Schnirch Jiří   24. 4. 1954
Scholz Jaromír    
Schön Johann   7. 9. 1838
Schreiber Gabriel   18. 3. 1892
Schubert Jan    
Schubert Jiří   3. 2. 1922
Schützmerová Beryl   12. 4. 1950
Schwarcová Marie   29. 4. 1908
Siebert Matěj    
Siedek Viktor   19. 3. 1856
Sigmund Václav   1828
Sicha Lukáš    
Sikora Vitold   1958
Simek Evžen   1. 9. 1932
Sirotek Bedřich   22. 9. 1899
Sirotný Cyril   20. 2. 1929
Sirůček Bohumil   22. 3. 1906
Sitta Vladimír    
Sixta Václav   13. 8. 1911
Skala Jozef   1930
Skála Zdeněk   5. 10. 1927
Skalák Tibor   25. 4. 1934
Skalický Jiří   19. 3. 1953
Skalík Rostislav   30. 5. 1923
Skarpíšek Jan   6. 8. 1937
Sklepek Zdeněk   7. 9. 1941
Skokánek Jan   26. 1. 1921
Skovajsa Jaroslav    
Skraková Mária   7. 6. 1947
Skrbek Antonín   8. 10. 1905
Skřivan Eduard   26. 7. 1903
Skřivánek Josef   19. 11. 1868
Slabý Ota   12. 12. 1904
Sládek Martin   6. 8. 1962
Sládek Mojmír   31. 8. 1899
Slaměník Jan   24. 6. 1921
Slavíček Petr    
Slezák Timoteus   7. 2. 1916
Slováček Otakar   16. 5. 1906
Smetana Bohumír   6. 11. 1905
Smetana Karel   18. 2. 1939
Smetana Tomáš   19. 5. 1950
Smolík Jiří   13. 8. 1950
Smolík Jiří   8. 9. 1970
Smržová Jaroslava   1935
Smutný Jiří   18. 9. 1926
Sobek Soběslav    
Sobotka Walter   1888
Sofronov Konstantin   26. 12. 1897
Sojka Miloslav   28. 11. 1945
Sojka Štefan   9. 10. 1927
Somora Martin   30. 4. 1955
Sosna Ladislav   17. 8. 1948
Sošťák Libor   27. 2. 1959
Sotolová Iva    
Souček František   30. 10. 1930
Souček Luděk   21. 6. 1943
Soukal Jiří   11. 4. 1958
Soukup Ferdinand   8. 9. 1888
Spatio Marco    
Spiška Ivan   27. 9. 1933
Spurný Alois   19. 5. 1894
Srovnal Zdeněk    
Srpová Magda   23. 1. 1948
Stahl Ladislav   23. 5. 1916
Stach Jan   1. 3. 1952
Stach Oldřich   9. 5. 1914
Stanko Tomáš   12. 10. 1939
Starčevič Petr   10. 9. 1954
Starec Václav   12. 8. 1908
Stark Karel    
Starý Jaroslav   9. 10. 1891
Stassel Karol   18. 10. 1940
Stašek Jan   27. 4. 1945
Statelová Romana   16. 11. 1933
Stehlíková Lucie    
Steinbach Otakar   8. 12. 1921
Stejskal Jan   29. 4. 1954
Steller Ján   16. 5. 1924
Stibora Petr   1964
Stieber Václav   10. 3. 1882
Stránský Karel   20. 12. 1930
Stránský Martin   18. 7. 1961
Stránský Vlastimil    
Strapec Milan   20. 5. 1949
Stráský Jiří   3. 8. 1946
Stratil Jiří    
Stražovec Gabriel   29. 10. 1931
Strcula Ján    
Strnadel Tomáš    
Stromský Karel   1. 1. 1941
Struhař Jozef    
Stříbrný Miroslav   14. 6. 1957
Student Aleš   6. 5. 1951
Studený Vladimír   10. 3. 1904
Studnička Petr    
Stuchl Antonín   15. 11. 1921
Stuchlík Jaroslav   29. 4. 1932
Stuchlý Ivan   25. 9. 1954
Stupka Ladislav   10. 10. 1941
Sudreová Kristina    
Suchá Anna   12. 5. 1911
Suchan Jaroslav    
Suchánek Pavel   22. 9. 1954
Suchardová Marie    
Sucharov Tomáš    
Suchomel Jaroslav   10. 4. 1911
Suchý Miroslav   10. 12. 1945
Sukačová Alžběta    
Supuka Anton   21. 1. 1943
Suske Vladimír   2. 6. 1921
Svačinka Vladimír   17. 1. 1925
Svanovský Miroslav   1944
Svátková Božena   20. 4. 1953
Svatoň Eduard   30. 11. 1911
Svěrek Jaroslav    
Svoboda Břetislav   30. 9. 1888
Svoboda Jindřich    
Svoboda Ladislav   28. 7. 1910
Svoboda Lubomír    
Svoboda Ondřej   25. 1. 1952
Svoboda Stanislav    
Svoboda Václav   1. 11. 1885
Svobodová Růžena   12. 4. 1924
Svojanovský Roman    
Svojanovský Viktor    
Syka Josef   1908
Synek Aleš   9. 8. 1947
Syrovátka František   24. 2. 1902
Syrovátko Vladimír   8. 5. 1924
Szentesiová Kateřina    
Szokolay Sven   5. 12. 1967
Šabart Jan   29. 9. 1958
Šafář Josef   8. 8. 1941
Šafrata Jaroslav   1. 4. 1911
Šácha Jiří   9. 1. 1946
Šajtar Alois   2. 2. 1904
Šalanda Václav   1830
Šaman Roman   24. 1. 1921
Šaml Martin   10. 5. 1966
Šanda Jaroslav   23. 5. 1907
Šantavý Tomáš   1. 4. 1951
Šantrůček Josef   21. 3. 1896
Šapek Jaroslav    
Šara Karel   27. 1. 1896
Šarafín Michal   29. 1. 1943
Šašek Vojtěch   6. 12. 1894
Šavlík Milan   1. 11. 1928
Ščepková Marie   20. 6. 1948
Ščuko Vladimir   1878
Šebánek Jan   20. 9. 1899
Šebek František   15. 1. 1814
Šebela Antonín   17. 12. 1918
Šebele Antonín   17. 12. 1918
Šechteľ Fëdor   1859
Šenkýř Vladimír   11. 3. 1960
Šesták Jan   17. 9. 1908
Ševčík Jaroslav   2. 10. 1963
Šimáček Maxim   17. 12. 1867
Šimek Josef   1941
Šimek Miroslav   27. 4. 1930
Šimíčková Jana   27. 6. 1941
Šimko Pavol   24. 12. 1960
Šimo Peter   22. 5. 1950
Šimon Lev   3. 1. 1915
Šimonek Jan   1818
Šimoník Ivo   13. 1. 1931
Šimůnek Augustin   24. 7. 1915
Šimůnková Helena   14. 11. 1943
Šinkyříková Jana    
Šipkovský Ján   1. 2. 1926
Šiška Pavel   3. 12. 1961
Šišolák Viktor   30. 11. 1942
Škamrada Antonín   4. 12. 1928
Škarda Daniel    
Škarda Václav   1971
Škoda Pavel   1965
Šlager Bemjamin    
Šlechta Pavel    
Šlemel Ota   21. 12. 1916
Šlesinger Oldřich   2. 4. 1930
Šlosar Ivo   19. 10. 1934
Šmédek František    
Šmejkal Ondřej    
Šmerák Jaroslav   14. 5. 1925
Šmíd Josef   27. 3. 1905
Šmíd Ota    
Šmída Oldřich   21. 12. 1898
Šmídová Helga    
Šmídová Pavla    
Šmiralová Lívia   21. 9. 1948
Šmoldas Jan   2. 1. 1953
Šmolík František   22. 1. 1927
Šojdrová Michaela   28. 10. 1963
Šoltés Jozef   19. 4. 1953
Šotka Jiří   1908
Šotka Josef    
Šotola Michal   12. 12. 1944
Šovčík Marián   18. 7. 1952
Špaček Jaromír   20. 7. 1942
Špaček Richard    
Špaček Robert   12. 7. 1952
Špačková Ladislava    
Špera Richard   1. 4. 1900
Šperlich Jiří   20. 12. 1931
Špičák Jan   19. 2. 1936
Špičák Zdeněk    
Špička Daniel   5. 2. 1939
Špička Pavol   24. 9. 1940
Špirhanzl Jiří   12. 3. 1899
Šplháček Vojtěch   23. 10. 1914
Šprlák Ján   26. 11. 1933
Šrom Adolf   3. 3. 1932
Šrubař Vojtěch   7. 4. 1914
Štaffa Jindřich   14. 4. 1900
Štamberg Josef   5. 3. 1912
Šťastný Zdeněk    
Štaudigl Otakar   28. 3. 1909
Štefancová Beata   5. 3. 1959
Štefek Luděk   2. 11. 1943
Šteis Rudolf   10. 10. 1925
Štekl Jiří    
Štempák Štefan   19. 8. 1930
Štencel Petr   1961
Štěnička Jaromír    
Štěpán Alexandr   8. 7. 1922
Štěpánek Otakar   10. 5. 1898
Štěpánová Vanda   1970
Štěrba Bohumil   11. 2. 1854
Štěrba Emanuel   30. 4. 1895
Štěrba Jiří   1948
Štíbr Pavel   31. 1. 1930
Štibrányi Ján   11. 2. 1953
Štípek Jan   12. 8. 1941
Štípek Jan   1973
Štípek Jaroslav   27. 11. 1911
Štofko Ladislav   1920
Štolba Václav   20. 9. 1883
Štorch Aleksej   1937
Šťovíček Petr    
Štros Ivan   16. 7. 1953
Štulík Oldřich   20. 2. 1902
Štych Rudolf   16. 10. 1908
Štys Adolf   17. 12. 1865
Šuhajík Ivan   27. 3. 1934
Šujan Juraj   21. 4. 1964
Šula Ivan   21. 1. 1903
Šulc Emil   1. 5. 1891
Šulc Rudolf   3. 7. 1942
Šulík Marián   12. 8. 1951
Šuma Petr    
Šurkala Július   7. 6. 1951
Šurovský Václav   1889
Šutovský Rudolf   19. 4. 1943
Šváb Josef    
Šváb Pavel   13. 4. 1944
Švanda Marek    
Švaniga Juraj   21. 10. 1924
Švarc Bohumil   29. 6. 1897
Švarcbach Michal    
Švastal Josef   18. 10. 1917
Švébišová Zuzana   11. 3. 1944
Švec Jan   20. 4. 1960
Švehelka Milan   17. 10. 1931
Švestka Otto   10. 7. 1910
Švojger Zdeněk   26. 10. 1906
Tabaček Július   15. 10. 1948
Táborský Oldřich   10. 1. 1926
Tachecí Jaroslav   1953
Tachecí Ladislav   1870
Tajblová Kateřina    
Tauber Oldřich   4. 7. 1908
Tausch Bedřich   22. 4. 1906
Tauš Pavel    
Teisler Jan   13. 4. 1942
Tejc Miloslav   2. 2. 1907
Tempír Miloslav   1961
Tengler Miloslav   8. 9. 1920
Tenglerová Jaroslava   11. 9. 1947
Teplan Igor   1. 3. 1934
Tereba Emilian   19. 11. 1878
Tereba Rudolf   25. 4. 1850
Tesař Bedřich   1835
Teschler Eduard   13. 3. 1912
Tesková Barbora   9. 1. 1971
Tesřík Martin    
Theimer Johann    
Thér Karel    
Thienemann Otto   11. 8. 1827
Tholt Tadeáš   12. 12. 1952
Thomasová Jitka    
Tchatchkhiani Nino   25. 9. 1958
Tierhier Vilém   2. 6. 1843
Tichý David   1969
Tichý Ladislav   27. 4. 1949
Timkanič Peter    
Timr Martin   4. 10. 1953
Tinavský Milan    
Tintěra Vladimír   11. 6. 1926
Tisončík Karol   24. 7. 1932
Tišer František   2. 8. 1907
Tišnovský Vladimír   26. 9. 1903
Titl Ľubomír   27. 5. 1929
Titlová Lýdia   2. 2. 1935
Tittelová Darina   12. 8. 1944
Tlapák Václav   20. 10. 1939
Točík Eugen   9. 12. 1957
Tocháček Julius   11. 4. 1869
Toman Jozef   2. 6. 1936
Toman Radek    
