obálka - Jan Solpera

Umění vítězného lidu

subtitle: Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února

type of document: katalog kolektivní
imprint date: 1978
number of page: (32), obálka
dimensions [mm]: 286 x 205
language: český

notes:
text podepsaný Svaz československých výtvrných umělců

Umění vítězného lidu

obálka - Jan Solpera
 

Umění vítězného lidu

person   born
Adamcová Jiřina   6. 6. 1927
Adamec Arno   28. 7. 1922
Alt Jaroslav   30. 7. 1927
Altmann Jiří   28. 1. 1942
Altmanová Viškovská Aloisie   23. 3. 1923
Anderle Jiří   14. 9. 1936
Andrýsková Bačáková Riana   7. 8. 1911
Antalová Elvíra   21. 10. 1924
Antek Jožka   30. 11. 1911
Antonová Alena   16. 12. 1930
Axman Miloš   20. 11. 1926
Babíček Jiří   24. 4. 1930
Baborák Milan   26. 6. 1924
Bacskai Vojtech   26. 7. 1935
Bačík Emil   4. 5. 1929
Baják Josef   20. 2. 1906
Baláž Jozef   14. 3. 1923
Balažovjech-Klincová Zlatica   13. 11. 1920
Balogh Ludvík   1922
Balšianková Margita   22. 12. 1940
Baník Teodor   28. 11. 1929
Barč Petr   17. 4. 1941
Bareš Petr   11. 8. 1937
Barinka Jozef   15. 1. 1944
Barta Július   23. 11. 1922
Bártfay Tibor   12. 5. 1922
Bartoš Jan   24. 11. 1947
Bartoš Jaroslav (Rek)   23. 4. 1926
Bartošíková Oľga   18. 8. 1922
Bartošová Anna   1. 12. 1938
Bartusz Juraj   23. 10. 1933
Bartuszová Mária   24. 4. 1936
Bauch Jan   16. 11. 1898
Běhůnek Josef   27. 12. 1931
Bejček Václav   12. 7. 1922
Bělohlávek František   11. 5. 1924
Bělohlávková Marie   14. 10. 1924
Benda Břetislav   28. 3. 1897
Benda Milan   6. 10. 1941
Bendík Jozef   14. 2. 1903
Beneš Karel   1. 5. 1932
Beneš Vlastimil   3. 10. 1919
Berák Ladislav   7. 6. 1938
Beráková Javorová Drahomíra   10. 4. 1938
Beránková Ducháčková Věra   19. 11. 1909
Beranová Tamara   2. 3. 1937
Berger Ján   5. 3. 1944
Berger Ladislav   1. 11. 1942
Berger Vlastimil   19. 2. 1923
Bergerová Alena   16. 2. 1930
Berková Dagmar   6. 6. 1922
Bičovská Jaroslava   8. 12. 1945
Bíroš Stanislav   12. 11. 1901
Blabolilová Marie   4. 3. 1948
Blažek Jan   23. 10. 1947
Blažek Jan   10. 1. 1920
Bocker Jaroslav   19. 2. 1940
Boríková Jančovičová Lýdia   2. 5. 1950
Born Adolf   12. 6. 1930
Bouda Cyril   14. 11. 1901
Boukal Václav   18. 6. 1922
Brabec Karel   19. 10. 1928
Bradáček Jiří   27. 6. 1922
Brezina Slavomír   28. 7. 1944
Brodský Jiří   27. 2. 1941
Brotánek Miroslav   4. 12. 1916
Brož Josef   13. 8. 1904
Brun Róbert   2. 11. 1948
Brunovský Albín   25. 12. 1935
Bubeníček Václav   1. 6. 1913
Burant František   13. 2. 1924
Bureš Jaroslav   7. 3. 1915
Burešová Růžena   14. 8. 1927
Burianová Josefa   10. 11. 1935
Cihelka Vilém   15. 5. 1924
Coufal Jan   13. 3. 1947
Crha Zdenko   26. 7. 1931
Crhová Elena   6. 6. 1933
Cubrová Magdalena   18. 4. 1952
Cvengrošová Ľudmila   17. 6. 1937
Cvrček Radoš   13. 4. 1944
Čapka Štefan   20. 8. 1921
