Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

type of document: kniha
imprint date: 2000
number of page: 638, (2), vazba, přebal
dimensions [mm]: 313 x 220
language: slovenský
version: 1.
ISBN: 80-8059-031-1

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

 

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

person   born   note
Rusinová Zora   3. 5. 1950   editorka

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

person   born   note
Abelovský Ján   30. 4. 1950    
Bajcurová Katarína   7. 9. 1957    
Beskid Vladimír   1962    
Dulla Matuš   1. 6. 1950    
Geržová Jana   18. 2. 1951    
Hrabušický Aurel   1. 6. 1955    
Ilečková Silvia   2. 10. 1938    
Jablonská Beata   1. 7. 1967    
Jančár Ivan   4. 9. 1959    
Janovíčková Marta   1953    
Kolesár Zdeno   1960    
Kubíková Klára        
Macek Václav   19. 6. 1952    
Matuštík Radislav   18. 4. 1929    
Mojžišová Iva   4. 4. 1939    
Poláčková Dagmar   1954    
Rusinová Zora   3. 5. 1950    
Rusnáková Katarína   7. 10. 1959    
Schrammová Ágnes   23. 1. 1950    
Šlachta Štefan   6. 12. 1939    
Trojanová Eva   1939    
Vančová Tatiana   1943    
Vrbanová Alena   1960    
Zervan Marian   12. 9. 1952    