Toman Roman    
Toman Stanislav   18. 1. 1943
Toman Václav    
Tomanová Jana   27. 6. 1951
Tomanová Katarína   10. 11. 1954
Tomáš Pavel   29. 5. 1949
Tomašák Jakub   6. 6. 1934
Tomašáková Anna   1936
Tomášek Emil   3. 11. 1883
Tomáštíková Lucie   1989
Tomek David   5. 9. 1947
Tomek Jaroslav   26. 7. 1941
Tomek Jiří   15. 7. 1954
Tomek Zdeněk   4. 5. 1952
Tomešek Martin    
Tomík Miroslav   1968
Tomíšek Pavel   14. 11. 1942
Tomšovic Karel   1885
Topinka Otto   15. 8. 1910
Torma Alfonz   7. 5. 1934
Tošovský Stanislav   17. 5. 1910
Totková Eva    
Traub Karel   25. 5. 1920
Trávníček Jaroslav   22. 3. 1948
Trčka Jiří    
Trčka Otakar   24. 4. 1913
Trembuľak Eduard    
Tremmel Ludvík   24. 5. 1875
Trenkvicová Eva   20. 12. 1928
Triml Vilém   13. 5. 1906
Trojan Jiří   7. 10. 1956
Troliga Jozef   3. 2. 1958
Truksa Karel   24. 6. 1885
Truneček Roman    
Tryzna Miloslav   12. 10. 1897
Tříska Jan    
Tříšková Olga   24. 11. 1904
Tuček Jaroslav   19. 11. 1912
Tůma Jiří   2. 3. 1928
Tůma Vítězslav   7. 4. 1935
Tůma Vladimír    
Tůma Vlastimil   17. 2. 1927
Tumpach Jan   1883
Tumpach Josef    
Tunka Martin   1949
Tupý Miroslav    
Tupý Rudolf   28. 5. 1954
Turcer Martin    
Turčan Roman   11. 10. 1960
Turčániová Margita   9. 3. 1933
Turna Richard   11. 8. 1965
Tursunov Georgij   1910
Tursunov Christo   12. 9. 1944
Tutsch Petr    
Tuzarová Kateřina   19. 8. 1948
Tyttl Eugen   18. 11. 1666
Tzoumasová Taťána   20. 1. 1957
Ubral Zdeněk   1926
Učnay Tibor   20. 3. 1934
Uher Chrudoš   25. 2. 1901
Uhlíř Hynek   23. 12. 1914
Ullrich Bohumil   18. 3. 1925
Urbánek František   3. 2. 1927
Ursíny Daniel   11. 4. 1949
Utíkalová Ivana   14. 3. 1971
Vacek Ivan   19. 8. 1915
Vahala Jiří   18. 8. 1922
Valenta Arnošt   13. 6. 1912
Valenta Igor   16. 2. 1922
Valenta Václav   4. 7. 1888
Valenti Antonio    
Vašta Jaroslav   31. 3. 1888
Vávra Leopold    
Vavřina Antonín    
Vejrych Josef   29. 11. 1849
Vejrych Václav   14. 11. 1873
Ventura Giovanni    
Vojtíšek Jiří   7. 12. 1934
Vondráček Josef    
Vorlová Milada   27. 11. 1937
Vostrovský Jiří   26. 6. 1927
Vozáb Miloš    
Voženílek František   17. 1. 1935
Voženílek Jan   5. 7. 1927
Vraný Hugo   1883
Vurnik Ivan   1884
Wagnerová Marie   9. 2. 1938
Weber Antonín   3. 12. 1858
Weber August   1836
Weber z Ebenhofu Alfred   1853
Weinbrenner Karl   15. 10. 1856
Weisser Jiří   5. 2. 1951
Welz Tomáš   16. 2. 1945
Wener Antonín   12. 12. 1932
Werner Jaroslav   10. 7. 1907
Wils Jan   22. 2. 1891
Woklert V.    
Wondřejc Antonín   1. 6. 1888
Wurmb Julius von   29. 3. 1804
Zadražil Josef   18. 8. 1898
Zeman Luboš   4. 11. 1926
Zeman Petr   25. 10. 1945
Zieglerová Radka   11. 1. 1937
Zima Vladimír   26. 9. 1907
Živocký Dušan   11. 9. 1930

architektura

katalog autorský
  published   title (subtitle)
  1930   Architekt Alois Dryák
  1930   Architekt Bohuslav Fuchs 1919-1929 (Přehled architektovy tvorby za 10 let)
  1945   Výstava životního uměleckého díla národního umělce architekta Dra. h.c. Dušana Jurkoviče
  1955   Architekt Jan Koula 1855-1919 (Výstava díla ke stému výročí narození)
  1965   Oscar Niemeyer: Textes et dessins pour Brasilia
  1966   Le Corbusier
  1967   Bedřich Feuerstein: Architektura, scénické návrhy, obrazy
  1967   Ing. arch. František A. Libra (K nedožitým pětasedmdesátinám)
  1969   Jaroslav Fragner 1898-1967 / Posmrtná výstava díla
  1969   Ludwig Mies van der Rohe: Tvůrce vily Tugendhat (dokumentační katalog výstavy)
  1970   Architektonické dílo Bohuslava Fuchse v Brně
  1971   Architektonická malba v díle Ludvíka Kohla
  1972   Jan Kotěra
  1977   Jan Santini: Život a dílo
  1978   Kamil Roškot
  1979   Pohledy na dílo architekta Jana Sokola
  1980   Frederick Gibberd: The Design of Harlow
  1980   Walter M. Förderer: Architektur, Plastiken, Raumbild-Kästen 1957-1980
  1981   Arnošt Wiesner: 1890 - 1971 (Architektonické dílo)
  1981   Václav Hilský: Architektonické dílo
  1982   Pavel Janák 1882-1956: Architektura a užité umění
  1982   Václav Zralý
  1984   Adolf Loos a česká architektura
  1984   Dezider Castiglione
  1984   Foerk Ernö (1868 - 1934)
  1984   Jaroslav Kopecký
  1984   Vladimír Meduna: Architekt, urbanista
  1985   Alvar Aalto 1898-1976
  1985   Moderní architektura socialistické Prahy 1965 - 1984 ve fotografiích Kamila Warthy
  1986   Josef Hrubý: Život s architekturou
  1987   Josef Hoffmann: Ornament zwischen Hoffnung und Verbrechen
  1987   Michal Brix: Kresby & projekty
  1988   Dušan Jurkovič
  1988   Jaroslav Grunt: Výběr z celoživotního díla
  1988   Ladislav Machoň: Výběr z díla
  1989   Anton Cuninka: Architektonická tvorba
  1989   Architekt Jan Dvořák
  1989   Emil Belluš: Architektonické dielo
  1991   Jaroslav Fragner: Architektura
  1991   Milan Michal Harminc 1869-1964: Výber z autorskej grafickej dokumentácie architektonického diela
  1991   Ödön Lechner 1845 - 1914
  1991   Ödön Lechner 1845 - 1914
  1992   Architekt Emil Belluš: Regionálna moderna / Regional Modernism
  1992   Bálint Nagy Bálint
  1992   Bohuslav Fuchs
  1995   Architekt Bohuslav Fuchs 1895-1972
  1995   Architekt Josef Zítek a pražské Rudolfinum
  1996   Alena Šrámková
  1996   Architekt Josef Zítek: Katalog díla
  1997   Architekt Ing. Oskar Poříska 1897-1982
  1997   Harmonický racionalismus (Architektonické dílo Františka Alberta Libry)
  1997   Josef Pleskot: AP atelier
  1998   Boris Podrecca: Poetik der Unterschiede / Poezie kontrastu
  1998   Eva Jiřičná Architekti / Eva Jiricna Architects
  1998   František Lydie Gahura: Zlínský architekt, urbanista a sochař
  1998   Ivan Kroupa: Interiéry, nábytek, modely 1993 - 1997 / Interiors, Furniture, Models 1993 - 1997
  1998   Tomáš Černoušek
  1999   Antonín Engel 1879 - 1958: Architekt, urbanista, pedagog
  1999   Architekt a malíř Vladimír Palla
  1999   Jaroslav Fragner: Náčtry a plány
  1999   Josef Mocker 1835-1899 (stavitel katedrály)
  1999   Petr Uhlíř
  2000   Architekt Ladislav Lábus
  2000   Otakar Kuča: Krajina - architektura - design / Landscape - Architecture - Design
  2000   Sedmá olomoucká kašna
  2001   Frank Lloyd Wright a česká architektura
  2001   Karel Prager: Prostor v čase
  2003   Ivan Kroupa (Realizace a projekty 1988-2003 / Realizations and Projects 1988-2003)
  2003   Michal Brix: Architektonické kresby / Architectual Drawings
  2004   Architekt Ladislav Lábus
  2004   Mies van der Rohe: Arquitectura y diseño
  2006   František Lýdie Gahura: Projekty, realizace a sochařské dílo
  2006   Karel Hubáček (Pocta České komory architektů 2005)
  2007   Architekt Oscar Niemeyer: Brasilia / Architect Oscar Niemeyer: Brasilia
  2007   Kamil Mrva Architects (1999-2007)
  2007   Oko nad Prahou (Knihovna pro třetí tisíciletí)
  2008   Adolf Loos: Dílo v českých zemích / Works in the Czech Lands
  2008   Alena Šrámková
  2008   Ivan Kroupa architects: Projects 2000 - 2008
  2008   Martin Rajniš
  2009   Bedřich Rozehnal (1902-1984)
  2009   Bogdan Bogdanović: Der verdammte Baumeister / The Doomed Architekt
  2009   Erich Mendelsohn (Dynamika funkce / Vize kosmopolitního architekta)
  2009   Miroslav Baše: Město suburbie venkov
  2009   Robert Konieczny: Logika prostoru
  2010   Daniel Libeskind: Architektura je řeč / Architektura jako język / Architecture is a language
  2010   Jan Kaplický: Vlastní cestou / His own Way (16/4 - 2/8/2010)
  2010   Kamil Mrva Architects (2006-2010)
  2011   Boris Podrecca: Architekt
  2011   Loos - Plzeň - souvislosti
  2011   Otakar Kuča: Krajina - architektura - design II / Landscape - Architecture - Design II
  2011   Viktor Rudiš: Ósaka
  2013   Josip Plečnik: Skici / Sketches / Szkice
  2014   Sedm cest architekta Osvalda Polívky / The Seven Journeys of Architect Osvald Polívka
  2014   Zvi Hecker
  2015   Alfred Neumann
  2018   Santiago Calatrava: Art & Architecture
  2020   Architekt Miroslav Řepa a jeho svět
  nedatováno   Aleš Granát: Architektura pro venkov
  nedatováno   Bán Ferenc
  nedatováno   Erick van Egeraat in Leipzig (Hauptgebäude und aula der universität)
  nedatováno   Jiří Mezřický: Banky v České a Slovenské republice