Čemický Ladislav   24. 3. 1909
Čemus Otakar   25. 2. 1928
Čepelák Ladislav   25. 6. 1924
Čermáková Alena   28. 2. 1926
Černá Magdalena   24. 12. 1944
Černý Jaroslav   1. 6. 1904
Černý Josef   1. 10. 1934
Černý Václav   17. 4. 1929
Červ Jan   6. 8. 1905
Červenková Pešková Marie   13. 6. 1946
Čičatka Jaromír   19. 3. 1939
Činčerová Eva   16. 11. 1943
Čtverák Lubomír   1929
Darázsová Rozália   9. 10. 1948
Dařenová Drahomíra   29. 1. 1928
Dlouhý Václav   8. 11. 1923
Dobiš Peter   4. 4. 1950
Doboš Andrej   4. 11. 1911
Dobošová Zlatica   29. 1. 1946
Drahotušský Oldřich   19. 2. 1929
Drápal Vladimír   29. 10. 1921
Drexler Karol   18. 1. 1923
Drha Josef   3. 3. 1912
Drhlíková Helena   22. 2. 1947
Dřevo Josef   3. 1. 1933
Dubay Orest   15. 8. 1919
Dúbravec Marcel   24. 10. 1948
Dúbravková-Lehotská Magdalena   12. 5. 1946
Duda Stanislav   2. 7. 1921
Dudek Zdeněk   9. 2. 1941
Dulanský Ivan   15. 12. 1941
Dusík Stano   6. 6. 1946
Dusíková Maja   30. 8. 1946
Dušek Jiří   21. 2. 1921
Dušek Lubomír   14. 12. 1951
Dvořák Jaroslav Eduard   5. 6. 1946
Dvořák Pavel   1. 4. 1919
Eckerdt Alexander   6. 7. 1932
Eibl Vítězslav   6. 6. 1928
Emler František   26. 7. 1912
Fabini Jozef   10. 10. 1908
Farár Vladimír   23. 4. 1935
Filo Julián   10. 5. 1921
Filová Mária   27. 12. 1927
Fišárek Alois   16. 7. 1906
Fládr Ladislav   27. 6. 1935
Fojtík Quido   30. 4. 1926
Formánek Petr   24. 1. 1944
Forstová Helena   3. 7. 1933
Friedrich Lubor   23. 5. 1923
Frömlová Věra   3. 8. 1924
Frydecký Václav   8. 9. 1931
Fuchs Alfred   17. 2. 1925
Fuchs Jiří   22. 4. 1949
Fulka Emil   24. 1. 1947
Gaj Andrej   29. 1. 1932
Gajda Vladislav   17. 7. 1925
Gajdoš Ladislav   4. 6. 1940
Gašpar Milan   17. 8. 1952
Gebauer Kurt   18. 8. 1941
Gergeľová Viera   3. 11. 1930
Gibala František (Fraňo)   5. 4. 1912
Goliášová Drobná Anna   17. 1. 1931
Grim Aleš   15. 10. 1927
Grimm Jan   17. 4. 1943
Grmelová Porubská Anna   31. 1. 1926
Grohmanová Zora   11. 6. 1944
Gross František   19. 4. 1909
Gruber Ivan   9. 7. 1929
Grus Jaroslav   13. 8. 1891
Gruškovský Jiří   24. 4. 1922
Habarta Jan   15. 11. 1919
Habarta Jiří   11. 6. 1943
Haise Václav   26. 9. 1903
Hájek Vladimír   1. 10. 1926
Hajerová Svata   28. 8. 1917
Hála František   24. 3. 1898
Hála Jan   21. 8. 1937
Halata Dobroslav   1. 12. 1943
Hampl Petr   9. 10. 1943
Hamsík Mojmír   26. 11. 1921
Hamsíková Salmonová Radana   20. 1. 1941
Hana Petr   4. 6. 1945
Hána Jan   28. 10. 1927
Hanuš Břetislav   16. 9. 1921
Hanych Rudolf   11. 4. 1906
Hanzík Stanislav   24. 7. 1931
Hanzl Stanislav   9. 10. 1919
Harangozó Stanislav   19. 11. 1946
Harcuba Jiří   6. 12. 1928
Hartingerová Tobolíková Jiřina   28. 8. 1941
Havelka Adolf   9. 7. 1930
Havelka Luděk   27. 4. 1941
Havelková Linhartová Eva   26. 6. 1929
Havlíčková Daniela   18. 4. 1946
Havrila Ján   3. 6. 1933
Hegr Jindřich   19. 3. 1933