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

person   born   note
Adamčiak Milan   16. 12. 1946    
Alexy Andrej   8. 5. 1965    
Alexy Janko   25. 1. 1894    
Antal Eduard   18. 5. 1929    
Aufricht Karol   10. 9. 1910    
Bahna Ján   8. 4. 1944    
Balán Alois   2. 2. 1891    
Balko Stanislav   29. 9. 1943    
Bán Andrej   28. 4. 1964    
Barčík Andrej   20. 11. 1928    
Baron Karol   13. 9. 1939    
Bartoš Peter   29. 4. 1938    
Bartusz Juraj   23. 10. 1933    
Bartuszová Mária   24. 4. 1936    
Bauer Konštantín   24. 11. 1893    
Bauernfreund Jakub   25. 10. 1904    
Bazovský Miloš   11. 1. 1899    
Belluš Emil   19. 9. 1899    
Belohradský Štefan   30. 8. 1930    
Benka Martin   21. 9. 1888    
Berger Ján   5. 3. 1944    
Berndl Richard   8. 2. 1875    
Bezáková Helena   19. 8. 1936    
Bičanský (Bittsánszky) Kornel   1868    
Binder Pavol   2. 6. 1935    
Blažo Marko   8. 10. 1972    
Blecha Lubomír   16. 3. 1933    
Blühová Irena   2. 3. 1904    
Bočkay Milan   17. 6. 1946    
Bočkayová Omiliaková Klára   27. 5. 1948    
Bogár Michal   1. 8. 1960    
Brunovský Albín   25. 12. 1935    
Bubán Stanislav   5. 5. 1961    
Bubánová Tauchmannová Simona   31. 7. 1961    
Budaj Ján   10. 2. 1952    
Cepka Anton   17. 1. 1936    
Cigler Václav   21. 4. 1929    
Csudai Ivan   18. 8. 1959    
Cyprich Robert   13. 9. 1951    
Čarný Ladislav (Laco)   24. 12. 1949    
Čierny Anton   23. 12. 1963    
Čunderlík Marián   31. 1. 1926    
Daučíková Anna   18. 8. 1950    
Dedeček Vladimír   26. 5. 1929    
Dobeš Milan   29. 7. 1929    
Dohnány Miloš   4. 1. 1904    
Duchajová Švehlová Želmíra   6. 5. 1880    
Ďurček Ľubomír   30. 8. 1948    
Eisenreich Peter        
Ferianc Dušan        
Fila Rudolf   19. 7. 1932    
Filko Stano   15. 6. 1937    
Filo Julián   10. 5. 1921    
Fischer Daniel   11. 4. 1950    
Fischer Dušan        
Fuchs Bohuslav   24. 3. 1895    
Fulla Ľudovít   27. 2. 1902    
Galanda Mikuláš   4. 5. 1895    
Galovský Roman   7. 4. 1962    
Gavula Matej   14. 4. 1972    
Gažovič Vladimír   9. 11. 1939    
Grossmann Jiří   4. 4. 1892    
Guderna Ladislav   1. 6. 1921    
Gwerk Edmund   15. 2. 1895    
Györgyi Géza   10. 9. 1851    
Hájek Roman        
Halász-Hradil Elemír   18. 4. 1873    
Havránková Milota   7. 8. 1945    
Havrilla (Havrila) Vladimír (Vlado)   13. 5. 1943    
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921    
Hložník Vincent   22. 10. 1919    
Hoepfner Quidó   23. 8. 1868    
Hoffstädter Bedrich   15. 11. 1910    
Hoffstädter Ján   3. 8. 1951    
Honty Tibor   9. 5. 1907    
Horová Kováčiková Julie   28. 1. 1906    
Hostiňák Bohdan   18. 9. 1968    
Hradský Ľudovít (Ludvík)   11. 5. 1902    
Hulík Viktor   13. 8. 1949    
Chmel Viliam   14. 10. 1917    
Chovanec Jozef   19. 11. 1925    
Ilečko Alexander   25. 2. 1937    
Jakab Dezider   4. 11. 1864    
Jakabčic Michal   14. 9. 1930    
Jakoby Július   28. 3. 1903    
Janák Rastislav   7. 5. 1942    
Jančovič Robert   29. 1. 1958    
Jankovič Jozef   8. 11. 1937    
Jasusch (Jaszusch) Anton   25. 4. 1882    
Jurkovič Dušan   23. 8. 1868    
Kállay Dušan   19. 6. 1948    
Kállay Karol   26. 4. 1926    
Kalný Igor   16. 8. 1957    
Kern Michal   1. 5. 1938    
Klimo Alojz   8. 3. 1922    
Klimová Tamara   19. 1. 1922    
Kočiš Jaroslav   30. 6. 1933    
Kolenčík Vojtech   17. 7. 1955    
Koller Július   28. 5. 1939    
Komor Marcel   7. 11. 1868    
Kompánek Vladimír   28. 10. 1927    
Koniarek Ján   30. 1. 1878    
Kordoš Vladimír   22. 1. 1945    
Körössy Albert   18. 6. 1869    
Kostka Jozef   29. 1. 1912    
Kovačovský Patrik   14. 9. 1970    
Kövári Kačmarik Konštantín   19. 9. 1882    
Kraicová Viera   5. 7. 1920    
Králik Dušan   20. 4. 1941    
Králik Ľubomír   18. 8. 1961    
Kramár Eugen   5. 5. 1914    
Krén Matej   20. 4. 1958    
Krivoš Rudolf   16. 11. 1933    
Kubinská Monika   1. 4. 1966    
Kubinský Bohuš   20. 5. 1966    
Kusý Martin   3. 10. 1948    
Kuzma Dušan   17. 3. 1927    
Lacko Jozef   19. 1. 1917    
Laky Miloslav (Miloš)   4. 1. 1948    
Laluha Milan   11. 11. 1930    
Laubert Otis   8. 1. 1946    
Lauffová Ľubica   17. 5. 1949    
Lehocká Denisa   28. 1. 1971    
Lechner Ödön   25. 8. 1845    
Lizoň Peter   21. 6. 1938    
Longauer Ľubomír   2. 6. 1948    
Lukačovič Štefan   11. 2. 1913    