  nedatováno   Leopold Bauer (1872 - 1938) (Architektonické dílo)
  nedatováno   Životní dílo Karla Honzíka
katalog kolektivní
  published   title (subtitle)
  1932   Výstava bydlení: Stavba osady Baba
  1966   Aktuální tendence českého umění / Tendances actuelles de l'art tchèque (Užité umění a průmyslové výtvarnictví / Art appliqué et dessin industriel)
  1974   Území a plán
  1978   Český funkcionalismus 1920-1940: Architektura, bytové zařízení, užitá grafika (1. Architektura)
  1981   Olomoucká architektura 1900–1950
  1983   Architektonická tvorba (35 let KPÚ Praha)
  1983   Olomoucká architektura 1950–1983
  1983   Sigma GŘ - inženýrsko projektová koncernová účelová organizace Olomouc (Architektura 1967–1982)
  1984   Architektonická bionika
  1984   Czechoslovakia Cubism (The World of Architecture, Furniture and Craft)
  1985   Výtvarní umělci Jihomoravského kraje
  1987   Future Systems
  1988   Architektonická konfrontace (40 let KPÚ Praha)
  1988   Jan a Alena Šrámkovi: Výstava jednoho domu (Administrativní budova ČKD Praha, Na Můstku)
  1988   Národní kulturní památka Přemyslovský palác v Olomouci
  1988   Stavoprojekt Brno 1948-1988 (40 let architektonické tvorby Stavoprojektu)
  1991   Baťa: Architektura a urbanismus 1910–1950
  1991   Tschechischer Kubismus (Architektur und Design 1910-1925)
  1992   Czech Cubism (Architecture, Furniture, Decorative Arts, 1910-1925)
  1993   Sbírka architektury se představuje
  1995   Česká architektura 1945–1995 / Czech Architecture 1945–1995
  1995   Miroslav Lorenc, Jaromír Krejcar: Zlínská moderní architektura a pražská avantgarda / Moderne Architektur in Zlín und die Prager Avantgarde
  1997   Prague 1900-1938 (Capitale secrète des avant-gardes)
  2000   Forma sleduje vědu / Form Follows Science (Teige, Gillar a evropský vědecký funkcionalismus 1922-1948 / Teige, Gillar and European Scientific Functionalism 1922-1948)
  2000   The Last Flowers of the Middle Ages (From Gothic to the Renaissance in Moravia and Silesia)
  2001   Rezidence primátora hlavního města Prahy / Official residence of the lord mayor of Prague
  2001   Urbanistická soutěž Centrum-jih v Olomouci
  2003   Lubomír Šlapeta 1908-1983, Čestmír Šlapeta 1908-1999: Architektonické dílo / Architectural work
  2003   Mies van der Rohe Award 2003 (European Union Prize for Contemporary Architecture / Premi d'Arquitectura Contemporània de la Unió Europea)
  2005   Industriální stopy / Vestiges of Industry (Architektura konverzí průmyslového dědictví v České republice 2000 - 2005 / Architectural conversion of industrial heritage in Czech Republic 2000 - 2005)
  2005   Querkraft (Album 98-06)
  2007   Zumtobel Group Award for Sustainability and Humanity in the Built Environment 2007
  2008   Projektil 2002/2008
  2008   Zelená architektura.cz / Green architecture.cz (architektura, krajina, udržitelný rozvoj, inspirace přírodou / architecture, landscape, sustainability, nature as inspiration)
  2009   20 - 20: Twenty after Twenty CZ - SK
  2009   Architekt Oscar Niemeyer: Brasília, Politik Juscelino Kubitschek: Slovo muže
  2009   Zlín (Modellstadt der Moderne)
  2010   Aulík Fišer architekti (Návrhy a realizace / Projects and Realizations 1995-2010)
  2010   Petr Keil: 15 let ateliéru AIII
  2010   Sial
  2010   Věra a Vladimír Machoninovi: 60'/70'
  2011   Současný český industriál: Podoby soudobé průmyslové architektury / Contemporary Czech Industrial: Images of Contemporary Industrial Architecture
  2012   H3T Atchitekti (Vít Šimek a Štěpán Řehoř)
  2012   OFIS architekti
  2012   Post-oil city (Historie budoucnosti města)
  2013   Lesk, barvy a iluze (Architektura Plzně v šedesátých letech)
  2014   Moskva: Urban Space
  2014   Severní křídlo (K obnově jezuitské koleje v Kutné Hoře)
  2014   Township of Domestic Parts: Made in Taiwan
  2016   Architektonicko-umělecká soutěž o návrhu Památníku Jana Palacha ve Všetatech. Soutěžní katalog / Architectural - artistic Competition for the Design of Jan Palach´s Monument in Všetaty. Catalogue of the Designs (Všetaty č. p. 337)
  2018   Cubr - Hrubý - Pokorný
  2018   Pracovna republiky (Architektura Plzně v letech 1918-1938)
  2020   Navzdory (Architekti 1969-1989-2019)
  2022   Architektura a česká politika v 19.–21. století / Architecture and Czech Politics from the 19th to the 21st Centuries (Kritický katalog výstavy / Critical Exhibition Catalogue)
  nedat. (1966)   Nová centra švédských měst
  nedatováno   Fránek Architects
  nedatováno   Stavoprojekt Liberec Atelier 2
kniha
  published   title (subtitle)
  [2009]   Hradec Králové: Architektura a urbanismus 1895-2009
  1890   Z Prahy a z Čech
  1903   Meine und meiner Schüler Arbeiten 1898-1901
  1924   Naše stavby
  1927   Dřevěné kostelní stavby v zemích českých
  1928   Une Maison - un Palais (A la recherche d'une unité architecturale)
  1929   Dílo Dušana Jurkoviče (Kus dějin československé architektury)
  1930   Josef Gočár
  1930   Moderní architektura v Československu
  1931   Walter Gropius
  1932   Antonín V. Barvitius (1823 - 1901)
  1933   Historické slohy (Architektonické tvarosloví)
  1933   O poloze kostela P. Marie na hradě pražském
  1937   Le Corbusier et Pierre Jeanneret (Œuvre complète de 1910-1929)
  1937   Quand les cathedrales étaient blanches
  1938   Před založením zahrady
  1938   Zahradní besídky a jejich rostlinná výzdoba
  1939   Královský letohrádek zvaný Belvedere na Hradě Pražském
  1939   Le Corbusier & P. Jeanneret (Oeuvre complète 1934-1938)
  1940   Sloh a architektura
  1941   Palladianismus v české renesanci
  1942   Kostel a klášter sv. Jakuba v Praze
  1943   Slovenské kostoly románske
  1944   O pojem baroka v architektuře
  1944   Pražské portály
  1945   Příroda a osídlení (Biologické základy krajinného plánování)
  1945   Za novým životním slohem
  1946   Le Corbusier (Oeuvre complète 1938-1946)
  1946   Pražské paláce
  1946   Ruská architektura v minulosti a v přítomnosti
  1946   Sto let Staroměstského rynku a radnice
  1946   Sto let Staroměstského rynku a radnice
  1946   Stručné dějiny zrušeného kostela sv. Michala v Praze I.
  1946   Tisíc let stavitelského umění v českých zemích
  1946   Tvorba životního slohu
  1947   Chrám sv. Víta v obrazech Jiřího Jeníčka
  1947   Karlův most
  1947   Obnova památné Prahy
  1947   Pražské portály
  1947   Sto let Staroměstského rynku a radnice (2. díl)
  1948   Gotická architektura v Čechách a na Moravě
  1948   Klášter Zlatá Koruna
  1948   Po cestách stavitelského umění
  1948   Za památkami staré Prahy
  1949   Česká architektura doby lucemburské
  1949   Divadla a divadelní sály v českých krajích (Díl I. - Divadla)
  1949   Divadla a divadelní sály v českých krajích (Díl II. - Divadelní sály)
  1953   Betlémská kaple
  1954   Architekt Josef Zítek
  1954   Paláce a zahrady pod Pražským hradem
  1954   Renesančné portály na Slovensku
  1955   Czech Architecture of the Luxemburg Period
  1955   Dějiny architektury (Učební text pro IV. ročník průmyslových škol stavebních)
  1955   O realistických základech sovětské architektury
  1955   Strahov
  1956   Architektura všem
  1956   Deset knih o stavitelství
  1956   Hrad Trenčín
  1956   Kámen v architektuře a jeho povrchové úpravy
  1956   Le Corbusier
  1956   Na Slovanech (Stavební a umělecký vývoj pražského kláštera)
  1956   O Malé straně (Její stavební vývoj a dávný život)
  1956   Praha včerejška a zítřka
  1956   Zámek Kačina
  1957   Barva v architektuře (Její zákonitosti a komposice)
  1957   Determinanty architektonické tvorby
  1957   Jedenaście wieków architektury czeskiej
  1957   Tisíc a sto let české stavební tvorby
  1958   Architektúra na Slovensku (Do polovice XIX. storočia)
  1958   Bydlení v Československu (Přehled bytové výstavby od roku 1945)
  1958   Čtyři knihy o architektuře (v nichž se po krátkém pojednání o pěti řádech a o těch pokynech, které jsou při stavění nejnutnější, pojednává o soukromých domech, o cestách, o mostech, o náměstích, o xystech a o chrámech)