Heřmanská Eva   19. 6. 1950
Hlavatý Václav   16. 1. 1925
Hlavinka Čestmír   8. 8. 1931
Hložník Ferdinand   18. 11. 1921
Hložník Vincent   22. 10. 1919
Hložníková Zuzana   1952
Hlubuček Vladimír   20. 10. 1928
Hlubučková Soukupová Natalie   4. 10. 1929
Hodonský František   19. 2. 1945
Hofman Karel   14. 9. 1906
Holakovský Břetislav   18. 7. 1926
Hollerová Marie   29. 11. 1910
Hološka Ľudovít   18. 9. 1943
Holoubek Jan   11. 2. 1949
Holub Oldřich   5. 7. 1924
Horálek Bedřich   4. 3. 1913
Horný Stanislav   13. 11. 1952
Hošek Zdeněk   7. 10. 1948
Houra Miroslav   3. 8. 1933
Housa Vlastislav   1. 1. 1932
Hovorka Juraj   17. 5. 1926
Hraba Václav   17. 5. 1938
Hrádek Josef   14. 6. 1904
Hrčka Milan   24. 4. 1947
Hrubá Božena   25. 1. 1926
Hruška Jiří   10. 2. 1921
Hruška Karel   19. 3. 1930
Hruška Miloš   6. 11. 1924
Hudeček Miroslav   30. 4. 1935
Hvozdenský Josef   7. 3. 1932
Chabadová Marta   2. 3. 1950
Chadima Jiří   6. 6. 1923
Chochole Ladislav   3. 7. 1931
Chorý Rudolf   17. 4. 1929
Chovanec Karel   19. 5. 1941
Chovanec Milan   9. 1. 1943
Chovanová Zuzana   11. 1. 1951
Chramosta Cyril   6. 8. 1908
Chudomel Jaroslav   7. 2. 1929
Ilavský Ján   15. 12. 1924
Ilavský Jozef   28. 10. 1940
Ilečko Ľudovít   14. 10. 1910
Istler Tomáš   10. 10. 1947
Jakoby Július   28. 3. 1903
Jakšová Polívková Ludmila   10. 4. 1921
Jalůvka Ladislav   15. 6. 1932
Jamníková Gabrielová Ludmila   17. 7. 1926
Jaňák Jozef   4. 5. 1947
Jánoška Ján   24. 9. 1923
Janouch Ladislav   14. 6. 1944
Ježek Stanislav   6. 7. 1904
Jindra Jaromír   26. 3. 1895
Jíra Josef   11. 10. 1929
Jiroudek František   17. 2. 1914
Jiřikovský Jan   7. 5. 1906
Jüngling Jan   5. 11. 1946
Jurčák Jaroslav   17. 6. 1937
Jurík František   10. 7. 1923
Kabátová Táborská Zdenka   3. 6. 1933
Kadera Jaroslav   12. 4. 1920
Kadlčík Josef   1. 2. 1941
Kadlec Dušan   21. 12. 1942
Kadrnožka Dimitrij   29. 10. 1923
Kafka Vladimír   25. 10. 1928
Kafková Zdena   20. 11. 1944
Kaiser Jaroslav   21. 2. 1919
Kalašová Svobodová Jarmila   15. 8. 1927
Kalman Peter   30. 8. 1945
Kaloč Jiří   22. 10. 1943
Kardelisová Viera   15. 6. 1947
Karmazín Jiří   24. 12. 1932
Karoušek Ladislav   17. 9. 1926
Kašpar Jiří   11. 6. 1941
Kavan Jan   26. 5. 1905
Kavanová Stanislava   8. 8. 1943
Kavecký Tibor   23. 2. 1930
Kilian Josef   22. 12. 1918
Kiml Václav   19. 1. 1928
Kimová Huberta   24. 2. 1903
Klimeš Josef   15. 1. 1928
Klosová Blanka   15. 7. 1908
Klouda Hynek   8. 2. 1930
Kloudová Marta   5. 5. 1930
Knil Jaroslav   14. 1. 1929
Knobloch Milan   10. 8. 1921
Kocmanová Perná Miroslava   10. 2. 1932
Kodym Ludvík   6. 8. 1922
Kodymová Jelínková Božena   22. 12. 1926
Kolář Antonín   8. 6. 1938
Kolář Ladislav   26. 7. 1935
Kolář Miroslav   30. 3. 1925
Kolář Radomír   19. 8. 1924
Kolářský Zdeněk   29. 4. 1931
Kolčák Ignác   16. 5. 1931
Kolčáková Vavrdová Běla   27. 9. 1937