Majerník Cyprian   24. 11. 1909    
Mallý Gustáv   21. 5. 1879    
Marek Josef   17. 1. 1889    
Marko Ivan   25. 10. 1941    
Marth Juraj   2. 8. 1939    
Martinček Martin   30. 1. 1913    
Masarovičová Erna   12. 2. 1926    
Matejka Peter   26. 6. 1913    
Medgyaszay István   23. 8. 1877    
Medňanský (Mednyánszky) Ladislav   30. 4. 1852    
Meliš Juraj   13. 7. 1942    
Meluzin Peter   13. 9. 1947    
Meško Marián   13. 11. 1945    
Milučký Ferdinand   26. 9. 1929    
Minárik Igor   23. 10. 1948    
Miňovský Rudolf   19. 1. 1921    
Mlynárčik Alex   14. 10. 1934    
Mudroch Ján   28. 3. 1909    
Mudroch Marián   25. 6. 1945    
Murin Michal   30. 6. 1963    
Murmann Jozef   5. 3. 1889    
Nemes Endre   10. 11. 1909    
Németh Ilona   28. 1. 1963    
Nevan Eugen   18. 1. 1914    
Ondák Roman   5. 8. 1966    
Ondreička Boris   6. 9. 1969    
Ondriaš Jozef   31. 7. 1950    
Ondrušek Peter   16. 8. 1973    
Oravec Viktor   3. 3. 1960    
Ossif Vladimír   21. 11. 1954    
Ovčáček Eduard   5. 3. 1933    
Pagáč Ladislav   24. 11. 1949    
Pagáč Milan   4. 4. 1960    
Pala Štěpán   15. 12. 1944    
Palová Zora   22. 12. 1947    
Palugyay Zoltán (Zolo)   9. 11. 1898    
Paluš Karol   27. 5. 1925    
Paňák Pavol   1. 10. 1948    
Pásztor Peter   25. 9. 1948    
Paštéka Milan   20. 5. 1931    
Pecha Pavel   1. 8. 1962    
Pechr Čestmír   30. 9. 1926    
Pichler Karol   22. 12. 1957    
Plicka Karel   14. 10. 1894    
Popovič Vladimír   27. 11. 1939    
Prokop Štefan   25. 9. 1941    
Purkyňová Ludmila   17. 6. 1928    
Reichentál František   6. 5. 1895    
Rigele Alois   8. 2. 1879    
Riškovič Alojz   27. 8. 1925    
Rittner Josef   13. 9. 1868    
Roller Peter   7. 7. 1948    
Rónai Peter   6. 7. 1953    
Ronaiová Filová Veronika   21. 5. 1951    
Rossmann Zdeněk   3. 9. 1905    
Rossmannová Doleželová Marie   9. 12. 1909    
Rostoka Vladislav   18. 5. 1948    
Rudavská Mária   10. 10. 1941    
Rudavský Andrej   29. 11. 1933    
Sadovská Dorota   5. 2. 1973    
Sedlák Jozef   20. 3. 1958    
Semian Ervín   24. 1. 1921    
Schiller Gejza   21. 4. 1894    
Schiller Jenő        
Schurmann Maxmilián   29. 8. 1890    
Sigetová Agneša   5. 6. 1939    
Sikora Rudolf   17. 4. 1946    
Sokol Koloman   12. 12. 1902    
Stacho Ľubo   13. 8. 1953    
Stano Tono   24. 3. 1960    
Stockar Rudolf   25. 5. 1886    
Šilinger Klement   15. 11. 1887    
Šimerová Martinčeková Ester   23. 1. 1909    
Špitz Ernest   16. 7. 1927    
Štěpán Ivan   16. 6. 1937    
Švolík Miro   13. 4. 1960    
Teren Laco   11. 6. 1960    
Tóth Paľo   31. 12. 1928    
Tóth (Monogramista T.D) Dezider   13. 3. 1947    
Tröster František   20. 12. 1904    
Uher Rudolf   19. 7. 1913    
Urban Ľudovít   18. 2. 1960    
Urbásek Miloš   28. 7. 1932    
Urbásek Robert   1. 12. 1965    
Vanek Imrich   20. 3. 1931    
Varga Kamil   22. 12. 1962    
Vargová Emőke   29. 7. 1965    
Vaško Imrich   15. 11. 1958    
Vécsei Ignác   6. 4. 1883    
Vilhan Vojtech   13. 7. 1926    
Voštenák Dušan   23. 2. 1954    
Vychodil Ladislav   28. 2. 1920    
Weiner Kráľ Imro   26. 10. 1901    
Weinwurm Fridrich (Bedřich)   30. 8. 1885    
Weisslechner Karol   13. 2. 1957    
Zavarský Ján   31. 7. 1948    
Závodný Jiří (Juraj)   13. 7. 1960    
Zmeták Ernest   12. 1. 1919    
Žačko Askold   15. 2. 1946    
Želibská Shejbalová Jana   3. 5. 1941    
Želibský Ján   24. 11. 1907    
Žitňanský Márius   1. 6. 1952    
Župník Peter   14. 8. 1961    

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

person   born   note
Schreiber Bedřich   29. 6. 1952    

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

person   born   note
Breier Pavol   14. 3. 1952    
Grosz Norbert        
Marenčin Martin   21. 10. 1956    
Mičúchová Anna        
Sternmüller Ladislav        
Učníková Jarmila   13. 9. 1942    

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

person   born   note
Havelská Beáta       resumé

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

institution, city
Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava)

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

institution, city
Bratislavské tlačiarne, a.s., Bratislava (Bratislava)

Dějiny slovenského výtvarného umenia: 20. storočie

  institution, city, signature, notes  
  K 235184