  1958   Jan Kotěra a jeho doba
  1958   Josef Gočár
  1958   Plzeňské portály
  1959   Knížka o vkusu
  1959   O architektuře
  1959   Pavel Janák
  1959   Vývoj stavebnictví a architektury ve starověku
  1960   Antonio Gaudí
  1960   Betlémská kaple
  1960   Cestou k socialistické architektuře
  1960   Česká města
  1960   Walter Gropius
  1961   Architektura české renesance
  1961   Architektura v českém národním dědictví
  1961   Bohumil Hypšman
  1961   Bývanie na dedine
  1961   Fotografování architektury
  1961   Lidové stavby v Pojizeří
  1961   Věci kolem nás
  1962   Dnešní byt
  1963   Maniere de penser l'urbanisme
  1963   Staletí kolem nás (Přehled stavebních slohů)
  1963   Ze života avantgardy
  1964   Geschichte der Architektur des 19. und 20. Jahrhunderts (I.)
  1964   Geschichte der Architektur des 19. und 20. Jahrhunderts (II.)
  1964   Konec velkoměsta
  1965   Československá architektura (Od nejstarší doby po současnost)
  1965   Poklady pražské architektury
  1965   Pozerám sa na architektúru
  1965   Z tvorby životního slohu
  1966   Bazilika sv. Jiří na Pražském hradě
  1966   Bohuslav Fuchs
  1966   Kapitolky o modernej architektúre
  1966   Problémy súčasného urbanizmu
  1966   Současná světová architektura
  1967   Barevnost v architektuře
  1967   Jiří Kroha a meziválečná avantgarda
  1967   Kde budeme žít zítra
  1967   Le Corbusier (Sociolog urbanismu)
  1967   Města utopistů
  1967   Moderní architektura v Československu
  1967   Pier Luigi Nervi
  1968   Konstrukce pozemních staveb
  1968   Moderná svetová architektúra
  1968   Výtvarný vývoj středověkých omítek
  1969   Antoni Gaudí
  1969   Avantgardní architektura
  1969   Le Corbusier
  1969   The Modern City: Planning in the 19th Century
  1970   Abeceda dobrého bydlení
  1970   Brno: Moderní architektura / Moderne Architektur
  1970   Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě v dějinách českosaské pozdní gotiky
  1970   Moderní architektura v Československu
  1970   Staletí kolem nás (Přehled stavebních slohů)
  1970   Starobylá města v Československu
  1970   Stavba miest (Jej história, prítomnosť a budúcnosť)
  1971   Antoni Gaudí
  1971   Architekti Praze
  1971   Architektúra na Slovensku 1918-1945
  1971   Poklady pražské architektury
  1971   Radnice
  1971   Staroměstská mostecká věž a triumfální symbolika v umění Karla IV.
  1972   Bazilika sv. Jiří na Pražském hradě
  1972   Praha / Прага / Prag / Prague
  1972   Prahou deseti staletí (Přehled stavebních slohů)
  1972   Slovenské hrady
  1973   Hledání soudobého města
  1973   K psychologickým otázkám estetického osvojování architektury
  1973   Kilián Ignác Dienzenhofer a západní Čechy
  1973   Lidové stavitelství v oblasti Žďárských vrchů
  1973   Nové Město pražské
  1973   Poznáváme architekturu
  1974   Architektura (Svědectví dob)
  1974   Centrální stavby české renesance
  1974   České středověké klenby
  1974   Lidová architektura na Moravě a ve Slezsku
  1975   10 rokov ISGR Bratislava (1965 - 1975)
  1975   Gotická architektura v jižních Čechách (Zakladatelské dílo Přemysla Otakara II.)
  1975   Paměť měst (Městské památkové rezervace v českých zemích)
  1975   Praha 7 (Sídelní a architektonický vývoj)
  1975   Smrt a život amerických velkoměst
  1975   Syntéza umění
  1976   Česká barokní gotika (Dílo Jana Santiniho-Aichla)
  1976   Moderní bytový interiér
  1976   Tvorba životního slohu
  1977   Domy Středočeské galerie v Praze
  1977   Le Corbusier
  1978   Národní dům v Prostějově
  1978   Ostrava (Urbanismus architektura životní prostředí)
  1978   Realizace a projekty v současné architektuře
  1978   Slabikář návštěvníků památek
  1978   Velkoměsto (Včera, dnes a zítra)
  1979   Československá architektura (1945-1977)
  1979   Tisíciletý vývoj architektury
  1980   Domov budoucnosti
  1980   Lidová architektura v Československu
  1980   Slabikář návštěvníků památek
  1980   Soudobá architektura ČSSR
  1981   Architektur als Symbolverfall (Das Dampfermotiv in der Baukunst)
  1981   Brno v architektuře a výtvarném umění
  1981   Hospodárná stavba rodinných domů svépomocí
  1981   Paměť měst (Městské památkové rezervace v českých zemích)
  1981   Programy české architektury
  1981   Staletí kolem nás (Přehled stavebních slohů)
  1981   Venkov anebo město (Lidé, sídla, krajina)
  1982   Cesty bez konce (O pěšinách, stezkách, silnicích, dálnicích a také o krajině)
  1982   Interiérová tvorba
  1982   Západní Čechy (Krajina, architektura, umění)
  1983   Gotická architektura středních Čech
  1983   Josef Zítek (Národní divadlo a jeho tvůrce)
  1983   Le siècle de l'industrie 1789-1914
  1983   Malá Strana - Menší Město pražské
  1983   Objevy pod pyramidami (Zrod architektoniky ve starověkém Egyptě III. - V. dynastie)
  1983   Počátky a rozmach gotické architektury v Čechách (K problematice cisterciácké stavební tvorby)
  1983   Praha (1000 let stavby města)
  1984   Česká architektura v proměnách dvou století 1780-1980
  1984   Labyrinty měst (Bloudění jejich minulostí a přítomností)
  1984   Mosty (Naše mosty historické a současné)
  1984   Prognostika v architektuře a urbanismu
  1985   Lidé a sídliště
  1985   Od moderny k funkcionalismu (Proměny pražské architektury první poloviny dvacátého století)
  1985   Pražské mosty
  1986   Prag im Herzen Europas
  1986   Praha 19. a 20. století (Technické proměny)
  1986   Renesanční stavby Baldassara Maggiho v Čechách a na Moravě
  1987   Architektura (Svědectví dob)
  1987   Svět gotické katedrály
  1988   Historické radnice
  1988   Hundertwasser-Haus
  1989   Architektonický betón
  1989   Das Schöne, das Wahre und das Richtige (Adolf Loos und das Haus Müller in Prag)
  1989   Kulturní památka Most (Děkanský kostel a jeho stavitelé)
  1989   Le Corbusier
  1989   Město Praha
  1989   Rudé právo 1989
  1990   Lidové stavitelství ve stavebních plánech a mapách východočeských archívů (Část I. Technické a společenské stavby)
  1990   Románské a gotické umění na Podblanicku
  1991   Le Corbusierovy ruce
  1991   Pražské zahrady
  1991   Slowakische Architektur und die tschechische Avantgarde 1918–1939
  1992   Český kubismus v architektuře
  1992   L'Avant-garde architecturale en Tchécoslovaquie 1918-1939
  1993   Architekt si spomína
  1993   Architektura 20. století
  1993   Dějiny architektury
  1994   Genius loci (K fenomenologii architektury)
  1995   Architekt Ján M. Bahna
  1995   Architektura a stavebnictví ČR (Období 1989-1995. Současné trendy)
  1995   Kubistická Praha / Cubist Prague 1909–1925 (Průvodce / A Guidebook)
  1995   Le Corbusier
  1995   Od moderny k funkcionalismu (Proměny pražské architektury první poloviny dvacátého století)
  1995   Veletržní palác v Praze
  1996   Architektura a město
  1996   Contemporary European Architects / Současní evropští architekti
  1996   Dlouhá léta s architekturou
  1996   For inspiration only
  1996   Karel Hubáček
  1999   Česká divadelní architektura / Czech Theatre Architecture
  1999   More for inspiration only
  2001   Dějiny českého výtvarného umění 1780-1890 (III/1)
  2001   Dějiny českého výtvarného umění 1780-1890 (III/2)
  2001   Praha gotická a barokní
  2001   Pražské interiéry
  2002   Beyond the Horizont of Objectivity
  2002   Confessions (Principles, architecture, process, life)
  2002   Future Systems
  2002   Kotěrovo muzeum v Hradci Králové na historické fotografii
  2002   Splátka dluhu (Praha a její německy hovořící architekti 1900-1938)
  2002   Za obzorem věcnosti
  2003   Gaudí
  2003   Ivan Matušík (Život s architektúrou)
  2003   Kdysi a potom
  2003   Obrazy z dějin české architektury
  2003   Příběhy z dlouhého století (Architektura let 1750-1918 na Moravě a ve Slezsku)
  2003   Složitost a protiklad v architektuře
  2003   Tančící dům
  2003   Zrození velkoměsta (Architektura v obraze Moravské Ostravy 1890-1938)
  2004   Adolf Loos (Architekt, kritik, dandy)
  2004   Architekt Ivan Ruller (Ohlédnutí k životnímu jubileu)
  2004   Brick '04 (Die beste europäische Ziegelarchitektur / The Very Best of European Brick Architecture / Les plus belles réalisation de l'architecture européenne en briques / La migliore architectura europea realizzata in laterizio)
  2004   Brno secesní (Deset kapitol o architektuře a umění kolem roku 1900)
  2004   Česká architektura a její přísnost (Padesát staveb 1989-2004)
  2004   Kubistická Praha / Cubist Prague 1909–1925 (Průvodce / A Guidebook)
  2004   Moderní architektura (Kritické dějiny)
  2004   Praha a metro
  2005   39 Bydlení ve městě / Living in the City
  2005   Architekt Ivan Ruller
  2005   Architektura 1. poloviny 20. století v západní části Ústeckého kraje (Vývoj, rozvoj a výtvarně pedagogické využití)
  2005   Barokní sloh
  2005   Česká inspirace / Czech inspiration
  2005   Frank Lloyd Wright (Stavby pro demokracii)
  2005   Klasicismus a romantický historismus
  2005   Le Corbusier (Lyrismus architektury ve věku strojů)
  2005   Moderní architektura
  2005   Nová vize (Avantgardní architektura v avantgardní fotografii: Československo 1918-1938)
  2005   Proměny Vaňkovky / The Changing Faces of Vaňkovka
  2005   Renesanční sloh
  2005   Románský sloh
  2005   Sketches 1941 - 2005 (1941 - 2005)
  2006   100 staveb (Moderní architektura Středočeského kraje)
  2006   Brněnské radnice
  2006   Tak nějak to bylo
  2006   Základní kameny života i architektury
  2007   Dějiny českého výtvarného umění 1958 - 2000 (VI/1)
  2007   Dějiny českého výtvarného umění 1958 - 2000 (VI/2)
  2007   Emauzy (Benediktinský klášter Na Slovanech v srdci Prahy)
  2007   Chatařství / Summerhouses (Architektura lidských snů a možností / The Architecture of Human Dreams and Possibilities)