Kolíbal Stanislav   11. 12. 1925
Kollár Jozef   8. 3. 1899
Kolomazník Jaroslav   24. 7. 1935
Kopecký Bohdan   23. 8. 1928
Korec Jiří   12. 2. 1925
Korkoš Ľudovít   17. 1. 1928
Kornúcik Jozef   20. 11. 1938
Kořínek Václav   2. 4. 1912
Kostka Jozef   29. 1. 1912
Košťál Dušan   14. 5. 1948
Koštoval Vladimír   16. 9. 1926
Kotasová Věra   28. 3. 1939
Kotek Dobroslav   5. 6. 1923
Kotrba Štěpán   1. 5. 1932
Kouřimská Josefa   15. 4. 1904
Koutský Václav   12. 10. 1907
Kováč Vladimír (Vlado)   12. 9. 1948
Kovanič Václav   27. 9. 1911
Kovařík Jindřich   12. 6. 1928
Kráľ Fero   12. 5. 1919
Krčmár Ctibor   11. 11. 1924
Krejčová (Krejčí) Hedvika   4. 1. 1947
Kremláček Josef   5. 3. 1937
Kroča Antonín   21. 10. 1947
Krybus Zdeněk   21. 8. 1923
Kryštof Petr   1. 9. 1942
Kryštůfek Jiří   31. 3. 1932
Kříž Jaroslav   12. 10. 1934
Ksandr Miroslav   11. 7. 1931
Kubíček Jiří   13. 12. 1930
Kubínová Volfová Eva   21. 2. 1925
Kudláč František   22. 7. 1909
Kudláček Jan   3. 9. 1928
Kudlička Ján   28. 5. 1948
Kuklík Ladislav   1. 8. 1947
Kulda Antonín   22. 9. 1921
Kuľhavý Záboj   9. 2. 1937
Kulich Ján   31. 12. 1930
Kuthan Petr   25. 5. 1945
Kvapil Svatopluk   3. 5. 1936
Kyselka Václav   21. 6. 1921
Lacko Karol   28. 10. 1938
Lachout Vlastislav (Vlastimil)   13. 2. 1935
Landová Zdenka   15. 7. 1929
Lang Jiří   5. 11. 1927
Lauda Jaromír   31. 1. 1924
Lazinovská Elena   31. 12. 1902
Lehotská Eugénia   24. 9. 1943
Lendr Jiří   18. 2. 1924
Lengyel Ján   15. 5. 1947
Leontovyčová Marie   17. 3. 1927
Lerch Miroslav   2. 11. 1921
Lesařová Roubíčková Michaela   19. 4. 1949
Leták František   30. 12. 1949
Lhoták Kamil   25. 7. 1912
Liesler Josef   19. 9. 1912
Löffler Vojtech   16. 4. 1906
Lorek Pavel   11. 10. 1929
Lörincz Július   16. 1. 1910
Lugsová Eugénia   1. 10. 1923
Lukáč Ľudovít   1941
Lukavský Jaroslav   11. 3. 1924
Lukešová Jaroslava   3. 3. 1920
Ľupták Otto   22. 4. 1935
Mádlo Jiří   13. 3. 1934
Mahelka Jindřich   15. 7. 1919
Machaj Július   11. 10. 1931
Major Pavel   11. 12. 1943
Malátová Jarmila   13. 4. 1931
Malejovský Josef   19. 4. 1914
Malínský Jaroslav   12. 5. 1897
Malý Vladimír   15. 2. 1935
Marcín Otakar   1. 4. 1937
Marciňa Milan   25. 8. 1946
Markup Václav   10. 9. 1904
Marschal Miloslav   15. 2. 1947
Martan Alois   15. 7. 1926
Martinák Vítězslav   21. 7. 1931
Martinec Milan   29. 6. 1942
Mašata Vladimír   5. 8. 1924
Matějíček Bohumil   9. 6. 1925
Matoušek Jiří   20. 12. 1936
Matyáš Zdeněk   8. 8. 1945
Med Milan   21. 8. 1930
Medvecká Mária   11. 10. 1914
Melicharová Hermína   25. 7. 1923
Merhautová Věra   23. 2. 1921
Mervartová Věra   20. 7. 1923
Mezera Karel   16. 7. 1911
Mihaľko Milan   24. 9. 1938
Michal Rastislav   9. 6. 1936
Mikeš Jan   26. 8. 1934
Mikula Jiří   19. 1. 1926
Mikuláštík Stanislav   4. 9. 1912
Mikulová Milada   2. 12. 1926