  2007   Industriál_paměť_východiska
  2007   Katedrála v Chartres (Francouzské umění rané a vrcholné gotiky)
  2007   Paríž (Architektúra a výtvarné umenie)
  2007   Slavné vily Olomouckého kraje
  2007   Zdeněk Fránek: Perspektivy / Perspektives
  2007   Zdeněk Fránek: Stavby / Buildings
  2008   Architekt F. A. Libra (Hrst vzpomínek na otce)
  2008   Architekti SIAL
  2008   Architektura ve věku rozdělené reprezentace (Problém tvořivosti ve stínu produkce)
  2008   Brick '08 (Brick Award 2008)
  2008   Design&Art: Best Western Premier Hotel International Brno
  2008   Ekologická architektura ve stínu moderny (Podstata, principy, mýty)
  2008   Fenomén Ještěd / Phenomenon Ještěd / Phänomen Ještěd
  2008   Z Benešova za architekturou 20. století
  2009   Architektura 60. let („Zlatá šedesátá léta“ v české architektuře 20. století)
  2009   Architektura: tělo nebo obraz? (Texty o moderní a současné architektuře III.)
  2009   Co nám zbořili (Od továrny k hypermarketu)
  2009   D3A (Živá architektura / Airy Architecture)
  2009   Le Corbusier: Elements of a Synthesis
  2009   The Architectonic Colour (Polychromy in the Purist architecture of Le Corbusier)
  2009   Zahrady Rudolfa II. Jejich vznik a vývoj
  2010   Architetture per un territorio sostenibile (Città e paesaggio tra innovazione tecnologica e tradizione)
  2010   František Bílek a jeho pražský ateliér
  2010   Nejen slova (O divadle, architektuře a bytové kultuře)
  2010   OK Plan Architects 1999-2009
  2010   Slavné vily Čech, Moravy a Slezska
  2010   Urbanity: Twenty years later (Projects for Central European capitals)
  2010   Úsvit renesance (Dvorské umění císaře Fridricha II. Bamberský a Magdeburský jezdec)
  2011   Etická funkce architektury
  2011   Gočár - Wenke
  2011   Grotta v české a moravské architektuře 17. a 18. století
  2011   Industriální topografie: Ústecký kraj (Průmyslová architektura a technické stavby)
  2011   Japonské domy a vše co k nim patří
  2011   Karlovy Vary: Architektura v letech 1780–1850
  2011   Kotvy Máje (České obchodní domy 1965-1975)
  2011   Le Corbusier: Béton Brut and Ineffable Space, 1940-1965 (Surface Materials and Psychophysiology of Vision)
  2011   Meziválečné garáže v Čechách (Zrod nového typologického druhu a proměny stavební kultury)
  2011   Prostory a dialogy Evy Jiřičné
  2011   Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 / The Reissig Villa in Brno and the Reform of the Family House After 1900
  2011   Rodinné domy Jana Kotěry
  2011   Současná česká architektura a její témata
  2012   Buquoyská krajina / The Buquoy Landscape (Zaniklé i dochované stavby v Nových Hradech a okolí / Ruined and surviving buildings in and around Nové Hrady)
  2012   Dreaming of Architecture
  2012   Dušan Samuel Jurkovič (Projekty, rekonstrukce a stavby (nejen) na Náchodsku)
  2012   Jan Bočan
  2012   Jože Plečnik - Průvodce po stavbách v České republice
  2012   Kamenné skulptury v Podyjí 1480–1550
  2012   Le Corbusier: Furniture and Interiors 1905-1965
  2012   Mies v Brně: Vila Tugendhat
  2012   Naprej!: Česká sportovní architektura 1567–2012
  2012   Orbis Pictus Bohuslava Fuchse
  2012   Praha moderní (Velký průvodce po architektuře 1900-1950 / Historické centrum)
  2012   Přesná renesance v české architektuře 19. století (Dobová diskuse o slohu)
  2012   Sídelní kaše (Otázky k suburbánní výstavbě kolonií rodinných domů)
  2012   Slavné pražské vily (Sto a jeden dům s příběhem)
  2012   Sny o architektuře
  2012   Zámek Bruntál
  2013   1492: The story of Dolní Vítkovice
  2013   Architektura ve službách motorismu
  2013   Friedrich Ohmann: Objev baroku a počátky moderní architektury v Čechách / Friedrich Ohmann: Die Entdeckung des Barocks und die Anfänge der moderne Architektur in Böhmen
  2013   Krematorium v procesu sekularizace českých zemí 20. století (Ideové, stavební a typologické proměny)
  2013   Ladislav Žák
  2013   Le Corbusier Secret Photographer
  2013   Le Corbusier's Pavilion for Zurich (Model and Prototype of an Ideal Exhibition Space)
  2013   Psí vycházky (Za moderní architekturou Prahy se Zdeňkem Lukešem. 2. od Čechova mostu k Muzeu)
  2013   Smuteční síň v Brně-Židenicích / Tho Mourning Hall in Brno-Židenice
  2013   Umění v Chebu
  2013   Zrození génia (Giovanni Pisano a Toskánsko mezi gotikou a renesancí)
  2014   Adolf Benš (1894-1982) (Architektonické dílo)
  2014   Architektura mimo centra / Architecture Outside the Centres
  2014   Místa architektonického vz(d)oru (Česká architektura mimo centra 1990-2013)
  2014   Myslet město (Současné městské strategie)
  2014   Na prahu zítřka: Brněnská architektura a vizuální kultura odbobí socialismu / On the threshold of tomorrow: Architecture and visual culture in Brno during the communist era
  2014   Opavské interiéry
  2014   Příběh Veletržního paláce
  2014   Psí vycházky (Za moderní architekturou Prahy se Zdeňkem Lukešem. 3. od Těšnova k Vyšehradu po břehu Vltavy)
  2014   Sídliště Solidarita
  2014   Zaměstnanecká sídliště v severních Čechách mezi lety 1918-1938 (1. díl: Státní hornické kolonie)
  2015   Architekti CZ (20 rozhovorů)
  2015   Barokní architektura v Čechách
  2015   Ivan Kroupa - architekti 2002-2014 : ...pokračování konceptu sebereflexe Ivan Kroupa, projekty a realizace 1988-2003...
  2015   Městský veřejný prostor
  2015   Recyklované divadlo / Recycled Theatre
  2015   Renesanční domy moravsko-slezského pomezí (Příspěvek k poznání typologie a formálních aspektů měšťanské obytné architektury 16. a 17. století)
  2015   Tam a zpátky / There and Back
  2015   Umění v Domažlicích
  2015   Utváření socialistické modernity (Bydlení v Československu v letech 1945-1960)
  2015   Za žateckými architekty
  2016   Architektura středověkých klášterů dominikánek v Čechách a na Moravě
  2016   Bauhaus a Československo 1919-1938 / The Bauhaus and Czechoslovakia 1919-1938 (Studenti, koncepty, kontakty / Students, Concepts, Contacts)
  2016   Design v českých zemích 1900-2000
  2016   Diagramy 03 (Diagram jako „partitura“ pro „komponování“ současného města: 01 membrane city - urbo kune, 02 comb city, 03 cage city)
  2016   Paneláci 1: Padesát sídlišť v českých zemích (Kritický katalog k cyklu výstav Příběh paneláku)
  2017   Brněnský architektonický manuál (Průvodce architekturou 1918-1945)
  2017   Off Season
  2017   Paneláci 2: Historie sídlišť v českých zemích 1945-1989 (Kritický katalog k výstavě Bydliště: panelové sídliště. Plány, realizace, bydlení 1945-1989)
  2017   Umění v Berouně
  2017   Umění ve Františkových Lázních
  2018   Jak jsme chtěli bydlet (Bytová politika Československa 1918-1938)
  2018   Linka č. 141 (Černý Most, sídliště, které se stalo legendou)
  2018   Tvorba architekta Jaroslava Kadlece
  2019   Hotel Praha
  2019   Jan Šépka: Inspirace
  2019   Národní technická knihovna
  2019   Pražský hrad na cestě ke komunistické utopii (1948-1968)
  2019   Proměny venkovské architektury s důrazem na vývoj v 19. a 20. století - vybrané stavby
  2019   Slon v architektuře (O navrhování zoologických zahrad)
  2020   Architektura na červeném seznamu (Normální je nebourat)
  2020   Duch, který pracuje / A Spirit at Work (Architektura a česká politika 1918-1945 / Architecture and Czech Politics 1918-1945)
  2020   Edge (The Jan Palach Memorial in Všetaty)
  2020   Hledání univerzality (Kontexty průmyslové architektury v Československu 1945-1992)
  2020   Nepostavená: Architektura osmdesátých let
  2020   Rozhovory: Architektura osmdesátých let
  2020   Síla i budoucnost jest národu národnost / The Strength and Future of the Nation is National Identity (Architektura a česká politika v 19. století / Architecture and Czech Politics in the 19th Century)
  2020   The Villa of Jenny and Josef Winternitz
  2020   Učit [udržitelnou] architekturu
  2020   Vila Jenny a Josefa Winternitzových
  2021   Budoucnost je skryta v přítomnosti / The Future is Hidden in the Present
  2021   Krajina a Architektura
  2021   Martin Stelzer (Příběh plzeňského stavitele a jeho rodu)
  2022   DBK 40 1981-2021 (Historie obchodního domu a lokality Budějovická / History of the department store and Budějovická area)
  2022   Jan Kotěra a jeho žáci v Praze 2
  2022   Ztracená vláda věcí tvých se k tobě navrátí / The Rule over Your Affairs Once Lost Will Return to You
antologie/sborník
  published   title (subtitle)
  1958   Stavba měst v Československu
  1958   Town Planning in Czechoslovakia
  1965   Maľba v architektúre (K problematike súčasného monumentálno-dekoratívneho prejavu na Slovensku do roku 1961)
  1969   20 let práce Krajského projektového ústavu v Ústí nad Labem
  1973   Stavebnictví včera, dnes a zítra
  1993   Zlínský funkcionalismus / Funktionalismus von Zlín
  1995   Kulturní fenomén funkcionalismu / The Cultural Phenomenon of Functionalism (Sborník příspěvků konference / The Conference Proceedings)
  1996   Zápisná kniha pražských stavitelů 1639-1903
  2005   O smyslu a interpretaci architektury
  2009   Obrys doby
  2010   Ještěd (Evidence hodnot poválečné architektury / An Inventory of the Qualities of Post-War Architecture)
  2010   O Janu Kotěrovi a současné architektuře (Sborník přednášek z konference konané 22.-23. října v Hradci Králové)
  2011   Josip Plečnik a česká sakrální architektura první poloviny 20. století (Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně jako součást středoevropské architektonické scény)
  2013   Pro R.Š. aka Grand Master (Rostislavu Šváchovi k 60. narozeninám)
  2013   Tvary - formy - ideje (Studie a eseje k dějinám a teorii architektury)
encyklopedie/slovník
  published   title (subtitle)
  1961   Architektura (Naučný slovník)
  1971   Malý lexikon architektúry
  1972   Architektura
  1973   Architektura
  1975   Encyklopedie českého výtvarného umění
  1977   Slovník soudobého urbanismu
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (A-M)
  2004   Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách
podřazený dokument
  published   title (subtitle)