Minarovič Marián   28. 5. 1946
Minařík Ivan   27. 4. 1928
Míšová Čílová Bohumíra   21. 4. 1932
Mlčoch Zdeněk   18. 11. 1921
Modráček Jindřich   28. 12. 1943
Moravcová Alena   11. 7. 1950
Moravcová Jana   22. 1. 1929
Moravec Luboš   10. 4. 1925
Moško Rudolf   22. 9. 1926
Moudrá Miloslava   20. 2. 1920
Mravec Milan   6. 1. 1938
Mrázek František   28. 7. 1912
Mrázová Lea   8. 11. 1906
Mühlbauer Pavel   8. 6. 1949
Mžyk Josef   2. 2. 1944
Navrátil František   19. 4. 1932
Nedvěd František   13. 9. 1919
Nemčík Július   12. 11. 1909
Němec Josef   8. 5. 1922
Němeček Zdeněk   16. 11. 1931
Nováček Miloslav   22. 7. 1923
Nováčková Zuzana   16. 10. 1945
Novák Ada   12. 2. 1912
Nováková Alena   8. 8. 1929
Novotný Jiří   15. 10. 1919
Novotný Jiří   28. 4. 1946
Nušl Jan   19. 10. 1900
Ochrymčuk Leonid   19. 5. 1929
Ondráček Raimund   13. 6. 1913
Ondreička Karol   23. 4. 1944
Ondriska Ján   26. 3. 1943
Oplt Oldřich   25. 10. 1919
Oriešek Peter   28. 8. 1941
Otava Jan   30. 4. 1950
Otmar Vladimír   1. 9. 1935
Ouhel Ivan   18. 2. 1945
Pacák Jan   26. 4. 1941
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919
Palko Mikuláš   11. 1. 1941
Paľo Ján   1. 8. 1924
Pangrác Miroslav   16. 10. 1924
Pašek František   2. 12. 1922
Pataki Klára   14. 5. 1930
Pauzer Karel   4. 12. 1936
Pavlíčková Jarmila   14. 7. 1929
Pavlištík Petr   17. 1. 1943
Peca Josef   31. 10. 1923
Peter Andrej   13. 12. 1912
Petráš Pavol   5. 6. 1931
Petrželka Jaroslav   25. 7. 1938
Pícha Ladislav   14. 11. 1917
Pištěk Theodor   25. 10. 1932
Plaček Jan   12. 5. 1890
Plachta Radko   10. 9. 1928
Podešva František   2. 7. 1893
Podzimková (Mráčková) Jarmila   5. 12. 1928
Pokorný Jiří   6. 7. 1945
Pokorný Karel   23. 6. 1944
Polášek Viktor   25. 2. 1911
Pospíšil Václav   30. 9. 1930
Pošar Miloš   2. 9. 1924
Prádler Jiří   24. 4. 1929
Prachatická Markéta   4. 12. 1953
Preclík Mojmír   9. 2. 1931
Pribiš Rudolf   19. 3. 1913
Procházka Miloslav   9. 10. 1927
Procházka Vladimír   2. 5. 1947
Procházková Eva   6. 12. 1948
Prokopec Petr   8. 4. 1949
Prosecký František   7. 3. 1938
Prümmer Hubert   21. 7. 1940
Přikryl Zdeněk   4. 7. 1928
Púček Ever   21. 12. 1931
Račko Arpád   17. 7. 1930
Rada Jiří   8. 5. 1929
Radvan František   9. 9. 1922
Rafl Tomáš   16. 2. 1948
Rak Bořivoj   17. 8. 1932
Ranný Emanuel   29. 12. 1913
Rappensbergerová Jankovičová Naďa   24. 1. 1936
Rašla Milan   21. 11. 1946
Riedlbauch (Riedelbauch) Rudolf   14. 6. 1944
Rittstein Michael   17. 9. 1949
Rogovský Mikuláš   1. 4. 1916
Rolčík Přemysl   8. 5. 1922
Romaňák Peter   17. 8. 1932
Romberg Michael   18. 4. 1918
Ronaiová Filová Veronika   21. 5. 1951
Ronovský František   11. 1. 1929
Rotbauer Jaroslav   18. 8. 1929
Roubalová Zdena   9. 10. 1924
Rusková Bellušová Zuzana   6. 7. 1932
Rutkovský Mikuláš   8. 1. 1946
Růžička Jindřich   3. 5. 1947
Růžička Lubomír   7. 3. 1938