  ????   Plzeň - město (pěti x proti)kladů
  1929   Futuristická architektura
  1931   K teoriím soudobé architektury
  1931   O barvě a architektuře
  1931   Obrana architektury (Odpověď Karlu Teigemu)
  1931   Teorie urbanismu
  1931   Umění a sociální celek
  1935   Ekonomie a architektura
  1935   Několik poznámek o architektuře
  1935   Výtvarný moment v urbanismu
  1937   Hledání slohu (Tragedie množství)
  1937   Chceme balkony i temné pokoje
  1937   Zrození architektury
  1945   Tvorba životního slohu
  1947   Urbanismus je vědou
  1948   Cesta nové architektury
  1950   Péče o člověka je tím hlavním v práci sovětského architekta (Beseda s akademikem architektury I. V. Žoltovským)
  1955   K útvaru vstupního loggiového čela Národního divadla v Praze
  1955   K vývoji románských centrálních staveb v Čechách
  1955   Kostelní stavby Mattea Borgorelliho
  1955   Prostor v barokní pohybové architektuře (Architektonická analytická studie)
  1958   Kulturní dům v Příbrami
  1959   Postavíme sto nových měst?
  1960   Barva a architektura (Vyučování výtvarnému umění a architektuře)
  1960   Člověk jako měřítko
  1960/05/10   Roberto Aloi, Achitetture per lo spettacolo (Architektury pro veřejná představení)
  1961   Adolf Loos
  1961   Obytná příroda nové vesnice
  1963   Architektura a odcizení
  1964   Architektura a urbanismus socialistických a kapitalistických zemí
  1964   Integrace umění v socialistické architektuře
  1964/04/30   Barva a architektura
  1964/04/30   Svrchovanost architektury
  1964/08/14   Vídeň kolem r. 1900 a dnes
  1965   Budoucnost architektury
  1965   Byt a filosofie (Dokončení z minulého čísla)
  1965   Kde budeme žít zítra?
  1965   Nové cesty architektury (Psáno pro Výtvarnou práci)
  1965   Nové materiály, nové formy (Z knihy Michela Ragona: Kde budeme žít zítra?)
  1965   Panské tribuny v naší románské architektuře
  1966   Dvě architektonická jubilea (Mies van der Rohe osmdesátiletý, Pětasedmdesátník Pier Luigi Nervi)
  1969   Obstojí československá architektura proti gotice a baroku?
  1970   25 let české architektury
  1970   Architektura jako spotřební zboží
  1970   Architektura sovětské avantgardy
  1970   Baburov a nový sovětský funkcionalismus
  1970   Betonové skulptury metodou "Gravosable"
  1970   Bilance výtvarného dějepisu
  1970   Cesta architektury
  1970   Nová podoba pražského centra
  1970   Superměsto nebo suburbanizace
  1970   Zprávy (Svaz architektů SSSR)
  1971   Architektura bez architektů
  1971   Brno a stavitelé
  1971   Cesta za brazilskou architekturou
  1971   Moskva do roku 2000
  1971   SOS dětská vesnička a náhradní rodinná péče u nás
  1971   Vesnické rodinné domy ve vzorné ukázce
  1973   Nové sovětské projekty "domů-stromů"
  1973   O druhém bydlení a chatách především
  1973   Rekreační středisko pro budoucnost
  1975   Výstavba socialistického města
  1977   Architektura japonských metabolistů
  1977   Město a výtvarné umění
  1977   Vesnické obydlí jako komunikační systém (ve světle etnografického výzkumu jihomoravské obce)
  1978   K počátkům organické architektury
  1978   Lidové umění a architektura
  1979   Druhá trasa pražského metra
  1979   Nový dům 1928 a Baba 1932 (Prof. Bedřichu Rozehnalovi k 2.6.1979)
  1979   Rodinný dům a jeho estetika
  1979   Václavské náměstí
  1980   Bauhaus a česká avantgarda II (Památce Ing. Arch. Jana Šrámka 14.3.1954-10.11.1978)
  1980   Romantická architektura v parcích a zahradách
  1981   Dom odborov, techniky a kultúry v Bratislave
  1981   Dom umenia Slovenskej filharmónie v Piešťanoch
  1981   Krematorium z hlediska architektury
  1981   Palác kultury v Praze
  1981   Památníky obětí fašismu v Sovětském svazu
  1982   Pavel Janák a český funkcionalismus
  1983   Mizící dokumenty dělnické historie
  1983   Postmodernismus bez pověr, ale s iluzí
  1984   Architektura pro mimořádné okamžiky (Smuteční obřadní síň v Telči)
  1984   Kubistický architekt Rudolf Stockar
  1984   Nové budovy Národního divadla
  1984   Rozhovor o sanatoriu Machnáč
  1984   Svědkové prvních kroků (Historické budovy a strojní zařízení na Ostravsku)
  1986   Barokní architektura ve Zlonicích
  1986   Budova rozhlasu v Bratislave
  1986   Metro - trasa B
  1987   Nad dopisy Bedřicha Feuersteina Josefu Havlíčkovi
  1987   Sovětská architektura na sklonku 80. let
  1988   Architektura a ideologická kritika
  1988   High-tech, low-tech, love-tech (High-tech po česku)
  1988   Povídání s Karlem Hubáčkem
  1988   Staroměstské náměstí a soutěž na dostavbu staroměstské radnice
  1989   Hledání kontinuity a řádu v díle Leopolda Bauera
  1990   Josef Zasche
  1993   Traubova vila
  1995   60. roky slovenskej architektúry - nádeje a beznádej
  1995   Ztišení a patina
  1996   Česká pojišťovna v Hradci Králové
  1997   Architektura 90. let v Čechách (Jaká vlastně je?)
  1997   Šedivá léta
  1998   Architekt Jiří Kroha
  1998   Architekt Zdeněk Plesník
  1998   František Lydie Gahura (Osobnost a dílo architekta - rozbor se zvláštním zřetelem na urbanistickou tvorbu)
  1998   František Lydie Gahura (Zlínský architekt, urbanista, sochař a pedagog)
  1998   Zůstávám optimistou (Několik slov o stavebních památkách, venkovských zejména)
  1999   Byt a filozofie
  1999   Podhorská architektura Josefa Hoffmanna
  2000   Architektura a sochařství
  2001   Editorial
  2001   Jan Kaplický - Future Forward
  2002   Ekologie a urbanismus
  2002   Nepoznaná slunečnice, město a kniha
  2002   Zeleň ve městě
  2003   Architektura, těkavý gender a Marilyn Monroe
  2003   Jan Kotěra a jeho práce ve Zlíně (I. část)
  2003   Josef Pleskot
  2003   Televizní raketa na Žižkově
  2003   Zemřel architekt Zdeněk Plesník
  2004   Bílá káva v bílé kavárně (O pražských funkcionalistických kavárnách)
  2004   Erotický detail (Alvar Aalto a vila Mairea)
  2004   Rezidence primátora Prahy
  2004   Trmalova vila
  2004   Viktor Rudiš (Rozhovor s architektem o brněnském sídlišti Lesná)
  2004   Vila Tugendhat
  2004   Vysílač na Ještědu
  2004   Zakletý hotel Praha
  2005   Česká přísnost
  2005   Městské krematorium Pardubice
  2005   Ósaka 1970: jeden z vrcholů symbiózy české architektury s výtvarníky a s uměleckými řemesly v šedesátých letech 20. století
  2006   Brněnské uměleckoprůmyslové muzeum a jeho architektura
  2006   Forma sleduje funkci. Sakrální gotizující architektura renesance na Moravě v průsečíku demonstrace konfesionality a rodových tradic
  2006   Pohled památkové péče na textilní průmysl Moravy a (rakouského) Slezska
  2006   Technické a průmyslové památky z hlediska zájmů památkové péče
  2006   Z historie budovy Mánes
  2007   Architektura ve vizuální kultuře
  2008   Adolf Loos znovuobjevovaný (Co zbylo z domů revolucionáře)
  2009   Autorská práva také v architektuře - víme o nich dost?
  2009   K vzniku dostavby SNG (Štyri alternatívy návrhu Vladimíra Dedečka)
  2009   Komplexný návrh na vytvorenie zbierky architektúry podľa príkazu riaditeľa SNG č. 2/1987 (1987)
  2009   Továrna na nedokončenost (S Antonínem Novákem a Petrem Valentou o starém a novém)
  2010   Aktuální tendence v české architektuře 70.-80. let
  2010   Baroko, to jo (S Rostislavem Šváchou nejen o současné architektuře)
  2010   Fragnerova loděnice zničena
  2010   Hellerau
  2010   K urbanismu a architektuře 60.-80. let (Pražské jihozápadní město)
  2010   Konvergence filmu a architektury v pražských ulicích
  2010   Městské zásahy
  2010   Modernismus, postmodernismus, manýrismus
  2010   O vztazích
  2010   Postmodernismus a my I (Nabídka postmodernismu v krizi soudobé světové architektury)
  2010   Postmodernismus a my II (Situace doma - Pokus o typologii)
  2010   Postmodernismus bez pověr, ale s iluzí
  2010   Prager Strasse (Drážďany a rozpačité dědictví)
  2010   Projekty pro jiný svět (Jan Kaplický v DOXu)
  2010   První vlna nové české architektury na přelomu 70. a 80. let
  2010   Serpentine pavilon od Nouvela
  2010   Sial pro dnešní den (Proč nás Sial nepřestává zajímat)
  2010   Stanovisko k ochraně autorských práv ke stavbám jakožto rozmnoženinám autorského díla v reklamě / A perspective on the protection of copyrights to buildings as copies of copyrighted work in advertising
  2010   Stavby ze stavebnice
  2010   Vážně o humoru v architektuře a v umění
  2010   Zachraňte Svět!
  2011   Grand Prix a Česká cena
  2011   Jurkovičova vila otevřena
  2011   Krásné nové králíkárny
  2011   Loos v Praze
  2011   Městský dům (Novostavba na pražském Petrském náměstí)
  2011   Na jedné lodi (Nová budova ČVUT v Praze)
  2011   Nábřeží jako výzva (Role řeky ve městě)
  2011   Nadčasovost, přiměřenost, racionalita - cíle moderní funerální architektury
  2011   Nadechnutí Velké Bystřice (Obnova centra malého města)
  2011   O hustotě
  2011   Olověný Dušan 2011
  2011   Přešlapování v Revoluční (Projekt Revoluční/Lannova)
  2011   Říkal nám "čudlové" (Karel Hubáček: 23. 2. 1924 - 23. 11. 2011)
  2011   Současná architektura smutečních síní
  2011   Stroj na vzdělání (Kampus v Brně - Bohunicích)
  2011   Šťastné budovy (Rozhovor s architektkou Momoyo Kaijimou)
  2011   V architektonické stopě
  2011   Vyrobeno lidmi a rukama
  2012   Architektura je nositelem hodnot společnosti...
  2012   Dva mosty, dvě tradice
  2012   Kaplický neměl vyhrát
  2012   Manifest nového bydlení (80. výročí vzorové obytné kolonie ve Vídni)
  2012   Město jako téma
  2012   Metropolitní plán pro Prahu
  2012   Mezi abtraktním a konkrétním. Tadao Andó a jeho pojetí architektonického prostoru.
  2012   Od míčovny k cyklostezce
  2012   Pozorovatel architektury (S Hansem Ibelingsem o chůzi, krizi a evropské architektuře)
  2012   Stavím sám pro sebe (S Eduardem Soutem de Moura o architektuře a fotbalu)
  2012   Ze života architekta (Díl 10. - Kam odchází kouř a atrií)
  2013   Architektonická výstava roka
  2013   Architektura a ideologie (Výchovné instituce Adolfa Hitlera v protektorátu Čechy a Morava a v Říšské župě Sudety)
  2013   Architektura pražských synagog 16. a 17. století
  2013   Bratislavská Incheba úplně jinak (Soutěžní projekt Sialu z roku 1972)
  2013   Domy v pozadí (S architektem Viktorem Rudišem nejen o Lesné a Ósace)
  2013   Kolektivní domy a sociální politika českých průmyslových podniků v letech 1939-1953
  2013   Návrat k městu (Proměna Dolní oblasti Vítkovic)
  2013   Norská architektura
  2013   Osada Baba v Praze (Výstavní kolonie Svazu čs. díla)
  2013   Pamätník ľudovej architektúry
  2013   Rozhovory s cihlou
  2013   The Battle over Modern Architecture (Auguste Perret versus Le Corbusier - Le Corbusier versus Karel Teige)
  2013   Věřte sobě a věřte práci
  2013   Víra v nevyhnutelnost (Karel Teige a geneze minimálního obydlí)
  2013   Výhled na(de) vše
  2014   Bourání havířovského nádraží
  2014   Cena pro liberecký depozitář
  2014   Křížení v křížení
  2014   Objevování Ohmanna
  2014   Prostor pro lidi
  2014   Smutek v Brně
  2014   Střelecký ostrov
  2014   V architektuře jde o život (S Michaelem Kimmelmanem o obchodním domě Kotva, fetišizaci architektury a nejlepším evropském městě New Yorku)
  2014   V čem u nás bydlíme (Česká a slovenská účast na 14. bienále architektury v Benátkách)
  2014   Základy a elementy (Procházka po letošním architektonickém bienále)
  2015   Kubistická gotika
  2015   Město pro lom
  2015   Nahé domy (Rozhovor s architekty Pezo von Ellrichshausen)
  2015   Památníky naší doby (Bankovní architektura 90. let)
  2015   Počátky panelové výstavby ve Zlíně (První "panelák" v Československu)
  2015   Socialist Realist Architecture and the Problem of Tradition (The Case of Poland and Hungary)
  2015   Tropický modernismus aneb Latinská Amerika není jen Brazílie – Výstava architektury Latinské Ameriky v Muzeu moderního umění v New Yorku
  2016   Kino Varšava
  2016   Na východ od ráje (Architektúra benzínu)
  2016   Neskorý modernizmus v prostredí slovenských kúpelov
  2016   Nová česká cena
  2016   Sídliště a jeho Máj (Komunitní centrum Máj v Českých Budějovicích)
  2016   V pravěké vrstvě
  2016   Vize socialistického města na příkladu Nové Ostravy
  2017   Architektura bez dějin? (Christian Norberg-Schulz a fenomenologie architektury)
  2017   Paneláky nepředěláš (Rozhovor se Zděňkem Hölzelem)
  2017   Pokus o záchranu... (Architektura druhé poloviny 20. století)
  2017   Politické příčiny neúspěšné ochrany poválečné architektury
  2017   Proč se nám nedaří chránit poválečnou architekturu?
  2017   Torzo velkých plánů
  2017   Tři příčiny špatné ochrany poválečných staveb
  2018   Soulad v podstatném (Proměny domu Dubina v Domažlicích)
  2019   Architektura a státní bytová politika v letech třetí Československé republiky (1945-1948)
  2019   Minulost a perspektivy hradu na nábřeží Chrudimky
  2019   Veřejná knihovna jako experiment a hybridní prostor
  2020   BAM, PAM, LAM, KAM, ZAM...
  2020   Podoby a podstaty brutalismu
  2020   Těžká, ale radostná práce (Rozhovor Petra Volfa s architektem Ondřejem Chybíkem o zrodu nového areálu Vinařství Lahofer)
  2020   To je v naší moci (Opočenský Valouch Architekti)
  2021   Města na kraji nemocnic: Geopatogenní zóny jako architektonický fenomén
  2022   Ideální průmyslové město firmy Baťa (Teoretické studie průmyslových měst a jejich aplikace ve firemní praxi)
  2022   The First Steps of Socialist Realism in Czechoslovakia (A Long Visit of Soviet Architects in 1946/1947 and the Czechoslovak Response)
  2023   Lubomír Šlapeta a kostel sv. Mikuláše v Tiché u Frenštátu 1967-1976 (Vzpomínka na vznik sakrální stavby z doby normalizace)
pozvánka autorská
  published   title (subtitle)
  2000   Architekt Ladislav Lábus
pozvánka kolektivní
  published   title (subtitle)
  2010   Kamil Mrva Architects (Tvorba studia Kamila Mrvy)
almanach
  published   title (subtitle)
  2010   Almanach architektury 2010
architektonický projekt
  published   title (subtitle)
  1933   Novostavba vysoké školy chemicko-technologického inženýrství v Praze-Dejvicích
bakalářská práce
  published   title (subtitle)
  1997   Fotografie architektury v Čechách
diplomová (disertační) práce
  published   title (subtitle)
  1972   Jan IV. z Dražic - stavebník (Stavby biskupa a pánů z Dražic v letech 1301 - 1359)
  2010   Architektura a umění (Několik poznámek o přístupu k architektuře a umění: Yves Klein, Robert Smithson, Gordon Matta-Clark, Dan Graham a Herzog & de Meuron)
informační leták / informace autorská
  published   title (subtitle)
  2001   Frank Lloyd Wright and the Living City
  2005   Jan Koula 1855 - 1919: Architektura / kresba / umělecké řemeslo
katalogová pozvánka
  published   title (subtitle)
  2006   Michael Alder: Das Haus als Typ
magisterská práce
  published   title (subtitle)
  1997   Fotografie architektury v Čechách
periodikum
  published   title (subtitle)
  1998   Space Design (Czech Cubist/Rondocubist Architecture: A Reappreciation of the Revolution)
průvodce
  published   title (subtitle)
  1967   Moderní architektura v Gottwaldově
  1978   Praha 1900-1978 (Průvodce po moderní architektuře)
  1984   Gotické architektonické pamiatky Bratislavy
  2000   Průvodce pražskými stavbami devadesátých let oceněnými primátorem Janem Kaslem / Prague Buildings of the 90s Awarded the Major's Prize by Jan Kasl
  2009   Industriál Prahy 3 (Průmyslová architektura a technické stavby)
  2010   Josef Hoffmann (Architektonický průvodce / Architekturführer / Architecture Guide)
  2011   Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně
  2016   Zlínská architektura
  2018   Salon republiky
příležitostný tisk
  published   title (subtitle)
  1972   Jan Kotěra (1871 - 1923) (In margine uměleckého odkazu Jana Kotěry)
příloha
  published   title (subtitle)
  2010   Česká architektura 1999 - 2009 (Rejstříky jmenný, typologický a místní / Profily architektů a fotografů)
ročenka
  published   title (subtitle)
  2001   Architektura 2001 (Ročenka realizovaných staveb v České republice)
  2006   Česká architektura / Czech Architecture (2004 - 2005)
  2010   Česká architektura / Czech Architecture (2008 - 2009)
separát
  published   title (subtitle)
  nedatováno   Síňový prostor v chrámové architektuře doby románské a gotické
seznam vystavených prací
  published   title (subtitle)
  1966   Aktuální tendence českého užitého umění a průmyslového výtvarnictví (Seznam exponátů)
text
  published   title (subtitle)