Růžičková Bejrová Věra   6. 1. 1924
Rychlovský Antonín   3. 5. 1910
Rychterová Jana   15. 5. 1945
Řehoř Petr   26. 4. 1949
Řepka Eduard   21. 7. 1933
Řepka Jan   12. 6. 1924
Řepková Benešová Eva   26. 11. 1935
Řezníčková Milada   1. 9. 1930
Říhánek Dalibor   8. 3. 1946
Salabová Milada   17. 9. 1950
Saska Josef   31. 7. 1949
Sedláček Jan   10. 9. 1925
Sedláčková Dagmar   14. 1. 1931
Sedlák František   14. 10. 1929
Seifert Jiří   5. 9. 1932
Sejk Josef   14. 11. 1947
Semín Josef   21. 9. 1922
Schoř Jaromír   12. 6. 1912
Schurmann Ivan   28. 6. 1935
Schwarzová Dagmar   22. 6. 1924
Sikytová Jarmila   1. 8. 1930
Simota Jan   19. 9. 1920
Skála Karel   23. 10. 1908
Skromný Rudolf   19. 3. 1934
Sladký Martin   27. 2. 1920
Slánská Hoppeová Ludmila   15. 5. 1898
Slánský Bohuslav   26. 1. 1900
Slavíček Zbyněk   20. 6. 1930
Slavíková Hrušková Helena   24. 4. 1924
Smažil Antonín   22. 11. 1923
Směšný Barnet Josef   3. 7. 1907
Smetana Jan   3. 10. 1918
Smrkovský Miloslav   29. 8. 1926
Snopek Ladislav   10. 12. 1919
Snopková Ladislava   10. 5. 1948
Sopr Alois   18. 2. 1913
Souček Karel   26. 9. 1915
Spannerová Nemčíková Edita   7. 6. 1919
Springerová Rozehnalová Eva   25. 1. 1928
Srna Jozef   9. 3. 1930
Stádník Karel   24. 8. 1924
Staněk František   3. 10. 1909
Staněk Jan   1. 12. 1926
Staněk Jaroslav   28. 6. 1931
Starec Miloslav   11. 5. 1927
Stárek Václav   17. 9. 1932
Steckerová Košťálová Věra   8. 2. 1926
Stehlík Ctirad   10. 5. 1938
Stehlík Karel   21. 5. 1912
Stejskal Antonín   25. 7. 1907
Stoupová Cikrtová Jana   26. 4. 1942
Straka Jan   26. 9. 1920
Strnad Ivan   3. 4. 1926
Studený František   2. 7. 1911
Stupecká Františka   27. 6. 1913
Suchánek Vladimír   12. 2. 1933
Suchý Vladimír   15. 5. 1923
Sulek Svatopluk   16. 3. 1921
Svoboda Matěj   16. 3. 1943
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924
Svobodová Jitka   9. 9. 1941
Svobodová Beránková Pavla   10. 8. 1908
Svolinský Karel   14. 1. 1896
Synáček Otakar   17. 3. 1931
Synecká Naděžda   23. 8. 1926
Synecký Luboš   4. 1. 1925
Szabó Alexander   19. 12. 1921
Šamánek Inocenc   30. 1. 1916
Šavel Vladimír   14. 11. 1921
Šejnost Zdeněk   28. 9. 1921
Ševčík Lumír   8. 8. 1921
Šicková-Fabrici Jaroslava   22. 10. 1950
Šichman Ladislav   2. 1. 1930
Šimák Lev   3. 3. 1896
Šimek Josef   29. 1. 1928
Šimerová Martinčeková Ester   23. 1. 1909
Šimko Ivan   25. 3. 1914
Šindelář Jaroslav   11. 6. 1950
Šindelář Lumír   15. 1. 1925
Šít Antonín   17. 1. 1915
Škatulár Jozef   1932
Šmaha Petr   12. 5. 1945
Šmíd Karel   23. 12. 1914
Šmídra Jaroslav   16. 4. 1909
Šolta Vladimír   25. 4. 1924
Šonka Miloslav   9. 8. 1923
Špaček Josef   31. 8. 1923
Špale Václav   18. 3. 1950
Šťastná Marie   12. 8. 1920
Štefunková-Szabová Alžběta   27. 3. 1941
Štěch Karel   31. 10. 1908
Štecherová Marie   9. 8. 1919
Štěpánek Miroslav   8. 2. 1939
Štěpáník Rostislav   26. 7. 1936
Štícha Klement   8. 1. 1933
Štrba Gabriel   6. 4. 1932
Štrbíková Margita   7. 10. 1937
Štrompach Peter   11. 9. 1949
Štubňa Ivan   6. 6. 1926
Šturdík Jozef   13. 3. 1920
Šturma Petr   5. 1. 1930
Tamchyna Petr   23. 11. 1943
Taraba Jaroslav   18. 1. 1932
Tefrová Marie   20. 1. 1940
Teissig Karel   19. 4. 1925
Tesař Vladimír   20. 10. 1924
Toman Karel   27. 2. 1931
Tomanová Emilie   23. 1. 1933
Topinka Lumír   23. 9. 1927
Toroň Jiří   23. 1. 1924
Trefil Václav   28. 9. 1906
Trembáč Michal   21. 9. 1929
Treuchel Josef   6. 10. 1925
Trizuljak Alexander   15. 5. 1921
Trtílek Jan   16. 12. 1938
Truhlářová Hrušková Věnceslava   22. 5. 1924
Truhlíková Spěváková Jarmila   14. 11. 1940
Tuček Jiří   7. 3. 1939
Turek František   30. 4. 1916
Turek Václav   2. 7. 1924
Turský Vladislav   8. 10. 1920
Tvrdoň Martin   12. 3. 1914
Urban Bohumil   20. 12. 1903
Vacek Jaroslav   6. 12. 1923
Vacek Ludvík   29. 7. 1951
Vacke Josef   18. 7. 1907
Václavík Jan   3. 3. 1941
Vachuda Jan   25. 5. 1932
Vajce Josef   19. 9. 1937
Vajchr Miroslav   18. 11. 1923
Valenta Alois   27. 12. 1951
Valenta Bohuslav   22. 5. 1930
Valocký Dušan   18. 10. 1928
Vašut Karel   13. 8. 1929
Vaulinová Alena    
Vavrys Pavel   18. 12. 1947
Večeřa Vlastimil   29. 5. 1921
Velba Marián   3. 7. 1930
Velčovský Josef   7. 10. 1945
Věneček Jiří   31. 7. 1940
Venkov Emil   22. 8. 1937
Venkovová Zlatica   25. 3. 1942
Veselá Alena   10. 2. 1945
Veselý František   16. 8. 1938
Vestenická Renáta   26. 1. 1948
Vestenický Vladimír   14. 12. 1919
Větrovec Zdeněk   13. 2. 1926
Vika Alexander   10. 5. 1933
Vingler Vincenc   30. 4. 1911
Viták Ivan   19. 2. 1949
Vitanovský Michal   3. 5. 1946
Vitvar Josef   3. 4. 1920
Vlach Jiří   14. 8. 1946
Vlasáková Eva   10. 4. 1943
Vodička Zdeněk   17. 12. 1931
Vohnoutová Dubská Olga   22. 6. 1926
Vokurka Jiří   18. 9. 1950
Voldřichová Ajmová Blanka   22. 11. 1934
Volf František   1. 12. 1897
Vošahlík Vladimír   16. 7. 1950
Votavová Buková Blanka   5. 4. 1933
Votočková Eva   14. 4. 1948
Vozáb Václav   10. 6. 1948
Vrbová Kotrbová Vilma   14. 10. 1905
Wagner Libor   6. 3. 1933
Wielgus Jindřich   26. 2. 1910
Wimmer Vladislav   8. 6. 1931
Záborský Ladislav   22. 1. 1921
Zábranská Jarmila   7. 8. 1910
Zábranský Adolf   29. 11. 1909
Zahradník Saša   29. 8. 1950
Záleský Ivan   9. 8. 1948
Zamarová Helena   27. 11. 1946
Zapletal Dušan   29. 11. 1931
Zavadil Karel   19. 5. 1946
Zbíralová Milada   1. 1. 1913
Zdrůbecký Vendelín   21. 5. 1923
Zelný Jozef   18. 4. 1922
Zeman Bořek   12. 2. 1950
Zemanová Věra   13. 1. 1928
Zezula Jindřich   1920
Zlamal Petr   21. 3. 1949
Zmeták Ernest   12. 1. 1919
Zmetáková Uľjana   1. 3. 1951
Zozuľák Ladislav   18. 11. 1942
Želibský Ján   24. 11. 1907
Žilinčanová Viera   10. 7. 1932
Živný Jan   26. 3. 1946
Živný Vincenc   10. 7. 1899