  1987   Když jsem nastoupil cestu svého povolání...
učebnice
  published   title (subtitle)
  1967   Architektura (pro 4. ročník středních průmyslových škola stavebních)

architektura

autorská
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1948/04/04 - 1948/04/25   Jiří Procházka: Architektonické scénické návrhy, Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
1967/09/17 - 1967/10/15   Bedřich Feuerstein: Scénické návrhy, architektonické projekty, obrazy, Galerie Vincence Kramáře, Praha
1978/11/16 - 1978/12/31   Kamil Roškot 1886-1945: Architektonické dílo, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1979/08/23 - 1979/10/07   Josef Kranz: Architektonické dílo, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1981/11/27 - 1981/12/31   Zdenka Marie Nováková: Obrazy, architektura, Okresní galerie, Jičín (Jičín)
1984/06/19 - 1984/07/06   Zdenka Marie Nováková: Architektonická a maliarská tvorba, Výstavná sieň Laca Novomeského, Bratislava (Bratislava)
1984/10/01 - 1984/10/21   Zdenka Marie Nováková: Obrazy a architektura, Galerie Jindřicha Pruchy, Čáslav (Kutná Hora)
1987/07/11 - 1987/08/02   Zdenka Marie Nováková: Obrazy, architektura, Výstavní síň Malá skála, Malá Skála (Jablonec nad Nisou)
1989/01/24 - 1989/02/26   Zdenka Marie Nováková: Malířská a architektonická tvorba, Galerie d - Dientzenhoferův dům, Praha
1990/05/31 - 1990/06/24   Zdenka Marie Nováková: Obrazy - architektura, Okresní muzeum a galerie, Jičín (Jičín)
1995/04/18 -   Ron Arad: Objekty, design, architektonické návrhy, Národní technické muzeum, Praha
1997/04/24 - 1997/06/08   Wilhelm Holzbauer: Kontext a kontinuita, Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
1999/03/11 - 1999/05/02   Paul Engelmann, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
1999/11/16 - 1999/12/31   Jaroslav Fragner: Náčtry a plány, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2002/02/07 - 2002/04/02   Jakub Potůček: Naplijte na své domy, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Café 87, Olomouc (Olomouc)
2002/11/12 - 2003/02/09   Jan Kotěra a jeho práce pro firmu Baťa ve Zlíně, Zámek Zlín, Zlín (Zlín)
2002/12/03 - 2002/12/30   Tomáš Černoušek 1927 - 2001, Galerie Caesar, Olomouc (Olomouc)
2007/09/20 - 2007/10/21   Alena Šrámková: Architektura, Dům umění, České Budějovice (České Budějovice)
2007/12/11 - 2008/01/19   Pleskot, Galerie Zdeněk Sklenář, Praha
2008/04/18 - 2008/05/11   Alena Šrámková, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2009/03/20 - 2009/05/17   Architekt Oscar Niemeyer ve fotografiích Damjana Prelovšeka, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2009/03/20 - 2009/05/31   Fenomén Baťa: Zlínská architektura 1910-1960, Veletržní palác, Praha
2009/11/18 - 2010/02/21   Libor Stavjaník: Eine Garage zum Verkaufen, Tschechisches Zentrum München (České centrum Mnichov), Mnichov (München)
2009/12/04 - 2010/02/07   Logika prostoru. Architekt Robert Konieczny, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2010/02/17 - 2010/04/11   Thomas Mayer - fotograf, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2014/07/17 - 2014/08/27   Josip Plečnik: Skici. Plečnikova Lublaň na architektonických skicách ze soukromé sbírky Damjana Prelovšeka, Dům umění, Opava (Opava)
2015/02/02 - 2015/03/01   Začátek konce, Polička/Shelf (malá galerie autorské knihy v Centru současného umění DOX), Praha
2016/09/17 - 2016/10/29   Michal Šarše: Věc Oidipus, Galerie Dorka, Domažlice (Domažlice)
2018/05/10 - 2018/06/10   Architektura zmocňující se prostoru: Alfred Neumann život a dílo, Galerie Jaroslava Krále, Brno (Brno-město)
kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1949   Architektura Národů SSSR z dávné minulosti k výstavbě socialistického dneška, Praha, Praha
1957/02/02 -   Bydlení 1945-1955 (Výstava bytové výstavby), Mánes, Praha
1959/04/16 -   10 let československé architektury, Obecní dům, Praha
1964/06/05 - 1964/30/08   Wien um 1900, Kulturamt der Stadt Wien, Vídeň (Wien)
1973/04/27 - 1973/05/04   Architektonické památky staré Gruzie, Vlašský dvůr, Kutná Hora (Kutná Hora)
1974/09/12 - 1974/10/30   Tvořivá léta - 25 let Stavoprojektu, Výstavní síň Masné krámy, Plzeň (Plzeň-město)
1981/05/21 - 1981/07/05   Počátky moderní architektury na Moravě a ve Slezsku, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1982/11/11 - 1983/01/16   Olomoucká architektura XX. století, 1. část: 1900–1950, Vlastivědné muzeum, Olomouc (Olomouc)
1983/06/23 - 1983/08/21   Sigma: Architektura 1967 - 1982, Krajské vlastivědné muzeum, Olomouc (Olomouc)
1983/09 - 1983/10   Otmar Oliva: Plastiky, Miroslav Vochta: Architektonické návrhy, Sovinec, Sovinec, Jiříkov (Bruntál)
1984/06/15 - 1984/07/12   Výstava mladých malířů, sochařů a architektů, Nová radnice, Brno (Brno-město)
1984/10/25 - 1984/12/31   Historismus - architektura 2. pol. 19. století na Moravě a ve Slezsku, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1985/03/05 - 1985/04/07   (NE)SHODY Architektura v pracovním a životním prostředí venkova, Kabinet architektury, Brno (Brno-město)
1985/09 - 1985/10   Malovaná architektura: Fantazie, skici a návrhy architektů, Středočeské muzeum, Roztoky (Praha-západ)
1987/12/10 - 1988/01/31   Moravské lázně v proměnách dvou staletí, Oblastní galerie výtvarného umění v Olomouci, Olomouc (Olomouc)
1988   Národní kulturní památka Přemyslovský palác v Olomouci, Přemyslovský palác, Olomouc (Olomouc)
1990/05/10 - 1990/06/17   Výstava soutěžních návrhů Přednádražní prostor Olomouc, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1992/03/12 - 1992/04/19   Baťova architektura Zlína, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1993/02/04 - 1993/03/07   Sbírka architektury se představuje, Palác Kinských, Praha
1994/04/21 - 1994/05/08   Dimitris Manikas a žáci: Projekty pro Kremži a Olomouc, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
1995/12/14 - 1996/02/02   Miroslav Lorenc, Jaromír Krejcar: Zlínská moderní architektura a pražská avantgarda, Dům umění, Zlín (Zlín)
1999/01/21 - 1999/02/21   Architektonická soutěž na Arcidiecézní muzeum v Olomouci 1998, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2000/12/07 - 2001/01/14   Sedmá olomoucká kašna, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2001/10/04 - 2001/10/28   Urbanistická soutěž Centrum-jih v Olomouci, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2002/12/18 - 2003/02/16   Splátka dluhu: Praha a její německy hovořící architekti 1900–1938, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2003/05/25 - 2003/08/31   Begleichung der Schuld: In Prag tätige deutschprachige Architekten 1900–1938, Kunstforum Ostdeutsche Galerie, Řezno (Regensburg)
2004/03/23 - 2004/04/24   Mimoevropské satelity firmy Baťa, Zámek Zlín, Zlín (Zlín)
2004/06/10 - 2004/07/18   Et in Arcadia ego: Historické zahrady Kroměříže / Historical Gardens at Kroměříž, Arcidiecézní muzeum Kroměříž, Kroměříž (Kroměříž)
2004/06/22 - 2004/07/18   90 let rakovnické sokolovny Otokara Novotného, Rabasova galerie, Výstavní síň na radnici, Rakovník (Rakovník)
2004/08/05 - 2004/09/05   Lubomír Šlapeta (1908 - 1983) - Čestmír Šlapeta (1909 - 1999): Architektonické dílo, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2004/09/28 - 2004/10/31   Lubomír Šlapeta (1908 - 1983) - Čestmír Šlapeta (1909 - 1999): Architektonické dílo, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Vratislav (Wrocław, Breslau)
2004/12/09 - 2005/02/06   Et in Arcadia ego: Historické zahrady Kroměříže / Historical Gardens at Kroměříž, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2005/01/24 - 2005/02/13   Lubomír Šlapeta (1908 - 1983) - Čestmír Šlapeta (1909 - 1999): Architektonické dílo, SHARP, Varšava (Warszawa)
2005/03/18 - 2005/04/10   Olověný Dušan 2005, Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových, Praha
2005/05/11 - 2005/06/28   Lubomír Šlapeta (1908 - 1983) - Čestmír Šlapeta (1909 - 1999): Architektonické dílo, Eidgenössische Technische Hochschule Zürich / ETH Zürich (Federální vysoká škola technická), Curych (Zürich)
2005/08/25 - 2005/09/30   Lubomír Šlapeta (1908 - 1983) - Čestmír Šlapeta (1909 - 1999): Architektonické dílo, Důl Michal, Michálkovice, Ostrava (Ostrava-město)
2005/10/17 - 2005/11/04   Lubomír Šlapeta (1908 - 1983) - Čestmír Šlapeta (1909 - 1999): Architektonické dílo, Dům umění, Pécsvárad
2006/01/19 - 2006/02/20   Begleichung der Schuld: In Prag tätige deutschprachige Architekten 1900–1938, Tschechisches Zentrum Wien (České centrum Vídeň), Vídeň (Wien)
2006/03/18 - 2006/04/23   Olověný Dušan 2006. Školní projekty posluchačů architektury na FA ČVUT v Praze, Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových, Praha
2006/11/16 - 2007/02/05   Un Jardin d'Hiver präsentiert. Bottom up. Bauen für eine bessere Welt. 9 Projekte für Johannesburg, Architekturzentrum Wien (Az W), Vídeň (Wien)
2007/06/14 - 2007/10/14   Slavné vily Olomouckého kraje, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2008/02/06 - 2008/03/24   René van Zuuk Architekten, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2008/03/12 - 2008/04/13   Generace +, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)
2008/07/22 - 2008/08/31   Big Deal, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)
2009/06/25 - 2009/08/30   Architekti DaM, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2009/11/03 - 2010/01/24   Exotismy v architektuře XX. století v Čechách a na Moravě, Zámek Zlín, Zlín (Zlín)
2009/11/19 - 2010/02/21   Zlín – Modellstadt der Moderne, Pinakothek der Moderne, Mnichov (München)
2009/12/02 - 2010/01/24   Krajské kulturní a vzdělávací centrum ve Zlíně, Dům umění, Zlín (Zlín)
2010/01/20 - 2010/02/28   Kamil Mrva Architects, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2010/02/17 - 2010/04/11   Kazuyo Sejima, Ryue Nishizawa (SANAA): Škola managementu a designu v Zollvereinu, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2010/03/04 - 2010/04/26   N. Y. 24, DOX, Centrum současného umění / Centre for Contemporary Art, Praha
2010/06/15 - 2010/08/29   Aulík Fišer architekti: Návrhy a realizace 1995-2010, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2010/12/16 - 2011/03/20   Vratislav 20/20 – architektura 1990–2010, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2010/12/22 - 2011/02/05   Věra a Vladimír Machoninovi: 60'/70', Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2011/01/20 - 2011/03/27   SIAL: Sdružení inženýrů a architektů Liberec, Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
2012/02/08 - 2012/03/04   a1architects: mi/alý dům / the small house, Dům umění, České Budějovice (České Budějovice)
2013/11/19 - 2014/02/09   Lesk, barvy a iluze. Architektura Plzně v šedesátých letech, Západočeská galerie v Plzni, Plzeň (Plzeň-město)
2013/12/02 - 2014/01/26   Architektura a víno ve střední Evropě, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2014/01/29 - 2014/04/20   Sakrální architektura pro firmu Baťa – realizace a návrhy, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, p. o., Zlín (Zlín)
2014/06/05 - 2014/11/23   Township of Domestic Parts: Made in Taiwan (Taiwan Pavilion: 14th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia), Palazzo delle Prigioni, Benátky (Venezia)
2014/06/07 - 2014/11/23   Moskva: Urban Space (14th International Architecture Exhibition – la Biennale di Venezia), Santa Maria della Pietá, Benátky (Venezia)
2018/11/29 - 2018/12/29   AFF Architekten: Ambiguous Form Finder, Dům umění, České Budějovice (České Budějovice)
nevýtvarná
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2000/11/23 - 2001/01/07   The last Flowers of the Middle Ages, Palazzo Venezia
performace/akce
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2020/10801 - 2020/10/07   Den architektury 2020, _, _
přednáška/projev
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2008/12/18 - 2006/02/01   Projektil, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
2010/03/09   Architektura 1989 - 2009, Wortnerův dům Alšovy jihočeské galerie, České Budějovice (České Budějovice)
2010/04/06   Kam vlastně kráčíme?, Wortnerův dům Alšovy jihočeské galerie, České Budějovice (České Budějovice)
2010/05/04   Architektura se zavřenýma očima. Architektura Coop Himmelb(l)au 1968 - 2006, Wortnerův dům Alšovy jihočeské galerie, České Budějovice (České Budějovice)
2010/05/18   1 + 1 = 3. Paradox jako řešení, Wortnerův dům Alšovy jihočeské galerie, České Budějovice (České Budějovice)
2016/10/18   Přednáška Adama Caruso, Kostel sv. Rodiny, České Budějovice (České Budějovice)
symposium/seminář
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
2013/12/02   Mezinárodní sympozium Víno / architektura / krajina, Betlémská kaple, Václavský sál, Praha