Umění vítězného lidu

kolektivní
date of exhibition   exhibition title, place of exhibition
1978/02 - 1978/05   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Mánes, Praha
1978/02 - 1978/05   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Galerie bratří Čapků, Praha
1978/02 - 1978/05   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Galerie U Řečických, Praha
1978/02 - 1978/05   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Galerie Nová síň, Praha
1978/02/20 - 1978/04/16   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Středočeská galerie, Praha
1978/02/22 - 1978/04/23   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Galerie Václava Špály, Praha
1978/02/22 - 1978/05/28   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1978/02/22 - 1978/05/28   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1978/02/23 - 1978/04/09   Umění vítězného lidu. Přehlídka současného československého výtvarného umění k 30. výročí Vítězného února, Galerie Československý spisovatel, Praha
1978/03/03 - 1978/04/23   Umění vítězného lidu. Sport, Galerie Vincence Kramáře, Praha

Umění vítězného lidu

person   born
Hajný Václav    
Solpera Jan   26. 12. 1939

Umění vítězného lidu

institution, city
Svaz československých výtvarných umělců, Praha

Umění vítězného lidu

institution, city
Státní tiskárna, n.p., Praha
Tiskárna Dílo - Českého fondu výtvarných umění (ČFVU), Praha 4

Umění vítězného lidu

  institution, city, signature, notes  
  K 1060
  G 1060, Galerie Československý spisovatel
  G 1060, Galerie Nová síň
  G 1060, Galerie Václava Špály
  G 1060, Galerie Vincence Kramáře
  G 1060, Jízdárna Pražského hradu
  G 1060, Mánes
  G 1060, Středočeská galerie v Praze